Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Günlük Burç Yorumları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Günlük Burç Yorumları Günlük Burç Yorumlarının bulunduğu ve her gün güncel olarak paylaşıldığı forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06 Temmuz 2012, 12:48   #1 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart 6 Temmuz 2012 Günlük Burç Yorumları

KOÇ burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bir ay boyunca kimliğinizi sosyal çevrenizde, organizasyonlarda ve grupsal işlerde göstereceksiniz. Bu alanda önemli sorumluluklar üstlenmeye başlayacaksınız. İşten elde edilen gelirlerinizi artırmak için daha fazla çalışabilir, çevrenizden destekler görebilirsiniz. Bugün her işi korkusuzca üstlenecek ve yapabileceklerinizden fazla sorumluluk alacaksınız.Bu noktada dikkatli olmalısınız çünkü kendinizi ve yapabileceklerinizi zorlayarak gelişme gösteremezsiniz.Kendinizi sıkmadan , strese girmeden çalışma hayatınıza yön vermelisiniz.İlişkinizde İse partnerinizin sizi anlamadığını ve aynı dilde konuşmadığını düşünebilir ve aranızdaki bağları koparmak isteyebilirsiniz.
BOĞA burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bir ay boyunca kimliğinizi, kariyer ve iş alanlarınızda göstermeye başlayacaksınız. Üzerinize gerekenden daha fazla sorumluluk alabilir, kendinizi kariyer alanında göstermek isteyebilirsiniz. Her şeyin göz önünde olmasını isteyecek, hırsınızı daha çok işinize kaydıracaksınız. Partnerinizle aranızdaki ilişki emin adımlarla ilerlerken onu gereksiz yere kıskanmaktan vazgeçmelisiniz.Aranızdaki sürtüşmelerin çoğu da gereksiz inatçılık ve kıskançlıklarınız yüzünden.Kariyerinizde ise yeni dönemeçler karşınıza çıkıyor olacak.Bu süreçte önemli kararlar verirken ailenizede danışmalısınız.
İKİZLER burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Önümüzdeki bir ay boyunca kimliğinizi yabancı ortaklı işler, medya, seyahat, ticaret, eğitim, hukuk alanlarında ortaya koymaya başlayacaksınız. Bu işlerden biriyle uğraşıyorsanız, şartların lehinizde olacağı güzel bir ay sizleri bekliyor olacak. Hayata bakış açınız genişleyecek. Kendinizi Sabit bir yerde konumlandırmak gibi bir alışkanlığınız yok malesef. Her an her yerdesiniz.Bu durum hayatınzıdaki pek ço kşeyin dağınık ve belirsiz kalmasına yol açıyor.Mutsuzluğunuzun ana kaynağı kendinizi bir yere ait hissedememe.ilişkinizde de durum bu şekilde.Partnerinize karşı bir varsınız bir yoksunuz.Karar vermeniz gereken pek çok önemli konu olacak.

YENGEÇ burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bir ay boyunca kimliğinizi ortaklaşa para alanlarına kaydırabilir; banka, kredi, borç, vergi, stopaj, prim gibi konularla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Yine bu bir ay boyunca, gizemli ve ruhani konular ilginizi çekmeye başlayacak. Sıkı çalıştığınız bir dönemin ardından kendinizi salıvermek sizi pek çok şanstan ve firsattan men edebilir dikkat!İlişkinizde ise her şey yolunda gidecek.Gereksiz kuruntulardan kaçının ve geçmişle yaşamayı bir kenara bırakın.
ASLAN burcu 06 Temmuz 2012 yorumu

Özel hayatınız, ikili ilişkileriniz ve ortaklı işleriniz ön plana çıkmaya başlıyor. Bir ay boyunca koşullar çoğunlukla karşı tarafın elinde olabilir; sevdiğiniz insanın hayatına göre davranmak durumunda kalabilirsiniz. Ortaklı işleriniz varsa ortaklarınızın hayatı daha ön planda olacak. Sıkı ve disiplinli çalışmanızın meyvelerini hasat etme vaktidir.Mevkiniz yükselebilir , pozisyonunuz değişebilir.Bu değişimler sizi oldukça mutlu edecek.Öte yandan aşk hayatınızda sürpriz birliktelikler , sürpriz ayrılıklar gibi ani yaşanacak olaylara hazırlıklı olun.
BAŞAK burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bir ay boyunca kimliğinizi iş alanlarınızda göstermeye başlayacaksınız. Sağlığınızla ilgili konular yine bu bir ay boyunca gündeminizde olacak. Sorumluluklarınız artıyor; daha fazla çalışacak, başkaları için uğraşacak, daha fazla iş yükünü omuzlarınızda taşımaya başlayacaksınız. Maddi kaygılarınızın yüksek olacağı bu dönemde kendinize ek bir iş arayabilirsiniz.Var olan işinizde ise sizden beklentiler yüksek.Bulunduğunuz yerden bir şeylerden sorumlu tutabilir , projelerin bşaına getirilebilirsiniz.Kendinizi göstermenin tam zamanıdır.İş hayatınızda bu kadar zorlanırken aşk hayatınızı rutin akışına bırakmış olabilirsiniz.

TERAZİ burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bir ay boyunca kimliğinizi aşk hayatınızda, özel yaşantınızda veya çocuklarınızla ilgili oluşumlarda göstermeye başlayacaksınız. Kendinizi aktivitelerde ve sportif faaliyetlerde özgür bir şekilde gösterebilirsiniz. Bu aralar enerjiniz yüksek olacak, yalnız sabırsız hareketlerden kaçının. Aşk açısından harika bir gün sizi bekliyor olacak.İş hayatınıza baktığımızda ise birden fazla işle uğraşıyor olaiblirsiniz.Sorumluluklarınız ço kfazla ama bunların meyvelerini toplamak sizi motive ediyor ve çalışma arzunuzu perçinliyor.

AKREP burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bu bir ay boyunca aileniz her şeyden önemli olabilir. Çalışmalarınızı evden yapmaya istekli olabilirsiniz. Ev alım, satım, kiralama gibi işleriniz varsa onlarla ilgilenmek daha fazla ilginizi çekecek. Çözülmemiş konular ve evinizde tamamlanması gerekenlere ağırlık verebilirsiniz. Bugün hem iş hem de aşk hayatınızda değişimler i yenilikler sizi bkeliyor olacak.Özellikle iş hayatından memnun olmayan Akrepler radikal kararlar alıp , çalıştıkları iş sahalarını bile değiştirebilirler.İlişkinizde ise memnuniyetsiz tavırlarınız ve partnerinize güvenmeyişiniz size bazı kararlar aldırabilir.YAY burcu 06 Temmuz 2012 yorumuBir ay boyunca kimliğinizi yakın çevre, akraba, kardeşler veya komşular alanında göstermeye başlıyorsunuz. Yine satış, pazarlama, reklam, yayıncılık, ulaşım, ticaret, öğrenim, bilgisayar alanlarında işi olanlar için kendilerini gösterecekleri bir dönem. Fırsatları değerlendirin. Arkadaş çevrenizle birlikte sosyalleşeceğiniz, eğleneceğiniz ve çeşitli gruplara katılacağınız bir gün sizi bekliyor.Yeni insanlarla tanışabilir , yeni çevrelere girebilirsiniz.Bu sayede aşk hayatınız canlanırken , iş hayatınızda da fırsatlar ard arda kapınızı çalacak.

OĞLAK burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bir ay boyunca kimliğinizi maddi konularda ve sahip olduğunuz değerler alanında ortaya koymaya başlayacaksınız. Para konuları sizin için önemli olacak. Kendinizi gösterdiğiniz ve girişimlerinizi başlattığınız bu ay içinde artık meyveleri toplamaya, kazancınızı artırmaya başlayacaksınız. Mutluluğunuz ve enerjiniz çevrenize yansıyacak.çalışma hayatınızda ise yapmakta olduğunuz işlerden sıkılabilir ve yaptığınız iş ineden yaptığınızı sorgulayacağınız bir sürece girebilirsiniz.Sorumluluklarınızı yerine getirmek için elinizden geleni yaparken bu huzursuzluğunuz yöneticilerinizin gözünden kaçmayacak.Onlarla olan ilişkinize daha da özen göstermeniz gerekebilir.

KOVA burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bu tarihten sonra düşük hissettiğiniz enerjinizde yükselme görecek, fiziki olarak kendinizi iyi hissetmeye başlayacaksınız. Kişisel girişimleriniz adına olumlu bir döneme giriş yapıyorsunuz. Kendinize olan güveniniz artacak, kafanız ve düşünceleriniz artık biraz daha net olacak. Yaptığınız yeni başlangıçların heyecanını taşıyacağınız bir gün sizi bekliyor olacak.Önceden atmış olduğunuz adımların artık nereye varacağını görüyor olacağınız bir dönem sizi bkeliyor.Somut sonuçlar elde etmek sizi mutlu edecek.Ve önünüzü rahat şekilde göreceksiniz , yapmak istediklerinizi yeniden belirleyeceksiniz.Tüm bu işleri yaparken unutmamanız gereken şey sevgiliniz.ona biraz daha fazla vakit ayırmanız gerekecek.
BALIK burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bir ay boyunca kişisel girişimler ve başlangıçlar adına hareket etmemeye, adım atmamaya özen göstermelisiniz. Bir yıl boyunca yaptıklarınızı gözden geçirmeli ve gelecek ay başlayacak, diğer yılın atılımları için planlar yapmalısınız. İş hayatınızda yaratıcılığınız artarken çalıştığınız insanların sizi anlamadığını düşünebilirsiniz.Sert tepkilerden kaçının.Dinginleşmeye çalışın.İlişkinizde ise partnerinizle aranızda yanlış anlaşılmalar olabilir , geçmişte yaşanan sorunlar açığa çıkabilir dikkatli olmanız gereken bir gün.


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 06 Temmuz 2012, 12:50   #2 (permalink)
' Yanacağız ikimiz de ateşte ~

[ PuCCa ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 16 Ağustos 2011
Nerden: Mülteci ...
(Mesajlar): 8.051
(Konular): 572
Renkli Para : 183370
Aldığı Beğeni: 450
Beğendikleri: 943
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart


AKREP burcu 06 Temmuz 2012 yorumu


Bu bir ay boyunca aileniz her şeyden önemli olabilir Çalışmalarınızı evden yapmaya istekli olabilirsiniz Ev alım satım kiralama gibi işleriniz varsa onlarla ilgilenmek daha fazla ilginizi çekecek Çözülmemiş konular ve evinizde tamamlanması gerekenlere ağırlık verebilirsiniz Bugün hem iş hem de aşk hayatınızda değişimler i yenilikler sizi bkeliyor olacakÖzellikle iş hayatından memnun olmayan Akrepler radikal kararlar alıp çalıştıkları iş sahalarını bile değiştirebilirlerİlişkinizde ise memnuniyetsiz tavırlarınız ve partnerinize güvenmeyişiniz size bazı kararlar aldırabilir


iş sahamı değiştirip zengin olmak istiyorum:S
ama nour beni işe almıyor:S

[ PuCCa ] isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 06 Temmuz 2012, 12:56   #3 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart

Nour mu. Onun yanında çalışacağına gel biz seninle lahmacuncu açalım :diss: İyi para var


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 06 Temmuz 2012, 12:59   #4 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart

gene tatil yok

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 06 Temmuz 2012, 14:03   #5 (permalink)
' Yanacağız ikimiz de ateşte ~

[ PuCCa ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 16 Ağustos 2011
Nerden: Mülteci ...
(Mesajlar): 8.051
(Konular): 572
Renkli Para : 183370
Aldığı Beğeni: 450
Beğendikleri: 943
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart

Alıntı:
Esilα Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Nour mu. Onun yanında çalışacağına gel biz seninle lahmacuncu açalım :diss: İyi para var
yerleri falan süpürüm işe al dedim almadı zaten
olur açak lahmacuncuyu varım

[ PuCCa ] isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 06 Temmuz 2012, 14:15   #6 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart

tamam usta ol sen ben motosikletle evlere dağıtırım siparişleri :diss:


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 06 Temmuz 2012, 14:24   #7 (permalink)
' Yanacağız ikimiz de ateşte ~

[ PuCCa ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 16 Ağustos 2011
Nerden: Mülteci ...
(Mesajlar): 8.051
(Konular): 572
Renkli Para : 183370
Aldığı Beğeni: 450
Beğendikleri: 943
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart

adıda Lahmacuncu Eda & Fatma ustanın yeri olsun

[ PuCCa ] isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 06 Temmuz 2012, 14:28   #8 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart

Korkunç oldu
Best of the Lahmacun yapalım :diss:


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 06 Temmuz 2012, 14:30   #9 (permalink)
' Yanacağız ikimiz de ateşte ~

[ PuCCa ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 16 Ağustos 2011
Nerden: Mülteci ...
(Mesajlar): 8.051
(Konular): 572
Renkli Para : 183370
Aldığı Beğeni: 450
Beğendikleri: 943
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart

best of the lahmacun in the world

taamm olur urfa lahmacunu yapak

[ PuCCa ] isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 06 Temmuz 2012, 14:32   #10 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart

:diss: ben bilmiyorum,yaparsam acillerde lahmacundan zehirlenme vakalarında artış olur Parayı kıyıp Usta tutarız artık sen garson olursun


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
2012, burç, günlük, temmuz, yorumları


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557