Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Günlük Burç Yorumları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Günlük Burç Yorumları Günlük Burç Yorumlarının bulunduğu ve her gün güncel olarak paylaşıldığı forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ağustos 2011, 16:43   #1 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Cool Terazi Burcu Hakkında Herşey

Terazi Burcu Genel Özellikleri


Terazi burcunun, dengeli insanları temsil etmediğine kim inanır? Aynı zamanda bunun terside doğrudur. İki kefesi olan teraziyi göz önüne getirdiğimizde bu burçta doğanların yapısını tam olarak anlayabiliriz.


Tıpkı bir hukukçunun bağlı gözlerle iki terazi kefesini dengeye getirmeye çalışması gibi, Terazi insanı da sezgisel olarak adalet için çabalar. Bir çelişkiden kurtulup diğerine düşmesi, terazi prensibini temsil eder: Denge, ancak kefelerin salınması durduğunda oluşur. Astroloji, onların karmaşa ve çelişki dolu yapılarını, Zodyak’ta terazi pozisyonuyla anlatır. Bu, yedinci burçtur ve rivayete göre insanlığın iki ayrı cinse doğru değişimin vücut bulmasına ithaf edilmiştir.


Bu dengeli insanın iyi huylu, cazibeli, sempatik, nazik, hoşgörülü, akıllı, çalışkan, sabırlı ideal portresi çok çabuk kavgacı, asık suratlı, inatçı, tembel, boşboğaz, ve sabırsız olan tersine dönüşebilir. Bu değişim için, yanlış bir kelime, yanlış bir insanın varlığı yeter.


Terazi insanları içlerinde derin bir çelişki yaşarlar. Çevrelerinden çok şey beklerler, hatta sadece yakın çevrelerinden de değil. Terazi insanı bundan dolayı acı çeker. Tıbbi olarak söylenirse bunlar mide ağrılarıdır ve her seferinde, adaletsizliği herkesi hayrete düşürür. Uyum için çabası nerede kaldı!


Yine de Terazinin tartışmaya ihtiyacı vardır, kasten sebepsiz kavgalar çıkarır. Konu hiç fark etmez. Köy yaşamının tüm avantajları övülse de bunlara karşı gelecektir. Genellemeler ona çok terstir. Bu onu kavgaya davet etmektir.


Kişisel tartışmalardan çekinir. Sinir sistemi bunun için çok zayıftır. Sanatsal kavgalarda tarafsız kalmaya çalışır. Bu tartışmayı gerekli kararlılıkla sürdüremez ve sonuçta uzlaşma sağlamaya çalışır. Belirgin olarak zıt bakış açılarını uzlaştırma, ortasını bulma ve barışı sağlama yeteneği ona tekrar hainlik, yüzeysellik ve ilkesizlik getirir. Bu, sadece herkes tarafından sevilmek için, dizginleyemediği arzusundan kaynaklanır. Bu sevgi olduğu sürece düşünce ayrılıklarından kaçınmaya hazırdır.


Bir yandan gerçekler ve adalet için çabası, diğer yandan bunların başkaları tarafından tasvip edilebilir olması, onun karar vermesini zorlaştırır. Bütün olasılıkları dikkate alır ve bunları ölçüp biçer, ta ki karar vermesi için olaylar onu zorlayıncaya kadar. Hayret verici bir çabayla, kararlı olmadığını inkar edecektir. Çabuk karar verme konusunda da direngendir. Bir kararın tüm sonuçlarını önceden düşünmek için kendine zaman ayırmayan uçarı insanlardan nefret eder.


Uyum için çabaları, sanata ve tüm güzelliklere yakınlığını gösterir. Sonuçta Terazi, tüm güzelliklerin gezegeni olan Venüs tarafından yönetilmektedir. Terazi insanı tüm ortamlarda çağdaş bir zevke sahiptir. Gösterişli bir şekilde giyinir ve ekzantrik olmasını gerektirmeyecek doğal bir zarafetle hareket eder. Gözlerindeki gülüş hiç donmaz. Güzel ve rahat evini zevkli bir şekilde döşeyeceği, değerli tablolara, klasik antika parçalara ve moda aksesuarlarına sahip olmak için çabalar. Nelerin birbirine uyduğu konusunda iyi bir zevki vardır. Evine manevi bir gözle bakar. Planlar ve sınırlar onun için dehşet verici bir şeydir, tıpkı saf fonksiyonellik gibi.

Terazi çevresini seve seve kitaplarla doldurur. Ancak okuyacağı için değil. Okuması için basit bir cep kitabı yeterlidir. Arada bir, iddialı bir edebi eseri de okuyabilir, ama en çok aşk romanları okur ve renkli dergileri karıştırır.


Terazi insanları hayalci midir? Tekrar açık bir evet ve aynı zamanda hayır. Çoğu zamanlarını hayal dünyasında geçirmeyi sevdikleri için inisiyatif kullanmaktan nefret ettikleri doğrudur. Bir hata yapabilirler! Güçlü bir rüzgar yüzlerine çarptığında hemen güvenilir bir limana koşarlar. Sonra da uzun sükunet anlarını kendilerinden esirgemezler ve kendilerine gerekli yakıtı depolamaya çalışırlar. Çevresindeki olumsuz olayları hemen fark ederler, bunların sonuçlarına uzun süre katlanmayı reddeder, ta ki tutkuları büyüyünceye kadar. Sonra aniden büyük bir enerjiyle patlar ve bu, kendilerini de şaşırtır. Kendi isteğiyle problemleri çözer ve sükunet anında uyumaya bıraktıkları ev, iş, arkadaşlık gibi tüm konuları tekrar ele alırlar. Ve yine bir öyle, bir böyle huyuyla çevresinden taleplerde bulunur.


Terazi iyi bir ev sahibidir. İyi yemek yapmak onun işidir. İlgi alanı, günlük yaşamın küçük olaylarından, politik konulara kadar uzanır. İnsanları bir araya getirmek ona zevk verir. Birkaç dakika içinde samimi bir atmosfer yaratmayı başarır. Dinleyecektir, ama yine de sohbet ettiği kişiyle hemen derin arkadaşlık kurmayacaktır. “Arkadaşlar” onun için önemlidir, özellikle de yalnız kalmamayı garantilemek için. Arkadaşlıklarında kişiliğini korumayı başardığından, çevresini ihtiyacına göre değiştirmek ona zor gelmez.

Aşk ilişkileri daha farklıdır. Onlara kendini tümüyle gösterir.
----------------Terazi Kadının ÖzellikleriO ZEKI, CAPKIN, NESELI, COCUKSU BIR DISIDIR


Eglenceli bir yasam icin yaratilmisttir. Ask her seyden once gelir.


Cocuklara ozgu bir bencilligi vardirr. Ama rahatsiz etmez. Egitime cok onem verir.


Goze hitap etmek onun icin cok onemllidir. Hersey duzenli ve yerli yerinde olmalidir.
Bir kez çocuğun biri bana yanıtlaması pek kolay olmayan bir soru sormuştu: "Neden hanımlar pantolon giyiyor ve erkekler güzel kokular kullanıyorlar?" Tipik bir Koç'a yakışır şekilde ve çocuğun daha başka yüz kızartıcı bilmeceler düşünmesine fırsat vermeden, çabucak, "Şey" dedim, "çünkü her erkekte bir parçacık kadınlık, her kadında da bir parçacık erkeklik vardır da, ondan. Haydi şimdi seninle dama oynayalım."
Şimdi geriye bakıp bu olayı anımsayınca, Merih'e has hazır cevaplığımla gurur duyuyorum. O verdiğim cevap bütün Burçlar için bir dereceye kadar geçerli, ve Terazi için süper doğru. En erkekçe, en kaba saba Terazi erkeğinde bile karşı cinsin izine rastlayabilirsiniz; Venüs aynı oyunu kadın Terazi'de de oynar.


Terazi burcu kadını; yumuşacık, bembeyaz bir tavşan kadar nefis bir yaratık olabilir, kibar bir inandırıcılıkla fısıldayarak konuşabilir, ipekler ve danteller giyebilir ve saçları mis gibi parfüm kokabilir. Hattâ tek elinizle kaldırabileceğiniz bir yapma bebek gibi görünebilir (yükselen burcu Boğa veya Yay olanlar çok daha ağırca olabilirler). Ancak, tüm kadıncalığına, tatlı tavırlarına ve nefis zarafetine karşın, bu kız şaşırtıcı bir rahatlıkla pantolonlar giyer ve bunlar da O'na bayağı yakışır. Kafası erkekçe bir mantıkla çalışır ve her tartışmada sizinle başabaş yarışabilir. Hattâ bazen sizi geçebilir de; bununla birlikte, Terazi burcu kadının kadınca yanı, genellikle, balayım güvenle geçirinceye dek size yetişmesine izin vermeyecek kadar akıllıdır. Balayında sizi satrançta yenmemeye dikkat edecektir, ama keskin zekâsını sonsuza kadar o yumuşacık gamzelerinin arkasına da gizlemeyecektir. Eninde sonunda, nasıl olsa beyin gücünün ne düzeyde olduğunu size gösterecektir.


Terazi burcu kadınlarının çoğu, karşılarına en ufak bir fikir tartışması olanağı çıktığı zaman kesicin zekâlarını göstereceklerdir. Bu, neden düğmeli yaka giymemeniz gerektiğinden, işinizde terfi etmenize engel olan şeyin ne olduğuna kadar herşey olabilir, (işinizde yükselmenize engel olan şeyin kısmen kendi hatânız, kısmen de âmirinizin hatâsı olduğunu düşünecektir. Teraziye göre herşey sonunda eşitlenir.) Eğer O'nunla tartışmaya girmek istemezseniz, O kendi kendisiyle tartışacaktır. Terazi kızı kendi başına bir kavgayı başlatabilir, büyük bir gösteriş içinde kendi başına sürdürebilir ve kendi başına bitirebilir. Sizin tek katkınız "Ama neden?" veya "Ben öyle düşünmüyorum," demeniz olabilir, ama bu sözünüz bazen O'nun bir saat veya daha fazla süren parlak bir monologa başlaması için aradığı şeydir. Ne var ki, bu monolog süresince O'nun çekiciliği karşısında ölebilirsiniz. Her üç cümlede bir o dayanılmaz tatlı gülümseyişiyle gülecek ve siz sonunda kolayca fikrinizi değiştireceksiniz; tıpkı O'nun kolayca erkeğin ayrıcalığını elinden alarak cinsiyet değiştirdiği, ve sonra da gene o yumuşacık aşk tavşanına döndüğü gibi. Açık, berrak bir mantıkla sizi kendine inandıracaktır. Fazla bir kaybınız olmaz-gururunuzdan başka; o tatlı Terazi tebessümünün büyüsü altında zaten ona da pek aldırmayacaksınız. O genellikle haklıdır, çünkü son kararlarım hep Yargıtay kararlan gibi dikkatle düşünerek verir. Terazi burcu kadınla-n iki görüş arasında sözlü bir karşılaştırma yapmak için fazla teşvik istemezler. Politik yönden aktif bir mevsim, tumturaklı söz söyleme ve tartışma yeteneklerini geliştirmesi için O'na pek çok olanak sağlar. Terazi kadını, hangi tarafı ve hangi adayı tutacağına karar verince, harika bir siyasi propagandacı olur.


Tipik Terazi insanının hiçbir noktayı gözden kaçımsadığından emin olmak için herşeyi iki kez tartma merakı bir yana, romantik aşk veya arkadaşlık ya da her ikisini birden arayan bir erkek için O, ideal kadındır. O'nun tartışma merakı, içtenlikle âdil bir karara varma arzusuna dayanır. Daha kötüsü de olabilirdi. Hiç olmazsa, başka burçlarda doğan bazı kadınlar gibi tartışırken yalnızca kendi koyduğu kuralları geçerli saymıyor veya inatçılıkla bütün fikirlere karşı çıkmıyor. Ayrıca O, kendi fikirlerinin çoğunu, havayı biraz yumuşatacak şekilde diplomatik bir nezaketle savunuyor.


Herhalde sizin Terazi kızını değerlendirmenin en iyi yolu, basit bir konuda başka burçlarda doğanların takınabilecekleri tavırların kısa bir özetini vermektir. Diyelim ki, kartvizit konusunu tartışıyorsunuz, insanlar bu kartları bugün de kullanmalı mı, bunların modası geçti mi, ve bunlar nasıl olmalı? Zodyakın çevresinde hızlı bir uçuş yapın. Oniki kadının bulunduğu bir odada tek erkeğin siz olduğunuzu varsayın. (Oldukça hoş bir varsayım.) Tartışma şöyle olabilir:
Koç: Benim kartvizite ihtiyacım yok. Ben telefonu kullanırım.
Boğa: Ben pek ziyarete gitmem, insanlar beni ziyaret eder.
ikizler: Kartvizit mi? Kartvizitlerle uğraşmağa kimin zamanı var?
Aslan:Şey, gerçekten çok gösterişli ve etkileyici görünüyorlar
Başak: Emily Post'a sorup, onun ne dediğini iyice anlamalıyım.
Yay: Aman Tanrım! insanlar hâlâ bu modası geçmiş eski şeylerle zaman mı harcıyorlar?
Akrep: Evde olmazlarsa beni kaçırırlar. Bu onların kaybı, benim değil.
Kova: Acaba dışarıda yağmur mu yağıyor? Sanırım gök gürültüsü duydum.
Yengeç: Kartlar çok kişiliksiz. Ben bir not yazayım, daha iyi.
Balık:Insanların evde olup olmadıklarını ben her zaman hissederim, ve ancak beni görmek istediklerim bildiren bilinç altı bir mesaj aldığım zaman onları ziyaret ederim.
Oğlak: Bu son derece yerinde bir âdet. Ama modelini tartışmanın gereği yok. Eğer kabartma değilse, zaten ona karvizit denmez.
Terazi :Şey, yerine göre. Doğru bir şey yapmak istiyorsanız, onlardan bulundurmalısınız. Güzel bir jest. Öte yandan, onları kullanmak bugün artık gösteriş gibi gelebilir, hem de bugünün modern kadını kartvizitlerle uğralamayacak kadar meşgul. Tabii, bu âdetin arkasındaki nedeni de düşünmek zorundasınız. Sonra bir de, kartvizit bastırtamayacak insanlar var. Eğer bütçeyi zorluyorsa, hiç de gerekli değil. Bununla birlikte, madalyonun bir de öbür yüzüne bakarsak, bugünün çılgın gidişi içinde dünün güzellik ve zarafetini bulamadığımızı düşünmekten kendimi alamıyorum, bu bakımdan kartvizitlere verilen para yerinde harcanmış demektir, Sanırım onları kabartma bastırmak gerekir. Gene de, değişik bir kart, kullananın kişiliğini yansıtabilir. Yaratıcı bir insan, kartvizitinin desenini kendisi çizebilir. Ancak, böyle özettiği olan kartlar çok sosyal insanlar tarafından yanlış anlaşılabilir, biliyor musunuz? Yani, örneğin Rockefeller'ler onun sosyal gelenek ve zarafetten yoksun olduğunu düşünebilirler. Ama öte yandan, Rockefeller'leri de kim ziyaret eder ki? Kendi dostlarınız orijinalliğinize bayılacaklardır; ancak, yalnızca kabartma olması herhalde daha çok beğenilecektir. En azından öyle olması gerektiğini düşünüyorum. Ama, gene de, şey....
Şimdi, ileri sürdüğü sebep ve sonuçlar tükendiği için Terazi kızının biraz kaşları çatılmıştır; kendi kendine yaptığı tartışmayı sürdürme ve ondan doğru, kesin bir karar çıkarma gayreti içinde epeyce zorlanmıştır.


Görüyorsunuz ki, Terazi kadını âdil. değilse hiçbirşey değildir. Kendini heryerde doğru ve dengeli yargıya adamıştır. Kartvizitler konusunda olduğu gibi, esas konudan ayrılması sizi biraz sıkabilir, ama âdil olma gayretini ve gerçekten önemli bir konuda bütün taraftan tartarak doğru hüküm verme yeteneğini içtenlikle takdir edeceksiniz. Başka kadınlar kendi karakterlerini yansıtan fikirleri ortaya atıp, sizin ne düşündüğünüze ya da haklı cevabın ne olduğuna pek fazla önem vermeyebilirler. Terazi kadını için, kendi düşüncesi doğru diye birşey yoktur. Kendisinin, sizin ve bütün filozofların tartışmalarındaki yanlışlar dikkate alınarak doğru bir karar verilinceye dek, sizin fikirleriniz de, O'nunkiler ve Eflatun'unkiler kadar saygı görmeye değer.


Venüs kızlarının çoğu evlenmeden önce de, sonra da çalışırlar, Satın alabileceği güzel şeyler için, para kazanmak isterler. Terazi kuşunun lüks yuvası için pek çok güzel tüylere ihtiyacı vardır. O, güzel giysileri, pahalı parfümleri, klâsik müziği çok sever ve birisi o'nun erkeksi olduğunu mu söylemişti? Evet, ben söyledim, o'nun bir yanı öyledir. Ama, böylesine güzel saç modelleri altında O'nun mâkul düşünen kafasını pek fark edemezsîniz. Çoğunlukla, onları ruhsal ve fiziksel olarak gerçekten hasta eden düzensiz çevrelerin sefaletinden ve çirkinliğinden kurtulabilmeleri için, Terazi kadınlarının büyük paralara ihtiyacı vardır. Ancak, O'nun çalışmasının ve para kazanmak istemesinin başka bir nedeni daha vardır. Erkeği.. Terazi kadının şu geçici dünyada herşeyden daha çok değer verdiği bir tek şey varsa, o da, sevmek, onurlandırmak ve yönetmek için seçtiği erkektir.


Terazi kızı tek başına oynamaktan nefret eder. Gerek iş hayatında, gerekse romantik yaşamında O'nun en derinden ihtiyaç duyduğu şey arkadaşlıktır. Yalnız çalışmayı sevmez ve kesinlikle yalnız yaşayamaz. Astrologları ziyaret eden Terazi Burcu kadınlarının gerçekten önem verdikleri yalnızca iki sorunları vardır. Birini değilse, ötekini mutlaka sorarlar. Ya: "Gerçekten seveceğim erkeğe ne zaman rastlayacağım?" yahut da, "Benimle iş kuracak birini ne zaman bulacağım?"diye sorarlar. Terazi kızına göre evlilik ortaklaşa bir iştir ve bir şirket kadar kesin kuralları vardır. Birliğin başkanı sizsiniz; bu onur size verilmiştir. O, kendi kadınca, koruyucu tarzıyla sizi yanlışlar yapmaktan koruyacak olan yönetim kurulu başkanıdır. O'nun yapısı ekip çalışması için yaratılmıştır. Sizin ilgi duyduğunuz bütün işlere ve faaliyetlere olabildiğince katılmak isteyecektir. Kocasının yanında severek konuklarını ağırlayacaktır ve kocası mesleğini değiştirmek, başka bir şehire taşınmak veya yeni arkadaşlar edinmek istediği zaman onun gösterdiği yolu izleyecek kadar kadıncadır. Bunların hepsi kocasının bileceği işlerdir. Kendisi yalnızca yolu açmak ve kocasının atak davranışlarla yanlış birşey yapmamasına ve düşüncesizce kararlar vermemesine dikkat etmek için ordadır.


Gerçekten Terazi kızının hakkını vermek zorundasınız. Tipik Terazi burcu kadını, kocasının boynuna bağlı bir taş olmayı hiç istemez. Aksine, onun yolunun üstündeki bütün taşlan temizlemek ister. O, yüzeyde içinden olduğu kadar hükmedici değildir. Çoğunlukla kibar davranır (eğer yükselen burcu Koç değilse-ve eğer siz doğumunda iki güçlü etki birden almış olan bir kadınla evliyseniz, başınız iyice dertte demektir.)


Sıradan bir Terazi kadını çok zekîdir ve kocasının iş sorunlarım çözmede gerçekten yardımı olabilecek harika analiz gücüne sahiptir. O, duygulanılın, tarafsız kararlar vermesine ve dengeli görüşlerine engel olmasına izin vermez ve genellikle size bankerinizden daha iyi öğütler verir. Doğal olarak O'nun bu alanlardaki yetenekleri, birçok kusurunu örtebilir. Yalnızca bununla da kalmaz, eğer tipik bir Venüs kızıysa, zekâ incilerini; çekici ve hoş bir gümüş tepsi içinde size sunacaktır. O, demir elîne kadife bir eldiven giymiştir ve sizi öyle nazikçe yanlış yoldan çevirerek, doğru yola sokar ki, bu dönüşün tümüyle kendi fikriniz olduğuna yemin edebilirsiniz. Bir Koç, Akrep, Aslan veya Boğa erkeği normal olarak, Terazi Burcundan olan kamını kaide üstüne koyup önünde tapınacaktır. Bu hakça bir iş olur, çünkü kamı da zaten ona tapmaktadır. Uygun bir evlenme yapmış olan Terazi kadını ile kocasının aşk yuvasını ziyaret eden yabancılar, karşılarında, yılan gelip herşeyi mahvetmeden önceki Adem'le Havva'yı gördüklerini sanırlar. (Birbiriyle evlenen Teraziler, değişmez şekilde, ya muhabbet kuşları, ya da birbirine hırlayan düşmanlar olurlar. Bir aşın uçtan öbürüne giderler; bazen kalıcı olarak, bazen gün aşın.)


Bir Terazi kadınıyla birlikte yaşamanın birçok nimetleri vardır. Bir kere, hiçbir zaman sizin mektuplarınızı açmayacaktır. O, hiçbir zaman bu kadar onursuzca birşey yapmaz. Hiçbir zaman iş hayatınızdaki sırlarınızı arkadaşlarınıza açmaz veya sizi âmirinizin önünde utandırmaz. Herhalde, ilk karşılaştığınızda kalbinizi eriten o tebessümüyle âmirinizi de dize getirecektir. Merih durumlarından etkilenen bazı Terazi kadınları zaman zaman kendilerini aşın duygusallığa kaptırabilirler, veya sağlıklarına zarar verecek kadar çok yiyip içebilirler, ama bunların sayısı çok azdır. Hattâ arada sırada bir Venüs kadını kendi kefelerinin dengesini kendisi bozsa bile, er veya geç, gene o normal harikulade uyumlu haline dönecektir. O'nun bir melek mi, yoksa şeytan mı olduğunu merak ettiğiniz anlar olacak, ancak melekler çoğunlukla O'nun yanında savaşırlar.


Herhalde, O'nun size olan aşkının fiziksel kamu olmayışından yakınmayacaksınız, çünkü O eski bir dantel kadar duygusal olduğu gibi, bir kadının olması gerektiği kadar da sevecendir. Her ne kadar kumru gibi ötüşmelerinde sevişmelerinde içtense de, o tatlı bakışları, yumuşak dokunuşları, sıcak kucaklamaları sık sık öpüşmeleri aynı zamanda gizli erkekçe yanını örten oldukça etkili bir duman perdesidir.


Eviniz, dergilerdeki duvardan duvara halı reklamlarına benzeyebilir. Renkler uyumlu, mobilyalar zevkli olacaktır. Duyardaki resimler düzgün görünecek, yemekler genellikle zamanında yenecektir. Venüs kızlarının çoğuyla, kumaş peçeteler, gümüş takımlar kullanacağınıza, sofrada çiçekler, iyi cins porselenler, mum ışıklan, şarap, hafif müzik, ve dengeli bir menü olacağına güvenebilirsiniz. O'nun parlak zekâsını da dikkate alırsanız, başka isteyebileceğiniz hiçbir şey kalmaz. Kadın olmak, O'nun ömür boyu süren işi olacaktır; ve yolun bir yerinde mutlaka kusursuzluğa erişecektir. O'nun erkekçe yanı nadiren sizi rahatsız edecektir. Ama, eğer Kral VIII. Henry gibi sağa sola bağıran, yaşamındaki kadınların köle gibi boyun eğmelerini, "evet" veya "ha-yır"dan başka birşey söylerlerse başlarım kaybetmekten korkan zavallılar olmalarım isteyen şu çekilmez erkeklerden biriyseniz, o başka. Sizin Terazi eşiniz kesinlikle "evet" veya "hayır"dan fazlasını söyleyecektir. O, konuşmayı sever. Ancak, aynı zamanda iyi bir dinleyecidir; özellikle iyi bir dinleyiciye ihtiyacınız olduğu zaman. Bu kadın aynı anda hem sert, hem yumuşaktır; doğrusu böyle hassas bir denge hareketini başarabilmek her kadının harcı değildir.
Tadı davranışları, gözünüzü ateş bürüdüğü zaman sizi yatıştırma yeteneği O'nun zayıf ve çaresiz olduğunu; veya bir kriz patlak verdiğinde gönül alıcı ve kadınca davranacağını sanmanıza yol açabilir. Eğer öyleyse, çok yanılıyorsunuz demektir. Bu sevgili, kadınca küçük yaratık dokuz kat çelikten yapılmıştır. Şu ilk günlerdeki satranç oyunlarında kurnazca ve cesurca sizi yanıltmayı plânlayarak sürekli kendisini yenmenize izin verdiğini anlamadınız diye, sonsuza kadar gözü kapalı kalmamalısınız. Bundan sonra aile yaşamınızda bir tehlike baş gösterdiği zaman gözlerinizi dört açarak, tekneyi kayalara bindirmekten kimin koruduğunu.görmeğe çalışın. Bunu gerçekten kimin yaptığını, demek istiyorum. Bu gerçeğin sizin erkekliğinizi elinizden alması gerekmez. Denizde çırpıntı başladığı zaman, dümende eşinizin yardımcı eline ne kadar ihtiyacınız olduğunu sizden başka hiç kimse bilmeyecek. O, bununla hiçbir zaman övünmeyecek ve-sorumluluğun büyük bir kısmından başka,elinizden hiçbir şeyi almayacaktır. O'nun böylesine güvenilir olmasına minnet duymalısınız. Ayrıca, bahçeye çıkarken veya süpermarkete giderken pantolon giydiği zaman ne kadar şirin görünüyor, değil mi? Partilere şık organze giysiler, özel yaşamında yumuşacık ipekler giyecek kadar sağ duyulan olduğu sürece, kadınların pantolon giymelerinde bir sakınca yoktur. Terazi burcu kadını bu sağ duyuya sahiptir. O'nun en değerli hazinelerinden biri, keskin zekâsını son derece kadınca yapısının arkasına gizleme yeteneğidir.


Terazi burcundan anne çocuklarım çok sevecek ve şefkatle büyütecektir, ama onlar kesinlikle sizden sonra geleceklerdir. Onlar ikinci derecede ortaklardır, şirketin başkanı sizsiniz ve eşiniz bu temel gerçeği hiçbir zaman unutmayacaktır. Onlar annelerinin kalbinin büyük bir bölümüne sahip olacaklar, ancak O, çocuklar gelmeden önce size vermiş olduğu köşeyi çalmalarına asla izin vermeyecektir. Çocukların oyunu sizin dinlenmenize engel olursa eşiniz çocuklara oldukça sert davranacaktır; eğer sizin sözünüzü dinlemezlerse, kendi sözünü dinlemedikleri zamandan daha çok öfkelenecektir. Çocuklarınız bebekler kadar tatlı ve temiz, büyükler kadar derli toplu ve terbiyeli olacaklardır. Ancak, siz onları şımartırsanız ve O da lord ve evin efendisi siz olduğunuz için buna karışmazsa, o zaman durum değişir. Bu O'nun sizin ellerinize bıraktığı kararlardan biridir, o yüzden yanlış bir karar vermekten kaçınır. Terazi burcundan bir anne normal olarak müşfiktir, gene de gerektiğinde oldukça serttir. O çocuklarını hiçbir zaman ihmal etmez; ama gerçek şudur ki, anne olmayı ilk plânda sizi daha çok mutlu edebilmek için istemiştir: Çocuklar dua etmeyi öğrendikleri zaman, onlara ilk öğreteceği dua, "Tanrı babacığımızı korusun" olacaktır. O, çocukların babalarına saygısızlık etmelerine asla izin vermeyecektir. öte yandan, biraz sabrınız taştığı zaman-, çocukların gözyaşlarına yumuşak bir yastık olacak, çok sinirlendiğiniz zaman arkama dönünce onlara el altından şeker vermeyi ihmal etmeyecektir.


Terazi kızının çok şeker yediği ve şişmanladığı doğrudur. Dansa gittiği zaman oradan veya şarap şişesinden ayrılmayı bilmez. Biraz patronca davrandığı zamanlar olabilir, kulağınızı sağır edecek kadar çok konuştuğu zamanlar da... Ancak, böyle şeyler geçici olarak duygusal dengesi bozulduğu zamanlarda olur. Arada sırada sallanan kefeler, eninde sonunda sallanmaları bitip dengede duracaklardır. Birisi ayağını kefelerden birine koyup orada durmadıkça, Terazi kefeleri sonunda her zaman kendi dengelerini bulurlar. Eğer kefenin biri biraz aşağıdaysa, içine biraz sevgi koyun, yükselecektir. Eğer diğerindeki fazla keder ağır çekerse, anlayışla yükünü hafifletin, O'nun o güzel uyumu geri dönecektir.


Başka hangi kadın O'nu baloya götürdüğünüz zaman prensesler gibi görünür de, sonra eve gelince çizmelerini ayaklarına, kırmızı eko-seli oduncu ceketini sırtına geçirdiği gibi şöminede yakmak için kütükleri kesmenize yardım edebilir? O'nun prenses gibi görünmek için yeterince tatlılığı, odun kesmek için de yeterince gücü vardır. O'nun adına uygun sarkılan ıslıkla çalacaksınız. Şayet şarkı besteleyenler O'nun için bir şarkı bestelemeyi unutmuşlarsa, siz kendi melodinizi güzel, güçlü bir ritimle vals temposunda besteleyin ve onu kadınınıza ithaf edin. Fortissimo.


Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:44   #2 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Terazi Erkeğinin Özellikleri


KADINA NASIL DAVRANILMASI GEREKTIGINI BILEN, SON DERECE


HOS GORUNUMLU, CENTILMEN BIR ERKEKTIR.


Kadin ruhunu cok iyi anlar.Bakimli, guzel, akilli ve nazik bir kadin ile beraber olmak ister.


Tatli sozler soylemekte ustadir.Sanatta, muzikte, hayatta, kadinda, her seyde uyum arar.


Gece hayatina, eglencelere oldukca dduskundur. Adalet duygusu ile iyi bir devlet


adami ve hukukcu olabilir. Evine onem verir ve esini sevdigi kaadar saygi da duyar.


Bu adamdan pek çok öğüt alacaksınız. Tüm sorunlarınıza kusursuz çözümler bulacak ve sorduğunuz her soruya cevap verecektir. Ancak O'nda tüm genç kız rüyalarınızın cevabını bulacağınızı hiç sanmayın. O onların bir kısmını değiştirecek, diğerlerini de tartışacaktır. Bir Terazi erkeği zehirli sarmaşık yemiş timsah kadar huysuz ve dengesiz olabilir ve aşk da içinde olmak üzere herşeyi mantığa uydurma çabası sizi çıldırtabilir-ya da yenilgiye uğramanın ezikliği içinde bırakabilir.


Gene de sizi uyarmak zorundayım ki, bir kez Terazinin çekiciliğine kapılıp ağma düştükten sonra, ondan kurtulmanız kolay olmayacaktır. Ayı tuzağından kaçmağa çalışmak, kendinizi Terazinin ağından kurtarmağa çalışmakla karşılaştırılınca, işten bile değildir. Eğer kaçmağa çalışırsanız, sizi öyle mantıklı, zekîce tartışmalarla kalmağa razı edecektir ki, Harvard Hukuk Fakültesi mezunu olmadıkça, buna engel olamayacaksınız. Sizi o eşsiz mantık gücünün etkisi altına almakla kalmayıp, ayrıca öyle tatlı ve nazik bir insan olacaktır ki, daha önce sizi altüst edip hayal kırıklığına uğratmış olan kararsızlıklarım unutacaksınız. Sonra size gülümseyecek ve içinizde birşeyler olacak. Kalbiniz kuş gibi çırpınacak.


O'ndan sonra savaşı kaybedeceksiniz. O'nun rüyaları sizin rüyalarınız olacak ve sizin için dünyada hiçbirşey O'nu mutlu etmekten daha önemli olmayacak. Susuz bir yolcunun suyu aradığı gibi, hep o gülüşü arayacaksınız. Ancak gerçek bir taş kalpli Hannah, Terazi'nin gülümseyişine karşı koyabilir ve onun mıknatıs gibi çekiciliğine kapılmamak için tüm azmini toplayabilir. Terazinin çekiciliği, Akrebin hipnotik inandırma yeteneğine benzemez. Terazi'nin çekiciliği mantıklı ve gerçektir, hiçbir doğa üstü yanı yoktur. Onda kara büyü yoktur, yâlnızca sağ duyuyla o cennet gibi havasına kapılmak vardır.


Öte yandan, o en çok sevdiği sihirli sözü söylemesi için, Terazinin kefelerinin çılgınca bir çelişkiyle ileri geri sallandığı zamanlar olacaktır. O'nun dikkatini çekmek ve O'nu harekete geçmeğe zorlamak içli haykırmak, O'nu havuza itmek veya başınızın üstünde amuda kalkmak zorunda kalacaksınız.


Venüs'ün etkisinde olsa bile, Terazi erkeğiyle bir aşk ilişkisinin sonsuza dek düzgün ve sakin yürüyüp gideceğini sanacak kadar saf olmayın. Yunan mitolojisini anımsarsanız, Venüs'ün de tatil yaptığı günler olduğunu bilirsiniz. Gene de, kefelerin dengede durduğu zamanlarda, Terazi'yle yaşanan bir hayat, tanrıların altın içkisinden bir kâse içmiş kadar sarhoş edici, kahkahalarla dolu ve ancak Olimpos Dağında sıçrayıp oynayan tanrıların bildiği kadar rahat bir özgürlükle dolu olacaktır.


Terazi erkeğinin bir şeye karar vermesi, vahşi bir bufaloyu ehlileştirmekten daha çok gayret isteyen bir iştir. Bir kez kararım verdikten sonra da yanlış birşey yaptığından kuşkuya düşerse, hiçbir uyanda bulunmadan kararını değiştirebilir. Bir Terazi erkeğiyle iş ortaklığına girmeyi uman tanıdığım bir kadın var. Sonunda O'da Terazi'nin bu efsanevi karakter özelliğinin çetinliğini öğrendi. Bir yaz sabahı birlikte kahvaltı yaptılar. Her ikisi de heyecanla doluydu ve gelecek için iyimser plânlan vardı. Adam işine giderken kadını bir yere bıraktıktan sonra, kadını bir düşüncedir aldı. Adamın vaatleri neredeyse gerçek olamayacak kadar güzeldi. Kadın rüya görüp görmediğinden emin olmak için Terazi'ye telefon etti. Adam hâlâ heyecanlıydı ve bütün vaatlerini, yükselme hırsıyla dolu plânlarını tekrarladı. Ondan sonraki hafta tekrar buluşmak için bir gün kararlaştırdılar. Telefonu kapatmadan önce, adam kadının kafasını kurcalayan şeyi tahmin etti ve kendisine tekrar garanti verdi, "Sırası gelmişken", dedi, "sizi birkaç gün görmeyeceğime göre, bir şey söylemek istiyorum." Biraz duraksadı (kadın bu ipucunu kaçırmıştı), sonra inandırıcı bir sesle sözüne devam etti: "Size şunu söylemek istedim ki, şey, size söylemek istediğim şey, merak et-memenizdi. Fikrimi değiştirmeyeceğim. Bu işi plânladığımız şekilde sürdüreceğiz."


Ertesi hafta, adam telefon etmeyince, kadın tekrar aradı. "Şehir dışında mıydınız?" diye sordu. Adam yavaşça "Hayır" dedi. "Size telefon etmedim, çünkü bir kez daha düşünmek istedim." Uzun bir süre sustu. "Sanının daha küçük bir bütçeyle önce başka bir işi denesem daha iyi olacak. Bu projeyi görüşmek için sizinle gelecek ilkbaharda buluşacağız. Söz veriyorum, işte böyle, şey, en iyisi o zamana kadar beklemeğe ve bu projeyi bir süre için rafa kaldırmağa karar verdim, anlıyorsunuz değil mi?" .


Doğal olarak böyle beklenmeyen bir dönekliğe içerleyen ve düş kırıklığıyla dolan kadın, kendi kararını verdi. Bir daha bu adamla asla konuşmayacaktı. Bu adam ayrıca, inanılmaz, güvenilmez, zalimin biriydi. Bir ay sonra, kadın yolda adama rastladı ve merhaba demek için durdu, hazırlıksız yakalanmıştı; uzak, soğuk bir iki selâm cümlesi kekeledikten sonra, birdenbire adamı kesip öldürmediğine pişman oldu. Sonra adam gülümsedi, işte, ne olduysa o zaman oldu! Kadın bir kez daha adamın en güçlü propagandacısı kesildi. O, hiç yanlış birşey yapamazdı. Hattâ kendisine karşı bile... O gün bu gündür, kadın şiddetle adamı savunur. Eğer adamın hayallerinden birinin yıkıldığını duyarsa, tekrar kendisine gülümsemesi için, mantıksızca o yıkılan hayali onarmasına yardım etmek arzusuyla kıvranır durur.


Şimdi, Terazi erkeğiyle sadece iş ilişkisi kurmağa kalkışan bir kadının başına bütün bunlar gelirse, bu karşı konulması olanaksız çekici adama âşık olduğunuz zaman ne hallere düşeceğinizi düşünebiliyor musunuz? Çok dikkatli olmanız bir işe yaramaz. Gülümsediği zaman başınızı çevirmek için çelik gibi sertlesin. Ensenizi uyuşturan ipek gibi sesiyle inandırıcı tartışmalarına başladığı zaman kulaklarınıza pamuk tıkayın.


Aşk sözcüğüyle Terazi sözcüğü kesinlikle eş anlamlıdır. Romantik aşkı Terazi icad etmiştir ve bu konuda bir hayli söz sahibi olan Aslan'dan, Akrepten ve Boğadan daha çok incelikle bu işi bir sanat haline getirmiştir. Aşk tanrısı Küpid'in nazik stratejileri yaratılıştan Terazi'nin yetenekleri arasındadır. İstediği kızı kazanmak için büyük bir kolaylıkla her hileye başvuracak ve çok nadiren başarısızlığa uğrayacaktır. Bununla birlikte, bir kez kızı elde ettikten sonra onunla ne yapacağını pek bilemez. Çekiciliğiyle onu kendisine bağladıktan sonra, duraksar. O'nun o çaresizliğinden yararlanmalı mı, yoksa evlenme mi önermelidir? Yoksa her ikisini de mi yapmalıdır? Yoksa hiç birini de yapmamalı mıdır? Kafasında çekişme başlamıştır. Bu çeşit bir Adem'le cennet bahçelerinde yaşanan bir hayat, insanı kendinden geçiren özelliğinden pek çok şey kaybeder.


Terazi erkeği en az doksan yaşma gelinceye dek, karşı cinse ilgisini kaybetmeyecektir. Mutlu bir evliliği varsa, bu tümüyle akademik bir ilgi olacaktır. Gördüğü her güzel kızı hayalindeki baloda fini fini döndürmek gibi sözde kalan spekülâsyonlar yapsa bile, bu konu O'nu hiçbir zaman sıkmayacaktır.


Aşk yapma sanatı Terazi erkeğine çok kolay-ve çok erken- geldiği için ve aşk ormanına yaptığı romantik gezilerde hemen hemen her zaman başına zafer tacını giydiği için, ayağına da bir sürü asma dalı dolaşır.Terazi başkalarının duygularını incitmekten nefret eder, bununla birlikte, kavgacılık huyu tuttuğu zaman kırdığı kalplerin hiç farkında olmaz. Hayır demekten nefret eder, ama hiçbir mutluluk şansı olmayan bir ilişkiyi kesip atmaktansa oyalayıp durmanın daha kötü bir davranış olduğunu da pek az farkeder. Bunun karşıtı olan bir durumda, karşılıklı duygular dünyada hiçbir insanoğlunun erişemediği bir güzelliğe erişmek üzereyken, uzadıkça uzayan bir kararsızlık da aynı derecede çarpık bir davranıştır. Yalnızca bir Kova burcu insanı bir yöne doğru kesin harekete geçmekte daha çekingendir. Kendi yaşamında birine karşı haksız davrandığını hissederse, üzücü kararsızlığının sonu gelmeyecektir. O'na göre, haksızlık etmek cinayetle aynı düzeyde büyük bir suçtur. Zalimce davranmak istemeyişi O'nu, boşanma mahkemelerine düşmeğe mahkûm yanlış bir evlenme teklifine ite-bilir-ya da sonu gelmeyen ertelemeler, hayatının aşkını elinden kaçırmasına neden olabilir. Görüyorsunuz ki, O'nun bu tutumu iki kenarı keskin bir kılıçtır, ya gerçek aşkını dilim dilim doğrayacak, ya da kendisine hazmı zor bir evlilik dilimi kesecektir. Bu her ikisinin de çaresi, aldatıcı duygusallığı bir kenara itmektir.


Terazi erkeklerindeki dönekliğe eğilim inkâr edilemez. Özellikle gençlik yıllarında, oyalanmaya eğilimleri fazladır. Terazinin doğal davranışı, karşılaştığı her üç ya da dört kadından birini ölçüp biçmek ve gerçek can yoldaşı olup olmayacağını tartmaktır. Teraziler çoğunlukla arkadaşlıkla aşkı umutsuzca birbirlerine karıştırırlar. Şaşırtıcı olarak, tüm gönül eğlencelerine ve denemelerine karşın Teraziler çoğunlukla kalp kırıklığına uğrayıp acı çekmezler.Terazi erkeği hakaret edercesine çabuklukla geçmişi unutabilir ve karşılık görmeyen bir aşkın ve hiç olmaması gereken bir gönül ilişkisinin anısını, belki ikizler veya Yay erkeği dışında, herkesten daha az bir pişmanlıkla hatırlar. Çok olağanüstü durumlar dışında, belki birkaç bere izi taşıyabilir, ama devamlı bir hasar olmaz. Az görülen o olağanüstü durumlarda ise, Terazi erkeğinin çektiği acı, hayal bile edilemeyecek kadar yıkıcı olabilir, ancak bu o kadar az rastlanan bir durumdur ki, pek örnek bulamazsınız. Yumuşak yürekli, hile bilmeyen bir Terazi erkeğini, ihtirasla avucunun içinde tutmağa azmetmiş bir kadının pençeleri arasında bulmanız daha kolaydır. Bu kadın, Teraziye, kendisini terketmenin on emrin hepsini birden inkâr etmekten sonra ikinci büyük günah olduğunu hissettirmiştir. Böyle bir ağa yakalanan Terazi erkeği, çok çaresiz bir aşk mahkûmu olabilir. Bu her iki aşın örnek de istisnalardır. Terazi burcu erkeklerinin çoğu duygusal bağların kendilerini sımsıkı bağlamasına izin vermeden, romantik aşkın tüm zevklerini çıkaracak kadar özgürlüğü korumayı başarırlar.


Sizin bütün sırlarınızı öğrenmek O'nun pek fazla ilgisini çekmez, ilk bakışta ilgileniyormuş gibi görünebilir, ama ikinci bir kez daha bakın. Çoğunlukla burnunun birkaç santim altında neler olup bittiğinden haberi olmaz. Neler olduğuna O'ndan başka herkes dikkat eder. Cehennem buz tutuncaya dek tartışsa da, amacı kişisel niyetleri öğrenmek değil, dengeli bir yargıya ulaşabilmek için kuramsal teoriler üzerinde durmaktır. Sorulan başkalarının gizli nevrozlarım ortaya çıkarma amacını taşımaz. O yalnızca gerçekleri sınıflandırarak, onları uygun yerlerde bir araya getirmek ister. O, herşeyin nedenlerini ve sonuçlarını parlak bir mantıkla tartışır ve vardığı sonuçlar genellikle hakça, doğru, mantıklı ve yararlı olur. Hazreti Süleyman bile tüm bilgeliğiyle, tipik bir Terazin'nin en son dengeli kararından daha iyisini veremezdi. Ama O'nun, yüzeyin hemen altında yatan kişisel nüansları veya ruhsal düğümleri tahmin etmek gibi bir eğilimi yoktur. Gerçekler, yalnızca gerçekler yeterlidir. Balığın, Akrebin ve Kovanın derin karakter anlama yeteneği, O'nun düşüncesine göre, aradığı kristal berraklığındaki resmi bulandırabilir. O, içgüdüsel olarak böyle psikolojik incelemelerin kendi çizgisinin dışında olduğunu hisseder. Öyledir de...


Eğer tutumsuzsanız, sizin parayı su gibi harcadığınız sonucunu çıkaracaktır; bu yüzden pek göze alınacak bir risk değilsiniz. Aslında ruhsal güvenliğinizi para harcamakta arıyorsunuz ki, bu O'nun alanına girmez. O sizin psikiyatristiniz değil. Cimriyseniz, sadece alışkanlıklarınızı doğru değerlendirmek için tutumluluğunuzu dikkatle incelemek ister. Fakir düşerek bağımsızlığınızı kaybetme korkunuzu sır olmaktan çıkarmak gibi bir arzusu yoktur. Rastgele herkesle kurulan ilişkilerin tehlikelerini tartışır; soğukluk, insanlar arasındaki arkadaşlıklardan uzak kalma konusunda daha uzun tartışmalara girişmesine neden olur. Ancak rastgele herkesle kurulan ilişkilere insan ruhunu yaralayan olayların neden olduğunu öğrenmekten kaçınır. Soğukluğa, insan ruhunda kökleşmiş yetersizlik duygularının neden olduğunu da öğrenmek istemez. Terazi, insanları yargılayan hâkimdir. Adil kararlar veren birçok hâkimler görürsünüz; kararlarını olaydaki gerçekleri tartarak verirler. Ancak aralarından, neden kırmızı rengin sizi sinirlendirdiğini soran, veya kırmızı çizgili pijamasını giydiği için, kocanızı dışarı atmak zorunda kalmanızı anlayışla karşılayan pek çıkmaz. Şunu hiç aklınızdan çıkarmayın ki, Terazi insanı, sadece soyut öğrenme merakıyla tartışır. Derin incelemeler yapıyormuş gibi görünürse de, öyle değildir. Göründüğü kadar her işe burnunu sokan dedikoducu bir insan da değildir.


Bütün bunlar Teraziyi son derece güvenilir bir insan yapar. Ancak biraz duygularınızı incitebilir. O'na inançla güvenebilirsiniz. Ama, ruhunuzun derinlerindeki ihtiyaçlarınızı anlamadığı zaman acı çekersiniz. Sizi memnun etmek ister, ancak tüm özlemlerinizi karşılaması için beslediğiniz sessiz umutlan pek anlamaz (bir su burcunun etkisindeyse veya Ay bir su burcundaysa, bu değişebilir). Sadece teknik olarak uzman bir âşık olması, duygularınızı derinden anlayan bir insan olması anlamına gelmez. Zaten kendi duygularıyla başa çıkmakta yeterince sıkıntı çekmektedir. Sizi birinin nasıl derinden incittiğini anlatmak için O'na koştuğunuz zaman takındığı tavır kadar sinir bozucu birşey olamaz, ilk sorusu, "Sen ona ne yaptın?" olacaktır. Sonra da, siz öfkeden çığlığı basıncaya kadar, hangi noktalarda sizin de aynı derecede yanlış davrandığınızı sayıp dökecektir. İstediğiniz kadar çığlık atın. Sizin haksız olduğunuzu düşünüyorsa, taraf tutmayacaktır, duygusal imâlarınıza da aldırmayacaktır.


Terazinin karşılaştığı sıkıntılar, hiç değişmeyen bir şekilde, karşısındakinin derinden anlaşılma ihtiyacını farkedememesinden kaynaklanır. Soyut kavramlarda sezgileri bu kadar güçlüyken, sonuç çıkarmada böylesine parlak bir mantığa sahipken, herşeyi ölçüp biçmede bu kadar açık fikirli ve açık gözlüyken, sizin içinizdeki acıların ve heyecanların nedenlerine karşı gene de bu kadar anlayışsız ve gözü kapalı olması inanılmaz birşey gibi görünebilir. Ancak, eğer bir Teraziyle yaşıyorsanız, bu da birlikte yaşamak zorunda olduğunuz tutarsızlıklarından biridir. Kuşkusuz, kibarlığı ve o gülümsemesi bunlara katlanmayı kolaylaştırır.


Para konusunda, doğum haritasında zıt etkiler olmadıkça, eli sıkı bir insan değildir. Aksine, tipik Terazi eli açık bir insandır, paranın insan yaşamına güzellik ve mutluluk getirecek eşyalara ve faaliyetlere harcanması gerektiğine inanır, iyi bir ev sahibesi olmağa hazırlanın; çünkü, O'nun evi günün ve gecenin her saatinde sürekli konukların ağırlandığı bir merkez olacaktır. (O'nun dinlendiği ve kapının ziliyle, telefonlarla, gelen giden insanlarla rahatsız edilmeğe katlanamadığı zamanlar dışında), insanların vücuduna sürtündüğünü hissettiği ve gürültünün uyum duygusunu bozduğu kalabalık yerlere O'nu sûrüklemeyin. Yabancılardan oluşan kalabalıklar O'nun ruhsal dengesini bozar. Bütün Terazi burcu insanları içgüdüsel olarak insan topluluklarıyla fiziksel temastan hoşlanmazlar. O'nun sosyal yaşamında bol bol zekî, kültürlü, parlak insanlar olacaktır, ancak grup iki düzineden fazla sıcak vücudu bedeninde hissedeceği kadar genişleyince, açık havaya çıkmak için çabalayacaktır. Bir Terazi erkeği birdenbire sizi tiyatronun kalabalığı içinde yalnız bırakıp gidebilir. Sizden nefret ettiğinden değil. Tipik Terazi burcu rahatsızlığı olan kapalı yerde kalma korkusuna tutulmuştur da, ondan.


Boşanmaya kadar giden ilgisizliğin en kestirme yolu, düzensiz bir evdir. Radyo ve televizyonun sesini kısık tutun, yemek kokularının da O'nun hassas burnunu rahatsız etmemesine dikkat edin. Soğan çorbası ve sarımsaklı ekmek pişirmek zorundaysanız, ev büyük kuzey ormanları gibi kokuncaya kadar ortalığı çam kokulu deodorantla sprey-leyin. Terazi burcundan kocasına ekmeği paketinden çıktığı gibi servis yapan, peçete yerine kağıt peçeteler kullandıran, süt şişesini, yiyecek kutularını O'nun görebileceği yerlerde bırakan bir eş, düşünebileceğinden çok daha kısa bir sürede pek hoş olmayan bir dul yaşamına doğru yola koyulmuş demektir. Çorapları duşun üstüne asmak olmaz. Tozlan almayı ve yatakları yapmayı unutmanız O'nu sürekli bir ruhsal huzursuzluk içinde tutabilir. Karışıklıktan kaçmak için gündüz uykuları gittikçe uzayabilir, dışarıda yalnız geçirilen gecelerin sayısı anabilir, ve sonunda arada hiçbir iletişim kalmaz. Kendisi altı domuz kadar dağıtıp dökücü olabilir, ama yere atıp bıraktığı çoraplarını ve kağıtlarını sizin toplamanızı bekler. Eğer açık yeşil perdeler, kestane rengi halıyla uyuşmuyorsa yıllarca surat asabilir ve siz de nedenini bir türlü anlayamazsınız. En iyisi dekorda pastel renkler kullanın. Tipik Terazi nezaketiyle, şikâyet etmeyebilir; ama sekreteri ve onun ince zevki kocanıza hergün biraz daha çekici görünebilir.


Terazi burcu erkeği karışıklıktan nefret eder; ruhsal dengesini koruyabilmesi için gerçekten herşeyin uyum içinde olmasına ihtiyacı vardır. O'nun evi, dış dünyanın gürültülü karmaşasından uzak güzel, sessiz bir vaha olmalıdır. Yoksa şu kefeler sürekli olarak dengesini yitirebilir. Niyetini açıkça belli etmediği için, siz O'nun neden hiç eve. gelmediğini veya neden hep uyuduğunu tahmin edecek kadar zekî olmak zorunda kalacaksınız. O'nun iç gözlem konusunda zayıf olduğunu unutmayın. Mutsuzluğunun yüzünüzü kreme bulanmış görmekten ya da çocukların reçele bulanmalarından kaynaklandığını anlamayacaktır. Portakal rengi duş perdesinden nefret ettiğini veya şöminenin üstünde asılı olan ve George Washington'u Delavvare'den geçerken gösteren taş baskısı resmin artistik zevkiyle taban tabana zıt olduğunu farketmeyebilir. Gece yatarken ve sabah kalkınca hep sizi öpmeyi unuttuğunu anlayamayacaktır, ancak mantığı O'na birşeylerin dengede olmadığını söyleyecek ve, O da bu yüzden, açığa vurduğundan daha çok acı çekecektir. Yerlerdeki kağıtları ve oyuncakları toplayın, evi pırıl pırıl ve zevkli hale getirin, en güzel parfümünüzü sürün, saçlarınızdaki bigudileri çıkarın, televizyonun sesini kısın, güzel açık mavi duş perdeleri alın ve şöminenin üstüne George'un resminin yerine Degas'nın güzel bir tablosunu asın. O zaman, bir sabah uyandığınızda, bütün davranışları değişmiş, tamamiyle yepyeni bir erkekle evli olduğunuzu göreceksiniz.


Çocuklar O'nun adalet duygusundan her zaman yararlanacaklardır. O büyük çocukların bebeği hırpalamamalarını ve en küçüğün en büyük kardeşin bisikletini kırmamasını sağlayacaktır. Terazi burcun--dan babalar sakin bir otorite kuracaklar ve nadiren öfke ile verilen cezaların, mantıklı nedenlerini açıklamağa çalışacaklardır. Sizin gibi, çocuklar da O'nun çekiciliği karşısında eriyecekler, sizin gibi, onlar da babalarının sürekli tartışmaları ve meydan okumaları karşısında sinirleneceklerdir. Tuhaftır ki, bir Terazi burcu erkeği genellikle çocukların doğumunu büyük bir hevesle beklemeyecektir. Ama onlar doğduktan sonra, sevgilerinin yalnızlığa göre ağır bastığım görecek, zevkini çıkarmak için içten bir istekle babalığa dört elle sarılacak ve normal olarak sonunda çocuklarına delicesine düşkün bir baba olacaktır. Bununla birlikte, babalık sevgisinin size duyduğu romantik duyguların yerini almasına asla izin vermeyecektir. Her iki cinsten Teraziler için önce eş, sonra çocuklar gelir. Aile genişledikçe O'nun size olan sevgisinin azalmasından korkmanıza hiç gerek yoktur-tabii şu açık yeşil perdelerle kestane rengi halıdan, birinden ya da ötekinden kurtulmanız-ve şu bulaşıkların sürekli mutfakta yığılıp kalmasını önlemeniz koşuluyla... Astrolojik öğüt olarak son bir söz. Eğer bir Terazi erkeğine âşık-sanız, ve bundan eminseniz, hiç zaman kaybetmeden dosdoğru kendisine gidin ve teklif etmek istediğiniz şey her ne ise teklifinizi yapın; tabii evlenme teklifi de bunun içinde... İnisiyatifi siz ele aldığınız için rahatlayacaktır. Ancak, sizin karar vermenize izin vermesine neden olan ters huyuna dikkat edin. Ve sonra, bu işe yaramadığı zaman neşeyle şöyle söyleyin: "Bu senin kararın, benim değil". Ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun, yoksa sonunu hiçbir zaman işitemezsiniz. Onunla skoru eşitlemenin yalnız bir yolu vardır. "Evet, ben karar verdim," deyin, "Eğer bu işi sana bıraksaydım, hâlâ yağmurda elektrik direğinin altında durup, birbirimize 'seni seviyorum' demekle yetinecek ve ikimiz de zatürree olacaktık." Doğal olarak, sizinle tartışacak, ama çaydanlığı kafasına fırlatmadan önce ya da sonra, kazara gülümseyecektir, ve işte gene orada, aynı yerde olacaksınız yağmurda elektrik direğinin altında, bir kez daha "seni seviyorum" diyerek... Sanının ben de ilk kez siz oradayken gelmiştim.


Alıntı.

--------------------------------------------------------------------------------


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:44   #3 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Terazi Burcunun Aşk Hayatı
Terazi sevmeyi ve sevilmeyi istediği için sürekli, kendini tamamlayacak bir eş arayışındadır. Doğuştan mükemmel bir romantik olan Terazi, duygusal ilişkilerde oldukça başarılıdır. Doğal zerafeti, cana yakınlığı ve nezaketi sayesinde bir Terazi ile birlikte olurken, zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz.


Tiyatro, antikalar, dekorasyon, sanat gibi pek çok farklı zevki vardır Terazi'nin. Güzel konuşma sanatı bir Terazi'nin en önemli yetenekleri arasındadır. Her ne kadar konuşmayı kendi ilgi alanlarına doğru çekmeyi tercih etse de, ya da kendinden ve yaşamından örnekler vererek, süslese de, yine de Terazi ile sohbet büyük bir zevktir.


Terazi'nin aşkını ve ilgisini kazanmanın ilk ve en etkin yolu O'na komplimanlar yapmaktır. Eğer bu komplimanların samimiyetine ikna olursa, ilk adım olumlu atıldı demektir. Gidilecek yerin, zamanın gözde mekanlarından, lüks ve iyi yemekleriyle ünlü bir yer olması da temelin sağlam atılmasında önemlidir. Terazi her zaman, her şeyin birinci sınıfından hoşlanır ve kendisi için daha azıyla yetinmek istemez. Eşinin de kendisi gibi seçkin zevkleri olan, zarif bir insan olmasına dikkat eder. Lüks ve estetik merakı, Terazi'nin yaşamının her alanında kendini gösterir. Kolay idare edilebilen bir yapısı olan Terazi, herkes tarafından kolayca sevilir.


Ancak Terazi'nin kendisini anlayacak, takdir edecek ve belki de bir idol haline getirecek bir eşe ihtiyacı vardır. Terazi sosyal olarak dışadönük ve sevgi dolu bir partnerdir. Toplantılara, partilere gitmeyi çok seven Terazi, sosyal yaşamda kolayca farkedilir. Her ne kadar Terazi insanları söz vermekten hoşlanmasalar da, bir kez söz verdiler mi mutlaka yerine getirirler.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:44   #4 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Terazi Burcu Cinsellik ve Sex AnaliziBu kişiler çok duygusal, çok duyarlı olduklarından kendilerine benzeyenleri ararlar hep. Evlilik dışı cinsel ilişkiler hiçbir şekilde söz konusu değildir onlar için. Kendilerine tam uygun bir eş bulamadıkça mutlu olamazlar. Onları mutlu edebilecek kişi son derece yumuşak, ince ve düşünceli olmalıdır. Ancak kendilerine ilk çiçek gönderen insana kapılmamaya dikkat etmelidirler.


Erkek
Karışık ruhlu, anlaşılması güç...Kadın
Genellikle cinsel problemleri olabilir. Dinsel yanı kuvvetlidir.
TERAZİ ile KOÇ : Gerginlik,bu ilişkinin kuyusunu kazacaktır.Koç saldırgan ve huzursuzdur.Terazi mükemmeli arar ve barışçı bir arkadaş ister.Yapılarındaki bu temel farklılık,kaçınılmaz kavgalara yol açacaktır.Gene de iyi bir cinsel beraberlikleri olabilir.İyi yatak odası,kötü oturma odası arkadaşlığı.Sıradan bir ilişki,sıra dışı bir evlilik.


TERAZİ ile BOĞA :Boğa,romantik Terazi için fazla mülkiyetçi ve dünyevidir.Terazi,pek kısa bir sürede kıskanç bir arkadaş kazandığını anlayacaktır.Ne var ki,fiziksel açıdan uyumludurlar.Bu da bazı şeyleri çözebilir.Terazi,makul ve anlayışlı oluşu sayesinde,Boğa'nın kızgınlığını ve inatçılığını yener. Terazi'nin gözünün dışarıda olması Boğa'yı çıldırtır.Eğlence ve oyun dolu bir ilişki ; ancak uzun süre ayakta kalamayacak bir evlilik.


TERAZİ ile İKİZLER : Her ikisi de sevgilerini dizginleyemezler.Aşkları dünyayı yerinden oynata- bilir ama söz konusu ikili,bunu umursamaz.Gene de ideal bir ilişki.Her ikisi de ateşlidir ama ikisi de sahiplenme ve kıskançlık duygularından uzaktır.Birçok ortak yönleri vardır,yatakta da çok uyumludurlar.İyi bir ilişki,sıcak ve mutlu bir yuva.


TERAZİ ile YENGEÇ : Yengeç aşırı eleştirici olabilir,özellikle de Terazi'nin aşırı harcamaları konusunda.Yengeç evine yakın olmaktan hoşlanır,Terazi ise gezip tozmaktan.Yengeç faydacı ve cimridir,Terazi ise atılgan ve savurgan.Pek uyumlu gözükmüyor,ne dersiniz?Derinden bağlanan,güvenilir Yengeç,Terazi'nin yüzeysel duyguları ve tutarsızlığı karşısında dehşete düşer.Katlanılabilir bir ilişki ve katlanılamaz bir evlilik.


TERAZİ ile ASLAN : Bu ikili,birbirlerinin ihtiyaç ve isteklerine cevap verir.Aslan tutkulu,Terazi yapıcıdır.Ve her ikisi de sekse düşkündür.Yatak odalarına giden yol parlak yıldızlarla kaplı.Eğer egoları çatışırsa,Terazi teslim olacak taraftır.uyumlu Terazi için bu zaten fazla zor değildir.Strateji ve taktik silahlarıdır.Bu ateşli ilişki,tatlı ve sıcak bir evliliğe dönüşebilir.


TERAZİ ile BAŞAK : Başak kurallar kitabıyla yaşar.Otsa bu Terazi'ye hiç uymaz.Başka kişilik farklılıkları da vardır.Tutumlu Başak,parayla seksten fazla ilgilenebilir.Terazi bunu bağışlanmaz bulur. Başak dırdırcı ve eleştirici hatta hükmedici olabilir.Terazi bundan nefret edecek ve mutluluğu başka yerlerde aramaya başlayacaktır.Belirsiz bir ilişki,olabilecek en kötü evlilik.


TERAZİ ile TERAZİ : Birbirlerine eşit tutkuyla bağlanırlar.Ortak pek çok noktaları vardır.Neşeli, sosyal,sevgi dolu bu insanlar uyuma ve güzelliğe de aşıktırlar.Ancak ilk heyecan geçtiğinde,büyük gerçek ortaya çıkar.Her ikisi de saklandıkları bulutların arkasından çıkarlar.Sevişmeleri mızmız bir nameye dönüşebilir.Yürüyebilecek bir ilişki.Ama evlilik için daha fazla olgunluk ve daha gerçekçi bir tavır gerek.


TERAZİ ile AKREP : Akrep,sakin Terazi için fazla kıskançtır.Akrep'in bu dillere destan kıskançlığı,en ufak bir flörte bile izin vermeyecektir.Terazi'nin seks konusundaki gelişigüzel tavrı,Akrep'i çileden çıkarır.Akrep hükmetmelidir.Terazi ayak uydurmalıdır.Fiziksel çekimleri azımsanamaz ama bu manyetik alan ikisi arasında bir patlamaya neden de olabilir.Tutkulu,fırtınalı bir ilişki.Evlilik için de aynı şey geçerli.


TERAZİ ile YAY : Yay'ın maceraya düşkünlüğü,Terazi'yi asla sıkmaz.Terazi'nin ufak tefek flörtlerini Yay hoşgörüyle karşılayacaktır,hatta eğlenecektir.İkisi de iyi bir yatak arkadaşıdırlar.Bu ilişkide sorun olabilecek şey,Yay'ın uslanmak bilmez yapısı ve özgür kalma isteğidir.Terazi ise gerçek bir hayat arkadaşlığı ve evde sağlam bir temel arar.Bu konuları halledebilirlerse,hem kısa hem de uzun vadede iyi bir ilişki gibi görünüyor.


TERAZİ ile OĞLAK : Oğlak Terazi'ye karşı güçlü bir fiziksel çekim hisseder.Terazi de Oğlak'ın tasarruf anlayışını yararlı bulur.Fakat Terazi'nin tembel davranışları Oğlak'ın burnundan solumasına yol açar.Ve Terazi de Oğlak'ın gizli çıkarcılığı karşısında düş kırıklığına uğrar.Oğlak,Terazi'nin bu denli sosyal oluşundan hoşlanmaz.Bu ikili arasında, başarılı bir evlilik için olmaması gereken kişilik çatışmaları vardır.İlişkileri de kısa ömürlü olur.


TERAZİ ile KOVA : Bu ikilinin arasındaki uyum meşhurdur.Macera dolu bir yaşantı için Terazi,Kova'yı arar.Sosyallikten zevk aldıkları için halka yönelik işlerde çalışacaklardır. Birçok arkadaşları vardır.Gene de kendi özel zevklerini tatmin etmek için yollar bulurlar.Güzel bir sevişmeleri olacaktır -yatağı yapmayı unutsalar da !- Seksi biir ilişki,heyecan verici bir evlilik.


TERAZİ ile BALIK : Karmaşık bir birleşim.Balık'ın narinliği,hassalığı ve kendini adama duygusu Terazi'nin hoşlanacağı şeylerdir.Ne var ki Balık,baskın burçlardan biri değildir ve ihtiyaç duyduğu önderliği Terazi'nin ona sağlaması zordur.Terazi,bir süre sonra,Balık'ın gına getiren bağımlılığından nefret eder.Balık da Terazi'nin dış dünyaya duyduğu ilgiyi onaylamaz.Terazi hırçınlaşınca,Balık'ın dünyası yıkılır.Hem ilişki hem de evlilik,üzüntüden başka bir şey getirmez.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:45   #5 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Terazi Burcu ve Sağlık

Terazi burcu böbrekleri yönetir. Dengeli ve duygusal olan Terazi'ler herhangi bir tartışma, kaza ve çeşitli olaylar karşısında ciddi rahatsızlıklara yakalanırlar. Terazi burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: uzun boylu, ince vücutlu, düz kahverengi saçlı, yuvarlak yüzlü, beyaz tenli, koyu renkli gözlü olurlar.


Terazi'ler yapılı ama güçlü kuvvetli olmayan kişilerdir. Sağlıklı görünüşlerine karşın çabuk hastalanırlar. Soğuk algınlığına ve bulaşıcı hastalıklara yatkın, tüm hastalıklara karşı dirençsizdirler. Terazi burcu böbrekleri, omurga ve bel bölgesini yönetir. Romatizma ve sırt ağrısına neden olabilecek soğuk algınlıklarından kaçınmalı, kendilerini zorlamamalı bol bol dinlenmelidirler. Yeme-içme konusunda özenli iseler de ölçülü davranmalarında yarar vardır.


Teraziler sessizce acı çekmez, çok özen isterler. Kötü bir hasta olur, hastalandıklarında herkesin haberi olmasını isterler. Hastanede yatıyorsa bütün arkadaşlarının ziyaret etmesine sevinirler. Kendilerine özen gösterilmezse hem içerler hem de huysuz olurlar.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:45   #6 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Terazi Burcu Diyeti


Terazi böbrekleri, sırtın alt kısmını, temsil eder. Bezelye, mısır, havuç, ıspanak, buğday, yulaf unu, elma, çilek, badem ve kuru üzüm hep elinizin altında olmalıdır. Böbrekleriniz için çok fazla asitli içeceklerden uzak durmalısınız. İncecik ve zarif bir beden için; ince dilimler faydalı olacaktır.


Bu burçtakiler genelde kolayca kilo alabilecek bir yapıya sahiptirler.fazla kilolar özellikle fazla abur cubur yemeye başladıklarında kendini gösterir.bunu önlemek için en gerekli şey öncelikle düzenli bir beslenme programıdır.teraziler klasik günlük 3 öğün beslenme programına uymalıdırlar. taze pişirilmiş yemekler,zeytinyağlı yemekler onlara en uygun seçim olacaktır. Bu besinler de ölçüyü kaçırmadan alınmalıdır.ayrıca kırmızı et ve yanında pilav,makarna gibi hamurlu yiyecekler onların vücut dengesini bozar.vücutta azot yükselmesi yaşanabilir.ayrıca şekerli içeceklerden de uzak durmaları gereklidir.sıkı bir rejim bir teraziye uygun bir kilo verme yöntemi değildir.bunun yerine dengeli beslenmeye yönelik bir rejim daha iyi bir sonuç verecektir.fakat rejim sonrası programını bozmamalı ve dengeli beslenmeye dikkat etmelidir.
1. gün
Kahvaltı:1 Bardak suyun içine 1 kaşık bal koyup 7-8 damla limon koyup aç karnına içilecek 1 dilim kepek ekmek, 50gr. dil peyniri şekersiz çay ve kahve.
Öğle Yemeği:1 Tabak sebze yemeği, 1 kase yoğurt, arada 1 bardak yağsız süt ( evde bir avuç çilekle yapılacak.)
Akşam Yemeği:3 Kaşık yağsız bulgur pilav, bol yeşil salata arada 1 porsiyon meyve.


2. gün
Kahvaltı:2 Dilim kepekli ekmekten yapılan kaşarlı tost, şekersiz çay.Arada bir kase meyveli diyet yoğurt.
Öğle Yemeği:Sebze soslu makarna 1 yeşil biber, 1 kabak haşlama. Yanında bol salata.Arada 2 galeta,1 bardak süt.
Akşam Yemeği:Izgara balık, havuç veya turp salatası, arada 1 porsiyon meyve.


3. gün
Kahvaltı:1 Bardak ılık süt, 1 dilim kepekli ekmek, 1 tatlı kaşığı meyve diyetli yoğurt.
Öğle Yemeği: Sebze soslu makarna, yanında bol salata, arada 1 porsiyon meyve.
Akşam Yemeği:Bir porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği, bol salata arada 1 meyve.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:46   #7 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Terazi Burcu Güzellik ve Moda
Güzellik:
teraziler, sizler insanların nasıl memnun edileceğini biliyorsunuz. bilyorsunuz ki dünya güzellikler istiyor, sizde bunu sağlamaya çalışıyorsunuz. kadınsı ama güçlü, etkileyicisiniz, çekingen değilsiniz ve bunların yanında etkileyici bir bakışı fazla zorlanmadan yakalayabilirsiniz. belkide budurum ana hava grubu burcun doğasında olan etileyiciliğidir. yada belki de her ne pahasına olursa olsun uyumu isteyişindendir. terazinin ihtiyacı olan şey başarı onların her zaman en iyi hallerinde görünmelerini sağlıyor olabilir. size parlak bir bakış ve güçlü bir hayat anlayışı veren bu şeyler sizin makyaj yapmadan dışarı çıkmanızı sağlayabilir.


teraziler sevimli bir bebeklik, zevkli bir çocukluk ve evcimen bir kraliçe ve şimdi çılgın, açık ve trendlerin dışında bir insan güzelliği ile donanmışlardır. hayat içinde denge ve düzen ile yaşarken stress yaşlanmayan ve esnek cildinizde görünebilir. pembe ve yeşiller çerisinde hoş gözükebilir, bitkisel ve sıcak parfümler kullanabilirsiniz.


çabasız göküyor ve sırlarınızı gizlebiliyorsunuz. güzelliğinizin kaynağını hayat içindeki dengeniz ile anlaşılmaz olduğu kadar ikna edici doğanız sağlıyor.
aşık olduğunuzda en güzel görünümünüze kavuşuyorsunuz.


Moda:En iyi alışveriş yapan burç terazilerdir. Harika bir zevkiniz olduğu için pazar yerlerinden ve ucuz yerlerden alışveriş etmeyi sevmiyorsunuz. Çevrenizdeki insanlar giyim kuşam konusunda çelişkiye düştüklerinde hemen size gelip fikir alırlar. Sabah kalktığınızda makyaj masasının başında kısa zamanda kolayca makyajınızı yapabiliyorsunuz. Nerde nasıl giyinmeniz gerektiğini de iyi biliyorsunuz. Maaşınızı alır almaz alışverişe gidiyorsunuz. En güncel trendlere uyan karakteriniz size çok para harcatıyor.


Takılar konusunda klasiksiniz. Bir kulağınızda küpeniz varsa mutlaka diğerindede aynından var. Taktığınız herşey dengeli. Mavi tonlu elbiseler ve pembe çizgiler favorileriniz. Safir en sevdiğiniz takı cinsi. Hiç yokmuşcasına yapılan makyajınız ve özenle seçilmiş takılarınız dikkat çekiyor. teraziler alışveriş yapmayı ve bunu göstermeyi seven bir burç.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:46   #8 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Terazi Burcu Ünlüleri
Brigitte Bardot,
Catherine Deneuve,
Cem Özer,
Cervantes,
Christopher Reeves,
Cliff Richards,
Hülya Avşar,
Jimmy Carter,
John Lennon,
Julio Iglesias,
Klaus Kinski,
Konficyus,
Lizst,
Meryl Streep,
Michael Douglas,
Nurseli İdiz,
Oscar Wilde,
Pavorotti,
Rahmi Koç
Roger Moore
Sylvia Kristel
Turgut Özal,
Verdi,
Tarkan,
Ayşegül Aldinç,
Tarık Akan,
Neşe Erberk,
Levent Kırca,
Yıldız Kenter,
Mehmet Aslantuğ.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:46   #9 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Terazi Burcu İş Hayatı ve Analizi
Hava grubunun ikinci burcu: Adil, becerikli, coşkulu, entellektüel, sanatsever, konuşkan


Yönetici yıldızı: Venüs


Etkisi altındaki ülkeler: Avusturya, Japonya, Tibet


Etkisi altındaki şehirler: Viyana, Antwerp, Lizbon,Kopenhag, Frankfurt


KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Terazi dengenin sembolüdür. Bu nedenle Terazi burcunda doğanlar yaşamlarını dengede tutmaya çalışırlar. Her şeyi tartarlar. Terazi'nin evi onun için çok önemlidir. Güzelliğe olan tutkusunu burada ortaya döker. Terazi, ortaklığı sembolize eder. Bu nedenle gerçek bir Terazi pek çok kişi ile işbirliğine girişebilir.


TERAZİ VE MESLEĞİ: Giyim sanayiinde desinatör, terzi, şapkacı ve kuaför olma onlara göredir. Ressam, şair, diplomat, eksper, güzellik uzmanı, sanat danışmanı, satıcı olabileceği gibi toplum bilimcisi de ona göre işlerdendir. Tekstil ve kozmetik dalları ilgisini çeker. Şirket sözcüsü olabilirler.


TERAZİ PATRON: İyi bir Terazi yanında çalışmaktan keyif alınabilecek zarif, büyüleyici bir kişidir. Doğal bir nezaketi, diplomatik davranışları ve içten bir mutlu kılma isteği vardır. Çok mantıklıdır. Olayları her açıdan değerlendirebilir. Zayıf yönü ise karar vermekten kaçınmasıdır.


TERAZİ ÇALIŞANI: Terazi için başarılı bir iş yaşantısı ortaklıktır. İş ararken güzel, yaratıcı ve sanatsal bir iş olmasını ister. Güçlü bir Terazi hedeflerine ulaşmak için yeteri kadar çalışacaktır. Evli Terazi ler, bekar Terazi lerden daha başarılıdır. Bu burcu zayıf karakterli olanları işyerinde flört etmeye veya arkadaşlarının eşleri ile yara alabilecek ilişkiler yaşamaya kalkıştıkları için asla ilerleyemez.Terazi insanı en iyi ortaktır. Terazi "ortaklık" burcu olup, bu kavram Terazi ile simgelenir. Terazi insanı birlikte çalışmayı seven, akılcı bir kişi olup, diğer burçlardan daha dengelidir. Başarılı olmayı sever. Sonuca varmak için her yolu dener. Yaşamın iyi şeylerinden hoşlanır. Yaşamı kolaylaştıran paradan haberdardır. Teraziler gençliklerinde, her şey yoluna girinceye dek özveride bulunmayı bilirler. Parayı bulunca da kendi haklarını biraz fazlasını da harcarlar.


Lüksten hoşlanır, iyi döşenmiş bir işyeri ve lüks bir gardıroba sahip olmayı severler. Kişilikleri tam olarak yerleşmemişse para tutkusu onları peşinden sürükler. Teraziler tutucu olup kesinlikle de devrimci değildirler. İyi sonuçlar almak için temiz ve güzel iş ortamlarına gereksinimleri vardır. Çok sakin görünmelerine karşın Terazilerin hemen sinirlenen ve hemen mutlu olabilen bir kişilikleri vardır. Terazi ortaklık kurmak için çekici bir kişidir. Hiçbir zaman işinize karışmaz, sizi yönetmeye kalkışmaz. Sizi uymanız gereken kurallara doğru yöneltir ve bunu da iterek, tartışarak değil, akıllıca yapar.


Sizin aklınıza bir düşünce sokarak onu yavaş yavaş zihninizde yaşatmayı denerler. Öyle ki, siz zamanla bu düşünceyi kendinizin sanırsınız. Kavgaya pek girişmezler. Her taktiği kullanarak sizi sonunda mutlu ederler. Teraziler özgürlük ve eşitliğe inanırla. Kendileri için ne isterlerse başkaları için de aynı şeyleri isterler. Terazi ortağınız anlaşmazlıkları gidererek, müşterilerinizi hoş tutar. Diplomatik ruhlu olup ve ev sahipliğini kolayca yüklenir. Oldukça işlek bir zekası vardır. Duyguları kararlarını değiştirmez. İşi duygusal açıdan ele almaz. Terazi ortağınız siz olmadığınız zamanlar da siz varmışsınız gibi haklarınızı korur. Sizin dostunuz olarak kaldığı sürece hiçbir zaman güveninizi yitirmek istemez. Eğer yanlışlıklar görürse (ki bulur) görmezlikten gelir. Ortağınızla en önemli sorununuz kararsızlığı olacaktır. Bir şeyi başlatmaktan çok sizi izlemeyi yeğ tutar.


Birçok olasılığı dener ama o zamana dek iş işten de geçebilir. Tetikte duracağınız bir konuda hemen değişebilen tutumudur. Çevresindeki olaylar ile ilişkisini çabuk yitirdiğinden, genellikle olaya dönmesini sağlamak gerekir. Çok meraklı olmasına karşın, olayların nereye gittiğini düşünmeden izler.


Terazi ortağınız bir tartışma sırasında, kazananın yanını tutmaya yatkındır kimi zaman bir aynı tutup uyum sağlar. Amacı herkesi hoşnut tutmaktır. "Hayır" demek istememesi kendisini kolayca yönetebileceği kanısını uyandırır. Olumsuz bir terazi ortak bile diğer burç ortaklarından daha iyidir. Kararsız, değişken, dalgacı ve tembel olsa bile! Bu belirgin nitelikler ortadan kalkabilse, Terazi ile ortaklık çok verimli olur
İŞ ALANINDAKİ İLİŞKİLERİ


TERAZİ - KOÇ ORTAKLIĞI:
Bu ortaklıkta, iş alanında çok iyi sonuçlar alabilecek bir zıtların çekimi söz konusudur. Tipik bir Koç, canlı, girişimci ve kesin tavırlıdır. Zayıf tarafı, düşüncesiz atılganlığı ve geçmişte yaptığı hatalardan ders almamasıdır. Çoğu zaman, özellikle de sıkıcı bir işte çalışıyorsa, maceraya atılmak hoşuna gider. Araba ya da bisiklet yarışlarına katılmak ilgisini çeker. Ortaklık denemeye değer.


TERAZİ - BOĞA ORTAKLIĞI:
Tipik bir Boğa iyi yürekli, sistematik ve sabırlıdır. Zayıf tarafı, genellikle çok ölçülü görünüşü ve yanlış insan karşısında her türlü sınırı aşabilen inatçılığıdır. Yiyecekler ve ailesiyle ilgilenir, güvenlik içinde yaşamaktan hoşlanır. Ortaklık risklidir.


TERAZİ - İKİZLER ORTAKLIĞI:
Bu mükemmel bir ortaklık olur. Tipik bir ikizler, kolay iletişim kuran, uyum yeteneği olan, çok yönlü ve becerikli biridir. Zayıf tarafı, çok konuşma eğilimi ve kimseyi dinleyememesidir. Konsantrasyon eksikliği de bu burcun özelliğidir. İkizler'in yaşamını neşelendirip canlandırmakta kadınlar da etkin bir rol oynar. Ortaklık faydalıdır.


TERAZİ - YENGEÇ ORTAKLIĞI:
Tipik Yengeç koruyucu, duyarlı ve hayal gücü güçlü bir kişidir. Zayıf tarafı, kendine acımaya ve marazi düşüncelere meyilli olmasıdır. Ailesinin dışında ilgi duyduğu şeylerin merkezinde çoğunlukla spor vardır. Bu sporlar denizle ilgilidir. Ayrıca bahçeyle de ilgilenir. Ortaklık zararlıdır.


TERAZİ - ASLAN ORTAKLIĞI:
Uzaktan bakıldığında bu ilginç bir birleşim olabilir. Terazi Aslan'la ortak olmaya karar verirken, iyi arkadaşların mutlaka iyi iş ortağı olup olamayacaklarını düşünmelidir. Tipik aslan, yaratıcı, etkileyici ve güçlüdür. Zayıf tarafı, son derece duyarlı olan egosudur. İlgi alanı mesleği ve sosyal yaşamı çevresinde döner. Ortaklık faydalıdır.


TERAZİ - BAŞAK ORTAKLIĞI:
Tipik bir Başak sistemli, analitik, eleştiriyi seven bir kişidir. Zayıf yönü, yaşamı çok ciddiye almasıdır. Ayrılmalar, özel yaşantısında çok ciddi sorunlar çıkarır. Sağlıkla, fiziksel konularla ilgilenir. Kitap okumayı sever. Ortaklık faydalıdır.


TERAZİ - TERAZİ ORTAKLIĞI:
Aynı burçtan iki kişinin işbirliği arkadaşlık düzeyinde olduğu zaman iyi olabilir ama iş ortaklığı söz konusu olduğunda çok zor bir iştir. Tipik bir Terazi dengelidir. Barış ve uyum içinde yaşamayı sever. Zayıf yönü ise kararsızlığı ve hayır demesini bilmemesidir .Sanatı ve kadınları sever. Sosyal yaşamdan keyif alır. Ortaklık denemeye değer.


TERAZİ - AKREP ORTAKLIĞI:
Terazi, tipik bir Akrep in gergin, ihtiraslı ve kararlı bir kişi olduğunu aklında tutmalıdır. Akrep in zayıf yönü ise kıskanç ve mazoşizme eğilimli olmasıdır. Sportmen yapısı, su sporları ve boksa ilgi duymasına neden olur. Ortaklık risklidir.


TERAZİ - YAY ORTAKLIĞI:
Tipik bir Yay açık fikirli, özgür ve araştırmacı bir kişidir. Zayıf yönü, dedikoduyu sevmesi, atılganlığını önleyememesi ve aşırı iyimser olmasıdır. Açık havayı sevdiğinden dağcılar, araştırmacılar, kano sporunu yapanlar çoğunlukla Yay burcundandır. Yaylar meydan okumayı da severler. Bu özel hayatında da geçerlidir. Ortaklık faydalıdır.


TERAZİ - OĞLAK ORTAKLIĞI:
Karşılıklı bir gereksinme bu iki kişiyi bir araya getirebilir. Terazi bu toprak grubu adamla işbirliği yapmaya niyetliyse, Oğlak ın ölçülü, ileriye yönelik hedefleri olan, hesabını bilen zor bir insan olduğunu unutmamalıdır. Zayıf yönleri ise, yaşama karamsar bakışı, kuruntulu oluşu, surat asmayı sevmesidir. En büyük ilgisi işidir. Bu nedenle kendine çok az zaman ayırır. Okumayı ve müzik dinlemeyi sever. Kayalıklara tırmanmaktan da hoşlanır. Ortaklık zararlıdır.


TERAZİ - KOVA ORTAKLIĞI:
Son derece başarılı olacak mükemmel bir ortaklıktır. Gerçek bir Kova bağımsızdır, hümanisttir, iyi kalplidir .Zayıf yönü ise sözünü sakınmaması, insanlık ile ilgilendiği kadar sevdikleri ile ilgilenmemesidir. İlgi alanı herhangi bir dava ile ilintili olabilir. Uçmak da çok ilgisini çeker. Ortaklık faydalıdır.


TERAZİ - BALIK ORTAKLIĞI:
Burada Zodyak ın en kararsız iki kişisinin işbirliğinden söz ediyoruz. Balık bir sis perdesinin ardında yaşar. Kolay etkilenir, sanatsal yönü güçlüdür. Zayıf yönü ise zoru görünce kaçması, saklanması, gizlilik huyu ve daha önce de belirttiğimiz kararsızlığıdır. Resim yapma, kırılgan, zarif objeler, çocuklar ve hayvanlar onu cezbeder. Ortaklık zararlıdır.


Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:47   #10 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

TERAZİ BAYANINI ETKİLEMENİN YOLLARI

Burçlar kuşağının en şaşırtıcı, kurnaz bayanıyla beraber olmaya adaysanız şimdiden pasif bir rol üstlenmeyi kabul etmeniz gerekiyor. Son derece kibar, zarif, şık ve büyülü bir havası olan Terazi kadını övünmekten ve mağrur gözükmekten zevk duyar. Görgü kurallarım iyi biliyor ve uyguluyorsanız, fizik güzelliğiniz onun için öneminini yitirir. Sadakatinizden, aşkınızdan emin olduğu sürece sizinle olmak isteyecektir. Onu elde edebilmek için zarif, sessiz ve bakımlı olmalısınız. Terazi bayanları güçlü, saldırgan, baskın karakterli erkeklerden hoşlanmazlar. Az konuşan, hareketleri ve sözleriyle onu onaylayan erkeklerle beraber olmayı tercih ederler.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
burcu, hakkında, herşey, terazi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557