Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Günlük Burç Yorumları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Günlük Burç Yorumları Günlük Burç Yorumlarının bulunduğu ve her gün güncel olarak paylaşıldığı forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ağustos 2011, 16:49   #1 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Wink Koç Burcu Hakkında Herşey ..

Koç Burcu Genel Özellikleri


Koç, Zodyak’ın ilk burcudur, bu nedenle yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Koç insanı doğal, içgüdüsel, taze, saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır. Böylece, bir yapı meselesi olarak, birlikte olduğu insanları yoran çekingenlik de ona yabancıdır.


Hayat onlar için heyecanlı bir macera anlamındadır. Her şeyden önce hayatın sunduklarını yakalamak ve her yönüyle hayatın tadını çıkarmak isterler.Bazıları Koç’ta tipik egoistlik özelliklerinin bulunduğunu düşünürler, çünkü o, başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeye çalışmaz. Başkalarının, onu bildiğinden şaşırtmasına izin vermez. Koç, yaşamın her anında daimi bir meydan okuma görür. Koç insanı kendisini, cesareti, bireysel inisiyatifi ve enerjisi ile gösterir. Diğer yandan bunlar onun doğuştan gelen önderlik özellikleridir. Bunlar, yalnız hareket etme olarak da anlaşılabilir, aslında Koç her koşulda çok rahat yaşayabilir.


Koç insanı anlık tepkiler gösterir, bütün cesareti, enerji ve yaratıcılığı anlık bir meydan okumadır. Bu nedenle hiçbir şeyden çözülmemiş sorunlar kadar nefret etmez. Uzun süre çabalaması gerektiğinde sık sık tahammülünü kaybeder. Böylece, aslında uğrunda bütün gücünü harcadığı bir şeye, gerçekten ulaşmak istemediği izlenimi yaratır.


Son karar adımını atmakta tereddüt eder. Büyük amaçları, Koç’u gerçekte sadece global olarak ilgilendirir. Küçük detaylar, ufak tefek noktalar ona dehşet verir.


Koçlar 'ıvır zıvır' ile uğraşmayı başkalarına bırakır ve ayının postu paylaşılmadan yeniden ava çıkarlar. Devamlı yenilik peşinde olma dürtüsünü hayat boyu bastıramazlar, aksi halde kişiliklerini kaybederler. Açıklık ve dürüstlükleriyle ara sıra diğer insanları yaralarlar. Aslında yaralama düşüncesi akıllarından bile geçmez.


Koç insanları, bazılarının bakış açısına göre kader tarafından korunurlar. Çünkü, kozmik sistemimizde hayat veren ve hayatı koruyan Güneş, en büyük etkisini bu burçta gösterir.


Koç doğallığını, kendine hiçbir sınır koymamasına ve koydurmamasına borçludur. Koç insanları, küstahlık içeren davranışlar gösteren kişileri, açık ve arkadaş canlısı olmasına rağmen yanına yaklaştırmaz; bunlar pek küstahlık sayılmasa da. Koç’un yanına yaklaşıp kartlarına bakmaya cesaret eden kişi, mantığının soğukluğunu ve keskinliğini hisseder, sınır dışına sürülür.


Kendisini sınırlanmış ve başarısı engellenmiş hissettiği anda, Koçun içindeki savaşçı tabiat, birdenbire canlanır. Diğer yandan Koç toleranslı ve birine analık edebileceği zaman yardımseverdir. Bir Koç’a bir şeyi beğendirmeye çalışmak, zor ve yorucu bir iştir. Bununla birlikte Koç’un yardımseverliğini reddettiğinizde, karşınızda yaralanmış ve hayal kırıklığına uğramış bir insan bulursunuz. Çünkü, aldırmaz görünmesine rağmen, o aşırı derecede hassas ve duygusaldır. Paylaşma ve yardım teklifinin reddi durumunda tepkisi, depresif bir halde içe dönme olabilir, fakat kendini ilkel bir öfke ve kızgın bir hava içine sokar. Ama bu durumundan çabuk kurtulur. Yeni bir yardım önerisi sunar, böylece Koç’ların yeni bir özelliği ortaya çıkar: Hastalık derecesinde sabırsızlık.


Koç insanları, genelde dış görünüşten de kolayca tanınabilirler. Çalı gibi, burunlarına kadar uzanan kaşları ve bariz yüz hatlarıyla bir Koç’u düşünmek için, fantaziye fazla ihtiyaç yoktur.


Gerçekten de Zodyak’taki Koç’ların, kavga meraklısı Koç’larla çok ortak noktaları vardır. Başlarını eğer ve hiçbir uyarıda bulunmadan saldırırlar. Kesinlikle etkili olan bu taktiğin bazen acı verdiğini, özellikle de başlarının çok yandığını dikkate almazlar. Zaten alsalardı, Koç olamazlardı. Koç, er yada geç yüzünden veya kafasından yaralanırsa şaşırmayın. Onun dış görünüşü, yukarıda anlatıldığı gibi saldırıya hazır bir Koç gibidir; baş önde, tıpkı bir yayın kirişi gibi gergin.

Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:50   #2 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Kadının Özellikleri


AKLINA GELENI OLDUGU GIBI SOYLER, ASLA YUMUSAK BASLI DEGILDIR.


Tutkulu, cazibeli ve akilli bir kadiindir. Kiskanc bir yapilari vardir. Sevdikleri erkekle omrunu


gecirebiliirler. Duzenli bir evlilik sikici olabilir.. Ozgurluklerinden taviz vermezler. Bencildirler.


Dunyanin onlarin etrafinda donmesinii isterler


Demek bir Koç kızına âşık oldunuz.. Sizi kutlamak mı, yoksa size acımak mı gerekir, bilmiyorum.


Byron, "Erkeğin aşkı erkeğin yaşamının bir parçasıdır, kadının-sa bütün varlığıdır." diye yazdığı zaman, Koç kadınını unutmuş. Koç kadını aşkın bütün varlığı olduğunu düşünebilir; ancak, kendisinden başka, öylesine canlı bir şekilde çevresindeki dünya ile haşır neşirdir ki, bu dünya O'nun yaşamının başlangıcı ve sonu olacaktır. O, tanıdığınız bütün kadınlardan daha büyük kolaylıkla erkeksiz yaşayabilir.


Kuşkusuz, erkeksiz yaşamak, aşksız yaşamakla aynı şey değildir. O, her zaman yüreğinde özlemini çektiği rüyalarının kahramanına ihtiyaç duyar. Bu kahraman çok önceki zamanda ya da çok uzakta olabilir ya da gözden uzakta, yarının sisleri içinde bir yerde gizleniyordur ama Koç kızı Nisan yağmurunda onu düşünecektir. İlk kar yağarken, belirli bir şarkıyı duyduğunda, ya da çakan şimşeği gördüğü zaman hep O'nu hatırlayacaktır. Ne var ki, O'nu anımsadığı halde, şayet çevresinde fiziksel varlığıyla gerçek bir erkek yoksa bunun pek fazla özlemini çekmeyecektir. Erkeğin yapabileceği herşeyin daha iyisini kendisi yapabilirdiye düşünür.


Koç kızı kendi kapılarını kendisi açacaktır. Mantosunu kendisi giyecek, savaşlarını kendisini yapacak, iskemlesini kendisi çekecek, taksiyi kendisi çağıracak, sigarasını kendisi yakacak; bunların hepsini erkeğin yardımı olmadan yapacaktır. Kendi işini kendin yap felsefesi, O'na göre , bir işi yapmanın en kestirme yoludur. Doğal olarak, çabuk kınlan erkek gururuna bu pek uygun gelmez. Merih kızı liderliği kimseye bırakmamak azmindedir, ilk hareketi kendisi yapacaktır; aşkta ilk adımı atmak da bunun içindedir. Koç kadınları bütün burçların içinde ilk teklifi yapması en olası kadınlardır; özellikle erkek bu işi ağırdan alıyorsa.. Teklifte bulunduğu zaman, hiç vakit kaybetmeden duygularınızı hemen güvenle açıklayabilirsiniz. Bunu daha önce yaparsanız, işi şansa bırakıyorsunuz demektir. Bir Koç kızıyla ilişki kurarken çok dikkatli olun. Ö, gönül ilişkisinde lider olmak ister. Beline sarılıp iyi geceler öpücüğü almadan önce, kalbini çalıp güvenle cebinize koyduğunuzdan emin olsanız iyi olur. Yoksa, çenenize tüm gücüyle bir tos vurup, ürkmüş bir geyik gibi kaçabilir.


Sakın yanlış anlamayın. Kaçışının nedeni bir genç kız utangaçlığı değildir. İhtiras dolu niyetlerinizden korkmaz. Bunlarla başa çıkabilir. Kaçışı, kendisine tapınan bir köleyle, ya da aşkı başına vurmuş genç bir züppeyle başının derde girmesinden korktuğu içindir. Bunların her ikisi de gözünden yaş getirecek kadar canını sıkar. Aldırmaz davranın, tahminler yapmasını sağlayın, göreceksiniz ki sizi köşeye kıstıran O olacaktır. Etkisine karşı koyan bir erkek, her zaman bir Koç kadınını oyuna getirir. Gözle görülür cazibesiyle erkeği neden etkileyemediğini bir türlü anlayamaz. O zaman, karşısındakine sonsuz bir ilgi duymasa bile, Merih gururu harekete geçerek, çekiciliğini kanıtlamak için her çareye başvuracaktır.


Scarlet O'hara Merih etkisindeki Koç kadının en güzel örneğidir. Tıpkı Scarlet gibi, Koç kızı da yüz mil çevresindeki bütün erkekleri önünde diz çöktürürken, kalbi herhangi bir nedenle bir türlü elde edemediği bir tek erkeğin özlemini çeker. Tıpkı Scarlet gibi, Merih kadım da gerektiğinde, hıçkırıklara boğulmadan, çarçabuk hayatta kalma çaresini bulur. Gerek O'Hara gerekse Koç kadınları, geleneklere karşı gelecek, ilerleyen bir ordunun karşısına çıkacak, hattâ sevdiklerini tehdit ettiği zaman buz gibi bir soğukkanlılıkla bir erkeği alnının ortasından vuracak kadar gözü pektirler.


Scarlet, ölesiye aç, yalnız ve arkadaşsızken, bir erkeğin gelip kendisini kurtarmasını beklemeden, yumruğunu göklere uzatıp haykırdığında, hiçbir zaman olmadığı kadar Merihliydi." Bundan da kurtulacağım ve yaşayacağım.... yaşadığım kadar da bir daha hiçbir zaman aç kalmayacağım...yalan söylemek, aldatmak, çalmak veya öldürmek pahasına olsa bile, Tanrı şahidim olsun, bir daha asla aç kalmayacağım! " Çok sonraları, duygulan paramparça olmuş, çok sevdiği çocuğu ölmüş ve sevdiği adam hayatından çıkıp gitmek üzereyken, bu tipik Koç kadını hâlâ şöyle söyleyebiliyordu: O'nu geri getirmenin bir yolunu bulacağım. Aklıma koyduktan sonra elde edemediğim hiçbir erkek olmadı.. Ne de olsa, yarın başka bir gündür."


Evet, Scarlet O'Hara, Merinin bütün dayanıklılığı ve felâketten sonra tekrar fırlayıp düştüğü yerden kalkma yeteneğiyle, burçlar âleminin bu ilk burcunun canlı bir örneğini göstermektedir. Titreşen kirpikleri ve tam zamanında akan gözyaşlarıyla, kadınca rolünü sonuna kadar en güzel şekilde oynayabilir; ama erkekler ortalıkta yokken bir erkeğin işini de aynı yetenekle üstlenebilir. Scarlet'in karekterini dikkatle incelemeniz, bir Koç kadınıyla ne yapmanız gerektiğini fevkalâde iyi anlamanızı sağlayacaktır ve tabii, O'na sahip olma cesaretini gösterdikten sonra bekleyebileceğiniz ödüllerin neler olduğunu öğreneceksiniz. Saldırgan davranışlarına katlanmak zor olabilir, ama pırıl pırıl iyimserliği ve geleceğe olan inancı moralinizi çok yükseltebilir.


Koç kızı, dürüst bir nedene dayanıyorsa, sizi kendisine kompliman yapmağa zorlayacaktır. Bırakın O'na hayran olduğunuzu bilsin, ama sakın fazla ileri gitmeyin. Çok duygusal olduğu için, O'nun duygularını canlı tuttuğunuz sürece, aşktaki sadakati çok büyüktür. Burada tipik bir Koç çelişkisi vardır: açık açık peşinden koşmanızı istemez, gene de, çok mesafeli davranırsanız çabucak ilgisini kaybeder. Tamamiyle hükmeden erkeği istemez, ama dizinin dibinde hayran hayran kendisini izleyen erkeğe de yakınlık duymaz. Aşkın mutluluğuna erişmeden önce, Koç kadının o ebedi Merih çelişkisini çözmesi gerekir âşığını yönetmek için duyduğu güçlü istek, onun tarafından yönetilmek için duyduğu gizli arzuyla çatışacaktır, inanılmaz derecede idealist olan Koç kadını, bazen, ayaklarını yerden kesecek olan parlak zırhlı cesur şövalyenin dünyayı fethedip büyük bir nezaketle kendi ellerine vermesini ve gene de erkekliğinden hiçbir şey kaybetmemesini boşuna bekler. Böyle biri yalnız peri masallarında ve Kral Arthur'un sarayındaki efsanelerde olduğu için, Koç kadını çoğunlukla, kendisine yol gösterecek yıldızı olmadan, yoluna tek başına devam eder. Gündüzleri parlak ve heyecanla dolu, geceleri ise bazen karanlık ve özlemle doludur.Gene de, boşa çıkan rüyaları, için için yanan küllere dönüşünce tam alevin söndüğünü sandığınız bir sırada, Koç başka bir ateş yakmak için yerinden fırlar.


Koç'un sizi sevmesi için sizinle gurur duyması gerekir. Ancak, O'nun yeteneklerini ve gücünü görmemezlikten gelecek kadar da önemli biri olmayın. Sizden çok şey istemesine karşın, karşılığında size bunun iki katını verecektir. Koç kızı, zamanını ve sempatisini harcamakta çok fazla cömerttir, eşyalarım ve parasını mutlulukla paylaşır; ancak, sıra aşka gelince sor derece cimridir. Aşk bölümünde " Onun plan herşey O'nundur" ve kıskançlıktan infilâk etmesi işten bile değildir. Sakın O'nun işitebileceği yerde en sevdiğiniz kadın film yıldızından ayranlıkla söz etmeyin ve O'nun arkadaşlarına çok fazla kompliman yapmayın. Koç burcundan eşi olan bir erkek, erkek sekreter tutarsa daha çok güvende olur. Eğer herşeyde sizden daha önde değilse, çok geçmeden bütün o şiddetli arzuların ve heyecanlı duyguların o kadar çabuk nereye gittiğine şaşar kalırsınız. Koç kadını gerçekten kırıldığı zaman, ateşten buza dönüşür. O'nun ateşi çok sıcak yanar ve çabuk söner. Buzu ise ebedidir. Eğer O'nu gerçekten seviyorsanız, bunu ezberleyin, zaten O'nu başka türlü sevmenize katlanabileceği de şüphelidir. Koç'un oyunu ya hep ya hiçtir.


Koç kızı sevdiği kişiyi bir heykel kaidesine oturtur, orada erişilmesi olanaksız bir kusursuzluk âbidesi olarak yaşamasını bekler, kendisinin bile görmemezlik edemeyeceği kadar çamurlanıncaya değin heykelin kilden ayaklarına bakmamakta inatla direnir. Yanmayan bir giysi giymeden asla bir Koç kadınının âşığını, kocasını ya da çocuklarım eleştirmeğe kalkışmayın, o'nun umut dolu plânlarına zarar verdiğiniz zaman çok şey isteyen, bencil ve acı sözler söyleyen bir insan olabilir. Gene de, huyuna gidildiği zaman, nazik, sadık ve uzlaşılabilir biri de olabilir.


Koç kızı erkeklerin arkadaşlığını kadmlarınkine tercih ettiği ve ister dokuzunda isterse doksanında olsun, tanıştığı her erkekten hayranlık beklediği için, o küçük yeşil kıskançlık canavarlarından pek çok bıçak darbesi yemeniz, mümkündür. Bunu unutun. Şiddetle sahip çıktığı halde, O'na sahip çıkmanıza bir an bile tahammül etmeyecektir. Koç kızı evlenmeden önce de sonra da tamamiyle özgür olmakta ısrar eder. Nereye giderse gitsin, ne yaparsa yapsın O'na güvenmek zorunda kalacaksınız; buna karşın O aynı güveni size göstermeyecektir. ( kendisini öldürse bile duygularını kontrol altında tutmayı öğrenmedikçe; ki bu onu öldürebilir) Bu öyle kulağa geldiği kadar kötü değildir; çünkü bir kez sizin olunca size sadık kalacaktır. Bir Koç kızı nadiren iki erkeği aynı zamanda sevebilir. Böyle bir kötülük yapamayacak kadar dürüsttür. Olağanüstü durumlar dışında, tamamiyle başka birine bağlanmadan önce size açıkça aşkının öldüğünü bildirecektir.


Bu kadın tuhaf şekillerde birbiriyle örülmüş derin bir ihtirasa ve mistik bir idealizme sahiptir. Her ilişkide duygulan gerçek ve ebedidir; hiçbir çekinme, kadınca hileler, koketçe aldatmacalar ve aptalca oyunlar olmayacaktır. Konuşması ve hareketleri gibi aşkı da dobradır. Duygularının o son derece sadeliğinde temiz ve ferahlatıcı birşey vardır. Ancak, öyle olsa bile, bu duygular O'nun başına sık sık altından kalkamayacağı dertler açar. Onu biraz ehlileştirmek zorunda kalabilirsiniz ve eğer gerçekten size âşıksa, bunu şaşılacak bir yumuşak başlılıkla kabul edecektir.


Merih kızları çoğunlukla meslek kadınlarıdır. Borsa tellâllığından komisyonculuğa kadar bir erkeğin yapabileceği hemen hemen her mesleği yapabilirler. Aynı zamanda kesinlikle kadınca meslekler olan modellik ve aktristlikte de başarılı olabilirler. Gerçek mesleğiyse, sizin için işini terketmesi zor olabilir. Romantik aşkın ateşiyle dolup taşarken ve kendi masal kitabına deniz kenarında iki kişilik bir masal kulübesi resmi yaparken ( can sıkıcı tarafını atlayarak doğrudan doğruya mutlu bölüme yönelen tipik Koç muhayyelesi ) mesleğini bir süre için bir kenara itebilir. Ama kulübenin boyalan dökülüp tekrar boyanmak isteyince, çatısı akmaya başlayınca ve o ilk tatlı mutluluğu biraz donuklaşınca, Koç kızı tekrar sosyal sigorta kartını ortaya çıkartma hevesine kapılabilir. Bırakın istediğini yapsın. Boş saatlerini ilgisini çeken birşeyle doldurmasına izin verilirse, çok daha mutlu, sevgiyle dolu ve hattâ daha nâzik olacaktır. Tatmin edilmeyen Merih heyecanlan, köstebek tepeciği kadar küçük düş kırıklıklarını çok büyük dert dağlarına çevirmek için fırsat kollayabilir.


Bu kadının üstesinden gelemeyeceği hiçbirşey yoktur. İsterse bir gösteriş, isterse sadece yaşamını renklendireceğini düşündüğü birşey olsun, akıllıca olup olmadığına bakmadan, aklına koyduğu şeyin hemen üstüne atlayacaktır. Mâli nedenlerle, kocası, çok hareketli beş çocuğu ve bir köpeğiyle bir kaç yıl iki odada yaşamak zorunda kalan bir Koç kadını tanıyorum. Böyle bir durum güçlüklerle doludur ve bunu düşünmek bile sağ duyu sahibi bir kadının gözünü korkutabilir. Ama Merih'li kadınınkini değil. Arada sırada huysuzluk nöbetleri tutsa da, ne yapmış etmiş, bu durumla başa çıkmıştı, îki odalı yaşamının ortasında bir astrolog bu kadının doğum haritasını çıkarmış ve gezegenlerin durumuna göre hayatında uzun süren bir dönemde büyük güçlükler göründüğünü söylemişti. O zaman kadın şaşırarak bu güçlüklerin ne zaman olacağını öğrenmek istemişti...


Aklına eseni yapan bu Koç kadını bir gün aniden, iki odada kamp kuran o aile efradına bir köpek daha ilâve etmeyi aklına koydu. Ailenin erkek köpeğine bir de dişi arkadaş gerektiğini düşünmüştü. Zavallı köpek yalnızlık çekiyordu. Üstelik, çocuklar da bunun çok eğlenceli olacağını düşünüyorlardı. İkinci köpeğin pek de ev köpeği olmadığını keşfetmek O'nu ancak geçici bir süre üzdü. Zorlu bir talim çavuşu gibi, ailedeki herkesi sırayla halıyı fırçalayıp ovmakla görevlendirdi. Halının bir daha asla eski haline dönmeyeceğini anlayınca da, durumu tekrar gözden geçirerek karar verdi. Bu ikinci köpeği başından savacak mıydı? Elbette ki hayır. Gizli gizli yakında birgün yavrular olacağını umuyordu. Yeni bir halı almak için mutlaka bir yerden para gelecekti. Tuhaf şey, geldi de... Yavrulara gelince; bu mutlu olay gerçekleşmeden önce başındaki bütün kalabalığın yeni bir apartmana taşınması için bir mucize olacağına inanıyordu. Tuhaf şey, oldu da.., Mucizeler inananların başına konar. Koç kadınları ise kuşkusuz inanırlar. Bazen aptallık derecesinde inanırlar. Düşüncesiz huyu başını hep derde sokar, aynı derde bir daha düşmemeyi öğreninceye kadarda saçlarına aklar düşer. Koç, tecrübelerden ders almayı öğrenmek için yaratılmamıştır. Tipik bir Koç kadınını incil'deki şu sözle uyarmağa çalışmanın hiç bir yaran yoktur,:" Bir düşüşten önce,gurur yok olur." Koç kadını, ilk kez Pazar okulundaki din dersinde duyduğu bu sözü şöyle yorumlar: "Gururunuz yok olduğu zaman düşersiniz"


Sizin Koç kızının bir kurdun cazibesine ölesiye kapılmasından hiç kormayın. O'nun kurtlara ve playboylara karşı bağışıklığı vardır. Ancak, bir amacı, özellikle kaybedilmiş bir davası olan bir idealist tarafından baştan çıkarılması çok daha büyük bir tehlikedir. Ama onunla bile Koç kızı başkalarına benzemeyen kişiliğini kanıtlayacaktır. Koç kadının kişiliği hiçbir zaman tümüyle fethedilemez. Buna karşın, uygun bir erkek O'nu yola getirebilir. Size armağanlar alacak, ödünç para verecek, hastalığınızda size bakacak ve iş bulmanıza yardım edecektir. Ve sizden de aynı şeyleri bekleyecektir.


Bunu şiddetle inkâr etse de (hemen hemen herşeyi şiddetle yapar), O kederlendiği zaman sizin de kederlenmeniz gerekir. Mutlu olduğu zaman siz de mutlu olmalısınız. Koç için aşk herşeyi eşit şekilde paylaşmaktır. Sizin jiletinizi, banka hesabınızı, dostluklarınızı ve rüyalarınızı paylaşmayı umar. Karşılığında siz de O'nunkileri paylaşabilirsiniz. Kuşkusuz, O'nun jileti kırık, banka hesabı azalmış, dostlukları biraz dağınık ve rüyaları da yutamayacağınız kadar büyük olabilir. Ancak O'nun bu konularda bencilliği yoktur. Kendisinden bir sır saklamak O'nu çileden çıkarabilir; Koç'u çileden çıkarmak da pek parlak bir fikir değildir. Sakın O'nu herkesin içinde grameriniz, giyiminiz ve davranışlarınızla utandırmayın. O sizi, hiç olmazsa bu konularda, utandırmayacaktır.


O'nun gururunu, hevesini kırmak, kalbini de kıracaktır. Zaten başkaları bunu O'na sürekli olarak yapmaktadır. Dünya, karşılık veren ve kendini herkesten akıllı zanneden bir kadını hoş görmez. Sonunda kâinatı idare edenin aslında kendisi olmadığını keşfedince, gözyaşları içinde koşup kollarınıza atılacaktır; dünyası kararmış ve kederlere bürünmüştür. O zaman O'nu gerçekte olduğu gibi görme şansını elde edeceksiniz.,dış görünüşündeki tüm güvene karşın son derece savunmasız ve son derece kolay kırılabilir bir insan... Gerçekte O bir Korkusuz Ayşe değildir. Sadece öyle olmak ister. Güce hayrandır ve güçlüleri taklit etmeğe çalışır. Koç' un idealizmi ve insan tabiatına olan iyimser inancı, çoğunlukla gerçekle karşılaşınca param parça olur. Böyle zamanlarda O'nu şefkatle rahatlatın, böylece O'nu belkide hiç birzaman kaybetmezsiniz. Düşmanlarına karşı O'nu her zaman savunun. O'nun için savaşmaz yada O'nun tarafını tutmazsanız, sizi asla affetmeyebilir.(Ama o düşmanlarıyla barıştığı zaman siz de barışmağa hazır olun ve bu da pek çabuk olabilir.) En azından bu konuda adildir. O da sizi savunacaktır. Bir Koç kadını tüm şanı, şöhreti, serveti, dostlarından birini inciten bir insanın suratının ortasına çarpacak-tır.Eğer sizi seviyorsa, böyle bir durumda duyduğu öfkenin sının yoktur. Bu kadınlar sadık değillerse, başka hiçbir şey değillerdir.


Eş olarak, Koç kadınlarının sayısı oldukça azdır. Ev hayali O'nun yaratıcı enerjisi için pek yeterli olmadığından, dışarıda ilgileri olabilir. O'nun, ocağın başında ötüp duran mutlu bir Ağustos Böceği olacağını ummayın. İyi bir aşçı olacak ve evi tertemiz tutacaktır-hiç değilse görünen kısımlarını...Düğmeleri dikecek, gömlekleri de ütüleyecektir, Ama, bunlardan hoşlanmaz. Gene de gerektiğinde bunları yapacaktır (bir Koç kadını, hemen hemen her şeyi, gerektiği zaman yapabilir ). O'nun ateşi, bir ocağın sıcak rahatlatıcı alevinden çok, pırıldayan bir elmasınkine benzer. O'nun yapısında hiç inkâr edilemeyecek kadar zayıf bir yan vardır,ve de sizi yatıştırmaktan çok tahrik edip öfkelendirebilir. Ama heyecanlıdır ve kesinlikle sıkıcı değildir. Sonra da her zaman kaba davranışlarını yalanlayan yumuşaklık anları gelir-bu yumuşaklığı onaya çıkaracak kadar sabırlı olan erkek için... Merih'li kadınların içleri her zaman göründüklerinden daha yumuşaktır. Konuşmaları çok akıllıca ve çok çabuktur. Kahvaltıda gazetenizin arkasına saklanmayın. Sizden arkadaşlık bekleyecektir; yoksa yumurtanızı kendiniz pişirirsiniz.


O'nun hastalıktan ya da yorgunluktan yakındığını pek az görürsünüz. Ancak ağrısı olduğu zaman, tonlarca yakınlık bekleyecektir. Her ne kadar, ateşi yükseldiği zaman O'nu yatağına yatırmak için başında bekleşeniz de, dişi ağrıdığı zaman yanında el pençe divan durmağa hazır olun. Bu kadın, öyle telefon edip gece geç saatlere kadar büroda çalışacağınızı söyleyeceğiniz bir kadın değildir; Şubat'ın ortasında Beş Kasım'daki havai fişeklerin atılmasından hoşlanıyorsanız, o başka!.. O'nun için soğuyan yemeği tekrar tekrar ısıtmak önemli değildir, ancak, gerçekten nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı bilmemekten hoşlanmaz. Bunu öğrenmek için sizi telefonla arayacaktır. Koç eşinizin herhalde amirinizde mükemmel bir izlenim yaratacaktır; tabii, şayet amirinize bu işi nasıl idare edeceğini anlatmasına engel olabilirseniz... Geçici olarak işten ayrılırsanız, bir işe girip evin geçimini sağlamaktan çekinmez, ancak kendisinden daha az para kazanan bir erkeğe de asla saygı duymaz ( bununla birlikte, bir Koç kadını bu nedenle bir erkeği hiçbir zaman terketmez onun adına özürler icadetmeğe daha yatkındır). Nadiren kendini bırakacak olursa, bunu onaylamayan ilk sözünüz O'nun uçarak tekrar aynasına ve parfüm şişesine dönmesini sağlayacaktır. (Bu şekilde, Havva Anamızın kendisi kadar kadınca olacaktır.) Sekreterinizin yeni saç biçimini öven bir sözünüzde aynı işi görür, ancak daha tehlikelidir. Ayrıca, erkek sekreter tutmanız konusunda sizi uyarmıştık. Merih kadınında, O'nu yaşından, ne kadar yorgun göründüğü konusundaki en masum bir söze kadar herşeye karşı hassaslaştıran boş bir güvensizlik vardır. Böyle bir sözü, bir kocakarı gibi göründüğünü düşündüğünüz anlamına alabilir.


Evliliğinizdeki arzuyu ve romansı canlı tutun, yoksa Koç kızı çok mutsuz olur. O, mutsuzluğuna neden olan herhangi bir durumu değiştirmekte hiç vakit kaybetmez. Bu da acele bir ayrılığa, ya da ani bir boşanmaya yol açabilir. Çoğunlukla, ailenin para hesaplarım O'nun yapmasına izin vermek pek akıllıca bir iş değildir, ancak eğer banka sizin için bir oyunsa, bunu deneyebilirsiniz. Anne olarak, bebeğin temiz, mutlu, sağlıklı ve sevilen bir bebek olmasını sağlayacaktır. Herhalde, her ağlayışında onu kucağına almayacak, onu gereğinden fazla koruyup, telâş göstermeyecektir. Ama O'nun çocukları sıcak öpücüklerle çok öpülecek ve kucaklanacaklardır. Bir Koç anne çocuklarına masal kahramanlarına inanmayı öğretecektir. Onları parkta yürüyüşe çıkaracak ve perilerin ay ışığında dans ederken çimenlerin üstünde unuttukları pırıltılı gerdanlıkları gösterecektir; oysa o sırada başka çocuklar sadece çimenlerin üstündeki sabah şebnemlerini görmektedirler. Koç kadınları çocukları için sihirli bir dünya yaratırlar. Bu, aslında kendilerinin de yaşadıkları yerdir. O, fazla hoş görülü bir anne olmayacak, kesin disiplinde ısrar edecek ve herhalde, çocuklarım bağımsız yetişkinler olarak yetiştirme konusunda çok şanslı bir anne olacaktır. O'nun çocuk psikolojisinde en sevdiği silâhlar, tahta bir tokaç, uykudan önce masalları ve iyi-geceler öpücükleridir.


Bu kadın mantıksızca sinirli olabilir ve bazı şiddet sahneleri yaratabilir. Ancak, birden kabaran öfkesi yazın yağan dolular gibi ortalığı kırıp geçirdikten sonra çok geçmeden eriyip gider. Öte yandan, hiç kin gütmez, intikam peşinde koşmaz, kendine acıma duygularına kapılmaz ve dargınlığı sürdürmez. Bir öfke fırtınasından sonra, O'nun o iyimser Nisan karakteri, yağmurdan sonra birden beliren gökkuşağı gibi tekrar ortaya çıkar. İnsanların çoğu bir Koç kadının tamamiyle erkeksi olduğunu söylerlerse de, sakın onlara inanmayın. O, güçlü kuvvetli görünüşünün altında, tümüyle kadındır; hattâ vasat bir erkek için belki fazla kadındır. Aranızda yalnızlık çeken cesur şövalyeler var mı? İşte size, uğruna bütün canavarları öldürmeğe değen, rüyalarınızın kadını...


O'nun,o parlak, cesur tebessümüne karşın kolay öfkelenip, kinci olduğunu unutmayın. ( Bu O'nun kırılmaya karşı kullandığı kalkandır.) Bir Koç'u kuzuya çevirme başarısını gösterebilirseniz, dürüst ve ihtiraslı, sadık ve heyecan verici bir kadına sahip olursunuz -biraz öfkeli, otoriter ve bağımsız olsa bile...Ama, biliyorsunuz, her şeye birden sahip olamazsınız. Koç kızı kaybolan hayallerinizi bulmanıza yardım edecek ve bütün rüyalarınıza yürekten inanacaktır.Gerçekleşmesini istediğiniz hiçbir rüyanız yok mu? Onunkilerden biraz ödünç alın. O'nun yedeğinde çok var. Size olan inancının yarısı kadar siz de O'na inanırsınız, birlikte mucizeler yaratabilirsiniz.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:51   #3 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Erkeğinin ÖzellikleriKOC BURCUNDA DOGAN ERKEK ZOR BIR INSANDIR. ONU ANCAK


TEPEDEN TIRNAGA ''DİŞİ'' OLAN BIR KADIN ETKILEYEBILIR.


Enerjik bir yapisi vardir. Macerayi seven, savasci ve oncudur. Cok cana yakindir.


Sevdiginin pohpohlamasini ister. Spora duskun olur. Askin yeri buyuktur.


Orada telefonla konuşan o yaratık nedir elektrik yüklü bir dinamo mu? Alev alev yanan bir meşale mi? Bir kuş mu? Bir patlama mı? Yoksa Süpermen mi? Eh, hepsi de olabilir. O bir Koç erkeğidir ve bunların hepsine oldukça yakındır. Yeter ki siz ne aradığınızı bilin. Heyecan mı; Koç erkeği bunu size bol bol sağlayacaktır, hem de kıvılcımı hemen hemen hiç karartmadan. Yok eğer, sakin bir aşkın güvenliğini ve mutluluğunu arıyorsanız, yanlış telefon kabinindesiniz demektir.


Koç bir dakika sizi ateşli bir ihtirasla sararken, ikinci dakikada bir kutup ayısı kadar buz kesilebilir. O'na hakaret edin ya da ilgisini kaybedin biri veya her ikisi de olabilir o sıcak, heyecanlı Merih' linin ânında buz gibi soğuduğunu göreceksiniz. O'nu tekrar tutuşturmak için en baştan, Perde Bir, Sahne Bir' den başlamak gerekecektir.


Koç erkekleri kendilerine has fikirler ve yaratıcı enerjiyle coşup taşarlar. O'na ayak uydurmak yorucu olabilir, ama ayak uydursanız iyi olur. Hiç olmazsa kafaca.. Koç'un sümüklü böcekleri arkada bırakmak ve bir daha dönüp bakmamak gibi bir huyu vardır. O belki ilkbahardan bile daha genç görünecek ve öyle davranacaktır; bu da çok hoş bir şeydir. Ama O' nün bu genç havası olgunluk çağına erişinceye kadar bütün zihinsel ve duygusal davranışlarına yansıyabilir; olgunluk çağma da pek erken yaşlarda erişmez. Koç erkeği ağır kanlılara sabır gösteremez, cesur ve cüretlidir, her zaman başkalarından öndedir, hatta bazan kendisinden de öndedir. O bir cömertlik simgesi olabilir; zamanını, parasını, sempatisini ve araba dolusu eşyalarını mutlulukla yabancılara verebilir. Ama aynı zamanda insanı çileden çıkaracak kadar hoşgörüsüz, düşüncesiz, bencil ve sürekli olarak isteyen bir insan da olabilir; özellikle istekleri geciktirildiği ya da olumsuz kişilerle bir arada olmak zorunda kaldığı zaman...


Aşka gelince, Koç'un hiç düşünmeden, çekinmeden yaptığı davranışlar gerçekten şaşırtıcıdır. Bir gönül ilişkisine atıldığı zaman, bunun, belki Romeo ve Juliet dışında.dünyada şimdiye kadar hiçbir çiftin bilmediği kadar gerçek bir aşk olduğundan emindir. Bu aşk ortasından bölündüğü zaman da, parçalarını toplayarak ve düşünebildiği her açısını yeniden deneyerek ölen aşkını kurtarmaya çalışır. Şayet tamir edilemeyecek durumdaysa, yeni bir Jüliet'le herşeye yeniden başlar, ve sanki herşeye ilk kez başlıyormuş gibidir, Böyle kaç romantik hataya düşerse düşsün, Koç gerçek aşkını ve ruhunun kadınını bundan sonraki rüyada bulacağından emindir. Karşısındaki bir Akrep burcu kadını olmadıkça, Koç erkeği herhangi bir kadının isteyebileceği bütün ihtirasa sahiptir. Çok idealisttir ve duygusallığa yatkındır.Bir ilişkide mümkün olan bütün acıları, iç geçirmeleri, kendinden geçmeleri ve şiiri verecektir. Koç bir şeyi yanda bırakamaz. O anda alev alev yanan ilgiye kendisini tamamiyle verir.


Belki daha sakin bir koyunla ilişki kurmuş olabilirsiniz.Sakın bu sizi yanıltmasın. O da Merih'in hakimiyeti altındadır. Hemen çok konuşmaya başlamadı mı? Pek açıkça coşkunluk göstermiyor ve boynuzlarıyla sizi iteklemiyor mu? Evet, böyle birini ben de tanıyorum. Ama, gelin siz benim sözümü dinleyin; O'nun o sert kafasının içini görebilseydiniz, beyninin saniyede yaklaşık ikiyüz frekansla çalıştığını keşfederdiniz. İlk bakışta tipik Merih'li gibi davranmayan böyle birine rastlarsanız, çalıştığı işteki durumunu araştırın. Çok geçmeden bir Koç'la karşı karşıya olduğunuzu anlayacaksınız. Sonra eski kız arkadaşlarına sorun. Herhalde gülüşerek cevap vereceklerdir: " O mu? Utangaç mı? Çekingen mi? Herhalde başka birini kastediyor olmalısınız." Bir süre sonra manzarayı görmeye başlarsınız. O sakin tavırlar ateşli bir kalbi ve sen iş hayatını gizleyen bir maskeden başka birşey değildir. Doğal olarak, eğer patates cipsten ay ışığına, motor gezilerine kadar herşeye ne kadar hevesli olduğunu açıkça gösteren sade, yalın bir Koç' a âşıksanız, işiniz daha kolaydır. Gerçekten âşık olduğu zaman hiçbir başka burç erkeği Koç kadar vicdanlı bir şekilde sadık olamaz. O'nun dürüstlüğü genellikle sizi aldatmasına engel olacaktır, idealizmi de aldatmak istemesini önleyecektir. Durmadan flört değiştirmek, hattâ hafif bir flürtcülük bile Koç'un adeti değildir, kitaplar ne derlerse desinler.Bütün kalbiyle bağlandığı zaman, böyle birşey olamaz. O bir masal kitabı aşkı arar, masal kitabı aşklarında da rastgele aşka ve sekse düşkünlük hiç yoktur. O başka kızlar hep S.G.Ö. dür.( Sen Gelmeden Öncekiler). Gerçekten sık sık dünle ilgili tartışmalara" O, B.Ö. idi"( Bizden Önceydi) diye parlayarak başlayan bir Koç tanıyorum.


Tabii, gelecekte olabilecek şeylere karşı uyanık olmalısınız.Çünkü, bugün size verdiği sözlere olan bağlılığı ne kadar içten ve tam bir sadakatse (ki hiç kuşkusuz kesinlikle doğrudur), şayet O'nun hayallerini sürekli olarak canlı tutmazsanız, çok güçlü olan romantik aşk ihtiyacıyla bir başka kişiye yönelmesi de o kadar mümkündür. Karşılıklı aşkınızın o masalsı tadını kaybetmesine izin verdiğiniz anda, O' da doğru yoldan ayrılabilir. Eğer bunun ne demek olduğunu iyice bilmiyorsanız, söyleyelim; O'na göre, masal kitabı aşkında, öksürüğünü temizlesin diye geceleri göğsüne Viks süren bir kadınla rüya ülkesine gitme yoktur. Masal kitabı aşkında, örneğin, tırnaklarını cilalamak, dişlerinizi beyazlatmak/'sarışınlar daha eğlencelidir" boyasıyla saçlarınızın rengini açmak, güneş yanıklarınızı soymak, tırnaklarınızı törpülemek gibi özel tuvaletinizi veya saatlerce telefonda annenizle tartışmanızı izlemek de yoktur. Nasılsa, O'nun kafasında, bunlar masal kitabındaki prenseslerin davranışları değildir. Ve Tanrı biliyor ya, Jüliet hiçbir zaman ayaklarını yukarıya uzatıp şeker ya da sakız çiğneyerek ve TV izleyerek oturmazdı. O yanınızdayken parfüm sürün, O olmadığı zaman kız arkadaşlarınızla gülüşürsünüz. Sizi gözleriniz açık öperken veya siz horlarken ya da " Tanrı aşkına bırak uyuyayım" diye çirkin bir şekilde bağırırken, kendisini yakışıklı prens olarak hayal etmesi güçtür. Şimdi gerçekten, Uyuyan Güzel uykusundan uyandığı zaman böyle mi davranırdı?! Her sabah, rüyalarınızdan taptaze uyanmış ve O'nun yakışıklı yüzünü bu kadar yakınınızda görmekten heyecanlanmış olarak, onu nemli gözlerle ve nefessiz bir şekilde selamlamaya hazırlanın. Bırakın O da bunu bilsin.


Sevgilileri romantizmi ihmal eden Koç erkekleri önce düş kırıklığına uğrarlar. Sonra öfkelenirler. Daha sonra da horlamayan ve bunun gibi şeyler yapmayan bir prenses aramaya giderler. Koçla ilgili olunca, bu dürüst olmamak anlamına gelmez. O sözünden dönmüş değil. Siz döndünüz. O'nun sizi, en sevdiği şarkıda söylendiği gibi, ay ışığında öten tatlı bir bülbül sanmasına neden oldunuz. Şimdi anlıyor ki, meğer siz çıtırdayıp duran bir sincap, dırdır eden bir kara kargamışınız; bu patırtı O'nu kendi cennetindekî meleklerin şarkılarından ve elinize dokunduğunu her seferinde duyduğu o tatlı çıngırak seslerinden uyandırıyor. Elleriniz böyle kirli kül tablalarıyla doluyken ziller nasıl çalabilir, ve iki gecedir gece yarısından sonraya kadar dışarıda sandalla dolaşıyor diye üz böyle bağırıp dururken meleklerin şarkılarını nasıl duyabilir? ( Sandalla dolaşmıştır, tabii, ama siz kim oluyorsunuz da O'nun her hareketini dikte edebileceğinizi sanıyorsunuz? Evlilik hapisane olmadığı gibi, siz de O'nun gardiyanı değilsiniz -bu O'nun bileceği iştir.)


Eğer siz gözlerinizi nasıl açacağınızı ve O'na nasıl buğulu bakacağınızı ve geri kalanını öğrenirseniz, O da dünya yüzündeki bütün kadınlara aldırmadan, mutlulukla sizin yanınızda kalacaktır. Koç'un fiziksel olarak aynı zamanda bir kadından fazlasına bağlanması hemen hemen hiç olası değildir, ( eğer soyunda ikizler yoksa veya doğum haritasında Venüs etkisi almamışsa,). Bu O'nun sürekli ve tek aşk anlayışına uymaz. Eskisinden ayrılma karan her zaman yenisiyle çok derin bir ilişki kurmadan önce verilir. Bu konuda pek çok uyan alırsınız. Bir Koç erkeği pek nadiren arzu duymadığı halde duyuyormuş gibi davranabilir. Sadece bu bile uygunsuz miktardaki aldatmayı önler. Ayrıca, şimdi O'nu masal kitabının sayfalan arasında nasıl tutacağınızı biliyorsunuz...


Donuk, olumsuz ve çok çekingen olmamaya dikkat edin. O'nu elinizde tutabilmek için, içine biraz Clare Boothe Luce katılmış bir Grace Kelly, Ursula Andress, Marie Dressler, Madam Curie ve Kraliçe Victoria karışımı olmanız gerekir. O'nun idealindeki prensesi bir tek kişi karşılayamaz. Sizin bütün diğer kadınlardan üstün olduğunuza O'nu inandırabilmek için çok akıllıca davranmanız gerekir, ama bir kez bunu başarırsanız, hiç lekesiz bir şekilde size sadık kalacaktır. Gerçekten bunu denemeye değer, çünkü, eğer Koç aşka dikkatsiz atlamışsa, bu yarıştan çıkması da aynı derecede pervasızca olacaktır. O hem idealist, hem de egoisttir; bu da hatâsını kabul etmekten nefret edeceği ve seçtiği aşkın ölebileceği anlamına gelir. Gene de başkalarının olağan saydığı durumları O'nun tahammül edilmez bulacağını hiç aklınızdan çıkarmayın. Ayrıldıktan sonra, O'nu uygun havasında yakalarsanız, aşk ateşini yeni baştan tutuşturabilirsiniz, bu da ancak daha önceki ilişki hiç olmamış gibi davranmanıza bağlıdır. O'nu elde etmek için işi sıkı tutmanız gerekir, çünkü o meydan okumayı sever. Bir anlaşmazlık doğarsa, O'nu affetmeyi kolaylaştırmak için şunu hatırlayın: Herşey, bülbülü ay ışığında ötmekten vazgeçince, öfkelenmesi yüzünden bozuldu, yoksa isteyerek değişiklik aradığı için değil. O'nun dürüst yaradılışı için zina aslında çirkin birşeydir. Gelecek için üzülmeyin. O'nun kalbinin sihirli anahtarı elinizde. Kilitleyin.


Başkalarıyla flört ederek, O'nunla oyun oynamak gibi bir niyetin varsa.-vazgeçin. O'nu ilk aldatmanız, herhalde son aldatmanız olacaktır. Bırakın gerçekten ihanet etmeyi, bir başka erkeğe fısıldamanız veya imâli bir bakışınız bile O'nu kaybetmenize yetebilir. Herşeyde ilk olmakta ısrar eder; ve bahse girebilirsiniz ki, bunun içinde sizin kalbinizdeki ilk erkek olmak da vardır. Koç son derece sahip çıkan ve kıskanan bir insandır. Sadece Aslan erkeği sevdiği kadının kendisini aldatması düşüncesiyle Koç tan daha çılgınca bir öfkeye kapılabilir. Daha da kötüsü, böyle konularda sizden beklediği körü körüne sadakati size göstermeyecektir. Başka kadınlarla yaptığı heyecanlı konuşmaların masumca olduğunu anlamak zorundasınız, çünkü size yasakladığı bütün sosyal ilişki özgürlüğünü kendisi kullanmak isteyecektir. Merihli aşığınız sizi bir heykelin kaidesine yapıştıracak ve orada kalmanızı bekleyecektir. Sakın ayağınızın baş parmağını oynatmayın. Hattâ sakın bunu istiyormuş gibi görünmeyin.


Koç erkeği doğuştan âsidir. Otoriteye karşı gelmeğe bayılır ve herkesten akıllı doğduğunu sanar. Belki öyledir, ama insanların çoğu bunun yüzlerine vurulmasından hoşlanmazlar. Kendi üstünlüğünü göstermek için o cüretkâr davranışı yüzünden, tekrar tekrar olanca hızıyla yüzünün üstüne düşebilir. Önde olma ihtiyacı ve başkalarım izlemeyi reddetmesi yüzünden, daha güçlü durumda olanlar sık sık O'na alçak gönüllülük dersi vereceklerdir. Böyle zamanlarda siz çok daha öndesiniz, çünkü gururu kırılınca rahatlamak ve güven duymak için size koşacaktır. O zaman, O'nun o kendine güvenen, saldırgan görünüşünün altında bir aşağılık duygusunun yattığını öğreneceksiniz; ne var ki, O bunu kabul etmektense ölmeyi tercih eder. O'nun paramparça olan güvenini müşfik ve tam bir bağlılıkla onaran bir kadın O'nun kalbini sonuna kadar kendine bağlamak için en büyük şansı elde etmiş demektir. O anki düşmanıyla aynı fikirde olmak veya anlaşmazlığın öbür yanını da haklı görmeğe çalışmak gibi bir yanlışı asla yapmayın. O'nun sevdiği şeyi sevmek ve nefret ettiği şeyden nefret etmek zorundasınız. Gerek aşkta, gerekse dostlukta kendi gösterdiği kesin ve sorgusuz sualsiz sadakati sizin de göstermenizi ister. Bu onun yasasıdır. Gereken değeri vermezseniz, kendinize başka bir erkek bulun.


Koç'un yapısında ustalıklı düzenbazlıklar yoktur. Merih erkeğinin bir ilişkiyi kesmeyi aklına koyduğunu anlamak hiç zor değildir. Sesindeki ve davranışındaki buz gibi soğukluk ve can sıkıntısı hiç yanılgı payı bırakmaz, genellikle açık açık söylemesi de buna eklenince, durum kristal berraklığına kavuşur. Öte yandan, yakıcı bir Öfkenin patlayıcı alevi daha az ciddidir; hoşnutsuzluğunun belki de gelip geçici bir ruh hali olduğunu ve aşkın kurtanlabileceğini gösterir. O'nun ateşinden çok buzundan korkmanız için daha çok nedeniniz var.


Koç erkeği oyunu sevmez, Tüm yaklaşımlarında dobradır. Bu, iş hayatında olduğu kadar, aşkta da böyledir. Bir kez âşık olduğunu anlayınca bir saniye kaybetmez, ancak bırakın bunu anlayan O olsun. Aşkınızın karşılıklı olduğundan kesinlikle emin oluncaya kadar O'nun peşine düşmeyin, sık sık telefon etmeyin, gözlerinizde ışıklar pırıldayarak O'na histerinizi belli etmeyin. O'nu kaybetmenin en kestirme yolu ilk adımı sizin atmanızdır. Heryerde olduğu gibi, burada da lider O olacaktır. Öyle olmasına izin vermezseniz, size duyduğu ilgiyi öyle çabuk kaybeder ki, şaşar kalırsınız; aynı zamanda sizi ezer geçer. Bununla birlikte, bir kez de karşılıklı bağlılığınız kesinleşince, pek soğuk ve rastgele davranmayın, yoksa ilgiyi başka yerde arayacaktır. Bir Koç erkeği ile aşk, sıcak ilgiyle uzak ayrılık arasına gerilen bir ip üzerinde yürümeğe benzer. Hiç yolu yok, bir trapez yıldızı olmak zorundasınız. Arkasından koşmayın. O'ndan kaçmayın da... Ayakkabınızın içine bir peni yapıştırın, dön yapraklı bir yonca bulun ve yıldızlara dilek dileyin... Herhangi bir normal, yöntemli bir strateji kadar, bu da O'nu elde etmenize yarar. Belki daha da fazla... O'nun olduktan sonra bile, hep tahminler yapmasını sağlayın. Aynı zamanda, O'nu her zaman sevdiğinizden emin olmağa da ihtiyacı vardır. Koç'la veya O'nsuz yaşamayı öğrenin.


İşin olumlu yanı, her ne kadar âşık Koç kuracağı ilişkide ilk olmakta ısrar ederse de, aynı şekilde, kavgadan sonra ilk özür dileyen de O olacaktır ve birine ihtiyacınız olduğu zaman yanınıza ilk koşan da gene O olacaktır. Hasta ya da mutsuz olduğunuz zaman hep yanınızda olacak, sizin için parasını rahatça ve isteyerek harcayacaktır (şayet tipik bir Merih'liyse). Görünüşünüz için kompliman yapacak, yeteneklerinizi övecek ve zihninizi canlandıran bir arkadaş olacaktır. Her ne kadar bir hiç yüzünden öfkelenip kafa tutarsa da, o gün öfkesi geçip gönlünüzü almadan güneşin batmasına pek izin vermez. Siz O'nun hayatında en önemli şey olabilirsiniz, ancak bunu sizin de bilmenizi ister; sizden, sevgi ve ilgilendiği yeni bir fikirle heyecanlandığı zaman sizin de ilgilenmenizi bekler. Sizin bütün dünyanız olmayı ister, ancak başka erkeklerin aksine, eğer eşitiyseniz, dünyasını paylaşmanıza izin verecektir.


Koç erkeği hanımının süper-kadınca ve aynı zamanda da erkek-Ayşe olmasını bekler. Sizin tamamiyle bağımsız olmanızı, gene de bir kaç adım arkasında durmaya razı-olmanızı ister. O'nu övmenizi, kendinizi O'na adamanızı, ama asla alçak gönüllü hizmetçi rolünü oyna-mamanızı bekler. Hâlâ benimle beraber misin? Aferin.. Cesur kız. Arkası geliyor. Gururu incindiği zaman size son derece zalimce ve alaycı sözler söyleyebilir. Bunların hiçbirisini inanarak söylemez. Ama O'nu anlamazsanız, bu sözler kalbinizi kırabilir. Sonra da kendisi gibi, hemen olanları affetmenizi ve unutmanızı bekleyecektir. O'nun bütün arkadaşlarından hoşlanmak zorundasınız. Ama kendisi sizin arkadaşlarınızdan sıkılmak hakkını muhafaza eder. Eh, bir erkek istemiştiniz, öyle değil mi? Hiç kuşkusuz Koç eşinde onu buldunuz. Eğer gerçek bir kadınsanız, aşk hikâyenizi bütün şehirde kıskanmayan kalmaz, tıpkı Romeo Juliet gibi (trajik tarafı hariç tabii).


Evlendikten sonra Koç erkeği ya evinin hâkimi olur, ya da onu terkeder. Yalnızken ya da herkesin içinde kendisine dır dır edilmesine tahammül etmez, özellikle parasını nasıl harcadığı konusunda... Parayı O kazanmıştır, değil mi? O'nun parasıdır, değil mi? (Bazen bu mülkiyet zamiri sizin kazandığınız parayı da içine alacak kadar uzanabilir.) Bütçeyi pek iyi idare edemeyebilir bunu nezaketimden bu kadar kibarca söylüyorum ama, matematikten hep yüz üzerinden yüz aldınızsa bile, sakın bütçeyi üstünüze almayın. Mâli işleri hakkında asla soru sormayın. Kesenin iplerinin kesinlikle O'nun elinde olması esastır. Eğer tipik bir Koç'sa, parasını cömertçe harcayacak ve ihtiyacınız olan parayı size verecektir. O kendisine timsah derisi cüzdan aldıktan sonra, para kalırsa, siz de kobra derisi bir çanta sahibi olabilirsiniz. (Biraz bencil olabilir, ama asla cimri değildir.)


Koç kendi amiri oluncaya kadar sık sık iş değiştirebilirse de, sizi aç bırakmayacaktır. Dolarların sürekli sel gibi akıp gelmesi için bir yol bulacaktır; tekrar geldikleri hızla çıkıp gitseler bile... Siz en iyisi mavi porselen kumbarada bir kaç kuruş saklayın. Çok ihtiyacı olduğu zaman O'na süpriz yaparsınız. Çünkü kazancım kendisi harcarken hiç eli titremeyecektir (ayın Oğlak ya da Yengeç'te olması gibi gizli bir etki almamışsa veya doğumunda ekonomiyi emreden bir yıldız etkisi yoksa).


Her yeni doğan bebek O'nu rüyalarınızdaki müşfik ve gururlu baba olarak bulacaktır. Sonradan, çocuklarına biraz amirce davranabilir ve meslek seçmelerine karışabilir. Sıcak ve fevkalâde eğlendirici bir baba olacaktır,ama O'na çocukların da kendisi gibi bağımsızlığa ihtiyaç duyduklarını hatırlatmak gerekebilir. Babalık kesinlikle O'nun hoşlanacağı bir roldür. Beyzbol, kadın erkek ilişkileri konusunda konuşmalar, futbol, baba kız yemeğe çıkmalar; bunların hepsi vardır... Yalnız, sakın sizin için küçük Herman ya da Henrietta'nın kendisinden daha önemli olduğunu düşünmesine yol açmayın, yoksa bu rolden aldığı zevk büyük Ölçüde azalabilir.


Evlendikten sonra, istiyorsanız, mesleğinizde çalışmağa devam edin. O'nu gölgede bırakmadığınız sürece, herhalde buna karşı çıkmayacaktır. Hemen hazırlanan akşam yemekleri, ya da dondurulmuş yiyecekleri hoş görmesi, O'nun fikirlerine inanmamanızı affetmekten daha kolaydır. Bu, Önemle anımsanması gereken bir konu..


O'nun bağımsızlığını destekleyin, ama, düşüncesizce atılganlığını nezaketle Önlemeğe çalışın. Lider O olmalı, yoksa O'nun için yaşamın hiçbir değeri kalmaz. O'nun o büyük ve fıkır fıkır kaynayan heyecanını söndürmeğe, ya da olumlu enerjisini olumsuz düşüncelerle azaltmağa çalışırsanız, içine sığmayan hevesi hüzünlü bir şekilde ölebilir, işinde veya evde otoritesini kaybettiği anda, ferahlatıcı iyimserliği küskün bir duyumsuzluğa dönüşebilir ve sonunda tümüyle ilgisiz bir insan olur çıkar. O'nun yapısında boyun eğmek yoktur. O erkekten daha erkektir. Hiçbir zaman O'nun erkekliğini öldürmeyin. Ancak hiçbir zaman kendi kişiliğinizi de kaybetmeyin. O'nu itiştirip durmayı ve O'nun da sizi itiştirmesine izin vermeyin. Koç burcundan bir koca her gece klüp toplantılarına koşan bir eşle yapamaz. Ancak O, bütün gün evde oturup, yatak örtüleri, masa örtüleri işleyen bir eşe de tahammül edemez, ikisinin ortasını bulmak zorundasınız. Bunu başarırsanız, bir gün, altın evlenme yıldönümünde hâlâ duygulanan bir kocayla, herkesin içinde bir tek beyaz saçlı Juliet'in siz olacağınızı düşünün. Eğer bir romantikseniz, bu ne büyük mutluluk!. Ve tabii ki romantiksiniz, yoksa ilk başta bir Koç erkeği ile ilişki kurar mıydınız?


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:51   #4 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Burcunun Aşk Hayatı
Koç komplimanları, özgür ve canlı insanları sever. Dışadönük ve aktifdir. Bir Koç ile beraber olmak için, enerji ve aşk heyecanı ile dolu olduğu gözönünde tutarak, O'nunla birlikte geç saatlere kadar uykusuz kalmayı göze almak gerekir.
Entellektüel kapasitesi de son derece gelişkin olan Koç'un dikkatini bu alanlardaki farklılıklar çeker. Atak ve ihtiraslı bir yapısı vardır.
Ayrıca Koç aşkta kıskanç olabileceği için, tamamen olmasa bile, partnerinin vaktinin büyük bir kısmını kendisine ayırmasını ister. Koç kendinden bir şeyler istenmesinden, birlikte olduğu insana rehberlik etmekten, yön göstermekten ve akıl vermekten hoşlanır.
Genellikle tavsiyeleri ve fikirleri son derece açık, hiç şüpheye yer bırakmayan bir tarzdadır. Oldukça dürüst ve açık kalpli olduğu için, duygularını, fikirlerini eşiyle rahatlıkla ve samimiyetle paylaşır.


Bir Koç ile ilişkiyi bitirmek için en iyi yol O'na emirler vermeye ve domine etmeye çalışmaktır. Özellikle aşkta bu tür yaklaşımlardan Koç nefret eder. İkili ilişkilerde emir veren bir tarz, Koç'un bu istekleri yerine getirmek bir yana, karşısındakini dinlemesini bile engeller. Bağımsız bir ruh olan Koçlar aslında oldukça güvenilir, sevince sadık kalabilen ve heyecan veren eşlerdir


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:52   #5 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Burcu Cinsellik ve Sex Analizi
Koç burcunda olan kişiler karşılarındakine ilk adımı atma fırsatı bırakmazlar hiç.
Beğendikleri birini gördüler mi, bir dakika bile kaybetmeden hemen hücuma geçerler. Herşey ya hemen ya hiçbir zamandır onlar için. Beklediklerini ya da aradıklarını bir kişide bulamadılar mı çok çabuk unuturlar.
Sevdikleri kişi bu sevgiye karşılık verirse ona hemen deli gibi aşık olurlar ama bu çılgınca aşk 24 saatten fazla sürmeyebilir .
Bu kişilerin çok iyice, enine boyuna düşünmeden evlenmeleri doğru olmaz.
Koç Burcu Erkeği
Çok heyecanlıdır, aklına geleni yapar, cinsel birleşme sırasında erken meni gelmesi olayı sık görülebilir.
Koç Burcu Kadını
Çabuk ateşlenir, ama kadınsı yanı az olabilir. Kolaylıkla önceciliği ele alır.
KOÇ ile KOÇ : Cinsel çerçevede olacak şey,kadının erkeğe hükmetmesidir.Koç kısa bir süre sonra bu rolden rahatsız olacaktır.İkisi arasında,hakimiyeti ele geçirmek için bir rekabet başlayacaktır ve bu da ateşli tartışmaların sayısını artıracaktır.Sonuçta , yatak odasında heyecan uyandırmayan bir uyumsuzluk ortaya çıkacaktır.Başlangıçta umut verici bir ilişkidir,ancak evlilikle sonuçlanma ihtimali düşüktür.


KOÇ ile BOĞA : Boğa tahrik olduğunda sevişmek ister.Pek nadiren heyecan duyan Boğa'nın ihtiyatlı ağır kanlılığı,can sıkıcı olacaktır.Eğer Boğa dizginlerini Koç'a verirse,birlikte cinsel zevkin değişik yollarını keşfedebilirler.Aksi takdirde,istenen dengeyi kurmak zor olacaktır.oldukça sürtüşmeli bir macera doğrusu.Uzun vadede de gerçekten birbirlerine uymadıkları ortaya çıkacaktır.


KOÇ ile İKİZLER : Bu birleşme heyecan verici olabilir.Çünkü her ikisi de hareketli,dışa dönük ve keşfe açıktırlar.Koç'un hükmetme eğilimini İkizler'in kurnazlığı frenler.İkizler cinsel yasaklara tahammül edemez.Ama bu fazla enerjiyi harcayacak başka çıkış yolları arayabilir. Aralarındaki aşk macerası,İkizler dalaverelerini başarıyla devam ettirebildiği sürece yürür.Evlilik,İkizlerin durulmasını sağlayabilirse başarılı olabilir.


KOÇ ile YENGEÇ : Bu iki burç arasında genellikle güçlü bir cinsel çekim görülür.Sorun,aralarındaki tutku bittiğinde geriye çok az şeyin kalmasıdır.Koç yeterli tatmini bulamaz ve ufak tefek şeyler yüzünden kavga etmeye başlarlar.Yapısal uyumsuzlukları,yatak odasında başka uyumsuzluklara dönüşür.Aşk maceralarının ilk perdesi dalgalı bir denizken,evlilikleri korkunç bir kasırga olmaya mahkumdur.


KOÇ ile ASLAN : Atılgan Koç'un dengi olan Aslan açık ve dışa dönük cinselliği ile tamamen evliliğe adaydır.Aralarındaki seks yalın ve dolaylıktan uzaktır,ama bu ateşli olmadığı anlamına gelmez.Koç,Aslan'ı fiziksel performansından dolayı övmeyi unutmamalıdır.Aslan da Koç'un kalıtımsal hükmetme eğilimini unutmayıp O'nu fazla kısıtlamaktan sakınmalıdır.Bunun dışında tüm işaretler iyi yöndedir.


KOÇ ile BAŞAK : Koç'un cesareti,çekingen Başak'ın ilgisini hemen çeker.Oysa,ikisinin cinsel kişilikleri birbirlerinden o kadar farklıdır ki,her ikisinin de hatırı sayılır derecede hoşgörü göstermesi gerekecektir.Koç,Başak'ın ince,sessiz ve kontrollü oluşuna büyülenir.Başak,Koç'un sevişmeyle ilgili aşırı düşüncelerini onaylamaz.Aşk maceraları dönem dönem eğlenceli olacaktır ama başarılı bir evlilik ihtimali yüzde elliden fazla değildir.


KOÇ ile TERAZİ : Kısa süreli bir çekim yaşayabilir.Koç'un atılganlığı,Terazi'nin gizli kalmış kuralsızlık damarını ortaya çıkartabilir.Her ikisi de cinsel hazza düşkündürler ama Koç muhtemelen çok çabuk,çok ileri gitmek isteyecektir.Terazi idealist olmaya eğilimlidir ve gözü açılabilir.Cinsel yaşamlarında,detayları incelikle uygulamalıdırlar.Tatmin edici bir fiziksel birleşme,aşk macerası için yeterli olabilir ama evliliği başarıya götüremez.


KOÇ ile AKREP : Seks kışkırtıcı olacağı gibi,hayal kırıklığı da yaratabilir.Bunların her ikisi de mümkündür.Her ikisi de harekete düşkün ve fiziksel enerjiyle donatılmış kişilerdir.Ancak her ikisi de bağımsızlıklarına ve kontrolü ellerinde tutmaya meraklıdır.Onların mutluluklarını koruyacak olan ortak tutkuları bile uzayıp giden tartışmaları aşamayabilir.Akrep'in kıskançlığı da tehlike oluşturmakta.Tutarsız bir aşk macerası ve alışılmadık bir evlilik olacaktır.


KOÇ ile YAY : İkisi de biraz mücadelecidir,bu yüzden cinsel arenada birçok çatışma olacaktır.Koç'un iyimserliği ve ince mizahı Yay'ın huysuzluk eğilimini yok edebilir ve sevişmeye oyuncu bir yaklaşım kazandırabilir.Yatak odası arkadaşlığı,ilişkinin geri kalanına da iyilik dolu bir görüntü kazandırabilir.Güzellik dolu bir aşk macerası.Evliliğin,mutluluğu, fiziksel isteklerin tatminine sıkı sıkıya bağlıdır.


KOÇ ile OĞLAK : Koç ileriye bakar ve gelecektekileri yaşamak için sabırsızlanır.Oğlak,daha çok namus kumkumasıdır.Oğlak,tek bir şekilde ve hatta belirlenmiş bir zamanda cinsel ilişkiye girmeyi tercih edebilir,tutkuları da sınırlıdır.Gene de Koç,Oğlak'ın hesaplarını bozup,seks partnerinin güçlü libidosunu uykudan uyandırabilir.Bu olabiliyorsa,iyiye alamettir.Evliliğe,kısa süreli bir aşk macerasından daha uygun bir ikili.


KOÇ ile KOVA : Fiziksel ilişki hem enerji dolu hem de yaratıcı olacaktır.Koç'un ilişkiye hakim olması daha muhtemel,çünkü Kova yapı olarak daha pasiftir.Kova,çıkarlarına pek uygun görmediği için egemenlik altına girmeyi kabul etmeyeceği gibi teslim de olmaz.Koç'un,duygusal yönden hayalci olan Kova'yla başa çıkabilmek için inceliklere başvurması gerekir.Alışılmamış,olaylı ve karşılıklı anlayış bahşeden bir aşk macerası.En mutluluk verici ilişki.


KOÇ ile BALIK : Koç Balık'ın yatak odasında vücudunu kullanmaktaki sezgisel davranışlardan fazlasıyla etkilenir.Koç'un canlılık veren güveni,Balık'ı çekingen kabuğundan çıkarır.Balık'ın cinsel fantezileri uygulamaya konulduğunda,oldukça kışkırtıcı olabilir.Yapısal farklılıkları üzerinde çalışırlarsa hem aşk macerası hem de evlilik için iyi bir ilişki olarak görünüyor.


Alıntı.


--------------------------------------------------------------------------------


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:52   #6 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Burcu ve Sağlık
Deri döküntüleri, diz kapağı ağrıları, mide bozuklukları da Mart'ın sonunda, Nisan'ın başında doğan bu insanların başına dert olabilir. Koç'un yapısı, genellikle yaptığı gibi ihmal ederek kötüye kullanmazsa, sağlam ve güçlüdür. O'nu sessiz sedasız yatağa girip yatarken görürseniz, bilin ki gerçekten hastadır. O zaman bile O'nu yatakta tutmak için kelepçeye vurmak gerekir. Sıradan insanı öldürecek kadar yüksek ateşe dayanıp iyileşebilir. Bunların çoğu da, Merih'in güçlü etkisiyle, kötü koşullar altında yanlış zamanda yanlış insanlarla işlerini yürütmek için yaratılmışlardır. Her zaman tetikte olan öfkeli sabırsızlık ve düş kırıklığı sağlık sorunlarının gerçek nedenidir. Gecikmeye gösterdiği reaksiyon O'nu hasta eder. Bilinçli bir sabır, ve tedbirli düşünceli davranışlar, doktoru ondan uzak tutabilir. Ancak O'nun böyle bir öğüdü tutacağı yoktur ki... O, nasıl olsa yıllarca doktoru yanına yaklaştırmaz; ya hastalıktan bitkin düşünceye, ya da daha makul düşüneceği bir yaşa erişinceye kadar... Koç'un uyuşturuculara alışma tehlikesi pek yoktur. Normal olarak bir tek uyku hapı bile almaz. O daha çok uyanık kalmayı tercih eder. ( Bir şeyleri kaçıracağından korkar.)


Güçlü iyimserliği yüzünden Koç (diğer ateş burçları Aslan ve Yay ' la birlikte) kronik uzun süren hastalıkların pençesine pek düşmez; astrolojinin her zaman öğrettiği ve tıp biliminin şimdi farkına vardığı gibi, böyle hastalıklar melankoli ve kötümserlikten doğar ve ilerler. Ateş burçları daha çok yüksek ateş, şiddetli enfeksiyonlar, çarpmalar, yüksek tansiyon ve şiddetli akut hastalıklara yatkındırlar. Koç ' un düşüncesizce atılganlığı konusunda istediğinizi söyleyin, ama O' nu melankoliyle pek suçlayamazsınız. Depresyon tohumlan, eksilse bile, Koç' un toprağında çabucak ölür


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:53   #7 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Burcu Diyeti


Abur cubur yemeye son derece meraklısınız. Bu nedenle sizin için tehlike çanları çalıyor. Tuz ve alkolden uzak durarak bunun yerine bol bol su için. Domates, patates, soğan, kuru fasulye, mercimek, karnıbahar, marul, yeşil salata, ıspanak, turp, pirinç, zeytin, elma, balkabağı, ceviz gibi besinler haftalık beslenmenize mutlaka eklenmesi gerekli yiyeceklerdir. Sizin için gerekli olan tatlılar! Kayısı gibi fazla şeker içermeyen tatlılar olmalıdır.


Koç burcundaki insanların özellikle de koç kadınlarının elementleri ateş olduğu için metabolizmaları hızlıdır.bu yüzden kilo sorunları pek yaşamazlar. Sağlıklı ve lezzetli yemekler yemeyi severler.koç burcundakiler bol bol vitamin,protein ve fosfor içerikli yemekler yemelidir.bu şekilde bir beslenme tarzı onların fiziki yapılarını sağlamlaştırıp güzelleştireceği gibi zihinsel faaliyetlerini de güçlendirecektir. Yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, tavuk ve balık ağırlıklı yemekler tercih etmelidirler. Ayrıca sebzeler vücudu arındırma bakımından çok yararlı olduğu için koçların sofralarında yer almalıdır.özellikle geniş yapraklı sebzeler,demir ve potasyum fosfatı açısından zengin sebzeler oldukça yararlı olacaktır. Çiğ veya pişirilmiş sebzelerdeki demir ve balıktaki protein koçların kas yapısı için güçlendirici etki sağlayacaktır. bu yüzden eğer koç burcundansanız sofranızda kereviz, salatalık, turp, taze soğan, havuç, karnabahar, ıspanak gibi sebzelere sık sık yer verin.Koçlar bu diyeti uyguladıkları takdirde 3 günde 2 kilo verebilirler. Diyet bir hafta bırakılabilir ve sonra tekrarlanır.1. gün
Kahvaltı: 1 Bardak süt, yarım bardak mısır gevreği, 100 gram çilek veya mevsim meyveleri, şekersiz kahve ve çay
Öğle Yemeği: 200 gram balığı bir domates, havuç ve patatesle buğulama yapın. Yanında bol yeşil salata ve bir dilim kepek ekmek.
Akşam Yemeği: Mantarlı tavuk, 1 haşlanmış patates ve bol yeşil salata. Öğün aralarında 1porsiyon meyve.


2. gün
Kahvaltı: I Yumurtayı sütle çarpın yağsız kızartın. Yanında bir domates, salatalık, ve çay veya ayran
Öğle Yemeği: Bir porsiyon domatesli makarna, kekik ve elma soslu olacak.Yanında haşlama zeytinyağlı yemek olacak. Arada bir porsiyon meyve.
Akşam Yemeği: 200 gr ızgara biftek, bol yeşil salata, arada bir bardak yağsız süt.


3. gün
Kahvaltı: 1 Kaşık bal, 50 gr dil peyniri, 2 dilim kepekli ekmek, arada bir armut.
Öğle Yemeği: Izgara tavuk, 2 kaşık pilav, salata. Arada 1 galeta,
Akşam Yemeği: 1 tabak sebze yemeği, yeşil salata, arada 1 elma.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:53   #8 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Burcu Güzellik ve Moda


Güzellik:


Koç ilk ve en ateşli burç olarak trenleri takip etmektense yaratmayı yeğler. eğer bir koçsanız hangi nesilden olduğunuza bakarak saçlarınızı düzleştirebilir, yanaklarınıza yaldızlar süreblir. yada abartıp balmumu bikiniler bile yapabilirsiniz. Ağır ve etkilici kokular favorinizdir, gözlerinizi ve bakışlarınızı ortaya çıkaran bir makyaj sizin için oldukça önemlidir.


Yeni şeyler denemeyi sevmenize rağmen kırmızı sizin favori renginizdir. Bir ateş burcu olarak yeni şeylere başlamayı seversiniz ancak onları bitirmede yeterince yetenekli olduğunuzu söylemek oldukça güçtür.Bu güzelliğiniz için yaptığınız çalışmalarda da böyledir. yeni çıkan bütün ürünleri alır fakat bir süre sonra sıkılıverirsiniz. Geçen sezondan kalan yarım kalmış bir koku yada bir rujun sizin için artık önemi yoktur.


losyonlar ve ilaçlar parlak ve güzel görünmenize yardımcı olsada asıl güzelliğiniz açık yürekliliğinizden ve yeni şeyler deneme arzunuzdan gelir. Sahip olduğunuz enerji en büyük varlığınızdır.
Moda:


Koçlar her alanda birinci olmak isterler. Dolayısıyla zodyakın modayı en fazla takip eden burcudur. Yükselen stillere hemen ayak uydurur. Yeni şeyleri denemek sizin için bir eğlence ve maceradır. İnsanları cezbedici şeyleri giymeyi çok seversiniz. 18 inizde ne zorluklarla biriktirdiğiniz paraları yeni çıkan elbiselere vermekten asla çekinmezsiniz, 19 unuzda arkadaşlarınız arasında ilk makyaj yapan olmuşsunuzdur bile. İnsanların ilgisini çekecek şeyleri denemeyi kendsinize iş edinirsiniz.


Koçlar doğalarının gereği olarak kırmızı ve siyah rengi tercih ederler. Elbiseleriniz çok farklı türlerde olabilir ve üzerlerinde ilginç şekiller yazılar olması muhtemeldir. Gözlere yapılan dramatik makyaj ve dudaklardaki parlak rujlar koç kadınının tercihini yansıtır. Kafanıza taktığınız şapkalar ve kollarınıza boğazınıza taktığınız kolyeler burcunuzun özelliklerini yansıtır.


Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:53   #9 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Burcu Ünlüleri


Cin Hanım
Descartes
Tenesse Williams
Vincent Van Gogh
Herbert von Karajan
Neşe Karaböcek
Yüksel Uzel
Johann Sebastian Bach
Joan Crawford
Marlon Brando
Ömer Şerif
Fatih Sultan Mehmet
Dr. Yıldırım Aktuna
Zeki Alasya
Sakıp Sabancı
Kadir İnanır
Pop şarkıcısı Yaşar
Nurgül Yeşilçay
Deniz Akkaya
Hüner Coşkuner
Kayahan
Demet Şener
Okan Bayülgen
Yüksel Uzel
Leonarda da Vinci (15 Nisan 1452)
Eddie Murphy (3 Nisan 1961)
Dane Rudhyar (23 Mart 1895)
Hans Christian Andersen (2 Nisan 1805)
Betty Davis (5 Nisan 1908)
Elton John (25 Mart 1947)
Mariah Carey (27 Mart 1970)
Charlie Chaplin (16 Nisan 1889)
Jean Paul Belmondo (9 Nisan 1933)
Celine Dion (30 Mart 1968)
Francis Ford Coppola (7 Nisan 1939)
Liam Neason (31 Mart 1971)
Alec Baldwin (3 Nisan 1958)
Emma Thompson (15 Nisan 1959)
Vincent Van Gogh (30 Mart 1853)
Eric Clapton (30 Mart 1945)
Marlon Brando (3 Nisan 1924)
Orhan Veli Kanık (13 Nisan 1914)


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 16:53   #10 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Koç Burcu İş Hayatı ve AnaliziAteş grubunun ilk burcu: Enerjik, coşkulu, atılgan, olumlu, girişimci, akılcı.


Yönetici yıldızı: Mars


Etkisi altındaki ülkeler: İngiltere, Fransa, Almanya, Polonya


Etkisi altındaki şehirler: Napoli, Floransa, Krokow


KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Gerçek bir Koç sevecen, yaşam dolu, atılgan ve serüvenci bir kişiliğe sahiptir.


KOÇ VE MESLEĞİ: Mühendis, politikacı, araştırmacı, sendikacı, makinist veya profesyonel sporcu.


KOÇ PATRONU: Koç burcu patronlarının, hızlı personel hareketi kaçınılmazdır. En önemli kural, hatalarının ve zayıflıklarının göz önüne serilmesinden asla hoşnut olmayacağını unutmamaktır.


KOÇ ÇALIŞANI: Koçlar her ekibe katkı sağlayabilecek değerli elemanlardır. Ona uygun şirket yoğun aktiviteli, ileriye dönük, gelişime açık olmalıdır. Eğer bir Koç kendini daha dikkatli, daha düşünerek davranacak şekilde eğitebilirse, başarıya ulaşacaktır.Koç burcu insanı ile iş ortaklığına başlamadan önce, bu kişiyi çok iyi anlamanız gerekmektedir. Önder olarak yaratılmışlardır, dolayısıyla istekleri çok fazladır. İş ortaklığınızın başlaması ile birlikte, sorumlulukları üstlenmek isteyecektir. Başlangıçta sizi kendisi ile eşit haklara sahip bir ortak olarak kabul edecek, ancak tek başına kararlar vermekte güçlük çektiği zamanlarda bile size danışmayı aklının köşesinden bile geçirmeyecektir. Bu da onun en büyük yanılgısı olacaktır. Zorunlu nedenlerle olsa bile, işlerin bir süre için durmasını beklemeyecek kadar sabırsızdırlar. Öyle ki, uygulamayı düşündükleri bir iş ile ilgili olarak, başkaları ile düşünce alışverişinde bulunmayı zaman kaybı sayarlar. Zaman zaman çok yerinde kararlar alır ve bu kararları karşılarındaki insanlara büyük bir ustalıkla kabul ettirirler. Diğer yandan düşüncelerini kabul ettirmek isterken büyük gaflar yaptıkları olur. Koç insanı ile iş ortaklığına başlamadan önce, onun önemli konularda tek başına kararlar almasına engel olacak ve ortaklıktaki yetki ve haklarını da belirleyecek bir anlaşma yapmanız da gerekmektedir.


İşine karışıldığını ya da kendisine komut verdiğiniz duygusuna kapıldığı anda, ortaklığı hemen bozacaktır. Tüm bu olumsuz yönlerinin yanı sıra, oldukça yaratıcı bir kişidir. Sorunlara çözüm bulmakta üstüne yoktur. Para konusunda dürüst ve güvenilir bir ortaktır. Çok enerjiktir. Önlem almadan atılganlıkla yaptığı davranışlarında onu frenleyebilecek bir dosta gereksinimi vardır. Dış ilişkilerinde oldukça yürekli ve yaratıcı olmasına karşın, işinde aranılan incelik ve ustalığı göstermekte genellikle pek başarılı değildir. Sözünü esirgemeyen Koç ortağınız müşterilerinize basit fakat güvenilir çözümler bularak onları yatıştırmayı bilecektir. Koç ortağınız korkunç enerjisi, çabukluğu ve zekası ile pek çok insanı etkiler. Aldırmaz ve dikkatsizdir. İşi oluruna bırakmaya yatkındır. İşin ayrıntılarına inmesi beklenmemelidir, çünkü zihnini bir noktaya toplamaktan çok çabuk yorulur. Büyük bir hevesle başladığı bir işi sonuna kadar götüremez. Oldukça tutkuludur.


Ona karşı geldiğinizde, sizinle son nefesine kadar savaşacaktır, çünkü karşı çıkma, Koç insanında daha büyük bir güç doğmasına neden olur. Grup çalışmalarından çok, kişisel çalışmalarına önem verir. Ortak çalışmalarınızda Koç ortağınız, sizin karşılaştığınız güçlüklerle ilgilenmeyecektir. Amacınız birlikte başarıya ulaşmak olduğu halde, o kendi işinin daha acele ve önemli olduğunu düşünecek, herkesten önce başarıya ulaşmak isteyecektir. Grup çalışmalarını her zaman ikinci planda bırakacaktır. Önüne birtakım engeller çıkarılmasından nefret eder. Bir işe başlamadan önce, ön çalışma yapmak ya da düşünmek, Koç insanının alışkın olduğu bir şey değildir. En büyük hünerlerinden birisi de, zorluklar karşısında yılmama ve uygun çözüm yollarını bulma becerisidir. Çok çabuk geçen bir öfkesi vardır. Genellikle kinci değildir. Kimi zaman bir konu ile ilgili görüşlerini açıklarken onu öyle karışık hale getirir ki, kendisini dinleyenler üzerinde konuyu yanlış anlatıyormuş izlenimi uyandırır.


Koç burcu insanı geleneklerine bağlıdır ve bunu ortağından da bekler. Hayalci olmasının yanı sıra, günlük işlerinde oldukça pratiktir.ORTAK GİRİŞİMLER


KOÇ - KOÇ ORTAKLIĞI:
İki Koçun bir araya gelmesi kafalarının toslaşmasıyla sonuçlanır. Eğer kendi burcundan biri ile iş yapmak istiyorsa Koç öncelikle kendi zayıf yönlerini göz önünde bulundurmalıdır. Gerçek bir Koç enerjik, olumlu ve ileri görüşlüdür. Zayıf yönü ise önce ben tavrıdır. Ortaklık risklidir.


KOÇ - BOĞA ORTAKLIĞI:
Eğer Koç, Boğa ortağının kişisel özelliklerini göz önünde bulundurursa onu daha iyi anlayabilir. Tipik bir Boğa pratik, kararlı ve tutucudur. Zayıf yönü inatçılığıdır. Yerinden çok az oynar. İlgisi daha çok evine, konforuna ve özellikle yediğine ve içtiğine yöneliktir. Ortaklık faydalıdır.


KOÇ - İKİZLER ORTAKLIĞI:
İkizler entellektüeldir, güzel konuşur, marifetlidir. Zayıf yönü dikkatini bir noktaya toplayamamasıdır. İlgi alanı geniştir ve derinliğine olmasa da pek çok şeyle ilgilenir. İkizler dedikoduyu sever, kendiyle bile çelişkiye düşer. Düşünceleri kolaylıkla bir konudan bir diğerine atladığından ikisinin de ayakları yere basmayabilir. Ortaklık risklidir.


KOÇ - YENGEÇ ORTAKLIĞI:
Zıt karakterdeki Koç ve Yengeç'in işbirliği oldukça zordur. Eğer bir Koç, Yengeç'le ortaklığa girişecekse Yengeç'in karakterini ön planda tutmalıdır. Karmaşık ve duygulu Yengeç, kızdırıldığında inatçıdır. Zayıf yönleri ise aşırı gelişmiş hayal gücü, merak tutkusu, yemeğe ve içkiye düşkünlüğüdür. İlgi alanı ise ailesine yöneliktir. Su kayağı, yatçılık, gibi su sporlarından hoşlanır. Ortaklık zararlıdır.


KOÇ - ASLAN ORTAKLIĞI:
Her ikisinin de kişilikleri genelde birbirine uyumludur. Aynı uyumu iş dünyasında da sağlayabilirler. Koç tipik bir Aslan'dan çok yararlanacaktır. Aslan dinamiktir, iyi kalplidir ve olumlu bir bakış açısına sahiptir. Zayıf yönü ise fazla gururlu olması ve başkalarına güvensizliğidir. Ortaklık faydalıdır.


KOÇ - BAŞAK ORTAKLIĞI:
Koç ile Başak'ın karşılıklı görüşmeleri oldukça güç geçecektir. Yaşam dolu ve eleştiriyi seven Başak çok çalışkandır. Sağlık ve hijyen konusunda titiz olan Başak özellikle sağlıklı yaşam programlarına ilgi duyar. Zayıf yönü aşırı titizliği ve başkalarına da zorla kabul ettirmeye çalıştığı tutucu ahlak kurallarına sıkı sıkıya bağlılığıdır. Ortaklık risklidir.


KOÇ - TERAZİ ORTAKLIĞI:
Terazi Koç'un zıt kardeşidir. Bu bazı zorluklara neden olsa da ortaklık olanaksız değildir. Koç, Terazi'nin özelliklerini çok iyi bilmek zorundadır. Kısaca bu insan barış ve uyum içinde yaşamayı sever. Çevresine karşı duyarlıdır. Karşıt cinse ilgi duyar ve bunu da artistik bir şekilde belli eder. Zayıf yönü karasız olması ve birlikte olduğu kişilerden çok fazla şey istemesidir .Ortaklık denemeye değer.


KOÇ AKREP ORTAKLIĞI:
Bu iki kişinin herhangi bir aktivitede bile bir araya gelmesi akıl işi değildir. Koç Akrep'in özelliklerini bilse iyi olur. Akrep sabit fikirlidir, kolay kolay fikirlerinden vazgeçmez. Zayıf yanı her konuda aşırıya kaçmasıdır. Denizcilik aktiviteleri ilgisini çeker fakat esas eğilimi güç gösterisidir. Ortaklık zararlıdır.


KOÇ - YAY ORTAKLIĞI:
Koç ile Yay işbirliği mutlu ve kazançlı bir beraberlik olabilir. Ortak ve birbirini tamamlayan karakter yapıları uyumlu bir ortaklığa yol açacaktır. Tipik bir Yay, ortama kolay uyum sağlar, olayları dürüst ve açık bir şekilde ele alır. Mücadeleyi sever. Zayıf yönü ise vefasız ve pek sempatik olmayan davranışlarıdır. Ortaklık faydalıdır.


KOÇ - OĞLAK ORTAKLIĞI:
Koç'un Oğlak ile ilişkisi ya bunalımlı ya da sürekli mücadele gerektiren bir deneyim olacaktır. Tipik bir Oğlak cin fikirli, çalışkan ve biraz tutucudur. Zayıf yönü ise ani depresyona kapılması ve biraz züppe oluşudur. Daha çok kitap okumak, müzik dinlemek gibi akılcı aktivitelerle ilgilenir. Ortaklık risklidir.


KOÇ - KOVA ORTAKLIĞI:
Ufak tefek olağan çalışmaların dışında bu iki karakterin birleşmesinden yenilmesi güç bir takım oluşabilir. Tipik bir Kova idealist, ileriye dönük ve hümanisttir. Zayıf tarafı ise sabit fikirli olması ve fazla sıcakkanlı olmamasıdır. İlgi alanı insanlık ve geleceğidir. Futbol, yüzme gibi su sporları ve okumayı sever. Ortaklık faydalıdır.


KOÇ - BALIK ORTAKLIĞI:
Koç ile Balık iş düzeyinde olduğu kadar özel ilişkide de başarılı olur. Balık yumuşak, hassas ve aşırı romantik duygulara sahiptir. Zayıf yönü ise kararsız ve melankolik olmasıdır. Hayvanları, çocukları ve içkiyi sever. Sanatsal eğilimleri vardır. Ortaklık faydalıdır.


Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bucu, burcu, hakkında, herşey, koç


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557