Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Günlük Burç Yorumları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Günlük Burç Yorumları Günlük Burç Yorumlarının bulunduğu ve her gün güncel olarak paylaşıldığı forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ağustos 2011, 17:56   #1 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 25
(Mesajlar): 2.390
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 63879
Aldığı Beğeni: 119
Beğendikleri: 129
Ruh Halim: none
Standart Oğlak Burcu Hakkında Hersey.

~~Oğlak Burcu Genel ÖzellikleriOğlağın hayatı iki devreye ayrılır. 30 yaşından öncesi ve sonrası. Bu yaş, doğumunda etkili olan Satürn’ün devir zamanıdır. Bu gezegen Güneş etrafındaki turunu tamamlamak için 29 yıl ve 167 güne ihtiyaç duyar. İlk 30 yılda Oğlak kendini bir arayış içinde bulur.


Burcuna adını veren Oğlağın emin adımlarla dik duvara tırmanışından, bu dönemde eser yoktur. Kendinden emin değildir. Bir erkek keçi kadar tehlikelidir.


30 yaşından sonra Oğlak, gençliğinde kendisine çok pahalıya mal olan deneyimleri yerli yerine oturtur. Yani o, tam anlamıyla “sonradan açılan” biridir. Karşı cinsle ilişkiyi genelde “gerçek bir gecikme” ile keşfeder ve mesleki başarıları diğer burçlardan daha geç ortaya çıkar. Denilebilir ki hayatı ciddi bir mesele olarak görmesi onu başarı merdiveninin zirvesine çıkarabilir.


Dışarıdan bakınca kendinden emin, güçlü, sarsılmaz ve mesafeli görünür, ama içinde özen, sevgi ve ilgiye özlem duyar.


Hastalık derecesinde hassastır ve kendini sükunetle dış dünyadan soyutlar. Duygularını göstermek bu burçta doğanlar için doktorluk mesleğinin zorluklarıyla kıyaslanabilecek bir meseledir.


Oğlak titizliğiyle tanınır, her şeyi çok fazla ciddiye alır. Sözlerini vaktinde yerine getiren ve yapılmış anlaşmalarda güvenilebilecek biridir. Yalan, iki yüzlülük ve riyakarlık onun için şeytan işidir. İdealleri gerçeklik, değerler, doğallıktır. Yüzeysellikten ve yapay olan her şeyden nefret eder.


Çoğu insan titiz ve zorlu Oğlağı sıkıcı bulur. O da bunu bilir ve bundan acı duyar. Korkunç bir mizah gücüyle tepki verir, kendi zayıflıklarını teşhir etmekten çekinmez. Kimse de ona karşı çıkamaz ve birlikte olduğu insanların zayıflıklarını yakıcı bir alayla eleştirir. Bu yüzden sürekli tepki alır.


Diğer burçların yanında Oğlağı iki özellik iyi tanımlar; sabır ve mantıksızlığa karşı hassasiyet. İkisi birlikte Oğlağın olayları ve insanların hayret edilecek kadar çok bir görüşle anlamasına yardım eder. Buna rağmen pek şanslı değildir. Kendini, kendi kurduğu hapishaneden serbest bırakmayı ne kadar isterdi...Yine de bunu nadiren yapabilir.


Oğlağın iyilik perisi, zamanıdır. Tüm muhaliflerini bertaraf etmeye yardım eder. Oğlak burcunda doğanlar zamanı çok iyi kullanır. Bir hamlenin nasıl planlanacağını iyi bilir, bunu meslekte, toplumda ve aşkta kanıtlar. Oğlağın parolası azimdir. Temel sözü ise”ben organize ediyorum.”Oğlak yaptığı şeyi titizlikle yapar. Kararlar daima aşırıdır, hiç bir ayrım yoktur. Oğlağın en zayıflığı kibirdir. Dünyayı savaştan, anarşi ve ahlaki çöküntüden kurtarmak isteyen insanlar hep bu burçta doğmuşlardır. Bu konuda kararı, ancak konuya uzmanca hakim olduğunda verir. İtiraza tahammül edemez. Başkalarının eleştirileri onu niye ilgilendirsin ki! Oğlak hava kirliliğine karşı savaşmak için her şeyi yapar.


Şüphesiz, bu bir abartıdır ve bir Oğlakla beraber yaşayan kişi onun yapısını ”karanlık” yönünü tanımıştır: Oğlak hoşgörüsü olmayan biridir. Kendisine karşı çıkılmasına hiç katlanamaz. Onun zeka ve mantığına hitap etmek daha akıllıca bir iştir. Eğer Oğlak hafifçe gülümsediyse, artık tehlikeli değildir.


O, alışkanlıkların insanıdır ve kendini en çok, kat ettiği yolda iyi hisseder. Güven dolu bir rutinlikte hissizleşip, hantal ve kuruntulu bir işkoliğe dönüşebilir. Toplumda nazik ve hoş sohbet biri olarak bilinir. Kendini hemen öne atmaz. Ona yaklaşmak kolay değildir, ancak onu bir arkadaş olarak kazandığınızda, Zodyak’taki tüm burçlar arasında daha güvenilir birini bulamazsınız.


Oğlak sabırlı ve çalışkan bir işçidir. Sınır tanımayan bir hırsı vardır. Belirlediği amaçlara ulaşmada gösterdiği sabır asla tükenmez. Karar verdiği her şeyi önceden düşünür, analiz eder ve ölçüp biçer. Ulaştıklarıyla uzun süre mutlu olamaz. Daima daha fazla ve yukarı tırmanmak ister. Fikir zenginliği, girişimciliği, ve olağanüstü yetenekleri sayesinde bir sanayi imparatoru olabilir. Cazibesi ya da ilişkileriyle değil, eserleriyle başarılı olur.Alıntı.Oğlak Kadının ÖzellikleriOGLAK KADINLARI GENELDE MINYONDUR. VUCUT HATLARI HOS VE BICIMLIDIR.


Cok guclu ve gururlu kadinlardir.Cok kararlidir.O bir iskoliktir.Sevgiye cok onem verir.Ozgurlugune duskun bir kadindir. Cok hassastir.Katir kadar inatcidir.


Tipik bir Oğlak kadını diye birşey yoktur. O, büyükanne gözlükleri takıp dolaşan bir müze müdürü de olabilir, eğlence için ışık ışık tel takıp danseden bir dansöz de olabilir. O'nu Okul Aile Birliği'ni titizlikle idare eden hali vakti yerinde bir veli olarak da, bir kahvehanede hamburger kızartırken, ya da şehrin en büyük yardım balosunu tertiplerken de görebilirsiniz. Bir Oğlak kadını sosyete sayfalarının süsü olabildiği gibi, siyasi aday olan kocasının arkasında tevazuyla gülümseyen bir eş de olabilir; ya da deneme tüplerine bilinmeyen sıvılar boşaltan biri de.. Ama, ne yaparsa yapsın, ne giyerse giysin, Satürn O'nun bütün hareketlerine ve gizli amaçlarına hükmedecektir.


O flörtçü ve bir erkeğe dişisini şu soğuk zalim dünyadan koruyabilen dev bir boz ayı gibi hissettirecek kadar çekici bir süper kadın olabilir. Ya da, buz gibi, sakin, burnu havada, mermer kaidesi üstünde güvenle oturan ve erişilmez elini kazanabilmek için sizi yeterince zeki olmaya zorlayan bir kadın.. Hangi kişiliğe bürünürse burunsun, o kadınca hilelerinin veya pratik makul davranışlarının altında hep aynı amaç vardır. Önemli bir kişi olacak, koltuklarım kabartacak ve çocuklarına iyi bir baba olacak erkeği elde etme yolundaki çelik gibi bir azim.


Öyle çok Oğlak kızı meslek sahibidir ki, sanki aşk ve evlilik onların ikinci tercihiymiş gibi görünebilir size. Aşk konusunda haklı olabilirsiniz. Evlilik konusunda, hayır. Anlamanız gereken şey şudur ki, Oğlağın amaçlan güven, otorite, saygı ve mevkidir. Bu ihtiyaçlar, ister bir öğretmen olarak kara tahta başında, ister bir idareci olarak masa başında, ya da isterse sosyal yaşantısını ve evini kolay bir zarafetle ve dikkatli bir planlamaya yöneteceği ihtiraslı bir kocanın yanında karşılansın, farketmez. Öyle ya da böyle Oğlak kadını üne kavuşacaktır. Bazıları bunu kitap yazarak, konferans vererek, resim yaparak veya müzik besteleyerek sağlayabilir. Her iki cinsten Oğlakların içinde şaşılacak kadar çok olağanüstü sanat yeteneğine sahip olanlar vardır. Belki bu, içlerindeki denge ve uyum duygusundan; neyin hoşa gideceğini, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmelerinden kaynaklanmaktadır.


inanması biraz zor ama, çadır tiyatrolarında, ya da dünyanın en eski mesleğinde (bunların sayısı çok azdır) çalışan Satürn kadınları bile, sonunda en ünlü komedyenle veya tiyatronun sahibiyle -- ya da ikinci meslekte, en zengin müşteriyle evlenmeyi başarırlar. Keçi tırmanmak zorundadır. Başlama noktası yüksek ya da alçak olsun, manzarayı daha tatmin edici bulduğu nokta, dağın zirvesidir. Oğlak kadın için flaş kadın olmak diye bir şey yoktur. O'nu kesinlikle, ön sırayı kapmak için bağırıp çağırırken, itişip kakışırken asla göremezsiniz. Hattâ yarışmada arka sırayı almakla yetinecek kadar halim selim olduğunu bile düşünebilirsiniz. Bekleyin ve kimin birinciliği aldığım görün.
Evliliği için asla mesleğinden fedakârlık yapmayacağı gibi bir düşünceye kapılarak sakın yanılgıya düşmeyin. Bu kıza bir sosyal lider ve aynı zamanda iyi idare edilen bir evin hanımı olmak için yan yarıya şans tanıyın, işine duyduğu ilgiyi ne çabuk kaybedeceğini göreceksiniz (hayatta yapabildiği birkaç çabuk işten biri). Eğer basan dağına tırmanmanıza yardım etmek için çalışması gerekiyorsa, hiç üşenmeden memnuniyetle işine devam edecektir. Bunun dışında kendisine evde iyi bir mevki verilmişse ve yeterli mali güvenliği varsa, sizin eşiniz olarak elde ettiği mevkii onu daha çok mutlu edecektir.


Bu kadının en tipik ve hoş taraflarından biri de, yaratılıştan sahip olduğu doğal terbiye ve davranışlarındaki zarafettir. Demiryolu hatlarının karşısındaki tek odalı fakir kulübede büyümüş olan, ya da babası kömür madenlerinde çalışan bir Oğlak kızıyla karşılaşabilirsiniz. Kendisi geçmişini açıklamak istemedikçe (ki bunu istemeyecektir) onun köklü bir aileden geldiğine ve en iyi okulların birinden mezun olduğuna inanacaksınız, îşte bu Oğlağın yaratılışında bulunan sosyal zarafet ve muhafazakâr, geleneklere bağlı davranma bilincidir.


Dişi bir keçiyle ilişkisi olan bir erkeğin, bu burç hakkındaki şu esas gerçeği iyi öğrenmesi gerekir. O, olduğundan daha ılımlı ve duygusal olarak daha aklı başında görünmektedir. Davranışları sizi, bir kaya kadar sağlam olduğuna ve hiçbirşeyin O'nun o sakin görünüşünü bozamayacağına inandırabilir. Aslında gerçek şudur ki, O, çok çeşidi mizaç özellikleri gösterecektir. Her kadın huysuzluklar yapar, diyeceksiniz. Ama Oğlak kızı gerçekten kötü ve uzun süren bazı huysuzluklar yapabilir. Eğer kötü muamele gördüğünü, ya da takdir edilmediğini hissederse; günler, haftalar, Hattâ aylarca surat edecektir. O buna makul veya pratik olmak derse de, Satürn kasveti, karamsarlığı ve depresyonunun bunun çok daha ötesinde kökleşmiş bir anlamı vardır. Bu durum; gelecek korkusundan, şimdiki üzüntülerden, geçmişe ait utançtan, kendisiyle alay edildiği kuşkusundan, ya da kendisini herhangi bir şekilde yetersiz hissetmesinden meydana gelebilir. Bu kadınlar, hafif şakaları bile kabul edemezler. Şakalarınızı asgariye indirin. Doğrusunu söylemek gerekirse, şakaların kurbanı kendileri olunca, şakaya katlanmaları mümkün değildir. O'nu sürekli olarak komplimanlara boğmanız gerekmez (zaten samimi olmayanları hemen serer,) önemli konularda O'na takılmayın ve gerçek değerini bildiğinizi anlaması için sık sık onu övün.


Romantik durumlarda rahat olmakta güçlük çeker. Soğuk Oğlak yüzeyinin altında çok kimsenin kuşku duyamayacağı kadar çok fiziksel arzu vardır ve bu arzu hiçbir zaman öyle gelişi güzel tatmin edilemez. Gelecek halâ güven altına alınmadan sallantıda kaldıkça, nefes kesici kucaklaşmalar ve ateşli öpüşmelerle zaman harcamak kesinlikle O'nun hobisi değildir. Öte yandan, eğer sizin uygun kişi olduğunuza bir kere karar verdiyse ve mali durum güvenli, sizin yükselme hırsınız da yeterliyse, Oğlak kızı bir yumuşak Panda kadar sıcak, sevgi dolu ve Hattâ ihtiraslı olacaktır. Oğlaklar, sisli mavi gökyüzünde gayesiz pırıldayan belirsiz hayallere inanmazlar. Aşk gemisinin onları nereye götürdüğünü ve güvenli sularda seyrettiğini bilmek isterler. Eğer Oğlak kızını kucağınızda eşiğinizden atlatmak istiyorsanız, evinizin temelini sağlam atın. Bol miktarda sigortanız olduğuna, ipoteğin tamamen ödendiğine, ya da pek yakında ödeneceğine O'nu inandırın.


Oğlak kızınız muhtemelen, etikete son derece dikkat eden sosyal bir kelebeğe benzeyecektir. Üstüne isimler yazılmış peçete bilezikleri, oya gibi işlenmiş iskemleler kullanmak gibi hoş âdetlere meraklan olacaktır. Herşey yerine uygun olmalı ve ne pahasına olursa olsun geleneklere dikkat edilmelidir. En pahalı, en seçkin mağazalardan alış veriş edip gene de pazarlık etmek gibi birbirine uygun düşmeyen alışkanlıkları olabilir, istediği etiketi taşıdığı sürece, ucuzluktan bir elbise almakta sakınca görmez.


Oğlak kadınlarının kendilerine has taze bir güzellikleri vardır. Olağanüstü cazibesi olmayan birini pek bulamazsınız. Buna rağmen, görünüşleri konusunda tedirgin ve güvensiz olurlar. Güzel olduklarına dair sürekli olarak kendilerine teminat verilmesine ihtiyaç duyarlar. Oğlak hanımlar her ne kadar dürüst olmayan herşeyden nefret ederlerse de, kendi yaşlan hakkında yalan söylemekten de geri kalmazlar. Satürn'ün yaş konusundaki garip aldatmacasına şükretsinler, bu konudaki yalanlarında genellikle yakayı ele vermezler. Çünkü çocukken yaşlı hanımlara benzeyen Oğlak kızları, kadınlığa doğru birdenbire çiçek açıverir ve hayatın ilkbaharını gerilerde bıraktıktan sonra genç kız görünüşüne bürünürler.


O'nun ailesini hakir görmeye kalkışmak korkunç bir hatâ olur. Oğlak kızıyla evlenen bir erkek, aynı zamanda O'nun ailesi ve akrabasıyla da evlenmiş demektir. Sizinkinin farklı olduğunu düşünmenin hiçbir faydası yoktur, çünkü farklı değildir. Günün birinde, mahut kaynana şakalarına gülmekten vazgeçeceksiniz (onun yerine ağlayabilirsiniz de.) Çoğunlukla Satürn kadını mali yönden, veya manevi olarak, ya da ikisi birden, ailesinin tek desteğidir. Hastalanan annesine veya babasına öylesine özveriyle bakar ki, işi evlilik fikrinden tümüyle vazgeçme noktasına kadar bile götürebilir. Ekseriya ailesine duyduğu gerçek sevgi yüzünden yaptığı bu fedakârlıktan mutluluk duyacaktır. Böylesine bir fedakârlığa gönlü razı olmasa bile, o güçlü sorumluluk ve görev duygusu kaçmasına izin vermeyecektir.


Siz en iyisi kayınvalidenizi pohpohlamaya bakın ve dua edin buna değecek kadar iyi birisi olsun. Sakın babasıyla siyasi tartışmalara girişmeyin. Şayet mutlaka erkek ya da kız kardeşlerini eleştirmek istiyorsanız, dikkat edin bu eleştiri yapıcı olsun, ve onların yeteneklerine nasıl içtenlikle inandığınızı göstersin. Oğlaklar ekseriya dertli ya da hasta akrabalarının yükünü omuzlarında hissederler. Ve tipik keçiler, ne derece derin olursa olsun bir aşkın kendilerini böyle bir görevden alıkoymasına asla izin vermezler. Gelin siz hemen eşinizin ziyaretçi akrabaları için bir iki misafir odası hazırlamaya başlayın. Ama bunun size karşı yönde bir yaran da olacaktır. Sizin kendi ailenize karşı da nazik ve müşfik bir eşiniz olacak. Her hafta ailenize belli bir miktar ödeyerek yardım etmek zorundaysanız Oğlak kızı buna anlayış gösterecektir. Erkek ve kız kardeşlerinize de iyi bir arkadaş olabilir. O, alıp annenizle tanıştırmak için eve götürebileceğiniz ve annenizin de hemen kabul edip onaylayacağı cinsten bir kızdır. Erkekler oldukça ters yaratıklar olduklarından, böyle ani bir teşvik kendilerini geri çekmelerine sebep olabilir. Gönlünüzün sultanını elde etmek için engellerle savaşmak daima daha zevkli olur. Ama burnunuzu kırıp kalbinizin sesini dinleyin, çünkü anneniz haklı. Oğlak kızı, eğer tipik bir Satürn kadınıysa, kusursuz bir eş olacaktır.


Bir Oğlak kadınının evi ekseriya öylesine gayret sarf etmeden lekesiz ve pürüzsüz çekilip çevrilir ki, gece yansından sonra gizlendikleri köşelerden çıkarak her tarafı temizleyen, parlatıp cilalayan, yemekleri pişiren küçük periler cinler olduğunu sanırsınız. Yanlış. Böyle hayali yaratıkların bulunabileceği en son yer bir Oğlağın çevresidir. Satürn'ün pratikliği ve gerçeklere olan bağlılığı, görünmeyen hayallere en küçük bir sempati duymasına imkân vermez. Bir Oğlak kızı böyle bir masal kahramanı gelip burnunun ucuna otursa bile ona inanmayacaktır. Bununla birlikte, işin güzel yanı; hiç hayalci olmasa, bilinmeyenlerin peşinden koşmasa bile, bir kere somut gerçekleri elde ettikten sonra artık en sıradan durumlarda romansı ve şiiri görebilir.


Ondaki, sahiden faydalı olan kaba saba ve çirkin şeyleri bile güzel gösteren dünyevi bir çeşit güzelliktir. O, ne kuzey rüzgârındaki çingene büyüsüne yabancı, ne de bahar yağmurlarının gümüş şarkısına ve yalnız tarla kuşunun çağrısına sağırdır, iyi bir müzik O'nu derinden etkiler, ve O hemen hemen her sanat çeşidinin büyülenmiş hamişidir. Galiba sihire inanması için onu görmesi ve ona dokunması gerekiyor. Cinin biri ortaya çıkıp da peri masallarından söz edeceğine, doğrudan altın kasesinin nerede saklı olduğunu sorsa, belki daha iyi anlaşırlar.


Oğlakların çoğu hayallerinin gök kuşağını, tarihi ve geçmişteki kahramanlık olaylarım düşünerek korurlar. Gelenek ve göreneklere çok büyük bağlılık duyduğu ve tüm engelleri aşarak başarıya ulaşanlara hayran olduğun için, bir Oğlak kızı için en son çılgınca projeleriniz karşısında heyecan duymaktansa, Gettysburg'daki adresinizi duyduğu zaman duygulanmak daha kolaydır. Aslında O, gerçek dışı fantezilerle gerçek bir romantiktir. Her Ocak kızının ruhunda gizlice yaşayan bir şiir vardır, ama O tavan aralarında açlık çeken şairlere fazla sempati duymaz. Yiyeceğini temin et, kirayı öde de, sonra istediğin hayalin peşine düş - işte, Oğlağın yaşam felsefesi budur. Aynı zamanda, kafandaki hayalin, peşine düşmeğe değer olup olmadığından emin ol. O, başarısızlıkta hiçbir çekicilik ya da sihir göremez.


Oğlak eşinizin prensiplerini paylaşmak zorunda kalabilirsiniz. Fakirler ve savunmasız insanlar için yorulmak bilmeden çalışacak, ama bunlara tek tek el uzatmaktansa, yardım severliği grup çalışmaları içinde göstermeyi tercih edecektir. Satürn'lülerin acıma duygulan genellikle organize, pek seyrek olarak dağınıktır. Dişi Oğlaklar kadın kulüplerinin doğal liderleridir.


Çocuklarına muhtemelen hem tutumlu olmayı, hem de iyi kaliteye saygı duymayı telkin edecektir. Onlara "sonuna kadar ye, eskiyince-ye kadar giy, olanla yetin, olmayana katlan" prensibini öğretecektir. Ama gene de, çocuklarına etin en iyi parçalarını verecek, ayakkabıların en kalitelisini alacaktır. Ona göre, ekonomi ille de ucuz almak anlamına gelmez. Çocuklardan akrabalarına ve büyüklerine karşı terbiyeli olmaları beklenecek ve onlar kusursuz görgülü davranışları öğreneceklerdir. Onlar şımartılmayacaklar ve bilerek itaatsizlik etmelerine izin verilmeyecektir. Şayet O'na çocuk psikolojisi konusunda yazılmış bir kitap verirseniz, onu önce itaatsiz bir çocuğa çarpmak için kullanacak, okumayı sonraya bırakacaktır. Yapışkan öpücüklere pek iltifat etmez, ama çocuklarına dişi keçiden daha bağlı anne az bulunur. Çocukları saygıyla dinleyen bir kulağa sahip olacaklar. Oğlak anne çocuklarının gittikçe artan sıkmalarına, karşı belki biraz sert ve acımasız, ama onların basanlarına karşı da büyülenmiş bir dinleyici olacaktır. Okuldan eve koşup "Bil bakalım bugün ne öğrendim," diye bağıran çocuk, hiçbir zaman çocuklarına ilgi ve şefkat gösteremeyecek kadar meşgul olmayan Oğlak annesi tarafından ihmal edilmeyecektir. Çocuklar buluğ çağına geldikleri zaman, Satürn muhafazakârlığı gençliğin liberalizmiyle çatıştığından, ortaya bazı engeller çıkabilir, işte o noktada, Oğlak anne çocuklarının heves ve heyecan dolu rüyalarım anlayabilmek için biraz yardıma ihtiyaç duyabilir. Çocuklarına, kuracakları arkadaşlıkları ve bu arkadaşlıkların "makul kişilerle" sınırlı olmasını dikte edemeyeceğini öğrenmek zorunda kalabilir. Ama O, kaybının kazancından daha çok olacağını görünce, boynuzlarım geri çekerek duruma intibak etmeyi bilecek kadar da zekidir.


Oğlak hanımların çoğunun cildi hassas olduğundan, fazla makyaj yapmazlar. Zaten pek çoğunun makyaja allerjisi vardır. Ancak doğa onları makyaja gerek kalmayacak kadar tabii güzellikle donatmıştır. Onlar bu güzelliği, başka kadınların yanaklarındaki güller solduktan sonraki yıllara kadar koruyacaklardır. B azılan seksen yaşında veya daha üstünde güzel yüzleri, sıkı çehreleri ve parlak gözleriyle sizi çok sasınırlar.


Oğlak hanımınızın kendine olan güvensizliğinde ona sabırla yardımcı olun. Hayalciliğe iltifat etmediği için muhayyelesi kıt demek değildir. Mesela pratik ölçü tahminlerine göre aldığı bir iki şeyi üstünüzde deneyin, şaşılacak kadar rahatlıkla uyduklarını göreceksiniz, inatçılık O'nun kusurlarından biri olabilir, ama her fırsatta ağlayıp sızlanan biri değildir. Sizi başarıya doğru itecek, ancak müşfik ve fedakar olacaktır. O mütevazi, nazik tavırlarına karşın, sizi küçük parmağında çevirmeyi bilecektir. O'nun sevgisindeki derin zenginlik, başka kadınların dayanıksız, yakıp kavurucu, çok şey isteyen sevgilerinden daha uzun sürer. Peri masallarına inanmadıklarını kim söylemiş? Ancak zeki bir Oğlak kızı, çirkin kurbağanın gözlerinin derinliklerine bakarak onun kılık değiştirmiş gerçek bir prens olduğunu görebilir. Bu kadarla da kalmıyor eğer onunla evlenirseniz, hiçbir zaman temiz çorapsız kalmazsınız.-------*
Oğlak Erkeğinin Özellikleri
OGLAK ERKEKLERININ SERT VE DUZGUN HATLARI VARDIR. ZEKI BAKAN


GOZLERIYLE DIKKAT CEKERLER.


Genclik yillari biraz sancili gecebiilir.Tutkularinin esiri olmaz.O bir bilgedir.O yonetici dogmustur.


Duygulari derin, sevgisi buyuktur.Cok durusttur.Evinde huzur, guven ve duzen ister.


Çevresinde kendi ördüğü tuğladan bir duvar vardır. Utangaç, ama güçlü ve çetindir. Hoştur, ama müthiş ihtiraslıdır. O efsanevi sessiz, dünyevi kovboy gibi Oğlak erkeği de yalnız olmayı tercih eder gibidir. Ama değil, gerçekte yalnızlığı sevmez.


Gizliden gizliye, Oğlak çok beğenilme özlemi çeker. Uçan bir trapez üstünde kalabalıkların nefesini kesmek ister. Özel rüyalarında keçi, şifa bulmaz bir romantiktir, ama Satürn O'nun bu doğal yapısını zincire vurmuştur. Bu sert disiplin gezegeni O'ndan sakin bir davranış, gerçekçi hareketler ve ciddi niyet bekler. Bu O'nun çelişkisidir ve çoğu zaman katlanması güç bir çelişkidir. Bazen içindeki bu çelişkiyi ters bir tavırla örter ve bazen de hiç beklenmeyen ve duruma ters düşen bir şakacılıkla sizi şaşırtır. Bu değişik davranışları aslında hep gerçek duygularım örtbas etmek için yapar. Ama bunlar ekseriya en komik cinsten olur. Oğlaklar böyle abuk sabuk davrandıkları ve şakaları hokkabazlığa çevirdikleri zaman iyice saçmalarlar.


Şimdi, aldı başında, güvenilir Oğlak erkeğini ters yüz edin, karşınızda özgür rüzgârların tatlı kokusunu şifa verici bulan neşeli, nazik bir hayalperest bulacaksınız. Bu adam heyecan açlığı ve macera susuzluğu çekmektedir, içlerinden ancak parmakla gösterilen birkaçı bu yalnız ruhu gizli zindanından azat edebilir.


Eğer bir kitabı kabına bakarak değerlendirmeye eğiliminiz varsa, burçlar size son derece faydalı olabilir. Siz o Oğlak ahbabınızın harika bir öğretmen, ama berbat bir âşık olabileceğini düşünebilirdiniz. Sizde öyle bir izlenim yaratmıştır ki, ismini sizin hatıra defterinizde göreceğine sosyal kayıtlarda görmeyi tercih edebilirdi. Şimdi O'nun, bir kış gecesinde yanan sıcacık bir odun ateşi kadar sıcak bir yüreği olduğunu keşfediyorsunuz. Biliyorum, bu sizi çok sevindirdi. Ama, hemen O'na kollarınızı açıp bağrınıza basmadan ve sizi kanatlarına alıp Ay'a uçurmasını beklemeden önce, durun bir dakika. Biraz önce size söylediğim o sürprizler O'nun iç yapısının bir parçasıdır. O'nun iç dünyasını keşfederseniz heyecanla titreyecek ve etkilenecektir. Ama iç dünya demek, iç dünya demektir. Böyle dikkatsizce kendinden geçtiği anlarda, mutluluk rüyalarının elinden kaçarak ortalıkta serbestçe uçuşmasına asla izin vermeyecektir. Siz bunların O'nun iç dünyasında varolduğunu bilin, yeter. Oğlağınızın düğün çiçekleri arasında çıplak ayakla sekeceğini beklemek gafletine hiç düşmeyin. O'nun aslı olan Satürn kişiliğini değiştiremezsiniz.


Sizin yapacağınız şey anlattığı kaba saba köpek hikâyelerine gülmektir; tâ ki, daha akıllıca hikâyeler anlatacak cesareti kendinde buluncaya kadar. Bir iki alevin dışarı vurmasına izin verecek kadar güven hissedinceye değin, muhafazakâr görünüşünün altında bastırılmış ateşler yandığını anladığınızı O'na belli edebilirsiniz. O'nun gerçekçi rüyalarını herkesinkinden daha renkli bulduğunuzu, çünkü hiçbir rüyanın gerçekleştiği andaki kadar parlak olmadığını söylerseniz, daha güzel hayaller kurması için O'nu cesaretlendirmiş olursunuz. Bir-gün tırmandığı dağın zirvesine ulaşacak ve siz de azimli keçinizle alabildiğine iftihar ederek, O'nun pratik hayallerine inandığınız için alabildiğine mutlu olarak O'nun yanındaki yerinizi alacaksınız.


Oğlaklar, sanki kendilerine hiç kompliman yapılmadan da yaşayabilirlermiş gibi davranırlar. Kendisine kompliman yapan olursa takındığı tavır, bunun doğruluğuna inandırıcı bir kanıt olur. Siz hiç Oğlak erkeğinize güzel bir şey söyleyip de iltifatınızın O'nun yüzündeki ifade gibi donup kaldığını gördünüz mü? Durun, acele etmeyin. Keçinin kendini aldatmakta gösterdiği ustalık, sizin de yanıltılabileceğinizi göstermez. Aslında O, kendisine iyi, akıllı, yakışıklı, arzu edilen, ilginç bir insan olduğunun söylenmesi için korkunç bir ihtiyaç duymaktadır. Ne var ki, ihtiyaç duyduğu şeyleri pek açığa vurmadığından, karşılığım da alamaz. Sonuç olarak, bu adam biraz huysuzdur ve birisi kendisine açıkça hayranlık gösterdiği zaman ne yapacağını bilemez. Bu yüzden de mahcubiyetini örtmek için ya münasebetsiz bir şaka yapar, ya da duymamazlıktan gelir. Bu reaksiyon iltifat edenleri öylesine dondurur ki, bir daha asla bu suratsıza iltifat etmemeye karar verirler. Böylece bu adamın iltifattan nefret ettiği izlenimi uyanır ve gittikçe hiç iltifat duyamaz olur. Bu bir fasit dairedir. Belki de bu ondan çok sizin hatanızdır. Gelecek sefere O'na sözlerden yapılmış bir buket verdiğinizde kulaklarına bakın. Nasıl pembeleştiklerini görüyor musunuz? Gözlerinin nasıl hafifçe pırıldayıp kırpıştığını, burnunun nasıl usulca oynadığını farkediyor musunuz? Son derece memnun. Dans edip zıplamıyorsa, ya da Leo, Aslan gibi. otların üstünde yuvarlanmıyorsa, bu tâ derinden mutlu olmadığı veya kendisini üç metre daha büyümüş hissetmediği anlamına gelmez. Kendisinin gerçekten ne harika bir insan olduğunun görülmesine ihtiyacı vardır. Yaratılışı ve yıldızlar bunu ilan etmesine izin vermezler. O'nun basın ajanı siz olacaksınız.


Bu adam, bahçıvanların "geç çiçeklenen" dedikleri cinstendir. Gençliğinde bir baykuş kadar ciddidir. Olgunlaştıkça yavaş yavaş açılır ve eğer tipik bir Oğlak'sa grubunun içindeki en genç görünüşlü, en genç davranışlı ihtiyar olarak ömrünü tamamlar. Şimdi, bu iyi değerlendirilmesi gereken bir husustur. Başka erkeklerle yıllarca akılsızca uçarılıklara katlandıktan sonra sıkıcı bir yaşlılığı gözlemek zorundasınız. Ama bir Oğlakla, önceleri biraz hevesiniz kursağınızda kalırsa da, sonradan sizi nelerin beklediğim bir düşünün! Oğlak âşığınız, aşkınızın baharında belki sizi kapağı gibi Paris'e kaçırmayacaktır. Ama, kırk elli yıl sonra, başka erkeklerin gıcırdayan eklemlerinden yakındıkları bir sırada, sizi ay ışığında Taç Mahal'i görmeye götürebilir. Doğrusu hiç de kötü bir değiş tokuş değil. Eğer önce ağır mezeliklerle tıka basa midenizi doldurup, sebzeyi sonradan adet yerini bulsun diye yiyen biriyseniz, Oğlak size göre değil. Oğlak erkeğiyle evlilikle sonuçlanan bir aşk, tatlıyı ait olduğu yerde, yemeğin sonunda yemek gibidir.


Doğal olarak, Oğlağın yaşlanmasındaki tersine gidiş, size sadakat hanesindeki lehte bir puan olarak görünebilir. Öyledir. Aşkınız henüz genç ve çiçeği burnundayken, Oğlağınızın yanlış yollara sapması gibi üzüntüleriniz olmayacağı doğrudur. Yaşlandıkça biraz avarelik edebileceği de doğrudur. Gene de diğer burçların çoğuna göre Oğlak sadakat yönünden en güvenlisidir. Çünkü Oğlak erkeği aile mihrabında yanan bir tütsüdür. Geç çiçek açmağa başladığı yıllarda ufak tefek kaçamaklara kalkışsa da, bunlar hiçbir zaman aile ocağının, çocukların ve sizin yerinizi alamayacaktır. Aile bağlarına huşu derecesinde hürmet gösterir. Bunun içine hem sizinle kurduğu aile, hem de çocukluğundan beri yürekten bağlandığı kendi ailesi girer.


Annesine hakaret etmek veya erkek kardeşine soğuk davranmak olmaz. Dikenli kaktüs kadar sevimli olsalar bile. kocanızın ailesini sevmeğe hazır olun. Aksi halde yalnız onları savunmakla kalmayacak, eğer anlaşmazlıkların sürüp gitmesine izin verirseniz bu iki aileye olan bağlılığı arasında bir seçim yapmak derdi O'nu asık suratlı ve yüzü gülmeyen kasvetli bir insan haline getirecektir. (Allah muhafaza, dünyada istenmeyecek birşey varsa, o da bir Oğlağın asık suratı ve kasvetidir,)


Aile ve akrabalarından açıkça nefret eden ya da ailesi ile bağlarını kopartmış ve bir daha dönüp arkasına bakmamış olan bir Oğlak'a düşebilirsiniz. O'nun bu bağımsızlığının yüzeyini biraz kazırsanız, altında, O'nun yapısına uymayan bu davranışına sebep olan geçmişe ait derin duygusal bir yara bulacaksınız. Birçok Oğlak erkeği, arkadaşları bekârlık hayatının nimetlerinden yararlanmak için evlerinden ayrıldıktan çok sonraki yaşlara kadar aile yuvasında yaşamağa devam eder. Hem de genellikle erkeklerin çoğuna göre geç âşık olur ve meslek hayatını rayına oturtmadan önce pek evlenmezler.


Oğlaklar soy sop ve kusursuzluk arayan bir gözle, dikkatle çevrelerini gözden geçirirler. Oğlak, iyi anne olacak bir kızı seçecektir. Sonra bu kız iyi yemek yapacak, iyi ev kadını olacaktır. Daha sonra, iş arkadaşlarında ve dostlarında iyi izlenim yaratacak kadar iyi giyinecek ve tercihan geçmişi, davranışları, yetişmesi ve zekâsıyla onlardan bir gömlek üstün olacaktır. En sonunda da, güzel olup olmadığına ve kendi fiziksel duygularına hitap edip etmediğine şöyle çabucak bir göz atacaktır. Saçlarınız bakımsızmış, parfüm şişeniz hoşmuş, bacaklarınız Dünya Güzelinin sizden nefret etmesini gerektirecek cinsten değilmiş; bunların pek de öyle sorun olmadığını hemen anlayabilirsiniz. Ailenizin Kim Kimdir listesine girmiş olduğunu, çok ünlü bir aileyle dostluğunuzu gösterin, yeter. Haftada bir kez annesini öğle yemeğine çağırın ve bütçenize ne kadar dikkat ettiğinizi görmesini sağlayın. Bir dahaki sefere O'nunla çıkarken dört yaşındaki kız kardeşinizi yanınıza alın. Ailenin tek çocuğuysanız, komşunuzun yeni yürüyen bebeğini emanet alın. Mis gibi keten bir mendille ve nazikçe sık sık bebeğin minik burnunu silin. Ona, Belediye Başkanının Şehri Güzelleştirme Komitesine girmek istediğinizden bahsedin, ağır başlı yürüyün, konuşmanızın araşma birkaç Fransızca cümle serpiştirin. Bebek arabasındaki bir bebeği gördüğünüz zaman ona biraz glu glu yapın. Karşılaştığınız en akıllı centilmen olarak babasına saygı göstermeyi ihmal etmeyin. Arada sırada, Carnegie'nin imparatorluğunu kurmasına yardım eden büyük amcanızdan, ya da Waterloo'da Wellington'un kumandasında savaşmış olan bir büyük dedenizden söz edin, (hangisi olduğu önemli değil.) Eğer bir de güzelseniz, bundan iyisi olamaz. Ama güzellik asla O'nun kuzeni Bessie için ördüğünüz küçük halının yerini tutamaz. Eğer ailesinin yaptığı sınavdan iyi not alıp geçemezseniz, sizinle asla evlenmeyeceğine dair garanti verebilirim. Tabii, istisnaları vardır ama o kadar azdır ki, sizin Oğlağın onlardan biri olduğuna kumar oynamanız için düpedüz ona karşı kayıtsız olmanız gerekir.


Ailesi sizi istedikten sonra ya da en iyisi kendisi evlenme teklif ettikten sonra, ayağınızı diretin. Sımsıkı. Şunu bilsin ki, ailesini içtenlikle seviyorsunuz ama, yatağını ve evini paylaşmak için seçtiğiniz kişi yalnızca kendisidir. Yoksa, pek çok Cumartesi gecesini Charlie Amcasına yemek pişirerek veya küçük kız kardeşinin buluğ çağı bunalımlarını adatmasına yardım ederek geçireceksiniz demektir.


Oğlak'lar karşı cins önünde her zaman biraz tedirgin olduklarından, bazen hoş olmayan durumlar karşısında acemice imalarda bulunur, beceriksizce kinayeler yaparlar. Bütün bunlar utangaçlıklarım ve daha atak insanların aşın ihtiraslarına karşı duydukları merakı gizlemek içindir. Bunlara bakıp da sakın ha sizin Clyde'in Bonnie'si gibi olmanızı istediği düşüncesine kapılmayın. Siz bir Mae West ya da Teksas Guinan'ı değilsiniz. Siz bir hanımefendisiniz, bunu asla unutmayın. Ö gecenin göze çarpan kadınına gizlice meraklı bir bakış atarsa da, bu hanım asla O'nun evleneceği kadın olamaz. Bu size belki evde kalmış Abigail Halanın öğüdü gibi gelebilir, ama inanmazsanız bir deneyin. Minimini bikininizi giyin, kirpiklerinize yeşil rimel sürün, parfüme bulanın ve O'nu başkalarının yanında öpün. Belki günün birinde beyaz duvak takıp nikah masasına oturursunuz, ama yanınızda Satürn'lü bir damat olmaz.


Oğlak kocanıza verebileceğiniz en güzel hediye bir şiir kitabıdır. Ne kadar romantik olursa o kadar iyi olur. Eğer O'na daha ilk günlerde sevgisini ifade etme sanatını öğretmezseniz; iyi bakılan , çok sevilen, gönülden takdir edilen, kocasının aziz varlığı bir kadın olabilirsiniz, ancak duygusal bir açlığa mahkum olmaktan da kendinizi kurtaramazsınız. O zaman artık sizi sevdiğini hiç söylemediğinden yakınmanın bir yararı olmaz. İncinmiş bir safiyetle ve şaşkınlıkla homurdanarak (bunun derecesi doğuştan ne kadar güçlü bir Satürn olduğuna bağlıdır) size dönüp bakacak ve sükûnetle "sen delisin" diyecektir. "Nişan yüzüğünü taktığım zaman 'seni seviyorum' dediğimi ve küçük Calvert'in doğduğu gün de bunu tekrarladığımı çok iyi hatırlıyorum"


Size baktığına, çocuklarını doğurma, yerleri silip süpürme, takımlarını parlatma şerefini size verdiğine göre, sizi ne kadar sevdiğini anlamanız gerektiğini düşünecektir. Bir Oğlağa göre zevzekçe sözlerle yapılan ilanı aşklar romantik aşk zambağını yaldızlamaya kalkışmak demektir. "Yani ne istiyorsun" diye sorabilir "Richard Burton'nı mı?" O zaman size düşen, yüksek sesle "evet" demektir. Bu o'nu biraz irkiltebilir. Bir Richard Burton olmayacaktır, ama o şok esnasında, yeri geldikçe tatlı bir sesle, "sevgilim" diye mırıldanmanın erkekliğine halel getirmeyeceğini de anlayabilir.


Baba olarak, kelimenin tara anlamıyla "Baba" olacaktır. Her zaman sofranın başında Ö oturacak; piknikte bile bu böyle olacaktır. Bir ağacın altına kağıt örtüyü serip etrafına toplandığınız zaman; karınca yuvasının yanındaki zehirli sarmaşığın üstüne oturuyor da olsa, Oğlak babanın yeri sofranın baş köşesinde olacaktır. O her zaman saygı ve itaat bekleyecek, her işte ısrarla rutin ve disiplin arayacaktır. Ne var ki, bunun karşılığını dürüst bir bağlılık, Hattâ fedakârlıkla ödeyecek, belki de büyük, mutlu bir doğum günü partisine ve çok neşeli bir yılbaşı partisine izin verecektir. Oğlak babaların cezayı esirgeyip çocuğunu şımartmasını hiç beklemeyin. Dişçiye gidip gitmediklerine, ev ödevlerini yapıp yapmadıklarına her zaman dikkat edecek, gerektiğinde arada sırada yakındaki koruluğa yürüyüşler yapılmasına ses çıkartmayacaktır. Kendi organizasyon ve güvenilirlik duygusunu şiddetle çocuklarına da aşılamaya çalışacaktır. Bu, çocukları tabii fazla incitmeyecek, olsa olsa biraz kollarını yumuşatacaktır. O'na, anne babalığın ciddi bir sorumluluk olduğu kadar zevkli bir iş de olduğunu hatırlatın. O'nu Charles Dickens tipi bir baba olarak düşünün. Çocuklarınıza yatmağa giderken babalarını bol bol öpmelerini öğretin. Kocanızı da çocuklarım top oynamaya, balık tutmaya, yüzmeye götürmesi için teşvik edin. Eğer biraz sertse, fazla ileri gitmemek şartıyla, çocuklarınızın uzun sürede bundan yarar göreceklerini unutmayın. Torunları dizlerinde zıpladığı zaman son derece hoşgörülü bir büyükbaba olacaktır. Oğlak dedeler harika çocuk bakıcısı olurlar. Hattâ ben, ikinci göbekten torunuyla birlikte paten kayarak mahallede dört dönen birini tanıyorum.


Bir Oğlak erkeği evlenmekte acele edip pişman olmakta gecikmekten ziyade, evlenmekte gecikir ve pişman olmakta acele eder. Oğlak'la yapılan evliliklerin çoğu sağlamdır. Ama eğer bir keçi evlilikte yanıldığını anlarsa derhal çekip gidecek ve O'nu geri çevirmek için eşinin ikinci bir şansı olmayacaktır. Oğlak boşanmaktan nefret eder. O yüzden boşanma olayı pek olmaz; ama bir de olursa herşey bitmiş demektir. Açık söylemek gerekirse, bir kere boşandı mı; tam boşanır.


Sizin Satürnlü kocanız alışverişe çıkma, mektup yazma, bankaya gitme, müzeleri ve sanat galerilerini ziyaret etme, silahını ve silah koleksiyonunu temizleme alışkanlıklarında olduğu gibi, sevişme günlerini de takvime bağlayacaktır. Bu size soğuk ve duygusuzca görünebilir. Ama unutmayın ki, başka kocaların duygularını ifade etmek için şiire sığındıkları yulardan çok sonra, O halâ aşkın fizik yönüyle de ilgilenecektir. Bu, en başta söylediğime dönüş demektir. "Tatlı yemeğin sonunda yenir." Emekli olduktan sonra aşk tekniğini geliştirmek için daha çok zamanı olacaktır. Bu, sigortadan da daha iyi değil mi? Bir Oğlak kocayla aynı zamanda yağmurlu bir güne karşı, yalnızlığa, pis çirkin dünyanın fırtınalarına karşı da sigortanız olacak. Duygusu olan her kadın Satürn bağlılığının kıymetini bilir. O, gözlerinde yıldızlar uçuşarak, ihtiraslı, çiçekli konuşmalarla size ilanı aşk eden ateşli bir âşık olmayacak belki. Ama, sizi bütün o kadınca korkularınızdan koruyacak. O, yumuşak bir kalbi olan sert bir adamdır, o sımsıcak ocağı yakmak için önce odunu kesecek, sonra da ellerinizi şefkatle tutarak sizinle birlikte ocağın önüne oturacaktır. Yıllar geçip giderken saçlarınızda çoğalan akların, artan kilolarınızın ve yüzünüzdeki kırışıkların hiç önemi yoktur. O'nun için siz daima O'na "seni seviyorum'" dedirten genç kız gibi görüneceksiniz. Siz bunu düşünüp durmaktan vazgeçince, O da ne diye tekrar tekrar söylemek gereğini duysun? Böylesine uzun sürdükten sonra, bir kez söylemek yeter


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 17:57   #2 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 25
(Mesajlar): 2.390
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 63879
Aldığı Beğeni: 119
Beğendikleri: 129
Ruh Halim: none
Standart

Oğlak Burcunun Aşk Hayatı
İlk karşılaşmada soğuk bir intiba yaratan Oğlak insanı, aslında bunu ihtiyatlı olmak arzusuyla geliştirdiği bir savunma mekanziması olarak kullanır. Kariyer yaşantısı hayatının en önemli ilgi alanı olmasına rağmen, tiyatro, müzik ve diğer sanat dallarını da sever. Genellikle entellektüel kapasitesi yüksek, yaşamsal amaçları kendilerininkine benzeyen insanlarla beraber olmayı tercih eder.


Oğlak ciddi konularda tartışmayı sever, ufak tefek problemlerde bile karşısındakine mutlaka yardımcı olmaya çalışır. Bu burçta doğan insanlar bu yönlerinin pek afişe etmek istemeseler de, lüksü sever. Oğlak paranın, yaşam güvenliğini sağlayan önemli bir araç olduğunu düşünür. Dominant bir karaktere sahip Oğlak'ın aşkını kazanmak çok kolay değildir. Genellikle ikna eden değil ikna edilen olmayı bekler. Beraberliğin başında, karşı tarafın ciddiyetine inanması temel gereksinimdir. Sürekli fikir değiştiren, söyledikleriyle yaptıkları arasında farklılıklar olan insanlara karşı, Oğlak'ın toleransı oldukça düşüktür.


Oğlak salt duygularıyla hareket eden, yaşamlarını duygularına endeksleyen insanlarla birlikte olmakta zorlanır. Zira Oğlak kontrolü, soğukkanlılığı ve mesafeli davranış biçimini bir meziyet olarak kabul eder. İlişkisini ciddiye aldığı gibi, partnerinin de ilişkide ciddi ve özverili davranmasını bekler. Birlikte olduğu insan gururunu okşar, neşelenmesini sağlar ve sevgisine inandırabilirse, Oğlak çok ihtiraslı, sevecen ve esirgeyici bir aşık olabilir.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
reklam alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 17:57   #3 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 25
(Mesajlar): 2.390
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 63879
Aldığı Beğeni: 119
Beğendikleri: 129
Ruh Halim: none
Standart

Oğlak Burcu Cinsellik ve Sex AnaliziBu kişilerin flörtle hiç ilgileri yoktur, aşkı gereğinden fazla ciddiye alırlar. Danslardan, eğlencelerden, hızlı erkeklerden, hoppa kızlardan kaçarlar. Gerçek sevgiliyi ararlar ve onu bulmak için çok uzun süre beklerler gerekirse. Ama zaman onların lehine çalışır çünkü sabırları sonsuzdur. Ama sonunda istediklerini mutlaka elde ederler.


Erkek
İçten içe yanan bir ateşi vardır. Aceleci değildir.


Kadın
Görünüşte soğuktur ama buna kanmamalı. Kendini kolay teslim etmez.


OĞLAK ile KOÇ İkisinin de istekleri güçlüdür. İkisi de saldırgandır. İkisi de yönetim altına alınamaz. Bu ilişkinin aşktan çok savaşla sonuçlanacağını düşünüyorsanız, haklısınız. Yatakta uyumlu olabilirler ama para, arkadaşlar ve kararları kimin vereceği konusunda sorunlar olacaktır. İlişki yürüyebilir ama evlilik çok daha az umut vadediyor.


OĞLAK ile BOĞA Her ikisi de evde oturmayı sever, paraya değer verir ve güvenliğin önemli olduğunu düşünür. Boğa sabırlıdır, Oğlak da ikisinin ortak zevkini tatmin etmek için çalışmaya isteklidir. Cinsel açıdan bu ikili imkansız düşler kurabilir ve bunları gerçekleştirebilir. Oğlak'ın hırsı da Boğa'nın kararlılığıyla iyi uyuşacaktır. Her konuda olumlu titreşimler alıyorum.


OĞLAK ile İKİZLER Cinsel yönden apayrı iki kişi. İkizler atılgan, havai ve heyecanlanmaya yatkındır. Oğlak ağır, sadık ve tedbirlidir. Başlangıçtaki herhangi bir çekim, bir süre sonra tamamen ters dönecektir. Hırslı, maddeci Oğlak, İkizler'in kaprisli ve kararsız kişiliğini uzun süre çekemez. Unutmayın aşk her şeye kadir değildir.


OĞLAK ile YENGEÇ Yengeç cinsel açıdan biraz utangaçtır, ama Oğlak önderliği ele almaya isteklidir zaten. Daha fazla coşku ön sevişme için yararlı olacaktır. Yatak odasında kurdukları ilişki, sorunların geçmişte kaldığını göstermek için gereklidir. Bu iki burç Zodyak'ta karşıttırlar. Oğlak, hassas Yengeç'e karşı fazla talepkar ve hükmedici olacaktır. Bu birliktelik zaman içinde kesinleşir.


OĞLAK ile ASLAN Aslan, Oğlak'ın sevgide pinti olduğunu düşünür. Aynı zamanda Oğlak'ın sekste yaratıcı olamayışı da Aslan için olumsuz bir noktadır. Fiziksel açıdan birbirlerine pek uygun değildirler ve her ikisi de bağımsızdırlar. Ayrıca ikisi de, yatak odası dışında hükmetmek isteyen burçlardır. Bir ilişki kurmak için bu farklılıkların göz ardı edilmesi gerekir, tabii evlilik içinde.


OĞLAK ile BAŞAK Oğlak'ın faydacılığı ile Başak'ın titizliği çok iyi uyum sağlar. İlişki başladıktan kısa bir süre sonra cinsel anlaşmazlıklar patlak verecektir. Ama belki diğer konularda çok iyi anlaşmaları, bu anlaşmazlığa aldırmamalarını sağlayabilir. Eğer böyle olmazsa, kim oldurabilir ki? Her ikisi de sadık, tutucu ve anlayışlıdırlar. Bir beraberliği uzun süre yürütebilme ihtimalleri yüksek.


OĞLAK ile TERAZİ Terazi'nin güzelliği ve cinsel cazibesi Oğlak'ı ilk başta etkiler, ama iş işten geçtikten sonra Oğlak, Terazi'nin fazla ben merkezci olduğunu ve kendisinin fiziki ihtiyaçlarına karşılık vermediğini görür. Duygularını ifade edemeyen Oğlak mutluluğu başkalarında arar. Yıpratıcı bir ilişki. Evlilik de Oğlak'ı çekecek ölçüde maddiyat olduğu sürece yürür.


OĞLAK ile AKREP İkisi arasındaki cinsel ilişki çok doyurucudur. Akrep daha yaratıcı, Oğlak da daha yöntemli olacaktır ama cinsel uyumları son derece fazladır ve bu, onlara diğer konulardaki mutluluğun kapısını açacaktır. Her ikisi de istekleri yönünden güçlüdür. Ancak Akrep ilişkiye hükmetmek isteyebilir. Oğlak, Akrep'in sahipleniciliğini bir sevgi gösterisi olarak alacaktır. Tutkulu bir ilişki, başarılı bir evlilik.


OĞLAK ile YAY Oğlak rahat ortamlarda sevişmek ister ; Yay ise yeni açılmış bir mezar çukurunda bile sevişebilir. Oğlak evde oturmayı sever ; Yay'ın ise ruhu serseridir. Oğlak tedbirlidir ve güvenliği konusunda endişe eder ; Yay ise bir kumarbazdır. Müsrif ve sorumsuz Yay, tutumlu ve görev bilinci olan Oğlak'ı canından bezdirecektir. Mutlu bir ilişki olmadığı gibi, mutlu bir evlilik de olmaz aralarında.


OĞLAK ile OĞLAK Romantik yaşantıları kolayca rutine dönüşebilir. Ancak başlangıçtaki beklentilerinden azına razı olurlarsa başarılı bir ilişki olabilir. İkisi de deneyimlerini ya da ufuklarını genişletecek şeylere yönelmeyeceklerdir. Öte yandan, ikisi de çok çalışkan, ağır başlı ve ciddi düşüncelidirler. İlişkileri veya evlilikleri eğlenceli olmayabilir ama gene de birbirlerini memnun edebilirler.


OĞLAK ile KOVA Bir aşkın nasıl ne kadar çabuk arkadaşlığa dönüşebileceğinin canlı bir örneğidir bu ikili. Yakın ilişkide, Oğlak Kova'yı zor elinde tutar. Kova alışılmadık seks yöntemlerini, Oğlak ise geleneksel yolları tercih eder. Özgürlük düşkünü ve toplum dışı Kova, sabit ve çıkarcı Oğlak'a uzun süre aşık kalamaz. Hoşgörülü bir ilişki ; evlilik içinse çok çalışmak gerekir.


OĞLAK ile BALIK Balık Oğlak'ı tavlamaya çalışacaktır çünkü bu, O'nun tarzıdır ; Oğlak buna aldırmayabilir ama yatakta yönetimi eline alacaktır. Balık, O'nu izlemeye kolayca istekli olabilir. Balık aynı zamanda Oğlak'ı mutlu ve güvenlikte hissettirecek sevgi ve içtenliği gösterecektir. Bu iki farklı kişi birbirlerinin duygusal ihtiyaçlarına cevap verirler. İlişki ve daha uzun süreli bir beraberlik için olumlu sinyaller alıyorum.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 17:57   #4 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 25
(Mesajlar): 2.390
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 63879
Aldığı Beğeni: 119
Beğendikleri: 129
Ruh Halim: none
Standart

Oğlak Burcu ve Sağlık
Oğlak burcu dişleri ve kemikleri yönettiğinden Oğlak'lar, ortopedik sorunlar, diş hastalıklarından sıkıntı çekerler. Bunun yanında romatizma ağrıları da çekmeleri de olasıdır. Oğlak burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: kısa boy, ince yapı, uzun ince yüz, uzun çene belirgin özelliklerdir.


Saçlar genellikle siyahtır. Göğüs kafesleri dar, dizlerinin biçimsizliğinden ötürü yürüyüşleri çirkindir. Oğlak'lar, küçükken dirençsizdirler ama çocuk hastalıklarını atlattıktan sonra hastalıklara karşı oldukça dirençli olurlar. Ölçülü ve disiplinli olduklarından fazla yemezler. Hastalanacaklarını anladıkları zaman kendilerine özen gösterirlerse de hemen doktora ve ilaca başvurmazlar. Gerçekten hasta olduklarında mantıklı, disiplinli davranışları ile iyi bir hasta olup doktorun öğütlerini aynen uygularlar.


Acılara yakınmadan dayanır, acılarını karşılarındakilere belli etmek istemediklerinden sessizce acı çekerler. Dikkatli oldukları için kolay kolay kazaya uğramazlar. Oğlak burcu kemik, diz ve kasları yönetir, romatizma ağrıları Oğlak'ların başlıca rahatsızlıklarındandır. Biraz somurtkan olduklarından sinirsel gerginlikleri fiziksel rahatsızlıklarmış gibi acı verebilir.

Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 17:57   #5 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 25
(Mesajlar): 2.390
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 63879
Aldığı Beğeni: 119
Beğendikleri: 129
Ruh Halim: none
Standart

Oğlak Burcu Diyeti
Çalışkan bir yapınız var ve çalışırken de farkında olmadam öğün atlıyorsunuz. Oysa bu sizin için çok zararlı. Vücudunuzun vitamin ve minerallerden oluşan geniş bir besin karışımına ihtiyacı var. Burcunuz , dizleri, dişleri, kulakları ve deriyi temsil eder. Lahana, kereviz, yağsız etler, limon, portakal, inek sütü, her türlü peynir, balık, yumurta sarısı, buğday ve incirle aranızın çok iyi olması gerekir. Kayısı, badem yiyerek kuru ve alerjik eğilimli cildinizi canlandırın. Cildinizi sigara ve sigara dumanından uzak tutarak korumaya çalışın.


Oğlak burcu su içmeyi sever ve vücudu için de yararlıdır.fakat zaman zaman maden suyu içmek e vitamininin kaybedilmesini de önleyecektir.ayrıca kabızlık problemi çekmenizi de engeller.bu burç için en çok alınması gerekenler protein,fosfor, kalsiyumdur.peynir ve balık gerekli fosfor ihtiyacınızı karşılar.özellikle gelişme çağlarında bol protein almak hem zekanızı hem bedeninizi kuvvetlendirecektir.Kalsiyum ise tüm hayatınız boyunca kemik gelişimi için gereklidir.ama özellikle ileriki yaşlarda hanımlar için osteoropozu(kemik erimesi) önlemek açısından çok gereklidir.fosfat almak içinse ise salatalık,incir,çilek,fındık,kereviz,ıspanak,merci mek, fasulye, kuşkonmaz, erik yenilebilir.fosfat ayrıca vücudunuzda albüminin kullanılması için de önemlidir.damar çeperlerinin sağlığının korunması için de bol vitamin almanız gereklidir.


OĞLAK BURCU İÇİN 3 GÜNLÜK DİYET:


Bu diyeti uyguladığınız takdirde 3 günde 1.5 kilo verebilirsiniz.Diyet tekrarlanabilir.Diyet süresince günde 2 litre su içmelisiniz.


1.GÜN: Kahvaltı:1 bardak sıcak süt,1 dilim ekmek, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız beyaz peynir. İstenirse şekersiz çay veya kahve Arada:1 salatalık,bir parça yağsız peynir Öğlen:Izgara balık,ıspanak salatası:üzerine taze kaşar dilimleri, 3-4 taze ceviz koyabilirsiniz. Arada:5-10 tane erik. Akşameytin yağlı kereviz,bol yeşil salata. Arada:1 kase diyet yoğurt


2.GÜN: Kahvaltı: yarım bardak diyet süte, içine fındık ve çilek katılmış 2 kaşık yulaf ezmesi ,yanında isterseniz şekersiz çay ya da kahve. Arada:5-10 adet erik Öğlen:Ton balıklı yeşil salata,1 adet meyve. Arada:1 dilim taze kaşar,1 dilim etimek. Akşam:Izgara balık,bol salata,1 tane meyve. Arada:1 tane kuru incir.


3.GÜN: Kahvaltı:1 dilim peynir,2 dilim etimek,1 salatalık,domates, çay veya kahve. Arada:1 bardak havuç suyu. Öğlen:3-4 kaşık zeytinyağlı taze fasulye,ızgara tavuk. Arada:1 kase çilek. Akşam:Yoğurtlu kereviz salatası:1 tane kereviz rendelenip acı suyu çok hafif sıkılır,1 diş sarmısak ezilir, 2 kaşık diyet yoğurt 1 tatlı kaşığı light mayonezle birlikte kerevizle karıştırılır,kırmızı biber serpilir. Yanında 1 dilim haşlanmış istediğiniz bir çeşit et Arada:1 bardak diyet süt.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 17:58   #6 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 25
(Mesajlar): 2.390
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 63879
Aldığı Beğeni: 119
Beğendikleri: 129
Ruh Halim: none
Standart

Oğlak Burcu Güzellik ve Moda
Güzellik:Her zman söylediğiniz şey kendinizi çalışkan olarak çok iyi hissettiğiniz. kendinizi en iyi hissetmnizin yolu yatak odasından ve mutfaktan geçiyor. oğlak dikkatli ve muhafazakar bir biçimde çalışırken genellikle göz ardı ettiği şey güzelliği oluyor. oğlak kaosun içinde kurallar bulma yeteneğinin bir sonucu oarak zamansız ve aniden gelen trendlerden dikkatli bir biçimde kendisi için iyi olabilecek yenilikler oluşturabilir.


oğlak yani siz ince bir beli ve güzel bir görünümü korumak için dikkatli beslenen bir insansınız. tabi bunun bir sonucu olarkda sizin için sağlıklıve doğal olan bir hayatı koruyabilmektesiniz. her oğlakta var olan genel bakış açısının sonucu olarak iş görüşmelerinde ve doğal hayatın monotonluğu içinde etkileyici bir yapı ortaya koyabiliyorsunuz. bu sizin hayatta başarılı ve etkileyici olamnızın anahtarını oluşturuyor. siz gerçekten kendinize bakmanızı ve kendinizi ortasya koyabilmenizi başabiliyorsunuz.


gerçekten bu kadar muhafazakar olmanıza gerek yok, zekisiniz, kaliteyi yakalayabliyor ve istenmeyen durumlardan sıyrılabiliyorsunuz. seçkinliğiniz kendinize olan güveninizde, bir amaca odaklanmanızda da görülüyor. saçlarınızı kısa yada arkadan bağlayabilirsiniz. bu da sizin oldukça güzel olan boynunuzu ortya koyacaktır. sıcak, doğal kokular size uyuyor; ayrıca koyu zengin renklere -örneğin erik, kırmızı gibi- renkleri tercih etmelisiniz. oğlak için güç normal birşeydir, doğal olarak sahip olunduğunda size mutluluk verir. güzelliğinizin kaynağı araştırmacı yapınız ve yüksek kalitede yaşam tarzınızdan kaynaklanmaktadır.


Moda:Oğlaklar iş elbiseleri içinde diğer elbiselerden daha rahat hissederler.En iyiyi istemenize rağmen bunun için abartılı miktarlar ödemeyi sevmezsiniz.Snob olmadığınız için özellikle pahalı mağazalardan alışveriş etmek yerine daha ucuz mağazalardan alışveriş edersiniz. bütün giysileriniz pratiktir. Giysileriniz bir yerde sizin içini işinize karşı olan ciddiyetinizin bir göstergesi olduğundan daima iyi şeyler giyinirsiniz. başarının giyimle ilgili olduğunu düşündüğünüzden rahat giyinmeniz gereken yerlerde bile çok fazla rahat giyinemezsiniz.


Giysiler konusundaki görüşleriniz aksesuarlar konusunda da aynıdır. Mücevherleriniz basit ama pahalı cinstendir. El işi şeyler yada pahalı bir ametist tam size göredir. kahverengi türevleri sizin giyim zevkinizi gösteren renklerdir.saçlarınız kısa, etkileyici ve çabuk şekle giren bir şekilde kesilmiş olmalıdır. Son zamanlarda çok kullanılan cep telefonları ve diğer aksesuarları taşımayı en iyi beceren burç oğlaklardır.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 17:58   #7 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 25
(Mesajlar): 2.390
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 63879
Aldığı Beğeni: 119
Beğendikleri: 129
Ruh Halim: none
Standart

Oğlak Burcu Ünlüleri

- Stephan Hawking (8 Ocak 1942)
- Jeanne d Arc (14 Ocak 1412)
- Johannes Kepler (6 Ocak 1571)
- Sir İsaac Newton (5 Ocak 1642)
- Martin Luther King (15 Ocak 1929)
- İsaac Asimov (2 Ocak 1920)
- Paul Cezanne (19 Ocak 1809)
- Joseph Stalin (2 Ocak 1880)
- Henry Matisse (31 Aralık 1869)
- Ricky Martin (24 Aralık 1971)
- Paramahansa Yogananda (5 Ocak 1893)
- Val Kimmer (31 Aralık 1959)
- Elvis Presley (8 Ocak 1935)
- Diane Keaton (5 Ocak 1946)
- Bnejamin Franklin (17 Ocak 1706)
- Ros Steward (10 Ocak 1945)
- Louise Pasteur (27 Aralık 1822)
- Kevin Kostner (15 Ocak 1955)
- Mel Gibson (3 Ocak 1956)
- Umberto Eco (5 Ocak 1932)
- Anthony Hopkins (31 Aralık 1937)
- Barış Manço
- Ali Kırca
- Recep Kaplan (16 ocak 1968)


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
burcu, hakkında, hersey, oğlak


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557