Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Günlük Burç Yorumları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Günlük Burç Yorumları Günlük Burç Yorumlarının bulunduğu ve her gün güncel olarak paylaşıldığı forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ağustos 2011, 17:59   #1 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Cool Aslan Burcu Hakkında Herşey

Aslan Burcu Genel Özellikleri


Aslan, kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü, ihtirası, yiğitliği ve asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri, sıcaklığı, sağlam ve sakin görünüşü ile tanınır. Asla kendisinden şüpheye düşşka burç yoktur.


Asalet, cesaret, doğru sözlülük, azim, sevme yeteneği, büyüklük, iyilik, gerçekten kurallara göre bir kişilikte birleşebilir. Bunun yanında, kibir, gurur, hakimiyet, küstahlık, kendini beğenmişliği de vardır ve eğer bu kötü huyları atarsa, çekilmez, bencil bir krala dönüşebilir. Kesin olan şey, bu özelliklerin ve burada sayılamayacak eğitim, arkadaş etkisi ve sosyal çevre gibi faktörlerin değişik kişiliklere yol açabileceğidir. İdeal durumlarda dürüst, sıcak kalpli, geniş ve iyi insanlarla karşılaşabilir.


Şaşırtıcı olan Aslan insanlarının büyük problemleri çözerken bile, sakinliklerini çabuk kaybetmeleridir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir. Canlıları anlama ve dikkatlerini her şeyin özüne yöneltme yetenekleri vardır. Bu özelliği onu korkulan bir eleştirmen yapar. Gözüne batan her şeyi acı alaylar, yaralayıcı sözler, ve en iyi durumda kırıcı bir imayla acımasızca eleştirecektir.


Eleştirileriyle bir insanı kırıp kırmadığı onun için önemsizdir. Başka bir fikrin doğruluğunu kabul etmemekte direnir. Onun kararları hatasızdır.


Genellikle doğru olan öğütlerini severek paylaşır birisinin bunu isteyip istemediği önemsizdir. Tamamen iyi yüreklilikle buna teşebbüs eder, ama bazen bu öğütler, bazılarına fazla gelebilir ve bu yönüyle sevilmeyebilir. Aslanın yapısı herkese hoş gelmez.


Ayrıca hakimiyet hırsı, ilk bakışta anlaşılmasaydı gizli kalabilirdi. Aslan başka türlü yapamaz. Her şeye ve herkese hükmetmelidir. Buda onunla ilişkiyi zorlaştırır. Öte yandan çok duygusaldır. Eğer birisi ondan şüphelenmeye veya yeteneklerini sınamaya kalkarsa, hemen yakıcı cevaplarına maruz kalır. Bu tür bir yaklaşım, onu çok derinden yaralayacak ve tepkisi herkesi şaşırtacak kadar sert olacaktır. Ama ümitsizliği uzun sürmez, çünkü temel yapısı iyimserdir. Yaşama sevinci yüzeye çıkar.


Sevdiği ve kendisini seven sadık insanı ortada bırakmaz. Dürüsttür, eğilimlerini bilen birisi, ona güvenebilir. Kendini feda etme derecesine varabilen iyi kalpliliği, verdiği sözlerden anlaşılabilir.

İnsanları tanıma konusunda pek iyi değildir. Saf, çocuksu olabilir. Kötü niyetli insanlar tarafından kullanılma veya aldatılma tehlikesi içindedir. Yalancılar ve sahtekar işadamları için, o iyi bir kurbandır, onun iyi şöhretini ve güvenilir kişiliğini kullanarak herhangi bir kirli işe onu bulaştırmak isteyebilirler. Aslan insanları “hayatını sanat gibi yaşayanlara” hayrandırlar. Ama sanatla, basitliği birbirinden ayırt edemezler. Onlara uymaya şeyleri taklit etmeye çalışırlar. Bu yüzden ciddi sorunlarla karşılaşabilirler. Aslan insanı, esprili, girişken ve konuşkan bir dosttur. Şehrin gizli ama seçkin yerlerini bilir ve en iyi yemeğin nerede yenebileceği, en ilginç insanların nerelere gittiği gibi konulardan haberdardır. Onu sanat olaylarında, antika dükkanlarında ve bitpazarlarında görebilirsiniz, buraları iyi koku alan burnuyla bulur. Güçlü kişisel cazibesi ve doğallığıyla yeni insanlarla tanışması kolay olur. İnsanlar onun dostluğunu ararlar. Bir Aslanla arkadaş olmak herkes için kazançtır. İyimser canlılığı, etrafına da bir ferahlık yayar. Huzuru kendine güveni, bazen kendine fazla değer verme ve kibire dönüşebilir. Bunun için onu ciddiye alan ve eleştirme cesareti olan arkadaşlar seçmesi önerilir. Kibrinin ve gururunun tehlikeli sınırlarını aşmayı biliyorsanız, uzun tartışmalardan sonra yanına yaklaşabilirsiniz. O zaman mantıklı biri olabilir.


Hırsına bağlı olan bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, işte ve özel hayattaki başarısının temelidir. Bir şeyi ele alış biçimi, yapılaşmış yetenekleriyle birleşerek, ona doğuştan gelen bir lider kişiliği verir. Aslan insanları gerekirse inisiyatifi ele alırlar. Dizginler ondayken, hiç bir şey kötü gitmez. Onun için sorumluluk taşımak bir zahmet değildir ve “her şeyi iyi gitmeli” fikri, en zor durumları bile kolayca halletmesini sağlar. Ayrıca olayları büyütmeyi severler, ne zor bir işle uğraştıklarını gösterip hedefledikleri ilgi ve takdiri toplamak isterler.


Birisi ona yardım teklifinde bulunursa, gururu yüzünden reddedecektir. Böyle bir olay onun için yerin dibine geçmek gibidir.


Aslan insanları, genellikle çok aktif ve dinamiktir. Fakat avare ve tembel bir şekilde vakit geçirmeyi de onlardan iyi kimse bilemez. Uzun uzun “keyifli tembellik” yapmaları olasıdır. Hassas ve gururlu ruhlarını iyileştirmek için gerekirse hile yapabilirler.


Aslan burcu gücünü ve motivasyonunu fikirlerinden alır. Bir şeyden tam emin değilse veya kendinden şüphe ediyorsa, içindeki itici güç eksik demektir.


Aslan insanları, aile kurmaya karar verirlerse, dürüst iyi kalpli ve sevgi dolu bir eş ve ebeveyn olurlar. Yine de devamlı haklı olma iddiasına ve hakimiyet hırsına eğilimlidirler. İş hayatında durumları o kadar iyi değilse ve sosyal itibar sorunları varsa, dört duvar içinde özellikle çocuklar, hangi yoldan onun kalbine ulaşabileceklerini hemen öğrenirler. İlgi odağı olup eğilimlerinden emin olunduğu ve öğütleri dinlendiği sürece çok uyumludurlar.


Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:00   #2 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Aslan Kadının ÖzellikleriKENDISINE OLAN GUVENI SON DERECE GELISMIS OLAN BU KADIN,


KENDISI GIBI GUVENLI, NE YAPTIGINI BILEN BIR ERKEK ARAR.


Her zaman bakimli, zarif, dikkatlidiirler. Cok pratik, islevsel bir zekaya sahiiptirler. Gece


hayatini severler. Yasam zevkleri pahali olur. Kendisine olan guveni son derece gellismistir.


Ozgurluklerine duskundurler. Erken cocuk sahibi olmaya pek yanasmmazlar.Aslan kadınında hoşunuza gitmeyen bir tek şey olacaktır. O da, eski erkek arkadaşlarının hepsinden kalan anıları ve resimleri koyduğu defterdir. O'na o defteri yaktırmağa çalışmanın hiçbir yaran yoktur, çünkü dişi Aslan çok hassas ve anılara bağlıdır.


O bir bahçe şebboyu değildir. O bir ay çiçeğidir. Tuhaf şekilde popülerdir, ve eğer bundan sonraki yaşamında sizin isminizi taşımak alçak gönüllülüğünü göstermesini istiyorsanız, pek çok rakibiniz olacaktır. Eğer soyadınız St.Hoyme, Mountbatten, Cabot veya Churchill'se, rakiplerinizden birkaç evre daha öndesiniz demektir. Yani kulağa kralca veya soylu ve önemli gelen herhangi bir isim olabilir. Doğrusunu isterseniz, ben bir Aslan burcu kadınının, soyadı Carbunkle veya Smith olan biriyle evleneceğini düşünemiyorum. Bu olabilir. Her-şey olabilir. Ancak, herhalde Smith'i örneğin Smythe'le değiştirecektir.


Büyük olasılıkla, başka kadınlara kraliçe gibi tepeden bakarak, grubunun sosyal lideri olacak, ancak insanın silahını elinden alan böylesine içtenlik ve böylesine güzel bir gülüş karşısında, buna pek aldıran olmayacaktır. Galiba başka kadınlar O'nun insanları yönetmek ve onların tavırlarına, âdetlerine ve davranışlarına karışmak için doğduğunu seziyorlar. Zaten otoritesini elinden almağa çalışmanın hiçbir yaran olmaz.


Aslan kadınına verdiği canlılık, akıllılık, zarafet, güzellik ve üç kadına yetip de artacak kadar cinsel çekicilikle, doğa sanki iltimas yapmış gibidir. Eğer aşağılık duygusu duyuyorsanız, en iyisi gözlerinizi tüyleri daha az parlak bir kuşa çevirin. Sakın O'nu, her sözüne bağlanıp kalacak küçük uslu bir kız gibi ehlileştireceğinizi sanmayın. Aslan kızının, ayarlarına kapanıp kendisine tapınacağını sanan bir erkek, yanılıyor demektir. Eğer sizinle uzlaşıyorsa, size saygı gösteriyorsa, arkadaşınız olmayı istiyorsa ve kendisine duygusal yönden sahip olmanıza izin veriyorsa, kendinizi şanslı saymalısınız. Tanrı aşkına; zaten kendisini sevmenize izin vermekle, düpedüz size şövalyelik payesini vermiş olmuyor mu? Doğrusu, çok daha kötüsü olabilirdi. Bir dişi Aslan çok fazla kadındır. O lüks bir varlıktır, ucuzluk reyonlarında bulunmaz.


Şunu akılda tutmakta yarar var ki, bir Aslan burcu kadını fırtına yaratabilir, ve bir kâse jöle kadar tatlı ve zararsız görünebilir. O'nun fısıltı gibi bir sesi, tatlı, nazik tavırları ve kirpiklerini kırpıştırdıkça pırıl pırıl parlayan güzel gözleri vardır. Bir Aslan kızı serin, durgun bir göl kadar rahat ve sakin görünebilir. Aman, dikkat! Bu O'nun iyi bir etki yaratmak için oynadığı bir roldür. Aşk öykünüzün yıldızı olmaktan çıkartarak, O'na bir yedek oyunculuk veya ikinci derecede bir rol verin, çok geçmeden O'nun hiç de utangaç ve uysal biri olmadığını anlayacaksınız. Kuşkusuz, kul köle olduğunuz Aslan burcu kadınlarının çoğu, herhangi bir saçmalığa katlanamayacak kadar mağrur ve kibirli olduklarını açıkça göstereceklerdir. Tırnaklarını gizleyen, ama onları hergün aynı şekilde bileyen öbür cinsten bir dişi Aslanla ilişki kurma yanılgısına düştüğünüzü görmeyi doğrusu hiç istemezdim.


Bu kıza kur yaparken atacağınız ilk adım, ona hediyeler vermektir. Bunlar pahalı olduğu ve kusursuz bir zevkle seçildiği ve siz de bunları uygun giysiler içinde kendisine verdiğiniz sürece, ne oldukları fazla önemli değildir. Sonra O'na değişik şekillerde kompliman yapmalısınız. Lütfen orijinal ve yaratıcı olmağa dikkat edin. Bayağı ve kaba bir dil ya da argo kullanırsanız, saraydan dışarı tekrar köylülerin araşma atılırsınız; sizden de buz gibi soğur. Bir kraliçeye ilânı aşk ettiğinizi unutmayın. O, pohpohlanmadan, beğenilmeden yaşayamaz, ama şunu da aklınızdan çıkarmayın ki, sîzin her halinizle erkekçe olmanızdan hoşlanır, korkak bir kılıbığa dönmenizi hiç istemez. Aslan burcundan bir kadın güçlü bir erkek olmazsanız, sizi sevemez. Aynı şekilde, tenezzül ediyormuş, lütfediyormuş gibi davranışlarla kendisine hakaret etmenize de izin vermeyecektir. Kendi inanışına göre O, kesinlikle zayıf cins değildir.


Aslan burcu kızlarının çoğu atletiktir ve spordan hoşlanırlar, ama siz O'nu futbol alanı yerine tiyatroya götürürseniz, daha akıllıca bir iş yapmış olursunuz. Sahne ve sahne ışıklan hiç kuşkusuz O'nu mıknatıs gibi çekecek ve tümüyle değiştirecektir. (Biletlerinizi salonun ön sıralarından alırsanız daha iyi olur. Balkonu aklınızdan çıkarın). Sizin Aslan kızının nasıl davranmasını istiyorsanız, oyundaki kadın kahramanın öyle davrandığı bir oyunu seçin. Ortanın üstünde bir olasılıkla, bilinçsiz olarak aynı rolü O da oynayacak ve en ufak bir değişiklik yapmayacaktır. Oyundan sonra, O'nu hamburgerciye götürerek, sizi çok sevdiği için, tezgâhta oturup patates kızartması yemekle yetineceğini sanmayın. O'nu daha seyrek de olsa, daha göz alıcı yerlere götürün, ille de gözü parada olan bir insan değildir; aslında, genellikle cömerttir. Sık sık herkesin kendi parasını ödediği buluşmalar yağdıracaktır. Ama ucuz ve fakir görünüşlü yerlerde rahatsız olur. Dünyadaki en fakir Aslan burcu kadını bile pencerelerine dokumlu perdeler, parmaklarına yüzükler ve başka süs eşyaları alabilecek kadar para biriktirmeyi başarır. Arada sırada sırf merakını gidermek için fakir mahallelere gider, ama kalabalıktan uzak durmak üzere, sadece gözlemci olarak. Fakirlik O'nu bunalıma sürükler, fiziksel olarak da hasta eder. Kılıksız gezerseniz ve O'na kulübede oturmayı önerirseniz hiç şansınız yok demektir.


Soylu bir Fransız kadınıyla ilgili bir öykü vardır. Bu kadın, bir gün Versay bahçelerinde âşığına dönerek sormuş: "Sevgilim, aşağı tabakadan insanlar da bu nefis aşk duygusunu bilirler mi?" Onların da bu duyguyu iyi bildikleri kendisine söylenince, haksızlığa uğramış gibi şaşkınlıkla,
"Ama bu onların haketmedikleri kadar güzel birşey!" diye bağırmış. O kadın herhalde Aslan buramdandı.


Arada sırada tutan kendini beğenmişliği ve gösteriş merakı için dişi Aslanı suçlamayın. Kendini sıradan kalabalıkların üstünde görmek O'nun doğal yapısı gereğidir, insanlar buna pek içerlemezler, çünkü içtenlikle sevilen ve sayılan bir Aslan burcu kadını, kadınların en iyi yüreklisi ve en cömerti olabilir; çocuklara, çaresizlere ve yalnızlara kadınca bir şefkat gösterir. O'nun doğuştan hakkı olan tahtından inmesini gerçekten bekleyemezsiniz. Eğer tipik bir Güneş çocuğuysa, o kadar cana yakın ve göz kamaştırıcıdır ki, insanların çoğu O'nun sıradan biri olmadığını severek kabul ederler. Doğrusunu isterseniz, öyledir de. O, zeki kurnaz, güçlü, yetenekli olduğu kadar, aynı zamanda kadıncadır da... Aklı başında olan hiç kimse de, bunlara sıradan şeyler diyemez.


Biraz kompliman yapıp pohpohlayarak sizin Aslan hanımefendiden istediğiniz herşeyi elde edebilirsiniz. Artık O'nun zayıf tarafını öğrenmiş bulunuyorsunuz. Eğer O'nunla evlenmek niyetindeyseniz, size bir sır daha vereyim: O, eninde, sonunda altın kafesinden bıkacak ve ormandaki diğer kediler ne yapıyorlar diye görmeğe çıkacaktır. Bir çatı ve dört duvar araşma hapsolmak kısa sürede O'nun bütün keyfini kaçırabilir. Bırakın mesleğinde çalışsın. Yoksa O'nun sürekli davetler vermesine ve evini dekore etmek için har vurup harman savurmasına izin verecek kadar paranız yoksa, sade bir ev kadını olmağa zorlamak, O'nu dalında kuruyan bîr çiçek gibi solduracaktır.


Aslan kızı genellikle, eş olarak bir mücevher gibidir. O'nu, eski püskü bir bornozla, başında bigudiler ve yüzünde kremle rüküş bir kılıkta dolaşırken pek göremezsiniz. Güzelliğine özen göstermeyi de ihmal etmez. Tipik bir dişi Aslan, aynanın önünde saatlerini ve kozmetikler için de servetini harcayacaktır; ama sizin bu stratejiyi değil de sonucunu görmenizi ister. Kuaförünün tüm ailesini sizin geçindirdiğinizi hissettiğiniz zamanlar olabilir. Bir Aslan burcu kadınının kocası O'na yalvarıp yakaracak hale gelir: "Şekerim, güzellik salonlarında bu kadar para harcamak zorunda mısın?" Ama, dişi Aslanlar kendi saçlarını kendileri yapmaktan pek hoşlanmazlar. Bir şampuan ve mizampli ona lüks içinde yaşadığını hissettirir; lüks içinde yaşadığını hissetmek de her Aslan için çok şey demektir.


Yükselen burcu Yengeç, Başak veya Oğlak olmadıkça, Aslan eşinizin yaptığı harcamaları dikkatle izlemek zorundasınız. Güzel giysiler, eve mobilyalar ve arkadaşlara hediyeler almak için para harcamağa gelince, Aslanlar kolayca sının aşabilirler. Eşinizin gardrobu aşın zengin olabilir. O, güzel tuvaletler, elmaslar altınlar ya da şık sokak giysileri içinde çok tatlı görünür. Ancak, tipik bir Aslan kızıysa, sade ve spor giysileri tercih edecektir. O, süslü püslü giyecekler yerine, pahalı kumaştan iyi dikilmiş giysileri sever. Yumuşak kaşmirler, iyi cins italyan yün örgüler ve îngiliz tvid kumaşlar en çok sevdiği şeylerdir. Biraz pahalı olsa da, kusursuz bir zevki vardır. Arada sırada aşın giden ve şıklığı unutup, cicili bicili rüküş kılıklar giyen bir Aslan burcu kadınına da rastlayabilirsiniz; ancak O, Aslanların genel bir kural haline gelen geleneksel nefis giyim ve moda zevkinin sadece bir istisnasıdır.


Amirinizi eve akşam yemeğine getirdiğiniz zaman, eşiniz harika bir ev sahibi olacaktır. Amiriniz bu kadının kalbini kazandığınız için sizin bir dâhi olduğunuzu düşünecek. Amirinizin eşi de herhalde O'nu çok beğenecek, çünkü dişi Aslana erkekler kadar kadınlar da bayılır ve her iki cins de o'nun dostça gülümsemesinden ve cana yakın kişiliğinden çok etkilenirler. O'nun parlak güneşinde duran herkes sıcaklığı hisseder. Aslanlar pek nadiren gölge yaparlar.


Anne olarak Aslan, çocuklarının üstüne cömertçe sevgi ve şefkat yağdıracaktır. O'nun için çocuklarının kusurlarını görmek kolay değildir, ama kusurlarım gördüğü zaman da sertleşecektir. Yaptıklarının takdir edilmemesine dayanamadığı için, çocukları O'na saygı gösteremezlerse, kraliçeye has bir sessizliğe bürünüp surat asacaktır. Aslan annelerin birçoğu sopayı da esirgemeden, tuhaf bir şekilde çocuklarını şımartırlar. Düşününce insana oldukça çelişkili geliyor. Yavrularıyla alt alta, üst üste oynayıp sıçrar, onlarla yakın arkadaş gibi uzun uzun konuşur; ama aynı zamanda onlara kamçısını şaklatınca askerler gibi dikkat kesilmeyi, terbiyeli davranmayı ve büyüklerinin sözünden dışarı çıkmamayı da öğretir. Öte yandan, onların çok fazla para harcamalarına göz yumması, lüks şeyler istemelerini hoş görmesi tehlikesi de vardır. Bir bakıma, diyebilirsiniz ki, O çocuklarını kral ailesinin, pek çok sevilen, ama özellikle başkalarının yanında hallerine tavırlarına dikkat etmeleri istenen, sevgili küçük bireyleri gibi yetiştirir. Onların başarılarıyla son derece gururlanacaktır. Ve de, onları incitmeğe ve haksızca yargılamağa kalkışanların Tanrı yardımcısı olsun.. Bütün bunların yanısıra, çocuklarını baskı altında boğmayacaktır. Aslan kızı, her saniye çocuklarının üstüne düşmeyecek kadar bağımsız bir insandır. O, kendi hayatını yaşayacak ve dikkatli bir gözle uzaktan yavrularını izleyecektir. Aslan burcu kadılarının bir çoğu çalışan annelerdir, ama çocukları pek ilgisizlik çekmezler, îş kafasına sahip Aslanlar, genellikle, annellikle işi kusursuz bir şekilde dengelemeyi başarırlar. Aslan kızı kimi zaman tüm vakarını ve dengesini kaybederek oynayıp sıçrayan oyuncu bir dişi aslan olur. Sağlıklı bir hayvan gibi kahkahalarla kükrer, ama o an geçtikten sonra o ipek sesi ve kraliçe havası geri döner. Çirkin bir imayı ve kaba bir soruyu hiç kimse Aslan kızı kadar nefretle karşılayamaz. O, yabancıların fazla samimiyetinden hiç hoşlanmaz. Her ne kadar kendisi, yakınlarıyla olduğu zaman maskaralık yapar ve şaşılacak kadar rahat davranırsa da, yabancıların hadlerini bilmelerini ister.


Sadakat konusunda Aslan burcu kadını size şu eski deyişi anım-, satacaktır: "Bu bana, bu sana, bu da aşka ve neşeye bir dakika gecikmeden ben de dürüst olurum sen olduğun sürece." Bu kadar söz yeter.


O'nun bir oda dolusu hayran erkeğin ilgi merkezi olmaktaki ustalığını kıskanmayın. Dişi Aslan süzülüp geçerken başlar her zaman O'na doğru döner. Erkeklerin kendisine kur yapmalarım çok doğal bulur. O, erkeklerin komplimanlarına cesaret verebilir ve hafif, masum flörtleşmeleri hoş görüyle karşılayabilir, çünkü alkışlanmaya ve pohpohlanmaya duyduğu derin ihtiyacın altında yeterince kadınca olmadığı gibi garip bir korku yatar. O, sürekli olarak, arzulanan bir kadın olduğuna kendini inandırmak zorundadır. En yakın arkadaşınıza gülümseyerek yeni spor ceketine bayıldığını söylemesi, sizi artık sevmediği anlamına gelmez. Ama sakın siz O'nun en iyi arkadaşına yeni etekliğini beğendiğinizi söylemeye kalkışmayın. Bu tümüyle farklı bir oyundur. Eğer O, sizin sekreterinize telefonda "Bayan Adı-ne-ise"den daha samimi bir şekilde hitap ettiğinizi duyarsa, mırlayan kediciğiniz tırmalayabilir.


Kuşkusuz, bu haksızlıktır. Ama eğer tüm o harika parlak renkli tüylere gururla sahip olmak istiyorsanız, siz de bazı özverilerde bulunmak zorundasınız. Ne de olsa, bir tavus kuşuna sahip olmak bir guguk kuşuna ya da kumruya sahip olmakla aynı şey değildir. O'nun kendini beğenmişliğini şakaya alın. O, herhalde kendince önemli biridir, çünkü Aslan burcu kadınları para için değilse, prestij için erkeklerle boy ölçüşmeğe pek karşı koyamazlar. Sizin dişi Aslan, aktristten cerraha kadar herşey olabilir.


Benim en iyi arkadaşlarımdan ve en çok sevdiğim Aslan kızlarından biri NewYork'ta ünlü bir psikiatristtir. Neyse ki, bu O'na konuşma ve öğüt verme olanağı sağlayan bir meslek (Aslan'ın en çok sevdiği iş), ancak karşısındaki ne öyle sıcak bir tebessümle gülüyor, öyle pırıl pırıl gözlerle ve şefkatle bakıyor ki, hastalan O'nunla sadece aynı odada olmakla bile kendilerini daha iyi hissediyorlar. Kocası O'nun kraliçelik hakkı olarak beklediği tüm saygıyı ve hayranlığı göstermekte kusur etmiyor; ama onun da eşininkine uygun düşen bir mesleği var. O da yetenekli bir yazar ve şair: hassas Aslanı her zaman etkileyen yetenekler. Sahne ışıklan önünde eşit rolleri paylaşıyorlar ama, sahne arkasında kocası erkek ve amir. Dişi Aslanı ehlileştirmek için mükemmel bir basan formülü.


Ve işte size Aslan kızıyla güzel bir ilişki kurmanın anahtarı: Sizi baskı altında almasına izin vermeyin-siz de O'ndan üstün olmağa çalışmayın. O'nun giyinme odasının kapısına kocaman parlak bir yıldız yapıştırın ve kendi egonuzu da pohpohlayın. Siz yaman adamsınız, biliyorsunuz. Böyle mağrur bir dişi Aslanın elini kazanacak kadar yaman... Sahi, söyler misiniz, bunu nasıl başardınız?

Alıntı.


--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------

Aslan Erkeğinin ÖzellikleriSICAK, ROMANTIK, ATESLI ASIKLARDIR. BIRLIKTE OLDUGU INSANIN


AYAKLARINI YERDEN KESER.


Yufka yureklidirler. O cani pahasina bile disisini korur.Karizmatiktir. Kelimenin tam


anlamiyla ''disi''lerdden hoslanirlar. Aslanlar evlerine, ailelerine cok baagli tiplerdir


fakat bir gozleri de hep disaridadir.Eslerinin calismayip evde oturmasinii isterler


Onlar sanki baba olmak icin yaratilmmislardir.Gray, bir çiçek için şu dizeleri yazdığı zaman kesinlikle bir Aslanı anlatmıyordu: "Görünmeden kızarmak ve tatlılığını çöl havasında harcamak için doğmuş". Bu adamı parlak güneşte ısınırken görebilirsiniz; tumturaklı konuşmalar yaparken bulabilirsiniz, ama bu hiçbir zaman ıssız bir çölde olmayacaktır. Büyük olasılıkla bir sahnede veya kendisine hayran bir arkadaş ve akraba topluluğunun önünde olacaktır. O para harcayabilir, ama tatlılığını boş havaya harcayacak adam değildir. Her zaman karşısında bir dinleyici kitlesi olacaktır.


îşte, şimdi püf noktasını yakaladınız. Aslanı tuzağa düşürmenin sim bu kadar basittir. O'nun dinleyicisi olun, yeter. Başak ve Kova erkeklerinden tamamiyle farklı olarak Aslan arkadaşınız, eğer kartlarınızı doğru oynar, O'na hayranlık ve saygı gösterir ve O'nu pohpohlarsanız, tatlı bir gönül ilişkisinin aşk sancıları içinde mutlulukla ölmeğe hazır olacaktır.


O, gösteriş meraklısı bir Ağustos erkeği mi? Koyu renk camlı gözlük takın ve O'nun parlak güneşine çıkın. O, nazik, sessiz Aslanlardan biri mi? Kaypak yumuşaklığına sakın aldanmayın. Ters yanından vurun, kıvılcımlar saçacaktır. Unutmayın, O yalnızca halim selim bir insan rolü oynamaktadır. Kibar tavırlarının ve sabırlı durağanlığının altında, hemen alevlenmeğe ve kendisini yönetebileceğini sanacak kadar aptal olan küstah kadını yakmağa hazır, için için yanan mağrur kibirliliğin ve cakacı bir kendini beğenmişliğin ateşi yanmaktadır.


Aslan, şefkatle koruyan, hassas bir şekilde seven, şövalye ruhlu ve çapkın bir âşık olacaktır. O'nu romantik davranışlara yöneltmek için, tuzak kurmanıza pek gerek kalmayacak. Aslanlar aniden alevlenen bir ihtirasa sahiptirler. Buna fırsatı ekleyin - mum ışığı ve bol kemanlarla karıştırın - aşk, kıpkırmızı bir gül gibi açacaktır. Doğrusunu isterseniz, elinizin altında yoksa mumlan ve müziği çıkartıp, sadece birinci maddeyi kullanabilirsiniz. Aynı şey olur.


Eğer yaşamında aşk yoksa, ateşli aslan üzüntüden mum gibi erir-dramatik bir şekilde, kuşkusuz. O'na tapınılmalıdır, yoksa ölür, bunu harfi harfine kabul etmek zorundasınız. Aslan burcu erkekleri kur yaparak çevrenizde dolaşırken para harcamaktan kaçınmazlar. Sizi en iyi lokantalara götürecek, parfüm ve çiçek yağmuruna tutacak, tiyatroya giderken gururla kavalyelik yapacak, ve kurdeleyle bağlayacağınız hayal dolu aşk mektupları yazacak. Doğrusunu söylemek gerekirse, bütün bunlara karşı koymanız için taştan bir kalbiniz olması gerekir.


Şu anda herhalde bu işi başardığınızı düşünüyorsunuz. Bir kez daha düşünün. Aslanla olan gönül ilişkiniz tümüyle dertten uzak olmayacaktır. Kraliyetin gerektirdiği zorunluklardan ders almalısınız. Aslan sizi inine davet edecek ve kocaman yüreğinin sımsıcak ocağında ısıtacaktır. Ne var ki, aslanın ini pelüşle kaplı lüks bir hapishaneye dönüşebilir. Kıskanç mıdır? Cevap, "Evet'tir. Bunu kocaman elektrikli ampullerle yazabilirsiniz. Siz, vücudunuz, ruhunuz ve aklınızla O'na aitsiniz. Ne giyeceğinizi, saçınızı nasıl ayıracağınızı, hangi kitapları okuyacağınızı, hangi arkadaşların sizin için en iyi olduğunu ve gününüzü daha iyi nasıl düzene sokacağınızı size O söyleyecek. Bir saatte döneceğinizi söylediğiniz halde, alışverişten niçin iki saatte döndüğünüzü, yolda kimlere rastladığınızı, size neler söylediklerini öğrenmek isteyecektir-hattâ, yumurtalı pastırmasını çırparak mutfak penceresinden dışarı bakarken ne düşündüğünüzü söylemezseniz, surat asacaktır. Ne de olsa, başka bir erkeği düşünüyor olabilirsiniz. Kızdığı zaman nasıl bir öfkeye kapıldığını sakın unutmayın. O'na, hâlâ arzu edilen bir kadın olduğunuzu kanıtlamak için, arada sırada flört ettiğinizi söyleyerek takılmak, tam bir budalalıktır. Sizin arzulanacak bir kadın olduğunuzu o zaten bilmektedir. O'nun, bunu kanıtlamanıza filân ihtayacı yoktur. Ayrıca, Aslan erkeğiniz, fazla tahrik edilirse, sizin o masum erkek arkadaşlarınızı bir vuruşta yere serebilir eğer hastanelik etmezse...


Erkek aslanla bir aşk ilişkisi her zaman dikensiz gül bahçesi değildir, bu kural, gösterişli erkek kedileri olduğu kadar, sessiz sedasız kedicikleri de kapsar. Zaten bunların karakter yapısında hiçbir fark yoktur. Bir Aslana âşık olan her kadın "Siam Kralı ve Anna (Kral ve Ben)" kitabını alıp iyice incelemelidir. Siam Kralı tipik bir Aslandı; siz de Anna'nın tekniğinden son derece değerli dersler alabilirsiniz. Önce ilgisini çekmek için tahrik edici bir meydan okuma; arkasından, O'na kolayca yenir yutulur biri olmadığınızı öğrettikten sonra, kadınca teslimiyet.. Gerçekten, Anna'nın öyküsünü öğrenmeniz şart, Yastığınızın altında o kitapla uyuyun.


O'nun büyük heyecanlarım sakin bir mantıkla dengelemeyi ve çok büyük boyutlarda sorunlar yaratırken O'nu yatıştırmayı göze almağa hazır olun. Kibar Aslanlar bu sorunları sessizce yaratırlar, ama ne fark eder? Ha, memurları O'na boyun eğmediler diye kükreyip, öfkeden deliye dönmüş; ha komşular kendisini hiçe saydılar diye arka balkonda surat asıp oturmuş, sonuç hep aynı. O'nun, çileden çıkaran gururunu dengelemek için, sizin kararlılığınıza ihtiyacı vardır. Eğer bu tutarlılık sizde de yoksa, aşkınız sürekli bir kraliyet savaşına dönüşebilir. O kadar çok ve çabuk bozuşup barışabilirsiniz ki, şaşkına dönen arkadaşlarınız, "Yangın nerede?" diye soracaklardır. Nerede? Nerede olacak? Sizin o sıcacık Aslan yuvasının tam içinde...


Sakın meslek kadını olmaya kalkışmayın. Bunu asla kaldıramaz. Sizin mesleğiniz "O"dur. Banka hesabı azalınca, Aslan eşinin çıkıp biraz dışarda avlanmasına izin verebilir; ama işin kendisinden ve aile yuvasından sonra geldiğini, eşinin açıkça göstermesinde yarar vardır. O, bir erkekle veya dışardaki herhangi bir ilgiyle rekabeti hoş görmeyecektir. Bu tehlikeleri göze alabilirseniz, buyurun, giysilerinizi alın; ancak dikkat edin şık olsun. O: Nisan'da da olsa, Aralık'ta da olsa, kendi Paskalya Bayramı Resmi geçitinde sizinle gösteriş yapmak isteyecektir. Herkesin içine kraliçeye yakışmayan herhangi bir görünüşte çıkarak O'nu utandırırsanız, kilisede koro, "Ah, bana söz ver'i söylerken, yanınızda tanıdık bir yüzü göremeyebilirsiniz -- O'nunkini...


Evlendikten ve çok sevildikten sonra kavuştuğunuz ödülleri sayın. Siz tüm ailenin pervane gibi O'nun çevresinde dönmesini sağladıktan sonra, Aslan kocanız Kral Arthur kadar nazik ve iyi kalpli olacaktır. Aradığı saygıyı görürse, bunun karşılığını çok cömertçe ödeyecektir. Size tekrar tekrar ne kadar güzel olduğunuzu söyleyecek, ve herhalde bol harçlık verecek-romantik davranışlarıyla harikalar harikası olacak-büyük olasılıkla, size sadık kalacaktır. Bu konuda her zaman, evlendikten sonra bekârlıktakinden daha büyük şans vardır. Bunun nedenini size söyleyeceğim. Aslan bir kez, krallığını yetenekle yönetecek dişisini bulduktan sonra, hamağında rahatça şekerlemesini yaparken, genellikle, güzellerin peşinden koşamayacak kadar tembeldir. Şefkatle yavrularıyla oynayacak, eşini tüm tehlikelerden koruyacak ve kendi mesleğinde en yüksek mevkiye yükselme hırsıyla eşinin nefesini kesecektir.


Aslan kocanız, güzellik uykusunu uyuduğu sürece, hareketli bir sosyal yaşantınız olacak. Ancak, erkek arkadaşlarıyla dışarda buluştuğu geceler de olacak, birdenbire uyanan kumar merakıyla, parasal yönden bazı hokkabazlıklar yapacak, veya fazlasını geri alacağını düşündüğü riskli bir yatırım yapacaktır. Tanıdığım bir erkek Aslan, bir petrol kuyusundan on hisse satın almıştı. Binlerce hissedar arasında yalnızca küçük bir hisseye sahip olduğu halde, ayda iki kez kuyuları ziyaret ediyor ve önemli biriymiş gibi davranıyordu. Birisi O'na ne istediğini sorduğu zaman, "Benim kuyuda işlerin nasıl gittiğini görmeğe geliyorum" diyordu. Kuyuda çalışanlar O'na büyük bir saygı gösteriyorlardı. O'nu Yönetim Kurulu üyesi sanmışlardı.


Kısacası iyi yanlarına karşılık sakıncalı yanlan da vardır. Arkadaşlarıyla oynadığı küçük bir kumarda bir vizon manto parasını kaybettikten sonra, kendinize pahalı bir vizon şapka aldınız diye sizi nasıl azarlayabilir? Ya da, mektupla sipariş işine heveslenince, bir müzayededen satın aldığı iki araba dolusu aynı büyüklükte katlanmış kartona tüm birikmiş paranızı harcadıktan sonra, size ne hakla kafa tutabilir? (Sonra o kartonları kullanamadı da, çünkü her tarafları "Fare Zehiri" yazısı ve çaprazlama kemikler ve kocaman kafatası resimleriyle damgalı çıkmıştı.) O'nu üstünden kilitlemeniz gerekse bile, müzayedelerden uzak tutun; Çünkü, herhangi bir zamanda, herhangi bir şeye herkesten daha fazla para vermek gibi karşı koyamadığı bir merakı vardır. Yeni buzdolabınız için ayırdığınız parayla, gereksiz bir eşya için, herkesin içinde neşeli bir sesle "Onu ben anlıyorum," deyivermesi işten bile değildir. Aslan, bir anda büyük kumarbaz diye tanınabileceği Texas'ta veya Las Vegas'ta kendini evindeymiş gibi rahat hisseder (Ay11 veya yükselen burcu O'nu ekonomiye zorlamıyorsa).


Aslan'ın pek elverişli bulacağınız bir yanı vardır. Hemen hemen bütün Aslanlar harika bir tamir yeteneğine sahiptir. Kırık bir kapı tokmağından veya inatçı bir banyo musluğundan kaset-çalara veya karışık bir stereo hi-fı sete kadar herşeyi tamir edebilir. Eğer tipik bir Aslansa, bozulan bir şeyi tekrar çalıştırmak için bir kez ellerini denemeden yapamaz. Başaramazsa, içerlediği makineye veya her ne ise ona, o harika aslanca öfkesiyle öyle güzel bir tekme savurur ki, birdenbire kapı tokmağı döner, akmayan musluk Niyagara Şelâlesi gibi akar, kaset-çalar bülbül gibi konuşmağa, hi-fı şakımağa başlar. Bu burçta sanki mekanik bir güç var!... Pek çok erkek Aslan, makineleri dağıtıp, ellerini hiç kirletmeden, herşeyi tekrar yerli yerine koyar. O, yerinden çıkan bir menteşeyi aylarca vidalanmadan, veya halıyı çivilenmeden bıkacak tipte bir adam değildir. Şaşılacak sayıda Aslan kendi mobilyalarını yapmakta veya bir ustanın yardımı olmadan eve bir oda ilâve etmekte uzmandır. Belkide bodrum katında kendi atölyesi olacaktır. Yerlerde biraz talaş oluyor diye yakınmayın. Bu iş O'nu mutlu eder-hem de geceleri evde tutar.


Aslan, partilerin çoğunun hayatıdır, ama dalkavuk değildir. Dikkati çekmek için soytarı maskesi takar ve O'nu izleyenler genellikle, bu geçici oyunculuğu sırasında O'na saygı göstermenin daha iyi olacağını hissederler. Görünüşü ne olursa olsun, sizin erkek Aslan'ın iç yapısında yumuşak huya benzer hiçbir şey yoktur. O, göründüğünden çok daha değişmez ve inatçı biridir. O, ne istediğini bilir ve genellikle istediği şeyi elde eder. Onu korumayı da iyi bilir.


Kur yaptığı sırada size sadık kalmasını istiyorsanız, O'nu romantik aşk ve sevgiyle iyi beslemeğe dikkat edin, yoksa aşka ve hayranlığa duyduğu büyük ihtiyaç, o azametli yürüşüyle baştanbaşa tüm ormanda bunları aramasına neden olur. Eğer ilişkiniz gerçek ve derinse, herhalde size dürüst davranacaktır; ama gözleri biraz çevrede dolaşabilir. Bu konuda, gözlerini bağlamaktan başka yapabileceğiniz fazla birşey yoktur. Aslan güzellikten hoşlanır, bu bakımdan, şayet başka bir kadına beğenen bir bakışla bakmasını kıskanacak tipte biriyseniz, vakit geçirmeden hoşgörülü olmayı öğrenseniz iyi edersiniz. Sevdiği kadın, flört ediyor diye kendisini terkederse, erkek Aslan gerçekten kırılır ve şaşırır. O zaman, kalp krizinden, göz yaşlarıyla ıslanmış veda mektubuna kadar her türlü aldatmacayı deneyerek, sizin kendisine acımanızı ve koşarak tekrar o kocaman sıcak kollarına atılmanızı sağlamağa çalışabilir. Bunda o kadar inandırıcı olur ki, kendinizi zalim bir canavar gibi hissedebilirsiniz. Eğer siz kendiniz de duygusul dramatik sahnelerden hoşlanan biri değilseniz, bunlara gerek kalmadan O'nu anlamanız, çok daha az üzüntü verir. Eğer O'na istediği gibi davranırsanız, yaramazlıkları herhalde masum ve zararsız şeyler olacaktır. Aslında iyi olmalarına karşın, başkalarının duygularına karşı hiçbir zaman hassas olmayan erkek Aslanların çoğu kendileriyle o kadar haşır neşirdirler ki, acımasızca açık sözlü ve patavatsız olabilirler. Ne var ki, O'nun göz kamaştıran tebessümü çok geçmeden havayı düzeltir. Cana yakın Aslanın o güçlü, çekici gövdesinde hiçbir kötülük yoktur. Ateş saçabilir ama bunu kötülükle yapmaz ve Aslan gerçek acımasızlıkla bağdaşamaz (doğum haritasında kötü bir etki yoksa). Sporu sever, ama yaşı ilerledikçe ve siz O'na özenle bakarken, sporu yumuşak yastıklı tahtının rahatlığı içinde izlemeyi tercih eder.


Her zaman değil, ama büyük çoğunlukla erkek Aslanların yaşamında tuhaf bir çelişki vardır. Toplumsal yükselmeyi iyi bir evlenmede arayan oğlağın aksine, Aslan bazen kendinden aşağı biriyle evlenmeğe yönelir. O da en az öteki kadar sosyal saygınlığa kavuşmayı ister, ama daha üstün olduğu bir "nesne"ye sahip olma şansına karşı koyamaz. Bazen yanlış bir seçim yapar ve ayaklarının dibinde hayranlıkla ezilip büzülen menekşe çiçeği, beklenmeyen bir hareketle Aslanın saltanatını elinden kapar. Böyle birşey olduğu zaman, tahtından inen Aslan, yüzünde sürgündeki bir kralın acıklı ifadesiyle zavallı bir koca olur.


Üzülecek şeydir ama doğrudur, Aslanlar pek geniş aileler yetiştirmezler. Birçoğunun hiç çocuğu yoktur, veya çocuklarından ayrı yaşar, ya da yalnızca bir çocuğu vardır. Çok yazık; çünkü Aslanlar sıcak, harikulade babalar olurlar. Terbiyeli davranışlar konusunda yaptıklan ciddi konuşmaların dışında belki biraz fazla hoşgörülüdürler. Çocuğunuz O'nun istekleri karşısında sinirlenebilir ve uzun konferanslarından sıkılabilir, ama çok geçmeden pohpohlayarak O'nu yola getirmeyi öğrenecektir. Çocukların saygılı olmalarında ısrar edecek ve bunu sağlayacaktır. Ama onlar da akıllıca "Evet, efendim. Haklısınız, efendim" diyerek, tatlı sözle O'na istedikleri herşeyi yaptıracaklardır. Bu yüzden, gerçek disiplini sağlamak size düşebilir. Çocuklar O'nun kendini beğenmiş davranışlarına içerleyebilirler, ama sonraki yıllarda Aslan babalar hemen hemen her zaman sevgiyle hatırlanırlar. Size bir ipucu. Sakın çocuklarınıza O'na gösterdiğinizden daha fazla ilgi göstermeyin, yoksa sonunda, bir devin kınlan gururuyla başınız derde girebilir. Aslanın kınlan gururunu iyileştirmek hemen hemen olanaksızdır.


Şaşırtıcı erkek Aslanı nasıl değerlendireceksiniz? iyi kalpli mi yoksa tehlikeli mi? Cömert mi, yoksa acımasızca bencil mi? Gerçekten insanları seven, sosyal bir insan mı? Üstünlüğü konusundaki ününü sahte tavırlarla mı kazanır, yoksa, gerçek aslan gibi Kral diye çağrılmayı hak eder mi? Açıkça görülüyor ki, en azından kendi standartlarıyla, o kendi yaşamında ve mesleğinde Lord ve Efendi olmayı hakeder. Şunu kabul etmeniz gerekir ki, O genellikle, gerek aşkta, gerekse işte bir hayli başarılıdır.


Aslan burcu erkeğinin gerçek bir kral mı olduğunu, yoksa sadece öyle mi davrandığını hiçbir zaman bilemeyiz. Ancak sizin kendi Aslanınız konusunda bildiğiniz bazı şeyler vardır. O'nun doymak bilmez bir iştahı vardır ve bir tavus kuşu kadar mağrurdur. Yönettiği insanlara emirler vermek ve onlar tarafından sevilmek için çok büyük bir ihtiyaç duyar. Aslanın başarısızlığa uğrayıp alaya alınmaktan gizlice çok korktuğunu unutmayın. Bu O'nu sürekli olarak için için üzen bir işkencedir, ve O'nun kendini beğenmişliğinin ve abartılı vakarının gerçek kaynağı da budur. Gene de, çok önemli bir nedenle soyluluğu tuttuğu zaman, hiçbir korku tanımaz, işte ancak o zaman, hep sahipmiş gibi davrandığı o görkemli gücün ve cesaretin gerçekte her zaman kendinde varolduğunu öğrenir.


Erkek Aslan kur yaptığı sırada antikalıklarıyla sizi deli edebilir, ama uzun sürede, hiç de kötü bir eş sayılmaz. Eğer gururunuzdan özveride bulunmakta ve kendi yaşamınızı O'nun yaşamına uydurmakta sakınca görmezseniz, bir kez bu adamı ehlileştirdikten sonra, çok sevileceksiniz ve bir daha asla yalnız kalmayacaksınız. Ayrıca, şu banyodaki muslukları da tamir edecek.

Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:00   #3 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Aslan Burcunun Aşk Hayatı
Aslan komplimanları ve takdir edilmeyi sever. Bir Aslan'ı kazanmak için en uygun yöntem O'nun üstün yanlarını yine O'na anlatmaktır. Yüzeyde görünen bu gururlu kişiliğin altında, oldukça hassas ve kolayca etkilenebilir bir yapı vardır. Dolayısıyla, Aslan'ın egosunu beslemek, beğeniyi, takdirleri, duyguları açıkça dışa vurmak, birlikteliğin başlangıcının kolaylaşmasına yardım eder.


İlk buluşmada Aslan'ın güvenini ve beğenisi kazanmak için, mutlaka her şeyin en iyisi ve güzeli olmasına dikkat etmek gereklidir. En iyiye layık olduğunu düşünen Aslan, sıradan hiç bir şeyle mutlu olamaz. Entellektüel konularda tartışmalara girebilen, zeki, yaratıcı insanlar Aslan'ı etkiler. Ama Aslan'ın fikirlerini paylaşmaktan hoşlandığını ancak kolayca kendi fikirlerinden vazgeçmeyeceğini de hep hatırlamak gerekir. Aslan liderlik rolünü üstlenmeyi sever.


Yoğun ve heyecanlı bir ilişki için ideal bir eştir. Sadakate önem verdiği için, kıskanç ve tamamıyla sahip olmak isteyen bir tavrı da vardır. Gerçek bir Aslan ilişkide sadık kalır ama, her zaman yeni maceralar arayışı için özgürlüğe de ihtiyacı vardır. Aslan bonkörlüğü, yaratıcılığı ve sosyalliği ile karşı cinse çok çekici gelir. Fakat O'nun ormanlar kralı olduğunu ve hakimiyet kurmak isteyeceğini asla unutmamak gereklidir.


Gereken şartlar sağlandığında, partneri için her şeyi yapabilen, sevgisini göstermekten çekinmeyen, sadık bir eşle bir ömür boyu mutlu bir yaşam sürmek çok keyiflidir.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:01   #4 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Aslan Burcu Cinsellik ve Sex AnaliziKendi değerinden ve kendi güzelliğinden o denli emin kimselerdir ki, alelade bir kişi olmakla yetinemezler.
Bu yüzden de gerçekten üstün bir görünüşü olmayanlara başlarını çevirip bakmazlar bile.
Ama canları istediği zaman sevmesini bilirler.


Erkek
Karşısındakini memnun etmek için elinden geleni yapar. Çok ateşli ve cinsel bakımdan çok güçlüdür.Kadın
Ateşlidir, yorulmak bilmez, ama devamlı olarak uyarılmak ihtiyacındadır.
ASLAN ile KOÇ : Sekse duydukları büyük ilgi sayesinde bu ikili çok iyi anlaşır.Her ikisi de yapı olarak ateşli ve tutkuludur.Koç'un önder olma merakı Aslan'ın hükmetme isteğiyle çatışır.Gene de cinsel ilişkilerindeki büyük uyum öteki konulardaki sorunları çözebilir.Keyifli bir ilişki,hoş bir evlilik.


ASLAN ile BOĞA : Bu romantik ikili,birbirlerine düşman birer savaş tanrısına dönüşebilirler.Her ikisi de,işlerin kendi istedikleri gibi yürümesinde fazla sabit olabilirler ve bu istek çatışması bir patlayıcı madde kadar tehlikeli olabilir.Sevgi dolu bir cinsel beraberlik kurmaları mümkün ama coşkulu bir Aslan,Boğa'nın her dakika cüzdanına bakmasına sinir olacaktır.İlişki yürüyebilir ama kalıcı bir birlikteliğe şüpheyle bakmak yerinde olacaktır.


ASLAN ile İKİZLER : Aslan uyumlu ve hoşgörülüdür ; ancak boynuzlanmak Kral imajına ters düşer.Bu yüzden İkizler akıllı davranmalıdır.Gerçi İkizler'in insanlarla anlaşmak için kullandığı içgüdüsel yollar,bu ilişkide de işe yarar.İkizler insanı Aslan'ı heyecanlandıracak,büyüleyecek,bazen de deliye çevirecektir.Aslan daha güçlü olan kişiliği sayesinde,çaba harcamadan dizginleri eline alacaktır.Eğlenceli bir ilişki,hoş bir evlilik.


ASLAN ile YENGEÇ : Aslan,derinlik isteyen Yengeç'e oranla daha yüzeysel bir ilişki ister.Yengeç,cinsel tutkudan fazlasını arzulayacaktır.Ona göre bir ilişkide tutarlılık,kalıcılık ve aşkı gösterecek ufak tefek davranışlar olmalıdır.Aslan ona bunları verir ama karşılığında Yengeç'in aşkını ve hayranlığını sunmasını bekler.Bu olduğu takdirde,yıldızlar onlara mutluluk ışıkları saçar. Olmadığındaysa fena.


ASLAN ile ASLAN : Her yerde olduğu gibi yatak odasında da Aslan birinci tekil şahısta düşünmeye eğilimlidir.İki "ben",bir "biz" olabilir mi?Kral ve Kraliçeler kendilerinden genellikle "biz" diye bahsettiklerine göre,neden olmasın?Bu ikili romantik ve cinsel yönden uyumludur.Her biri ötekinin parlamasına izin vermeli ve gerektiğinde spot ışıklarını paylaşmalıdır.Bu,elbette her zaman mümkün olmayabilir.Ama olduğunda da Yaşasın Kral!Yaşasın Kraliçe!


ASLAN ile BAŞAK : Aslan'ın cinsel tepkiselliği yatak odasında sorun yaratabilir.Aslan'ın kralvari harcamaları,tutucu ve tutumlu Başak'ın içinden bir şeylerin kopmasına neden olabilir.Başak hükmedilmek istemezken,Aslan hükmetmekten başka bir şey istemez.Eğer Başak eleştirilere başlarsa, Aslan da kükremeye başlar.Gelgeç bir ilişki olabilir.Evlilik mi ? Aman ha!


ASLAN ile TERAZİ : Aslan'ın sekse yaklaşımı Terazi'ninkinden daha fiziksel ve dolaysızdır.Ama doğru bir yaklaşımla,Terazi kolayca ateşlenebilir ve böylece her ikisi de eğlenceli vakit geçirirler.Uyumlu Terazi,Aslan'ın yatak odasındaki becerilerine gerekli saygıyı göstermeyi ihmal etmemeli ve dilini biraz tutmayı öğrenmelidir.Aslan da,öfkesini dizginlemelidir.Bunun haricinde,güzel bir beraberlik ve muhtemelen dayanıklı bir ilişki.


ASLAN ile AKREP : Yatak odasında inanılmaz bir ateş,göz kamaştırıcı,parlak bir beraberlik.Bu durum,diğer konulardaki sorunların bir çoğunu çözebilir.Akrep'in kıskanç öfkesi Aslan'ı incitir.Ayrıca Akrep Aslan'ın ihtiyacı olan saygı ve hayranlığı göstermez.Akrep sahiplenmeye çalışacaktır ; Aslan ise buna dayanamaz.Her ikisi de hükmetmeye çalışacaktır.İlişkileri heyecan verici olabilir ama evlilikten uzak durmalılar.


ASLAN ile YAY : Her iki burcun da aşkı macera gibi görmeye büyük eğilimi vardır.Dışa dönük ve ateşlidirler.Her ikisi de karşısındakini düşünmeden kendi cinsel ihtiyaçlarını gidermeye bakar.Her ikisi de sık sık cinsel birleşmeye girmek isterler.Yay,Aslan'ı heyecanlandırıp tahrik eder ve Aslan,Yay'dan bu burcun izin verdiği ölçüde sadakat görür.Çok eğlenceli bir ilişki ve mutlu bir evlilik garantidir.


ASLAN ile OĞLAK : Oğlak'ın maddi yaklaşımı,Aslan'ın savurgan ve iyimser kişiliğine engel teşkil edebilir.Aralarında temelden gelen farklılıklar vardır.Aslan'ın parlaklığı bu ilişkide azalacak ve hatta tamamen sönecektir.Oğlak,Aslan kadar romantik ve duygusal değildir ve fazla talepkar da olabilir.Aslan'ın aşırı harcamaları Oğlak'ın canını sıkacaktır.Kısa bir ilişki hoş olabilir ama evlilik muhtemelen gerçekleşmez.


ASLAN ile KOVA : Kova,Aslan'ın cinsel kişiliğinin ilgisini çeker ve sevişmelerine heyecan katar.Aslan,Kova'nın çözümleme ve ortaya çıkarma eğilimine hem ilgi duyar,hem de kızar.Çünkü bu,Aslan'ın kendi hükmetme gücüne duyduğu güvenin sarsılmasına yol açar.Aynı zamanda,yatak odasında Kova'nın gelenekselin dışına çıkma isteği de Aslan'ın sinirlerini bozabilir.Geçici bir seks arkadaşlığı,imkansız bir hayat arkadaşlığı.


ASLAN ile BALIK : Gösterişli,ateşli Aslan,utangaç ve içine kapanık Balık'ın sinirlerini bozar.Aslan, Balık'ın yatak odasındaki gizemini çözmeye pek meraklı değildir.Her ikisi de vermekten çok almaya düşkündürler.Başlangıçtaki tensel çekim gerçek bir patlamaya dönüşür.Balık en zayıf burçtur ve hiçbir şey için hırsının olmaması Aslan'ı rahatsız eder.Balık somurttuğunda,Aslan'ın gururu,ona sempati göstermesine engel olur.Zor bir ilişki,en mutsuz evlilik


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:01   #5 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Aslan Burcu ve Sağlık
Aslan burcu yürek, omurga ve sırtı yönetir. Aslan burcunda doğan kişiler dolu dolu yaşamayı sevdiklerinden, orta yaşlarda dingin bir yaşama dönmezlerse kalp yetmezliği çekebilirler. Aslan burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: Bu kişilerin boyları genellikle uzun, kemikleri kalındır. Omuzlar geniş ve kasları gelişmiştir. Açık renkli saçlı, pembe beyaz tenli, büyükçe ve yuvarlak başlıdırlar. Gözleri iyi görür. Aslan burcu insanları hastalığa karşı dayanıklıdırlar.


Hastalanacaklarını anladıklarında hemen heyecanlanırlar, fakat çabuk iyileşerek hemen unuturlar. Açık hava çalışmaları ve sporla ilgilendikleri için fiziksel yapıları sağlam olur. Aslan'lar çok çalıştıklarında kendilerine pek özen göstermezler. Aşırı çalışma nedeniyle sinir sistemleri bozulabilir.


Gösteriş hevesinden ya da gözü pek davranışlardan ötürü kazaya uğrayabilirler. Aslan burcu omurga, sırt ve yüreği yönetir. Aslan'lar iyi yiyecekleri ok sevdikleri için aşırılığa kaçabilir ve bununla ilgili hastalıklardan özellikle orta yaşlarda zarar görebilirler. Hemen kalkıp işlerinin başına geçmek istedikleri için kötü bir hasta olur, kendilerine bakanları eleştirirler.


Evde olsun hastanede olsun durumu acıklı bir havaya sokarak bütün ilgiyi üzerlerine çekmek isterler. Hastalığın uzamasını sevmezler. Yaradılıştan sağlam yapılı olduklarından çabuk iyileşirler.

Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:01   #6 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Aslan Burcu Diyeti


Yemek sizin için adeta bir zevk haline gelmiş. Güzel lokantalar, nefis yemekler her zaman hayalinizi süslüyor. Vücudunuza önem verdiğiniz için diyet yapmakta son derece başarılısınız. İradeniz harika! Kan dolaşımınızın düzenli olması için; sığır, kuzu ve kümes hayvanları eti, karaciğer, çiğ yumurta sarısı, kereviz, elma, incir, şeftali, limon ve badem sizin için idealdir. Porsiyonlarınızı yüzde 50 azaltmanız önerilir


Aslan burcunun sağlığını korumak için yağlardan uzak durması gerekir.kalp-damar hastalıklarına yatkın bir bünye taşıyan aslanların alkol konusunda da dikkatli olması gerekiyor.fazla alkol bu burçta kilo yapar ve kan dolaşımında sorunlara sebep olabilir.onların beslenme düzeninde şeker ve yağ az,proteinse bol olmalıdır.yağsız beyaz et,az yağlı peynirler sizin bünyenize göredir.güçlü bir sinirsel sistem için yeterli derecede magnezyum almalısınız. magnezyum ayrıca kaslarınızın da güçlenmesini sağlayacaktır. incir,salatalık, soğan,ceviz,elma yiyerek doğal yollardan bu sorunu halletmiş olursunuz. C ve E vitaminleri ise en gereksiniz duyduğunuz vitaminlerdir.C vitaminini domates, biber,çilek,kuşburnu,turunçgilden sağlayabilirsiniz.E vitaminini bezelye ve marulu sofranızda bulundurarak bünyenize katabilirsiniz.Aslanlar, yağ şeker ve unlu gıdalardan özellikle uzak yaşamalıdırlar. Kalbi yöneten Güneş, her türlü yağlanmadan çok çabuk etkilenir. Bitkisel çaylara önem vermeleri gerekiyor. Ebegümeci tercih edilen besin olmalıdır. 3 günde 2 kilo verebileceğiniz bir diyet içinde, aslanlar günde 2 litre su içmeleri gerekiyor.
1. gün
Kahvaltı:1 tane yumurta, 1 dilim kepekli ekmek, 1 domates.
Öğle Yemeği: Izgara biftek,1 tane yeşil biber, bol salata,arada 2 porsiyon meyve.
Akşam Yemeği: Izgara tavuk, fırında pişmiş mantar,bol salata,arada 1 şeftali.


2. gün
Kahvaltı: 1 kibrit kutusu büyüklüğünde dil peyniri, 1 bardak portakal suyu, 2 dilim diyet ekmek, şekersiz çay ve kahve.
Öğle Yemeği: 8 Tane köfte,limonlu mevsim salatası,arada 1 bardak süt, 4 tane diyet bisküvi.
Akşam Yemeği: Izgara balık,bol salata, arada 1 porsiyon meyve.


3. gün
Kahvaltı: 1 Kase süte 3 kaşık yulaf ezmesi, 1 bardak portakal suyu, istenirse şekersiz çay ve kahve arada 1 meyve.
Öğle Yemeği: 2 Haşlanmış patates, ( soslu olabilir), bol salata ve arada 1 bardak havuç suyu. 2 galeta.
Akşam Yemeği: Zeytinyağlı enginar, yağsız ızgara balık, bol salata, arada bir meyve.bol yeşil çay.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:01   #7 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Aslan Burcu Güzellik ve Moda
Güzellik:


Güzellik konusunda oldukca iyi bir seçime sahip olmanıza rağmen yinede çevrenizdeki insanların sizi desteklediğini duymak oldukça güven verici olmakta ve sizi rahatlatmaktadır. rahat bir giyim tarzı sizi herşeyden çok rahatlatmaktadır.


ve görkemli saçlarınız sizi sembolize eden aslanın yeleleri kadar önemlidir sizin için. siz konşmasanızda o sizin için gereken şeyleri söyler. baştan ayağa bakıldığında dünya sizin büyük ve enerji dolu gözlerinizi, seksi omuzlarınızı ve aslansı gururunuzu görür.


para biriktirme adına bir çabanız yoktur. kilometrelerce yürüyüp uygun şey için büyük paralar ödeyebilirsiniz.canlı renkleri, meyve kokularını seversiniz ve kullandığınız kozmetiklerin risklerinden korkmazsınız. tam bir parlayan yıldız olmasanızda sizin güzelliğiniz kendinizi ve hediyelerinizi paylaşmaya hazır olmanızda ve temiz ve yumuşak yüreğinizdedir.


Moda:


Aslan her şeyi yönetmek istemesinin bir sonucu olarak kontrolü dışındaki bir giyim eşyası görürse ona sahip olmak ister. fiyat ve markalar ne almak istediğiniz belirleyen temel şeylerdir. moda da söz sahibi olankişilerin onaylamadığı şeylerden derhal kurtulursunuz. toplum hayatında sadece kliteli şeyler giyersiniz. sizin için en son şey konfordur. eğer moda yeni ayakkabılarıda gerektiren bir pantolon istiryorsa sizinde alacağınız şey tam olarak bu dur. iş giysileri sadece iş yeriniz içindir. günlük yaşamınızda seçkin ve gösterişli elbiseler ile görünümünüze uyan giysileri tercih edersiniz. üst sınıftan görünme dürtünüz etkilidir.


parlak ve pahalı takılar kullanırsınız. burcunuzun favori renkleri altın, bronz ve turuncudur. aslanlar bu renkleri toplum içinde hiç bir şeyden çekinmeden kullanırlar. kesin olan tek şey şudur ki aslanlar baarı için nasıl giyinmeleri gerektiğini bilirler. Bir aslan gibi bütün gözleri kendi üzerlerine çekebilirler. Başarılı bir giyinme tarzları vardır.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:01   #8 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Aslan Burcu ÜnlüleriZuhal Olcay
Ben Deniz,
Uğur Mumcu,
Napoleon Bonaparte,
Fidel Castro,
Alfred Hitchcock,
Robert De Niro,
Bill Clinton,
Benito Mussolini,
Coco Chanel,
Mata Hari,
Jaqueline Onassis,
Mae West,
Henry Ford,
Mick Jagger,
Carl Gustav Jung,
Guy de Maupassant,
Madonna,
Gönül Yazar,
Ahu Tuğba


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:01   #9 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Aslan Burcu İş Hayatı ve Analizi
Ateş grubunun ikinci burcu: Gururlu, cömert, enerjik, yönetici, otoriter, sıcakkanlı


Yönetici yıldızı: Güneş


Etkisi altındaki ülkeler: Fransa, İtalya


Etkisi altındaki şehirler: Prag, Şam, Los Angeles, Chicago, Philadelphia


KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Aslan'ın tanımlanamayacak zor veya karmaşık bir yönü yoktur. O bir lider, bir patrondur. Herkesin yaşamını kendinden daha iyi düzenler. Sanata karşı istekliyse kolay esinlenir, fikirleri üretir. Yapıcı bir belleği vardır. Hızlı düşünemez ama doğru karara varır. Aydınlık yüzlü ev sahibidir. Candan, sıcak ve açık sözlü bir dosttur. Sevdikleri için yapamayacakları şey yoktur. Hiçbir burç aslan kadar gururuna düşkün değildir. Gururu tüm davranışlarını yönlendirir. Eğer bu konuda yara alırsa yıkılır, sağlığı bile etkilenir. Sağlığı söz konusu olduğunda ya pırıl pırıl canlı bir kişidir ya da hep hastadır. Uyum sağlayamadığı bir ortam, incinen gururu, karşılıksız bir aşk, hemen hepsi sağlığını etkiler. En iyi ilaç huzur, aşk ve uyumdur.


ASLAN VE MESLEĞİ: Aktör, öğretmen, genel müdür, profesyonel sporcu, kuyumcu, dansçı olabilir. İlgi ve şöhret getirecek her iş ona göredir. Özellikle yetişkin çocuklar için iyi bir öğretmendir.


ASLAN PATRON: Mükemmel bir şirket başkanıdır. Başkalarının farklı yeteneklerini çok iyi anlar ve değerlendirir. Bu nedenle yapılamayacak bir görev vererek enerji ve zaman kaybına neden olmaz.


ASLAN ÇALIŞANI: Bu kişiyi bir başkası için çalışırken görmek oldukça zordur. Genellikle kendisi için çalışmak ister. Özel hayatı işini etkiler. Eğer mutsuzsa bu ilk önce işine yansıyacaktır. Yetkisi olmasa da şirkette çalıştığı bölümün lideri olacaktır. Uzak görüşlü olduğundan bir projeyi hemen kavrar.Bir aslanla iş ortaklığı kurmaya kalkıştığınızda , daha başlangıçta ilk anlamanız gereken şey , ortağınızın hiçbir zaman ikinci planda kalmaya yanaşmayacağıdır. Sizinle birlikte var gücüyle çalışarak ortaklığınıza elinden gelen katkıda bulunur, fakat tarafınızdan gösterilecek ilk üstünlük işareti üzerine bir gövde gösterisine girişecektir. İyi bir ortaktır ama , işi üstlenecek birisi varsa bu o dur. Geniş yürekli , iradeli ve güvenilir bir kişidir.


Çalışmak için olağanüstü bir enerjiye sahiptir. Bir proje ile gerçekten ilgilenmişse kendisini yıpratacak ölçüde bu işe verir . fakat bir aslan I idare etmeyi öğrenirseniz, size çıkarınız için yatırdığınızdan fazlasını sağlayabilir. Bir Aslan ile yapılacak ortaklıktaki başarının ilk koşulu , gerekli kontrolleri kendisine vermektedir . buna pişman olmazsınız . siz işin kendinizle ilgili bölümü ile uğraşırken , onu kendi payına düşeni gerektiği gibi ve dürüstçe yaptığına güvenebilirsiniz. Yalnız onun kendi bölümünde kalmasına ve özen göstermelisiniz. Yoksa o, Aslanca bir davranışla sizin bölümünüze de sıçrayıp , oranın da patronluğuna başlayabilir . aslanlar güvenilir ve soylu davranışları olan kişilerdir. Ortağınız insanlarla çok iyi ilişki kurabildiği için , en akla yakın şey Onu bu alanda kullanmaktır. Herkes ona saygı duyar. Kişiliğinin keskin çizgileri olan geçinilmesi zor bir kişidir .


Sevimliliğini kullanmaya başladığında insan ilişkileri alanında çok beğenilen ve aranılan bir tip olur. Bunun yanında size karşı da , aşağılayıcı bir ben sana söylemiştim havasına girebilir. Kendisi her şeyi en iyi bilen kişidir ve herkesin de bunu görmesini bekler. Sizin görmezlikten geldiğiniz şeyleri abartıp beğenilmek ve güzel sözler söylemek yeterlidir. Aslan ortağınız gösterişçidir. Bir seyirci kitlesi tarafından beğenilmek kadar bayıldığı bir şey yoktur. Bir Aslanı tavlamak için çabalarını beğendiğinizi söylemek ve güzel sözler söylemek yeterlidir. Pohpohlanmakla hemen gevşer, fakat isteklerine ve içten duygularına karşı ikiyüzlü davranmanız yanlış olur. Aslan ortağınız ayrıntılı ve tekdüze işlere yatkın değildir. Doğuştan önder yaradılışlı olduğundan olayları kendisinin yönettiğini sanır. Geniş bir ufuk ile yaratıcılık isteyen işlerde mutlu ve verimlidir. Kesinlikle düşünce insanıdır. Dramatik yanı oldukça gelişmiş olup, kontrol edilmezse utanç verici bir gösteriş budalası olur. Müşteriler ile olan ilişkilerde Aslan ortağınız, hemen onların güvenini kazanır. Tavırları güçlü ve patronca ise de içtenliği kuşku götürmez.


Gönlünü bir işe vermeden o iş için hiçbir girişimde bulunmaz; çünkü yaptığına kendisinin inanması en önemli noktadır. Kimi zaman yaptığı işler o denli özdeşleşir ki, o işi eleştirmek onu eleştirmek gibi olur. O denli kendine güvenir ki, hakkında bir yakınma duyduğunda bunu diğer kişinin bir yanlış anlayışı olarak değerlendirir ve hiç önemsemez. Ortağınız çok patronca ve baskılı olmaya başlarsa, sizde ona düşündüklerinizi olduğu gibi iletmelisiniz.


Aslan'a ders vermeye kalkışmayın, tersine onu yönetmelisiniz. Anlayışlı cana yakın bir ortak, birkaç doğru sözcükle onun kalbini yeniden kazanabilirsiniz. Yoksa, Aslan ile tek başına, kanının son damlasına kadar bir savaşı göze almalıdır. Bunun yanı sıra gelişmemiş bir aslan çok ağzı kalabalık, anlayışsız, hesapsız dogmatik bir iş ortağının çekemeyeceği kadar huysuz olur.İŞ ALANINDAKİ İLİŞKİLERİ


ASLAN - KOÇ ORTAKLIĞI:
Tipik bir Koç aslan gibi olumludur, coşkuludur, atılgandır. Zayıf yönü her işte kendisinin ön planda olma isteğidir. Bu onun başkalarının isteklerini göz ardı etmesine neden olur. Hız bu adam için çok önemlidir. Oto yarışları gibi hızlı sporlara ilgi duyar. Jimnastikle de ilgilenir. Ortaklık faydalıdır.


ASLAN - BOĞA ORTAKLIĞI:
Bu iki kişinin ortak olabileceklerinin hayalini bile kurmak çok zordur. Ortaklık zararlıdır.


ASLAN - İKİZLER ORTAKLIĞI:
Ateş ve havanın işbirliği yürüyebilir. Gerçek bir İkizler'in eli işe yatkındır. Dışa vurumcu ve akıllıdır. Zayıf yönleri ise huzursuz bir şekilde yerinde duramaması ve dedikoduyu sevmesidir. Her şey ilgisini çeker. Kendini yetiştirmeye çok meraklı olduğundan tek bir konu üstünde durmayıp her şey hakkında biraz bilgi sahibi olur. Kadınlar yaşamında önemli bir yer tutar. Ortaklık faydalıdır.


ASLAN - YENGEÇ ORTAKLIĞI:
Eğer Aslan, bu kişiyle ortaklık kurmaya niyetliyse ortağının özelliklerini bilmesinde yarar vardır. Tipik bir Yengeç yaratıcıdır, duygusaldır, evcimendir. Zayıf yönü ise kendine acıma duygusuna ve kara sevdaya kapılmasıdır. Ailesine düşkündür. Bahçe ile uğraşmak ve deniz sporları ilgisini çeker. Ortaklık risklidir.


ASLAN - ASLAN ORTAKLIĞI:
Bu ortaklık oldukça dramatik olacağa benzer. Bu burçtan iki kişi birlikte çalışmak istiyorlarsa mutlaka kendilerine ayakları yere sağlam basan bir muhasebeci veya hukuk danışmanı bulmalıdır. Ortaklık risklidir.


ASLAN - BAŞAK ORTAKLIĞI:
Bu iki kişinin uyuşmazlık dışında bir araya gelebileceğini hayal bile etmek çok zor. Eğer aslan, Başak'la işbirliği yapmak niyetindeyse tipik bir Başak titiz, metotlu ve çalışkandır. Zayıf yönleri ise kuruntulu olması ve her şeyde kusur bulmasıdır. Sağlık ve hijyenle ilgili her konu ilgisini çeker. Ortaklık zararlıdır.


ASLAN - TERAZİ ORTAKLIĞI:
Aslan ile Terazi'nin ortaklığı birlikte eğlenmek içinse bu ilişkinin üstüne yoktur. Ama aynı başarıyı işte yakalamaları çok zor olacaktır. Gerçek bir Terazi coşkulu, entellektüel, sanat yönü güçlü ve çevresinde uyuma önem veren bir kişidir. Kararsızlığı ve başkalarının yaşantıları ile ilgilenmesi yaşamı boyunca pek çok zorluklarla karşılaşmasına neden olur. Sanata, kadınlara, yaşama ilgi duyar. Ortaklık denemeye değer.


ASLAN - AKREP ORTAKLIĞI:
Her ikisi de güçlü dinamik ve emirlerine karşı gelinmesini sevmeyen bir karaktere sahiptir. Gerçek bir Akrep çekicidir, kararlıdır, sezgileri güçlüdür. Zayıf yönü gücü sevmesidir. Bu, onu acımasız yapar. İnsanlar bu nedenle onu sevmezler. Gizemli şeyler ve deniz ilgisini çeker. Ortaklık risklidir.


ASLAN - YAY ORTAKLIĞI:
Yay parlak bir kıvılcımdır ve açık bir kitap gibidir. Yay'a tam anlamıyla güvenecektir. Gerçek bir Yay, samimi, huzursuz ve meraklıdır. Zayıf yönü sabırsızlığı ve yaşantısında birçok hata yapmasına neden olan ani davranışlarıdır. Doğa ve sporla ilgilenir, yaşantısında kadınların da önemli bir yeri vardır. Ortaklık faydalıdır.


ASLAN - OĞLAK ORTAKLIĞI:
Aslan'ın Oğlak ile gürültüsüz patırtısız bir ortaklık kurması olanaksızdır. Tipik bir Oğlak gayretli, diplomatik ve kararlı bir insandır. Zayıf yönü ise karamsarlığı ve kolay depresyona girebilmesidir. Ortaklık zararlıdır.


ASLAN - KOVA ORTAKLIĞI:
Tipik bir Kova dürüst, açık fikirli, kibar ve insancıldır. Zayıf yönü ise bağımsız davranmayı sevmesi ve geçmişteki hatalarından ders almayı reddetmesidir. İlgi alanı insanlık olduğundan her türlü protesto eyleminde onu görebilirsiniz. Ortaklık denemeye değer.


ASLAN - BALIK ORTAKLIĞI:
Tipik bir Balık çekimser, kibar ve hassastır. Zayıf yönü, karamsarlığa kapılma huyu ve kararsızlığıdır. Kötü şans bu adamın yakasını hiç bırakmaz. İlgi alanı sanatsal konular, hayvanlar ve çocuklardır. Ortaklık risklidir.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:02   #10 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

ASLAN BAYANINI ETKİLEMENİN YOLLARI

Mert, övgüden sonsuz zevk alan, gözükara Aslan bayanı cömertliği ile tanınır. Her zaman maddi değerlere çok fazla önem verir. İkna kabiliyeti oldukça güçlüdür. Karşısındakini etkilemek için bütün hünerlerini sergileyecektir. Ve en dikkatli olmanız gereken yönlerinden biri de rol kabiliyetidir. Her zaman sizi kandırmaya, elde etmeye çalışacaktır. Ona istediklerini veriyormuş gibi yapın. Onu öpün, okşayın, olağanüstü sevgi gösterilerinde bulunun ama asla aşık olduğunuzu kabul etmeyin. Böylece o sürekli sizi elde etme çabası içinde olacaktır ki, bu da size değer vermesini sağlar. Daima gösterişli ve baş döndürücü olun, işte o zaman sizin için çıldıracaktır...


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
aslan, burcu, hakkında, herşey


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557