Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Günlük Burç Yorumları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Günlük Burç Yorumları Günlük Burç Yorumlarının bulunduğu ve her gün güncel olarak paylaşıldığı forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ağustos 2011, 18:04   #1 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Atan Kalp Başak Burcu hakkında herseey

Başak Burcu Genel Özellikleri


Kendinizi müzede gibi hissettiğiniz bir evdeyseniz ve orada kalemler yazı masasının kenarına paralel yerleştirilip, kitaplar büyüklük sırasına göre dizilmişse, ve ortam desintan kokuyorsa, hiç n Başağın en önemli özelliği akıllı olması ve doğruyu yanlıştan ayırabilme yeteneğinin olmasıdır. Bu burçta doğanlar dikkatlidirler, ölçüp biçerler, düşünürler, karşılaştırırlar ve ondan sonra karar verirler.


Sözünü ettiğimiz bu özellikler, Başağı titizlik delisi gibi gösterebilir. Diğer yandan Başak insanlarına, dürüstlük ve samimiyete dayalı büyük özen göstermek gerekir.


Başağın ayakları sımsıkı yere basar, zaten onu etkileyen madde topraktır. Zodyak’ın problemli üyeleri, özellikle birine dayanma ihtiyacı duyan Yengeç için, Başak huzur ve güven kaynağıdır. Bazı insanların aklını başından alan ve akılcı hareketlerin imkansız olduğu düşünülen durumlar, Başağı şaşkına çevirmez. Verilmesi gereken kararları, bilgisayar kadar güvenilir ve doğru verebilir. Doktorluk veya hemşirelik gibi çabuk ve doğru karar vermenin bir insanın yaşamını kurtardığı mesleklerde bu burçtan insanların bulunmasına şaşırmamak gerekir. Başak, devamlı mızmızlanan müşterilerin sayısız şikayetleriyle uğraşması gereken bir otel müdürü olarak da sakinliğini korur ve gerekeni yapar.


Buraya kadar söylediklerimizi bir sonuca bağlarsak, Başak karmaşık olmayan ve belki biraz tek yönlü bir burç gibi gözüküyor. Farklı bir ruhsal yönü yok gibidir.

Ama peşin hükümlerden kaçının. Çünkü Başak burcunun tüm karakterini henüz ele alamadık. Merkür ün çocukları olan Başaklar çok akıllıdırlar, asla sıradan veya soğuk değildirler. Duygusal anlarda nadiren tepki göstermeleri onların duygusuz olduklarını göstermez. Başak insanları zayıf noktalarını tümüyle bildikleri için kendinden şüphe etmeye meyillidirler. Ama şüpheleri, varlıklarının manevi temelini sarsacak kadar ileri gitmez. Bunun için toprak unsuruna kök salmışçasına bağlıdırlar. Başaklar bu dünya da yer edinme konusunda kendilerinden şüphe ederler.


Bundan dolayı daha önce yaptıklarını koruma ve güvensizliklerini giderme çabaları vardır. Başakların kutsal kitabı takvimleridir. Buna en önemsiz anları bile işaretleyeceklerdir. Ama kader planlanamadığı için, bu dünyada en uyanık Başağın bile tahmin edemeyeceği şeyler olur. Bir kaos içine düşme korkusu yüzünden bazı Başaklar aşırı hareketlere eğilimlidir. Hayat planlarını öyle abartırlar ki, her coşku ve heyecan daha doğmadan yok edilir. Etraflarına koruyucu bir duvar örerler ve sonra da hapisteymiş gibi yaşadıklarından şikayet ederler.


Başakların göze çarpan başka bir özelliği de kendilerine çok dikkat etmeleridir. Bu, başka burçların sinirine dokunabilir.


Aşırı dikkatlilik, Başaklarda sadece dış görünüşte kalmaz. Bu burcun üyeleri iç dünyalarını da acımasızca incelerler. Kendilerinin ve diğerlerinin zayıf noktalarını görürler. Başak tarafından yapılacak bir eleştiri, karşı taraf için acı olabilir. Ama bunun içinde bir parça gerçeklik de her zaman vardır.


Başaklar, büyük iddialar ve gerçekler arasındaki çelişkiyi hemen fark ederler. Bu yüzden gerçekten sakin ve keyifli olduğu anlar çok nadirdir. O her olayı çok ciddiye alır. Ufak bir alay, kaba bir söz karşısında Başak köşesine çekilir ve görünmez olur. Başkalarını cesaretlendirdiği konuları kendisi yapamaz. Alaylı sözleri yanlış anlar. Zayıf noktalarına rağmen Başağın ölçülü ve güvenilir bir karakteri vardır. Bu arada sakin görünüşünün altında bastırılmış olan kuşku ve güvensizlik, bir gün patlayabilir. Sadece Başak çift karakterli değildir. İkizler, Balık, Yay gibi burçlarda öyledir. Bir öğüt: Başak kontrolünü kaybederse, onu kendi haline bırakın. Böyle değişimler “vahşi Başak” ta tam bir fırtına etkisi yaratır. Yine de bu durum, Başak insanlarının her endişe ve sorunu içlerine atmaları ve sonradan “psikosomatik” hastalıklardan acı çekmelerinden iyidir. Başak fiziksel sebeplerden çok, duygusal sebeplerden oluşan hastalıklara karşı özellikle duyarlıdır. Başkalarının sorunlarını çözerken, kendi problemlerinin üstesinden gelir. Yardım işlerindeki görevlilerin çoğunun Başak burcundan olmaları bu nedenledir.


Sorunlu özelliklerden laf açılmışken, Başaklar haylazlık etmeyi severler. İnsanlığın geri kalanından farklı olduklarını düşündükleri için korkunç züppe olabilirler. “Güçsüz” buldukları insanların sorunlarına burunlarını sokarlar.


Eğer kişiliğinin vahşi ve aşırı titiz yanlarını göz ardı edersek, Başaklar güvenilir, çalışkan, dikkatli, akıllı ve temelci insanlardır. Aileleri ve dostlarıyla yakından ilgilenirler. Yanına yaklaşılması kolay insanlardır. Eşyaları dikkatli kullanmayı bilirler, onlara ödünç bir şeyi verirseniz, aynı şekilde geri alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bunun dışında onları yöneten akılcı Merkür, bir bardak şarapla çakır keyif olmalarını sağlar. O zaman biraz katı olan Başaklardan, kendileriyle bile dalga geçebilen esprili hikayeciler çıkar.


Son olarak, özellikle yaşlı Başak insanlarını ilgilendiren bir konuya değinmeliyiz. Başaklar düzenli yaşam anlayışlarından dolayı uzun yıllar yaşarlar. Yalnız yaşamayı tercih ederler. Başak insanları gençken bile parti çılgını değildirler. Arka planda olmayı severler, sadece saygıdeğer başarılarla göze batmayı isterler. Kendilerine ihtiyaç duyulduğunu bilmek, iş ve aile yaşamlarına anlam katar. Çocukları evden ayrılıp hayat arkadaşlarını kaybettiklerinde yalnızlaşırlar. Her şeye rağmen Başak insanlarının birçok kültürel ilgi alanları vardır, okurlar, müzik dinlerler, çok yaşlanmamışlarsa tiyatroya veya konsere giderler. Kitap ve müzik onlar için çok önemli olmasına rağmen, insan ilişkileri ve sıcaklığının yerini dolduramazlar.


Özellikle Başak insanları yaşlanınca sabit fikirli ve hareketsiz olurlar. Gençler bundan korkmamalı ve bu muhafazakar görünüşün altında sadece güvensizliğin yattığını düşünmelidirler. Yaşlıların ne dediğini dinlemelidirler. Başak erkeklerinin hikayeleri özellikle hoştur, çünkü eşsiz bir hafızaları vardır.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:05   #2 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Başak Kadının Özellikleri
O DALGA GECILECEK BIR KADIN DEGILDIR. ILISKILERI CIDDI OLUR YA DA


HIC OLMAZ. BU NEDENLE, GENEL OLARAK HAYATLARINA COK ERKEK GIRIP CIKMAZ.


Sessiz, sakin, durust bir kadindir. Magrur, mesafeli, ince ve duyguludurr. Biraz inatci oldugu


soylenebilir.Entelektuel ve guclu bir erkek isterr. Cok gizli fantezileri olur.


Mukemmel bir es ve anne olurlar.


Başak kızını hayalinizde, nazik, el değmemiş kar kadar temiz bir bakire kız olarak mı canlandırıyorsunuz? Hayalleriniz biraz sonra paramparça dağılacak demektir. Başak kızı tülden giysisi içinde göl kenarına diz çökmüş bir su perisi değil, ne yazık ki... Hayallerinizi yıktığım için üzgünüm.


Bir Başak kadını okyanus ötesinde rastladığı bir erkek için kocasını terkedebilir, evliliğin nimetlerine erişmeden önce âşığının çocuğunu taşıyabilir ve kendisine düşman kesilen bir dünyanın karşısına gene de başını dik tutarak çıkabilir. Bu da pek o kadar saf genç kız ya da bakire işi olmasa gerek. Lekesiz kadınlığın bu nazik, narin sembolü hakkında öğrenilmesi gereken çok şey var. Kesin olan bir şey varsa, omurgası paslanmaz çelikten yapılmıştır.


Aslında utangaç biri olduğu doğrudur. Bu, tanışma götürmez. Başak kızları ateşli, atak konuşmalar yapmak için sabun kutularının üstüne tırmanmazlar, ya da Carry Nation gibi meyhanelerde dolaşmazlar. Sarhoşken araba kullanmaktan tutuklanmazlar. Çadır tiyatrosunda maskaralık yaparken bulacağınız herbir Başak kızı için beş îngiliz lirası vermeğe hazırım. Ama, bir Başak kadını ne de olsa kadındır. O da tüm gerekli silâhlarla donanmıştır. Bunlar arasında, mutluluğa giden yol O'nu nereye çekerse, peşi-sıra oraya kadar gitme azmi de vardır. Bu yol üstündeki birkaç dikenli çalı O'nu ne bayıltır, ne de yardım istemek için yalvartır.


Bir Başak kadının toplum yasalarına karşı geldiğini duyarsanız, şu satırları dikkatle okuyun. Bu kadın aslında temiz düşüncelidir-doğru. Ama aşk da temizdir. Gerçek aşk... Başak da zaten başka çeşit bir aşkla ilgilenmez. Bir kez Merküri (Utarit) ruhu canlanmaya görsün, Başak kızı en yüksek dağlara tırmanacak, galoşları ve gemici ceketiyle dalgalı denizlerin üstünden fırtına gibi esecektir. Bu da o ufak tefek, şifon gibi ince hayali önemli ölçüde karartabilir,. Ama unutmayın, Başağın gerçek hâkimi Vulkan'dır ve o da gök gürültüsü tanrısıdır. Evliliğin yolunda gitmediğini farkeden ve kusursuz bir aşk bulan (ya da öyle olduğunu sanan, ki ikisi de aynı şeydir) bir Başak kadını, eski bağları koparmakta tereddüt etmeyecektir. O bağları keserken de bir cerrah kadar soğukkanlı ve dikkatli olacaktır. Aile ocağını söndürmekten nefret eden Başak, iki yüzlülükten daha çok nefret eder.


Başak kadını, bir kez duyduğu 'aşkın gerçek ve ideal olduğunu kabul ettikten sonra, bu ilişkinin tertemiz olduğu konusundaki kendi inancı, dünyadaki bütün yasal kâğıtların hepsinden üstündür. Bütün burçlar içinde, hem son derece pratik, hem de aynı zamanda harikulade romantik olan tek kadın, Başak kadınıdır. Yasa dışı bir aşk ilişkisi, yüzeyde basit ve ahlâk dışı görünebilir. Aslında, buna ne kadar zor karar verdiği göz önüne alınırsa, Başağın, karakterine uygun bir davranış örneği olduğu anlaşılır. Başak kadını böyle bir ilişki karşısında toplumun suçlamasıyla utanç içinde kıvranacaktır, ama gene de ne davranış şekli, ne de niyetinin temizliği konusundaki kendi kanısı değişecektir. Bu da, zihne hükmeden, havai ideal peşinde koşan Merküri etkisiyle karışık, Başağın toprak yanının sağlam pratikliğini gösteren kusursuz bir örnektir. Başağın aşkında öyle bir kor ateş vardır ki, bir kez tutuştuğunda, yakıcılığı ve amacına bağlılığı ile, başka Burçlardaki tüm ihtirasları gölgede bırakır. Ne var ki, bu ateş pek çabuk tutuşmaz...


Şunu kabul ediyorum ki, tipik Başak kadınında aşkın ateşli, fiziksel yanı biraz zayıftır. Ama bu kadında gizemli, sakin, bekleyen bir özellik vardır. Romantik aşkta çekingenliğin güzelliğini tercih eden erkekler için "ruhun ihtirası", fiziksel ihtirası aratmayan bir özelliktir.


Başak kadını herşeyde kusursuzluk arar, ama bu kendisinin de kusursuz olduğu anlamına gelmez. Olumsuz davranışları vardır ve bu davranışlar çok asap bozucu olabilir. Bunlardan biriyle başlayalım; Başak kadınlarında, hiçkimsenin hiçbir işi kendileri kadar düzenli ve iyi yapamadıkları gibi değişmez bir inanç vardır, insanı gerçekten çileden çıkaran da, genellikle, hiçkimsenin hiçbir işi onlar kadar iyi yapamadığıdır. Aynı zamanda titiz bir şekilde dakiktirler. Siz hiç bir Başak kadınını randevunuzda beklettiniz mi? Sinirlendiği ya da hırçınlaştığı zaman, şiddetli öfkeye kapılmayacak, fırtına gibi esmeyecek, başınızda şişeler kırmayacaktır belki, ama canını sıktığınız zaman sizi tersleyebilir ve huysuzlaşabilir. Açık sözle azarlanabilirsiniz de... Arada sırada bir Başak kadını bayağı şirretleşebilir de, ama çoğu ışı bu kadar ileri götürmez, o'na çiçekler götürün. Hatalı olduğunuzu kabul edin ve tartışmayın. Tartışmanın size hiçbir yaran olmaz, Başakla başa çıkamazsınız, ö bir toprak burcudur, doğanın yaratılışta verdiği güzellikleri beğenir. Bu yüzden çiçekler gerilen sinirlerini yumuşatır. Özür dilemeğe gelince, az ve öz olsun. Başağı hiç kimse kolay aldatamaz. En güzel konuşan bir insanın en ustalıklı yalanını yakalayacak ve yakanızın kenarındaki en hafif bir ruj lekesi O'nun dikkatli gözünden kaçmayacaktır. Fesatlığı yoktur, ama kesinlikle aptal da değildir.


Kirli çamaşırlarınızı karıştıracak demek istemiyorum; hiç olmazsa evlenmeden önce... Evlendikten sonra ise, artık kendi evinde olduğu için, kirli çamaşırlarınızı gözden geçirmekten pek de öyle suçluluk duymayacaktır.
İş kendi hatâsını kabul etmeğe gelince, bu kızın kafasında bir takoz vardır, en iyisi akıllılık edip suçu hemen siz üstlenin bari... Çoğu zaman nasıl olsa O haklı çıkacak, siz de düş kırıklığına uğrayacaksınız... Öyle ise neden kavga etmeli? Onu normal haline döndürürseniz, gene o enfes tatlı yaratık olacak, siz de kimin kazanıp kimin kaybettiğine aldırmayacaksınız bile.,,


Şayet erkeklik gururunuzun alacağı yaraya katlanabilirseniz, mâlî konularda O'nun fikrini almaktan ya da bütçeyi onun ellerine bırakmaktan kârlı çıkabilirsiniz. Çok dikkatli ve pratiktir; Maliye Bakanlığının bile gözünden kaçabilecek en küçük hatâları yakalar. (Eğer doğumunda başka güçlü etkiler almamışsa...)


Şayet bir Başak kızıyla flört ediyorsanız, davranışlarınıza ve gramerinize dikkat edin. Kötü bir konuşmayı, küfretmeyi» ya da el tasından su içmeyi hiç hoş görmez. Kulağının dibinde kereviz çiğnemeğe kalkışmayın ve mısın koçanından yemekten tümüyle vazgeçin daha iyi. O'nun yanında mısın koçanından kibarca yemeğe çalışsanız bile, bu her zaman tehlikeli bir davranıştır. Garsona onu kesmesini ve tabakta servis yapmasını söyleyin. Şapşalca bir giyim de O'ndan asla geçer not almayacaktır. Bir kez Başağa âşık oldunuzsa, en iyisi günde iki kez traş olmağa hazır olun. Bu kural duş almakta da geçerlidir. Traş losyonu sürün, gereksiz tüyleri temizleyin, saçlarınızı özenle fırçalayın, temiz bir gömlek giyin, davranışlarınızda görgüye dikkat edin ve bu kızla buluşmağa gitmeden önce ayakkabılarınızı boyayıp cilalayın. Ve işte size çok değerli bir sır: Bir daha randevuya geç kalırsanız, sanki vakitten haberiniz yokmuş gibi davranın. Kapıdan içeri öfkeyle girin. Size ne olduğunu sorduğu zaman, O'na şu aptal, gülünç, yıkılası kütüphanenin (küfür etmemeğe dikkat edin) kurallarına göre» hep vaktinden beş dakika önce kapandığını söyleyin. Arada sırada pek de fena olmamakla birlikte, her gece daha siz o ağır bilimsel kitapları kaldırmağa vakit bulamadan kapılan üstünüze kapatıp kilitlediklerini anlatın. Geç kaldığınızı tümüyle unutacaktır.


O'nu at yarışlarına götürüp bir haftalık maaşınızı Altın Şans'a yatırdığınızı ve kaybettiğinizi görmesine neden olmayın. Yakışıksız hikâyelerinizi öğle yemeğinde erkek arkadaşlarınıza saklayın. O'na sürekli hafifmeşrep bir tip olmadığı için mutlu olduğunuzu anlatın. Hem de öylesiniz, değil mi? O da zaten erkek delisi biri değil. Başak aşırılıklara kaçmaz. Kendini de idare edebilir, sağ olun... Ama bunu yaparken ille de bir erkek gibi davranması gerekmez.


Fiziksel çekiciliğinizle O'nu etkilemeğe çalışmayın, ya da metroda O'nu kucaklamaya kalkışmayın. Daha ilk ve hattâ onuncu buluşmanızda "iyi geceler" öpücüğü için acele etmeyin-daha iyi şeyler için bekleyin. Zarafet ve incelikle yavaş yavaş ilerleyin. Oyunu baştan sona ustalıkla oynayın. Yoksa kendinizi aşağıda, orkestra yerinde, bütün diğer banjo çalanların arasında bulursunuz. Söz tiyatrodan açılmışken, O da herhalde tiyatro seviyordun Resmi geçitleri de... Tantanalı yürüyüşler, dramatik gösteriler, O'nun sıkı sıkıya kontrol altında tuttuğu kendi heyecanlarına bir çıkış yolu açar. Aynı zamanda O büyük bir eleştirmendir de... Oldukça gelişmiş zekâsı ve artistik zevki karışarak O'na keskin bir sezgi kazandırır. Brodway rejisörlerine bunu bir anlatabilirseniz, turne açılışları için bedava bilet yağmuruna tutulurdunuz, incelikleri anlama O'nun başlıca özelliklerinden biridir. Tiyatro oyunlarım, konserleri, kitapları çok sever. Ancak, bunların içeriği konusunda ciddi şekilde eleştiricidir. Sizin kravatınız, saç biçiminiz, ne yaptığınız, ne söylediğiniz konusunda da o kadar eleştiricidir. Nefes almak sizin için ne kadar doğalsa, eleştirmek de O'nun için o kadar doğaldır. Başak sonsuza kadar herşeyde kusursuzluk arayan bir insandır. O olmasa hepimiz oldukça dağınık, çapaçul kişiler olabilirdik. Bununla birlikte, O'nu eleştirmeyin. Bu, kurallara aykırıdır. Altın kural burada kesinlikle geçerli değildir. O'nun size yaptığını, siz O'na yapmasanız iyi edersiniz. O kristal berraklığındaki anlayışıyla, sizin kusurlarınızın farkında olduğu kadar, için için kendi kusurlarının da farkındadır. Sık sık kendisini de sert bir şekilde yargılar; sizin yardımınıza ihtiyaç hissetmemesi de bundandır. "O, kendisinin en acımasız eleştiricisidir" demek doğru olur.


Bu kadına âşık olmanın en güzel yanı, sizin bütün dertlerinizi üstlenip, belki bundan zevk de almasıdır. Erkekliğinize hiç halel getirmeden, sizin yanlış davranışlarınıza engel olacaktır. Bu da, başka burçlarda doğan kadınların aynen uygulaması gereken bir sanattır.


Sadakat konusuna gelince, ender olarak bir Başak kadınının, anlaşılmaz bir nedenle, dürüstlükten ayrıldığını işitebilirsiniz. Ancak böyle bir gönül eğlencesinin altında genellikle kendine birşeyi kanıtlama arzusu yatar ve pek uzun sürmez. Arada sırada başı dönerek zevk ve safaya dalan Başak kadınları bu yanlış davranışlarım ört bas edecek kadar akıllıdırlar ve böyle bir davranış da hiç kuşkusuz son derece az görülen bir olaydır. Genel olarak, eğer size gerçekten âşıksa, tipik bir Başak kadınını en seksi bir erkekle bir ay ıssız bir adada bıraksanız, sizi aldatmayacağına güvenebilirsiniz, îki ay kalırsa ne mi olur? Şey, ne de olsa Başaklar da insandır, bilirsiniz. Yürüyen, konuşan komputerler değillerdir, insanların sandığından daha sıcak kalpleri ve ilân etmek için ilân tahtası kiralamak zahmetine katlanmasalar da, gerektiğinde gök gürültüsü gibi gürleyebilecek duygulan ve heyecanlan vardır. Başağın duygusal yapısı kontrol altındadır ama, duygulan yok değil, vardır. Bunu unutmayın. Bu size cesaret verecektir.


Başak kızı ufak şeylerde bile insanı rahatsız edecek derecede, kılı kırk yararcasına titizlik gösterir; ama öte yandan dünyanın en iyi, en cömert, en sevecen küçük yaratığıdır. O'nun kusursuzluk merakını kusur olarak değil, erdem olarak kabul edin. Bütün bu kargaşa dünyanın her yerinde şaha kalkmışken, Başağın keskin gözü ve zekâsı olmasa ne yapardık? Eleştirici huyu sinirinizi bozsa bile öyle tatlı ve sevimli bir havası vardır ki, hiç karşı koyamazsınız. Ama tabii, siz bunu zaten öğrenmiş bulunuyorsunuz; yoksa, günde iki kez traş olup, her gece kütüphaneye gider miydiniz? O alçak gönüllü tavırları ve o tatlı, ışıl ışıl gözleri görevlerini iyi yapmışlar. Hattâ başkaları kusur bulmadığı zaman O'nun ne kadar şakacı olduğunu ve o güzel başın içinde ne keskin bir zekânın yattığını da herhalde anlamışsınızdır. Çok hoş ve tuhaf bir şeydir.


Başak burcu kadınları gülerken kahkahaları küçük çıngıraklar gibi çın çın çınlar.


O, hayallere aldanmaz; bu yüzden O'na olmayacak fikirler satmağa çalışmayın. O'na göre gerçek, güzelliktir, güzellik de gerçektir. Her üç saniyede bir kül tablalarını dökmesine alışın, O'nun sokak kedilerine iyi davranın; O da rutin piponuzu ve terliklerinizi getirip elinize verme görevini kadınca bir zarafetle yapacaktır. O kendisini ihtiyatla ve ancak güvendiği kişiyle paylaşır. Küçük şeyler de O'nun için çok şey ifade eder. O, alçak gönüllülüğüne ve doğal utangaçlığına karşın, kara bulutlar toplandığı zaman başkalarına teselli verecek kadar dayanıklı ve güçlüdür. Başak kadınlarının sessiz cesareti ve derin sorumluluk duygusu, geniş aileleri bir arada tutan sihirli bir tutkal görevi yapar. Herhalde iyi bir aşçıdır, O'nun pişirdiği çorbadan asla zehirlenmezsiniz. Eviniz temiz ve rahat olacaktır, ve sehpanın üstündeki kocaman kâsede çikolata yerine elmalar bulunacaktır (çikolata dişlere ve sağlığa zararlıdır).


Herhalde çocuğunuzu burnu akarak, reçele bulanmış yüzüyle ve ayaklarında partal lâstik pabuçlarla mahallede koşuşurken hiçbir zaman görmeyeceksiniz. Minimini parmaklarını, tütününüzü ortalığa saçarken ve özel kağıtlarınıza boya sıvaştırırken de yakalamayacaksınız. Başak kızı sıkı bir disiplinci olacaktır. Başak kadınları bir veya iki çocuktan fazlasını pek istemezler. Kadınlık duygularını tatmin etmek için anneliğe ihtiyaçları yoktur. Ama bir kez bebek O'nun yaşamına girince, onun fiziksel, ahlaksal ve öğretimle ilgili ihtiyaçlarını hiçbir zaman ihmal etmeyecektir. Duygusal ihtiyaçlarını o kadar kolay karşılayamayabilir. Ancak, sizin sevginizden emin olur ve takdir edildiğini bilirse rahatlayacak ve çocuğuna çok sıcak bir sevgi gösterecektir. Minikler Başak annelerini tatlı bir şekilde şakacı ve nazik bulacaklardır. Başak anneler sıkı bir disiplinle çocuklarına iyi alışkanlıklar kazandırmağa çalışacaklardır. Ama öyle tatlı bir havaları vardır ki, çocuklar güvenle sevildiklerine inanırlar.


Son kalan paranızla ekmek değil "ruhunuz için sümbüller alın" .diyen şiiri hatırlıyor musunuz? Bu kadına her ikisini de verin. Onu çoğunlukla dikiş dikerken, yama yaparken yakalayabilirsiniz; ancak gerçekten tipik bir Başak eşse, eviniz birbirine karışan mis gibi taze çiçek kokulan ve fırındaki çıtır çıtır sıcak ekmek kokularıyla dolu olacaktır. Eve gelmek ne güzel... O, sizin eski hayallerinizin tozunu silkeleyecek ve tekrar pırıl pırıl parlamalarını sağlayacaktır. Asla, sizin jiletinizi ve kirpiklerini boyamak için diş fırçanızı ödünç almayan bir eşiniz olacaktır. Hastalandığınız zaman bir melek gibi size bakacak ve en iyi arkadaşınızla flört ederek sizi utandırmayacaktır. Temiz pak giyinecek ve ev işleriyle kuaför dedikodularının dışında başka konularda da sizinle konuşabilecektir. Ondan, hakettiğiniz tüm sadakati ve ilgiyi göreceksiniz. Kıskançlık yüzünden duygusal sahneler yaratmayacak ve paranızı aptalca harvurup harman savurmayacaktır. Sırlarınızı kalbinde saklayacak, işinizi yoluna koymanıza yardım edecek ve herhalde orta yaştayken yüzü kırışmayacaktır. Şimdi gerçekten söyleyin, bütün bunlar halinize tavrınıza dikkat etmenize ve tırnaklarınızı temiz tutmanıza değmez mi? Gözleri, tertemiz sevgiyle dolu serin göller gibidir ve gülümsediği zaman bütün odayı ışığıyla aydınlatır. Bir daha hiçbir zaman bu kadar şanslı olamazsınız.

Alıntı.Başak Erkeğinin Özellikleri
ILISKILERINDE MACERA DEGIL, HUZUR VE DUZEN ARAYAN, YA DA


UZUN MACERALARDAN SONRA SAKIN BIR LIMANA YANASMAK


ISTEYEN KADINLAR ICIN BASAK ERKEGI VAZGECILMEZDIR.


Merttir ve cok caliskandir.Kimseyi yari yolda birakmaz. Aradigi kadin kulturlu, zarif,


dost olmalidir. O bir temizlik hastasidir. Asik olabilmesi icin ona cok guvenmeesi gerekir.


Şunu hemen açıklığa kavuşturmakta yarar var. Eğer kalbiniz romantik rüyalara ve peri masallarına açlık duyuyorsa, umutlarınızı sakın Başak erkeğine bağlamayın; yoksa kendinizi ölüm orucu içinde bulursunuz. Başakla kurulan bir gönül ilişkisi, hayatım sadece tatlı duygulara bağlamış olan bir insanı sert bir vuruşla soğuk yere serdiği zaman, üzücü olabilir.


Bu adam hemen hemen tamamiyle pratik, nesnel bir düzeyde yaşar ve hikâye kitabı aşklarının gerçek dışı duygusallığına bel bağlamaz. Kuşkusuz, bu tümüyle bir anlayış sorunudur. Çünkü, her şeyden önce, böyle bir aşk kendisini kadın-erkek ilişkisinin eşiğine yaklaştırmakta pek işe yaramayacaktır. O, odanızın penceresi altında serenat yapacak tipte bir adam değildir. O, gül sarmaşığının parmaklıklarına (ya da eğer apartmanda oturuyorsanız, yangın merdivenlerine) tırmanmağa başlayıncaya kadar, ne yazık ki, siz ay ışığının aydınlattığı balkonunuzda uzun süre tek başınıza beklemek zorunda kalacaksınız.


Aslında Başaklar, çocukluğun ilk yıllarından başlayarak aşk konusuyla çok derinden ilgileneceklerdir, ama Romeo-Juliet cinsinden bir aşkla değil. O, aşk sözcüğünü en güzel şekilde, kendisini karşılıksız olarak ailesine, arkadaşlarına, kendisinden daha zayıf ve olanakları daha az olanlara adamakla ifade eder. Başak içgüdüsel bir çalışma aşkıyla görev disiplin ve kendini çaresizlere adama aşkıyla doğmuştur. Böylesine yükseklere erişememiş olan Başaklar bile, şu ya da bu şekilde bencillikten uzak bir ideale hizmet edememenin hafif suçluluğunu duyarlar.


Dramatik heyecanlar, duygusal vaatler, gözyaşıyla dolu ilân-ı aşklar, yapışkan sevgi şeklinde kendini gösteren bir aşk, Başak erkeğini sadece soğutmakla kalmaz, şehir dışına giden ilk otobüse ya da trene atlayıp kaçacak kadar korkutur da.. (Gerçekten çaresiz kalmadıkça, uçaklar Başak için fazla hızlı ve fazla pahalıdır.) Ancak, O her ne kadar çelik ve buz karışımı gibi görünürse de, uygun sıcaklığı bulunca zevkten eriyebilir. Hiç kuşkusuz, Başağın kalbine giden yollar vardır. Gizli yollar. Arsızca peşinden koşmak bunlardan biri değildir. Bir sürü flörtçü vamp kadının ve tehlikeli deniz kızlarının şaşırarak ve düş kırıklığına uğrayarak öğrendikleri gibi, koketlik ve cinsellik de bu yollardan biri değildir.


Başaklar aşkta fazlalıktan çok kalite ararlar. Her kategoride kaliteye oldukça çok önem verdiklerinden, gerçek aşk ilişkileri çok azdır ve bunlar da bazen talihsizlikle veya herhangi bir üzüntüyle sonuçlanır. Başağın böyle bir hayal kırıklığı karşısındaki normal tepkisi, kendisini bulabildiği en zor işe gömmek, genel olarak toplumdan uzaklaşmak ve bundan sonraki aşk olasılıklarında iki kat daha dikkatli olmaktır. Büyük strateji kullanmak ve çok sabırlı olmak zorunda kalabilirsiniz. Başağın esas içgüdüsü iffettir ve bundan ancak iyi bir nedenle ya da fevkalâde iyi bir kadın için vazgeçebilir. Başakların hepsi değilse de çoğu, başka Burçlara göre çok daha büyük kolaylıkla bekâr yaşayabilirler.


Hiç belli etmese de, Başak incelikle baştan çıkarma sanatının ustası olabilir. O çapkın Fransız, utangaç nazik tebessümüyle gülümsediği zaman içi titreyen iki kuşaktan kadın bunun ne demek olduğunu size anlatabilir. Bilirsiniz, Maurice Chevalier, Karuzo gibi sesi olduğu için efsaneleşmedi. Örneğin O benim kuşağımdan olmayabilir, ama gene de O'nu gördüğüm ya da sesini işittiğim zaman kalbimde kelebeklerin uçuştuğunu hissederim.
Başak erkek keskin zekâyla sağlam toprağın karışımıdır. Soğuk flörtçülüğüyle bir çok kalbi kırmasıyla tanınırsa da, O'nun o eleştirici analiz,duygusu ve herkesi beğenmeyen zevki selimi, sık sık çıktığı flört gezilerinde plâtonik alandan ayrılmasına pek olanak vermez. Başak'ta gerçek bir arzu uyandırabilmek için O'nu kor ateşiyle yakmak gerekir. Sadece mahcupluğu ve seçiciliği bile uygunsuz ilişkiler kurmasını önlemeğe yeter. Kuşkusuz, arada sırada dünyevi, fiziksel bazı deneyimlere girişebilirse de, bunlar kural değil istisnadır. Kural, uzak bir ilgidir. Şu gerçekten "yalnız büyükler için" olan filmlerin birinde rol almayı kabul eden bir Başak erkeği tanıyorum. Bu işi sadece para için yapmıştı o sırada iflâs durumundaydı ve hâlâ birisi bundan söz edecek olsa, kulaklarına kadar kızarır. Doğal olarak erkek erkektir ve bütün Başak'ların teknik yönden bakir kalmaları gerekmez;ancak dış görünüşleri her zaman tertemizdir. Başağın aşkında istisnasız her zaman temiz ve nezih olan birşey vardır. Bazı talihsiz olaylar dış görünüşüne sıradan bir hava verse bile, Başak bu aşkın-en ihtiraslı zamanında bile-kirlenmesine, bozulmasına izin vermez.


Başak âşık olacağı kişiyi bulmak için o değerli zamanını harcamakta acele etmeyecektir, çünkü, yeme, giyinip kuşanma, sağlık ve çalışma alışkanlıklarında olduğu gibi, kadın seçiminde de aynı derecede eleştirici ve kılı kırk yararcasına özenen bir insandır. Sakın O'nu yanıltmağa ya da O'na yalan söylemeğe kalkışmayın. Sizin Başak âşığınız hiç hayale kapılmaz. O, nezih, dürüst ve samimi bir ilişki ister. Bunu bulma şansının ne kadar az olduğunu kendisi de çok iyi bilir, ancak, daha azma razı olacağını ummanın da hiçbir yaran yoktur. Şayet koşullar O'nu uygunsuz bir ilişki kurmağa zorlamışsa, bu ilişkinin pençeleri arasında uzun süre kalmayacağından kuşkunuz olmasın.


Başak, aklının başından alınması zor bir erkektir. Devamlı bir eş ihtiyacıyla yanıp tutuşmadan uzun süre yaşayabilir. Eğer aklınızı O'na taktınızsa, bu sizi ağlatmaya yeter. Acaba mermerden mi yapıldığını, yoksa kalpsiz mi doğduğunu merak edersiniz. Hayır, mermerden yapılmamıştır, ve evet, kuşkusuz kalbi vardır. Sabırlı olun. Bekleyen, sonunda muradına erer.


Arada sırada meraklanan ve kendi haline bozulan Başak, sadece erkekliğinde bir kusur olup olmadığını anlamak için isteyerek uygunsuz bir çılgınlığa kalkışabilir. Kuşkusuz erkekliğinde hiçbir kusur yoktur, kendisi de bunu anlayınca, artık bunu kendisine kanıtlamak için başka sunî denemelere girişmeyecektir. Hiçbir soğuk, nezih ve kendisine hâkim Başak, sonsuza kadar insan yapısının çağrısına sağır kalamaz. Ama bir kez de yenilince, bunu kabul etmekten utanç duyacaktır. Teslim olmanın eşiğine geldiği zaman ustalıkla sanki hiçbir şey yokmuş gibi davranarak gerçek duygularını gizleyecektir. Başak'ta, baskı altındaki bir kıvılcımdan daha güçlü, ama son derece ince bir aktörlük yeteneği vardır. Bir partide eğlenemediği zaman hastalık numarası yaptığı gibi, ilgilendiği kişiye de, aynı derecede zekice, ilgilenmiyormuş gibi davranacaktır. Aşık olduğunu anladıktan sonra bile büyük bir vecd içinde kendinden geçerek teslim olacağını sanmayın. Ve hâlâ, uğruna bekârlığından vazgeçmeğe değen kişinin gerçekten siz olup olmadığınıza karar vermeğe çalışırken, sahiden soğuk bir adam rolü oynayacaktır.


Bununla birlikte, gerçekten âşık olduğuna karar verince de, büyük bir sadelikle duygularını size açıklayacaktır. Aşkı, başka burçlarda olduğu gibi asla dalgalanmadan, sürekli bir alevle yanacak ve yıllar geçtikçe harikulade bir güvenilirlikle sıcaklığını sürdürecektir. Bu, o kadar kötü birşey mi? Başak aşkının peri masalına benzeyen tek yanı, eğer gerçekten âşıksa, gerçek eşine sahip olmak için yıllarca beklemesi, ya da O'nu alıp aile ocağına getirmek için binlerce dağı aşmayı göze almasıdır. Camdan ayakkabıya uyacağını anladığı o narin ayağın peşinde, çok büyük fedakârlıklar yapabilir. Alev bir kez yandıktan sonra, ne kadar güçlü olduğunu hiç kimse inkâr edemez. O alevi söndürmek hemen hemen imkânsızdır. Siz de Cindirella gibi sonsuza kadar sevileceksiniz, işin püf noktası, sanırım, ilk ateşi yakmakta... Başağın cam ayakkabısı ancak nadir bulunan bir ayağa uyar. Başak son derece özel bir kişidir.


O'nu bir kez yakaladıktan sonra, kıskançlığınızı davet edecek hiçbir şey yapmayacaktır. Mutluluğunuzu bozabilecek mâlî sorunları, akrabalardan veya dışarıdan gelen etkileri ortadan kaldırmağa azimlidir. Siz O'nun yanında oldukça, maddi veya manevi tüm güçlükleri yenmede inanılmaz bir kuvvet ve dayanıklılık gösterecektir. Şu acımasız dünyada herhangi bir nedenle yüreğiniz acı ve üzüntüyle dolduğu veya hastalandığınız zaman, O'ndan daha müşfik, daha tatlı ve nazik bir hayat arkadaşı bulamazsınız. Belki sizi para yağmuruna tutamayacaktır, ama bütün ihtiyaçlarınızı sağlayacak ve sizi ilgi yağmuruna tutacaktır.


Bir Başak erkeği kadınları üzen küçük büyük tüm sorunlara karşı istisnasız çok anlayışlı, düşünceli ve müşfiktir. Kristal kadar berrak bir hafızası vardır ve neden o kadar önem verdiğinize pek akıl erdiremese de, özel günleri herhalde unutmayacaktır. Başak erkekleri son derece sahiplenen kişiler olmalarına karşın, öyle delice ateşli bir kıskançlık göstermeyeceklerdir. Bu size önemsiz ince bir çizgi gibi gelir, ama önemlidir. Gerçi başka erkeklerin size gösterdikleri ilgi karşısında duygusal kıskançlık sahneleri yaratmaz ama, ruhunun derinlerine kök salmış sahiplenme duygusu, küçük bir özgürlüğün ne çok şey demek olduğunu size anlatmalı. Durmadan aile ocağından uzaklarda dolaşan bir Başak eşi, günün birinde bir de bakar ki kocasız kalıvermiş... Başak'lar son derece sadıktır ve aile bağlarını koparmayı hiç istemezler. Ancak, hoşgörüleri kötüye kullanılıp da sonunda bıçak kemiğe dayanınca, boşanmak için mahkemeye başvurmakta bir an tereddüt etmezler. Öyle karmakarışık, uzadıkça uzayan boşanma dâvaları onlara göre değildir. Evlilik bir kez bitmişse, bitmiş demektir. Güle güle; iyi şanslar... Başağın o keskin ve olağanüstü kusursuz hafızası bile, geçmişteki anılan tazeleyip duygusal gözyaşları dökmesine neden olmaz; çünkü, duygularına hakim olabildiği kadar, anılarını da sıkı bir disiplin altında tutabilir. Kendini disiplin altında tutma yeteneği O'nun doğal yapısının ayrılmaz bir parçasıdır. Bir kez kararını veren Başak erkeği, yoluna devam eder, artık bütün gözyaşları dökmeniz, yalvarıp yakarmanız boşunadır, kararından dönmez. Ciddi şekilde çatlayan bir evliliğin kınlan parçalarını bir araya getirip yapıştırarak tekrar kusursuz bir evlilik kurulacağı hayaline asla yenik düşmez.


Şayet kalbinizi bir Başak erkeğine kaptırdınızsa, O çevrenizde dolanıp dururken aklınızı başınıza toplasanız iyi olur. Başaklar pislik ve kabalıktan, terbiyesizlikten olduğu kadar, cehaletten, aptallıktan ve şapşallıktan da nefret ederler. Başak kalbini çalmağa niyetlenen bir kızın, o güzel saç biçiminin altında gelişmiş bir beyin taşıması gerekir-dikkatinizi çekerim, güzel saç biçimi dedim... Başaklar, vücut ve akılca temiz, güzel giyinen ama modanın aşırılıklarına kapılmayan kadınları ararlar.


İlle de bir Julia Child olmanız gerekmez; ama tanrı aşkına, bir Başak kocanın olur olmaz şeylerle yetineceğini sanacak kadar saf olmayın. Zevkine düşkün, bencil, akıl fukarası bir kadın, seksapel kraliçesi bile olsa, bir Başak erkeğiyle asla geçinemez. Üstsüz bir eğlence kızının işi sonuna kadar götürmeği umacağı, dünyadaki son erkek Başak erkeğidir; üşüdüğü zaman çıkarıp süveterini verecek kadar yakınlık gösterse de, sonuç değişmez, iş ciddiye binince, O kendisine kelimenin tam anlamıyla bir eş arar- bir metres değil.


Başak erkekleri, kural olarak, baba olmak için yanıp tutuşmazlar. Onların kendilerine has egoları, ruhsal tatmin için çocuk sahibi olmak ihtiyacında değildir ve Başaklar küçük aile sahibi olmak isterler. Böyle olduğu halde çocuk sahibi olunca da Başak son derece çocuklarına düşkün bir baba olur ve sorumluluklarını hiçbir zaman hafife almaz. Çocuklarının yeteneklerini geliştirmek ve onlara kendi yüksek davranış standartlarını aşılamak için pekçok saatlerini severek harcayacaktır. Severek onların ev ödevlerinde yardımcı olmak isteyecek ve hobileri, müzik dersleri; kampa ve Özellikle üniversiteye gitmeleri konularında sonsuz özverilerde bulunacaktır. Bir Başak baba zekâ ve kültüre büyük önem verecek ve ahlâk, nezaket ve iyi vatandaşlık konularında çocuklarını titizlikle eğitecektir. Hattâ boşanan Başak bile, nerede olurlarsa olsunlar, çocuklarının iyi bakılmasına ve iyi tahsil görmesine dikkat edecektir. Başak babaların çocukları genellikle, kitaplara ve öğrenmeye karşı sevgi ve saygı duyarak büyürler. Çocuğunu şımartan bir Başak babaya pek rastlayamazsınız ve çocuklar gereken disiplini bol bol alırlar. Bütün bunlar iyidir de, bir Başak babayla çocukları arasında daha elle tutulur, gözle görülür bir sevgi ifadesine ihtiyaç olabilir, çünkü Başak doğal olarak pek sevgisini açıkça göstermek âdetinde değildir. Bu alanda bebeklikten başlayarak ciddi bir çaba sarfedilmezse, günün birinde, çok derinden sevdiği çocuklarıyla kendisi arasında aşılmaz bir engelin oluştuğunu farkedebilir. Aynı zamanda, çok eleştirici olmaya, çok kısa sürede çok fazla şey beklemeye ve çok hoşgörüsüz olmaya da eğilimi vardır.


Başak, sağlığına biraz titizlik göstermenizi bekleyecektir, ama hasta olduğunuz zaman O'da sizin başınızda bekleyecek ve size bakacaktır. Arada sırada, hattâ belki de sık sık huysuzluğu ve aksiliği tutabilir. Ancak kesin olan bir şey vardır. O'nu kendi haline bırakır, üstüne gitmezseniz, kendiliğinden sizinle tartışmaya girişmeyecektir. Bırakın hırçınlığını yensin; o zaman huysuzluğunu unutturmak için gösterdiği şefkatle sizi şaşırtabilir. Bırakın meraklansın. Bu Başağın bir çeşit zihinsel egzersizidir ve O'na iyi gelir. Ama baktınız ki sağlığını etkilemeğe başladı, o zaman dikkatini ilginç ya da değişik bir şeye çekerek O'nu üzüntüden kurtarın. Sürdürmesi zor olsa da, Başağın dikkatini bir yere çekmek o kadar zor değildir.


Şimdi, ne yapmanız gerektiğini bildiğinize göre, Başak erkeğe hâlâ aşıksanız, anık çok mutlu bir geleceğe umutla bakabilirsiniz demektir. Uyanık ve bilgili bir kocanız olacak ve bu erkek sizden karşısında el pençe divan durmanızı ya da iki kulağınızın arkasına parfümler sürerek, dişlerinizin arasına bir gül sıkıştırıp her dakika seksi bir görünüşle çevresinde dolanmanızı beklemeyecektir. (Bununla birlikte, iki elinizde birer kalıp sabunla çevresinde dolanmanızı bekleyebilir.)


Şayet kusurlarım yüzüne vurmamak konusunda iyi bir taktik kullanırsanız, kocanız güvenilir ve hoş bir eş olacaktır. Her gece toz var mı diye parmağını mobilyalara sürmesini kusur saymazsanız, zaten pek fazla kusuru da olmayacaktır. Bunun gibi küçük alışkanlıkları olabilir. Ne yaparsa yapsın, kusur bularak dır dır etmemeğe çalışın. Unutmayın, başkalarına yaptığı eleştirici analizleri kendisi hazmedebilecek yapıda yaratılmamıştır. Sizi eleştirme alışkanlığına alışın, elinde olmadan böylesine hassas bir kılı kırk yancı olmasına da gülün geçin. Bir kez, darılıp gücenme huyunuzdan vazgeçince rahatlayacak ve zekî, sadık Başağınızla gerçekten mutlu olacaksınız. O bir melek değil, omuzlarında kanatlan yok. Ama bilin ki, pek çok kadın sizi kıskanacak...


Düşünün; kaç kadın böyle çalışkan, yakışıklı, evde derli toplu, yıldönümlerini hatırlayan ve parasıyla harikalar yaratan bir erkekle evlidir? Kaç kadın böyle güzel giyinen, vaktini arkadaşlarıyla dışarda geçirmeyen, başka kadınlara pas vermeyen ve genellikle kibar ve düşünceli olan akıllı bir kocaya sahiptir? Bir kez daha yakından bakın. Başağınızın başını hareleyen ışık acaba sokak lâmbalarının aksi mi? Yok canım, kutsal bir ışık olamaz. Bu gece tiyatroda ağzınızdaki tereyağlı patlamış mısın O'nun kucağına püskürünce size öyle söylendikten sonra!... Tabii olamaz... Şu huysuz adam!... Gene de bir çeşit çekici havası var... Gülümsediği zaman, pırıl pırıl gözlerinde kendinizi görebilirsiniz, öyle ise, gerçek kanatlarıyla gerçek bir melek gelinceye kadar, bu size yeter...

Alıntı.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:06   #3 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Başak Burcunun Aşk HayatıBaşak burcunun üyeleri iyi konuşma yeteneğine sahip insanları sever. Başak iletişim kurmayı, etrafında zeki, entellektüel ve sakin insanların olmasını ister. İlerleyebilecek bir beraberliğin temelini atabilmek için, Başak ile sakin ve kaliteli bir yerde buluşmayı tercih etmek gerekir.


Başak'ın seçiciliğini göz önüne alarak, sağlıklı yiyeceklerin, sessiz, sakin ve romantik bir müziğin olduğu bir restaurant oldukça uygundur. Başak oldukça ilginç ve her konuyu rahatlıkla tartışabilecek, özellikle entellektüel alış-verişlere çok yatkın bir insandır. Fakat daha ilk günlerden gizli, mahrem konuların konuşulmasından, sırların paylaşılmasından, problemlerin ortaya dökülmesinden hoşlanmaz. Birliktelikde Başak'ın ilk günden itibaren takdir etmesi ya da yüceltmesi mümkün değildir.


Eleştiriye yatkın olan yapısı, ancak gerçeklerden emin olduktan, ölçüp biçtikten ve sıkı bir değerlendirmeden geçirdikten sonra tatmin olabilir. Ancak Başak kendisinden her hangi bir fikir ya da tavsiye istenirse, konu hakkında bütün bildiklerini tüm açıklığıyla paylaşır. Başak oldukça dikkatli planlar yapar. Finansal güvence ve kişisel gelişim, yaşamında önemli bir yer tutar. Aşırı harcamalar gibi, hemen başlayan ve hızla gelişen ilişkiler de onları rahatsız eder.


Genellikle pratik ve ulaşılabilir amaçları olan eşler seçmeye özen gösterirler. Başak insanı yaşamını paylaşmaya değeceğine inandığı insanı bir kez bulduğunda, ona her zaman sadık olmaya çalışarak, onu mutlu etmek isteyecektir. Ancak sorumluluk sahibi, hassas ve entellektüel yanı kuvvetli insanlar bir Başak'ın aşkını anlayabilir.


Dışardan kolayca anlaşılmasa bile, Başak oldukça sıcak, samimi ve dürüst bir yapıya sahiptir. O'nun kalbini bir kez kazanan, kendini yaşamı boyunca unutamayacağı bir sıcaklığın ve vericiliğin içinde bulur.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:07   #4 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Başak Burcu Cinsellik ve Sex AnaliziBu kişiler ulaşılması kolay bir mutluluğun özlemini çekerler, çünkü aşırı tutkulardan korkarlar. Onlar için aşk demek evlilik ve güvenli bir yaşantı demektir. Evcil aşk ideal aşktır onlar için. Konforlu bir evde monoton bir yaşantı sürdürmek isterler.


Erkek
Utangaç aşık. Ne ateşli ne de sevgisini gösteren bir tiptir. Akıllı ve usludur.


Kadın
Kendisine çizdiği sınırı bir aştı mı şaşırtacak kadar ateşli olabilir.
BAŞAK ile KOÇ : Başak,atılgan Koç'tan etkilenir.Ama,Koç'un ateşli bir yatak arkadaşına ihtiyacı vardır ve Başak'ın kısıtlamaları buna uygun davranmasına engel olur.Koç her zaman macera arar.Başak ise denenmiş doğru şeylere kilitlenmiş gibidir.Başak heyecan verici konuşmalardan,Koç heyecan verici uygulamalardan hoşlanır.Olamayacak bir ilişki gibi görünüyor ; evlilik ise kesinlikle cennet vadetmiyor.


BAŞAK ile BOĞA : Boğa acele etmeden ve yorulmadan seks yapmaktan haz duyar.Başak ise çözümler,inceler ve belki de eleştirir.Bunun dışında Başak,Boğa için ateşli olmasa da istekli bir yatak arkadaşıdır.Başka konularda gerçek bir uyum vardır.Her ikisi de maddiyatçı,pratik,etkileyici şeylere hayran birer ev kuşudurlar.Mutlu (heyecan verici olmamasına rağmen) bir ilişki,uyumlu bir evlilik.


BAŞAK ile İKİZLER : Cinsel olarak anlaşabilirler ; çünkü Başak bu konuda hiç bencil değildir.İkizler de genelde pek ateşli sayılmaz.Gene de İkizler'in sevişme konusundaki tutumu daha girişkencidir ve Başak'ın nazlarına gelemez.İkizler özgürlüğüne düşkündür ve Başak'ın kontrol ve hükmetme arzusunu kabullenemez.Başak,İkizler'i havai ve sorumsuz bulur.Mümkün bir ilişki ama evlilik defterine imza atılmamalı.


BAŞAK ile YENGEÇ : Başak, Yengec'in ihtiyaç duyduğu duygusal güvenliği ve küçük sevgi gösterilerini ona verir.Yengeç'in bağımlılığı, Başak'ın korumacı tavrına fevkalade uyar. Yengec'in hayal gücü Başak'ı heyecanlandırır.Yengeç'in karşısındakini memnun etme arzusu da ,Başak'ın içine işler.Bu ikili,birlikte kabuklarından çıkıp,hayatın güzelliklerine varacaklardır.Ateşli bir ilişki,kalıcı bir evlilik.


BAŞAK ile ASLAN : Aslan sekse düşkündür.Başak ise otların arasında yuvarlanmaktansa,güvenlikte olmak ister.Bu durum ve Başak'ın eleştirme eğilimi anlaşmazlıklara neden olacaktır.Başak'ın maddeci ve ayakları yere basan tutumu da Aslan'ın savurgan ve iyimser doğasıyla çatışır.Muhtemelen bir gecelik bir ilişki ve felaketle sonuçlanacak bir evlilik.


BAŞAK ile BAŞAK : Cinsel tutumları aynıdır ve aşk ilişkisini daha derin bir şeyin temeli olarak görürler: ömür boyu sürecek bir hayat arkadaşlığının.Yatak odasındaki talepler aşırı olmaz ama bu gene de şikayet ve eleştirilerin önüne geçemeyecektir.Başak bu konuda kendine hakim olamaz.Sıkı bir ilişki,fakat evliliğin iyi gitmesi,can sıkıntısının çok erken başlamamasına bağlı.


BAŞAK ile TERAZİ : Sevgi ve şefkat dolu Terazi,Başak'ın soğuk ve çözümleyici davranışlarıyla altüst olur.Başak aşırı eleştiricidir ve bu da Terazi'nin öz güvenini sarsabilir.Terazi'nin havailiği,münasebetsizliğe en ufak tahammülü olmayan Başak'ın hoşlanmadığı konulardandır.Bu iki burç arasında çok az ortak nokta vardır.Zor bir ilişki.Evliliğe ise niyetlenmemek en iyisi.


BAŞAK ile AKREP : Her ne kadar Başak,Akrep'in cinsel ateşini söndürmeye eğilimliyse de , bu ikili temelde uyumludur.Akrep,Başak'ın cinsel arzusunu kabartmaya çalışmaktan asla vazgeçmez.Başak da Akrep'in niye bu kadar didindiğini merak edip durur : Sevgili oldukları kadar,arkadaş da olamazlar mı ? Eğer Başak uzlaşmaya yanaşırsa,Akrep de uslu duracaktır.İlginç bir ilişki ve kalıcı bir beraberlik için olumlu frekanslar.


BAŞAK ile YAY : Yay'ın aşka dertsiz tasasız yaklaşımı,Başak'ı çıldırtabilir.Başak'ın güvenlik arayışı içindeki yüreği,bu ilişkide sızım sızım sızlayabilir.Yay;Başak'ın ihtiyaçlarını anlamak için pek az çaba ya gösterir ya göstermez.Ayrıca Başak'ın sekse karşı aşırı iffetli ve ihtiyatlı tutumu,Yay'ı çileden çıkarır.Bu durumda Yay,kaçınılmaz olarak seksi başkalarında aramaya başlar.İkisi birlikte bir hafta sonu geçirebilirler ama bir ömür asla.


BAŞAK ile OĞLAK : Başak,cinsel açıdan Oğlak'a çekim duyar ama havai fişeği her zaman ateş almayabilir.Başak,Oğlak'ın yatak odası dışındaki ilgilerinde,ikinci planda kaldığını hissedebilir.Bu da bazı çatışmalara neden olur.Bunun haricinde,uyum içinde yürüyebilecek bir beraberlik.Her ikisi de çok pratik,duygusal yönden tedbirli,idareci ve düşünsel yönden aktifler.Biraz cansız bir ilişki ama iyi ve sağlam bir evlilik olacaktır.


BAŞAK ile KOVA : Her ikisi de aşkı fiziksel egzersizden çok,düşünsel bir uyum olarak görmek eğilimindedirler.Bu ideal ilişki,başka türlü farklılıklar yüzünden bozulur.Başak sekste pek düzenlidir,Kova ise uçarı.Başak Kova'yı ihmalkar,Kova Başak'ı hissiz bulur.Aşkları gün geçtikçe artmak yerine,azalmaya yatkındır.Gerçekçi bir ilişki,akılsız bir evlilik olur.


BAŞAK ile BALIK : Başak için,aşk ile güvenlik,fiziksel ihtiyaç ile düşüncesel uyum sıkı sıkıya bağlıdır.Balık için aşk,yaşamın,güzelliğin, Romantizmin ve duygusal heyecanın insanı bütünüyle saran büyüsüdür.Başak'ın sekse dikkatli ve disiplinli yaklaşımı,Balık'ın derin ve sınırsız arzuları söz konusu olunca,her şeyi altüst eder.Başak'ın tedbirciliği birazcık olsun törpülenmezse,bu ilişki kısa süreli ve rahatsız bir birleşme ve mutluluk vadetmeyen bir evlilikle sonuçlanır.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:07   #5 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Başak Burcu ve Sağlık
Başak burcu sinir sistemini ve barsakları yönetir. Başak insanları Yengeçler gibi mide hastalıklarına yatkın olduklarından, dengeli beslenmeleri gerekir. Birçok Başak insanı sebze yemeklerini yeğ tutarlar.


Başak burcu yükselen kişilerin fiziksel yapıları: ince belli zayıf, ortadan uzun boylu, yuvarlak yüzlü pembe-beyaz ya da esmer tenlidirler. Saçları genellikle koyu renk olur. Başak'lar genellikle kendilerine çok özen gösterdiklerinden sağlıklı olurlar. Yediklerine ve içtiklerine çok özen gösterir, başkalarına da bu konuda öğütler verirler.


Sağlık koşullarını iyi değerlendirirler. Bazıları hastalık hastası olurlar. Hastalanınca üstlerine titrenmesini isterler. Başak burcu mide ve sinir sistemini yönettiği için Başak'ların hastalıkları genel olarak bedenin bu bölgeleriyle ilgilidir.


Bu nedenle beslenme ve dinlenmelerine özen göstermelidirler. Pratik ve yöntemci yaradılışlarından ötürü sağlık koşullarına uyarlar. Hastalık hastalarının dışında az hastalanırlar. Doktorları onlara iyileştirme yöntemlerini açıklarsa anlayışlı, aklı başında ve uyumlu bir hasta olurlar.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:07   #6 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Başak Burcu DiyetiŞekerleme deyince siz akla geliyorsunuz. Özellikle de çikolata hayatınızın vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ancak bu yiyeceklerden uzak durmalısınız çünkü kalbinizde problem yaratabilir. Tuz, buğday, çavdar, yağsız sığır ve kuzu eti, peynir, zeytin, portakal, limon, kavun, elma, armut sizin ideal yiyeceklerinizdir. Kavun, elma, armut kısmen cildinizi temizlemek ve saçlarınıza bakım sağlamak için yardımcı olur. Elma ise kurtarıcınızdır.


Başak burcu titizliğini burada da gösterir ve besinlerinin seçiminde oldukça özenlidir.fakat kendilerine fazla tolerans gösterdiklerinde kilo olayı sakıncalı hale gelebilir.bu yüzden yağlı ve baharatlı yemekleri kendilerinden uzak tutmalıdırlar.çünkü bunlar hem mideyi hem bağırsakları yorarak sorunlara yol açar.Fazla kahve içmeleri de bağırsak düzenlerini etkiler. nişastalı yiyecekler enerji sağlamanız için gereklidir fakat şeker problemi yaratabilir.beyaz et,taze peynir,bol meyve ve balığı sofranızdan eksik etmeyin.yoğurt da sizin bünyenizin dostudur.hem bağırsaklarınızı temizler hem de protein ve b vitamini emiliminde büyük rol oynar. Sindirim sisteminiz için besinlerinize dikkat etmelisiniz.fakat bunun yanı sıra ruh haliniz de önemlidir. Stresi yemek başındayken kendinizden uzak tutabilirseniz sakin yenen bir yemek çok daha rahat sindirilecektir.3 Günde 2 kilo verebilir, 2 gün ara verip tekrar başlayabilirsiniz. Bitkisel çaylar ve 2 litre su kesinlikle alınması gerekiyor. Destekleyici olarak, günde yarım saat spor şart.
1. gün
Kahvaltı:2 dilim kepek ekmek, 1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir, 1 bardak portakal suyu. Arada 1 bardak süt.
Öğle Yemeği:1 Kase sebze çorbası, bol yeşil salata , arada 1 tane şeftali.( çorba, lahana, havuç, kereviz den yapılacak.)
Akşam Yemeği:1 Tabak sıcak sebze yemeği, bol salata ve arada 1 elma. Yatarken bir fincan yeşil çay.


2. gün
Kahvaltı:1 porsiyon meyve salatası, arada 4 diyet bisküvi.
Öğle Yemeği: 1 Tabak yağsız makarna, 1 tabak zeytinyağlı sebze, diyet meyveli yoğurt.
Akşam Yemeği:1 Tabak sıcak sebze yemeği, bol salata, 1 elma.


3. gün
Kahvaltı: 5 Tane zeytin, 1 domates,1 salatalık, Arada 2 kayısı.
Öğle Yemeği: 3-4 Kaşık yeşil mercimek yemeği, bol salata,arada 1 porsiyon meyve.
Akşam Yemeği: Izgara, Yeşil salata


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:07   #7 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Standart

Başak Burcu Ünlüleri

Michael Jackson,
Uğur Dündar,
Vitali Hakko,
Peter Sellers,
Ray Charles,
Ingrid Bergman,
Agatha Christie,
Greta Garbo,
Leo Tolstoy,
D.H. Lawrence,
Sophia Loren,
Friedrich Nietzche,
Hale Soygazi,
Müjdat Gezen,
Gülben Ergen
Cüneyt Arkın,
Burak Kut,
Hande Ataizi.


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:58   #8 (permalink)
Sonsuzluk şimdi başlıyor..

* נσѕєρнιηє ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: Cehennet -
Yaş: 24
(Mesajlar): 4.808
(Konular): 800
Renkli Para : 1571
Aldığı Beğeni: 41
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Depresyonda
Takım :
Standart

şimdi napah hepsini okuyah mı reyiz

Hiç kimsenin iyi gelmediği yerden sarıyorsun yaralarımı..
Hiç kimsenin dokunamadığı yerden kanatıyorsun sonra..

.
* נσѕєρнιηє ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 17 Ağustos 2011, 18:59   #9 (permalink)
Yabancı.

* נσѕѕι ' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: 33 -.-
Yaş: 24
(Mesajlar): 2.389
(Konular): 408
Burç:
Renkli Para : 62026
Aldığı Beğeni: 116
Beğendikleri: 128
Ruh Halim: none
Cool

Alıntı:
~SeSiLya. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
şimdi napah hepsini okuyah mı reyiz
okumak zorunda diğilsin reyiz


"Bir insana sırrınızı verdiğinizde,
Özgürlüğünüzü de verirsiniz.."

*Elif Şafak

* נσѕѕι ' isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
başak, burcu, hakkında, herseey


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557