Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Astroloji > Günlük Burç Yorumları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Günlük Burç Yorumları Günlük Burç Yorumlarının bulunduğu ve her gün güncel olarak paylaşıldığı forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By Şafak
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01 Nisan 2013, 21:20   #1 (permalink)
Emekli Yönetici

Şafak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 18 Ağustos 2011
Nerden: Eskişehir
Yaş: 27
(Mesajlar): 17.906
(Konular): 12982
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 967442
Aldığı Beğeni: 1672
Beğendikleri: 1673
Ruh Halim: Ruhsuz
ÖdülleriÜye Ödülleri: 6
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
tick 2 Nisan 2013 Salı, Günlük Burç Yorumları

02 Nisan 2013 Günlük Burç Yorumları

02.04.2013 Günlük Burç Yorumları
www.forumrenkli.com burç yorumlarını sizlerle paylaşıyor…2 nisan 2013 günlük burç yorumları,2 04 2013 burçlar, 2 nisan 2013 akrep burcu yorumu,2 nisan 2013 aslan burcu yorumu,2 nisan 2013 balık burcu yorumu,2 nisan 2013 başak burcu yorumu,2 nisan 2013 boğa burcu yorumu,30 mart 2013 ikizler burcu yorumu,2 nisan 2013 koç burcu yorumu,2 nisan 2013 kova burcu yorumu,2 nisan 2013 oğlak burcu yorumu,2 nisan 2013 terazi burcu yorumu,2 nisan 2013 yay burcu yorumu, 2 nisan 2013 yengeç burcu yorumu,2013 nisan ayı burç yorumları,günlük burç yorumları,2013 nisan günlük burç yorumları,2 nisan burç yorumları,2 nisan 2013 salı burç yorumları

KOÇ
Gökyüzü, bugün sabah saatlerinde işinizle ilgili önemli gelişmelerin yaşanabileceğine işaret etmekte. Gururunuz okşanacak ve yetenekleriniz için şükredeceksiniz. Kendinizi, yaşadıklarınızı ve yaptıklarınızı değerlendirerek öz disiplininizin sizi yönlendirdiği doğrultuda önemli kararlar alabilirsiniz. Bugünlerde işinizle ilgili çok daha özverili ve prensipli bir çalışma tarzı belirlemelisiniz. Maddi anlamda çok şanslı bir dönemdesiniz, verdiğiniz emeğin mükafatını fazlasıyla alacaksınız. Yurt dışı ile bağlantılı eğitim ya da işinizle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Korkularınızı, başkalarının bu konuda ne düşündüğünü bir tarafa bırakın ve içinizdeki ışığı eğitimle geliştirmeye bakın. Özel yaşamınızda ise, yaşanan gelişmelere karşı tedbirli davranmalı, duygularınızı belli etmemeye özen göstermelisiniz.

Günün Olumlaması: Büyük bir dönencenin içinde deneyimlediğim acı, tatlı, hüzünlü, öfkeli duygularımın dengelendiği, yüreğimin sesinin doğrultusunda belirlendiği özel ve değerli anlardayım. Her doğan günle kendimi tekrar keşfediyor, içimde var olanı sevgiyle, tevazu ile harmanlayarak hayat yolunda ışığa doğru yürüyorum.

BOĞA
Bugün sağlığınızla ilgili en ufak bir konuyu es geçmeden hareket etmelisiniz. Bedeninize gereken önemi vermeyi öğrenmelisiniz. Günün ilerleyen saatlerinde işinizle ilgili keyifli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yeni fikirlere açık olmalı ve sizden yaşça büyük insanların tecrübelerinden faydalanarak hareket etmelisiniz. Maddi konularda oldukça şanslısınız, unuttuğunuz ya da uzun zamandır tahsil edemediğiniz bir alacağınız bugün gelebilir. Ev hayatınızı ilgilendiren konularda ise, gerginlikler yaşayabilirsiniz. Ani çıkışlar yapmamalı ve ilk sözü söyleyen taraf siz olmamalısınız. Bekar Boğa’lar ise, bugün karşı cinsin yoğun ilgisi ruhunuzu okşayacak fakat bir ilişkiye adım atmadan önce karşınızdaki insanı tanımaya çalışarak hareket etmelisiniz.

Günün Olumlaması: Yenilik enerjisini tüm ruhumla çağırıyor, beni de içine katarak yoluma rehber olmasını diliyorum. Eskimiş ruh ve bedenimde ağırlık yaratan tüm enerjileri, sevgi ve kararlılıkla evrene iade ediyorum. Pozitif enerjileri sevgiyle kendime çekerek her alanda sağlıkla, aşkla başarılı oluyorum.

İKİZLER
Gökyüzü, bugün zihninizin bir hayli karışık olacağına işaret etmekte. İsteklerinizi ve yaptıklarınızı sorgulayacağınız bir gündesiniz. Geçmişte size doğru gelen şeyler bugün gelmeyebilir ve o dönemlerde istemeden de olsa sergilediğiniz davranışlarınızdan pişmanlık duyabilirsiniz. Bu duyguyu olumsuzluk olarak algılamaktansa, kendinize yaptığınız bir öz eleştiri olarak değerlendirip kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz. Bundan sonrası için içinizdeki sesi dinleyerek doğrularınızı hayata geçirebilirsiniz. İş hayatınızda ortaklıkları olan İkizler burçları, bugün resmi dairelerle ilgili konularda bir takım aksaklıklar söz konusu olabilir. İletişim gücünüzü ortaya koymalı ve aksi gelişen olayları lehinize çevirebilirsiniz.

Günün Olumlaması: Geçmişte yaptığım olumsuz davranışlarımın neden olduğu olayları ve kendimi sevgiyle affediyorum. Bugünkü olgunluğum inançlarımla gelişmeye devam ederken, ben yeni kararlar alıyor ve uyguluyorum. İnsanları her haliyle seviyor ve değişmelerini beklemiyorum. Herkes yaşamımda olması gereken yerde dengeli ve huzurluyum.

YENGEÇ
Gökyüzü, bugün içinde bulunduğunuz şartlara karşı yüreğinizden taşan isyan duygunuzu kontrol altına almanız için uyarıyor sizleri. Radikal kararlar almak için biraz daha beklemeli, fevri davranışlarda bulunmadan sabırla hareket etmelisiniz. Aksi halde yaşamınızda süregelen sessizlik, büyük fırtınalara dönüşebilir. En iyisi uygun zamanı beklemek ve isteklerinizi gerçekleştirebilmek için akıllıca alt yapıyı hazırlamak olacaktır. İlerleyen günlerle birlikte hayatınızın durgun, kötüye giden yanlarında hızla yaşanacak gelişmeler ne kadar doğru bir yol seçtiğinize daha iyi idrak edebilmenizi sağlayacak. Başkalarından önce kendinize güvenerek hareket etmelisiniz. Olayların sizi götürdüğü yere değil, sizin girişimlerinizin karşılığında isteklerinizi yönlendirebilen kişi olmanız önemlidir.

Günün Olumlaması: Değişim enerjisini sevgiyle kabul ediyorum. Değiştirmekte zorlandığım tüm alışkanlıklarımı, davranışlarımı yüksek irademle değiştiriyor ve yenileniyorum. Sağlıklı ve huzurluyum. Özüme sadık kalarak gelişmenin keyfiyle yepyeni başlangıçlara cesaretle yol alıyorum.

ASLAN
Gökyüzü bugün ruhsal ve kişisel gelişiminizde deneyimleyeceğiniz olumlu gelişmelerle, sizi yaşamın her alanında farklı noktalara taşıyacak enerjilere sahip. Farkındalığınızın oldukça yüksek olduğu bir gündesiniz. Daha önce farkına varamadığınız birçok ayrıntıyı fark edebilir, bunların üzerine düşünerek bilinç düzeyinizi yükseltecek çalışmalara başlayabilirsiniz. Değerlerinize daha fazla sahip çıkacağınız, kendinize her zamankinden daha fazla değer vermeye başlayacağınız özel zamanlardasınız. Yaşamınızdaki dengelerin yer değiştirmeye başlaması ile birlikte hem iş hem de özel yaşamınızda isteklerinizi net bir şekilde ortaya koyacak ve rotanızı belirleyerek hareket edeceksiniz.

Günün Olumlaması: Duygularımı ifade etmeyi seçiyorum. Sevgimi, aşkımı, kızgınlıklarımı dengeliyor ve beni engelleyen tüm enerjilerden uzaklaşıyorum. Benliğimle bütünleşmenin huzurunu yaşıyorum.

BAŞAK
Bugün evli ve uzun süredir beraberliği devam edenler, sevdiklerini sahiplenme içgüdünüzün artması ile yaşanacak bazı olumsuz olayların önüne geçebilirsiniz. Sevdiğiniz insanlarla ilgili sezgilerinizin size verdiği mesajı onlarla paylaşın. Ruhsal enerjiniz oldukça yüksektir. Dua, meditasyon ve ritüeller için oldukça uygun bir gündesiniz. İş hayatınızda ise, maddi olarak yaşanacak sürpriz gelişmelerle emeğinizin karşılığını alıyor olmanın haklı mutluluğunu yaşayacaksınız. Yeni bir iş arıyorsanız bugün olumlu cevabı alarak yeni bir başlangıç deneyimleyebilirsiniz.

Günün Olumlaması: Yaptığım işe ruhumdan gelen güzellikleri yansıtıyorum. İnsanların da ruhlarına hitap etmeyi başarıyorum. Mistik dünyanın gizemli kapılarını araladıkça daha çok öğreniyor, bilgeliğe giden yolda ilerliyorum.

TERAZİ
Gökyüzü, bugün iş arkadaşlarınıza karşı tutumunuzun oldukça önem taşıdığı konusunda sizleri uyarıyor. Durup dururken alınganlıklar ve agresif tavırlar sergileyerek onları kıracak davranışlarda bulunabilirsiniz. Kontrollü olmanızda fayda var. İşlerinizin planladığınız hızda gitmemesi sizleri gergin bir ruh hali içine soksa da öfkenizi sizi önemseyen insanlardan çıkarmamayı öğrenmelisiniz. Bugün maddi konularda oldukça şanslısınız. Olumsuz düşüncelerinizden bir an önce uzaklaşın ve işinize her zamankinden daha fazla önem gösterin. Bir alacağınızla ilgili hukuksal gelişmeler yaşanabilir ve uğramış olduğunuz mağduriyetiniz giderilebilir.

Günün Olumlaması:
Bugün ruhumdaki tüm karanlıklarımdan aydınlanıyorum. Sahip olduğum her şey için teşekkür ediyorum. Yüreğimin sesine kulak verdikçe bilinçaltımın derinliklerinde yer eden acılarımı, öfkemi ve pişmanlıklarımı fark ediyorum. Bu duygularımı özgürleştiriyorum. Böylelikle yaşam benim için çok daha keyifli, bolluk, bereket, sevgi dolu bir hale geliyor. Kendime, yeteneklerime, hür irademe ve inançlarıma güveniyorum.

AKREP
Gökyüzü, bugün sizleri geçmişte kalan bir ilişkinin yüreğinizi saran fırtınasıyla baş başa bırakabilir. Zorlu bir dönemden sonra yüreğinizin sahibiyle tekrar bir araya gelebilirsiniz. Evrenin size sunmuş olduğu bu şansı sonuna kadar değerlendirmeli ve yüreğinizin sizi götürdüğü yere kararlılıkla gitmelisiniz. Yaşadığınız zorluklar ve acı deneyimler sizleri olgunlaştırdı. Haklarınıza sahip çıkın ve hiç kimsenin mutluluğunuzu etkilemesine izin vermeyin. İş hayatınızda ise, bugün tartışmaların içine çekilmek istenebilirsiniz, dikkatli davranın ve olayların dışında kalın. Kişisel bakım; saç kesme ve boyama için uygun bir gündesiniz.

Günün Olumlaması: Göklerin bilgeliğiyle çıktığım yolda özümden gelen sese kulak veriyorum. Mavinin derinliği ile aydınlanıyor, bilgimi sevgimle ve emeğimle zenginleştiriyorum. Yeteneklerimi geliştirerek yapmam gereken hiçbir şeyi ertelemeden, bahane bulmadan, korkmadan, cesurca ortaya koyuyor, kazanarak ilerliyorum.

YAY
Gökyüzü sizleri kişisel gelişiminize yönelmeniz için destekliyor. Kendinizi geliştirebileceğiniz alanlara yönelebilir, farkında olmadığınız yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Bugün işinizle ilgili tüm planlarınızı yapmalı ve maddi gelirlerinizi, kendinizi mesleki anlamda geliştirmeye yönelik eğitimler için kullanmalısınız. Özel yaşamınızda ise, sevdiğiniz insanla iletişiminiz oldukça kuvvetli olacağı için ikinizin de keyif alacağı ortamlar ilişkinize heyecan katacaktır. Beraberliği olmayan Yay’lar; aşka olan inancınızı yitirme noktasına getiren beraberliklerden sonra doğru insanla tanışabilir ve aşkın muhteşemliğini yeniden yaşayabilirsiniz.

Günün Olumlaması:
Hayatımın her alanında sevgi ve aşk var. Eşimi aşkla seviyorum. İşimi, çocuğumu, ailemi ve dostlarımı her geçen gün büyüyen bir aşkla seviyorum. Yaşamıma mana kazandıran en güzel duygudur sevgi. Ben onunla beslendikçe yaşamımda hiçbir olumsuzluk olmaz ve onun bana verdiği güçle her zorluğun üstesinden gelerek kendim ve sorumlu olduklarım için her zaman doğru kararlar alırım.

OĞLAK
Bugün kişisel büyüme yönünde ilişkilerinizdeki tutumunuz önem taşıyor. Alışkanlıklarınız ya da olaylar karşısındaki tutumunuzu, daha sakin, uyumlu bir tavırla yönünüzü belirlemek için doğru bir şekilde kullanabilirsiniz. Problem yaşadığınız insanlarla ortak noktalarda buluşabilirsiniz ve kişisel çıkarlarınızı koruyarak doğru adımlar atabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise, duygularınızı bastırmaktan vazgeçmeli ve bir an evvel ruhunuzun size gönderdiği mesajları dikkate alarak kendinizle yüzleşmeyi öğrenmelisiniz. İlişkinizde huzurlu olmak istiyorsanız, her şeyi sizin açınızdan değerlendirmeyi bırakmalısınız.

Günün Olumlaması: Geçmişi tüm kalbimle affediyorum, yaşadıklarımla olgunlaşıyorum ve biliyorum ki yerlerin ve göklerin yüce sahibi, benim hakkımı yüksel adaleti ile değerlendirir. Sahip olduğum olgunluk, bundan sonrasını en yüce hayrıma olacak şekilde değerlendirip yönümü belirlemem için yeterlidir.

KOVA
Gökyüzü, bugün duygusal hayatınızda yaşanacak problemlere işaret etmekte. Seçimlerimizin bedeli hepimiz için olumlu ya da olumsuz sonuçları beraberinde getirir. Zamanında doğru gelen konular, şimdi size rahatsız edici gelebilir. İçinizde kopan fırtınaları, birlikte olduğunuz insanla paylaşmalı ve birlikte neler yapabilirsiniz, yanlış giden konuları nasıl çözme kavuşturabilirsiniz bunları düşünmeli ve kararlar almalısınız. Gerçekleri görmezden gelerek hareket ederseniz, tahmin bile edemeyeceğiniz sonuçlarla karşılaşabileceği ve derin üzüntüler, pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. Herkesten önce kendinize dürüst davranmalısınız. Bugünün şansı ise, talih oyunları olabilir sizler için.

Günün Olumlaması: Ruhumdaki ışık güneş gibi aydınlatıyor her yanı. Sevginin, huzurun ve aşkın içindeyim. Sağlıkla başladığım her güne şükrediyorum, yaşamımın her anını bütünün hayrına, en güzel haliyle değerlendiriyorum.

BALIK
Gökyüzü, iş ve özel yaşamınızda tekrar eden sorunlar üzerine düşünmeniz ve insan ilişkilerinizi gözden geçirerek düzenlemelerde bulunmanız için uyarıyor sizleri. Kendinize öz eleştiride bulunmanız, yaşamınızdaki olumsuz olaylara kendinizi değiştirerek kalıcı çözümler bulmanızı sağlayacaktır. İşinizle ilgili yeni fikirlere açık olmalı ve çalışma arkadaşlarınızın da görüşlerine başvurmalısınız. Maddi anlamda yatırım yapmayı düşünüyorsanız, acele etmemeli ve ayrıntılara önem vererek beklemede kalmalısınız. Bekar Balık’lar, iki aşk arasında kalabilir, seçim yapmakta oldukça zorlanabilirsiniz.

Günün Olumlaması: Gökkuşağının 7 renginin muhteşem ışıltıları ruhumu sarmışken ben yenileniyorum. Doğan her günle daha sağlıklı nefes alıyor, ruhumu ve bedenimi yoran tüm alışkanlıklarımdan kolaylıkla uzaklaşıyorum. Sevgiyle besleniyor, aşkla güçleniyorum
∞ MαsαL Bunu beğendi.
Şafak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 01 Nisan 2013, 23:42   #2 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart

Teşekkürler şafak

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
2 04 2013 burçlar, 2 nisan 2013 akrep burcu yorumu, 2 nisan 2013 aslan burcu yorumu, 2 nisan 2013 balık burcu yorumu, 2 nisan 2013 başak burcu yorumu, 2 nisan 2013 boğa burcu yorumu, 2 nisan 2013 günlük burç yorumları, 2 nisan 2013 koç burcu yorumu, 2 nisan 2013 kova burcu yorumu, 2 nisan 2013 oğlak burcu yorumu, 2 nisan 2013 salı burç yorumları, 2 nisan 2013 terazi burcu yorumu, 2 nisan 2013 yay burcu yorumu, 2 nisan 2013 yengeç burcu yorumu, 2 nisan burç yorumları, 2013, 2013 nisan ayı burç yorumları, 2013 nisan günlük burç yorumları, 30 mart 2013 ikizler burcu yorumu, burç, günlük, günlük burç yorumları, nisan, salı, yorumları


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557