Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Sağlık > İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgileri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgileri İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgilerini burada bulabilir ve paylaşabilirsiniz..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ekim 2014, 22:10   #1 (permalink)
Bayan Üye

aLiSyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2012
Nerden: balıkesir
Yaş: 31
(Mesajlar): 967
(Konular): 845
Burç:
Renkli Para : 2145
Aldığı Beğeni: 152
Beğendikleri: 118
Ruh Halim: Melek Gibi
Takım :
aLiSyA - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Benical Cold Yan Etkileri

Benical Cold Tablet ateş düşürücü, ağrı kesici, öksürük kesici etkileri olan bir ilaçtır ve daha başka etkileri de mevcuttur.

Benical Cold Tablet aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

Ateş, ağrı, öksürük, burun akıntısı ve burun tıkanıklığı ile seyreden soğuk algınlığı;
Gribal enfeksiyonlar.

Benical Cold Tablet burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Bu ilaç ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Benical Cold Tablet Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Benical Cold; karaciğer hastalığı, alkolizm ve/veya beyin hasarı varlığında kullanılması durumunda zararlı olabilir. Ayrıca çocuklar için önerilen çocuk dozunun aşılması halinde çocuklarda da zararlı olabilir. Böyle bir durumda hekiminize danışmadan bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.

Her Benical Cold film kaplı tablet 2.72 kJ ≈ 0.016 ‘’meyve değişkenlik birimi’’ içerir.

1 meyve değişkenlik birimi = 190 kJ veya 45 kcal’dir. Eğer diyabet (şeker) hastasıysanız bu hususa dikkat ediniz.

Eğer aşağıda belirtilen:

hipertansiyon (yüksek tansiyon);
hipertiroidizm;
kardiyovasküler hastalık (kalp-damar hastalığı);
iskemik kalp hastalığı;
diyabet (şeker hastalığı);
göz tansiyonu (glokom);
prostat büyümesi;
60 yaşın üzerinde olmak.

bu durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz Benical Cold Tablet’i kullanırken dikkatli olunuz, uzun süreli kullanımdan kaçınınız. Hekiminiz tarafından aksi belirtilmedikçe 5 günden daha uzun süre kullanmayınız.

Benical Cold Tablet ile tedaviniz süresince alkol tüketmekten kaçınınız.

Eğer her gün 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız ya da alkol kaynaklı karaciğer rahatsızlığınız varsa öncelikle hekiminize danışmadan Benical Cold Tablet’i kullanmayınız. Bu ilacı kullanmak sizin için uygun olmayabilir ya da daha düşük doz veya özel bir kontrole gereksinim duyabilirsiniz.

Eğer şikayetleriniz iyileşmezse ya da daha kötüye giderse, Benical Cold Tablet’i kullanmayı bırakınız ve hekiminizle görüşünüz.

Benical Cold Tablet’i kullanımınız süresince parasetamol (parasetamol Benical Cold Tablet’in etken maddelerinden biridir.) içeren diğer ilaçlardan da kullanıp kullanmadığınıza dikkat ediniz. Bu sayede her ilaç dozunda ya da günlük toplam doz olarak size önerilenden daha fazla parasetamol tüketmekten yani parasetamol doz aşımından kendinizi sakınabilirsiniz.

Benical Cold Tablet’i Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer aşağıda sıralanan durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz Benical Cold Tablet’i kullanmayınız:

Parasetamol, dekstrometorfan hidrobromür ve/veya psödoefedrin hidroklorür’e (parasetamol, dekstrometorfan hidrobromür ve psödoefedrin hidroklorür Benical Cold Tablet’in etken maddeleridir.) alerji;
İlacın bileşiminde bulunan diğer maddelere alerji;
İleri derecede hipertansiyon (yüksek tansiyon);
İleri düzeyde koroner kalp hastalığı;
Karaciğer ve böbrek fonksiyonlarında ağır bozukluk;
Epilepsi (sara);
Tanısı konmuş veya şüpheli doğuştan uzamış QT sendromu veya Torsades de Pointes;
MAO inhibitörü [moklobemid (Aurorix, Lobem)] kullanımı.

Benical Cold Tablet’i kullanmaya başlamadan önce alerjik reaksiyon gösterdiğiniz ilaçlar var ise bunları hekiminize eksiksiz olarak bildiriniz.

Eğer aşağıdaki durumlardan bir ya da birkaçına sahipseniz Benical Cold Tablet’i kullanmaya başlamadan önce hekiminize bildiriniz:

karaciğer rahatsızlığı;
beyin hasarı;
alkolizm;
böbrek rahatsızlığı.

Eğer bu rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanamayabilirsiniz ya da güvenle kullanabilmeniz için tedaviniz süresince doz ayarlaması ya da spesifik bir test yapılmasına gereksinim duyabilirsiniz.

Eğer her gün 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız ya da alkol kaynaklı karaciğer rahatsızlığınız varsa öncelikle hekiminize danışmadan Benical Cold Tablet’i kullanmayınız. Bu ilacı kullanmak sizin için uygun olmayabilir ya da daha düşük doz veya özel bir kontrole gereksinim duyabilirsiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Benical Cold Tablet’i Kullanabilir Miyim?

Gebelik kategorisi C. Hayvanlar ve gebe kadınlar üzerinde yapılmış hiçbir kontrollü çalışma bulunmamaktadır. Bu nedenle gebelik döneminiz süresince hekiminiz tarafından yarar/zarar oranı değerlendirilerek, ilacı kullanmanızın söylenmesi halinde bu ilacı kullanınız.

Süt çocuklarının özellikle duyarlı olabildiği psödoefedrinin (psödoefedrin Benical Cold Talet’in etken maddelerinden biridir.) anne sütüne geçip geçmediği gösterilmemiştir. Bu nedenle emzirme döneminiz süresince Benical Cold’u kullanmanız sakıncalıdır.

Araç ve Makine Kullanırken Benical Cold Tablet’i Kullanabilir Miyim?

Benical Cold Tablet’in araç ve makine kullanımı üzerine etkisi yoktur.

Benical Cold Tablet’i Nasıl Almalıyım?

İlacınızı tam manasıyla hekiminiz tarafından size öngörüldüğü şekilde ya da prospektüsünde yazan yönergeler doğrultusunda alınız. Eğer bu yönergeleri anlamazsanız eczacı, hemşire ya da hekiminize size açıklamalarını rica ediniz. Hekiminiz tarafından size uygun görülenden daha yüksek dozda ya da daha uzun süre ilacınızı kullanmayınız. Reçetenizde size tarif edilen yönergelere uyunuz.

Benical Cold Tablet’i 1 bardak dolusu suyla, bütün halde yutunuz.

Parasetamol’ü (parasetamol Benical Cold Tablet’in etken maddelerinden biridir.) asla size uygun görülenden daha yüksek dozda almayınız. Yetişkinler için 1 defalık maksimum doz 1gram (1000mg); 1 günlük maksimum doz 4 gram (4000mg)’dır. Çok fazla parasetamol almak karaciğere zarar verebilir. Eğer günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız Benical Cold Tablet’i kullanmadan önce hekiminizle konuşunuz.

Eğer şikayetleriniz iyileşmezse ya da daha kötüye giderse, Benical Cold Tablet’i kullanmayı bırakınız ve hekiminizle görüşünüz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti gelmişse almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz doz için ekstra ilaç almayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız bir acil servisi arayarak destek alınız. Mide bulantısı, kalp atımlarında artış, endişe hali, baş dönmesi, görme bulanıklığı doz aşımı belirtilerindendir.

Benical Cold Tablet’i Alırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Benical Cold Tablet ile tedaviniz süresince alkol tüketmekten kaçınınız.

Benical Cold Tablet’i kullanımınız süresince parasetamol (parasetamol Benical Cold Tablet’in etken maddelerinden biridir.) içeren diğer ilaçlardan da kullanıp kullanmadığınıza dikkat ediniz. Bu sayede her ilaç dozunda ya da günlük toplam doz olarak size önerilenden daha fazla parasetamol tüketmekten yani parasetamol doz aşımından kendinizi sakınabilirsiniz.

Benical Cold Tablet’in Yan Etkileri

Allerjik reaksiyon belirtileri olan bu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz ilacı kullanmayı bırakınız ve acil yardım desteği alınız: ürtiker(kurdeşen), nefes almada zorluk, yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir ancak bunların varlığında hekiminizle konuşup ilacınızı kullanmaya devam edebilirsiniz:

ağız kuruluğu;
iştahsızlık;
uykusuzluk;
kalp atımlarında artış;
mide şikayetleri.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir; burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza danışınız.

Benical Cold Tablet ile Etkileşen Diğer İlaçlar Nelerdir?

Aşağıda sıralanan ilaçlarla Benical Cold Tablet’in bir arada kullanılması olası ilaç etkileşimleri açısından sakıncalı olabilir ya da yeterli etkinlik sağlanamayabilir. Bu nedenle Benical Cold Tablet’i hekiminize danışmadan bu ilaçlarla birlikte almaktan kaçınınız. Eğer aşağıdaki ilaçların bir ya da birkaçını kullanıyorsanız Benical Cold Tablet’i kullanmaya başlamadan önce hekiminize söyleyiniz;

Sempatomimetikler [dobutamin (Dobutamine DBL); dopamin hidroklorür (Dopmin, Dopamine Orna, Giludop); izoprenalin hidroklorür (Asteral); efedrin hidroklorür (Efedrin, Efedrin Hidroklorür); norfenefrin hidroklorür (Novadral); vb. ];
MAO inhibitörleri [Moklobemid (Aurorix, Lobem)].

Benical Cold Tablet ile etkileşen diğer başka ilaçlar da mevcut olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün ilaçlar ve diğer alternatif tıp methodları hakkında bilgi veriniz; bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Benical Cold Tablet’i kullanımınız süresince parasetamol (parasetamol Benical Cold Tablet’in etken maddelerinden biridir.) içeren diğer ilaçlardan da kullanıp kullanmadığınıza dikkat ediniz. Bu sayede her ilaç dozunda ya da günlük toplam doz olarak size önerilenden daha fazla parasetamol tüketmekten yani parasetamol doz aşımından kendinizi sakınabilirsiniz.

Benical Cold Tablet’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Benical Cold Tablet’i 25 derecenin altındaki oda sıcaklığında, nem ve ışıktan uzak bir yerde saklayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

BENİCAL COLD Film Kaplı Tablet ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! BENİCAL COLD Film Kaplı Tablet ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; BENİCAL COLD Film Kaplı Tablet'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve BENİCAL COLD Film Kaplı Tablet'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

Birinin gözlerine bakmak onun rüyalarına girmeyi göze
almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa o gözlere
bakmayacaksın.
aLiSyA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
benical, cold, etkileri, yan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557