Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Sağlık > İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgileri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgileri İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgilerini burada bulabilir ve paylaşabilirsiniz..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17 Ekim 2014, 22:12   #1 (permalink)
Bayan Üye

aLiSyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2012
Nerden: balıkesir
Yaş: 31
(Mesajlar): 967
(Konular): 845
Burç:
Renkli Para : 2145
Aldığı Beğeni: 152
Beğendikleri: 118
Ruh Halim: Melek Gibi
Takım :
aLiSyA - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Betaksim Flakon Yan Etkileri

Betaksim Enjektabl Flakon 500 mg; her flakonda 500 mg Sefotaksim’e eşdeğer Sefotaksim sodyum bulunmaktadır. Betaksim Enjektabl Flakon 1000 mg; her flakonda 1 g Sefotaksim’e eşdeğer Sefotaksim sodyum bulunmaktadır.
Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim) Nedir?

Sefotaksim bir antibiyotiktir ve sefalosporin grubu antibiyotikler arasında yer alır. Sefotaksim vücuttaki bakteriler ile savaşarak çalışır.

Enjeksiyonluk Sefotaksim farklı türdeki birçok bakteriyel enfeksiyonun tedavisinde kullanılır. Ağır hatta hayati tehlike yaratabilecek enfeksiyonlar da bunlara dahildir. Sefotaksim ayrıca ameliyat geçiren kişilerde enfeksiyon oluşumunu önlemek için de kullanılır.

Sefotaksim, Sefotaksim’e duyarlı bakterilerin sebep olduğu aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

üreme – boşaltım sistemi enfeksiyonları;

kadın üreme organları ile ilgili enfeksiyonlar;

alt solunum yolu enfeksiyonları;

kemik ve / veya eklem enfeksiyonları;

gonore (bel soğukluğu);

karın içinde oluşan enfeksiyonlar;

deri ve yumuşak doku enfeksiyonları;

menenjit ve beyin – omurilik ile ilgili diğer enfeksiyonlar;

kanda hastalık yapıcı mikroorganizmaların önemli ölçüde artmasıyla gelişen ağır enfeksiyon durumu (septisemi);

kan dolaşımında bakteri bulunması durumu (bakteriyemi).

Sefotaksim burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Bu ilaç hakkında eczacılarımızdan daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.
Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer Sefotaksim'e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da sefalosporin grubu diğer antibiyotiklere* alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

(*sefalosporin grubu ilaçlar [sefaklor (Losefar); sefaklor monohidrat (Cec, Ceclor, Cefradur, Cekloteva, Duricef, Kefsid, Sanocef); sefaleksin monohidrat (Maksipor, Sef); sefprozil (Erasef, Prefix, Serozil); sefazolin sodyum (Cefamezin, Cefzin, Cezol, Eqizolin, İespor, Maksiporin, Rebasin, Sefazol); sefepim hidroklorür (Ekipim, Maxipime, Unisef); sefditoren pivoksil (Meiact, Spectracef); sefiksim (Suprax, Zimaks); sefiksim trihidrat (Cephix, Sancefix); sefodizim sodyum (Modivid); sefoperazon sodyum (Cefobid); sefoperazon ve sulbaktam kombinasyonu (Sulperazon); sefotaksim sodyum (Betaksim, İeforan, Sefotak); seftazidim pentahidrat (Brospect, Fortum, İesetum, Zidim); seftizoksim sodyum (Cefizox); seftriakson sodyum (Cefaday, Cephaxon, İesef, Nevakson, Novosef, Rocephin); sefuroksim sodyum (Aksef, Cefaks, Cefurol, Enfexia, Multisef, Sefuroks, Zinnat); sefuroksim aksetil (Cefaks, Enfexia, İnceptum, Oraceftin, Sefaktil, Sefuroks, Zinnat Forte); vb. ])

Bu ilacı kullanmadan önce eğer herhangi bir ilaca (özellikle de penisiline) alerjiniz varsa doktorunuza söyleyiniz. Ayrıca karaciğer veya böbrek hastalığınız, diyabet (şeker) hastalığınız, herhangi bir mide veya bağırsak bozukluğunuz ya da kalp ritim bozukluğunuz varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz.

Kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile bu ilacı size reçete edilen (doktorunuz tarafından belirtilen) sürenin tamamı boyunca kullanınız. Enfeksiyon vücudunuzdan tamamiyle temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşme olabilir. Ancak, enfeksiyonun tamamiyle temizlenmesi için ilacı size belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanmalısınız.

Sefotaksim genel soğuk algınlığı veya grip gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmeyecektir.

Antibiyotik ilaçlar ishale sebep olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Eğer sulu veya kanlı ishaliniz varsa doktorunuzu arayınız. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.

Bu ilaç idrardaki glikoz (şeker) seviyesini kontrol etmek için yapılan laboratuar testlerinde beklenmedik sonuçlar ortaya çıkmasına sebep olabilir. Sizi tedavi eden doktorlara Sefotaksim kullandığınızı bildiriniz.
Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Sefotaksim'e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da aşağıda sıralanan sefalosporin grubu diğer antibiyotiklere alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız, bunlar:

sefadroksil monohidrat (Cefradur, Duricef);

sefaklor (Losefar);

sefaklor monohidrat (Cec, Ceclor, Cefradur, Cekloteva, Duricef, Kefsid, Sanocef);

sefazolin sodyum (Cefamezin, Cefozin, Cezol, Eqizolin, İespor, Maksiporin, Rebasin, Sefazol);

sefprozil (Erasef, Prefix, Serozil);

sefepim hidroklorür (Ekipim, Maxipime, Unisef);

sefiksim (Suprax, Zimaks);

sefiksim trihidrat (Cephix, Sancefix);

seftazidim pentahidrat (Brospect, Fortum, İesetum, Zidim);

seftizoksim sodyum (Cefizox);

seftriakson sodyum (Cefaday, Cephaxon, İesef, Nevakson, Novosef, Rocephin);

sefodizim sodyum (Modivid);

sefoperazon sodyum (Cefobid);

sefoperazon ve sulbaktam kombinasyonu (Sulperazon);

sefditoren pivoksil (Meiact, Spectracef);

sefaleksin monohidrat (Maksipor, Sef);

sefuroksim sodyum (Aksef, Cefaks, Cefurol, Enfexia, Multisef, Sefuroks, Zinnat);

sefuroksim aksetil (Cefaks, Enfexia, İnceptum, Oraceftin, Sefaktil, Sefuroks, Zinnat Forte);

sefdinir (Ceftinex);

sefpodoksim proksetil (İnfex, Sefpotec).

Bu ilacı kullanmadan önce, eğer herhangi bir ilaca (özellikle de penisiline) alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz doktorunuza söyleyiniz:

böbrek hastalığı;

karaciğer hastalığı;

herhangi bir mide veya bağırsak bozukluğu (kolit; kalın barsak iltihabı gibi);

diyabet (şeker hastalığı);

kalp ritim bozukluğu.

Bu gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz Sefotaksim kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli şekilde kullanabilmeniz için dozaj ayarlamalarına veya spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
Gebelik ya da Emzirme Döneminde Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim) Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi B. Sefotaksim’in doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamileyseniz veya tedavi sırasında gebe kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söylemelisiniz. Sefotaksim anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.
Araç ve Makine Kullanırken Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim) Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.
Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim’i) Nasıl Kullanmalıyım?

Bu ilacı tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Sefotaksim kas içine veya topladamar içine enjeksiyon yoluyla uygulanır.

Doktorunuz, hemşireniz veya eczacınız bu enjeksiyonu size uygulayacaktır. Size enjeksiyonu evde nasıl uygulamanız gerektiği öğretilmiş ve direktifler verilmiş olabilir. Eğer enjeksiyonu nasıl uygulayacağınızı ve şırınga, iğne veya kullanılan diğer parçaları nasıl atmanız gerektiğini tamamiyle anlamadıysanız enjeksiyonu kendi kendinize uygulamayınız. İlacın enjeksiyon yoluyla uygulanması büyük dikkat ve deneyim gerektiren bir uygulama şeklidir. Yapılacak ufak bir hata çok ciddi sorunlara yol açabilir; bu nedenle enjeksiyonluk Sefotaksim’i kullanırken mutlaka bir sağlık profesyonelinden yardım alınız.

Sefotaksim’i kullanmadan önce bir sıvı (seyreltici) ile karıştırmanız gerekecektir. Eğer enjeksiyonları evde kullanıyorsanız ilacı nasıl saklamanız gerektiğini ve nasıl karıştırmanız gerektiğini tam olarak bildiğinizden emin olmalısınız. Anlamadığınız bir konu olursa eczacınıza danışınız.

Her kullan-at şırıngayı yalnızca bir kez kullanınız. Kullanılmış iğneleri ve şırıngaları koruyucu paketle birlikte atınız (iğneleri nasıl atmanız gerektiği bilgisini ve koruyucu paketleri eczanenizden edinebilirsiniz). Bu paketleri çocukların ve hayvanların ulaşamayacağı yerlerde tutunuz.

Kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile bu ilacı size reçete edilen (doktorunuz tarafından belirtilen) sürenin tamamı boyunca kullanınız. Enfeksiyon vücudunuzdan tamamiyle temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşme olabilir. Ancak, enfeksiyonun tamamiyle temizlenmesi için ilacı size belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanmalısınız.

Sefotaksim genellikle enfeksiyonun tamamen temizlendiğini gösteren laboratuar testlerinden sonra 3 güne kadar kullanılır. Çok ciddi enfeksiyonların ise haftalarca tedavi edilmesi gerekebilir.

Bu ilaç idrardaki glikoz (şeker) seviyesini kontrol etmek için yapılan laboratuar testlerinde beklenmedik sonuçlar ortaya çıkmasına sebep olabilir. Sizi tedavi eden doktorlara Sefotaksim kullandığınızı bildiriniz.
Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu alınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa almadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende almaya devam ediniz. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç almayınız.

Eğer ilacı (iğneyi) bir klinikte oluyorsanız ve randevunuzu kaçırdıysanız doktorunuz ile görüşünüz.
Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Doz aşımı belirtileri şu gibi durumları içerebilir: güçsüzlük, halsizlik, soğukluk hissi, soluk cilt, mavi renkli dudaklar veya ani hastalık nöbeti (irade dışı kasılmalar, sara).
Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Antibiyotik ilaçlar ishale sebep olabilir ve bu durum yeni bir enfeksiyonun belirtisi olabilir. Eğer sulu veya kanlı ishaliniz varsa doktorunuzu arayınız. Doktorunuz söylemedikçe ishali durdurmak için herhangi bir ilaç kullanmayınız.
Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim’in) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuzu arayınız ve acil sağlık desteği isteyiniz:

kanlı ishal veya sulu ishal;

kolit (kalın bağırsak iltihabı);

cilt döküntüsü (isilik, kabartı vb.), çürük oluşumu (morarma), belirli bölgelerde ağır yanma hissi, hissizlik, ağrı, kaslarda güçsüzlük, halsizlik;

kolay kanama ve çürük oluşumu, alışılmadık güçsüzlük, halsizlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

enjeksiyonun yapıldığı yerde ağrı, sertleşme veya tahriş;

mide bulantısı, kusma, ishal;

başağrısı;

vajinal kaşıntı veya akıntı.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Nelerdir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Sefotaksim kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

aminoglikozidler [gentamisin (Genta, Genmisin, Gentamed, Genthaver, Gentreks, Getamisin); amikasin (Amiketem, Amikaver, Amikozit, Mikasin); isepamisin (Isepacine); netilmisin (Netromycine) vb. ];

idrar söktürücüler [klortalidon (Hygroton, Regroton); indapamid (Flubest, Fludex, Flutans, Fludin, Flupamid, İndapen, İndurin, İndamid); furosemid (Lasix, Furomid, Desal); spironolakton (Aldacton); kombinasyon haldeki idrar söktürücüler (Moduretic, Triamteril, Aldactazide); mannitol (%20 Mannitol, %20 Mannitol-Biosel Solüsyonu) vb. ].

Bu liste Sefotaksim ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Sefotaksim ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Hekiminize reçeteli veya reçetesiz satılan, kullandığınız tüm ilaçları söyleyiniz. Bunlar; vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size reçete edilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan yeni bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Bu ilaç idrardaki glikoz (şeker) seviyesini kontrol etmek için yapılan laboratuar testlerinde beklenmedik sonuçlar ortaya çıkmasına sebep olabilir. Sizi tedavi eden doktorlara Sefotaksim kullandığınızı bildiriniz.
Betaksim Flakon (Enjeksiyonluk Sefotaksim’i) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında nemden, ışıktan ve sıcaktan uzak bir ortamda muhafaza ediniz.
Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Betaksim Enjektabl Flakon ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Betaksim Enjektabl Flakon ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Betaksim Enjektabl Flakon'u asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Betaksim Enjektabl Flakon'u sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır

Birinin gözlerine bakmak onun rüyalarına girmeyi göze
almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa o gözlere
bakmayacaksın.
aLiSyA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
betaksim, etkileri, flakon, yan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557