Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Sağlık > İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgileri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgileri İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgilerini burada bulabilir ve paylaşabilirsiniz..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 21 Ekim 2014, 17:14   #1 (permalink)
Bayan Üye

aLiSyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2012
Nerden: balıkesir
Yaş: 31
(Mesajlar): 967
(Konular): 845
Burç:
Renkli Para : 2145
Aldığı Beğeni: 152
Beğendikleri: 118
Ruh Halim: Melek Gibi
Takım :
aLiSyA - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Canesten Krem Yan Etkileri

Bilgi:
Topikal; yüzeyden uygulanan, yüzeye sürülen anlamına gelmektedir. Genellikle krem, merhem, solüsyon, losyon, yakı, sprey ve jeller için kullanılır.

Klotrimazol topikal Nedir?

Klotrimazol topikal bir mantar ilacıdır ve mantarlara karşı savaşır. Klotrimazol topikal mantarların cilt üzerinde gelişmesini engeller. Klotrimazol topikal mantarların hücre zarında yapısal ve işlevsel bozulmalara yol açarak çalışır.

Klotrimazol topikal aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

ayaklar ve daha seyrek olarakta el parmakları arasında görülen mantar hastalığı [Atlet ayağı (tinea pedis)];
avuç içlerinde görülen kronik mantar enfeksiyonu (tinea manum);
gövde, kol ve bacaklardaki yüzeysel mantar enfeksiyonu (tinea korporis);
kasıklarda oluşan mantar enfeksiyonu (tinea kruris);
derinin kıvrımlı yerlerini (parmak araları, koltuk altı, kasık, vb.), tırnakları ve seyrek olarak da iç organları tutan mantar enfeksiyonu [kandidiyaz (moniliyaz)];
dolama (paronişiya)*;
sarımsı-kahve veya kahverengi lekelerden oluşan, bir tür mantarın sebep olduğu cilt hastalığı [tinea versikolor (pitriyazis versikolor)];
koltuk altlarında, uylukların iç taraflarında ve torbalarda ortaya çıkan kırmızı kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı deri hastalığı (eritrazma);
genellikle derinin yağ bezlerinin yoğun olduğu alanlarında (yüz, saçlı deri ve vücudun üst kısmı) görülen, fakat kesin nedeni belli olmayan iltihaplı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı [Seboreik dermatit (Unna hastalığı)].

[* dolama (paronişiya): Bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan ve cildin tırnaktan ayrılması ile belirgin iltihap.]

Klotrimazol topikal burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Bu ilaç hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Klotrimazol topikal Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Durumunuz iyileşmeye başlasa bile bu ilacı doktorunuz tarafından belirtilen veya ilacın etiketinde belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamiyle iyileşmeden de belirtilerinizde iyileşmeler olabilir.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe tedavi edilen cilt bölgesinin hava almasını engelleyecek bandaj veya giysiler kullanmayınız. Böyle bir durumda cildinizin ısısı artabilir ve aşırı derecede ilacın emilmesine sebep olabilir. Bol ve gevşek giysiler giyiniz. Pamuklu giysiler tercih ediniz.

Bu ilaç üreme organlarının bulunduğu bölgelere (kadınlarda: dudaklar ve kadın üreme organının dış bölümü yakınındaki bölgeler; erkeklerde: penisin sünnet derisi ve penis başı) uygulandığında, prezervatif ve diyafram gibi lateks ürünlerin etkinliğini ve güvenilirliğini azaltabilir. Bu etki geçicidir ve yalnızca tedavi süresince meydana gelir. İlacı prezervatifin temas ettiği yüzeylerde kullanırken dikkatli olunuz, ilaç ile prezervatifin temasından kaçınınız.

Bu ilacın gözünüze, burnunuza veya ağzınıza kaçmasına izin vermeyiniz.

Klotrimazol topikal Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Klotrimazol’e ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine ya da setostearil alkole alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer ilacı kullanmaya başladıktan sonra enfeksiyon 4 hafta içinde temizlenmez ise veya daha da kötüleşirse doktorunuz ile görüşünüz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Klotrimazol topikal Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi B. Klotrimazol topikal’in anne karnındaki bebeğe zarar vermesi olası değildir. Hamileyseniz öncelikle doktorunuz ile görüşmeden Klotrimazol topikal kullanmayınız. Klotrimazol topikal'in anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan Klotrimazol topikal kullanmayınız.

Klotrimazol topikal Nasıl Kullanılır?

Klotrimazol topikal’i tam olarak size belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız veya ilacın kullanım talimatlarındaki direktifleri uygulayınız. Bu ilacı doktorunuz tarafından size reçete edilenden daha fazla dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Eğer kullanım direktiflerinde anlamadığınız herhangi bir konu olursa doktorunuza veya eczacınıza danışarak anlatmasını isteyiniz.

Eğer tedavi ettiğiniz bölge ellerinizde değilse ilacın kullanımından önce ve sonra ellerinizi yıkayınız.

Hasta olan bölgeyi temizleyip iyice kurutunuz. Daha sonra krem olarak hazırlanan Klotrimazol topikal’i ilgili bölgeye ince bir film tabakası halinde ufak miktarda uygulayınız ve cildinize hafif hareketlerle sürünüz. Tedavinin başarılı olabilmesi için ilacın düzenli şekilde ve yeterli süre kullanılması önemlidir.

Bu ilacı ağızdan almayınız.

Eğer ilacı kullanmaya başladıktan sonra enfeksiyon 4 hafta içinde temizlenmez ise veya daha da kötüleşirse doktorunuz ile görüşünüz.

Durumunuz iyileşmeye başlasa bile bu ilacı doktorunuz tarafından belirtilen veya ilacın etiketinde belirtilen sürenin tamamı boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamiyle iyileşmeden de belirtilerinizde iyileşmeler olabilir.

Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe tedavi edilen cilt bölgesinin hava almasını engelleyecek bandaj veya giysiler kullanmayınız. Böyle bir durumda cildinizin ısısı artabilir ve aşırı derecede ilacın emilmesine sebep olabilir. Bol ve gevşek giysiler giyiniz. İnce ve pamuklu bir tül koruyucu giysi olarak kullanılabilir.

Bu ilaç üreme organlarının bulunduğu bölgelere (kadınlarda: dudaklar ve kadın üreme organının dış bölümü yakınındaki bölgeler; erkeklerde: penisin sünnet derisi ve penis başı) uygulandığında, prezervatif ve diyafram gibi lateks ürünlerin etkinliğini ve güvenilirliğini azaltabilir. Bu etki geçicidir ve yalnızca tedavi süresince meydana gelir. İlacı prezervatifin temas ettiği yüzeylerde kullanırken dikkatli olunuz, ilaç ile prezervatifin temasından kaçınınız.

Bu ilacın gözünüze, burnunuza veya ağzınıza kaçmasına izin vermeyiniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz uygulamayı unuttuysanız hatırladığınız an bu dozu uygulayınız. Eğer hatırladığınızda bir sonraki dozun vakti yaklaşmışsa uygulamadığınız dozu atlayınız ve ilacı planladığınız düzende uygulamaya devam ediniz. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe unuttuğunuz dozu telafi etmek için çift doz ilaç uygulamayınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Klotrimazol topikal’in doz aşımı meydana gelmesi olası değildir. Eğer bir kişinin ilacı aşırı dozda kullandığından ya da yanlışlıkla yuttuğundan şüpheleniyorsanız hemen bir acil servise başvurarak yardım isteyiniz.

Klotrimazol topikal Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Hava sirkülasyonuna engel olan sıkı ve sentetik giysiler giymekten kaçınınız. Enfeksiyon iyileşene kadar bol kesimli, gevşek ve pamuk veya diğer doğal ipliklerden yapılmış giysiler giyiniz.

Klotrimazol topikal’in Yan Etkileri

Klotrimazol topikal kullanımının ciddi yan etkileri olması beklenmez. Eğer ciltte alışılmadık veya ağır kabartı, kaşıntı, kızarıklık veya tahriş meydana gelirse Klotrimazol topikal kullanımını durdurunuz ve hemen doktorunuza başvurunuz.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Klotrimazol topikal ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Diğer yüzeyden sürülen cilt ilaçları Klotrimazol topikal’in emilimini veya etkinliğini değiştirebilir. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe diğer topikal (cilt yüzeyine uygulanan) ilaçları Klotrimazol topikal ile birlikte kullanmaktan kaçınınız.

Bunlardan farklı olarak Klotrimazol topikal ile etkileşen daha farklı ilaçlar da olabilir. Reçeteli veya reçetesiz satılan başka bir ilaç kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Klotrimazol topikal’i Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında nemden ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Canesten Krem ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Canesten Krem ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Canesten Krem 'i asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Canesten Krem 'i sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, ilaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

Birinin gözlerine bakmak onun rüyalarına girmeyi göze
almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa o gözlere
bakmayacaksın.
aLiSyA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
canesten, etkileri, krem, yan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557