Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Sağlık > İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgileri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgileri İlaç Rehberi ve Prospektüs Bilgilerini burada bulabilir ve paylaşabilirsiniz..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18 Kasım 2014, 16:26   #1 (permalink)
Bayan Üye

aLiSyA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 29 Kasım 2012
Nerden: balıkesir
Yaş: 31
(Mesajlar): 967
(Konular): 845
Burç:
Renkli Para : 2145
Aldığı Beğeni: 152
Beğendikleri: 118
Ruh Halim: Melek Gibi
Takım :
aLiSyA - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Gingobil Yan Etkileri

İlaç Etken Maddesi:
Ginkgo biloba yaprak ekstresi
İlaç Marka İsmi:
Gingobil Special Film Tablet

Bilgi:
Bir film tablet; etken madde olarak 19,2 mg Ginkgo glikozidleri içerecek şekilde standardize edilmiş 80 mg Ginkgo biloba yaprakları kuru ekstresi içerir.

Ginkgo glikozidleri Nedir?

Ginkgo glikozidleri’nin modern batı tıbbındaki kabul edilen kullanım konsepti ile kültürel ve geleneksel kullanımları farklılık gösterebilir. Bitkisel takviyelerin kullanımı konusunda öncelikle bir sağlık profesyoneline danışmak önemle tavsiye edilir. Ayrıca bitkisel sağlık takviyelerinin kullanımı konusunda uzman pratisyenlerin danışmanlığı ve tedavinin tüm diğer sağlık uzmanlarıyla koordinasyonu dahilinde yürütülmesi büyük yarar sağlayacaktır.

Ginkgo glikozidleri beyine olan kan akışını arttırmak için kullanılır. Beyine kan akışının artması hafızanın geliştirilmesine, konsantrasyonun geliştirilmesine, ruh halinin iyileştirilmesine yardımcı olabilir ve ayrıca anksiyete (endişe, kaygı), stres, baş dönmesi, kulaklarda çınlama ve başağrısının azaltılmasına da yardımcı olabilir. Ginkgo glikozidleri ayrıca uzuvlara olan kan akışını arttırmada da kullanılır.

Ginkgo glikozidleri aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

organik beyin sendromuna bağlı olarak gelişen unutkanlık, dikkat ve konsantrasyon bozukluğu, ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, başağrısı, kulak çınlaması gibi beyin ile ilgili performans bozuklukları;
Alzheimer tipi bunama, vasküler bunama* veya her ikisini de içeren tipteki bunama ( *vasküler bunama: Kan damarları ile ilgili ya da onlardan kaynaklanan bir hastalığa bağlı olarak atardamar ya da toplardamar kan dolaşımının ani bir yetmezliğe girmesi nedeniyle beynin bir bölümünün hasar görmesinden kaynaklanan ve buna bağlı gelişen bunama. );
vertigo, denge bozuklukları ve kulak çınlaması;
vücuttaki atardamarların tıkanması ile ilişkili bir hastalık olan İntermitant klodikasyon* (Fontaine Stage 2)’da yaşanan ağrısız yürüme mesafesinin artırılması.( *İntermitant klodikasyon: Bacaklarda atardamar yetersizliği (sertleşmeye bağlı atardamarların daralması) sonucu yürürken bacak kaslarına giden oksijen miktarının yetersiz gelmesine bağlı gelişen olaylar sonucunda oluşan ağrılı baldır krampları ile belirgin hastalık. Bir süre topallayarak yürüyen hasta, sonunda durmak zorunda kalır. Bir süre dinlenince kramp çözülür ve hasta yeniden yürümeye başlar. )

Ginkgo glikozidleri burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Ginkgo glikozidleri’nin tüm potansiyel etkileri veya oluşturabileceği riskler bilimsel olarak bilinmemektedir.

Bitkisel sağlık ürünlerinin toksik (zehirli) metaller veya diğer ilaçlarla karışarak kirlenmiş şekilde satıldığı birtakım istenmeyen durumlar mevcuttur. Bu nedenle bitkisel sağlık ürünleri mutlaka güvenilir ve riskin en az olduğu kaynaklardan satın alınmalıdır.

Ginkgo glikozidleri Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Eğer herhangi bir kanama veya pıhtılaşma bozukluğunuz varsa; kan pıhıtlaşmasını önleyici bir ilaç kullanıyorsanız ya da bitkiler, antioksidanlar veya sağlık takviyeleri (bu gibi ürünler de kan pıhtılaşmasını etkileyebilir) kullanıyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan Ginkgo glikozidleri’ni kullanmayınız. Ginkgo glikozidleri kanın pıhtılaşma süresini etkileyebilir.

Ginkgo glikozidleri’nin tüm potansiyel etkileri veya oluşturabileceği riskler bilimsel olarak bilinmemektedir.

Bitkisel sağlık ürünlerinin toksik (zehirli) metaller veya diğer ilaçlarla karışarak kirlenmiş şekilde satıldığı birtakım istenmeyen durumlar mevcuttur. Bu nedenle bitkisel sağlık ürünleri mutlaka güvenilir ve riskin en az olduğu kaynaklardan satın alınmalıdır.

Diyabet (şeker) hastaları bu ilacı kullanılabilirler çünkü ilacın karbonhidrat metabolizması üzerine olumsuz bir etkisi yoktur.

Gingko glikozidleri’nin çocuklarda kullanımı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Öncelikle çocuk doktoru ile görüşmeden çocuklara herhangi bir bitkisel takviye ve ilaç vermeyiniz.

Ginkgo glikozidleri Kullanmadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Ginkgo glikozidleri’ne veya ilacın bileşiminde bulunan maddelerden birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Ginkgo glikozidleri’nin beyin ile ilgili sıkıntılarda kullanılmaya başlanmasından önce, mevcut hastalık belirtilerinin spesifik bir tedavi gerektiren herhangi bir nedene bağlı olup olmadığı belirlenmelidir. İlacı kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir hekime muayene olunuz.

Eğer herhangi bir kanama veya pıhtılaşma bozukluğunuz varsa; kan pıhıtlaşmasını önleyici bir ilaç kullanıyorsanız ya da bitkiler, antioksidanlar veya sağlık takviyeleri (bu gibi ürünler de kan pıhtılaşmasını etkileyebilir) kullanıyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan Ginkgo glikozidleri’ni kullanmayınız. Ginkgo glikozidleri kanın pıhtılaşma süresini etkileyebilir.

Herhangi bir alerjiniz (özellikle bitki alerjisi), başka herhangi bir rahatsızlığınız varsa veya diğer bir bitkisel takviye ya da ilaç kullanıyorsanız Ginkgo glikozidleri almadan önce doktorunuza veya eczacınıza anlatınız.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Ginkgo glikozidleri Kullanabilir miyim?

Ginkgo glikozidleri’nin anne karnındaki bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Hamilelerde Ginkgo glikozidleri’nin kullanımı önerilmez. Hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalma olasılığınız varsa Ginkgo glikozidleri’ni kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz. Ginkgo glikozidleri’nin anne sütüne geçip geçmediği veya anne karnındaki bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Ginkgo glikozidleri Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Ginkgo glikozidleri’ni Nasıl Kullanmalıyım?

Ginkgo glikozidleri’nin modern batı tıbbındaki kabul edilen kullanım konsepti ile kültürel ve geleneksel kullanımları farklılık gösterebilir. Bitkisel takviyelerin kullanımı konusunda öncelikle bir sağlık profesyoneline danışmak önemle tavsiye edilir. Ayrıca bitkisel sağlık takviyelerinin kullanımı konusunda uzman pratisyenlerin danışmanlığı ve tedavinin tüm diğer sağlık uzmanlarıyla koordinasyonu dahilinda yürütülmesi büyük yarar sağlayabilir.

Eğer Ginkgo glikozidleri’ni kullanacaksanız doktorunuzun veya eczacınızın kullanım direktiflerine uyunuz.

Ginkgo glikozidleri’nin hem tablet hem de ağız yoluyla alınan damla olarak hazırlanan formları mevcuttur.

Tablet formdaki ilacınızı bir bardak su ile birlikte alınız. Ağız yoluyla alınan damla formunda hazırlanan ilacınızı ise ilacınızla birlikte bulunan damlalık ile alınız.

Belirtilen tedavi süresi tamamlandıktan sonra tedavinizin devam edip etmeyeceği hekiminiz tarafından kontrol edilmelidir. Doktorunuz ile planlamış olduğunuz randevularınızı ihmal etmeyiniz.

Bu ürünü önerilenden daha fazla kullanmayınız, çok fazla almak tehlikeli olabilir. Ginkgo glikozidleri tohumlarını veya meyve özlerini kullanmayınız, bunların toksik (zehirli) olduğu gösterilmiştir. Ayrıca Ginkgo glikozidleri meyve özünü ellemeyiniz çünkü cilt kızarıklığı, şişlik, kabartı ve kaşıntı oluştuğu durumlar gözlenmiştir.

Gingko glikozidleri’nin çocuklarda kullanımı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Öncelikle çocuk doktoru ile görüşmeden çocuklara herhangi bir bitkisel takviye ve ilaç vermeyiniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Ginkgo glikozidleri dozunun atlanması ile ilgili herhangi bir bilgi yoktur. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duymanız halinde doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Acil sağlık yardımı alınız.

Ginkgo glikozidleri’nin doz aşımı belirtilerinden bazıları: Nöbetler, bilinç kaybı, ve ölüm riski.

Ginkgo glikozidleri Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Doktorunuza veya eczacınıza danışmadan Ginkgo içeren bitkisel çayları veya diğer ürünleri tüketmekten kaçınınız. Böyle bir durumda günlük almanız gerekenden daha fazla miktarda Ginkgo glikozidleri tüketebilirsiniz.

Ginkgo glikozidleri’nin Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı alınız: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Daha hafif yan etkiler de görülebilir, bunlar:

başağrısı;
mide bozulması.

Ginkgo glikozidleri tohumlarını veya meyve özlerini kullanmayınız, bunların toksik (zehirli) olduğu gösterilmiştir. Ayrıca Ginkgo glikozidleri meyve özünü ellemeyiniz çünkü cilt kızarıklığı, şişlik, kabartı ve kaşıntı oluştuğu durumlar gözlenmiştir.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Yan etkiler ile ilgili detaylı tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Ginkgo glikozidleri ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız öncelikle doktorunuz ile konuşmadan Ginkgo glikozidleri’ni kullanmayınız:

asetilsalisilik asit (Aspirin, Asinpirine, Babyprin, Coraspin, Dispril, Ecopirin, vb. );
varfarin sodyum (Coumadin, Orfarin);

non-steroidal antiinflamatuar grubu ilaçlar [diklofenak (Cataflam, Diclomec, Dicloflam, Dolorex, Voltaren); etodolak (Etol, Edolar); ibuprofen (Brufen, Ibufen, Suprafen, Nurofen); indometasin (Endol, Endomet); ketoprofen (Profenid); meloksikam (Melox, Exen, Zeloxim); naproksen (Aleve, Apranax, Aprol, Naprosyn, Synax); piroksikam (Felden, Oksikam) vb. ];
heparin (Calciparine, Heparine Sodium Panpharma, Liquemine, Nevparin);
trazodon hidroklorür (Desyrel);
bitkiler, antioksidanlar veya sağlık takviyeleri (bu gibi ürünler de kan pıhtılaşmasını etkileyebilir).

Bu liste Ginkgo glikozidleri ile etkileşebilecek tüm ilaçların listesi değildir ve Ginkgo glikozidleri ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Ginkgo glikozidleri’ni Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

Ginkgo glikozidleri’ni oda sıcaklığında nemden ve ışıktan uzak bir ortamda ambalajı içinde muhafaza ediniz.

Birinin gözlerine bakmak onun rüyalarına girmeyi göze
almak demektir. Sevmeye kabiliyetin yoksa o gözlere
bakmayacaksın.
aLiSyA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
etkileri, gingobil, yan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557