Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > İlişkiler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlişkiler İlişkileriniz hakkında kafanızdaki soru işaretlerini ve ilişkiler hakkındaki paylaşımlar bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03 Eylül 2013, 19:23   #1 (permalink)
Düştüm İbret Aldım
Kalktım Unuttum…”

KumsαL` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Kasım 2012
Yaş: 24
(Mesajlar): 1.761
(Konular): 562
Renkli Para : 74350
Aldığı Beğeni: 485
Beğendikleri: 818
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Kıskanç Bir Sevgili İle Nasıl Başedersiniz?

Kadınların kıskançlığından kaçmak istiyorsanız ve olayların dağılmasını engellemek istiyorsanız işte size birkaç öneri. Kıskançlıkla nasıl başedersiniz?

Kadınların kıskançlığı hiç beklemediğiniz bir anda kötü kafasını ortaya çıkarabilir. Eğer aşağıdaki örneklerden biri başınıza gelmişse, kız arkadaşınızın kıskançlığının aşırı mı yoksa idare edilebilir mi olduğuna karar vermek için ve bunu azaltmak için neler yapabileceğinizi okuyun.

Örnek a

Güzel bir Pazar akşamı, Ali kız arkadaşı Işıl ile yürüyüşe çıkmaya karar verir. Bir de bakarlar ki, caddede güzel kırmızı bir Ferrari durmaktadır. Ne yazık ki Ali bu şahesere bakmaktan kendini alamaz. Durur ve kafasını 90 derece çevirerek bu olağanüstü makineye bakar.

Bu hipnozdan aniden çıktığında kafasını kaldırır. Caddenin karşısında yürüyen, dar, beyaz bir bluz ve kısacık bir etek giymiş bir esmeri görünce dehşete kapılır. Ali heyecanlanır. Kız arkadaşıyla başının dertte olduğunun farkına varır.

İki saniyeden az bir sürede, Işıl aklını kaçırır ve bağırmaya başlar: "Aşağılık seni! Senin yanındayken başka bir kadına bakarak bana nasıl saygısızlık yaparsın? Onunla mı olmak istiyorsun? O zaman git köpek gibi onun arkasından koş!"

Örnek b

Bir yılbaşı yemeği sırasında, Saffet adında beklenmeyen bir bey eşi Seçil'i iş arkadaşı Merve ile tanıştırır.

Saffet: Tatlım, iş arkadaşım Merve ile tanışmanı istiyorum. Şirketin muhtemelen en harika varlığıdır kendisi.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, "Göğüslerinin büyüklüğünü gözönünde bulundurursak, neden bu kadar harika bir varlık olduğunu anlayabilirim.") Merhaba Merve, sonunda seninle tanışabildiğime çok memnun oldum.

Merve: Oh, merhaba Seçil hanım , ben de sizinle sonunda tanışmaktan çok memnun oldum gerçekten. Eşiniz sizinle ilgili bir sürü güzel şey söyledi bana.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, "Bu köpeğin onunla bu kadar çok zaman geçirdiğini biliyordum. Başka neler söyledi benimle ilgili acaba.") Gerçekten mi? Teşekkür ederim bunu benimle paylaştığın için.

Saffet: İkinizin iyi anlaşacağını biliyordum. Hayatım, bir akşam Merve'yi yemeğe davet edersin ve özel yemeğini pişirirsen. Bilirsin, benim çok sevdiğim.

Seçil: (Kendi kendine düşünerek, "Sarışın bombasını evime getirmek istediğine inanamıyorum.") Harika bir fikir.

Seçil: Kesinlikle birgün akşam yemeğine gelmelisin.

Merve: Çok sevinirim. Tabi beni zehirlemediğin sürece. (Herkes kahkalarla güler)

Eve giderken arabada Seçil artık sinirini kontrol edemez ve kocasına patlar.

Seçil: Pekiyi, ne zamandır aranızda birşey var?
Saffet: Neden bahsediyorsun sen Allah aşkına?

Seçil: Haydi canım, ona nasıl baktığını gördüm. Onunla ofiste birlikte olmadığını söyleme bana sakın.

Saffet: Bu saçmalıkları nereden buluyorsun?

Seçil: Eminim ofisteki bütün erkeklerle yatıyordur.

Kıskançlığın Seviyeleri

Her erkek hayatının bir noktasında kıskanç bir kadınla çıkmanın stresli evresinden geçer. Fakat Jeff ve Tom gibi bazı şanssızlar, gerçekten kıskanç kadınlarla birlikte olmanın talihsizliğini yaşarlar. Bu kadınlar aşırı kıskançlıktan dolayı acı çekerler. Esasen, ayaklarının altındaki toprağı birazcık rekabetle çekerseniz, tüm genlerini kaybederler ve ilişkinin kumaşı kirlenene hatta mahvolana kadar bunun acısını sizden çıkarırlar.

Aşırı kıskanç olduğunu gösteren en önemli 10 işaret

Hiçbir erkek aşırı kıskanç sevgililerinin sebep olduğu utanç ve işkenceyi çekmek zorunda değildir. İşte size sevgilinizin haddinden fazla kıskanç olup olmadığına karar vermenizi sağlayacak 10 noktalı bir liste.

10.Sizi her iki saatte bir sadece "Seni seviyorum." demek için arar fakat bu aslında sizi kontrol etmek için yapılan bir hamledir.
9.Kız arkadaşlarınızın olduğunu kabul etmeyi reddeder.
8.Erkek arkadaşlarınızla çıktıktan sonra eve geldiğinizde gece boyunca sürecek bir sorgulamaya maruz kalırsınız.
7.Onsuz hiçbir yere gitmenizi istemez.
6.Başka çekici bir kadına her 50 adım yaklaşışınızda sinirlenir ve "Ne ye bakıyorsun?" diye sorar.
5.Ünlü bir kadından her bahsedişinizde size kızar.
4.Sürekli kadın iş arkadaşlarınızla ilgili sizi sorgular.
3.Ailenizi bile kıskanır ve "Annenle neden o kadar uzun konuşuyordun?" gibi sorular sorar.
2."Sence hoş mu?" gibi sorular sorarak sizi tuzağa düşürmek ister ve ne cevap verirseniz verin sinirlenir.
1.Korkarsınız. Çok korkarsınız.

Eğer bu işaretlerin üçü veya daha fazlasını görüyorsanız, kız arkadaşınızın suistimaline katlanmanın buna değip değmeyeceğini düşünmenin zamanı gelmiş demektir. Belki de ayaklarınızı yere basmanın zamanı gelmiştir ve eğer size birazcık saygı göstermeyecekse iyiliğiniz için hayatından çıkacağınızı ona söyleyin.

Biraz kıskançlık sağlıklıdır

Ama kız arkadaşınızın azıcık kıskançlığı için gerçekten güzel bir ilişkiyi bitirmeyin. Tabii ki, çok fazla kıskançlık bir birlikteliği bozabilir ancak birazcık kıskançlığın da zararı yoktur; hatta sağlıklı bir ilişki için gerekli bile olabilir.

Dr. David Buss, The Dangerous Passion'ın yazarı der ki, "Kıskançlık çiftleri bir arada tutmak için güven kadar önemlidir."

Ve "... kıskançlık savunmanın ilk yolu olarak ihtiyata, son yolu olarak da şiddete sebep olarak bu boşluğu doldurmak için harekete geçer. Çelişki kıskançlığın aşkı korumak üzere harekete geçen bir duygunun ilişkiyi parçalara ayırabileceğidir.

Biraz kıskançlık ilişkileri zenginleştirebilir, tutkuyu ve aşkı alevlendirir ve çiftlerin birbirlerine olan bağlılığını güçlendirir. Bu yüzden, partneriniz biraz kıskançlık gösterirse telaş etmeyin. Bunalmış, baskı altında hissetmediğiniz veya son derece dikkatli davranmayı sevdiğiniz sürece endişelenmenize gerek yoktur.

Sizin hatanız olabilir mi?

Diğer yandan, sizin kendi hareketleriniz onun güvensizliklerini ortaya çıkarabiliyor olabilir. Bazen, farkında olmadan bile, erkekler yangına körükle giderler. Aşağıdaki durumlardan uzak durmaya çalışın.

Kaçınılması gereken hatalar

Başka bir kadına bakmak

Sevgilinizle yürürken, güzelliği fark etmeniz normaldir. Yalnız bu konuda dürüst olma nezaketini gösterin ve gözlerinizi ayırmadan bakmayın. Eğer tam tersi olursa, bu sizi öldürür.

Çözüm: Eğer güneşli bir günse, güneş gözlüğünüzü takın ki meraklı gözleriniz istedikleri herşeye bön bön bakabilsin. Sadece kafanızı çevirmeyin yeter.

En yakın arkadaşınızın bir kız olması

En yakın arkadaşınız başka bir kadın olursa sevgiliniz büyük ihtimalle kıskanacaktır. Engel olmayacak ve geçmişte onunla neler yaptığınızı ve gelecekte neler yapabileceğinizi merak edecektir. Ama harika bir dostluğu bitirmek için bir neden değildir bu.

Çözüm: Diğer kadınla arkadaşlığınıza devam edin ancak aşk hayatınızı ön planda tutun; en yakın arkadaşınıza karşı çok fazla hassas olmayın ve her zaman sevgilinize daha fazla ilgi gösterin. En önemlisi, sevgilinize sürekli en yakın arkadaşınızdan bahsetmeyin.Arkadaşınızın kız arkadaşına çok fazla ilgi göstermek

Bazen, dostunuz sevgilinizden daha güzel bir kadınla birlikte olabilir. İnanın, kız arkadaşınız bunun çok fazla farkında olacaktır. Bu yüzden dörtlü çıktığınızda arkadaşınızın sevgilisine komiklikler yaparak zamanınızı harcamayın.

Çözüm: Sevgilinize ilgi gösterin ve asla arkadaşlarınızın yanında onunla dalga geçmeyin, onu aşağılamayın veya iğneleyici şakalar yapmayın.

Kötü bahaneler öne sürmek

Çoğu erkek erkek arkadaşları ile dışarı çıktıklarında tekrar tekrar aynı bahaneyi öne sürerler: "Çok kötü vakit geçirdim. Gece sensiz aynı değildi." Kadınlar aptal değildirler. Kötü vakit geçirdiğinizi söyleyerek, sevgilinizin saklayacak birşeyiniz olup olmadığını merak etmesini sağlarsınız.

Çözüm: Dürüst olun ama çok fazla değil. Dostlarınızla iyi vakit geçirdiğinizi fakat sevgiliniz ile vakit geçirmekle hiçbirşeyi kıyaslamaycağınızı söyleyin ona.


Güzel kadınları eleştirmek

Çoğu erkek sevgilileri ile birlikteyken diğer kadınlara bakar ve "Şu kıza inanabiliyor musun? Giydiği şeye bak. Yani, şuna bak. İnanabiliyor musun? Baksana ne kadar kısa eteği. Eğer benim kızarkadaşım olsaydı, ben..." Sevgiliniz diğer kadınlara baktığınızı bilir. Özellikle de bir cümle içinde birden fazla "baksana" kelimesini kullanırsanız.

Kıskanç bir sevgili ile başetmenin yollarını paylaşın!

Çözüm: Sadece çenenizi kapalı tutun veya en azından etrafa bön bön bakarken eleştiride bulunmayın; bu büyük bir çelişkidir.

Sakın karşılaştırmaya kalkmayın

Sevgilinizi başka kadınlarla kıyaslamak

Bir erkek sevgilisini başka bir kadınla kıyaslayarak ona iltifat etmeye çalışırsa, genellikle kendini ayaklarından vurmuş olur. "Buradaki tüm kadınlar içinde en seksi bacaklar seninkiler." gibi şeyler söylemekten kaçının. Tatmin olmadığınızı ve kendisini sürekli diğer kadınlarla kıyasladığınızı düşünecektir. Eninde sonunda, kendini rahatsız hissedecektir, sürekli diken üstünde olmak gibi.

Çözüm: Onu kıyaslamadan ona iltifat edin. Basitçe "Seksi bacakların var" deyin.

Kadın ünlülerce büyülenmek

Evet, eğer Adriana Lima ile birlikte olma şansınız olsaydı olurdu. Fakat sevgilinizin bunu bilmesine gerek yok. En çok beğendiğiniz ünlü hakkında konuşmaktan ve kaç kere onu hayal ettiğinizden bahsetmekten vazgeçin.

Çözüm: Adriana Lima'nın hayran klubüne aşk mektupları göndermekten vazgeçin. Onunla evliymişsiniz gibi davranmaktan da vazgeçin. Ünlülerle ilgili kurduğunuz fantezileriniz bırakın kafanızın içinde kalsın.

Yetişkin işlerine fazla meraklı olmak

Porno izlemek veya dergilerdeki çıplak kadın resimlerine bakmak sevgilinizi önemsenmeyen ve güvensiz hissettirebilir.

Çözüm: Eğer bundan rahatsızlık duyuyorsa, bunu onun önünde yapmayın. Fantazilerinizi birlikte gerçekleştirin

Fiziksel değişiklikler önermek

Bazı erkekler kız arkadaşlarına saçlarını siyahtan sarıya boyamalarını, renkli lens takmalarını veya göğüs implantı yaptırmalarını söylerler. Sevgiliniz sizden penisinizi büyütmenizi istese ne hissedersiniz?

Çözüm: Sevgilinizi olduğu gibi kabul edin veya bir başkasıyla çıkın.

Onu gelecek planlarınızın dışında tutmak

Eğer onu gelecek planlarınıza dahil etmezseniz, sizinle sayılı günü olduğunu düşünecektir.

Çözüm: "Gelecek sene birlikte bir tatil yapmalıyız." gibi şeyler söyleyerek geleceğinizle ilgili ona güven verin.

Sağlıklıya kıyasla aşırı kıskançlık

Sevgilinizi takdir ettiğiniz ve hakettiği şekilde saygılı davrandığınız sürece, niyetlerinizden şüphe etmesi için hiçbir neden olmayacaktır. Tabii ki, biraz kıskançlık ilişkiye yardımcı olur fakat, eğer gerçek bir beyefendi gibi davranıyorsanız ve buna rağmen hala hareketlerinizden şüpheleniyorsa, ilişkinizi tekrar değerlendirmenizin zamanı gelmiş demektir.

[SIGPIC][/SIGPIC]
KumsαL` isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
başedersiniz, bir, ile, kıskanç, nasıl, sevgili, İle


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557