Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > İlişkiler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlişkiler İlişkileriniz hakkında kafanızdaki soru işaretlerini ve ilişkiler hakkındaki paylaşımlar bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20 Ağustos 2011, 10:57   #1 (permalink)
BaNuŞ ReiS
Misafir Üye
BaNuŞ ReiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
18 Yas Cinsel Fantaziler

Cinsel fantaziler


Erkekler ve kadınlar arasında kurulan cinsel fantezilerin arasındaki farklılıkları hiç düşündünüz mü? Erkeklerin kadınlardan çok daha fazla fantezi kurduğu ve bu fantezilerin genelde mastürbasyon esnasında kurulduğu bir gerçektir. Erkekler cinsellik konusunda daha fiziksel yönlere önem verdiklerinden onların kafalarında imaj yaratmaları vücut hatlarını netleştirmeleri hayal ettikleri kişi tarafından baştan çıkarılmayı fantezi haline getirmeleri olağandır. Erkekler için fantezi kurmak genelde cinsel organlarıyla ilgili olup açık ve net imaj görebilmeleriyle ilgilidir.


Kadınlar erkeklere nazaran daha az fantezi kurarlar. Fanztezi kuran kadınlar görsel imajlara ve cinsel organlara daha az önem verirler. Onların fantezileri genelde duygu ve romatizm dolu bir hikayeye benzer. Bunu demekle beraber tabii ki mastürbasyon esnasında erotik fantezi kuran kadınlar da vardır.


Cinsel fantezilerin gereksinimleri çok yönlüdür. Fanteziler cinsel isteği cinsel duyarlılığı cinsel yaşantının hazını orgazma ulaşmanızı perçinleştirebilir.


Cinsel istek elektrik düğmesi gibi kontrol edilecek birşey değildir; istediğimiz zaman açıp kapatabileceğimiz. Çoğu insan özellikle yaşları ilerledikçe veya ilişkileri olgunlaştıkça cinsel isteklerinin o kadar çabuk uyarılamadığını görürler. Bu dönemlerde fantezilerin yardımı olabilmektedir.


Fanteziler cinsel isteğin uyarılmasında oldukça yardımcı olmaktadırlar. İlişkiye girmeden evvel çoğu insan kendisini beynen hazırlama ihtiyacını duyar. Bunu da gireceğimiz cinsel ilişkiye beynimizde canlandırarak yaparız. Partnerinizin yakınlığını sıcaklığını size dokunuşlarını hayal etmekle başlayabilirsiniz. Partnerinizin yüzünü gözlerini dudaklarını kafanızda imajlar halinde görmeye çalışabilirsiniz. Sadece sizin hoşunuza gidecek fiziksel imajları yaratmanız çok önemlidir.


Cinsel isteği uyarmakta partnerinizle günlük temaslarınız da önem taşımaktadır. Telefonla partnerinizi arıyarak "bütün gün senin o muhteşem vücudunu düşünüp duruyorum" veya "Bil bakalım bu akşam seninle ne yapmak istiyorum?" gibi sözlerin söylenmesi partnerinizin de erotik fanteziler kurmasına yardımcı olacaktır. Sadece fantezi kurmakla kalmayıp akşam buluştuğunuzda da bu fantezilerin ilişkinizi yansıma olanağının yüksek olacağı söz konusudur.


Tek başına yaşayanlar için gündüzleri fantezi kurmak fantezi kurmak akşamları kendilerini sevmek açısından iyi bir hazırlık olabilir.


Fanteziler genelde birlikte olduğumuz kişilerle ilgili kurulsalar da bu başka kişiler hakkında fantezi kurmamıza engel olmaz. Başka kişiler birlikte çalıştığımız mesai arkadaşımızdan tutun ünlü birilerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Başka kişiler için kurduğunuz fantezileri şu andaki bulunduğunuz ilişkinin içine katmanız normaldir. Böylece duygularınızı canlı tutabilirsiniz. Ama bazıları başka kişileri ilişkilerine katmakta suçluluk duygusu duyarlar. Bu durumlarda fantezilerinizi partnerinizle sınırlı tutmanız tavsiye edilir.


İLİŞKİDE POZİSYONLAR


Erkek Üstte
Herkes bu klasik pozisyonda başlar; erkek üstte kadın altta yüz yüze. Günümüzde basında bu pozisyon olumsuz eleştirilere maruz kalmaktadır. Belki eski moda olduğundan belki de ataerkil olduğundan dolayı. Esasında bu pozisyon o kadar da kötü değildir. Kuvvet almak sevgilinizle yakın temasda olmak ve hamile kalmak isteyenler için bu pozisyon idealdir. Kadın iki bacağını yana doğru açabilir veya bacaklarını ğöğsüne doğru çekebilir. Bu her iki pozisyonda erkek kadının en hassas dış cinsel organına elle manipülasyon için erişemez ama ilk pozisyonda ğöğüslerine erişebilir.


Bu pozisyonda bir kaç varyasyon sözkonusudur. İlki; kadın iskemlede veya alçak bir yatağın ucunda oturur erkek dizlerinin üzerinde penisiyle vajinaya girebilir. Seks terapistleri her ne kadar bu pozisyonun klasik poziyondan daha da zevk verici olduğunu iddia etseler de coğu insan bu pozisyonun yakın temas konusunda eksik kaldığını düşünmektedir.


İkincisi; kadın karnının üstüne yatar ve erkek arkadan vajinaya girer. Çoğu kadın için bu pozisyon G-noktasını uyarır ama penisin rahim boynuna çarpması da acı verebilir. Yüz yüze olamama dezavantajı olsa bile çoğu çiftin favori pozisyonu arasındadır.


Kadın Üstte
Bu pozisyon çok tavsiye edilir çünkü seksin hızı kadının kontrolü altındadır. Bu pozisyonda bir kaç varyasyon vardır. Kadın her iki diziyle erkeğin kalçasını sarar. Penisi içine aldıktan sonra ya dizlerinin üstünde sekse devam eder ya da bacaklarını uzatarak. Ayrıca erkeğin üstünde dim dik oturarak da ilişkiye devam edebilir. Bu pozisyon erkek için de oldukça uyarıcıdır ve kadının göğüslerini okşama fırsatı verir.


Bazen bu pozisyonda kadın erkeğe sırtını dönerek erkeğin üstünde olur. Bu pozisyon her iki taraf için farklı duygular yaratsa da yüz yüze olmamanın verdiği dezavantaj burada da geçerlidir.


Otururken
Bu pozisyon ancak yavaş seks için uygundur. Erkek ya iskemlede oturur veya yerde bağdaş kurarak. Kadın erkeğin üstüne oturur. Yüz yüze veya sırt yüze bakarak da olabilir. Bu pozisyon birbirinizi okşamak birbirinize sarılmak ve yakın ten teması için idealdir.


Ayaktayken
İlk etapta çabucak seks yapmayı anımsatır. Bu pozisyonda başarılı olabilmek zordur. Penisin vajinaya girebilmesi güç olabilir. Kadınlar genelde erkeklerden daha kısa boylu oldukları için kadının ya merdiven basamağında ya da duvardan destek alması ile bu pozisyonda başarı elde edilebilinir.


Bu pozisyonun başka bir varyasyonu da kadın yüzünü ya duvara veya tutunabileceği herhangi bir şeye verir erkek de vajinaya arkadan girer. Bu pozisyon yüz yüze olan pozisyondan çok daha kolaydır.


Yan Yana
Bu pozisyonların hepsi erkek üstte pozisyonu gibidir; tek fark partnerler yan yanadır. Buradaki tek zorluk yüz yüze durumunda partnerlerden bir tanesi bacağını partnerin üstüne atması gerekiyor. Bu da zaman zaman krampla sonuçlanabiliyor. Kadın erkeğe sırtını verdiği durumda yavaş ve rahatlatıcı ilişki elde etmek mümkündür. Hatta bu pozisyonda uyumak bile mümkündür.


Arkadan
Burada kadın dizinin üstünde durup erkek arkadan penisiyle vajinaya girer. Bazı insanlar bu pozisyondan nefret eder. Nedeni ise; hem duygusallıktan yoksun hem de "erkek egemenliğini" vurgulayan bir pozisyon olması.


Bazılarının bu pozisyondan hoşlanması ise özgürlüğün olması ve gücün kullanabilinmesinden kaynaklanır.HIZLI SEVİŞMELER İÇİN 10 ATEŞLİ YERKabul ediyoruz konu biraz edepsiz! Ama kısıtlı bir zaman daima heyecanı artırır. Peki bu kısa sürede nerede seks yapılır? Yaramazlık yapmak için en sıcak 10 yerin haritasını sizin için hazırladık...


Bir dakika içinde seks yapmak için mekan seçmek zorunda kalsanız ne yaparsınız? Etrafınıza bir göz atın ve uygun bir yer bulup bulamayacağınızı araştırın. "Quickie Sex" (Hızlı Seks) adlı kitabında yazar Lisa Sussman seks için birçok yer bulunduğunu ancak insanların onların farkında olmayacak kadar korkak olduklarını söylüyor. İşin tek sırrı; kimseye
yakalanmamak... Hızlı bir o kadar da ateşli bir seks için önerilerimize göz atın:


1. BAR TUVALETİNDE Uygun bir zaman bulup birlikte tuvalete süzülün. Klozet kapağını kapatın ve sevgilinizi onun üzerine oturtun. Siz de kucağına oturarak bu ateşli ve heyecanlı sevişmenin tadına varın.


2. HAVUZ BARINDA Su hareketlerinizi daha da ateşli kılacak...


3. SOYUNMA ODASINDA Okulda öğretmenlerinizden kaçarak köşelerde el ele
tutuştuğunuz günleri unuttunuz mu? İşte tıpkı o günlerdeki gibi soyunma odasını birkaç dakikalığına işgal edin ancak bu sırada fazla ses çıkarmamaya özen gösterin...


4. ŞEZLONG ÜZERİNDE Minderli şezlongları tercih ederseniz dizleriniz yaralanmayacaktır. Siz kalçalarınızla dairesel hareketler yaparken sevgiliniz ayaklarını kullanarak
ileri geri hareket edebilir. Açık hava sizi daha da etkileyecek...


5. MUTFAK TEZGAHINDA Makarnalarınız haşlanırken iştahınızın açılması
amacıyla tezgaha uzanın ve bir yıldırım seksi deneyin.


6. MERDİVENDE Hızlı bir uçuş için merdivende sevgilinizin kucağına yüz yüze bakmayacağınız şekilde oturun. Öyle bir basamak seçin ki kol ve ayaklarınızı denge kurmak
için kullanabilin.


7. SUDA Su dolu havuz ya da küvette partneriniz otursun. Siz de yüzünüz ona bakar şekilde kucağına oturun. Kalçalarınızı kaldırarak sizi su üzerine çıkarıp yeniden daldırmasını isteyin.


8. ARABADA Ev ortamı sevişmeleriniz için artık banal mi geliyor? Arabaya atlayın ve bir varyasyon deneyin. Uygun bir yere park ettikten sonra koltukları sekse uygun bir
pozisyona getirip başka türlü bir yolculuk gerçekleştirin.


9 . DUŞTA Seks yapmak için en sıcak yerlerden biri de duş. Yalnız dikkat: Fazla akrobasi yapmaya kalkmayın kayıp bir yerlerinizi incitebilirsiniz. Sevgilinizin kafasının altına bir havlu yerleştirirseniz daha rahat edecektir.


10. KAPIDA Onu bütün akşam özlemle beklediniz. Seksi bir kıyafetle karşılamaya ve gelir gelmez üzerine atlamaya ne dersiniz? Anahtarlarını bile yerine koymadan
pantolonunu açmaya başlarsanız kendini son derece seksi hissedecektir!TUTKULU ÖPÜŞME REHBERİ


Öpüşme deyip geçmeyin. Cinselliğin en önemli ve belki de en etkileyici kısmı... Bunun için size özel bir rehber hazırladık; işte tutkulu öpüşme kılavuzu...


SEKSİ BİR NEFES


İlk önce çok hafif bir dokunuşla dudaklarınızla dudaklarına dokunun sonra başınızı eğip ona sokulun. Dudaklarınızla dudaklarını ısıttıktan sonra sıra onları dilinizin ucuyla yalamaya geldi. En son hafifçe üfleyerek dudaklarını serinletin. "Dudaklarınızı dudaklarına hafifçe sürterseniz sevgilinizin heyecanlandığını göreceksiniz" diyor "The Kissing Book" (Öpüşme Kitabı) adlı kitabında yazar Tomima Edmark. "Sonra hava vererek dudaklarının nemini alırsanız hisleri gerçekten doruğa ulaşacaktır" diye ekliyor.


27 yaşındaki E. sevgilisinin öpüşünü bakın nasıl anlatıyor: "Hiçbir zaman öpüşmeyi aceleye getirmez. Islak dudaklarını ve dilini dudaklarımda gezdirir. Bu onu daha fazla arzulamamı sağlıyor."


VAKUM ÖPÜCÜĞÜ


Bu cesur hareket sevgilinize patronun kim olduğunu gösterecek. Parmağınızla dudaklarının çevresini çizin (üst dudaktan başlayarak alt dudakta bitirin). Alt dudağına indiğinizde onu baş parmak ve işaret parmağınızın arasında toplayın (çocukların küsme hareketi gibi). Sonra başını daha yakına çekerek daha önce parmaklarınızla tuttuğunuz dudağını şimdi dudaklarınızla kavrayın. "Parmaklarınızın dokunuşu dudaklarınızınkinden daha serttir ve sevgilinizde fırtınalı duygular uyandırır" diyor William Cane "The Art Of Kissing" (Öpüşme Sanatı) adlı kitabında.


SENKRONİZE NEFES


Bu hareket onu nefessiz bırakacak. Dudaklarınızı sevgilinizin dudaklarıyla birleştirin ve derin nefes alın. Hareketi yavaş tutun ki aranızdaki nefes alışverişi sert olup akciğerlerindeki havayı vakum gibi çekmesin! Bu hareket sırasında onun katılımına da ihtiyaç duyacaksınız o yüzden başlamadan önce ne yapmak istediğinizi ona anlatın.


Ağzındaki havayı yavaşça çektikten sonra nefes verip bu kez kendi nefesinizi ona verin. "Bu hareketin başarısı senkronize olmanıza bağlı." diyor Cane.


VAMP KADIN


Sevgilinizin boynuna doğru eğilirken etini dişlerinizin arasına alıp bırakın. Unutmayın erkeklerin yüzde 80'i acılı seksi sever. Uyarılınca vücudunuz endorfin salgılar ve bu hormon acıyı hissetmenizi bloke eder. 26 yaşındaki S: "Boşalmaya yakınken daha sert hareketlere ihtiyacım var. Sevgilim 'Benimsin' dercesine dişlerini etlerime geçirirken aklım başımdan gidiyor" diyor.


EMMENİN GÜCÜ


Bu öpüşme stili erkeğiniz için son derece uyarıcı. Başınızı hafifçe arkaya kaldırın. Sevgilinizin üst dudağını dudaklarınızın arasında kavrayın sonra başınızın yerini değiştirerek ondan sizin alt dudağınıza aynı şeyi yapmasını isteyin. Önce hafif dokunarak sonra daha ateşli sonra yine hafif öpüşün ki bu hız değişimleri onu daha fazla heyecanlandırsın. Başınızı bir yandan diğer yana çevirerek alt dudaklarınızdan üst dudaklarınıza geçirin. Eski Hint inancına göre üst dudağı klitorise bağlayan bir sinir yolu vardır.


DONDURMA HAYALİ


Romantik bir yemek sonrasında bir dondurma ve bir kahve ikram edin. Ağzınızı kahveyle ısıtıp ona sıcak bir öpüşme sürprizi yapın. Sevgilinizin ağzını ısıttıktan sonra kendi ağzınıza bir kaşık dondurma alın ve bu sefer ağzını buzlu dilinizle soğutun. "Sıcak soğuk değişimi sinir uçlarını harekete geçirir. Bu orgazma benzeyen bir histir" diyor Cane. 29 yaşındaki M. bu hissi ilk defa yaşadığında neler hissettiğini itiraf etti: "Sevgilimle ben bu öpüşmeyi şans eseri bir barda keşfettik. Ben buzlu bir viski istemiştim o ise sıcak çikolata. Sıcak dudaklarıyla buz gibi dilime dokunurken kalbimin daha hızlı atmaya başladığını hissettim. Ne zaman viski içsem aklıma o gece geliyor."


HAZİNE AVCISI


Bu tekniği erojen bölgelerini keşfederken kullanabilirsiniz. Boyun ve köPage Rankücük kemiği arasındaki yerle başlayın. Dilinizle ufak daireler çizerek vücudunun diğer yerlerine de geçin. Reaksiyonlarına dikkat edin. Hangi bölgesine dokunurken daha çok heyecanlandığını görün ve dilinizle bütün vücudunu gezdikten sonra dönüş yolunda oralara daha fazla ilgi gösterin. "Erojen noktalar sadece erkekten erkeğe değişmez aynı zamanda günden güne de değişebilir" diyor Cane. Öpücüklerle bu gizli yerleri kolayca keşfedebilirsiniz. Her defasında gizli bir hazine bulma şansınız var.


İÇTEN ÖPÜŞME


Bir dahaki sefere onu öptüğünüzde dilinizi damağından başlayıp ağzının ta arkalarına kadar geçirin. Sonra dilinizi yumuşak tutarak dişlerinin arka duvarlarını süpürün. Aynı hareketi alt dişleri için tekrarlayın. Son olarak dilinizi tamamen onunkine dolayın. "Bu hareketin sihirli bir gücü var çünkü ağzının her santimini dilinizle geziyorsunuz. Sıradan bir öpüşmede ağzın birçok tarafı keşfedilmezken bu öpüşme sırasında yeni zevk noktaları keşfedebilirsiniz" diyor Cane.


ELEKTRİK ŞOKU


Boynuna dokunurken hafifçe mırıldanırsanız zevkten uçtuğunuzu belirtmek için yeterli olacaktır. "Sesiniz teninde hissedebildiği bir titreşim oluşturur" diyor Edmark. Ağzınızı çenesinin başladığı yere yerleştirin ve boynuna dokunurken çeşitli sesler çıkarın. Çıkardığınız sesleri çeşitlendirmeniz vücudunda ateşli hisler uyandıracaktır.


EROTİK İTİŞME


Sevişme sırasında erkeğinizin yaptığı her itme hareketiyle heyecanı daha çok artar. Aynı çarpıcı sonuçları bu hareketin dudak dudağa versiyonundan elde edebilirsiniz. Kapalı dudaklarınızı dilinizle aşın sonra aynı sevişme sırasındaki gibi dilinizle içeri-dışarı hareketine başlayın. "Bunu sevgilimle bir kez sevişmeye başlarken denedim. Hareketi son derece seksi buldu. Ağzımla yaptığımız bu hareketi aynı anda basen bölgemizle yapıyorduk. Orgazma yaklaşırken ağız hareketinden vazgeçmek zorunda kaldık. Bağırmaya yakınken dil hareketlerimize devam etmek pek kolay olmayacaktı" diyor 29 yaşındaki Selen.
  Alıntı
Alt 20 Ağustos 2011, 11:07   #2 (permalink)
Genetik Tosba

LaylondoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
(Mesajlar): 1.807
(Konular): 96
Renkli Para : 15461
Aldığı Beğeni: 80
Beğendikleri: 13
Ruh Halim: Olu Gibi
Standart

bilmedigimiz seyler solesinler ezberledik pratige doktuk yiter ya
LaylondoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
cinsel, fantaziler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557