Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > İlişkiler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlişkiler İlişkileriniz hakkında kafanızdaki soru işaretlerini ve ilişkiler hakkındaki paylaşımlar bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 26 Ocak 2013, 23:23   #1 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart Hangi durumlarda nasıl davranılmalı?

Erkeklerin zaman zaman ilişkilerinde işleri ellerine yüzlerine bulaştırdıklarına pek çok kez şahit olduk. Yeni bir araştırma ise sevgilinizden kolayca vazgeçmenizin aşk hayatınıza zarar vereceğini ortaya çıkardı. Peki, ne zaman sertleşmeniz ve dişlerinizi göstermeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Erkek arkadaşınız sizi mutlu ediyorsa, bazen yaptığı küçük hataları affedip "Neyse, daha kötüsü de olabilirdi'' diyerek sorunları gözardı etmek kolay yola kaçmak olabilir. Özellikle de sinirlerinizi bozan patronunuzun ağırlığı altında ve arkadaşlarınız doğru erkeği bulamadıklarından şikayet ederken bunu yapmak size cazip gelebilir. Hatta en son istediğiniz, sorunları olan sevgilinizi kapının önüne koymak olur. Ama bu şekilde davranarak ilişkinize zarar veriyor olabilirsiniz. Tennessee Üniversitesi'nde yapılan araştırmayı yöneten uzmanlar, kadınların sevgililerinin hatalarını kolayca affettiklerinde, o erkeklerin aynı hatayı ya da farklılarını altı kat oranında daha çok yaptıklarını ortaya çıkarmış. Hataları ne kadar görmezden gelirseniz sevgilinizle o kadar az mutlu olursunuz.
Neden Aklımı Okuyamıyorsun (Why Can't You Read My Mind) kitabının yazarı psikolog Jeffrey Bernstein, "Sevgilinizi kolayca affettiğinizde, davranışının yanlış olmadığını düşünecektir'' diyor. Ayrıca yanlışları görmezden gelmek kendinize olan güveninizin azalmasına sebep olur. Aynı davranışı tekrarlayan erkek arkadaşınızı affettikçe kolay bir kadın olduğunuzu düşünecek olması ise cabası.
Tabii ki her hatasında işaret parmağınızı ona doğru sallayıp çocuğunu azarlayan bir anne gibi gözükmenizi tavsiye etmiyoruz. Önemli olan, o sınırı nerede çizeceğinizi bilmek. Size vereceğimiz örneklerle hangi durumda onun üzerine fazla gitmenizin gerekmediğini, nasıl bir senaryoda aslan kesilmeniz gerektiğini anlayabileceksiniz.
BORÇLARINI ÖDEMEK YERİNE ETRAFA PARA SAÇIYOR
FAZLA ÜZERİNE GİTMEYİN: Eğer ortak bir hesabınız varsa veya bunu yapmayı düşünüyorsanız para harcama alışkanlıkları sizi mutlaka etkileyecektir. Eğer para mevzusuna hiç girmediyseniz, şimdiden onun bu konuda üstüne gitmeniz biraz haksızlık olur. Ona, ileride borca girip hayatını içinden çıkılmaz bir durum haline getirmekten korktuğunuzu söyleyebilirsiniz. Bunun sonrasında hesaplarınızı ayırabilirsiniz. Aranızdaki yakınlığı göze alarak, bunu dile getirmenin çok zor olmayacağını tahmin ediyoruz. Bundan sonra ise hesap yönetimi konusu geliyor. Maaşınızın ne kadarının faturalara, birikimlere ve özel harcamalarınıza gideceğini belirleyin. Örneğin büyük bir harcama yapacağınızda birbirinize mutlaka danışın. Bu şekilde davranarak birbirinizin mantıksız tarafını tamamladığınızı göstermiş olursunuz.
PENÇELERİNİZİ GÖSTERİN: Para durumunu konuştunuz ve o, oluşturduğunuz bütçeyi görmezlikten geldi veya almayı düşündüğü üç boyutlu televizyonu size doğum günü hediyesi olarak düşündüğünü söyledi. Hemen çıldırmayın. Çünkü bu şekilde ancak onun konuşmayı sonlandırmasına sebep olursunuz. Direkt olarak "Bunun parasını ödeyemeyiz'' demeniz saçmaladığını fark etmesini sağlayacaktır. Ona yeni oyuncağı konusunda kendinizi hiç rahat hissetmediğinizi ve birlikte oluşturduğunuz bütçeye hiçbir şekilde uymadığının ortada olduğunu söyleyin. Sonra ona "Sence bunu çözmenin en iyi yolu nedir'' diye sorun. Ona bu şekilde kararını tartmak konusunda fırsat tanımanız biraz da olsa rahatlamasını sağlayacaktır. Daha mantıklı bir karar vereceğinden emin olabilirsiniz.
İŞİNE VE PATRONUNUN TAVIRLARINA KATLANAMIYOR
FAZLA ÜZERİNE GİTMEYİN: Erkek arkadaşınızın konuşmaktan en çok hoşlandığı konunun patronunun ne kadar kötü ve acımasız biri olması, kulağa biraz sinir bozucu gelebilir. Ama bir yandan söylenirken, bir yandan iş arıyorsa ona olabildiğince destek çıkmalısınız. Aşk Sırları (Love Secrets Revealed) kitabının yazarı Allen Berger, bir erkeğin kendine olan güveninin işteki başarısıyla bağlantılı olduğunu söylüyor ve: "Ona işini bırakmamak konusunda çıkıştığınızda yeni iş bulamayacağını düşündüğünüz hissine kapılacaktır'' diye uyarıyor. Uzmanlar, sevgiliniz işinden çok şikayet etmeye başladığında ona bir arkadaşıyla konuşmanızı tavsiye etmeniz gerektiğini söylüyor. Örneğin "Ahmet'le bu konuyu konuştun mu hiç? O sana benimkinden çok daha farklı bir bakış açısı sunabilir'' gibi tavsiyede bulunabilirsiniz. Sevgiliniz büyük ihtimalle sadece belli bir doğrultuda düşündüğünün farkında olmadığından dolayı bu cümle ile kendine gelecektir. Ertesi gün yine aynı şikayetlerde bulunursa "Peki, Ahmet bu konuda ne dedi'' diye sorarak onu tekrar istediğiniz yola sokabilirsiniz.
PENÇELERİNİZİ GÖSTERİN: Erkek arkadaşınız durumunu düzeltmek için hiçbir hamlede bulunmuyorsa, onu bu durumdan ancak sertlikle çıkarabilirsiniz. Sevgiliniz durumundan yakınırken tüm enerjisini harcıyor ve belki de bu sayede kendisini daha iyi hissediyor ve rahatlıyor olsa da, ileride başka bir şey yapmak konusunda daha isteksiz bir hale geliyor. Sevgilinize onu sevdiğinizi ve desteklediğinizi söyleyin. Ama bir yandan da uzun zamandır kendi kendisine acı çektirmesinden dolayı üzüldüğünüzü de belirtin. Hiçbir şey yapmadan söylenmeye devam ederse, daha fazla terapist rolüne bürünemeyeceğinizi belirtin.
ESKİ SEVGİLİSİNİ FACEBOOK'UNA EKLEDİ
FAZLA ÜZERİNE GİTMEYİN: İlişkiniz muhteşem ve sevgiliniz çok nadir olarak sizi kıskandıracak tavırlar sergiliyor. Birdenbire eski sevgilisi ortaya çıktığında ihtiyatlı davranmak istemeniz ise çok normal. Çift Becerileri (Couple Skills) kitabının yazarı psikolog Matthew McKay, sevgilinizin size mesafeli davranıp davranmadığı konusunda tetikte olmanızı tavsiye ediyor. Guelph Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada sevgilinizin Facebook sayfasına ne kadar çok bakarsanız, -ortada bir şey olmasa bile- o kadar şüpheleneceğiniz ortaya çıkmış. Ona bu konuyu açmayı deneyebilirsiniz. McKay gibi uzmanlar bunda bir sakınca olmadığını söylüyor ama ses tonunuzu fazla yükseltmemeniz gerektiği konusunda da uyarıyor. Ona "Eski sevgilinle yeniden arkadaş olduğunuzu gördüm. Neler yapıyormuş'' gibi bir soru yöneltebilirsiniz. Bu şekilde sanal alemde bile neler yaptığı konusunda haberdar olduğunuzu belli etmiş olursunuz. Size "İyi sanırım'' diye cevap verdiğinde ise konuyu fazla uzatmamak adına kendinizi zorlamalısınız.
PENÇELERİNİZİ GÖSTERİN: Facebook'ta eski sevgilisiyle arkadaş olduktan sonra tavırlarında bir değişiklik olup olmadığına dikkat edin. Sadece sorduğunuzda o gün neler yaptığını kısa cümlelerle anlatıyor veya telefon ya da bilgisayar başında daha çok zaman geçiriyorsa ve daha da kötüsü seks hayatınız sekteye uğradıysa biraz diş göstermenin zamanı gelmiş demektir. Berger, eski kız arkadaşıyla Facebook'ta arkadaş olduğundan beri bazı değişiklikler fark ettiğinizi ona söylemenizi tavsiye ediyor. Sizi diken üstünde oturtacak bir ilişki istemediğinizi söyledikten sonra eğer o size karşı sadıksa sizin de aynı durumda olduğunuzu dile getirin. Roller tersine döndüğü takdirde ona ne hissedeceğini sorun. Bu sayede yaptıklarını gözden geçirmeye başlar. Kesinlikle eski sevgisiyle konuşmasını yasaklamayın.
SİZ EVLENMEYE HAZIRSINIZ AMA O ÇEKİNGEN DAVRANIYOR
FAZLA ÜZERİNE GİTMEYİN: Bir yıldır ciddi bir ilişkiniz olduğu halde şimdiye kadar evlilik konusunu hiç açmadınız diyelim. Onun hayatınızın erkeği olduğunu bilseniz bile, evlilik için acele etmemek, karşınızdaki erkeği tanımak için size zaman kazandırır. Çünkü hazır olmadığınız bir evlilik için bastırmak ileride bazı sorunlara sebep olabilir. Ona "Seni seviyorum ve uzun vadede harika bir çift olacağımızı da hissedebiliyorum. Sence evli bir çift olarak nasıl görünürüz'' diye sorun. Ne zaman evlenme teklifi etmeyi planladığını sormak yerine sorunuzun ucunu açık bırakmak onun kendini köşeye sıkışmış gibi hissetmemesini sağlayacaktır. Bu soruyu sorarken ciddi olduğunuzu ona hissettirin. Cevap vermekten kaçınır veya konuyu değiştirirse üstelemekten kaçının. Sadece daha sık evlilik konusunu açmaya bakın.
PENÇELERİNİZİ GÖSTERİN: Bu konuyu daha önce üç kez konuştuğunuz halde ilişkinizi bir üst seviyeye taşımak konusunda hiçbir adım atmıyor veya evlenmek istediği halde size teklif etmiyor olabilir. Berger bu iki durumda da sertleşebileceğinizi söylüyor. Erkek arkadaşınıza "Net olmana ihtiyacım var. İlişkimiz biterse üzülürüm ama evleneceğimizi düşünmüyorsan da bunu bilmek isterim'' deyin. Ne yapmak istediği konusunu biraz düşünüp sizsiz hayatın ne kadar kötü olduğunu anlaması için ona biraz zaman tanıyın. Evliliğin sizin için önemli olduğunu ve sizinle aynı düşünceleri paylaşmadığı takdirde gideceğinizi anladığında kaybetme korkusuyla gelecek konusunda gerçek anlamda düşünmeye başlayabilir. Endişe her zaman için gerçek bir motivasyon aracıdır.


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
davranılmalı, durumlarda, hangi, nasıl


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557