Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > İlişkiler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlişkiler İlişkileriniz hakkında kafanızdaki soru işaretlerini ve ilişkiler hakkındaki paylaşımlar bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27 Ocak 2013, 15:22   #1 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart Konuşa koklaşa anlaşınBride/Ayhan Abayhan
Hayatınızı birleştirmeden önce kafanızda soru işaretleri olmasın, aranızda konuşulmayan konu kalmasın.
Pek yakında hayatınızı birleştireceğiniz ‘Bay Mükemmel’i şu aşamaya kadar iyice çözmüş olduğunuzdan eminiz. Birbirinizin iyi ve kötü zamanlarına da mutlaka şahit oldunuz; işte geçen kötü bir günün sonunda, grip olduğunda ya da kafasına hiçbir şeyi takmadığı hoş tatil günlerinde onunlaydınız, hangi durumlarda nasıl tepkiler verdiğini artık çok iyi biliyorsunuz. Ancak, birlikte ne kadar çok zaman geçirmiş olursanız olun, aranızda hala konusu açılmamış, konuşmaya, tartışmaya fırsat bulamadığınız bazı ‘mevzular’ olabilmesi mümkün. İşte şimdi, bugüne dek girilmemiş alanları aydınlatma zamanı. “Önemli hayat kararları üzerine sohbet etmek eşinizle aynı hedefleri ve değerleri paylaştığınızı görmenin bir yolu,”diyor psikolog Judith Locke – ve yaklaşan düğün de bu tür sohbetleri başlatmak için en iyi bahane. Yaşam koçu Carolin Dahlman’a göreyse böylesine derin konulara dalmak için en ideal zaman, birbirinize deli gibi aşık olduğunuz eğlenceli evlilik planlama dönemi. “Bir anlaşmazlık çıkmasını beklememelisiniz,” diyor Dahlman. “Bu tip konuşmalara saygıyla, töleransla ve ılımlı bir şekilde yaklaşmalısınız.”


Konu başlığı 1
Neden evleniyoruz?
Amacınız belki bir aile kurmak, belki de sadece ailelerinizin ve yakın dostlarınızın şahitliğinde birbirinizi ne kadar sevdiğinizi göstermek. Bu sorunun doğru ya da yanlış bir cevabı yok, ama yine de birbirinizle ılımlı bir şekilde böyle bir konuşma yapmalısınız. Sohbetinize en güzel noktadan, örneğin birbirinizle ilgili en sevdiğiniz şeyleri sıralayarak başlayabilirsiniz. Ayrıca evliliğin sizin için ne anlama geldiği hakkında da konuşabilirsiniz. Örneğin bu yeni bağın aranızdaki ilişkiyi değiştirmesini istiyor musunuz? Tüm bunları dile getirmek için bundan daha ideal bir zaman olamaz.
Konu başlığı 2
Çocuk sahibi olmakla ilgili neler düşünüyoruz?
Eğer her ikiniz de çocuk sahibi olmak istiyorsanız, spesifik soruların cevaplarını bulmaya çalışın. Kaç tane çocuk istiyorsunuz, ne zaman denemeye başlayacaksınız ve ebeveynlik sorumluluklarını nasıl paylaşacaksınız, gibi. Evlilik, sadece çocuk sahibi olmak demek değil elbette. Seyahat etmek ve kariyerlerinizde hedeflediğiniz noktalara gelmek konusunda da hemfikir olabilirsiniz. Belki de hedeflerinizi gerçekleştirdikten sonra, çocuk sahibi olmayı bir kez daha masaya yatırırsınız. Ya da sadece teyze ve amca olmakla yetinebileceğinizi fark edersiniz, kim bilir?
Konu başlığı 3
Paramızı nasıl yöneteceğiz?
Her ne kadar kabul etmek istemeseniz de, gelecekte arada birde olsa aranızda atışacaksınız – ve bu çekişmelerin bir kısmının ana teması da para akışı olacak. Bu pek hoş değil. Ancak gelecekte ki tartışmaların büyümesini önlemek için yolun başında bir takım önlemler alabilirsiniz. Bunun için işe maddi durumunuzu (gelirinizi, borçlarınızı, birikimlerinizi)birbirinize ifşa etmekle başlayın. Daha sonra ortak bir hesap oluşturup oluşturmayacağınızı, uzun vadeli hedeflerinizi, mutfak alışverişinden tatil bütçesine ve kiraya da ev taksidine kadar diğer ortak masrafları nasıl paylaşacağınızı konuşun.
Konu başlığı 4
Peki ya ev işlerine olacak?
Hayatınızın aşkıyla birlikte yaşamaya başlamak, kısmen daha az sorumlu davrandığınız bekar hayatına da veda etmek demek! Güzel ve romantik bir süreç sizleri bekliyor ama sorumluluklar da artıyor. Evdeki iş bölümü nasıl olacak? Kim neyi üstlenecek? Yoksa ev işlerini tamamen bir profesyonele mi teslim etmek gerekiyor? Temizlik, ütü vs. gibi ev işlerini görmesi için bir yardımcı tutmak mantıklı, ama onun da 7/24 yanınızda olmayacağı düşünülecek olursa, iş bölümü yapmak şart gibi görünüyor. Öncelikle her ikiniz de kendinizden – ve kendi dağınıklığınızdan- sorumlu olmalısınız. Daha sonra iş bölümünü konuşun. Market alışverişini kim yapmalı ya da çöpleri kim çıkarmalı? Ve eğer banyoyu temizleme işini siz üzerinize alıyorsanız, eşinize de buna eş değer bir görev biçmelisiniz!
Konu başlığı 5
Aileler nasıl idare edilecek?
Ailelerinizle olan yakınlığınıza bağlı olarak, onları evlilik hayatınıza entegre etmenin sağlıklı yollarını bulmalısınız. Eğer ailelerinizle aynı şehirde yaşıyorsanız, aylık periyodlarla onları evinize yemeğe davet edebilirsiniz. Şehir dışındalarsa, yıl içinde onları ziyaret etmek için program yapmalı, yılbaşı, bayramlar ve doğum günleri gibi özel günleri de bu programa dahil etmelisiniz. Örneğin önümüzdeki yılbaşını ailenizle mi geçirmek istersiniz yoksa baş başa olmayı mı tercih edersiniz? Bu, aileler hakkında konuşmak için iyi bir fırsat olabilir. Bu konudaki beklentilerinizi ve planlarınızı mutlaka yolun başında ortaya koyun.


Konu başlığı 6
Hangi konuda hemfikir değiliz?
Onu olduğu gibi kabul ediyorsunuz; tuhaf yanlarını seviyor, sürekli aynı fikirde olmanız gerekmediğini düşünüyorsunuz. Bu durumda bir cumartesi gecesi hangi DVD’nin izleneceği sorunsalını hafif bir tartışmayla atlatmanız mümkün. Önemli olan, önemsizmiş gibi görünen konuların yanı sıra politika ve din gibi ciddi konu başlıklarına da ılımlı bir yaklaşım geliştirmek. Bunun için de bir konuyu tartışırken üzerinize alınmamaya özellikle dikkat etmelisiniz. Bırakın konuşma aksın. Birbirinizi, düşüncelerinizi açık seçik ifade etmek konusunda cesaretlendirin.
Konu başlığı 7
Heyecanı nasıl ayakta tutacağız?
Cicim ayları ne yazık ki sonsuza dek sürmüyor ama birinci günden itibaren birbirinize yakın olmanın yollarını bulursanız, aşkınız da canlılığını koruyacaktır. Onune kadar çok sevdiğinizi nasıl gösterebilirsiniz, bunu düşünün ve ona da sorun. Herkes farklıdır. Bazıları sevginin dile getirilmesini ister, bazıları beden diline önem verir. Arada bir sürprizlerle karşılaşmak isteyebilirsiniz ama aşk hayatınızı tamamen bu tip beklentilerin üzerine kurmayın. Siz söylemeden anlamasını beklemek yerine arada sırada onun ne yapmasını istediğinizi dile getirin


Konu başlığı 8
Tartışmalarımız ne kadar hararetli?
Elbette hiç olmasa daha iyi ancak tartışma kaçınılmaz olduğunda adil davranmaya çalışmalı ve tartışmayı hafif bir seviyede tutmalısınız. Hangi konularda hassas olduğunuzu bilmesini sağlarsanız tartışmanın alevlenmesini de önleyebilirsiniz. Pasif-agresif bir tutum sergilemekten de kaçının. Canınızı sıkan şeyi söylemek yerine, “Tamam, önemli değil” deyip somurtur ya da içinizdekileri dışarı çıkaramadığınız için ağlamaya başlarsanız, karşı taraf sizi ciddiye almayabilir ve tartışma istemediğiniz noktalara gelir.


Konu başlığı 9
Ne kadar aşk, ne kadar iş?
Modern zamanlarda hanımların kariyerleri dışında da mesai harcadıkları pek çok alan var: Yoga günleri, kız kıza buluşmalar, alışveriş çılgınlığı vs. 24 saatin yetmediği günleriniz olabilir ancak plan ve programlarınızı artık standart bir düzene oturtmanızda fayda var. Son zamanlarda çalışma saatleriniz uzuyor ve evde eşinizle geçirdiğiniz zaman giderek daralıyorsa, kariyer hedeflerinizi bir kez de birlikte gözden geçirmeniz, tartışmanız faydalı olabilir. Çalışma saatleriniz gayet düzenliyse, geri kalan tüm vaktinizi tek bir şeye(yani aşkınıza!) adamanız da sağlıklı değil. Kendi alanınızı belirleyin ve sosyal olun. Her şeyi kararında yaparsanız hiçbir sorun çıkmayacaktır.


Konu başlığı 10
10, 20, 40 Yıl sonra ne halde olacağız?
O özel günde “Kabul ediyorum” demenizin sebebi, birlikte bir geleceğe adım atma kararı almış olmanız; bu yüzden eşiniz ve geleceğinizle ilgili büyük hayaller kurmanız çok doğal! Hayallerinizi birbirinizle paylaşmanız ise çok önemli. İlerleyen yıllarda bir ev mi satın almak istiyorsunuz? Yoksa maceracı tarafınız ağır basıyor ve bir gün mutlaka dünya turuna çıkmayı mı hedefliyorsunuz? Bu tip gelecek planlarında umuyoruz ki çoğunlukla aynı fikirde olursunuz ama karşı taraftan “Ne? Delirdin mi!” diye çığlık atmanıza sebep olacak fikirler de çıkabilir. Konuşmaya devam edin, fikirlerinizi özgürce dile getirin ve birbirinizi dinleyin. Daha önünüzde çok zaman var. Önemli olan, hayallerinizi birlikte gerçekleştirmeyi istemeniz.


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 27 Ocak 2013, 15:34   #2 (permalink)
Üye

theasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 27 Ocak 2013
Yaş: 25
(Mesajlar): 9
(Konular): 1
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 2
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart

yok artık

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
theasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 27 Ocak 2013, 15:34   #3 (permalink)
★½★

aLLien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Kasım 2012
Nerden: Antalya-Ankara
Yaş: 30
(Mesajlar): 2.184
(Konular): 1569
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 49000
Aldığı Beğeni: 382
Beğendikleri: 1020
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
aLLien - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Konuşarak denedim olmadı koklaşmayı denedim yine olmadı


aLLien isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
anlaşın, koklaşa, konuşa


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557