Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > İlişkiler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İlişkiler İlişkileriniz hakkında kafanızdaki soru işaretlerini ve ilişkiler hakkındaki paylaşımlar bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Post By Pαndorα
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27 Ocak 2013, 16:29   #1 (permalink)
No mαtter the distαnce, we still look αt the sAmE moon ~


Pαndorα - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 04 Ağustos 2011
Nerden: İstαnbul
Yaş: 24
(Mesajlar): 23.328
(Konular): 2239
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 762479
Aldığı Beğeni: 1842
Beğendikleri: 1637
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart Aranızdaki iletişim sorununu aşın

Cosmopolitan/ Ceylan Yeniacun
Yapılan araştırmalara göre çiftler birbirlerinden çok yabancılarla iletişim kurarken kendilerini çok daha iyi hissediyorlar.“İyi giden bir ilişkiye sahip olmanın en iyi yolu ise iyi bir iletişimden geçer” diyen uzmanlar konuyla ilgili önemli tavsiyeler veriyorlar. Kısacası sevgilinizle iyi bir iletişime sahip olmanız artık sandığınız kadar zor değil.
İyi bir iletişimin belli kuralları var; karşınızdakine açık sözlü olmak, mimikleri ve beden dilini doğru kullanmak şart!
Sevgiliniz sizin espri anlayışınızı, nelere sinirlenip sinirlenmeyeceğinizi, neye nasıl tepki vereceğinizi gayet iyi bilir. Yani mantık olarak bakıldığında sevgilinizle kurduğunuz iletişimin, süpermarkette tanımadığınız biriyle kurduğunuz iletişimden daha iyi olması beklenir. Ama yapılan araştırmalar bir yabancıyla sevgilimize nazaran çok daha iyi bir iletişim kurabiliyor olduğumuzu gösteriyor.
Mesela şöyle bir örnekle durumu daha iyi açıklayalım; düşünün ki hiç tanımadığınız birine yol tarif ediyorsunuz. Tüm detayları anlatır, en kolay şekilde istediği adrese gitmesini sağlarsınız. Bir de sevgilinize yol tarif ettiğinizi düşünün. “Hani seninle her öğlen sandviç yediğimiz yer var ya onun sokağından sapacaksın” diyerek sevgilinizin orayı bildiğini varsayarsınız. Eğer orayı hatırlamıyorsa adresi de bulması zorlaşır.
Uzmanlar bunun çiftlerin birbirine çok yakın olmalarından kaynaklandığını söylüyor. Yakın olmak tabii ki olumsuz algılanmamalı ancak iki sevgili ilişkide bir süre sonra karşısındakinin her şeyi kolayca anlayabileceğini düşünüyor. Öyle ki her şeyi kısa yoldan anlatmayı seçiyor.
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki çiftler arasında yaşanan iletişim problemi üç yanlıştan dolayı ortaya çıkıyor. Eğer bunlar üzerinde çalışırsanız emin olun, sevgilinizle aranızda çok daha güçlü bir iletişimin var olduğunu göreceksiniz.
Yanlış 1
Şifreli konuşmak
Şifreli konuşmak özellikle kadınların çok sık yaptığı bir şeydir. Nasıl mı? Mesela sevgilinizle ilişkinizin ilk günlerindesiniz, birbirinizi çok iyi tanımıyorsunuz. Bir gün ona şöyle bir cümle kurdunuz, “Hava çok soğuk, üşüdüm” belki o an aslında üşümediniz sadece size sarılmasını ya da ceketini çıkarıp omzunuza koymasını istediğiniz için böyle söylediniz. Ama o esas söylemek istediğinizi anlamazsa sizi hayal kırıklığına uğratmış olacak.
Kadın-erkek ilişkilerinde sık sık karşılaştığımız bir senaryodan daha bahsetmek istiyoruz. Sevgiliniz erkek arkadaşlarıyla gece dışarı çıkacağını söyledi. Siz de kaçta döneceğini sordunuz. “Çok geç kalmam” dedi. Saatler 01:00’i gösterdiğinde sevgiliniz hâlâ gelmemişti ve siz yine hayal kırıklığına uğradınız çünkü size çok geç kalmayacağını söylemişti. Ama onun geç saat anlayışıyla sizin geç saat anlayışınız aynı değil. Eğer “saat02:00 gibi gelirim” gibi net bir cevap verseydi sizin için problem teşkil etmeyecekti.
The Marriage Check-up (Evlilik Checkup’ı) kitabının yazarı James Cordova, kadın ve erkeklerin anlayışlarının farklı olmasından dolayı ilişkide iletişim problemi yaşandığını,bunun da tartışmalara yol açtığını belirtiyor.Bu durumun çözümü ise çok kolay. Sevgiliniz yoruma açık bir şey söylediğinde kafanıza kurcalayan bir şey olursa ona hemen tam anlamıyla ne demek istediğini sorun. Deminki örneğe dönersek “çok geç kalmam” dediğinde kaçta geleceğini sorun. Emin olun, bir sonrakinde siz sormadan o, bu şekilde cevap vermeye başlayacak. Çünkü sizin bu bilgiyi edinmek isteyeceğinizi tahmin edecek. Tabii ki her şeyi karşı taraftan beklememek lazım. Siz de aynı şekilde iletişim kurmaya özen gösterin. Hafta sonu baş başa evde olmak istiyorsanız “Bu hafta sonu seninle evde baş başa olmak istiyorum” demelisiniz .
Uzun süreli bir ilişki içerisinde olmanız sevgilinizin sizi iyi tanıması ve sizinle aynı düşünce yapısına sahip olması anlamına gelmiyor. Bu nedenle sağlıklı iletişim kurulmazsa yanlış anlaşılmalar olabilir.Yanlış 2
Sizinle aynı şekilde düşündüğünü varsaymak
Çiftlerin sık yaptığı iletişim hatalarından biride karşı tarafın sizinle aynı şekilde düşündüğüne inanmaktır. Uzun süreli bir ilişki içerisinde olmanız sevgilinizin sizi iyi tanıması ve sizinle aynı düşünce yapısına sahip olması anlamına gelmiyor. Yapılan araştırmalara göre her zaman birbirinizi doğru anlayamayabilirsiniz. Bu da çoğunlukla çabucak hayal kırıklığına uğramanıza sebep olur. Örnek vermemiz gerekirse, sevgiliniz siz tam yemek yerken sabah spora gidip gitmediğinizi sorarsa siz hemen “acaba kilo aldığımı mı düşünüyor? O yüzden mi yemek yerken bu soruyu sordu” gibi yanlış düşüncelere kapılabilirsiniz. Gerçekte ise onun tek merak ettiği spor salonuna gelen yeni makineyi deneme fırsatınızın olup olmadığıdır. Buradaki en büyük problem karşı tarafın da sizinle aynı şekilde düşündüğünü varsaymanız. Bu durumu çözüme ulaştırmak ise sanıldığı kadar zor değil. Eğer sevgiliniz size bir soru sorduğunda tam anlamıyla ne demek istediğini anlamadıysanız ya da soruyu başka yönlere çekmeye başladıysanız kafanızda kurmak yerine sevgilinize karşı açık olun. Tam anlamıyla ne demek istediğini sorun. Muhtemelen niyeti sizin düşündüğünüzden çok daha basit bir şey sormak olacak. “Çiftlerin açık olmaları birçok sorunun başlamadan sonlanmasını sağlar” diyor James Cordova
Yanlış 3
Vücut dilini yanlış kullanmak
Mimiklerinizi ne kadar doğru kullanıyorsunuz? Çiftlerin iletişim konusundaki en büyük üçüncü problemi de mimiklerini ve vücut dilini doğru ve yerinde kullanamamak! Çünkü ilişki içerisinde çiftler kendilerini birbirlerine o kadar yakın hissediyorlar ki kullandıkları mimikleri karşı tarafın kolaylıkla anlayacağını düşünüyorlar. Diyelim ki sevgilinizin evde biraz daha derli toplu olmaya özen göstermesin istiyorsunuz. Eğer ellerinizi belinize koyup, soğuk bir ses tonuyla ona bunu söylerseniz kavga etmek istediğinizi düşünür ve savunmaya geçer. Ama aynı cümleyi yumuşak bir ses tonu ve hafif bir tebessümle söylerseniz sevgiliniz sizi daha çok dikkate alacaktır.
Söylediklerinizin tartışmaya yol açmasını istemiyorsanız vücut dilinizi doğru kullandığınıza emin olun. Seçtiğiniz kelimeler ne kadar doğru olursa olsun mimikleriniz ve vücut dilinizi yanlış kullanırsanız ağzınızdan dökülen kelimeler partneriniz tarafından yanlış anlaşılabilir.
Size küçük bir tüyo, sevgilinize istediklerinizi kolaylıkla kabul ettirmek istiyorsanız ona dokunmayı deneyin. Konuşurken koluna ya da sırtına dokunmaya özen gösterin. Emin olun, bu çok işe yarayacaktır. Unutmayın erkekler bu tür yakın davranışlardan çok hoşlanırlar.
Bunlara Dikkat Edin!
Gizeminizi Kaybetmeyin
Öğle yemeğinde neler yediğinize kadar tüm ayrıntıları Facebook’a yazarsanız sevgilinizle buluştuğunuzda ne konuşacaksınız? Biraz gizemli olmak ilişkiye heyecan katar. Bırakın ne yaptığınızı gün boyu merak etsin. Her şeyi Facebook üzerinden paylaşmayın.
Sevgilinizle Facebook’ta Arkadaş Olmadan Önce İyi Düşünün
Facebook ilk başlarda sevimli görünse de çiftler arasında sorun yaratan faktörlerin başında gelmeye başladı. Sevgilinizle Facebook üzerinden arkadaş olmadan önce bir kez daha düşünün; sizi yanlış anlayabilir.


Hissettiklerinizi Facebook’a Yazmayın
Ona kırıldıysanız ya da kızdıysanız bunu direkt olarak ona söyleyin. Facebook’ta duvarınıza“Bugün çok kızgınım” yazıp sorunlarınızı cümle aleme yaymak zorunda değilsiniz. Bazı şeylerin ikinizin arasında kalmasına özen gösterin; sorunlarınızı paylaşmayın.
Facebook’taki Duvar Yazıları Paranoya Yaşamanıza Neden Olabilir
Liseden yakın bir kız arkadaşı sevgilinizin duvarına bir mesaj yazmış . Siz de bunuf lört olarak algıladınız. Görmezden gelmeniz imkansızsa konuyu hemen sevgilinizle açık açık konuşmalısınız.
Özel Hayatınıza Sahip Çıkın
Sevgilinizin Facebook’taki duvarına “Seni seviyorum” yazdığınızda aranızdaki tüm romantizmi bozduğunuzun farkında mısınız? Bırakın bu özel cümleler ikinizin arasında kalsın. Listenizdeki 575arkadaşınız bu özel duygularınızı bilmek zorunda değil.aLLien Bunu beğendi.


Senden bir parçayım artık, belki de baştanbaşa
sen oldum farkında değilsin.
Beni bana bırakma!
Pαndorα isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 27 Ocak 2013, 16:30   #2 (permalink)
★½★

aLLien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Kasım 2012
Nerden: Antalya-Ankara
Yaş: 30
(Mesajlar): 2.184
(Konular): 1569
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 49000
Aldığı Beğeni: 382
Beğendikleri: 1020
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
aLLien - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Ben iletişime geçmek istedim ama tokat yedim Uzmanlar bunun araştırmasını neden yapmıyor


aLLien isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 27 Ocak 2013, 16:30   #3 (permalink)
Üye

theasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 27 Ocak 2013
Yaş: 24
(Mesajlar): 9
(Konular): 1
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 2
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart

Güzelmiş

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
theasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
aranızdaki, aşın, iletişim, sorununu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557