Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Dini Bölüm > İslamiyet
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İslamiyet İslamiyet hakkındaki tüm bilgiler, haberler ve paylaşımlar bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree3Kişi Beğendi
  • 1 Post By vertyucek
  • 1 Post By oR@BeL
  • 1 Post By vertyucek
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 15 Şubat 2015, 00:59   #1 (permalink)
Üye

vertyucek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 09 Mart 2013
Nerden: hatay
Yaş: 35
(Mesajlar): 25
(Konular): 23
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 10
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: none
Standart Eşlerini Öldüren Kocalar

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Rahman Rahim Allah'ın adı ile başlarım.Alemlerin Rabbı Allah'a hamd olsun.Salât ve selâm, PEYGAMBER EFENDİMİZ’in ve onun pak âlinin ve ashabının tümüne.

وَمَا تَوْفِيقِي إِلاَّ بِاللّهِ عَلَيْهِ تَوَكَّلْتُ وَإِلَيْهِ أُنِيبُ
ve mâ tevfîkî illâ billâh, aleyhi tevekkeltu ve ileyhi unîb
selamun aleyküm rahmetullahi ve berakatühü

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Onlarla (kadınlarınızla) iyi geçinin.
Nisâ Sure-i Celilesi / 93.Ayeti Kerime(1)

Kim bir mümini kasden öldürürse cezası, içinde ebediyen kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, onu lanetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.
Nisâ Sure-i Celilesi / 19.Ayeti Kerime(3)

Bunun yanında hepimizin düşebileceği bir kötülüğü işlemiş olup sonradan pişman olanlar için CENAB'I ALLAH CELLE CELALÜH umut ve af kapısını kapatmamıştır estağfullah tevbeye yapışmak ve kul haklarını ödemek gereklidir.:
De ki: Ey kendi nefisleri aleyhine haddi aşan kullarım! Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin! Çünkü Allah bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O, çok bağışlayan, çok esirgeyendir.
ZUMER Sure-i Celilesi / 53.Ayeti Kerime(7)

Değerli kardeşler ne yazıkki son zamanlarda hemen hemen her hafta bir cinayet ile karşılaşıyoruz üzülüyoruz.bizim daha da çok üzülmemize neden olan şey bu cinayetlerin aynı evi,aynı hayatı paylaşan bir kadın bir koca arasında olması.

Evet ne yazıkki birbirlerine destek olması gereken evli çiftler birbiri ile tekme tokat kavgalar edecek hatta birbirlerini kesici aletlerle yaralayacak hallere düşüyor,dost iken kanlı bıçaklı düşmanlar oluyorlar.peki nedir bu birbirlerini severek evlenen hatta aşık olan çiftleri birbirlerine düşüren şey?

Günümüzde Yaşam çok zor,acımasız.ne yazıkki erkek olsun kadın olsun bu acımasızlıktan hepimiz payımızı alıyoruz.

Fakir ve orta gelirli aileler geçim sıkıntısı,kredi kartı borçları çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamanın acısı,zengin aileler zenginliğin getirmiş olduğu stresler,depresyonlar ve daha nice nice problemlerle karşı karşıya.

Hepsinin buluştukları bir ortak nokta var HUZURSUZLUK.işte karı ve kocaları birbirleri ile o kötü durumlara getiren şeyde o...öyle ya huzuru parayla satın alamazsınız.huzuru olan fakirde zenginden daha iyi bir hayat yaşar,daha mutludur…

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.
Rad Sure-i Celilesi / 28.Ayeti Kerime(4)

Evet CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH böyle buyuruyor.insanoğlu hiçbirşeyde gerçek mutluluğu bulamıyor.ne kadar zenginde olsa,her ay en güzel tatil yerlerinde gitse,her istediğine sahipte olsa hep kalbinde bir boşluk,huzuru bulamıyorlar.intihar ediyorlar ebedi cehenneme sürükleniyorlar ALLAH korusun.

CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH ayeti kerimede “ancak” kelimesini kullanmış ancak beni zikredenler huzuru bulabilir buyuruyor.yani dünya ile huzur bulunmaz hatta dahada huzursuz olunuyor...gerçektende ibadetlerini yerine getirenler daha huzurludurlar.denemesi bedava.aslında düzenli zikirin ne kadar huzur verici olduğunu bir bilsek onu hiç bırakmayız.isterseniz sizde bir gün deneyiniz.benin bu bozuk psikolojimi gerçek şifa veren RABBİM CELLE CELALÜH düzeltecektir diye niyet edin ve önce biraz estağfirullah çekin zikri bilenler 25 demişler.ve sonra sanki bir terapiye gidiyormuşçasına alın elinize bir tesbihi sadece 1 saatçiğinizi RABBİNİZ CELLE CELALÜH’Ü anmaya ayırın bakın yalnızca ALLAH diyeceksiniz,yada LA İLAHE İLLALLAH.sonra bakın neler olacak.bu işe devem ederseniz zikirin çözemeyeceği hiçbir şey yoktur CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’ÜN izin vermediği hariç.sonra psikoloklara gidip verdiğiniz o kadar paraya,harcadığınız o kadar zamana ve zikir çekmediğiniz için mahrum kaldığınız iç huzuruna acıyacaksınız İnşaALLAH.vede hiçbir şey yapamıyorsanız bildiğiniz sureleri manasını öğrenerek anlamaya çalışarak her fırsatta bolca okumaya bakın.

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Utlu mâ ûhiye ileyke mine-lkitâbi veakimi-ssalâ(te)(s) inne-ssalâte tenh⠑ani-lfahşâ-i velmunker(i)(k) veleżikru(A)llâhi ekber(u)(k)va(A)llâhu ya’lemu mâ tasne’ûn

(Resulüm!) Sana vahyedilen Kitab'ı oku ve namazı kıl. Muhakkak ki, namaz, hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak elbette (ibadetlerin) en büyüğüdür. Allah yaptıklarınızı bilir.
ANKEBUT Sure-i Celilesi / 45.Ayeti Kerime(5)

Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.
ZARİYAT Sure-i Celilesi / 56.Ayeti Kerime(6)

"Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle; ey Rabbimiz! Duamı kabul et!"
İBRAHİM Sure-i Celilesi / 40.Ayeti Kerime(7)

SADAKALLAHUL AZİM (AZAMET SAHİBİ OLAN ALLAH CELLE CELALÜH doğruyu söyledi)

Evet bizler CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH’ÜN bizi yarattığı fıtrat üzere yaşamadığımız tam aksine dünyanın,nefsin,şeytanı-ı lainin kulu olduğumuz için onlarda bizi bu hallere hatta felaketlere sürüklüyorlar.kocamızı sıkıntılara sevkediyoruz,kocalar sabretmesini bilmiyor karılarını geçici dünya için kırıyor üzüyorlar.

Huzur dünyada,dünya heveslerinde olsa idi zenginlerin en çok satın aldığı şey huzur,mutluluk olurdu emin olun.dinden uzaklaşıp batı yaşam tarzı ile yaşadığımız için böyle dışı süslü içi ise tabiri caizse kokmuş,dökülmüş bir hayat yaşıyoruz.halimden memnunum diyen hemen hemen hiç yok.dünya zenginliği ile ahiret zenginliğini birleştirsek,şu geçip gideceğimiz dünya için çalıştığımız kadar gideceğimiz yere yani sonsuz ahiret içinde çalışsak bütün bunlar olmayacak halbuki.

Huzursuzluğun sebep olduğu şeylerden ötürü Karılarını öldürdükleri için bu konuda erkekler boy hedefi olmuş durumdalar.ama bir kocayı evli olduğu hayat arkadaşını öldürmeye götüren sebep nedir acaba?diyede bir sormak lazımdır değilmi?bir kocanın,aile reisinin geçimini sağlayıp korumakla yükümlü olduğu hanımını öldürmesini hiçbir gerekçe mazur gösteremeyecekte olsa o gerekçeyi anlamak ve mümkünse o gerekçeyi ortadan kaldırmak gerek.

İşte bu yazıdada ihmal edilen tarafa yani erkek tarafına bakmaya ve bu sorunu aşmak için çabalamaya çalışacağız.

Hanımlar ! eşleriniz sizin ve çocuklarınızın geçimini sağlamak amacı ile çeşitli işlerde çalışırken bir çok olumsuzluklarla karşılaşıyorlar hayat bazen onları fena halde yoruyor,ondan sığındığıkları tek liman evleri.işyerlerinde binbir türlü hayat kavgasından sonra yüklendikleri gamı,kasaveti evlerinde atmak istiyorlar.ama eğer karıları bazı şeylerden şikayetçi ise bu mümkün olmuyor.hanım çeşitli şeylerden şikayetçi olup bir çok şey yüzünden kocasına şikayetçi olunca halk arasında dır dır,çene kavgası diye tabir edilen tatsız durumlar ortaya çıkıyor.bu tatsız ağız kavgalarının sonucu erkeğin cinnet dediğimiz sinir krizi haline girmesini ve daha sonra eşini ağır yaralayacak saldırılarda bulunmasına neden oluyor.

Eğer bu durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız (ki kimse istemez) kocanınızın sinirleri ile oynamayınız.

Erkek ve Kadın eşitmidir?

Değildir...bu her nekadar batı medeniyetinden alıntılanarak bizimde kültürümüze empoze edilmiş bir şeyde olsa doğru değildir.ateşe su suya ateş gibi davranabilirmisiniz?kadın ve erkeğin eşit olmaları mümkün değildir çünkü Kadın ve Erkek farkılıdırlar.Birbirimizden farklıyız birbirimizden üstün olduğumuz yada daha güçsüz olduğumuz yönlerimiz var.ve o yüzden farklı durumlarda farklı davranış ve hareketlerde bulunuyoruz.kadınlar konuşma yönleri güçlü oldukları için rahatsızlıklarını konuşma yönleri ile dile getirirler.izlediğim bir tv programında “bir kadını susturmanız imkansızdır” diye söylemişti konuşmacı.bir kadın rahatsız olduğu zaman rahatsız olduğu şey yüzünden tabiri caizse saatlerce çene çalabilir.ama erkekler öyle değillerdir.meseleleri daha çok iç dünyalarında halletmeye çalışan bir yapıları vardır.rahatsız oldukları şeylerden çok fazla bahsetmeyi sevmezler.kadınlar kendilerini sıkan şeyleri arkadaşlarından annelerine kadar bir çok kişi ile paylaşıp içlerini rahatlatırken erkek hepsini içine atmakta,biriktirmekte ve bunlarla tek başına başa çıkmaya çalışmaktadır.neden? çünkü farklı his ve düşünceleri vardır.kendisini rahatsız eden şeyleri anlatmayı bir yenilmişlik,bir güçsüzlük sayar.

Eğer kocanızın üzerine çok gidiyor ve onu sürekli ağız kavgaları ile rahatsız ediyorsanız bu birikimi bir patlama olarak karşınızda bulabilirsiniz.kocanızla ağız kavgalarına daha önce girdiyseniz dikkat edin size bir müddet karşılık verdikten sonra sus - sus - sus demeye başlayacaktır.çünkü yapı olarak sizinle ağız dalaşı yapacak güç ve donanıma sahip değildir.erkek bedenen daha güçlüdür sinirlendiğinde,kavga yaptığında onu kullanır.

Gelin kavgaya giriyoruz.siz iyi bir judocusunuz(judo güreşe yakın bir savunma sporudur karşısındakininin kuvvetinden ve hamlelerinden yararlanıp onu yere vurarak yapılır) karşınızda ise iyi bir kareteci var.karetecinin attığı her tekme ve yumruğu yakalayıp kaldırıp kaldırıp yere vuruyorsunuz.buna karşılık kareteci diyorki bırak judo yapmayıda seninde tekmen,yumruğun var karete yap öyle dövüşelim kabul edermisiniz?kabul etmezsiniz çünkü sizin donanımız judo.karete bilseniz bile eğer rakibinizi judo ile yenebiliyorsanız yine judo yaparsınız.

ERKEĞİN SİLAHI OLAN YUMRUK TEKME SİLAHI BEDENİ VURURKEN KADININ SİLAHI OLAN DİL SİLAHI PSİKOLOJİYİ VURUR.

Acı ama gerçek siz dil silahı ile erkeğe vurduğunuz zaman erkekte silahlarını size doğrultmak zorunda kalacaktır... er yada geç!işte erkeği bu raddeye getirmemeye çalışınız.insanın sinir sistemi zayıftır,insan sabırsızdır.bir müddet sabretse bile sonunda patlar,kendini kaybeder,cinnet geçirir! patlayıncada hem kendisine hem karşısındakine zarar verir.Yani erkeğe ben seninle konuşarak tartışıyorum sen bana neden vuruyorsun sende sıkıntılarını anlat,konuşarak tartışalım demeniz cinnet durumuna soktuğunuz erkek için hiçbir geçerliliği yoktur.Aylarca hatta yıllarca dil silahı ile vurduğunuz,psikolojisini bozduğunuz kocanız size vurursa şaşırmayın çünkü cinnet haline giren koca artık sizin bildiğiniz kişi değildir....bana olmazda demeyin.dayak yiyen sayısız kadında sizler gibi idi.

Şimdi bunların asıl müsebbibi olan huzursuzluğa gelelim.bir nedenide maddi isteklerimiz.ne yazıkki hayatta her istediğimizi elde edeceğiz diye bir şey yok malesef.Kocalarınızın maddi güçlerini bilin ve onların güçlerinin yetmediği şeyleri onlardan istemeyin.sizi kırmamak için yada ısrarınızdan,ayıplamanızdan çekindiği için ekonomik güçlerini aşacak,kendilerini borca sokacak şeyleri almak zorunda kalabilirler.o borçlar arttıkça erkek bu bu borçların altında ezilecek nefes alamayacak duruma gelecektir!...Erkek değilmi çalışsın,getirsin,ödesin demek zalimce bir tavırdır.istediğiniz şeyleri alamadıkları zaman psikolojileri bozulur,aşşağılık kompleksine girerler.onları boğmayın,bozmayın herkesin CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH tarafından takdir edilmiş bir rızkı var.

herkes zengin olacak diye bir şey yok,mümkün değil.halimize şükredelim yiyecek ekmek bulamayan,başını sokacak evi olmadığı için sokakta donarak ölenler var.

Kocalarda şu AYETİ KERİMELERİ sakın ola unutmasınlar.

Eûzubillâhimineşşeytânirracîym - Bismillâhirrahmânirrahîym
Onlarla (kadınlarınızla) iyi geçinin.
Nisâ Sure-i Celilesi / 93.Ayeti Kerime(1)

Kim bir mümini kasden öldürürse cezası, içinde ebediyen kalacağı cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, onu lanetlemiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır.
Nisâ Sure-i Celilesi / 19.Ayeti Kerime(2)
şu videoyuda izleyelim benzer konular işlenmiş:
Evlat Sevgisi ve Mal Sevgisi Sohbeti - Cübbeli Ahmet Hoca
(1)Hasan Basari Çantay meali
(2)(3)(4)(5)(6)(7)Diyanet Vakfı Meali

ALLAH’U ALEM (CENAB’I ALLAH CELLE CELALÜH en doğrusunu bilir.)ALLAH’U ZÜLCELALE sonsuz sınırsız istiğfarı tevbe,hamd ve şükür, PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM’E,BÜTÜN PEYGAMBERLERİMİZ ALEYHÜMÜSSELAMLAR’A, EHLİBEYT ve ASHABINA sonsuz sınırsız salatu selam olsun.CENAB’I MEVLA bizi affetsin,bağışlasın mağfiret ve hidayete erdirip orada daim etsin azabından korusun,sonsuz rahmetine ve Cennetine dahil etsin.her türlü şerden daima korusun bizlere darda kalmışlara yardım etsin amin.hakkınızı helal edin selam ve dua ile
oR@BeL Bunu beğendi.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 15 Şubat 2015, 03:30   #2 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

eline sağlık güzel bir konu anlaşılır bir dillede yazmışsın teşekkürler.
(ama aynı konuyu tekrar tekrar yazmamaya dikkat edin)
vertyucek Bunu beğendi.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 23 Şubat 2015, 06:13   #3 (permalink)
Üye

vertyucek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 09 Mart 2013
Nerden: hatay
Yaş: 35
(Mesajlar): 25
(Konular): 23
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 10
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: none
Standart

Alıntı:
oR@BeL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eline sağlık güzel bir konu anlaşılır bir dillede yazmışsın teşekkürler.
(ama aynı konuyu tekrar tekrar yazmamaya dikkat edin)
bende teşekkür ederim kardeşim.aynı konuyu derken nasıl yani
oR@BeL Bunu beğendi.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
vertyucek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 24 Şubat 2015, 01:15   #4 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

bu paylaşımdan birkaç gün önce birebir aynı başlık ve aynı içerikle yazmış olduğun,
demek istedim.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
eşlerini, kocalar, öldüren


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557