Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Dini Bölüm > İslamiyet
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
İslamiyet İslamiyet hakkındaki tüm bilgiler, haberler ve paylaşımlar bu bölümdedir.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree1Kişi Beğendi
Yeni Konu Aç Konu Kilitli
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 28 Temmuz 2012, 04:03   #1 (permalink)
Ateist
Misafir Üye
Ateist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart Tanrı Varmı ? Yok Mu ?

Evet ben bir ateist olarak tanrı yok diyorum

Gelin biraz daha açayım şu konuyu tanrı var diyenlere...

1) Evreni Tanrı Yarattı Diyenlere Bir Soru...

Siz dini bütün insanlar evreni tanrının yarattığını söylüyorsunuz. Ayrıca herşeyin bir yaratıcısı olduğu konusunu sürekli ısrar ediyorsunuz...

Tanrının varolduğunu farz edelim.
Evreni tanrı yaratmış olsun.

O zaman tanrıyı kim yarattı ?

Herşeyin bir yaratıcısı olduğunu söylüyordunuz o zaman tanrının yaratıcısı kim ? Tanrı ben doğmadım,doğurmadım diyor. O zaman tanrı yalan mı söylüyor nasıl oldu da ortaya çıktı ?

2) Tanrı Bize Neden İşkence Etmek İstiyor ?

Bir süre önce kendi çektiğim videoyu izletmek istiyorum sizlere.
3) Tanrı varsa mucizelerini neden görmüyoruz artık ?

Bu soruya da kendi çektiğim video ile cevap vermek istiyorum.4) Allahın herşeye ruh verdiğini ve ona göre hakaret ettiğini söylüyor dinciler. Eğer öyleyse ;


Amiplerin de mi ruhu var? Ya virüslere ne demeli? Canlı vücudu dışında ölü olan bu yaratıkları açıklayacak bir dinci var mı acaba?

5) Allah dinde zorlama yoktur diyor ama yalan söylüyor.

Tanrı dinde zorlama yoktur demesini biliyor ama kuranda insaları kışkırtmakta da üstüne yok. Tabi kuranı muhammed yazmadıysa..

“Fitne ( kâfirlik ) kalmayıp , yalnız allahın dini ( islamiyet ) ortada kalana kadar onlarla ( kâfirlerle ) savaşın.Eğer vazgeçerlerse ( kâfirlikten vazgeçip islam olurlarsa ) sataşmayın” Bakara Suresi 191. ayeti


6) Tanrınız kuranı yanlış mı yazdı ?

Yahudiler Cennete Gidebilir mi ? Gidemez mi ?


Gidebilirler : Bakara-62. Şüphesiz, inananlar, Yahudi olanlar, Hıristiyanlar ve Sabiilerden Allah’a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri Rablerinin katındadır. Onlar için artık korku ve üzüntü yoktur. (Ayrıca Maide/ 69)

Gidemezler : Ali İmran-85. Kim İslam’dan başka bir din ararsa, (bilsin ki o din) ondan kabul edilmeyecek ve o ahirette hüsrana uğrayanlardan olacaktır. (Ayrıca tevbe-30)


7) Tanrı yarattığı kullarına hakarette ediyor !


BAKARA (171) : İnkar edenleri imana çağıran (peygamber) ile inkar edenlerin durumu, bağırıp çağırmadan başka bir şey duymayan hayvanlara seslenen (çoban) ile hayvanların durumu gibidir. Onlar sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Bundan dolayı anlamazlar.

A'RÂF (179) : Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

FURKÂN (44) : Yoksa sen onların çoğunun (söz) dinleyeceklerini yahut akıllarını kullanacaklarını mı sanıyorsun? Onlar hayvanlar gibidirler, belki yolca onlardan daha da şaşkındırlar.

MUHAMMED (12) : Şüphesiz Allah, inanıp salih ameller işleyenleri, içinden ırmaklar akan cennetlere koyacaktır. İnkâr edenler ise (dünya zevklerinden) yararlanırlar ve hayvanların yediği gibi yerler. Onların kalacakları yer ateştir.

MÜDDESSİR (51) : Onlar sanki arslandan kaçan yaban eşekleridirler.

MÂİDE (60) : De ki: “Allah katında cezası bundan daha kötü olanları size haber vereyim mi? Onlar, Allah’ın lanetlediği ve gazabına uğrattığı, içlerinden maymunlar ve domuzlar çıkardığı kimseler ile şeytanlara tapan kimselerdir. İşte bunların yeri daha kötüdür ve onlar doğru yoldan daha çok sapmışlardır.”

MERYEM (86) : Allah’a karşı gelmekten sakınanları Rahmân’ın huzurunda bir elçiler heyeti gibi toplayacağımız, suçluları da suya koşan susuz develer gibi cehenneme sevkedeceğimiz günü düşün!Şimdilik Yeter
 
Alt 28 Temmuz 2012, 04:06   #2 (permalink)
Bayan Üye

'foREVer. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 14 Ağustos 2011
(Mesajlar): 1.809
(Konular): 671
Renkli Para : 13685
Aldığı Beğeni: 70
Beğendikleri: 36
Ruh Halim: none
Standart

Seve seve tartışırdım ama bu konu kilitlenir bu forumda ; )

'
'foREVer. isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Reklam Alanı
Alt 28 Temmuz 2012, 04:07   #3 (permalink)
Ateist
Misafir Üye
Ateist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Alıntı:
'foREVer. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Seve seve tartışırdım ama bu konu kilitlenir bu forumda ; )
Neden ? Özgürce tartışabileceğimiz bir platform değil mi ?

EKLEDİ : 4. Madde de yazım hatası yapmışım hareket diyecektim. Kusura bakmayın

Konu Ateist tarafından (28 Temmuz 2012 Saat 04:10 ) değiştirilmiştir..
 
Reklam Alanı
Alt 28 Temmuz 2012, 04:14   #4 (permalink)
Bayan Üye

'foREVer. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 14 Ağustos 2011
(Mesajlar): 1.809
(Konular): 671
Renkli Para : 13685
Aldığı Beğeni: 70
Beğendikleri: 36
Ruh Halim: none
Standart

Konu din oldugu icin iki taraf icinde ucsuz bucaksiz yerler var ve taraflar genelde bu yüzden isi baska bir boyuta tasiyip tartismadan farkli yerlere götürebiliyorlar . Veya 'ikilik yaratacak konu' olmasi sebebiyle kilitlenebilir.Görecegiz : )

'
'foREVer. isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28 Temmuz 2012, 05:19   #5 (permalink)
Üye

Jiraiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 15 Nisan 2012
Yaş: 23
(Mesajlar): 156
(Konular): 47
Renkli Para : 13887
Aldığı Beğeni: 8
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Fikirci
Standart

Bende bu konuları görüşecek karşıt bir görüş bekliyordum. Öncelikle şu merakı mı giderir misin? Neden Türk ateistler din ile bu kadar içli dışlı? Birkaç tane yabancı arkadaşım var ve ne zaman din konusu açılsa ortamda bir kelime etmezler. Bir müslümandan daha çok ilgilisiniz din konusunda. Gerçek bir ateist uğraşmaz bile din işleriyle... Benim amacım görüşlerini değiştirmek değil, sadece beyninde küçük çapta düşünceler oluşturmak olacak.

1)Zaman olgusu dünyayla birlikte oluşmuştur. Dünya'nın genişlemesi sonucunda zaaman kavramı ortaya çıkar. Şimdi aklımız almasa da dünyadan önce zaman yoktu. O zaman bir başlangıçta yoktu ve bir sonda olmayacak dünya bakımından söylemiyorum burası ayrı bir boyut. İşte bu yüzden Tanrı'yı kimse yaratmadı. Bir başlangıç olmadığı için.

2)Müslümanlığı bilmeyen, islamı bilmeyen kişilerin hepsinin zina, alkol, uyuşturucu, kumarın ortasında olduğunu inkar etmek Tanrı'yı inkar etmek kadar saçma. Sınavlarda bir kural vardır sessiz olun, kopya çekmeyin tarzından. Dersine iyi hazırlanan ve hocasıyla arası iyi olan herkez o dersten geçer ama devamlı konuşan hocasına türlü türlü oyunlar yapmaya çalışan arkadaş ise o dersten kalır. O zaman bütün öğretmenler canii dimi? İşkence yapıyor öğrencisine. Dünya'ya gönderildik ve bazı kurallar var. Bunlara uyan sirattan geçer uymayan sirattan düşer. Benim görüşüm ise videon saçmalıklarla dolu, kanlı canlı karşımdasın ve işkence ediyorlar diyorsun bana.

3) Bana bu Dünya'nın nasıl yörüngesinde kaldığının veya yıldızların nasıl bu kadar uzakta ve parıl parıl ışıldadığının veya nasıl kaydıklarının mantıklı bir açıklamasını yapar mısın? Ben buna mucize derim işte. Bu da mı yetmedi peki bir kalp kası günde 1000 kere yorulmadan usanmadan bıkmadan atmaktadır bunun açıklaması ne? Peki ya ölümün kıyısından dönenler, öldü zannedilip de 10 dakika sonra yeniden devrenin çalıştığına şahit olundu, bu? Başkasının görüşünden bir Peygambere bile aşşağılarcasına hareket eden sen, gerçekten de kendi görüşüne saygı mı bekliyorsun?

4)İslamiyet Avrupa'da ortaya çıksa 10 numara müslüman olurdunuz. Dinciler dini kullananlardır. Dine gerçekten inananlar ise dindarlardır. Bu konu hakkında fazla araştırmışlığım yok amiplerin ne işe yaradığını bile bilmem.

5) Peki sen buradaki ''savaşın'' kelimesini neden bir harbe bağlıyorsun. Savaş illa kanla yapılan bir eylem midir? Büyüğün küçüğü yuttuğu bir dünyadayız.

6) İşte tamamen çuvalladığın bir soru sormuşsun. 4 Büyük kitap var Allah'ın indirdiği ve kitaplardan önce de inen sühuflar. Hz. Musa Yahudi'ydi ve yandaşları gerçek ''Tevrat'a'' inananlar cennetle müjdelendi çünkü onlar Allah'ın indirdiği gerçek Tevrat'a iman ettiler. Hz. İsa ve yandaşları ise yine Allah'ın indirdiği gerçek İncil'e iman ettiler ve cennetle müjdelendiler ve bunlarda ''Hristiyan'dı''. İşte o ayet-i kerime'de anlatılmak istenen budur. Karmaşık sorular sormuşsun ama üzerlerinde bir kere ciddi mana da düşünmemişsin. Kısacası işine gelenin peşindesin.


7) Cennet tam anlamıyla bir haz alma, tatmin olma yeri.. Şu an öyle insanlara kinim var ki...
Karşımda suya koşan susuz develer gibi acı çeksin istediğim. Ben burada sabır ediyorsam orada karşılığını alacağımı düşünüyorum. Şu an sabır ettiğim insanlar orada cayır cayır yanacak ve ben bundan keyif alacağım şimdi onların aldığı gibi.


Şimdilik Yeter

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
Jiraiya isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28 Temmuz 2012, 05:31   #6 (permalink)
Bayan Üye

'foREVer. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 14 Ağustos 2011
(Mesajlar): 1.809
(Konular): 671
Renkli Para : 13685
Aldığı Beğeni: 70
Beğendikleri: 36
Ruh Halim: none
Standart

Alıntı:
Jiraiya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende bu konuları görüşecek karşıt bir görüş bekliyordum. Öncelikle şu merakı mı giderir misin? Neden Türk ateistler din ile bu kadar içli dışlı? Birkaç tane yabancı arkadaşım var ve ne zaman din konusu açılsa ortamda bir kelime etmezler. Bir müslümandan daha çok ilgilisiniz din konusunda. Gerçek bir ateist uğraşmaz bile din işleriyle... Benim amacım görüşlerini değiştirmek değil, sadece beyninde küçük çapta düşünceler oluşturmak olacak.
Buna cevap vermek istedim. Bence böyle bir durum oldugu icin sevinmelisiniz, karsinizda hicbirsey bilmeden kafasindan uyduran insanlar yok bir tartismaya girmek istediginizde. Ben birisiyle bir konu hakkinda tartismak istersem once o insanda o konu hakkinda bilgi ararim, gercek bir ateist din isleriyle ugrasmaz diye birsey yoktur. Toplumda dislanan bir kesimde ateistler yer almakta ve müslümanlar bitmek bilmeyen sorularla onlari köseye sikistirmaya calisiyorlar,herkes kendi dusuncesini savunabilmeli. Körü körüne inanmak varsa inat edip inanmamak diye bir durum da var. Neden allahi reddediyorsun dendigi zaman size ' cunku yok' diyen birisi mi daha ciddi gelir yoksa neden inanmadiginin sebeplerini yazabilen birisi mi?

'
'foREVer. isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28 Temmuz 2012, 05:38   #7 (permalink)
Üye

Jiraiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 15 Nisan 2012
Yaş: 23
(Mesajlar): 156
(Konular): 47
Renkli Para : 13887
Aldığı Beğeni: 8
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Fikirci
Standart

Alıntı:
'foREVer. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Buna cevap vermek istedim. Bence böyle bir durum oldugu icin sevinmelisiniz, karsinizda hicbirsey bilmeden kafasindan uyduran insanlar yok bir tartismaya girmek istediginizde. Ben birisiyle bir konu hakkinda tartismak istersem once o insanda o konu hakkinda bilgi ararim, gercek bir ateist din isleriyle ugrasmaz diye birsey yoktur. Toplumda dislanan bir kesimde ateistler yer almakta ve müslümanlar bitmek bilmeyen sorularla onlari köseye sikistirmaya calisiyorlar,herkes kendi dusuncesini savunabilmeli. Körü körüne inanmak varsa inat edip inanmamak diye bir durum da var. Neden allahi reddediyorsun dendigi zaman size ' cunku yok' diyen birisi mi daha ciddi gelir yoksa neden inanmadiginin sebeplerini yazabilen birisi mi?
Ateist olan insan ''çünkü yok'' deyip geçmeli çünkü bunlarla ilgili çok düşündüğünden artık beynini dinlendirmesi gerektiğini hisseder. Eğer düşünmediyse ve birden bire Ben Ateist olacağım demişse o zaman körü körüne inanmış olur. Ben müslüman olmama rağmen daha bir gün hristayanların inançlarıyla ilgilenmedim veya yahudilerin hiç bir araştırma yapmadım çünkü ben kendimi bu düşünceye kaptırdım. Bir ateist bunu düşünebilmeli.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
Jiraiya isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 28 Temmuz 2012, 05:43   #8 (permalink)
Bayan Üye

'foREVer. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 14 Ağustos 2011
(Mesajlar): 1.809
(Konular): 671
Renkli Para : 13685
Aldığı Beğeni: 70
Beğendikleri: 36
Ruh Halim: none
Standart

Alıntı:
Jiraiya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ateist olan insan ''çünkü yok'' deyip geçmeli çünkü bunlarla ilgili çok düşündüğünden artık beynini dinlendirmesi gerektiğini hisseder. Eğer düşünmediyse ve birden bire Ben Ateist olacağım demişse o zaman körü körüne inanmış olur. Ben müslüman olmama rağmen daha bir gün hristayanların inançlarıyla ilgilenmedim veya yahudilerin hiç bir araştırma yapmadım çünkü ben kendimi bu düşünceye kaptırdım. Bir ateist bunu düşünebilmeli.
Olay burada basliyor zaten. Bu demekki sizin dini inanciniz dogdugunuz yerle sinirli olacakti. Müslümansiniz cunku Türkiyede dogdunuz, İngilterede dogsaniz Hristiyan olup hristiyanligi savunacaktiniz. Arastirin , korkmayin zarar gelmez. Körü körüne inanmak bu oluyor asil. Ben neye inaniyorum, diger dinlerden farki ne, diger kitaplarda ne yaziyor diye dusunup sorgulamak yerine ilgilenmemeyi dogru buluyorsunuz . Dusundugunden beynini dinlendirmesi gerek? Dusunmek , ortaya yeni sorular cikartir bu sorular da arastirmayi beraberinde getirir.
- Lambadaki Cin Bunu beğendi.

'
'foREVer. isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Reklam Alanı
Alt 28 Temmuz 2012, 05:44   #9 (permalink)
Ateist
Misafir Üye
Ateist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Bir ateist'in her konuda bilgili olması gerekir özelliklede din konusunda. Çünkü insanlar tüm ömrü boyunca onunla tartışmaya girecek,sorular yöneltecek,onu köşeye sıkıştırmaya çalışacaktır. Eğer bir ateist o sorulara cevap veremiyorsa daha büyük bir utanç olamaz.

2) Dersten bırakmak farklı o öğrenciye şiddet uygulamak farklı karıştırıyorsun.
3) Neden 3. bir seçenek olan bunun hakkında birşey bilmiyorum demiyorsunda herşeyi allaha yoruyorsun ? Doğada olan tüm olayları tanrının mucizesi olarak görmende ayrı bir komedi.
5) Neden mi harbe bağlıyorum ? Sence orada tanrı ne demek istiyor. Bak diğer müslüman kardeşlerin nasıl anlamış. Yahudi bir gencin kafasını nasıl kesiyor. Sansür felan yok ha. Müslüman kardeşlerinizi izle. Video için TIKLA
6) Benim söylediğim ayetler kuranda olanlar ayrıca tanrı neden 4 kitap yollamış ? Kendinden emin olmadığı için mi ? Yoksa çok beğenildiği için serisini felan mı yazmak istemiş ?
7) Gerçekleri bilmenin ve diğerlerinin yalanlara inandığını bizzat görmenin yarattığı samimi rahatlama duygusu bence dinlerdeki ölümsüzlük duygusundan daha güzel.
 
Alt 28 Temmuz 2012, 05:47   #10 (permalink)
Ateist
Misafir Üye
Ateist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart

Alıntı:
Jiraiya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ateist olan insan ''çünkü yok'' deyip geçmeli çünkü bunlarla ilgili çok düşündüğünden artık beynini dinlendirmesi gerektiğini hisseder. Eğer düşünmediyse ve birden bire Ben Ateist olacağım demişse o zaman körü körüne inanmış olur. Ben müslüman olmama rağmen daha bir gün hristayanların inançlarıyla ilgilenmedim veya yahudilerin hiç bir araştırma yapmadım çünkü ben kendimi bu düşünceye kaptırdım. Bir ateist bunu düşünebilmeli.

Bak şunu sakın unutma bir insan ateist olmadan önce günlerce,haftalarca araştırma yapar. Hiç bir insan ben ateist olacağım diyerek ateist olmaz. Ayrıca sizin utanmanız gerek sizin gerçek olmayan,sahte dininiz hakkında sizden daha çok şey biliyoruz
 
Yeni Konu Aç Konu Kilitli

Etiketler
mu, tanrı, varmı, yok


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557