Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Resim Dünyası > Karışık Resimler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Karışık Resimler Karışık Resimleri bu bölümde bulabilir ve paylaşabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09 Haziran 2013, 03:09   #1 (permalink)
fenerbahçemmm..

-ÇAĞATAY- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 11 Mayıs 2013
Nerden: OndanBundanŞundan'ım..
(Mesajlar): 5.616
(Konular): 1327
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 72891
Aldığı Beğeni: 208
Beğendikleri: 162
Ruh Halim: Olu Gibi
Takım :
Standart Anime Tarzı Gözler

Gözler, anime karakterlerinin yüzlerindeki en önemli organdır. Yüzün en anlam taşıyan kısmıdır. Her birini farklı ve tanınır yapan kısımdır, işte tam burada gözleri doğru çizebilmek çok önemlidir. Genel yüz derslerinin bu bölümünde, sizlere anime tarzı gözlerin çeşitlerinin nasıl çizildiğini göstereceğiz. Birçok sitede diğer çeşitleri olmaksızın sadece dişi karakterlerin iri stil gözlerinin çizimi anlatılır. Burada erkek ve dişi karakterlerin çeşitli göz çizimlerini bulacaksınız. Bunlara ek olarak çeşitlerin numaralandırılmış çizim aşamaları örnekleri size kendi karakterinizi yaratmanızda ya da kendi stilinize rötuşlar yapıp incelikler kazandırmanıza yardımcı olabilir.

Dişi Karakter Gözleri
Örnek 1:

1. Adım:
Anime gözlerinin en temeli ve en yaygın olarak kullanılanı olan iri dişi tipinden başlayalım. Başlangıç olarak yukarıya doğru ve en üst noktasında hafifçe kalınlaşan bir eğri çizilir. Bu göz yüzün sağ tarafındadır, bu yüzden eğrinin sol ucu sağ tarafından daha yukarıdadır. Bu stil gözün en üst noktası aslında mükemmel bir eğimde değildir, hafifçe köşeli, açılıdır.(Slayers'dan Lina Inverse karakterinin gözü gibi) Gözlerin bazı stilleri en üst noktada neredeyse mükemmel bir eğime sahiptirler.

2. Adım: Sırada gözün alt kısmının çizimi var. Alt kısmın tam yerini belirlemenize yardımcı olması için gözün üst kısmının her iki ucundan simetrik açılar ile geçen ve alt tarafta birleşen köşegenler ile bordür oluşturulur. Silikçe çizilmiş olan bu bordürlerin eğimlerinin dikliği gözün ne kadar iri ve geniş olacağını belirler, bu sayfada ki diğer örneklere bakacak olursanız bordürlerin eğimlerinin dikliği azaldıkça gözün iriliğinin ve genişliğinin değiştiği çeşitleri görebilirsiniz. Bordürleri rehber olarak kullanarak alt kısmı aşağı sağa doğru hafifçe eğimli olacak şekilde çizin. Alt kısım sağ köşede açılı olmadır


3. Adım: Rehber olarak kullanılan bordürler silinir, üst ve alt kısımlar ile artık belirmeye başlayan gözün içine uzunlamasına bir oval çizilir. Bazı karakterler iri dairesel bir irise (gözün renkli kısmı) sahiptirler ama bu stilde ince uzunlamasına bir oval irisi oluşturur. İsterseniz biraz daha geniş bir oval uygulayabilirsiniz. Oval kısmın üst tarafı gözün üst kısmı tarafından örtülmüş olarak çizilir. Tüm göz stillerinde iris nadiren tam olarak görünür. Hemen hemen her zaman, bir kısmı göz tarafından gizlenmiş olur.


4. Adım:
Şimdi ki adım ışık parıltılarının dış hatlarının çizimi. Anime karakterlerinin gözleri her zaman, en az derece de olsa gölgelidir. Anime dişi karakterlerine özgü olarak da oldukça yüksek derecede gölgeli ve parıltılı bölgelere sahip olurlar. Emin olmanız gereken noktalar, ışığın geliş yönünü seçmek, bunu tüm resminizin başından sonuna kadar uygulamaktır. Örnek olarak, ışık resimde soldan geliyorsa, resminizin sol tarafında aydınlık ve parıltılı bölgeler ortaya çıkarmalısınız. Yine iki uzunlamasına oval çizilir, iri olanı -ki kenarı irisin kenarı ile birleşmiş olan- irisin sol tarafında ve oldukça küçük olanı da sağ tarafında olmak üzere.


5. Adım: Şimdi gözbebeğinin altındaki aydınlık kısımları çizin. En çok ışık alan bölümler her zaman üst taraftadır. Gözbebeğini asla önceki adımda çizdiğimiz ışık parıltılarının üstüne çizmeyin. Gözbebeinin altındaki aydınlık kısımları belirleyerek aynı zamanda iris içindeki göz bebeğini de oluşturmuş olursunuz. Kirpiklerin çizimini de bu adımda anlatıyoruz. Bu göz stilinde kirpikler gözün sağ-üst kısmında sivri uçlu çubuklar sırası şeklindedir, bu sıra üst eğriyi takip eder, gözün bitiminden geliyormuş gibi görünürler. Göz kapağını da ilk adımda çizdiğimiz üst kısmın sol tarafına ince, eğimli bir hat olarak üst kısmın en üst noktasından başlayacak şekilde çizin.


6. Adım: İrisi en üst noktada oldukça karanlık ama alt tarafa doğru aydınlanacak şekilde gölgelendirin. Gölgelendirmeden sonra daha aydınlık olan iris ile gözbebeğini birbirinden ayırt edebilmelisiniz. Kaşı da ilk adımda olduğu gibi hafifçe eğimli ve en üst noktasına doğru biraz kalınlaşacak şekilde çizin. Uç kısımları oldukça ince olmalıdır. Kaşları da pürüssüz, çıkıntısız ve belirgin olarak çizdikten sonra; işte tamamladınız.^-^


Örnek 2:
1. Adım:
Pekala şimdi de başka stil bir göz çizelim. Bu seferki önceki kadar sık rastlanan bir stil değildir. Bu göz çok daha ince, zarif ve gerçekçi görünür, daha ciddi anime ve manga serilerinde kullanılır. Bu gözün stili Slayers'a göre epeyce daha ciddi olan Record Of Lodoss War'dan Deetlit'e aittir. Çizmeye uzun ve hafifçe eğimli bir hat ile başlıyoruz. Sol ucu sağ ucundan daha aşağıda ve sol kenarında keskince eğimli bir kıvrıma sahip olmalıdır.,

2. Adım: Yine gözün alt kısmını çizebilmek için üst kısmın kenarlarından simetrik iki köşegen çizerek rehber bordürleri oluşturuyoruz. Ancak önceki örnekteki gibi dik değil çok daha yatay olmalıdır. Bu stil göz diğerinden çok daha küçük, dar bir şekle sahiptir. Ancak çok ta düz çizerseniz bu sefer de göz çok fazla kısık olacaktır. Rehber bordürler yardımıyla gözün alt kısmının yerini belirleriz.


3. Adım: Rehber bordürleri sildikten sonra irisin dış hatlarını çizin. Eğer göz kapağı olmassa mükemmel yuvarlıkta bir daire düşünün. Bununla birlikte iris göz kapağı ve kenarı tarafından çerçevelenir. Üst ve alt kısımları örtülmüş olarak çizin. Öfke, hiddet gibi ya da şaşkınlık anındaki duyguları ifade etmek istemedikçe iris çok küçük olmamalıdır.


4. Adım: Şimdi iriste ki ışık parıltılarını çizin. Bu stilde ki ışık parıltıları da bir önceki örnekte olduğu gibi çizilir ancak bu sefer iris farklı olduğu için parıltılar daha küçük ve daha yuvarlak, dairesel olmalıdır. Göz kapağını da gözün üst kısmının biraz üzerine ince bir hat olarak çizin.


5. Adım: Kaşı çizin ve irisin gölgelendirmesini yapın. Gözbebeğini ışık parıltılarının altına çizmeyi unutmayın. Gözbebeğini irisin diğer kısımlarından göze çarpıcı olarak biraz daha koyu olarak gölgelendirin.

Burada dişi karakter gözlerinin diğer stillerinin çeşitlerini görebilirsiniz. Bunları çizerken de anlatılan metodları kullanabilirisiniz. Her bir stil arasındaki farklar kadar benzerliklerini de görmeye çalışın. Şekiller ve oranlar değişse de gözün üst hattı her zaman daha yoğun, daga kalın, iriste her zaman çok yönlü, tabakalı gölgelendirmeler var. Buradaki eskizlerin bazıları oldukça çabucak yapılmış ve biraz dağınıklar ama umarız yardımcı olurlar.

Erkek Karakter GözleriÖrnek 1: 1. Adım:
Şimdi de erkek karakterlerin gözlerinden örnekler çizeceğiz. Erkek karakterler bazen hayran çizerler tarafından ihmal edilirler. Çünkü bazı hayran çizerlerin erkek karakter çiziminde sorunları olabilir. Gerçekten bu kadar zor değiller sadece farklılar. Pek çok erkek karakter gözleri dişilere göre çok daha ince ve dar olmasına rağmen bir kaç istisna vardır. Bu göz stili dişilerinkinden daha dardır ve şüpheli, hafif karanlık tipli gibi görünen karakterler ait olur (Fushigi Yuugi'den Hotohori gibi). Çizime koyu ve çok hafif eğimli bir hat çizerek başlanır. Bu hat hemen hemen yataydır ama yine de hafifçe bir eğime sahiptir, uçları; sol tarafta ki diğerinden biraz daha fazla olmak üzere içeri kıvrımlıdır.


2. Adım:
Yine alt kısmın çiziminde yardımcı olması için rehber köşegenler çizilir. Bu seferkiler bir önceki örneğe göre daha dikey ancak ilk örneğe göre de biraz daha yataydır. Ne çok dik açılı ne de yatay olmalıdır ki gözün olması gereken ölçüsü bozulmasın. Rehber bordürlei çizdikten sonra da gözün alt kısmını bunların yardımıyla çizin.


3. Adım:
Rehber bordürlei sildikten sonra iris bölümünü çizin. İris mükemmel bir yuvarlıktadır ama üst kısmı göz kapağı tarafından örtülmüş olmalıdır. İrisi çok küçük çizmeyin.


4. Adım:
Erkek karakterler de gözlerinde ışık parıltılarına sahipseler de bunlar sıklıkla iri ve belli olmazlar. İrisin sol tarafına bir tane oval ışık parıltısı çizin, sağ tarafına da küçük bir tane kondurun.

5.Adım:
Gözbebeğini yine parıltıların altında olacak şekilde çizin ve özellikle de göz koyu renkli ise koyu, yoğun olarak gölgelendirin. Göz kapağı çizgisini ve kaşı çizin. Bunu yaparken örneği inceleyebilirsiniz. Erkek karakterler daha gizemli olma eğilimindedirler, daha koyu ve çok ince olmayan kaşlar çizin. Ama ''kız gibi'' görünmelerinden endişe etmeyin ^-^. Bazı gözlerin dişi karakterlere mi yoksa erkek karakterlere mi ait olduğunu söylemek zor olabilir. Bazı stiller birbirleriyle değiştirilerek her iki cins içinde kullanılabilirler.


Örnek 2:
1. Adım:
İnce, dar gözler sık sık (ama her zaman değil) gizemli ve düşünceli karakterlerle ilişkilendirilirler. Kötü karakterler sık sık bu tipte gözlee sahip olurlar ama bu göze sahip olan her karakter de kötü değildir. Bu stil gözün çizimine uzun ve eğimli bir hat ile naşlanır. Dikkat edilecek yer; eğim sol tarafta sağ tarafa göre daha diktir.


2. Adım:
Yine rehber bordürlerin çizimi ile devam edilir. Bu sefer ki köşegenler ilk üç örnekten farklıdır, simetrik değildirler. Sol tarafta ki sağ taraftakine göre daha düzdür. Rehber bordürleri kullanarak gözün alt kısmını çizin. Düz bir çizgi değil gözün tamamını uzatılmış gösterecek eğimli bir hat çizin.


3. Adım:
Rehber bordürleri silip irisi çizin. İrisin üst kısmı göz kapağı tarafından örtülmüş olmalıdır. İris, eğer göz kapağı olmasa mükemmel bir daire tamamlayacak şekilde olmalıdır. Gözün sağ tarafına giderek koyulaşan, yoğunlaşan gölgelendirme yapın.

4. Adım:
Işık parıltılarını ve göz kapağı çizgisini çizin.


5. Adım:
Göz bebeğini ekleyin ve irisi gölgelendirin. Kaşı da koyu, pürüzsüz bir hat olarak çizerek gözü tamamlayın. İşte yine yaptınız. ^-^


Burada da erkek karakterlerin gözlerinden küçük bir koleksiyon var. Belirtmeliyiz ki bazıları dişi karakterlerin gözlerinden yanlışlıkla karışmış olabilir, daha önce de söylendiği gibi iki cins arasında ortak kullanılabilen stiller olabilir.Özellikle de çocuk karakterlerin gözleri söz konusu ise. Çoğu erkek karakterlerin gözleri dişilerinkinden daha dardır ve üst kısımları dişiler gibi koyu değildir. Erkek karakterler gözlerinde dişiler kadar ışık parıltısına sahip değillerdir, ancak siz isterseniz yine de çizebilirsiniz.

Şimdiye kadar ki örneklerde sağ göz çizdiniz. Şimdi sol göz çizmek ister misiniz? Yapmanız gereken çizdiğiniz gözün aynadaki görüntüsünü çizmek. İkinci gözü yerleştirmek için hünerli olmalısınız. Anime gözleri arasındaki uzaklık, hangi stil olursa olsun, her zaman bir göz kadardır. Uzaklık ister az olsun ister çok olsun her şekilde araya rahatça bir göz daha sığacak şekilde olmalıdır.


Büyük olasılıkla çizdiğiniz yüzün yönü size doğru, yine de gözlerin farklı açılarda nasıl yerleştirileceğini bilmeye ihtiyacınız olacak. Genel yüz çizimlerinin ''kafa'' bölümünde gözlerin yerleştirilmesi için yardımcı olacak eğimli rehber bordürleri göreceksiniz. Gözlerin yerini tam olarak belirlemek için, gerçekten rehbersiz çizim yapabilecek kadar ustalaşıncaya kadar, her zaman bu rehber bordürleri çizin. Bu örnek resimde dikkat edilecek nokta, sizden uzakta olduğu için sağ gözün sola göre daha küçük ve daha yassı olduğudur.

Burada da aynı şey geçerli, bu sefer kafa diğer yöne doğru açılı bu yüzden de sol göz daha küçük ve daha yassıdır. Her iki gözde yüzün eğimini takip ediyor. Tam anlamıyla düz bir çizgide değiller, öyle olursa, baştan savma, uyduruk görünecektir. Bu konuda dikkatli olun.Kalpleri Fetheden Renkler, Yaşa FENERBAHÇE! Türk'ün Kalbi Seninle Atar, Yaşa FENERBAHÇE! Mazinde Bir Tarih Yatar, Yaşa FENERBAHÇE! Ne Mutlu Seni Sevene, Yaşa FENERBAHÇE!
-ÇAĞATAY- isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
anime, gözler, tarzı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557