Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Kariyer
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Kariyer İşiniz ile alakalı ve kariyer sahibi olmak için bilgi edinebileceğiniz forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18 Eylül 2011, 23:40   #1 (permalink)
Üye

- MikiMikrop* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Tiyatro Sahnesinden
(Mesajlar): 5.261
(Konular): 1380
İlişki Durumu: Evli
Renkli Para : 68951
Aldığı Beğeni: 90
Beğendikleri: 102
Ruh Halim: Mutlu
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart Istakayla tarih yazan Türk: Semih Saygıner

Istakayla tarih yazan Türk: Semih Saygıner

Semih Saygıner 14 yaşında herkes gibi okuluna devam eden başarılı bir öğrenciyken anne ve babasını bir trafik kazasında kaybeder. Bu ani kayıpla sarsılan Saygıner, okuldan uzaklaşır. 16 yaşındayken bir arkadaşının önerisiyle bilardoyla tanışır. Bu tanışmanın ardından bilardo da kendini bulur ve bilardo oynayarak hayata tutunur. Bilardo oynamasıyla ilgili olumsuz yorumlara kulaklarını tıkayan Saygıner, bir yıl sonra 17’sindeyken İstanbul şampiyonasında birinci olur. Başarılar birbirini takip eder ve yurtdışında ülkemizi temsil eden, sayısız başarılar kazanan, 40 tane kendi adıyla anılan vuruşa, Mr. Magic, Turkish Prince ünvanlarına sahip bir bilardo gurusu ortaya çıkar. Yaklaşık üç ay önce dünyaca ünlü ıstaka markası Longoni, Semih Saygıner’e kendisinin imzasını taşıyan ıskalar üretmek istediğini bildirir. Projeyi Türk gençlerine destek olma şartıyla kabul eden Semih Saygıner’i yakın zamanda genç yetenekleri ve bilardoyu tüm Türkiye’yle tekrar tanıştırırken göreceğiz. Başarılı sporcumuz sorularımızı içtenlikle yanıtladı.
Longoni markası sizin imzanızı taşıyan ıstakalar üretiyor, bu fikir nasıl ortaya çıktı?
Longoni firması sanat eseri gibi çok özel ıstakalar üretiyor. Türkiye’de Longoni’nin iki yıldır distribütörü var. Teklif Longoni’den geldi, üç aydır bu doğrultuda çalışmalar yapılıyor. İmzamı taşıyan dünyanın en pahalı seri üretim ıstakasını yapacaklar. Aynı zamanda Eylül ayında poster çekimi yapılacak ve dünyada Longoni’nin olduğu tüm ülkelerde o posterlerle ürünler tanıtılacak. Dolayısıyla Türk olduğumu herkes bildiği için, Türkiye’yi tanıtmış olacağım. Bu benim çok önemli. Ama yine de yapılanların bununla sınırlı kalmasını istemedim. Türkiye’de bilardoyla ilgili çalışmalar istiyorum, bu konuda bazı projelerim var. Longoni’nin desteğini arkama aldım böylelikle Longoni’yle ticari işbirliğinden öte tam istediğim gibi bir anlaşma yaptık.

Türkiye’de bilardoyu geliştirme adına projeleriniz neler?
İki yıl önce kariyerimi dondurdum, hiçbir resmi turnuvaya gitmiyorum. Bu kararımın ardından bir dinlenme dönemi geçirdim, neler yapabilirim diye çok düşündüm. Sonuçta tek başıma da olsam bilardo ve gençler adına Türkiye’de bir şeyler yapmak istedim. Bununla ilgili Longoni’yi yanıma çekmeyi başardım. Amacım gençlere bilardoyu tekrar sevdirmek. Tüm Türkiye’yi kapsayan bir turne düzenlemek istiyorum. Sigara yasağıyla beraber bilardo salonları daha sağlıklı ortamlar olacak. Ailelerin de daha fazla destek olacağını düşündüğüm bir dönem olduğundan çok iyi bir zamanlama. Sporcu gençlere eğitimlerine önem vermeleri gerektiğini anlatıp, eğitiminde başarılı gençlere burslar vereceğiz. Bilardo oynayıp kendini geliştirenlere Longoni’den malzeme desteği vermek gibi planlar var. Gençleri özendirmek için; renkli ıstakalar, bilardo topu şeklinde kalemler, silgiler gibi tanıtım eşyaları üretilecek, bir kısmı destek amaçlı dağıtılacak… Ayrıca bir kitapçık hazırlamayı planlıyorum, içinde bilardo oynamanın faydası, ilgi çekici bir tarihçe ve birkaç vuruş yolu yer olacak. Longoni gibi büyük kurumun Türkiye’ye gelip bize destek olmasının gençleri motive edeceğini düşünüyorum.

Bilardoyu sizce özel kılan nedir?
Annemi, babamı kaybettikten sonra hayata boş bir şekilde devam etseydim, suçlu bile olabilirdim. Bilardo oynayarak bendeki yetenek ve çalışkanlığı sürekli etraftan besledim. Para kazanmıyordum ama gördüğüm ilgi ve destek bana çok şey kattı. Bilardo oyununun insan gelişime katkısı çok yüksek. Bilardonun içinde centilmenliği barındıran kendi kültürü var. Bilardo masasının başına geçmiş, bilse de bilmese de plan yapmış oyuncu, planı gerçekleşmediğinde ‘ben yapamadım der’ topa kabahat bulamaz. Çok gerçek bir oyun. Masaya bakılan yere göre beyin oyunu farklı algılıyor oynayan kişiyefarklı bakış açıları kazandırıyor. Aynı zamanda bilardo oynarken bir arada yaşayıp, sosyalleşiyor, öz eleştiri yeteneğiniz gelişiyor.

Bilardoyla ilgilenen gençlere neler önerirsiniz?
Gençler bilardo öğrenmek istiyorlarsa bilardonun spor olarak görüldüğü kulüpler, bilardo solanlarını tercih edebilirler. İnternette bolca bu konuda yardımcı bilgi var. Bilardo zor bir spor ama yetenek varsa her şey mümkün. Mesela şu an kulübümüzde 14 yaşında bir oyuncumuz var, 4 aydır oynamasına rağmen parladı. Yetenekli insan zaten kendini gösteriyor.

Türkiye’de sporun durumuyla ilgili neler söylenebilir?
Spor yapan, sanatla ilgilenen kişi gelişir ama şu an yarışmaları kazanmak her şeyin üstünde görülüyor. Sistem ve ailelere göre de para kazanmak daha öncelikli. Türkiye’de sporu tekrar konumlandırmalı, neden spor yapılması gerektiğini özellikle gençlere anlatmalıyız. Gençler spor yapmalılar, sporla sosyalleşmeli, iç içe yaşamı öğretmeliler. İnsanlar “Ben bu sporu, işi seviyorum, bu alanda ilerleyeceğim. O mesleğin bana kazandırdığı parayla da kendime bir hayat kuracağım demeliler. Mesela ben kendimi dünyanın en zengin adamı gibi görüyorum çünkü sevdiğim işi yapıp kaliteli bir hayat yaşıyorum.

Türkiye’de federasyon kurulması için çok çaba gösterdiniz, neler yaptınız?
Yurtdışına açıldım, gençlere bilardoyu anlattım, dünya şampiyonunu yendim, o yarışmanın kasedini aldım Türkiye’de yayınlattım. O yarışmanın bandı Türkiye’de yayınlandığı 92 yılında herkesin dikkatini çekti. O zamanın Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Şükrü Erdem Türkiye Bilardo Federasyonu’nu kurdu, ben elimden geldiğince dikkatleri çektim. Ancak iki yıl önce kariyerimi dondurdum, hiçbir resmi turnuvaya gitmiyorum çünkü şu anki federasyon yönetiminin tutumunu beğenmiyorum. Sadece özel ve prestijli turnuvalara katılarak ülkemi en iyi şekilde temsil ediyorum.

Bilardonun geleceğini nasıl görüyorsunuz?
Eskiden sigara içilmesi işimizi zorlaştırıyordu artık sosyal açıdan bilardoya ulaşmak çok daha kolay. Bilardonun günlük içinde olması da çok büyük avantaj. Kulüpler de artık sosyal kulüplere dönüşüyor. Bana göre yine de bilardonun durumu çok iç açıcı değil, çocukları bilardoyla tanıştırmak lazım. Çocuklar ve gençler çok fazla bilgisayar başında zaman geçiriyor, teknoloji iyi bir şey ama siz onu kullandığınız sürece...

Ne sıklıkta antrenman yaparsınız? Antrenmanlarınızda neleri hedeflersiniz?
Bu aralar arttırdım antrenmanları, Eylül ve Ekim aylarında önemli maçlarım var. Günde ortalama 4 saat antrenman yapıyorum.Bazen bir vuruşu bin kere tekrarladığım oluyor. Antrenmanlarda izleyenler şaşırıyor ama o vuruşlar sırasında oradaki en ince noktayı, algıyı yakalamaya çalışıyorum. Bilardo denilen şey; 2.84 metreye, 1.42 metrelik sınırlı bir alanda sonsuzluk... Bir vuruş sırasında oyuncuya top bir milim sağda gelebilir ama değilse değildir. Bu yüzden algının gelişmesi gerekir, o yüzden de o algıyı hissetmek için bir vuruşu gerekirse bin kere tekrarlamak gerekiyor.

Sizi en çok gururlandıran, mutlu eden başarınız hangisidir?
Şampiyonluğun yanı sıra 2004 yılında dünyada yılın bilardo oyuncusu seçilmem çok farklı bir duyguydu. Bunu bütün dünyadaki delegeler oyluyorlar ve 185 oyla birinci olduğumda, ikinci 105 oy almıştı.

Zeytin Dalı, Aşk Yakar dizilerinde sizi kamera karşısında gördük. Oyunculuk fikri nasıl ortaya çıktı?
2005 yılında takvimi çok kalabalık bir adamdım. Türkiye’de bilardo dışında başka bir şeye vakit ayırmam mümkün değildi. Aynı yıl federasyon tarafından verilen cezayla Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonasından men edildim ve boş zamanım oluştu. Tam o dönemde bir gün yeğenim Alp Emre Kököz rahmetli Tanju Korel’le buluşacaktı, birlikte gittik. Diyalek konuşmayı severim. Tanju Korel bu özelliğimi bildiğinden dolayı ‘Zeytin Dalı’ diye bir dizi yaptıklarını söyledi ve bana rol vermeyi önerdi. Ben de bu güzel bir kadroyla beraber çalışmak istedim ve böylelikle ilk rolümde gazino patronunu canlandırdım. Çok keyif aldım oyunculuktan, bir karaktere hayat vermeyi sevdim. Çekimler süresince Altınoluk’a gidip gidip geldim. Kamera karşısında olmayı sevince de bu yıl da Aşk Yakar’da oynadım. Bir sene önceden bu projeden haberim vardı, uzun süre üzerinde çalıştım, birçok kitap okudum. Kendimi izledim, beğenmediğim noktaların üzerine gittim. Müzik veya oyuncukla bir hayat elde etmeye çalışmıyorum ama her zaman yaptığım işe önem veririm. Aşk Yakar’ın 10’uncu bölümlerinden sonraki oyunculuğumu beğenmeye başladım.

Şarkı Söylemek Lazım yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz?
2006’da Dünya Şampiyonası dönüşü iki yılı aşkın bir süredir federasyonla yaşadıklarımdan ötürü moralim çok bozuktu. Televizyonda Şarkı Söylemek Lazım’ın reklamını gördüm. Şarkı söylemeyi severim annemle beraber meşk ederdik ve beni musiki cemiyetine kayıt ettirmek isterdi. Bu sebeplerden ve profesyonel bir şarkıcıyla partner olma fikrini de sevip, biraz moral bulmak için katılmak istedim. Aradım yapımcı firmayı ve bu yarışmaya katılmak istediğimi söyledim. Onlar da çok sevindiler ve anlaştık. Konuyu amacından saptırmadan sonuna kadar yarışmayı sürdürdüm, son hafta mağlup oldum ama hiç üzülmedim. İlk defa ‘gönüllerimizin şampiyonusun’ lafını sevdim bu yarışma sonunda. Çünkü zaten bu yarışmada amaç gönüllere hitap etmekti.

Yarışmadan sonra müziğe ilginiz arttı mı?
Yarışma sonunda müzikle yakından ilgilenmeye başladım ve hala daha devam ediyorum. Paul Dwyer’den uzun süre klasik gitar dersi aldım ama bu gitar konçertosu vereceğim anlamına gelmiyor elbette.

Yakın dönemde yine farklı bir yönünüzle karşımıza çıkacak mısınız?
Bir biyografi kitabı hazırlıyorum, övünmek için değil, neler yaşayarak hangi bakış açılarıyla hayata tutunabileceği hakkında yazacağım.


Kısa Kısa
En sevdiğiniz müzik tarzı?
Türk Sanat Müziğiyle çok ilgileniyorum son zamanlarda.
Favori tatil yeriniz?
Çeşme.
En sevdiğiniz yemek?
Patlıcan musakka.
En sevdiğiniz, beğendiğiniz ülke?
Kolombiya. Fakir olmalarına rağmen kimse mutsuzluğu tercih etmemiş. Az parayla güzel yaşanan bir ülke.Ben seninle.. MUTLUYUM
C. Ö.


- MikiMikrop* isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Nisan 2012, 19:45   #2 (permalink)
VIP ÜYE ~

Innominate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 26 Mart 2012
(Mesajlar): 3.804
(Konular): 2320
İlişki Durumu: Yok
Renkli Para : 410443
Aldığı Beğeni: 1590
Beğendikleri: 1810
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart

bu sporda son zamanlarda tayfun taşdemir, adnan yüksel, murat naci çoklu gibi isimler çıksa da semih saygıner her bilardocu için bilardo sporunun maradonası olarak kabul edilir.. şimdiki federasyon başkanıyla fikir ayrılığına düşmesi bilardodan uzaklaşmasına neden oldu ama semih'in adı yeter..
Innominate isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 08 Nisan 2012, 20:02   #3 (permalink)

Kewell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 20 Ağustos 2011
Nerden: Lefke/Nicosia-Kıbrıs
(Mesajlar): 7.826
(Konular): 1415
Burç:
Renkli Para : 46680
Aldığı Beğeni: 1056
Beğendikleri: 184
Ruh Halim: Yalniz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Kewell isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart

moment fizik kurallarını altüst eden adam

İtler Bile Gülecek Kimsesizliğimize!...
Kewell isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 09 Nisan 2012, 12:11   #4 (permalink)
Üye

Gonca ^^ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 09 Nisan 2012
Yaş: 24
(Mesajlar): 25
(Konular): 1
Renkli Para : 500
Aldığı Beğeni: 1
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart

millet yapıyorr

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
Gonca ^^ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
istakayla, saygıner, semih, tarih, türk, yazan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557