Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kadınca > Kariyer
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Kariyer İşiniz ile alakalı ve kariyer sahibi olmak için bilgi edinebileceğiniz forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12 Ocak 2013, 20:38   #1 (permalink)
B/aşk'a

Başak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 27 Ekim 2012
Nerden: Aydın
(Mesajlar): 546
(Konular): 237
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 193156
Aldığı Beğeni: 169
Beğendikleri: 166
Ruh Halim: Melek Gibi
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart 2013 te Kariyerinizi Neler Bekliyor?

Yeni bir yıl... Yeni başlangıçlar, yeni kararlar, yeni açılımlar... Peki yeni yılda iş hayatınızda sizi neler bekliyor? Kariyeriniz nasıl şekillenecek? İş astrolojisi uzmanı ve Doğan Holding İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Binnur Zaimler, 2013'ün kariyer açısından ne getireceğini derledi...

2013'TE SİZİ NELER BEKLİYOR?

İş hayatınızda sizi neler bekliyor? Kariyeriniz nasıl şekillenecek? Bir de burçlara bakmakta fayda var. İş astrolojisi uzmanı ve Doğan Holding İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Binnur Zaimler, Hürriyet İK için 2013'ün kariyer açısından ne getireceğini derledi.

2013'ün gözde sektör ve meslekleri

-Modern insanın her geçen gün daha fazla yakınlaştığı psikoloji, psikiyatri ve ruhsal şifa veren tüm meslekler ön plana çıkıyor. İşyerinde bizi rahatlatan kariyer koçluğu, masaj olanakları, yoga ve benzeri rahatlama teknikleri de tercih edilecek. Alternatif tıp, müzikle şifa gibi alanlarda büyük ilerlemeler bekleniyor. Özellikle Şubat ve Mart aylarında bu alanlarda yeni buluşları ve kitapları duyabilir, yeni iş kurabiliriz.

-Eğitim, öğrenim alanında yılın ilk yarısı hareketlenme sözkonusu. Okul açmak, öğretmen olmak, uzaktan öğrenme alanında iş kurmak için Şubat-Haziran arasını iyi değerlendirin. Uzaktan eğitim, bu sene hayatımıza daha hızlı girecek.

-İnternet alanında yeni işler kurmak, medyada çalışmak, yeni bir gazete kurmak için de Şubat-Haziran arası dönem çok bereketli. Televizyon talk şovları, iletişime ve dedikoduya ait her türlü yapım para kazandıracaktır.

-Sıvılar ve okyanus bilimi ile ilgili çalışanların işleri artıyor ve istihdam imkanları çoğalıyor. Özellikle yılın ikinci yarısında anestezistlerin, okyanus bilimcileri, balıkçılığın önemi artıyor.

-Kadınlara ve çocuklara yönelik üretilen herşey yılın ikinci yarısında büyük kazanç getirebilir. Kadın dergilerinden giyime, kreşlerden bebek bezine dek pek çok ürünün satışlarında artış görülecek. Kilo alma eğilimini dikkate alarak üretilen bedenler de yılın ikinci yarısı büyütülebilir.

-Yılın ikinci yarısı doğumların artacağını gözönüne alarak kadın doğum alanıyla ilgili yapılan tüm işlerde kazanç da artacaktır.

Bu sektörlere dikkat!

-Satürn'ün Akrep burcuna geçmesi, bir süredir fazla dokunulmamış ve nispeten özgür hareket eden E-Ticaret, petrol ve türevleri, arsa ve emlak komisyonculuğu, her türlü kimyasal madde üretimi, bankacılık, aracı kurumlar, sermaye piyasaları ve özel fonların kendilerine çekin düzen vermesini sağlayacak regülasyonları getiriyor.

-Adli tıp, miras hukuku alanı, emniyet narkotik birimleri, milli istihbarat teşkilatındaki işleyiş ve yapı da büyük ölçüde dönüşecek.

-Gıda işinde çalışacak veya iş kuracaklara yılın ikinci yarısına kadar ümitlerini kesmemeleri önerilir.

Aktivistler çoğalacak

Bu sene tutulmalar bize risk almayı, eski korkularımızdan kurtulmayı öğretecek. Sakin, dingin, hep güvenli alanı seçen temkinli Boğa burcunun sesini biraz kısıp, Akrep'in serin sularına atlayacağız. Riske, spekülasyona ve skandallara açık alanda ilerlerken cesaretimizin artması gerekiyor. Kişisel birikimler ve zenginlikle ilişkili Boğa burcu, tarım, çiftçilik, tasarruf, nakit akışı, değerli eşyalar, hazine yönetimini temsil eder. Hayatımızda tutunduğumuz maddi ve manevi değerler, türbülansa giriyor.

Sadece maddi birikimlerimiz değil, kendimize ait gördüğümüz kariyer, aile ve iş tecrübelerimiz, statümüz, iş bağlantılarımız, bizi koruyan yöneticimiz, tanıdıklarımız üzerine düşünelim. 2013 kaybetme korkusu ve gelecek endişesi yaşayanlar için dersler içeriyor. 2013, bize güvencenin sadece kendimize inanmak olduğunu anlatmaya çalışacak. Bizi güvencede hissettiren ne varsa, sarsılabilir. Hayatımızda bizimle devam etmeyecek olan her türlü yükü arkamızda bırakmamız, özellikle Aslan, Boğa, Akrep, Kova burçları, doğum haritalarında ön plana çıkan kişiler için geçerli.

Akrep burcundaki tutulmalar, kendi birikimlerimizi başkalarınınki ile birleştirdiğimizde, zorlukları aşabileceğimizi söylüyor.

İflaslar eskiye tutunanları bulacak, girişimcilik yaygınlaşacak.

2015 sonuna dek iki gücün mücadelesini seyredeceğiz.

Birinci güç geleneksel sistemlerin gölgeli taraflarını temsil eden Pluto'dur. Güç ve para odakları ve kurulu düzene ait etiketler, Oğlak burcundaki baskıcı Pluto'yu anlatıyor. Klasik ekonomik düzenin içinde finans piyasalarından, iş adamları ve evlilik kurumuna kadar pek çok şey var. İkinci güç ise devrimci, yenilikçi, dürüst, girişimci Uranüs'tür. Agresif, genç Uranüs, Koç burcundan geçerken, Oğlak burcundaki eski kafa Pluto'nun hayatını zorlaştırıyor. Bu iki gücün mücadelesinin sonunda Dünya 2013'te daha fazla girişimci, daha fazla aktivist görecek. Büyük kuruluşların statükosundan sıkılan gençlerin kendi işlerini kurduklarını duyacağız. Dünya düzeni üzerinde giderek etkili olan aktivistlerin, artık terörist olmadıklarını, aksine çocuklarımızı bazen bizden daha fazla düşündüklerini şimdi biliyoruz.

İşyerinde yeniliğe fırsat verirseniz, o sizi kucaklayacak. Aksi halde sizi biraz silkeleyecek. Birkaç sene boyunca hükümetlerin, şirketlerin iflasını görebiliriz. Eski kültür ve kurallara körü körüne tutunmaya çalışan organizasyonlar en hızlı çökenler olacaktır. Çok yeni olduğunu düşündüğümüz teknolojilerin bir anda eskidiğini görebiliriz.

Ateşten gömlek giysek de, inandığımız dava için risk alarak cesaretle olayların üzerine gitme ihtiyacı içinde olacağız. Hangi gruba dahil olursanız olun, içinizdeki değişim, dış Dünya'da başkalarının da hayatlarına dokunmanızı sağlayacak. Bu yıl, karşılıksız sevgi, yardım ve paylaşımlar, Dünya'yı değiştirebilecek güçtedir.

Burçlara göre kariyer

KOÇ

2013 SLOGANI: UYAN! Zincirlerinizi henüz kırmadıysanız ve birkaç senedir aynı yerde çalışıyorsanız, oldukça yıpranmış olabilirsiniz. Bazen talimatları, statükoyu hiçe saymak, bazen de bir işe girip para kazanmakla, ya da girişimci olmakla özgürleşmeniz mümkün. Herkese hakkını vermeye dikkat edin. Yılın ilk yarısı, kısa iş gezileri, internet çalışmaları, sözleşmeler ve eğitimler size büyük fırsatlar sunacak. İkinci yarıda, evden çalışmayı deneyin. Ocak ayında kariyeriniz ve itibarınızı artıracak küçük fırsatlar var. 2-26 Şubat arası iş bağlantıları, şirket dışında aktif olmak için doğru zaman. Sizin için yılın en önemli tarihleri 12 Mart- 19 Nisan. Hedeflerinize asılacak, başarılı olacak ve büyük projeleri başlatacak gücünüz ve isteğiniz var.

BOĞA

2013 SLOGANI: BİRAZ ESNE! Tüm sene boyunca gerçekleşecek tutulmalar, hayatınıza önemli dönüşümler getirecek. Konfor alanınızdan çıkmanız, güvence ve rahatlık olarak gördüğünüz alışkanlıklarınızı azaltmanız uygun olacaktır. Aşırı tasarruf, paraya ve güvenceye olan aşırı hassasiyet, elinizden para çıkmasına sebep olabilir. 25 Nisan'da Ay tutulması ise işyerinde ikili çalışmalar, başkalarına bağımlı yapılan işleri daha da fazla ön plana çıkarıyor. Burcunuzda 10 Mayıs'ta gerçekleşecek Güneş tutulması, taze başlangıçların ancak siz adım attığınızda geleceğini söylüyor. İş başvurularını 25-28 Nisan tarihlerinde yapmayı deneyin. 16 Nisan- 31 Mayıs dönemi sempatiyle karşılanacaksınız. 3 Şubat- 22 Mart arası şirket dışı iş bağlantılarından gelen büyük fırsatlara, 12 Eylül - 7 Ekim tarihleri ise ortaklık girişimlerine açık.

İKİZLER

2013 SLOGANI: FIRSAT SENİN! 12 yılda bir aynı burcu ziyaret eden Jüpiter 27 Haziran'a dek sizinle. İletişim, ulaştırma, lojistik ve operasyonel konularla ilgili olan İkizler burcu için bu durum hareketliliğin birkaç katına çıkması demek. Hem zihinsel hem de fiziksel hareketlilik, size eş zamanlı olarak pek çok projede yer alma imkanı veriyor. Hem çalışıp hem hobilerinize zaman ayırabilir, internet, televizyon, tiyatro, yazarlık gibi uğraşları günlük hayatınıza sokabilirsiniz. Size gelen tekliflere açık olun, esneklik sizin en değerli özelliklerinizden biri. Yılın ikinci yarısı ise, kazancınızın düşündüğünüzden de fazla arttığını görebilirsiniz. Kendinize sınır koymayın ve isteyin. Büyük miktarlarda para kazanabilmeniz için sınırlarınızı kaldırın. Tek bir yolla para kazanmak yerine alternatifler düşünün. Her zaman çalışarak değil, bazen başkalarından gelen destekle de kazancımızı artırabiliriz. 25 Mayıs günü Yay burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, önemli kararlar vermenizi, seçimlerinizle mutlu olmanızı sağlayacak. Yeni durumlara adapte olma özelliğinizi devreye sokun.

YENGEÇ

2013 SLOGANI: HER ZAMAN SEVGİYİ SEÇ! Hobiniz, yeterli derecede üzerine düşerseniz yeni işiniz haline gelebilir. Yılın ikinci yarısı iş ve özel hayatınızdaki rahatlama, Tanrı tarafından korunduğunuzu gösteriyor. 12 Yıl sonra şans, refah, gelişim ve bolluk gezegeni Jüpiter Yengeç burcunda. Bu dönemi iyi değerlendirip yurt dışı kariyer fırsatlarına, uzun dönemli kişisel gelişim eğitimlerine, uluslararası şirketlerde çalışmaya yönlenebilirsiniz. Aynı işyerinde kalmanız halinde, terfilere ve ödüllere hazır olun. Jüpiter, 27 Haziran sonrası bir yıl boyunca sizinle olacak. 3 Şubat - 12 Mart arasında yurt dışı iş seyahatleri, özellikle eski bağlantılarınızı kullanabilirseniz başarılı geçecektir. Yılın en önemli ayları ise Haziran ve Temmuz. Eski işiniz, geçmişteki arkadaşlarınız ve yarım kalmış projeler hayatınıza büyük fırsatlar getirebilir. Bu dönemde, aşırı duygusal ve tepkisel olmaktan kaçınırsanız, başarı sizin olacaktır.

ASLAN

2013 SLOGANI: EVİM GÜZEL EVİM! Bu sene işin yanısıra özel hayatınıza zaman ayırma vaktidir. Ev değişimi veya evdekilerin değişimi sözkonusu. Yılın ilk yarısı, tıpkı geçen sene olduğu gibi, iş bağlantılarınız yoğun. Bir terfi olmasa da, esas istediğiniz işi yapmak olabilir. Yılbaşından 2 Şubat'a dek olan tarihte, önceden üzerinde yoğun olarak çalıştığınız konuları başkalarına tanıtma fırsatlarınız çok yüksek. 22 Haziran- 22 Temmuz tarihlerinde, Venüs, karizmanızı ve çekiciliğinizi artırıyor. Sahnede olun. Sunumlar, eğitimler ve medya sizi bekliyor. 8 - 18 Ekim arası ise stratejik kararlar almanız, riske girmeniz için gökyüzünün desteğini görüyorsunuz.

BAŞAK

2013 SLOGANI: SESİNİ YÜKSELT! Yılın ilk yarısı, fırsat gezegeni Jüpiter'in kariyer alanınızda yer alması, birden çok ödül ve işin sizi bulacağınız söylüyor. Koordinasyon, lojistik gerektiren operasyonel konularda başarı görünüyor. Eş zamanı aldığınız görevler, birden fazla unvana da sahip olma imkanı veriyor. Bu yıl, sesinizi yükseltin, herkes sizi duysun. Şubat - Mart aylarında çok kişi ile temastasınız. 27 Haziran sonrasında ise şirket dışı iş bağlantılarına yönelin. Bir sene boyunca, mesleki gruplardan, önemli kişilerden gelen destek sözkonusu. 6 Eylül sonrasındaki 10 gün boyunca iş kurabilir, yeni bir işe başlamak için adım atabilirsiniz. 16 Ekim- 6 Aralık tarihlerinde, büyük hedeflere yönelik önemli adımlar atmanız için gökyüzü sizi destekliyor. İşyerinde spor imkanlarını araştırın ve bu dönem içinde düzenli fiziksel egzersize başlayın.

TERAZİ

2013 SLOGANI: BOLLUK BİLİNCİ GELİŞTİR! Büyük bir kimlik değişim sürecini tamamladınız. Önemli bir yatırım kararı veya başkalarına verdiğiniz borçlar ve hatta nafakalar sonucunda maddi kaynaklarınız bir süreliğine limitli görünüyor. Bolluk bilincinizi bozmadığınızda, para durumunuz 2015 sonunda oldukça güçlenmiş olacaktır. 27 Haziran sonrasında bir yıl boyunca büyük ödüller getiren Jüpiter, kariyer alanınızda olacak. Bir sene boyunca, itbarınızın arttığını, kişisel imajınızın kuvvetlendiğini göreceksiniz. Aslında buna ihtiyacınız var. 17 Ağustos-11 Eylül tarihlerini iyi değerlendirin. 19 Ekimde oluşacak Ay tutulması, işyerindeki partnerlerinizle fikir ayrılıklarına, hatta kopmalara işaret ediyor. Her şey apaçık ortaya çıkıyor.

AKREP

2013 SLOGANI: BAŞKA ŞARKILAR SÖYLE! Satürn, tüm yıl boyunca Akrep burcunda. Kabuk değiştiriyorsunuz. Değişimi kucakladığınız takdirde, 25 Nisan Ay tutulmasından faydalanabilirsiniz. Bu dönemde yeni ortaklıklar kurmanız mümkün. İradeli ve prensipli olayım derken inatlaşmalara girmeyin. 10 Mayıs Güneş tutulması sonrası, kadersel anlamda yepyeni kişilerle çalışmaya başlamanız mümkün. Yılın ikinci yarısı, gezegenlerin size daha fazla destek vermesi, ortamın yumuşamasını ve yeni görevlerinizin gelmesini sağlayacak. 20 Ekim - 9 Kasım arası iletişim gezegeni Merkür'ün burcunuzda geri harekette olması, yeniliklerin hepsinin eski bir iş arkadaşı veya geçmişten gelen bir proje sonucunda oluşacağını müjdeliyor. 15 Eylül haftası, iş ve para bağlantılarına girebilirsiniz.

YAY

2013 SLOGANI: RAHATLA! İşyerinde temasta olduğunuz kişiler bu senenin ilk yarısında size büyük fırsatlar da getiriyor. 25 Mayıs'ta burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması, büyük seçimler yaparak kendinizi bir adım ileriye taşıyabileceğinizi gösteriyor. İş tekliflerini değerlendirin, harekete geçin. Başkalarının kaynaklarından yararlanma imkanı açılıyor. Yakın iş arkadaşlarından maddi ve manevi destek sizi bekliyor. Yılbaşında 9 Ocak tarihine dek, ayrıca 8 Ekim - 6 Kasım arası Venüs burcunuzda. Bu günlerde yurt dışı bağlantıları kuvvetlendirip, iletişim ve tanıtım faaliyetlerine odaklanın. Özgürce, hatta biraz da çılgınca yaptığınız işler, çok daha fazla ses getirecektir. Açıkhavada olmak, yaratıcılığınızı bu günlerde artıracaktır. Tüm yıl boyunca, kafanızdaki işler ilgili endişeleri yok etmek üzerinde zaman harcayın

OĞLAK

2013 SLOGANI: GÜÇ SENDE! Geçen seneden bu yana, etik ve doğru hareket eden biriyseniz, giderek güçleniyorsunuz. Otorite figürü haline gelmeniz, kalıcı sistemleri kuabilmeniz ve sıkı denetim modelleri ile gerçekleşti. Siz disipline etmek, kurallara bağlı sistemler yaratmak, kaynakları etkin kullanmak üzerine mükemmelsiniz. 10 Ocak- 2 Şubat arası ve 6 Kasım sonrası Venüs, iş ilişkilerinde son derece becerikli olduğunuzu söylüyor. Mümkün olduğu kadar çok kimseyle tanışın, ortaklık tekliflerinde bulunun. 27 Haziran sonrası, sizi destekleyecek ve işlerinizi rahatlatacak ortaklar, partnerler bulabilirsiniz. Evliyseniz, bu dönemde eşinizin kariyerinde iyi gelişmeler var. Yıl boyunca, mesleki idealler ve arkadaşlıklar alanında bulunan Satürn, gelecek planlarınızı da netleştirmenizi sağlayacak. Dernek ve şirket dışı iş grupları içinde sorumluluklar almanız gerekebilir.

KOVA

2013 SLOGANI: BİRAZ HAREKET! Göreviniz gereği önemli sorumlulukları hatasız yerine getirmeye çalışın. İtibarınız ve imajınız test edilecek. Para konusunda tüm sene boyunca hem şanslı hem de savruk olabilirsiniz. Sanal ürünler üzerine para kazanma fırsatlarınız var. Tüm Ocak ayı boyunca Kova burcunda bulunan Mars, enerjinizin arttığına işaret. Edebiyat, sinema, internet gibi alanlara da yönelmeniz için şartlar oldukça uygun. 11 Ocak - 26 Şubat arası, kullandığınız sözler, düşünceleriniz oldukça etki yaratacak. Yılın ilk yarısı, özellikle gezi ve iletişim odaklı hobilerinize zaman ayırmanız, ofisteki enerjinizi artıracaktır.

28 Haziran- 22 Temmuz arası ortaklık yapmayı düşünüyorsanız, bu dönemde el sıkışabilirsiniz. 29 Ağustos - 15 Ekim arası ise çalışmalarınızın sonuçlarını dış dünya ile paylaşma vaktidir. Ürün lansmanları için bu günleri seçin.

BALIK

2013 SLOGANI: HAYALİN SENİNDİR! Tüm yıl boyunca, medya, tanıtım, uluslararası ilişkiler ve kişisel gelişim alanlarında önemli çalışmalar sizi bekliyor. Hayata olan inancınız, özellikle yılın ikinci yarısı artıyor. Yaratıcılığınızı aktive etmek için ofiste müzik, güzel kokular ve rahatlatıcı renkleri kullanın.

Büyük bir atılım planlıyorsanız, 3-20 Şubat arası hazırlıklara zaman ayırın. Yeni bir iş kurmak, iş başvurusunda bulunmak ve önemli bir müşteriye teklif vermek için bu tarihler uygun görünüyor. 22 Şubat - 17 Mart tarihlerinde, içe dönük çalışmalarda hızlı ilerleyebilirsiniz. Ancak bu dönemde işyerinde alıngan olmamanızda fayda var. Olayları yanlış anlamaktan, ihmalkarlık ve unutkanlıktan uzak durmaya çalışın.

29 Ağustos-15 Ekim arası çalışıp, 16 Ekim- 7 Aralık arası, daha çok yapmış olduğunuz çalışmalarla tanınıyor olacaksınız. Yazan : Binnur Zaimler

Senin çelme taktığın yerden başlıyorum hayata..
Varsın yara içinde kalsın dizlerim, Yüreğim kadar acımaz nasıl olsa.

Başak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
2013, bekliyor, kariyerinizi, neler, te


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557