Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kültür & Sanat > Tiyatro & Edebiyat & Sanat > Kitaplar & Vitrindeki Kitaplar > Kitap Karakterlerinin Tanıtımları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Kitap Karakterlerinin Tanıtımları Kitaplarda Geçen Karakterlerinin Tanıtımlarının yapıldığı bölüm

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01 Mayıs 2012, 09:33   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart Carlisle Cullen | Alacakaranlık Serisi

Carlisle Cullen • Doğum: 1645
 • Dönüşüm: Bilinmiyor
 • Ölüm: 1668 (insan olarak)
 • Türü: Vampir
 • Cinsiyet: Erkek
 • Boy:6’2”
 • Saç Rengi: Sarı
 • Göz Rengi: Altın sarısı/Siyah
 • Yaşı:362(Fiziksel 23)
 • Takma adı: Dr Fang
 • Yetenekleri: Bilinmiyor.
 • Eşi: Esme Cullen
 • Çocukları: Yok
 • Ailesi: Edward Cullen
 • Emmett Cullen
 • Rosalie Cullen
 • Jasper Hale
 • Alice Cullen
Carlisle Cullen, dini karışıklığın sürdüğü 1640 da Londra’da bir Anglikan papazının oğlu olarak dünyaya geldi. Carlisle’nin babası ve diğer papazlar onların söylencesine göre dünyayı kötülüklerden ve günahlardan temizlemek amacıyla vampirler, kurt adamlar ve cadıların öldürülmesi için izin veriyordu. Fakat pek çok zaman bu, çoğu kez grup masum insanların öldürülmesiyle sonuçlanıyordu.

Carlisle babasının yaşına geldiğinde bu yaratıklara baskınlar düzenledi. Babası kadr bu konuda rahat davranamasa da vampirlerin Londra’da asıl yaşadığı yerleri bulmakta çok becerikliydi. Carlisle bu vampirlerin avlanması için izin verdikten sonra kaos ortamında saldırıya uğradı ve bir vampir tarafından yaralandı. Neye dönüştüğünü öğrendikten sonra evine dönemedi ve kendini öldürmeye çalıştı. Bu sırada bir patates deposuna saklandı, çok acılı bir 3 gün sonunda vampire dönüştü.

Carlisle ne olduğunu anladığında dehşete düştü, kendisinden iğrendi ve açlık, uçurumdan atlama ve boğulma gibi yollarla kendini öldürmeye çalıştı. Sonunda ormanda bir mağarada saklanırken susuzluğa daha fazla dayanamadı ve oradan geçmekte olan bir geyik sürüsüne saldırdı. Hayvanların kanıyla yaşamını sürdürebileceğini ve bunun insanları öldürüp onların kanını içmekten daha iyi bir yol olduğuna karar verdi.

Carlisle yeni yaşamının getirdiği yetenekleri keşfetmek ve insanların kanına karşı koymak için 2 yüzyıl boyunca uğraştı. Bu iki yüzyıl boyunca Carlisle geceleri kitaplar üzerine çalıştı, gündüzleri ise bilgisini kullantı ve sanatın gece efendisi olarak bilindi. Bütün bu titiz çalışmalarının sonunda çok yetenekli bir doktor oldu. İtalya’da okuduğu dönemde bir hatayla Volturi adı verilen Aru, Caius ve Marcus adlı üç vampirin başlarında olduğu meclise katıldı. Onlar Londra’da yaşayan vampirlerden çok daha eğitimlilerdir fakat hala insan kanı ile beslenmektedirler ve bu nedenle Carlisle’nin yaşam tarzını değiştirmeye kalkarlar. Fakat onu ikna etmeyi başaramazlar.

Bundan sonra Carlisle Yeni Dünya’ya göç eder ve İspanyol grip salgınının sürdüğü Chicago’da bir hastanede geceleri çalışmaya başlar. Salgın sırasında ölmek üzere olan Elizabeth Masen ile karşılaşır. Elizabeth’in oğlu Edward salgın nedeniyle ölmek üzeredir. Elizabeth Carlisle’ye yalvarır ve kendisi ölmeden önce gücünü ona vermesini ister. Edward bu dünyada yalnız kaldıktan sonra Carlisle onu değiştirir ve onun arkadaşı olur. Çok geçmeden 1921 de Carlisle Wisconsin’da çocuğu öldükten sonra intihar eden Esme’yi bulur. Carlisle onun hala yaşadığını fark eder ve onu değiştirir sonunda onunla evlenir.

Carlisle bir süre sonra alkolik nişanlısı ve arkadaşları tarafından neredeyse bir sokakta ölmek üzere bıraktıkları Rosalie Hale’i bulur ve onu dönüştürür. Daha sonra Rosalie ve Edward avlanırken Rosalie bir ayı tarafından saldırıya uğramış Emmett’i bulur. Rosalie onu 100 milden fazla taşıyarak Carlisle’ye ulaştırır ve Carlisle’de onu vampire dönüştürür. Mary Alice Brandon ve Jasper Whitlock onların ailesine katırlır. Alice ve Jasper birbirlerine aşık olduğunda soyadlarını değiştirirler ve Cullen olurlar. Rosalie ve Jasper’da Hale soyadını almışlardır. Bundan çok uzun süre sonra Carlisle ve ailesi Forks Washington’a taşınmış. (Alice ve Jasper katılmadan önce) Amerikan yerlileri olan Quileutelerin başı bir kurt adam Empharaim Black’le bir anlaşma imzalanmıştır. Anlaşmaya göre eğer Cullen’lar hiç kimseyi ısırmazlarsa ya da öldürmezlerse kabile de onlara yaşaması için alan bırakacaktır.

Alacakaranlık ve Gece Yarısı Güneşi

Alacakaranlık’ta Cullen’lar 2 yıldır Washington Forks’ta yaşamaktadırlar. Carlisle kasaba hastanesinde başhekim olarak çalışmaktadır. İki yüzyıldır biriktirdikleri sonucunda başarılı bir doktor olmuştur ve siyah bir Mercedes S552’i vardır.

Edward’ın araba kazasından Bella’yı kurtarmasından sonra Bella’yı Carlisle tedavi etmiştir. Edward Bella’ya uzak durmasına karşın ona aşık olmuştur. Sonunda Bella’nın duygularının da karşılıklı olduğunu öğrendiklerinde Carlisle çok sevinir. Çünkü ailedeki gerçek aşkı bulamamış tek kişi Edward’dır ve uzun zamandır yalnızdır.

Bu arada bir grup vampir Forks’a gelir. Bunlardan birisi olan James Bella’yı avlamaya karar verir. Carlisle ailesiyle birlikte ona karşı koymaya çalışırlar. Bella’nın bu olayda ölümden dönmesinden sonra onu Carlisle tedavi etmiştir.

New Moon

Carlisle ikinci kitapta Bella’nın doğum gününde elini kesmesiyle sonuçlanan kazada onu tedavi etmişti. Bella bu sırada ona nasıl kana dayanabildiği hakkında bazı sorular sordu. Carlisle bunlara cevap vermiş ve yetenekleriyle birinin yaşamını kurtarmanın başka her şeyden önemli olduğunu söylemiştir.

Bella’nın Edward’ı kurtarmasından sonra Carlisle Bella’ya teşekkür etmiştir. Bella Cullen ailesine aralarına katılıp katılmama konusunu sorduğunda Bella’ya onay vermiş ve onu mezuniyetinden sonra değiştirebileceğine dair söz vermiştir. Fakat buna her zaman karşı olan Edward önce kendisiyle evlenmesi şartını koymuştur.

Tutulma

3. kitapta Forks’a çok uzak olmayan Seattle’da tanımlanamayan cinayetler işlenmektedir. Fakat Carlisle ve ailesi bunu duyduklarında işin arkasında bir grup vampirin olduğunu anlarlar. Sonunda bunların yeni dönüşmüş vampirler olduğunu fark ederler. Carlisle ve Yerli Amerikan kurt adamlar bir anlaşmaya varırlar. Bu vampirlerin arkasında Victoria olduğu anlaşılır. Sonunda girdikleri mücadele sonucunda Edward Victoria’yı öldürür.


Şafak Vakti

Carlisle Edward ve Bella’nın düğününe katılmıştır. Balaylarında Edward’ı aramasına rağmen Bella telefona cevap vermiştir. Bella hamile olabileceğini ve buna dair bazı belirtiler gösterdiğini söylemiştir. Edward Bella’yı da alır ve Forks’a dönüş yapılır. Çünkü Edward bebeğin alınmasını istemektedir. Fakat Bella ısararla çocuğunu doğurmak istemektedir. Renesmee’nin doğumunu öğrenen Volturi onun ölümsüz bir çocuk olduğunu düşünürler ve Carlisle ve ailesini yok etmek için korumalarını toplarlar. Sonunda Carlisle ve ailesinin topladığı tanıkların yardımıyla Volturi Renesmee’nin ölümsüz olmadığını anlar. Carlisle ve ailesinin müttefikleri Volturi’nin ileride buna karşı bir saldırıda bulunduğunda yanlarında olacaklarını söylerler. Fiziksel Özellikler

Carlisle kitaplarda güzelliğinin mükemmel olduğu bir modele benzetilmektedir. Sarı saçları vardır ve boyu 6.2 inchtir. Dönüştüğünde 23 yaşındadır. Charlie tarafından bir film yıldızı olarak tanımlanır ve hastanede hemşirelerin o etraftayken işlerini yapamadığından bahseder. Fakat Carlisle Esmeyle evlenir evlenmez Charlie hastanenin yatıştığını söylemiştir. Carlisle fazla iri olmamakla birlikte kaslı bir yapıya sahiptir. Özellikle Şafak Vakti’nde onun Zeus’un genç erkek kardeşi olarak tanımlanmıştır.

Kişisel Özellikler

Carlisle’nin en belirgin özelliği merhametidir. Yazar tarafından süper gücü içinde karşı olarak şaşırtıcı bir kontrolü vardır. Edward’ı dönüştürmeden önce yıllardır süren yalnızlığı sonucunda ailesi ona en büyük desteği sağlamaktadır.

Vampir Özellikleri

Carlisle de dönüştükten sonra tıpkı diğerleri gibi birçok özellik kazanmıştır. Çok hızlı koşmak, inanılmaz derecede güçlü olmak ve merhametli olması gibi… Carisle’nin teorisine göre vampirler dönüşmeden önceki hayatlarından bazı özellikleri bu hayatlarına da taşımaktadırlar. Edward, Alice ve Jasper gibi… Dahası ölümsüzdür ve yüzyıllardan beri sahip olduğu bir tıp tecrübesi sonucunda mükemmel bir doktordur. Diğer birçok vampirin aksine hiçbir zaman insanların kanını içmeyi teşvik etmemiş ve geride kalan 300 yılda bu durumundan hiçbir şekilde vazgeçmemiştir. Dahası bu koku alma yeteneğini işinde yardımcı olması açısından kullanmaktadır. Laneti kendine bir avantaj olarka kullanmaktadır. Ayrıca vampirler dönüştükleri zaman diğer hayatlarındaki en güçlü özellikleri bu hayatlarına taşırlar. Mesela onun merhametli olması gibi…

Aile İlişkisi

Esme Cullen


Eşi Esme çok iyi kalpli biridir ve Bella’nın aileye katılmasına kolayca izin verir. Çünkü oğlunu kaybetmek istememektedir. Esme Edward’a karşı çok yumuşaktır, çünkü Edward onun ilk çocuğudur. Carlisle on yıl sonra Proven’de Esme’yi bulduğunda onu değiştirmek için büyük bir azim gösterir. Onu sevmektedir ve ölmesini istememektedir. Bu aşkın nasıl olduğu çok açık olmamakla birlikte onların ilişkilerinin çabuk ve kolay olduğu söylenebilir. Esme eşini tutkuyla sevmiş ve onun yaşamn tarzına uyum sağlamıştır.

Carlisle Cullen'i filmde Peter Facinelli canlandiriyor.
Kuşlar uçuyor..
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
alacakaranlık, carlisle, carlisle cullen, carlisle cullen gercek adi, carlisle cullen hayati, carlisle cullen kimdir, carlisle cullen kişiliği, cullen, emmet cullen kimdir, serisi, twilight alacakaranlık karakterleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557