Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kültür & Sanat > Tiyatro & Edebiyat & Sanat > Kitaplar & Vitrindeki Kitaplar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27 Nisan 2012, 13:25   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~


Talia. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: Karşıyaka
Yaş: 22
(Mesajlar): 19.912
(Konular): 1820
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 133519
Aldığı Beğeni: 89
Beğendikleri: 4
Ruh Halim: Eglenceli
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 2
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi 
Standart Harry Potter Serisi Tüm Kitapları

Yazar: J.K.Rowling

Harry Potter ve Felsefe Taşı:
Harry Potter ve Sırlar Odası:
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı:
Harry Potter ve Ateş Kadehi:
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı:
Harry Potter ve Melez Prens:


Harry Potter ve Felsefe Taşı

Harry Potter , 11 yıl merdiven altındaki küçük odada kendisinden nefret eden teyzesi, eniştesi ve domuza benzeyen kuzeniyle birlikte yaşadıktan sonra hayatı beyaz bir baykuşun getirdiği mektupla değişir.Harry’nin anne ve babası o daha bir yaşındayken Şeytan Voldemort tarafından öldürülmüşlerdi . Harry bu olaydan kurtulmuş ve teyzesiyle yaşamak zorunda kalmıştı. Birgün etrafının büyücülerle çevrili olduğunu anlamakla kalmamış kendisinin de büyücü olduğunu keşfetmişti. Ve hiç başvuru yapmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndan kabul edilidiğini bildiren bir mektup almıştı. Eniştesinin tüm karşı çıkmalarına rağmen okula baykuşu Hedwig’i de alıp gitmişti. Harry Muggle denen gerçek insanların dünyasında önemsenmeyen ve bir pislikmiş gibi d avranılan bir çocuk olmasına rağmen büyücülerin dünyasında sevilen küçük, sıska ve ailesini öldüren şeytandan kurtulan çocuk olarak ünlenmişti. Okula girmesiyle de hayatı oldukça maceralı, espirili, hayaletli ve şüpheli olaylarla dolmuştu.


Harry Potter ve Sırlar Odası

Harry Potter gibi azimli ve çekici genç bir kahramana aşık olmak zor fakat sonra çar esizce korkunç tehlikelere adım attığını da seyretmek de. J.K Rowling ’in ödüllü Harry Potter Ve Felsefe Taşı kitabı’nın beklenen devamı olan Harry Potter Ve Sırlar Odası’nda gerçekten korkunç bir tehlikeyle karşı karşıya kahramanımız. Berbat Dursley ’ler ile uzun bir yaz geçirmek yeterince kötü değilmiş gibi bir de Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu nda ikinci yılına başlamak için yola çıkmak üzere bineceği treni yakalama girişimi de başarısız oldu. Oraya gidecek tek ulaşım aracının uçan büyülü bir araba olması ve onun da devasa bir söğüt ağacına çarpması Harry’nin şansıydı. Hala,tüm bu olanlar, Hogwarts’ın perili/cinli koridorlarında o sonbahar olacaklarla karşılaştırıldığında parkta eğlenmek gibi kalıyordu. Duvarlardan gelen ürpertici, kötü kalpli seslerin fısıltılarını sadece Harry duyuyordu.Fakat kısa bir süre sonra sadece eskiden beri olanlardan endişelenen sadece Harry değildi. Çünkü Hogwarts’da berbat şeyler olmaya başlamıştı. Parıltılı, büyük ve esrarengiz kelimelerle duvarda açıkça ilan edilerek duyurulmuştu."Sırlar Odası açılmıştır. Düşmanların mirasçıları dikkatli olun."Fakat bu tam olarak ne demekti?" Harry, Hermione ve Ron büyüyle yapılacak herşeyi yapmışlardı -hayatlarını tehlikeye atmak dahil- bu 50 yıllık ölümcül görünümlü esrarı çözmek için.Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

J.K Rowling’in üçüncü Harry Potter serisi olan bu kitap, genç büyücünün kaz ara Dursley’lerin korkunç misafiri Marge Hala’yı dev bir balon gibi şişirerek tavana uçmasına neden olmasıyla başlar. Petunia Teyze ve Vernon Enişte’den ve tabii Muggle’ların büyü dışı dünyasında büyü yapmayı yasaklamış olan Hogwarts yöneticilerinden ceza almaktan korkan Harry, baykuşu Hedwig ve eşya sandığını alıp karanlığa karışır.
Anlaşılacağı gibi, Harry yanlış büyü nedeniyle ceza almadı. Aksine esrarengiz bir şekilde Muggle çevresinden kurtarılarak üç katlı mor bir otobüse apar topar bindirildi ve yaz tatilinin geri kalanını geçirmek üzere sa mimi bir dinlenme yeri olan Leaky Cauldron (Çatlak Kazan)’a gönderildi. Hogwarts’da üçüncü yılında neyle karşı karşıya olduğu yöneticilerin onu affetmiş olmasından anlaşılıyordu. Azkaban’ın Kaçak mahkumu Sirius Black serbestti.Ve Harry’nin peşindeydi. Fakat neden? Onu korumak için kiralanmış olan Ruh Emici’lerdan diğerleri etkilenmezken o neden ürperiyordu?


Harry Potter ve Ateş Kadehi

D ördüncü kitap olan Harry Potter Ve Ateş Kadehi’nde yazar Rowling, okuyucusuna eşit oranda eğlence ve tehlikeyle birlikte çok sayıda ejderha, ev-cini ve ölümüne meydan okumalar sunuyor. Şi mdi 14 yaşında olan ailesiz Harry, Hogwarts Büyücülük Ve Cadılık Okuluna dönmeden sadece iki hafta daha Muggle ailesiyle birlikte olacaktı. Bir gece çok üzücü bir rüya alnındaki izin çok acımasına neden oldu. O da Sirius Black ile bağlantı kurdu. Neyse ki, Dünya Quidditch Kupası’na ron ve ailesiyle gitme olasılığı vardı da Harry’nin, Lord Voldemort ve sinsi yandaşlarının dışarıda ölüm peşinde olduklarını bir süre de olsa unutmasını sağladı. O yıl Quidditch Hogwarts’ın kendi okulları arasında yapılmadı. Onun yerine, diğer iki ünlü büyücülük okulu olan Beauxbatons ve Durmstrang ile Üç Büyücü Turnuvası yapılacaktı. Acaba Harry de seçilenler arasında olacak mıydı? Seçilme yaşı olarak 17 ve yukarısı belirtilmiş ve katılacakların adlarını Ateş Kadehi'ne koymaları istenmişti. Fakat Kadeh bir sürpriz yaptı ve herkesi şaşırttı.Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndaki beşinci yılında Harry, hayatını cehenneme çeviren sihirli/sihirsiz pek çok şeyle başa çıkmak zorunda: Yaz tatilini yanlarında harcadığı aptal akrabaları; beklenmedik bir anda ve yerde karşısına çıkan Ruh Emici’ler; ergenlik çağının isyanları, heyecanları, korkuları; onun gösteriş düşkünü bir yalancı olduğunu düşünenler; okulun işleyişine burnunu sokmaya çalışan Sihir Bakanlığı; gelmiş geçmiş en berbat Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni; ağır dersler, zor sınavlar, acımasız cezalar; sürekli yinelenen bir kâbus ve acıyan yara izi; ona en yakın insanlardan birinin ölümü; beş yıl gecikmeyle öğrendiği bir gerçek... Serinin ilk dört kitabında gözlerimizin önünde adeta etten kemikten bir büyülü dünya kuran J. K. Rowling, yaratıcılığıyla yine başrolde: Satırlara ve satır aralarına serpiştirilmiş zekice ayrıntılar, olay örgüsünü daha da zenginleştiriyor ve büyülü dünyaya yeni renkler katıyor. Bu sürükleyici kitabı elinizden bırakamayıp kalınlığıyla ters orantılı hızda okuyacak ve tıpkı Harry gibi bir sonraki okul yılını iple çekerek Hogwarts’tan ayrılacaksınız.Harry Potter ve Melez Prens

Harry Potter ve Melez Prens J.K. Rowling’in macera kitapları dizisinin 6. kitabı ve Harry Potter’ın Hogwarts Büyücülük ve Sihirbazlık Okulu’ nda geçirdiği 6. yılın öyküsü.
Harry Potter şimdi 16 yaşındadır ve hayatındaki yeni değişiklikler için hazırlanmaktadır, buna seherbazlık kariyeri için alacağı dersler ve sınıflar da dahildir.(karanlık güçlere karşı savaş ve araştırmalardan sorumlu bir görev )
Sonrasında, Harry ve arkadaşları ergenliğin ne olduğunu keşfedecek, gençlik romantizmiyle çevrelerinde çiçekler açacak, fakat tabii hepsi bu değil.
Geçmiş beş yıl boyunca iyice kavradığı ve geliştirdiği büyü yetenekleri ve gerçekten korkutucu karanlık Lord Voldemort ile gittikçe büyüyen rekabetleri, Harry ve okul yöneticisi Dumbldore’ un Voldemort’ un geçmişini araştırma görevleri, Voldemort ve onun karanlık yoldaşları (ölümyiyenleri ) yenmek için daha etkili bir yöntem bulma girişimleri.
Bu arada Harry Voldemort’ la yakın ilişki içinde bulunan aynı yıl öğrencisi Draco Malfoy’ un onları tehlikeye atacak bir plan yaptığından şüphelenir. Harry zamanının büyük bir kısmını Draco’ nun suçlu olduğunu kanıtlamaya çalışarak geçirir bununla birlikte Harry’ nin en iyi iki arkadaşı Hermione ve Ron ve düşünceye karşıdırlar.
Daha sonra , İksir Öğretmeni Profesör Slughorn anlaşılmaz şekilde Harry’ e bir iksir yapma yollarını(taktiklerini) ve duyulmamış büyü ve sihirleri anlatan bir not defteri verir. Harry bu defterin daha önce kendini MELEZ PRENS olarak adlandıran bir öğrenciye ait olduğunu keşfeder. Harry, geçmişte öğrenci olan bu kişiyle halen tanışmış olduğunu kısa süre sonra anlar. Zaten bu kişi Harry’ nin yaşamında büyük bir rol oynamaktadır.
Büyülerin de yardımıyla Harry ve Dumbledore Lord Voldemort’ un ardında saklanan bilmeceyi çözerler ve onun büyü dünyasına dönmesinin imkansız olduğunu anlarlar.( Uzun süre önce Harry doğduğunda Voldemort öldürülmüştü.)
Harry ve Dumbledore birlikte, Voldemort’ u yenmekte yardımcı olabilecek bir maddeyi ele geçirme çabasındadırlar.
Okula döndüklerinde, Ölümyiyenlerin büyük bir savaş sonucu Hogwarts’a geldiklerini keşfederler.
Bir çok sır ortaya çıkacak ve Harry, Voldemort’ u yenmek için elinden geleni yapacağına yemin edecek. Ve bu parçalar 7. kitapta biraya gelecek.Kuşlar uçuyor..
Talia. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
ateş kadehi, download, ekitap, felsefe, harry, heri, indir, kitap, kitapları, potter, potır, serisi, sırlar odası, taşı, tüm, yadigarları, ölüm, şeklinde


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557