Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kültür & Sanat > Tiyatro & Edebiyat & Sanat > Kitaplar & Vitrindeki Kitaplar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19 Ocak 2013, 23:15   #1 (permalink)
★½★

aLLien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Kasım 2012
Nerden: Antalya-Ankara
Yaş: 30
(Mesajlar): 2.184
(Konular): 1569
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 49000
Aldığı Beğeni: 382
Beğendikleri: 1020
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
aLLien - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Müthiş ve Korkunç Güzel - Libba Bray / Kitap ÖzetiSene 1895 16 yaşındaki Gemma Doyle annesinin ölümünün ardından Hindistan’daki hayatını bırakıp gemiyle İngiltere’deki yatılı okul Spence’e taşınıyor. Yeni okulunda beklemediği soğuk bir ortamla karşılaşan, yapayalnız ve acılar içindeki Gemma, geleceği gören bir kız ve gizemli, genç bir Hintli tarafından takip ediliyor. Peşindeki delikanlı, Gemma’yı, gördüğü imgelere zihnini kapatması konusunda uyarıyor.
Spence’in en güçlü kızlarıyla yakınlaştıkça doğaüstü olayları çekme gücünün farkına giderek daha çok varan Gemma, annesinin de geçmişte karanlık ve ebedi bir grupla ilişki içinde olduğunu keşfediyor. Kaderi onu bekliyor…
Ancak Gemma bu kadere inanmakta güçlük çekiyor!

KARAKTERLER


Gemma, normal bir kız Hindistan'da yaşamaktadır.Yani başına olaylar gelmeden önce.İyi biri,yardımsever ve akıllı.

Felicity, çok hırslı bir kız.Güç sahibi olmak isteyen biri.Babasını çok seviyor.Annesinden hoşlanmıyor.Zekasıyla dikkat çekiyor.Çok iyi Fransızca biliyor ve kötü kız grubunun eskiden başıydı.

Pippa, Felicity'nin en yakın arkadaşıdır.Çok güzel bir kızdır.Erkekler ondan gözünü alamamaktadır.(Kartik de kızın güzelliğinin farkında bu Gemma'nın sinirini bozmaktadır.)Bu kız aile baskısı altındadır.Ailesi onu yapmaya zorlarsa maalesef kabul etmektedir.Romantik hayaller kuran biri.Epilepsi hastası olduğu için sık sık kriz geçirir.

Ann karakterine gelecek olursak kimsesi yoktur.Burslu okumaktadır.Fakirdir.Pek güzel değildir.Sesi çok güzeldir.Parası olmadığı için leydi olup iyi ve zengin biriyle evlenememekten korkmaktadır.Kendisini de bu yüzden kollarını kesmektedir.Okulda da sürekli ezilen biri.Horgörülen birisidir.

Kartik, rakshana adlı örgütün üyesidir.Gemma'yı izlemektedir.


Bayan Nightwing, okul müdüresidir.

Bayan Moore, sanat öğretmenidir.

Bayan Le Farge, Fransızca öğretmenidir.

Virginia Doyle, Gemma'nın annesidir.

Tom, Gemma'nın abisidir.Ann ilk görüşte çok hoşlanmıştır.Ann kendisi zengin olarak gösterdiği içinde kendisine çok nazik davranmaktadır.

KONUSU

1895 Bombay, Hindistan


Gemma Doyle 16 yaşına yeni basmıştır. Annesiyle pazar yerinde dolaşmaktadır. Gemma Londrada okula gitmek istediğini annesine söyler. Fakat annesi bu konuda onu sürekli başından savmaktadır. Gemma da neden göndermediğini bir türlü anlayamamaktadır. Çünkü genelde aileler kızlarını yollar. Hintli bir adam yanlarına gelir.Bu kişinin adı Amar. Gemma’nın annesine Kirkenin yakınlarda olduğunu söyler. Gemmanın annesi adı Virginia paniğe kapılır. Gemmaya bugün kü planlarını daha sonra gerçekleştireceklerini söyler fakat Gemma bu başından atma olayından hoşlanmaz. Annesine kızar ve koşarak uzaklaşır. Kaybolur ve bir imge görür. Bu sırada da bir hintli genç yanındadır. Gemmayı sarsar abisiyle ilgili ne gördüğünü öğrenmek ister. Gemma görüşünde annesinin kendisini aradığını görür, hintli adam yani Amar yanındadır. Bir yaratık gelip hintli adamı öldürür. Virginia ise kendisini öldürür. Görüşün sonunda Gemma kollarında bulunduğu hintli gençten kurtulur ve koşar. Bu görüş gerçekleşmiştir ve annesini kaybetmiştir. Annesinin ölümü kolera olarak belirtilir.Aile saygınlıklarına zarar gelmesin diye

Gemmayı abisi Tom, Spence akademisine Londraya ya götürür. Spence akademisi kızların tam evlenilecek leydiler olmasını sağlayan bir okuldur. Spencete Ann Bradshaw diye bir kızla tanışır. Yetim ve burslu okuyan bir kızdır. Felicity diye bir kız vardır ve bu kızın bir de grubu var. Pippa, Cecily, Elizabeth. Ann’e sık sık kötü davranışlarda bulunurlar. Ann’i yüzük çalmakla suçlarlar. Gemma Ann’i akıllıca cevaplar vererek kurtarır. Felicity ve grubunun dikkatini çeker. Kendi gruplarına sokma maksadıyla kandırırlar ona kiliseden komünyon şarabını almasını söylerler ve onu içeri kilitlerler. Kilisede hintli genç vardır. Gemma çok korkar çünkü onu Hindistan’da görmüştür. Çünkü imgeyi görürken yanın olan adamdır. Londraya kadar onu takip etmiştir. Bu gencin adı Kartiktir. Annesinin yanında ölen Amarın kardeşidir. Gemma’dan imgelere zihnini kapatmasını ister. Gemma zaten bu işe nasıl bulaştığını, nasıl kurtulacağını bilmemektedir. Üstüne bir de tehdit edilir. Kiliseden çıkmanın bir yolunu bulur ve çıkar tabii Kartik ondan önce gitmiştir. Çıktığında yansıma halinde olan bir kız çocuğu görür. Onu mağaralara götürür ve orda Mary Dowd’un günlüğünü bulur.Küçük kızın söylediğine göre bu günlük ona yol gösterecektir.

Ertesi gün kızlar Spence Akademisinin bahçesindedir. Herkes kendine göre eğlenmektedir. Bu sırada Gemma yine bir imge gördüğünü sanır. Görüşünde Diyarlara gitmiştir.Orası çok güzel bir yerdir. Diyarların kötü tarafları da var ama gittiği yer güzellik bahçesidir. Cennet gibidir. Orada ölen annesini görür ve bir de Amarı görür. Fakat Amarı soğuk ve kötü bir yerde olarak görür. İmge bu şekilde sonlanır.

Gemma dolaşırken kahkaha seslerinin geldiği yöne gider ve Felicity’i bir çingeneyle dans ederken bulur. Felicity çok şaşırır şaşkınlıktan ziyade korkar tabi. Çünkü bir leydinin çingeneyle işi olamaz. Bayan Nigtwing seslenmektedir. Çingeneyi Kartik alıp götürür.Kartik Gemmayı izlemeyebilmek amacıyla görevinde çingenelerle yaşıyor.Felicity nasıl olduysa Gemma ile iyi arkadaş olur birden.Gemmanın sır saklamasıyla tabi. Felicity Gemma’nın üzerindeki mavi kumaş parçasını görür ve Gemma’ya söyler. Gemma şok geçirmiş gibi olur çünkü bu annesinin mavi elbisesinden bir parçadır ve gördüğünün imge olmadığını anlar. Gerçektir. Annesinin olduğu yere gitmiş ve gerçekten onu görmüştür. Gemma odasında Kartiki yakalar.Not bırakmaya gelmiş.Tartışırlar.Gemma bazı cevaplar istemektedir.Kartik,Gemma’ya Düzenin onu istediğini söyler.Kirkenin Diyarlara gidebilmesi için.Gemma’nın her şeyi değiştirecek güce sahip olduğunu söyler.Rakshana diye örgüte benzer bir kardeşliğe üye olduğunu belirtir.Bunlar Kral Arthur döneminden beri varmış.Diyarların koruyuculuğunun artık Rakshanaya ait olduğunu ve geri vermeyeceklerini söyler.

Ertesi gün Bayan Moore sanat öğretmeni,kızları mağaralara götürür.Oradaki resimleri gösterir ve burada resim yapmalarını söyler.Buradaki resimlerle ilgili olan hikayeleri anlatır.Gemma’nın çizdiği resimden dolayı (yeni ay sembolünü çizmiştir) konu Düzen’e gelir. Gemma boynundaki kolyeyi gösterir. Gemma’nın boynundaki kolye yeni ay kolyesidir. Bayan Moore bunun DÜZENİN sembolü olduğunu söyler. Herkes resim yapmaktan kurtulmak isteyenlerde dahil Düzen ilgili hikayeyi duymak ister.Düzen tarihin başlangıcından beri ortalıkta olan bir grup güçlü cadı. Bu dünyanın ötesindeki mistik dünyaya ulaşabilirlermiş. Diyarlar denilen bir yere ve orada büyü yapıyorlarmış. Düzenin kızları el ele tutuşup içeri giren bir yolla konsantre olurlarmış. Bir tür kapıya. Gemma bu konuyla çok ilgilenir. Bayan eski efsaneler hakkında bilgi sahibi olmak isterlerse kütüphaneye başvurmalarını söyler.Herkes gittikten sonra Felicity Gemma’ya kendi düzenlerini kurmayı teklif eder. Gemma kabul eder Ann’i de aralarına alma şartıyla. Felicity, Cecily ve Elizabeth’in bunu kabul etmeyeceğini söyler. Ama Gemma ısrar eder. Sonuç olarak Cecily ve Elizabeth düzene katılamazlar. Gemma,Felicity,Ann ve Pippa gece yarısı mağaraya giderler. Düzeni kurdukları için yapmacık bir şey tabi daha sonra ciddi bir hal alacak kutlama yaparlar. İçki içerler Felicity’nin teşvikiyle. Gemma’nın elinde tuttuğu Mary Dowd’un gizli günlüğü fark edilir diğer kızlar tarafından.Sonra günlüğü alıp okumaya başlarlar.

GÜNLÜK

1871’de yazılmış.Mary ve Sarah çok yakın arkadaşlarmış,kardeş gibiymişler.Diyarlara gidebiliyorlarmış.Düzenin üyeleri arasındaymışlar.Mary Dowd’un yazdığına göre Diyarlarda bulunan ruhlar dünyadaki ya da öteki dünyadaki görevlerini tamamlamamış olan ruhlardır.Görevlerini tamlayınca ancak huzura erebileceklerdir.Bazı kayıp ruhlar ise yozlaşmaya uğrarlar.Her tür yanılsamaya yol açabilen karanlık ruhlara dönüşürlermiş.Bu kayıp ruhlar kış ülkesi adı verilen bir yere gönderilirlermiş.Sonra günlükte Diyarlardan bahsetmiş oranın güzelliğinden filan oraya gittiğinde istediğin şeyi yapabiliyorsun.Rünlerden bahsediliyor içinde güç bulunduran kristale benzeyen şeyler.


Gemma’ya günlüğü nerden aldığı sorulduğunda kütüphaneden diye yalan söyler. Felicity günlüğü alır. Gemma yalanından dolayı itiraz edemez. Kanlarıyla düzen için yemin ederler. Diğer kızların böyle bir niyeti yoktu ama Felicity’i göz önüne alarak düşünün.
Ertesi gün Bay Bumble gelir. Bay Bumble Pippa ile bahçede dolaşırlar. Pippa bu durumdan hoşlanmasa da üzerindeki baskıdan ötürü bu yaşlı adama boyun eğmektedir. O günün gecesinde yine toplantı gibi bir şey yaparlar mağarada.. Mary Dowd’un günlüğünden bir şeyler okurlar.


GÜNLÜK


Eugenia’nın liderliğinde Kehanet Rünlerine dokunmuşlar.Sarah ve Mary. Sanki hepsi tek bir kişi olmuş gibi hissediyorlarmış. Birbirlerinin düşüncelerini duyabiliyorlarmış. Bu arada Eugenia Spence Akademisinin eski müdüresi sonra diyarlardan çıkmışlar. Çingenelerin kamp ateşini görmüş Sarah ve Mary. Elena Ana’yı görmeye gitmişler.


Elena Ana dedikleri kişi yaşıyor Felicity ve diğerleri bu kısmı okuyunca şaşırıyorlar o kadının deli olduğunu çünkü herkes biliyor. Bu sırada Gemma defteri alayım derken elinden düşürüyor ve başka bir sayfa açılıyor.

Tekara Günlük Sarah, Mary’nin yanına ağlayarak gidiyor. Gücün kendisini terk ettiğini söylüyor. Mary bu konuda Eugenia’ya danışmış .Bu durumun sık sık yaşandığını ,bir kızın gücünün zamanla solduğunu söylemiş. Güç ruhun içinde beslenmeli yoksa uçup gidermiş. Diyarlar kimin kalacağına kimin gideceğine karar verirmiş. Mary en iyi arkadaşı olmadan diyarlara gitmek istemiyor. Sarah Mary’e kış ülkesine gittiğini ve oradaki biriyle konuştuğunu söyler. Dediğine göre bir kurban olursa diyarlara gidebilecek. Bir şekilde Mary’nin aklına girer.


Gecenin devamında Gemma Ann’in kollarını görür. Kolları kesik içindedir. Kendi kendisine yaptığını anlar.Ann’den bir daha yapmayacağına dair söz alır. Ertesi gün dans dersi vardır. Dans dersinde Pippa Gemma ile Felicity de Ann ile eşleştirilir. Pippa ve Felicity arasındaki şakalaşma bir gerilim haline döner. Felicity Pippa’nın Bay Bumble ile olan durumundan bahseder. Pippa Felicity’e annesinin bir ****** olduğunu başka bir adamla olabilmek için babasını (babası bir amiral) terk ettiğini söyler. (Annesi Paris’te yazarların geldiği meşhur bir salon işletiyor.) Bayan Nightwing gelince ortam düzelir. Pippa böyle şeyler söylediğine pişman olur. (bu arada söyledikleri doğru)Felicity’i çok sevmektedir. Gemma’ya kendi yerini aldığını söyler. Dans ederlerken Gemma imge görmekten kendini alamaz. Bir kapıdan geçer. Bu arada Pippa’yı görür korkmuş bir hali var. Sonra Gemma ne olduğunu anlar Pippa’yı da yanında getirmiştir. Geri dönerler. Pippa yere düşer. Gemma paniğe kapılır. Bu duruma kendisinin sebep olduğunu düşünür ve sürekli Pippa’dan özür dileyip durur. Bayan Nightwing Gemma’ya Pippa’nın epilepsi hastası olduğunu ve kriz geçirdiğini söyler.(hastası olduğunu kimseye söylemeyecekler dair Müdürenin uyarısı ile karşı karşıya kalır. Çünkü eğer duyulursa Pippa’yı güzelliğine rağmen kimse istemez diye düşünür.)

Gemma koridorda yürürken 1870,1872,1873,1874 bu yıllardaki öğrenci fotoğraflarını görür ve fark eder ki 1871’deki öğrencilerin fotoğrafları yoktur. Çay sohbetinde Bayan Nightwing’e 1871 yılının fotoğrafının neden olmadığını sorar. Bayan Nightwing’in açıklamasına göre okulda o yıl yangın çıkmış ve okulun doğu kanadında ölen iki kızın hatırı için o fotoğrafı kaldırmışlar. Gemma ölen kızların adlarını sorar. Sarah ve Mary cevabını alır. Müdüre olan Bayan Spence’te kızları kurtarmaya çalışırken ölmüş.(Eugenia) Odadaki hizmetçi Brigid Bayan Nightwing gittikten sonra Gemma ve diğerlerine o kızlarla ilgili olan bir şeyler anlatır. Brigid’in bahsettiğine göre Sarah ve Mary’e kulak misafiri olmuş. Sarah kurban gibi bir şeylerden bahsediyormuş. Maryden de cinayet kelimesini duymuş. Sarah Brigid’i fark etmiş ve onu duvara itmiş. Saçından bir tutam koparmış ve bir kuklaya bağlamış. Brigid korkmuş tabi. Brigid, Sarah’nın kendisine bir isim taktığını söyler fakat ismin ne olduğunu bir türlü hatırlayamaz.

Kızlar ölü bir kızın günlüğünü okuduklarının farkındadırlar. İçindekilerin yani doğaüstü kısmının gerçek olup olmadığını bilmiyorlar. Bu yüzden Elena Ana’yı bulmaya gidecekler.

Pippa hasta olduğu için çingene kampına diğerleriyle gidemez. Kızlar gittiğinde oradaki çingenelerle neredeyse başları belaya girer. İçlerinden biri zaten Felicity’i tanımaktadır. Özellikle Gemma’nın başı belaya girecekken Kartik çıka gelir. Gemma’nın kendisine ait olduğunu söyler. Gemma da korkudan mı istekten mi bilinmez Kartik’i öper. Zaten Kartik’ten hoşlanıyordur. Kartik kızları Elena Ana’nın çadırına götürür. Elena Ana’yı birileri dinlese deli olduğunu düşünür. Sarah ve Mary’den bahsediyor. Sarah’nın sadece bilgiyi istemediğini güç istediğini söyler. Kış ülkesinden bir kötü ve yaralı olan bir ruhu kendine bağlayacağından korkmaktadır. Sanki kadın şimdiyi değil de geçmiş tekrar yaşıyormuş gibi anlatıyor. Gemma Elena Ana’ya kış ülkesindeki ruhlardan birini nasıl kendine bağlayacağını sorar. O yozlaşmış olan ruha bir kurban verilirse güç senin olur yanıtını alır. Kötü olan ruhların niyeti insanların zayıf yönünü bulup sömürmek dünyaya geri dönebilmek.

Madam Romanoff diye bir medyum gelmiştir Londraya ya. Bayan Le Farge kızları biraz eğlensinler diye getirmiştir. Kızlar bir fırsatını bulurlarsa Sarah ve Mary’nin ruhuna ulaşmaya çalışacaklardır. Madam Le Farge bu kadına inanmaktadır. Kent isimli biri gelir yanlarına ve bunun bir hırsızlık olduğunu söyler. Bayan Le Farge pek kulak asmaz. Erkeklere de yüz vermemektedir zaten. Çünkü onun bir sevdiği vardı. Boşuna olsa onu hala beklemeye devam etmektedir.
Felicity bir yolunu bulur çok inandırıcı tavırlar sergiler. Güya Sarah Gemma’nın annesidir. Gemma’nın ölü olan annesine ulaşması için yardım ister. Gemma kadını dener. Gemma medyum olduğunu söyleyen bu kadının yalancı bir hırsız olduğunu anlar.Bu sırada medyumun elini tutar. Sanki ışık parlaması olur ve dünya yarılıp da içine düşüyormuş gibi olur. Gemma diyarlara gelmiştir fakat bu sefer yalnız değildir. Medyum kadını da yanında getirmiştir. Karşılarında bir sürü ölü vardır. Ayaktalar ama yaşıyormuş gibilerdir. Sarah diye seslenir Gemma. İçlerinden hangisinin Sarah olduğunu öğrenmeye çalışır ama yanıt yoktur. Madam Romanoff çok korkar. Gemma’dan kendisini buradan çıkarmasını ister. Gemma annesinin kahkahasını duyar. Medyum kadına beklemesini ve geri döneceğini söyler. Annesini bulur ve ona sorular sorar. Fakat güvenli olmadığı için annesi bir süre sonra gider. Medyum kadının yanına giderken bir adam karşısına çıkar.(ölü).Polly Le Farge ‘a mesaj iletmesini ister.Gemma’nın öğretmeni. Gemma medyum olduğunu iddia eden kadını iyice korkutur. Burada olanları kimseye anlatmamasını ister. Kadın zaten korkudan kabul eder. İkinci olarak da karşılaştığı adamın mesajını medyum tarafından iletmek ister ve medyuma bunu yapmasını söyler. Geri dönerler. Madam Le Farge’a mesajı iletir medyum. O günden sonra madam Le Farge biraz olsun rahatlar ve artık mutlu olmaya çalışır. Bay Kent ile beraber Gemma annesini diyarlarda gördükten sonra Kartik’in dediklerine pek kulak asmaz. Artık daha fazla isteklidir diyarlara gitmeye ve sırrını da arkadaşlarına söylemeye karar verir. Gemma her şeyi Pippa ve diğerlerine anlatır. Diyarlara gitme fikri Felicity’den çıkar ve diyarlara giderler. Gemma orada annesini bulur. Kızlar bayılır diyarlara. Gemma annesiyle olanları konuşur. Küçük kız da yanındadır. Gemma oradaki böğürtlenlerden yiyecekken annesi onu durdurur. Eğer böğürtlenlerden yersen diyarlarda kalırsın. Bir başka değişle ölürsün der. Gemma arkadaşlarını annesiyle tanıştırır. Virginia Doyle diyarlarda her şeyi yapabileceklerini söyler. Ann güzel bir kız olmak ister ve olur. Pippa yakışıklı ve kendisine aşık bir genç ister çıka gelir. Felicity güçlü olmayı öğretecek birini ister .Bir avcı gelir. Felicity’e ok atmasını öğretir. Kızlar daha sonra bir araya toplandıklarında kristale benzeyen bir şeyi görürler. Gemma annesine bunların ne olduğunu sorar. Bunlar kehanet rünleridir. Diyarların kalbidir. İçlerinde çok büyük güç barındırırlar. Gücü kontrol edemeyen biri için zor durumlar yaratabilir. Uzun zamanda kullanılmadığı için ne gibi sonuçlar getireceği belli olmaz.

Bu arada düzenin başka üyeleri de vardı ama Sarah ve Mary’nin yaptığı şeyden sonra bazıları beklemeye koyulan .Gücün bir gün onlara tekrar döneceğini düşünüyorlardır. Bazıları gücün kendilerini terk ettiğine inanıyordur. Kirke ise güce tek başına sahip olmak isteyen biri ve bunun için Gemma’ya ihtiyacı var. Yaratığı da sürekli diyarlarda Gemma’yı arıyor.

Spence Akademisi, kızların ailelerini çağırır kızların nasıl iyi leydilere dönüştüklerini göstermek için. Veli toplantısı yani. Ann’in kimsesi yok. Bu yüzden onun için gelen kimse yok. Felicity ailesinin özellikle babasının gelmesini çok istemiştir fakat babasından bir mektup alır gelemeyeceğini yazmıştır. Hayal kırıklığına uğrar. Yazılan mektuptaki yazı bile onun değildir. Gemma’nın ailesi gelmiştir. Pippa’nın ailesi de gelir. Bay Bumble da onlarla gelmiştir. Pippa o yaşlı adamla nişanlanmıştır ondan kurtulamamıştır. Çok üzgündür. Gemma’nın babası çok zor durumdadır. Afyondan dolayı sürekli kullanıyor karısını kaybettikten sonra hep böyle ayakta durmakta dahi zorlanıyor. Ann’i ailesiyle tanıştırır.A nn bu arada Gemma’nın abisi Tom’dan hoşlanır. Gemma’nın ailesi Ann’e onun ailesini sorarlar. Gemma yurtdışındalar diye yalan söyler. Cecily Gemma ve ailesini fark eder. Tabi gıcıklık olsun diye de Ann’in foyasını ortaya çıkarır. Ann kaçarcasına gider. Kızların hepsi kötü gün geçirirler.

Gemma rünleri kullanmaya karar verir. Rünlere dokunur. Bu sırada diğer kızlarla temas halinde. Sanki hepsi tek vücut gibi olmuşlardır. Gücü kullanabilmeyi başarabilmişlerdir. Spence’e döndüklerinde Gemma’nın berbat Fransızcası mükemmel hale gelmiştir. Ann güzel şarkı söyleyebiliyordu ama daha da güzel söyler ve daha güzel görünüyordur.
Ertesi gün Pippa’yı ziyarete Bay Bumble gelir. Pippa ona her şeyi anlatır. Epilepsi hastalığı olduğunu söyler.

Çay saatinde Bayan Moore kızların elinde tuttuğu günlüğü fark eder. Alıp okumaya başlar.

Günlük

Elena Ana’nın kızı Carolina’yı Sarah ve Mary kandırır. Bebek vereceklermiş güya Mary istemese de yapar. Sarah da kış ülkesinde karşılaştığı yaratığa kurbanı adayacaktır. Yaratık ortaya çıkar. Mary küçük kızı öldürür. Yaratığın küçük kıza canlı ihtiyacı vardı bu yüzden şimdi Sarah’ı ister. Çünkü o çağırdı. Mary koşa koşa Eugenia’ya haber verir. Sarah yoktu. Eugenia ve Mary kış ülksine giderler. Sarah kendinde değildir. Eugenia yaratığa Sarah’ın yerine kendisini almasını söyler. Mary Sarah’ı da alır ışıktan kapıdan geçerler. Eugenia kapıyı mühürler. Büyü gidince Sarah koşarak çıkar. Giderken de mumları devirir yangın çıkar. Mary de kaçar.


Bayan Moore okumasını bitirir. Herkes uyumaya gider. Gemma’nın uykusu yoktur. Kartik’in yanına gittikten sonra geri döner. Döndüğünde Brigid ile karşılaşır. Brigid Sarah’nın kendisine taktığı adı hatırlar. KİRKE Gemma paniğe kapılır çünkü herkes kızın öldüğünü düşüyordur fakat gerçekte ölmemiş ve kendisinin peşindedir. Kirke onu bulmadan Gemma onu bulmalıdır. 1871 sınıfının fotoğrafını bulup kim olduğuna bakmalıdır.

Gemma fotoğrafı ararken 1872 sınıfının fotoğrafının kabarmış olduğunu fark eder. Arkasını çevirir düzgündür ama önü kabarmış şekildedir. İki fotoğraf olursa böyle olabilir ancak bunu fark eder. 1871 sınıfının fotoğrafını bulur böylelikle. Sarah pek tanınmaz. Başını çevirmiştir. Mary Dowd yazan kişiyi görür ve çok şaşırır. Çünkü o annesidir. Diyarlara gider ve annesini bulur. Gemma kandırılmanın acısın çıkarmak istiyordur. Annesine kızar,bağırır. Bir katildir. Bunları kendisine anlatmadığı içinde yalancıdır. Annesi pişman olduğunu söylese de
Gemma’nın umurunda değildir. O anda bütün öfkesini kusar. Annesinin diyarlardan gidebilmesinin tek yolu da annesini affetmesidir. Gemma affedecek gibi görünmez. O kızgınlıkla rünlere dokunduğunu ve hiçbir şey olmadığını söyler. Bu konuda da annesinin yalan söylediğini ileri sürer. Annesi korkar. Çünkü rünlere dokunduysa diyarlar savunmasız kalmıştır. Kirke’nin yaratığı çoktan onları bulmuş ve aralarından birini baştan çıkarmış olabilir. Bunları kızına söyler ama Gemma o kızgınlıkla pek dinlemez. Annesini orada bırakır. Yürürken avcı çıka gelir. Avlanmayı teklif eder ama Gemma gitmek istiyordur. Avcı yerden böğürtlenleri alır ve Gemma’ya uzatır. Gemma bir şeylerin yanlış olduğu hissine kapılır.Ve annesini söylediklerini hatırlar Onları yiyemeyeceğini biliyorsa neden Gemma’ya ikram ediyor ki? Gemma geri döner.
Gemma artık diyarlara gitmek istemez ama arkadaşları ister.Bahane uydurur. Şimdilik kurtulmuştur.
Bay Bumble ve Pippa’nın ailesi gelir. Dört kıza da bunun hesabını sorarlar. En büyük ironi de Bay Bumble’a doğruyu söylemiş olmaları. Pippa’nın epilepsi olduğu gerçeği ama Pippa eve gidecektir ve hafta sonu Bay Bumble ile evlenecektir. Pippa’ya gelinliği gösterilecektir bu yüzden odadan ayrılır. Üç kız ve Bayan Nightwing kalır. Bayan Nightwing masaya Mary Dowd’un günlüğünü koyar. Felicity’nin odası aranmıştır. Günlüğün kendisine ait olduğunu söyler Gemma onu bulduğunu söyler. Günlüğü kimin verdiğini sorar Bayan Nightwing. Kimseden ses çıkmaz. Pippa ona Bayan Moore’un verdiğini söylemiş. Felicity de hemen bunu doğrular. Bayan Moore’un onları mağaralara götürdüğünü, düzenden bahsettiğini, bunun için kütüphaneden bilgi edinebilirsiniz dediğini ayrıca günlükten bölümler okuduğunu filan her şeyi söyler ve suçu Bayan Moore’un üzerine atarlar. Gemma’nın itiraz edişleri hiçbir şeye yaramaz.

Gemma daha sonra Brigid ile karşılaşır. Brigid korkmuştur. Elinde bir çingene bebeği vardır.Brigid’i bu bebekle tehdit etmişti. Kirke’nin geldiğini ima eder.K endisini almak için geldiğini.

Bayan Moore kızlar yüzünden işinden olur. Gemma çok üzülmüştür. Üzüldüğünü de söyler Bayan Moore’a. Bayan Moore çok anlayışlı davranır. İstediği zaman kendisini arayabileceğini söyler Gemma’ya Bayan Moore.
Kızlar Gemma’dan kedilerini diyarlara götürmesini ister. Gemma istememektedir. Felicity kurban olayından bahseder. Bir geyik avlarlarsa diyarlara gidebileceklerini söyler. Avcı Felicity’i kandırmıştır. Gemma’nın bütün gücü kendisine istediğini onun güvenilmez olduğunu söylemiş. Ann ve Pippa da Felicity ile avlanacaklardır. Bir geyiğin peşine düşerler. Geyiği feci bir şekilde öldürürler ama işe yaramaz. Sonra Kartik gelir. Felicity onu yaralar. Gemma bağırır. Kartik’i öldürmezlerse onları diyarlara götüreceğini söyler. Diyarlara giderler. Avcı oradadır. Avcı bir yaratığa dönüşür.Pippa koşarak kaçar. Geri dönecekler ama Pippa’yı almaları gerek. Pippa’nın çığlığını duyarlar. Pippa suya atlar yüzmeye çalışır,yardım ister. Ama yapabilecekleri hiçbir şey yoktur. Yaratık onlara doğru gelmektedir .Pippa’yı bırakmak istemezler. Gemma onun için döneceğine dair söz verir. Felicity,Ann ve Gemma geri dönerler. Pippa’nın bedeni ise kaskatıdır ve titremektedir. Kartik, Pippa’nın bedenini alır Spence’e kadar taşır. Bayan Nighwing’e Pippa’yı teslim ederler. Gemma yeni ay kolyesini Felicity’e verir. Geri dönemezse diyarları sonsuza dek kapatma görevini Felicity yapacaktır. Gemma diyarlara girer. Yaratığa seslenir fakat gelen annesidir. Gemma’ya korkmamasını söyler ve onu rünlerin yanına götürüp ellerini onların üzerine koymasını söyler.
Gemma rünlerin üzerine elini koyar ve bütün güç içine akar. Bir anda annesi diye gördüğü yaratığa dönüşür. Gemma’yı kandırmıştır. Gemma’yı yakalar. Sanki kalbini çürütmektedir yaratık. Vücudundaki sıcaklık azalmaktadır. Güç çok çekiciydir.G emma hem ister hem de istemez. Yaratıkla beraber diyarlar ile dünya arasındaki perdeyi geçmek üzeredir .Fakat Gemma biraz kontrolü ele alır ve tekrar diyarlara dönerler. Yaratık Gemma’nın enerjisini emmektedir. Gemma düşünememektedir. Elinde hiçbir şey kalmamıştır. Ve o anda annesini affettiğini söyler. Yaratığın gücü zayıflar ve Gemma onun elinden kurtulur. Rünleri parçalamaya başlar. Yaratık tekrar onun annesi kılığına girer ve bunu yapmamasını söyler. Fakat Gemma her şeyin farkındadır. Rünleri parçalamaya devam eder. Yaratık kaybolur. Annesi de artık tamamen gitmiştir ve annesini affetmiştir. Pippa’yı bulmaya ırmağın kıyısına gider. Irmak buzla kaplıdır. Pippa da içindedir. Gemma buzu kırar onu dışarı çıkarır. Gemma onu geri götürmek ister ama Pippa bunu istemez. Geri dönerse Bay Bumble’ın eşi olacaktır. Yerde gördüğü böğürtlenleri eline alır ve yer Pippa. Artık diyarların bir parçasıdır. Kayık gelir ve nehri geçip şövalyesinin yanına gider.
Gemma geri döner. Pippa ölmüştür. Bu yüzden bir cenaze yapılır. Daha sonra Gemma Kartik’e bir hediye verecektir. Çadırının önüne o hediyeyi bırakır.Kriket sopası. Kartik’i uzaktan izler. Sonra koşarak uzaklaşır.


aLLien isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bray, güzel, kitap, korkunç, libba, müthiş, ve, Özeti


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557