Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler > Köşe Yazıları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının yazmış olduğu tüm yazılar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03 Ekim 2011, 15:03   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart AKP Milletvekillerine Açık Mektup | Emin Çölaşan

“Muhterem efendiler, 12 haziran seçiminde AKP’den seçilip geldiniz. Hoş geldiniz! Parti yönetimi ve Tayyip, bundan önceki arkadaşlarınız gibi sizleri de otomatik oy makinesi olarak görecek ve o doğrultuda kullanacaklar. Ne olduğunu bile bilmediğiniz konularda, onlardan gelen emir ve talimat doğrultusunda elinizi kaldırıp kabul, ya da ret oyu vereceksiniz.

Sizlerden istirhamım, hiç değilse bu dönem particiliği biraz olsun bir kenara bırakın, vicdanınız ve ülke çıkarları doğrultusunda çalışıp oylarınızı ona göre kullanın. Bu yazdıklarımı elbette kendinizce komik (!) bulacak ve gülüp geçeceksiniz. Ama sözlerim gerçektir.

Hiçbiriniz aç ve açıkta değilsiniz. Hiçbiriniz ananızdan milletvekili olarak doğmadınız. Her biriniz tuzu kuru insanlarsınız.

O halde neden korkacak ve neden çekineceksiniz?
En fazlası, bundan sonraki seçimde sizi aday göstermezler. Sizden önceki nice arkadaşlarınız da 2007 ve 2011 seçimlerinde aday gösterilmedi. Onların hiçbiri ölmedi!..
Ama bir tek şey var, her biri yalnızlığa terk edildi. Şimdi arayanları soranları yok. İnanmazsanız Kemal Unakıtan gibi ‘Bir zamanlar kartal olanlara’ sorun. Partiniz onların hepsinin suyunu sıktı, posasını çöpe attı.

Tayyip’in birkaç yakın elemanı dışında sizin de başınıza bu gelecek. Son kullanma tarihinize kadar kullanılacaksınız ve suyunuz sıkılacak. Zamanı geldiğinde ise posanız çöpe atılacak. Hiç değilse isminize leke sürdürmeyin.
Muhterem efendiler, unutmayın!..Sizler orada Tayipgillerin değil, milletin vekili olarak bulunuyorsunuz. Oylarınızı amirlerinizden alacağınız direktiflere ve siyasi rüzgarlara göre değil, vicdanınıza göre kullanın. Kolay gelsin!”

CHP ve MHP’YE Açık Mektup

Muhterem CHP ve MHP yönetimleri!..AKP, Türkiye’nin gündemini bu kez yeni bir anayasa oyunu ile değiştirmeye kalkışıyor. Değişikliğin ne olacağını, nelerin değişeceğini ne siz biliyorsunuz, ne de milletimiz.

Fakat bakıyorum, her ikiniz de şimdiden AKP’nin kucağına düştünüz! Al gülüm ver gülüm ilişkileriyle, kurulacak komisyonlardan söz ediyorsunuz, mutabakat diyorsunuz, görüşmeler başlatıyorsunuz.

İyi de muhteremler, hiçbirinizin aklına AKP yönetimine şunu sormak gelmiyor mu?

‘Arkadaş, sen önce bize bir öneri getir. Neleri değiştirmek istiyorsun? Hangi maddeleri hangi doğrultuda değiştirmeyi planlıyorsun? Eğer tutarlı, çok zorunlu, ülke çıkarları doğrultusunda demokratik bir şeyler getirmezsen, biz bu işte yokuz!’

Bu anayasa oyununda olacakları biz görüyoruz da, siz görmüyor musunuz?

Toplumdan özenle gizledikleri niyetleri birkaç ana başlıkta toplanıyor:
1- Başkanlık sistemini getirip Tayyip’i Çankaya’ya çıkarmak.
2- Bunun sonucu olarak Türkiye’ye EYALET sistemini getirmek.
3- Bu yolla Güneydoğu’ya ÖZERKLİK verip bölünmenin ilk adımlarını bu yolla atmak.
4- Kürtçe eğitim başlatmak.
5- Zaten yok edilmiş olan LAİKLİK ilkesini anayasadan tümüyle çıkarmak, ya da bu konuyu yeniden tartışmaya açmak.
6- Eğer mümkün olur ve güçleri yeterse, anayasanın değiştirilemez hükümlerini kaldırmak.

Ey CHP ve MHP yönetimleri, iktidar partisiyle anayasa görüşmelerine başlıyorsunuz. Peki ama bu hususların önünüze getirilmeyeceği konusunda onlardan peşin bir güvence istediniz, ya da aldınız mı?

Ne yazık ki hayır!

O halde maça şimdiden beş sıfır geride başlıyorsunuz demektir.

Ben size bundan sonraki aşamalarda olacakları da söyleyeyim. AKP, gerektiğinde BDP’yi de kullanarak, onlara da gereken konularda bir avuç şekerleme yutturarak, bu yeni anayasayı Meclis’te kotarır.

Başka bir deyişle, medya bombardımanı etkisiyle bu iş Meclis’te verilecek oylarla çözülür ve referanduma bile gerek kalmaz.

Dahası, bugüne kadar hiçbir etkili muhalefetini görmediğimiz, tam bir uyuşukluk ve rehavet içinde davranan MHP’nin bazı milletvekillerinin bile, Meclis oylamasında AKP’ye destek verip kabul oyu kullanacağını tahmin ederim.

AKP anayasayı değiştirecekmiş!

Muhterem CHP ve MHP!…Siz muhalefet partileri olarak nasıl görev yapıyorsunuz ki, iktidar partisine neyi değiştireceğini sormak bile aklınıza gelmeden cümbür cemaat kucağa düşüp, uzlaşma toplantılarına girmeye başlıyorsunuz!

Şunu da iyi biliniz, BDP’ye Kürtçülük konusunda ikram edecekleri şekerlemeler nasıl hazırsa, size ikram edecekleri de ayrı paketler ve görkemli ambalajlar içerisinde şimdiden hazır!

Ama siz bir alacaksınız, AKP on alıp işi bitirecek.
O size bir verecek, siz on vereceksiniz…
Ve Türkiye Cumhuriyeti’nin AKP’nin çıkarları doğrultusunda çökertilmesinin sorumluluğunu sonsuza kadar üzerinizde taşıyacaksınız.

Bu işin şakası yoktur. Ülkemizin ve hepimizin geleceği söz konusudur. Lütfen biraz silkinin, toparlanın, kendinize gelin.
Saygılarımla!”

Hanımefendi Yemin Etmiş de!...

Kocası konuşur da Hanisanım konuşmaz mı!..Elbette konuşur. Nitekim Ordu’da düzenlenen bir kitap gününe katılmış, yanında özel çağrılı kadın köşe yazarları…Dün çoğu gazetenin birinci sayfasında manşet haber…Ve hanımefendi kendini tutamamış, başlamış anlatmaya!..

“Resimden çok iyi anlarmış, filmleri uçakta seyredermiş, fırsat bulunca kitap okurmuş ama en son hangi kitapları okuduğunu diğer yazarlar alınmasın diye söylemek istemiyormuş, sayın cumhurbaşkanımız yemek yaparmış, mesela geçen gün mutfağa girip salata yapmış, hatta bir gün de menemen yapmış, kendisinin yemek yapmasını mı yoksa ülkeye hizmet etmesini mi tercih ettiğini kocasına sormak gerekirmiş, her yemeği yaparmış, mantı bile yaparmış, Eminanım’la küs değillermiş, basın onları küs gösteriyormuş falan filan!”

Ancak kadın köşe yazarlarına söylediği bazı sözler var ki, inanılır gibi değil. Dün bazı gazeteler, bu sözlerini –elbette olumlu anlamda!- manşet bile yapmıştı.

Bayan Hanisa, Çankaya’da Atatürk tarafından yaptırılan, Çankaya Köşkü olarak bildiğimiz Pembe Köşk için çok değerli fikirlerini açıklıyordu:

“Pembe Köşk yıkılmak üzere. İçim gidiyor ama bizim dönemimizde yapmayacağım. Yemin ettim, yeminliyim.”

Şu sözlere bakınız!..

“Yapmayacağım, yemin ettim!..”

Hanımefendi sen kimsin? Hangi yetkin ve sıfatınla “Yapmayacağım” diyor, üstelik bunu “Ettiğin yemine” bağlıyorsun.

Pembe Köşk, Türk milletine Atatürk’ten kalan bir yadigardır. Orası devletin ve milletin malıdır. Ne iştir “Yapmayacağım” demek? Yaparsa devlet yapar, sen karışamazsın.

Üstelik bunu, ettiğin yemine bağlıyorsun! Demek ki bugüne kadar nice cumhurbaşkanlarını barındıran Atatürk konutunun kaderi, şimdi senin yeminine bağlı!

Bu sözleri dil sürçmesi falan da değil…Çünkü aynı şeyi cumhurbaşkanlığına ait olan İstanbul’daki Huber Köşkü ve nerede olduğunu bilmediğim Av Köşkü için yine “Ben” diyerek tekrar ediyor:

“Bilmiyorum Huber’i yapar mıyım ama, Av Köşkü’müz bitmek üzere.”

Yapar mı bilmiyormuş! Şu işe bakın yaaa, ortalıkta devlet yok, Hanisa var!

Zannedersiniz ki Pembe Köşk, Huber Köşkü ve ötekiler devletin-milletin değil, Gül ailesinin babadan kalan malları!

Vah benim güzel ülkem vah, kimlerin eline, keyfine ve yeminine kalmışsın!

Aman hanımefendi sen otur oturduğun yerde, bundan sonra elinin hamuruyla pek konuşma!.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
açık, akp, çölaşan, emin, mektup, milletvekillerine


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557