Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler > Köşe Yazıları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının yazmış olduğu tüm yazılar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 09 Ekim 2011, 17:21   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Yakışmıyor Tayyip, Yakışmıyor | Emin Çölaşan

SEVGİLİ okuyucularım, öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, ortalıkta Tayyip’ten başka bir kimse yok! Her gün konuşuyor, her gün demeç veriyor, çevresine yandaş ve yalaka gazetecileri toplayıp muhabbet ediyor, kendisine sorulan çanak sorulara yanıt veriyor.

Başka bir deyişle Tayyip’le yatıyoruz, Tayyip’le kalkıyoruz.


Ama bu kadar çok konuşunca ister istemez gaf yapıyor, pot kırıyor, yanlış bilgiler veriyor.


O zaman da milyonlarca insanımız şöyle düşünmeye başlıyor:


“Bu ne biçim devlet adamı yaaa!”

Tayyip ten başka konuşan yok mu? Elbette var ama onların sesi, sinek vızıltısı kadar cılız kalıyor. Örneğin bazen Çankaya’daki AKP’li konuşuyor, bazen de Tayyip’in yardımcısı suikast mağduru Bülent kendince bir şeyler söylüyor.


***
Türkiye, korkunç bir terör belasıyla boğuşuyor. Türkiye, her gün evlatlarını toprağa veriyor. Bütün bunlar olurken kamuoyu ısrarla soruyor:

“Terörün kaynağı Kuzey Irak’ın Kürtçü yönetimiyle birlikte PKK’nın elinde olan Kandil dağı, Ordumuz niçin karadan müdahale etmiyor? Niçin bu pislik yuvasını ele geçirmiyor?”


Tayyip
birkaç gün önce Güney Afrika gezisindeydi. Yandaş gazetecilerini uçakta yine çevresine dizmiş ve onlara hitaben konuşuyordu.


Lütfen aynen onun ağzından çıkan şu sözleri çok, ama çok büyük dikkatle okuyunuz:


“Terörle ilgili olarak biz şu anda gereken ne varsa, yapılması gereken ne varsa, hepsini yapıyoruz.”


Acaba ordumuz Kuzey Irak’a karadan bir müdahalede bulunacak mı?


Burası çok ilginç, soruya şöyle yanıt veriyor:

“Eğer yapacak bir şey varsa, bayrak dikmekle siz orada terörü durduramazsınız. Kandil senin ülkenin sınırları içinde değil. Bayrağı dikmişsin, terör mü bitecek? Böyle saçmalık olur mu?..”Bu sözlerini internetten okulunca şaşırdım, önce inanmadım. Mutlaka böyle dememişti, sözlerinin üzerinde oynanmıştı. Ama bir baktım, devletin Anadolu Ajansı bu sözleri aynen geçmiş.


Kuzey Irak ta teröre karşı yapılacak olan müdahaleyi saçmalık olarak tanımlayan bir başbakan! Hey yavrum hey!.. Sonra devam ediyor ve nasihat veriyor:


“Bu sözleri siz de sormayın, yazmayın!”


Sonra bir gaf daha yapıyor

“Oraya
(Kandil’e) bayrağı diktiğinde ne olacak? Terör mü duracak? Şu anda ülkemizin her yerinde bayrağımız var. Terör duruyor mu? Böyle bir şey, söz konusu değil.”

Bu şahsın ağzından çıkan bu sözleri anlamak mümkün değil. Hiç kimse anlayamaz Bilerek mi söylüyor, yoksa uykuda mı konuşuyor, kestirmek mümkün değil!


Ağzından bilerek veya bilmeyerek çıkan bu sözlerle hem Kuzey Irak’taki Kürt yönetiminin başı olan iki paralık herif Barzani’ye, hem de Kandil’i üs olarak kullanan PKK’ya dolaylı mesaj veriyor:

“Siz rahat olun karadan bir operasyon yapma niyetimiz yok.”

İyi de, daha iki gün önce Meclis’ten beşinci kez geçirdiğin ve sınır ötesi harekât iznini uzatan tezkere ne olacak?

Ne olacak, Meclis’in tozlu raflarında uyuyup kalacak!

Operasyon yapmayacaksan o tezkereyi niçin bir kez daha uzatıp hükümete yetki verdiriyorsun!
Bu çelişkilerin hesabını kim verecek nasıl verecek?


Türkiye böyle mi yönetilir?


Sonra efendim, sözlerini yine çok ilginç bir biçimde sürdürüp medyaya baba nasihati çekiyor:

“Herkes elinden ne geliyorsa bu sürece
(terörle mücadeleye) katkıda olunması lazım ama siz bunu (terör olaylarını) yazarsanız çizerseniz, inanın bu iş durmaz. Tam terörün propagandasını yapmış olursunuz. Sakın bu oyuna gelmeyin.”


Demeye getiriyor ki “Karakol baskınlarını, patlayan mayın ve bombaları, ölenleri, şehit düşenleri, şehit cenazelerini yazmayın!..”

***

İşte bu yüzden, terör, ekonomik sıkıntılar ve öteki olumsuzluklar gündemden düşsün diye, karşımıza üç adet hayali canavar, yeni düşman çıkardı.


Suriye, Kaddafi ve İsrail!

Şimdi bu oyuncaklarla oynuyor, onlara saldırıyor, posta koyuyor. Zannedersiniz ki birkaç ay öncesine kadar al gülüm ver gülüm okluğu Suriye ve İsrail’le savaşa gireceğiz. Aynen kılıcını çekip yel değirmenlerine saldıran Don Kişot gibi.


Son günlerde ya yorgunluktan, ya da kendi ihmali veya yanlış algılaması güzünden, başka gaflar da yapmaya başladı. Örneğin bazı Alman vakıflarının PKK ile birlikte CHP’li belediyelere büyük para yardımı yaptığını iddia etti.
Türkiye’de uyanık entel vurgunculara, Kürtçülere, şeriatçılara ve benzerlerine para veren yabancı vakıflar elbette oldu. Mustafa Yıldırım ve rahmetli Necip Hablemitoğlu gibi Türk aydınları bu rezaletin kitaplarını yazdılar, avanta alanları belgelediler.

Ama gelin görün ki Tayyip, bu son iddiasını kanıtlayamadı. Tam tersine, o vakıflardan CHP li değil, bazı AKP li belediyelerin yardım aldığı ortaya çıktı…

Ve Tayyip susmak zorunda kaldı. Ya kendisine yanlış bilgi verilmiş, ya verilen bilgiyi yanlış algılamış, ya da çalışma arkadaşları tarafından işletilmişti.İşte size son günlerdeki Tayyip’ten, onun gaflarından, kırdığı potlardan, bilgisizliğinden birkaç kısa alıntı.

O, bu durumuyla bizi yönetiyor!


——————–

Bir Medya Rezaleti Daha


HABER dün medyada yer aldı ama bir kez daha irdelemek gerekiyor. Çoğu hukukçu sınıf arkadaşları, birkaç CHP milletvekili ile Ankara da bir restoranda yemek yerken, o sırada Ülke TV isimli şeriatçı kanalda şeriatçı Deniz Feneri vurgunu savunuluyor! Aynı anda altyazı geçmeye başlıyor

“Deniz Feneri soruşturmasının görevden alınan savcısı Nadi Türkaslan şu anda bir restoranda bazı CHP’lilerle birlikte yemek yiyor…”Ohhh! .. Savcı ile CHP’nin ilişkisi belgelenmiş oluyor!.. Oysa Nadi Bey o ada evinde. Kanalı arayıp canlı yayına bağlanmak istiyor, bağlamıyorlar.


O sırada yandaşlara emir veren meçhul yerden düğmeye basılmış, bunların bütün gazete ve televizyonlarına haber verilmiş durumda.

Nadi Türkaslan şu anda CHP‘lilerle birlikte. Çabuk şu adrese kamera ve muhabir gönderin, çekim yapıp bu durumu belgeleyin!

Restoranın kapısı bunların muhabirleri ¡le oluyor. Fakat durum derhal açığa çıkıyor. Orada bulunan bir başkasını Nadi Bey’ e benzetmişler. İhbar-jurnalcilik mekanizması hemen çalışıp devreye girmiş.


Savcı Nadi Türkaslan dün yazılı bir açıklama yapmak zorunda kaldı

“Gece o restoranda değil, evimde idim. O restoranın yerini bilmem, ömrüm boyunca gitmedim. Yasal haklarımı kullanacağım.”


Şimdi burada bir kez daha soruyorum: Bu nasıl gazeteciliktir? Bu nasıl yozlaşmış bir gazetecilik anlayışıdır? Yapılacak baskını (!) belgelemek için o restoranın kapısına onca muhabir ve kamerayı hangi güç toplamıştır?

Şimdi gelinen şu aşamada Ülke TV’nin Nadi Türkaslan ve kamuoyundan özür dileyip dilemediğini bilmiyorum.

İktidar medyasının marifetlerine tanık oldukça mesleğimiz adına utanıyorum.

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 09 Ekim 2011, 17:38   #2 (permalink)
ResuL'e Hasret

bordomavili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 18 Eylül 2011
Nerden: Van
(Mesajlar): 1.038
(Konular): 216
Renkli Para : 148712
Aldığı Beğeni: 88
Beğendikleri: 40
Ruh Halim: Utangac
Takım :
Standart

bizde senden utanıyoruz

Bizim tek derdimiz Trabzonspor!
Bizim tek siyasi görüşümüz Trabzonspor!
Bizim tek isyanımız Trabzonspor!
bordomavili isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 10 Ekim 2011, 12:42   #3 (permalink)
Üye

FENERBAHÇE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 10 Ağustos 2011
(Mesajlar): 2.499
(Konular): 404
Burç:
Renkli Para : 403375
Aldığı Beğeni: 178
Beğendikleri: 68
Ruh Halim: none
Takım :
StandartBen'de bunlardan utanıyorum =)

Aziz Yıldırım "Ne Şikesi Kardeşim ! Memleket Elden Gidiyor !!!" diyeli 530 Gün Oldu .....

[SIGPIC][/SIGPIC]
FENERBAHÇE isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
çölaşan, emin, tayyip, yakışmıyor


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557