Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler > Köşe Yazıları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının yazmış olduğu tüm yazılar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16 Ekim 2011, 17:03   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.692
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4203
Beğendikleri: 7424
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Bu Kafanın Bir Metrelik Namus Hattı | Emin Çölaşan

TÜRKİYE’nin bunların döneminde nerelere geldiğini, nerelere sürüklendiğini ve her âlânda hangi kafalara emanet edildiğini iyi görmek gerekiyor. Antalya’da Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Erdem Kaya isimli şahıs, toplantıda okul müdürlerine direktif veriyor:
“Cinsel istismar gibi durumlarla karşılaşılmaması için (öğretmenlerle öğrenciler arasındaki) mesafe bir metreden az olmayacaktır!”

Muratpaşa Lisesi
müdürü olan İlhamı Kotan isimli şahıs da bu uyanları ciddiye alp, okuldaki ‘tüm öğretmenlere yazılı olarak tebliğ‘ ediyor…
Niçin!..

Çünkü her öğretmen tacizci her öğrenci tacize açık!.. Örneğin öğretmen kız öğrencisine konuşurken bir metreden daha yakınsa dayanamayıp kızın üzerine saldıracak, ellemeye mellemeye başlayacak!

Erkek öğrencisi ile arasında bir metreden az mesafe varsa, o takdirde eşcinsel olduğu iddia edilecek!..
Bunların kafa yapısı işte budur. Bunlar herkesi tacizci ve tacize açık olarak görür.
Ellerinden gelse kızlarla erkekleri ayrı okutacaklar. Okullarda da haremlik selamlık kuracaklar, özelikle kız öğrencilerin başını bağlatıp Türkiye’yi İran ve Suudi Arabistan’a daha fazla yaklaştıracaklar.
Şu anda ellerinden o kadarı gelmiyor. Biraz daha güç kazandıkları takdirde yapacakları ilk iş budur.

Artık milliliği kalmamış olan eğitimden Atatürk ilkelerini, Atatürk devrimlerini resmen çıkardılar.

***

İşin ilginç yanı Antalya da Vali Yardımcısı olarak görev yapan Halil Serdar Cevheroğlu ise, bu rezil uygulamayı şöyle savundu.


“Öğretmenlik mesleğinin saygınlığının korunması ve yıpratılmaması için alınmış bir karardır.”

Şimdi bir erkek öğretmen düşünün, yanına bir şey sormaya gelen kız öğrencisini uyarmak zorunda kalacak:


“Aman evladım, aramızdaki mesafe bir metreden az. Benim saygınlığım var. Biraz öteye git de öyle konuş!”

Ya da kadın Öğretmen, erkek öğrencisini aynı sözlerle uyaracak.


Ancak, bu durumda ortaya yeni bir tartışma konusu çıktı! Yukarıda aynen alıntı yaptığım bu bir metre zırvası öğretmenle öğrenci arasındaki mesafeyi mi, yoksa erkek öğrencilerle kız öğrenciler arasındaki mesafeyi mi kapsıyor?

Cumhuriyet eğitimini bu durumlara düşüren bu kafalar her şeyi yapar…


Çünkü benzer bir olaya yine Akdeniz’de, birkaç ay önce tanık olmuştuk. Mersin’deki Nevit Kodallı Lisesi müdürü olan İbrahim Tol isimli şahıs, kız öğrencilerle erkek Öğrencilerin birbirlerine 45 santimden daha fazla yaklaşmalarını yasaklamıştı! Öğrenciler ve velileri bu uygulamayı okul bahçesinde protesto etmişti.
Dikkat ediniz, bu uygulamalar ülkemizin en çağdaş ve uygar yörelerinde başlatılıyor. Akdeniz de bakacaklar, kamuoyunda tepki oluşmuyorsa yavaş yavaş, alıştıra alıştıra öteki yörelerde aynı uygulamaya geçecekler…

Ve bir gün bakacaklar ki, bu İlkel, çağdışı uygulamalara toplum alışmış. Ondan sonra yap yapabildiğini. Hesaplan böyle.

Bir metrelik, 45 santimlik namus hatları!..
Çünkü herkesi kendileri gibi biliyorlar. Bu yüzden de öğrencilerle birlikte onları eğiten öğretmenlerimizi de aşağılamaktan utanmıyorlar.


* * *
Burada bunların kafa yapısına bir kez daha vurgulamak için başka bir örnek vereyim.


Bunlar sadece ilköğretim-lise düzeyindeki eğitimi değil, üniversiteleri de ele geçirdiler Bu ele geçirme işlemini, adına YÖK denilen ve tamamen kendi adamlarından oluşan bir kadro ile başardılar!


Üniversitelerin tamamına yakın bir bölümüne kendi adamlarını rektör olarak getirdiler. Birkaçı dışında üniversitelerimiz artık bunların elinde.


YÖK‘ün başında Yusuf Ziya Özcan diye biri var. Bunlar YÖK kararıyla üniversitelerde türbanı serbest bıraktılar.

Yusuf Ziya’nın şu sözleri dün medyada yer almıştı:


“Takdir toplayan bir icraatımız da üniversitede başörtüsünü serbest bırakmamızdı. (Türban (diyemiyorlar, başörtüsü diyorlar!) Bunu üniversite özerkliğinin bir şartı olarak görüyoruz. Üniversitelerimizin neredeyse tamamında mesele halledildi. Sadece 30-35 hocanın halen karşı duruşu var. Onları yakından takip ediyoruz. Yakında bu mesele halledilmiş olacak.”

Üniversite özerkliğini türbana endeksleyen bir kafa yapısı karşımızda! Ama herhangi bir üniversitede bir öğretim üyesi kalkıp YÖK ü veya bu iktidarı eleştirse, onun canına derhal ot tıkıyorlar. O zaman özerklik falan kalmıyor.


30-35 hocayı yakından takip ediyormuş. Sen kimsin, polis misin nesin be mübarek adam

—————————–
Günaydın Bakan
KEMAL Kılıçdaroğlu şu anda Başbakan Yardımcısı olan İçişleri eski bakanı Beşir Atalay’ı Deniz Feneri vurgununda köstebek olmakla suçladı. Bunun üzerine Beşir Bey çok kızdı, derhal savunmaya geçti ve şu sözleri ile kendisini aklamaya çalıştı:


“Masum insanları suçlu ilan etmek, onur ve haysiyetleri ile oynamak hem suçtur hem de ahlak yoksunluğudur. Gizli olan soruşturma dosyasından(Deniz Feneri dosyasından) bilgiler aktarmak, sızdırılan bilgileri henüz doğruluğu bilinmeden kamuoyunda paylaşmak, bir hukuk ihlalidir. Bu hassasiyetleri gözetmek hukuka saygılı olan ve vicdan taşıyan herkesin görevidir.”


Bakan Bey’in canı yanmış, çok doğru söylüyor. Ama doğruları sadece iğnenin ucu kendisine battığı için söylemek zorunda kalıyor


Bugüne kadar çuvaldızı hep başkalarına batırdılar, şimdi iğnenin ucu kendi tenlerine değince feryat ediyorlar.

Bu sözleri söyleyip hak, hukuk, vicdan, haysiyet ve adaletten dem vuran Beşir Bey özellikle: Ergenekon ve Balyoz davalarında nice haksız tutuklamalar yapılırken, nice yuvalar dağıtılır ve insanlara ıstırap çektirilirken, İçişleri Bakanı olarak görev yapıyordu.


Onun emrindeki polisler o gizli dosyalardaki her türlü bilgi ve belgeyi (bazı savcılarla birlikte) yandaş medyaya sızdırır, olur olmaz konularda günlerce yayın yapılmasını sağlardı. Bilgilerin çoğunun polis tarafından sızdırıldığını Beşir Bey herhalde bizlerden çok daha iyi bilir.

O yüzden nice masum insanlar hakarete uğradı. İftiralarla boğuştu, aileleri ile birlikle mağdur edildi Bazılarının ailesi simdi parasızlıktan sürünüyor, üstelik insanların namuslarıyla oynandı. Düzmece bilgi ve belgeler yandaşlara sızdırıldı, insanlara nice tuzaklar kuruldu

Bazıları intihar etti, çoğu halen Silivri Cezaevinde sürünüyor.

Beşir Bey bunları bire bir bilen kişilerin en basında geliyor çünkü polis onun emrinde idi. Polisin onun bilgisi olmadan dosya sızdırması söz konusu değildi. Eğer bilgisi dışında yapılan bir şeyler varsa derhal durdurmalı ve kamuoyuna bu konuda açıklama yapmalıydı. Böyle bir şey asla olmadı.

Şimdi canın yanınca, Kılıçdaroğlu’nun eleştiri okları sana yönelince hak, hukuk, adalet, haysiyet gibi kavramlardan dem vuracaksın, ama aynı uygulamalar -hem de yıllardan beri-nice masum insanlara senin bakanlığın döneminde yapılırken sessiz kalacak, bu kavramları makam odandaki çekmecelere kilitleyeceksin!


Beşir Bey şimdi çıkmalı ortaya bir kez daha ve diyebilmeli ki “Benim canım yandı. Ama geçmişte nice insanların canını da bizim yakışmış olduğumuzu şimdi anladım.”

Diyebilir mi? Diyemez?


Emin Çölaşan
’ın notu: Tenzile Hanım’ın vefatının üzerinden bir hafta geçti. Ama “Üzüntü” ilanları gazetelerde dün bile yer alıyordu. Dünkü ilanlar arasında 66 şirket adına Elektrik Üreticileri Derneği, Tekstilkent Yapı Kooperatifi ve Kotanoğlu yeminli müşavirlik şirketi vardı.Sizlere geçmiş olsun kardeşim! Sona kaldınız donakaldınız. Atı alan Üsküdar’ı günler öncesinden geçti. Daha önceleri neredeydiniz..
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bir, bu, çölaşan, emin, hattı, kafanın, metrelik, namus


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557