Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler > Köşe Yazıları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının yazmış olduğu tüm yazılar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 19 Mayıs 2012, 10:41   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.692
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4203
Beğendikleri: 7424
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Bu Savaş Pilotuna Kulak Veriniz… | Emin Çölaşan

SEVGİLİ okuyucularım, Türk Ordusu’nun yüzlerce komutan ve seçkin subayları Balyoz ve Ergenekon gibi davalarda yargılanıyor. İçlerinde Genelkurmay Başkanları, Kuvvet ve Ordu Komutanları ile birlikte her kuvvetten subaylar var.

Aradan aylar ve yıllar geçti, hepsi tutuklu.

Emekliler Silivri, halen görevde olanlar ise Hasdal ve Hadımköy askeri cezaevlerinde yatırılıyor.

Davaların ne zaman biteceğini bilen yok ama çıkmaz ayın son çarşambasında sona ereceği tahmin ediliyor!

O seçkin insanlardan zaman zaman mektuplar alıyorum, burada size iletiyorum. Bazılarını ise çeşitli nedenlerle yayınlamak mümkün olmuyor.

İki gün önce bir mektup daha aldım.

Bu kez yazan, Türk Ordusu’nun bir savaş pilotu. Hadımköy Askeri Cezaevi’nde yatmakta. Şimdi bu mektubu size aynen iletiyorum.

“Sayın Çölaşan, ben Hava Pilot Kurmay Yarbay Süleyman Namık Kurşuncu. 8 Temmuz 2011 tarihinde tutuklanana kadar TSK’da Harbe Hazır F-16 pilotu olarak görev yapmaktaydım.

Size bu mektubu yazmaktaki amacım, haksız ve hukuksuz bir biçimde içine itildiğimiz duruma dikkatinizi çekebilmek, darbe yanlısı damgası yamamak için askeri şahıslara karşı yapılan tüm haksızlıklara karşı hiçbir sesin çıkarılamadığı günümüz ortamında, mümkün olabildiğince çok kişiye haklılığımızı duyurabilmektir.

Ben hukuki olmaktan çok, siyasallaştırılmış bir davanın sanığı ve mağduru yapılmış bir savaş pilotuyum. Yıllarca hayatımı hiçe sayarak Bosna, Kosova ve İç Güvenlik Harekatlarında (PKK’ya saldırı amacıyla EÇ) uçtum.

İki bin saatin üzerindeki uçuş hizmetimin büyük bir kısmını F-16 ile uçtum. İki uçaktan 50 uçağa kadar oluşan ve kimi zaman altı yedi ülkeden oluşmuş paket kollara liderlik yaptım.

Uçuş kariyerim boyunca hem kendim, hem de liderlik yaptığım görevlerdeki kanat arkadaşlarım görevlerimizi başarıyla tamamladık ve üslerimize kazasız belasız döndük.

Gidip de evime dönemediğim tek yer Beşiktaş adliyesidir.

Hiçbir suretle hak etmediğim bir şekilde, uzun süredir askeri cezaevinde tutuklu olarak bulunduruluyorum.

Balyoz davasından yargılanıyorum. Bu dava tamamı imzasız ve dijital olan sözüm ona plan ve yazılardan ibarettir. Dijital veriler kişisel bilgisayarlarımızda bulunmamıştır. Plan ve yazıların hiçbirinde, sanıklarla ilişkilendirmeye olanak sağlayacak tek bir imza, paraf veya parmak izi tespiti yoktur.

Bu verilerin kim tarafından, ne zaman ve nerede hazırlandığı bilinmemektedir. Bu husus değişik bilirkişi heyetlerince defalarca belirtilmiştir. Mahkeme heyeti lehte olan bu unsurları yok saymaktadır. Bu davanın amacı maddi gerçeğin ortaya çıkarılması değil midir? Şaşkınlığımız ve isyanımız bu noktadadır.

Davanın çıkış noktası, 5-7 Mart 2003 tarihlerinde 1. Ordu Komutanlığı Karargahı’nda yasal olarak yapılmış bir plan semineridir. 250 tutuklu sanığın sadece 50′si bu seminere katılmıştır. Ben dahil 200 tutuklu sanığın seminerle ilgisi yoktur.

Ben o tarihte yüzbaşı idim ve Hava Harp Akademisi’nde öğrenci subaydım.

Şahsıma bu dava kapsamında yapılan suçlama ise akıl ve mantık sınırlarını zorlamaktadır. Benim, sözde ilan edilecek sıkıyönetim kapsamında Fenerbahçe Stadı’nın HAVADAN KONTROLÜNÜ yapacağım, manipülatif (yani suç için özel üretilmiş) dijital bir veriye dayanılarak iddia edilmektedir.

Dünyada hiç yapılmamış, havacılık tarihinde örneği olmayan bu olayda savunmamı yaparken
“Ne ile suçlanıyorum, uçan gardiyan olmakla mı?” diye sorduğum soruya halen cevap alabilmiş değilim.

İddia edilen suçlamanın mantık dışı ve sarılmasının imkansız oldugu Hava Kuvvetleri Komutanlığı bilirkişi raporu ile mahkemeye bildirildi. Mahkemede Fenerbahçe Stadı’nın havadan görüntüsü ve uçak saatte 650 kilometre hız ile uçarken, sadece BİR SANİYE süresince görüleceği vurgulandı.

Savunmam sırasında mahkeme heyeti ve savcılar anlamış gibi bana baktılar ve tek bir soru bile soramadılar.

Sonuç: Savcı 20 yıl hapis istemi ile son mütalaasını verdi!

Bu suçlama akıl ve mantık dışıdır. Dünya havacılık literatüründe örneği yoktur. Ben bir Türk vatandaşı olarak herkesin yanında, azıcık da evrensel akıl ve mantık talep ediyorum.

Ayrıca benim gibi yüzlerce subay, general ve amiral benzer komiklikte ve dayanaksız iddialarla tutukludur.

Türk adalet sistemi, dünya çapındaki değerlendirmelerde aldığı eleştiri ve düşük notları bence fazlasıyla hak etmektedir.

Tutukluluk süresince yaşadığımız sıkıntı ve acıları, benzeri ile karşılaşmamış kişilere açıklamam zor.

Bana, eşime ve evladıma yapılanlar maddi ve manevi işkencedir. Herhangi bir Türk vatandaşının da benzer adaletsizliğe uğramasını asla istemem.

Allah hepimizi iftiralardan korusun.

Saygılarımla.”

Türk Ordusu’nun Kurmay Yarbay rütbesindeki bir savaş pilotu haksızlığa uğramış, işte böyle haykırıyor. Devletimiz o savaş pilotunu yetiştirmek için nice harcamalar yapmış, onu uluslararası görevlere göndermiş, PKK’yı bombalatmış…

Ve sonuç ortada!

O seçkin savaş pilotunun ve aynı durumdaki silah arkadaşlarının feryatlarına kulak verecek hiç kimse yok!

Yargı kulağını kapamış, duymuyor.

Genelkurmay Başkanlığı aynı durumda. Bırakın duymayı bir yana, tutuklu olan eski komutanlarının, silah arkadaşlarının bir kez olsun hatırını bile soramıyor!
Dün ilginç bir mesaj daha aldım. Altay Tokat imzalı mesajın, eğer isim benzerliği değilse, uzun yıllar PKK’ya karşı vuruşan emekli Korgeneral Altay Tokat tarafından gönderildiğini düşünüyorum. Birkaç cümlesini çıkarıp özetliyorum:


“ (Necdet Özel tarafından) Yapılan bir açıklamada dünyanın en disiplinli ordusu olarak gösterilen ordu şeklinde ki nitelemeye ne yazık ki katılamıyorum. Son yıllarda ÇOK GİZLİ belgelerinin medyaya tomar tomar sızdırıldığı bir kuruma yüksek disiplinli denilebilir mi?

Yüzlerce mensubunun terörist şüphesiyle tutuklandığı kurumda disiplin inandırıcı olabilir mi?..

Kendimizi kandırmayalım, ve gerçekleri cesaretle görelim ki, sorunları çözebilelim. Aksi takdirde sorunlar daha da derinleşir.

Şekil disiplini önemli değil hatta tehlikelidir ve savaşın ruhuna ters düşer. Bu disiplin baskı temeline dayanır. Önemli olan fonksiyonel disiplindir.

Açıklamada kastedilen disiplinin hangisi olduğunu pek anlayamadım.

Saygılarımla.”

Sevgili okuyucularım, Tayyip partisinin Kahramanmaraş il kongresinde nutuk atarken şu sözleri söyledi:

“Şimdi en ağır hakaretlerle TSK’yı hedef almaya başladılar. Ordumuzun şerefli mensuplarına hakaretler ahlaksızlıktır, edepsizliktir, kendini bilmezliktir. Kahramanlığı ile nam salmış ordumuza ağzı alınmayacak hakaretler yapmak zavallılıktır…”

Birincisi, onun söz ettiği gibi hakaretler falan asla yok.

İkincisi, Genelkurmay’ın başına Necdet Bey’i getirdikten sonra Tayyip en büyük ordu savunucusu (!) kesildi. Geçmişte böyle değildi, en yakınları bile ordumuza ve komutanlarına hep birlikte veryansın ederlerdi.

İşte size Başbakan Yardımcısı, suikast mağduru (!) Bülent ‘in Van’daki sözleri:

“Emekli orgenerallerin ses kayıtları var. Aman Allahım, neler konuşmuşlar, neler söylemişler.
Allah’a çok şükür ediyorum ki, Türkiye bunların zamanında bir savaşa falan girmemiş. Yoksa bunların savaşacak halleri yok.

Askerlikten başka her şeyi yapmışlar.”

Ordumuza bundan daha büyük hakaret olur mu?

Ama o günlerde Genelkurmay kendi elemanlarından oluşmadığı için, Tayyip bu ağır hakaretlere ses çıkarmıyordu.

Ne zaman ki Necdet Bey Genelkurmay Başkanı oldu, Tayyip Genelkurmay’ın bile avukatlığını üstlendi!

Dünya tersine döndü!.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bu, çölaşan, emin, kulak, pilotuna, savaş, veriniz…


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557