Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler > Köşe Yazıları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının yazmış olduğu tüm yazılar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 16 Ağustos 2011, 14:16   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Müslümanlık, din görevlileri, siyaset ve demokrasi - Hikmet Yavaş

Milli Gazete’nin İslamcı köşe yazarı Mehmet Şevket Eygi: 07 Ağustos 2010 Cumartesi günkü “Allah Cezanızı Versin” konu başlığını taşıyan yazısında;

“İSLAMCILIĞIN cıcığını çıkarttınız, Allah b..lanızı versin… Siz yıllar var ki, doğruluk şişesini taşa vurup paramparça ettiniz. Allah bin kere b..lânızı versin!

İslam’da devlet ve belediye bütçelerini hortumlamak var mıdır? Rüşvet almak var mıdır? Haram yemek var mıdır? Her türlü emanete hıyanet etmek var mıdır? Yalan söylemek, halkı aldatmak var mıdır? …Haram komisyonlar almak var mıdır? İhalelere fesat karıştırmak var mıdır? Haram yollarla süper zengin olmak var mıdır?

Size beddua ediyorum. Allah belanızı versin! İki yakanız bir araya gelmesin! Haram servetlerinizi huzur içinde yiyemeyin emi! Müslümanların yüzünü kara çıkarttınız… Başınız belâdan kurtulmasın” diyor.

Mehmet Şevket Eygi, 13 Ekim 2010 tarihinde yayınladığı “Din sömürücüsü alçaklar” konulu yazısında ise;

“MUKADDES İslam dinini, Kitabullah olan Kur’anı, tek kelime ile mukaddesatı; şahsî menfaatlerine, nefsanî ihtiraslarına, riyaset şehvetlerine, mal ve mülk hırsına, zengin olmaya, ün kazanmaya âlet ve vasıta kılanlar, din sömürüsü yapanlar dünyanın en alçak ve şerir insanlarıdır” diyor

Evet, Mehmet Şevket Eygi yerden göğe kadar haklıdır. Çünkü Kur’anı Kerim’e göre; “Yüce Rabbimiz, İslam dini üzerinden maddi menfaat sağlamayı Aziz Peygamberimize bile yasaklamıştır.”

Buna rağmen, kuldan utanmaz ve Allah’tan korkmaz bazı cami imamları ile evlere Cuma sohbetlerine giden bazı gezici hanım vaizler ve kahveleri dolaşan erkek vaizler;

a. Ahlaksızca ve namussuzca; “Türkiye Cumhuriyeti’ni kâfir devlet olmakla itham ediyorlar ve bu devlete vergi vermeyin, bu parayı bizim söylediğimiz yardım kuruluşlarına bağışlayın ve vergiden düşün” diyorlar. Böylece, toplanan paraların çalınıp çırpılmasına aracı oluyorlar.

b.Türk Ordusu’nun terörle mücadele eden madalyalı kahramanlarına ve personeline “Şeytanın bile aklına gelmeyecek yalan ve iftiralar atıyorlar ve din karşıtı olmakla damgalamaya çalışıyorlar.” Böylece, Yüce Rabbimizin:

“RA’D SURESİ 40ncı ayetteki : “…O halde tebliğ etmek sana, hesap sormak bize düşer.”

KEHF SURESİ 26ncı ayetteki : “…O, hükmüne hiç kimseyi ortak etmez.”

TÎN SURESİ 8nci ayetteki : “ Allah, yargıçların en güzel hüküm vereni değil mi?” şeklindeki emirlerine karşı gelerek “ kendileri sanki Allah ile ortakmış gibi, kulların imanını yargılamaya kalkıyorlar. Ayrıca hem şirke giriyorlar ve hem de onlara inananları şirke sokuyorlar.”

c. Camilerde, ev ve kahve sohbetlerinde; “Siyasi rakipleri hakkında yalan ve iftiralar düzerek, kendi istedikleri siyasi partiye oy vermeleri için vatandaşa yeminler ettiriyorlar” Böylece, dinimize ve kanunlarımıza aykırı olarak, vatandaşların hür iradelerini ipotek altına almaya çalışıyorlar.

Yüce Rabbimiz:

ENFÂL SURESİ 22nci ayette : “Yeryüzünde debelenenlerin Allah katında en kötüsü, akıllarını işletmeyen sağır dilsizlerdir ” diyor.

YÛNUS SURESİ 100ncü ayette ise : “ …Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır ” şeklinde uyarıda bulunuyor.

Kur’anı Kerim’de de yüzlerce defa “Aklımızı kullanmamızı” emrediyor.

Şimdi, saf ve temiz mütedeyyin Müslüman kardeşlerime sesleniyorum;

Camilerde, kahvelerde ve evlerde; Cumhuriyetimiz, Ordumuz ve siyasi rakipleri aleyhine siyasi propagandalar yapan, insanlara çamurlar atan, yeminler ettirmeye çalışan ve ağızlarını Allah adıyla eğip bükerek sizleri çıkarcıların değirmenine su taşımaya çağıran imam ve fırıldak gibi dolaşan gezici vaizlere aşağıdaki sualleri sorun. Eğer, soramıyorsanız, en azından aklını, mantığını ve vicdanını kullanarak:

1. Kendi kendinize sorun;

Yediğimiz ekmekten vergi alınırken, mücevherden alınan vergi, 2005 yılında neden sıfırlandı? Kimin oğlu, mücevher ticareti yapıyor? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

2. Kendi kendinize sorun;

Çocuklarının eğitimine para bulamadığı için, işadamlarının verdiği bursla okutabilen birisi, oğluna aldığı geminin parasını nereden buldu? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

3. Kendi kendinize sorun;

Paraları olmadığı için işadamlarının verdiği bursla okuyabilen iki kardeş ile babaları; her biri 450 metrekare olan milyarlık villaları nasıl aldılar? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

4. Kendi kendinize sorun;

17 NİSAN 2003 tarihinde mısır ithalatından alınan gümrük vergisi %20’ye indirildi. Bir Bakanın oğlu hemen 4 bin ton mısır ithal etti. İthalat işlemi biter bitmez, gümrük vergisi %45’e yükseltildi. Burada kimin hakkı yendi? Vergi indirimi olmasaydı, devlet kasasına girmesi gereken paralar kimin hakkıydı? Böylece havadan kazanılan milyarlar helal midir? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

5. Kendi kendinize sorun;

Bir Bakanın oğlu, bir gıda şirketi kurdu. Devletten 2,5 milyon TL teşvik belgesi aldı. İşe başlamadan hemen önce pastörize yumurtadan alınan vergi %18’den %8’e indirildi ve Bakanımızın oğlu hemen pastörize yumurta işine girdi. Devlet kasasına girmesi gereken vergi kimin cebine girdi? Bu para helal midir? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

6. Kendi kendinize sorun;

TÜPRAŞ’ın yüzde 14,76′lık hissesi, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla, yasadışı olarak İsrailli işadamı OFER’e 446 milyon dolara satıldı. Ancak 6 ay sonra TÜPRAŞ’ın %51 ‘lik hissesi ihaleyle satıldığında gerçek fiyatın, bu rakamın çok üstünde olduğu anlaşıldı. 6 ay arayla yapılan, biri İHALELİ, diğeri İHALESİZ iki işlem karşılaştırıldığında, hükümetimizin OFER’lere 755 milyon dolar kazandırdığı ortaya çıktı. Danıştay, ihalesiz satışın yasalara aykırılığını karara bağladı. Fakat yargı kararı yerine getirilmedi. Devlet kasasına girmesi gereken 755 milyon dolar kime, neyin karşılığında peşkeş çekildi? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

7. Kendi kendinize sorun:

Hükümetin emriyle, iki kamu bankası doğru dürüst ipotek almadan bir holdinge 750 milyon dolar kredi açıtı. Bu krediyle, Türkiye’nin en etkin gazete ve televizyon kanallarından birisi satın alındı ve iktidarın emrine verilip başına da devlet büyüğümüzün damadı getirildi. Bankacılık kanun ve kurallarına aykırı olarak söz konusu medya kuruluşuna devletin bankalarından verilen kredi helal midir? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

8. Kendi kendinize sorun;

Naylon fatura kullanmaktan, vergi kaçırmaktan ve evrakta sahtecilikten haklarında dava açılmış olan Bakan ve Milletvekillerini de kapsayacak şekilde defalarca af kanunları çıkarmak doğru mudur? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

9. Kendi kendinize sorun:

Tekel işçileri kışın ortasında, polis copları ve biber gazları kullanılarak, neden soğuk suyun içine atıldı? Binlerce tekel işçisi, yabancı bir tütün şirketinin çıkarları için mi işten çıkarıldı? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

10. Kendi kendinize sorun:

2002 seçimleri öncesinde, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal. Uğur Dündar’ın sunduğu “seçim arenası” programında dokunulmazlıkları kaldıracaklarına dair halka söz verdiler. Aradan 8,5yıl geçmesine rağmen milletvekili dokunulmazlıkları neden kaldırılmadı? Bazı Bakan ve milletvekillerinin yaptıkları yolsuzluklardan ve işledikleri iddia edilen suçlardan yargılanmaları neden engelleniyor? Halka yalan söylemek ve kandırmak ayıp ve günah değil mi? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

11. Kendi kendinize sorun:

Avrupa Birliği’nin Türkiye ile ilgili olarak yayınladığı 2006 yılı ilerleme raporunda; “…yolsuzluklar yaygın ve yolsuzlukla mücadele eden makamlar ve politikalar zayıf olmaya devam etmektedir” diyor. Yolsuzluk rezaletinin, Türkiye’nin sınırlarını aşıp Avrupa’nın diline sakız olması, utanç verici değil mi? Hükümetimiz bu yolsuzlukları neden önlemiyor? Bu yolsuzlukları kimler yapıyor? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

12. Kendi kendinize sorun:

Almanya’da, camilerde ağızlarını Allah adıyla eğip bükerek, fakir fukaraya ve garip gurabaya yardım edeceğiz deyip yardım parası toplayıp zimmetlerine geçirenlerin Almanya’daki hırsızlarını Alman Yargısı cezalandırdı. Türkiye’deki uzantılarının yargılanması için Alman makamları ve Türk halkı ısrar etmesine rağmen, hükümetin emrindeki bürokratların yargılanmasına neden izin verilmiyor? Hükümet bunları neden koruyor? Bu durum; aklımıza, mantığımıza, dinimize, vicdanımıza ve siyasi ahlaka uygun mudur?

Sonuç olarak:

a. “Yüce Rabbimiz, İslam dini üzerinden maddi menfaat sağlamayı Aziz Peygamberimize bile yasaklamıştır.”

Buna rağmen, kuldan utanmaz ve Allah’tan korkmaz bazı cami imamları ile ev sohbetlerine giden bazı gezici hanım vaizler ve kahveleri dolaşan erkek vaizler; Güzelim İslam dinimizi siyasete alet ediyorlar. Yolsuzlukların devamı için çıkar çevrelerinin değirmenine su taşıyorlar. Mütedeyyin Müslüman kardeşlerimiz bu tuzağa düşmemelidir. Kuran’ın; “Yeryüzünde debelenenlerin Allah katında en kötüsü, akıllarını işletmeyen sağır dilsizlerdir” uyarısını hatırlamalarını ve Yüce Rabbimizin emirlerine uyarak “ akıllarını kullanmalarını” kendilerine söylenen her şeye inanmamalarını ve sorgulamalarını öneriyorum.

b. Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyetimizin Kurucuları ve Türk Ordusunun şerefli mensupları aleyhinde söylenenlerin hepsi yalan ve iftiradır. Bu ülkede 80 bin cami vardır ve 5 vakit ezan okunmaktadır. Suudi Arabistan dâhil hiçbir Müslüman ülkede bu kadar cami yoktur. Hiç kimsenin namazına niyazına karışılmamaktadır. Bu Cumhuriyetin temellerini oymaya ve Türk Ordusu’nu yok etmeye çalışanlar, ülkemiz bölünüp parçalanınca pılılarını pırtılarını toplayıp, uşaklık ettikleri devletlere kaçarlar. Ama bizlerin gidecek başka vatanımız yoktur. Bunu unutmayalım.

c. Bu yolsuzluk ve talan düzenini ileri demokrasi diye yutturmaya çalışan sözde aydınlara gelince:

Öncelikle, gerçek demokrasiler; düşünen, sorgulayan, doğru bilgiyi arayan, sebep sonuç ilişkisi kurabilen, hesap soran ve aldatılamayan seçmenler ister.

Gerçek demokrasiler; Ağaya, beye, hocaya, efendiye, şeyhe, şaha ve padişaha hür iradesini teslim etmeyen, biat etmeyi insan onuruna yakıştıramayan, aklı hür ve vicdanı hür seçmenler ister.

Gerçek demokrasilerde; Tarikatlar, cemaatler ve aşiretler, bireysel özgürlükleri ve demokratik hakları ipotek altına alamazlar.

Bu nedenle; bu düzeni savunan bazı akademisyenler ile medya mensuplarının, maddi ve siyasi çıkarları için akıllarını, bilimlerini, kalemlerini ve vicdanlarını tarikat, cemaat, aşiret ve bölücülerin emrine sattıklarını düşünüyorum.

Selam ve saygılarımı sunarım.

Hikmet YAVAŞ (İZMİR)


kaynak

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
demokrasi, din, görevlileri, hikmet, müslümanlık, siyaset, ve, yavaş


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557