Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler > Köşe Yazıları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının yazmış olduğu tüm yazılar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25 Ağustos 2011, 15:09   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Suriye'yi bir Türk heyeti ziyaret etti | Banu Avar

Suriye topun ağzında. Libya’nın NATO güçlerince bombalanmasından, izahı mümkün olmayan bir zevkle bahsedenler, Suriye için de kalem bilemekteler…

Batıya her yanlarıyla bağlı bu ‘dolma’ kalemler ve ekran gülleri bir komsu ülkede olan bitenle ilgili tarafsız yayın yapmanın çok ötesinde, yalan haber üretme merkezlerine dönüştüler… Neden?
Bağlı oldukları merkezlerden gelen emir böyle!
Rahat rahat yaşamaları için olayların gerçek yüzünü görüp yazmak değil, ağababalarına yaranmak ve ‘uluslar arası yalan merkezleriyle’ aynı doğrultuda olmaları gerek!

Aptallar! Ortalık kan gölüne döndüğünde o kanın sizi affedeceğini mi sanıyorsunuz? Yoksa Amerikalı dostlarınızın yardıma geleceğini mi umuyorsunuz? Bu kadar saf olabilmek için hangi kolejlerde beyin travmasına uğradınız? Hangi yurtdışı burslarda beyninizi kiraya verdiniz?
Türkiye Suriye Dostluk komitesi davetiyle , bu akraba ülkeye bir ziyarette bulunduk. Yaygın medyadan muhabirler de geziye katıldı…

CNN, HaberTürk, NTV… hepimiz bir aradaydık. Bakalım bu kanalların mutfağından çıkan haberlerle bizim gördüklerimiz birbirini tutacak mı? Yoksa gezi notları mutfakta yeniden üretilip servise sunulacak mı?!
Heyet olarak davet edilenler: , Refah partisi eski adalet bakanı İsmail Müftüoğlu, CHP eski milletvekilleri Fuat Çay ve Bayram Meral, yazar Yılmaz Dikbaş, İskenderun Ziraat Odası Başkanı Selim Kamacı, Prof Cüneyt Akalın, Türk Ocakları İstanbul şubesi başkanı Cezmi bayram, Prof Semih Koray, Prof. Caner Karavit,Yeniçağ’dan Arslan Bulut, BengüTürk televizyonundan Murat İde, Meltem televizyonundan Muharrem Bayraktar, Ulusal kanal’dan Fikret Akfırat, Cumhuriyet’den Ümit Zileli, İskenderun gazeteciler cemiyeti başkanı Sehmus Aslan ve internet medyasından İlk Kurşun ve Güncel Meydan siteleri gazetecileriydi.,Bağımsız gazetecilerden ben, Bartu Soral ve Mete Akıncı ,ve Faik Bulut heyette yeraldık..

Davet edilen onlarca gazeteci gelmeyi reddetmişti. Onların bir kısmı oturdukları yerden Washington uzantılı yalan haberleri çiğnediklerinden, bir şey görme ihtiyacında değillerdi.. Suriye 2001’den beri Pentagon’un VUR! listesindeydi. Ve tabii ki ‘uluslar arası camia’ (!) Suriye’ye ne kader biçmişse hayata geçmeliydi…

Amerika 2007′de söylemişti:: Suriye terörist devletti! Çünkü ABD ile anlaşmaya yanaşmamıştı. ABD ve İsrail politikalarına karşıydı. Bölgede küresel çetelerin politikalarının karşısında yeralmaktaydı. Lübnan’da Hizbullahla, ve İran’la dosttu. Irak savaşından kaçan 2 milyon mülteciye kapılarını açmıştı. Ürdün’deki Filistinlileri destekliyor Filistin’in haklarını kolluyordu. Bu onu terörist yapmaya yeterde artardı!
2011 kan yılına gelindiğinde yol haritası belliydi..

Mısır, Tunus, içerden ‘soft power’la çökertildi. Başlarına pentagonla sıkı fıkı ordu mensupları getirildi.. Libya ‘uluslar arası camia’ denen sırtlanlar ordusu tarafından bombalandı. Batının beslediği, silahlandırdığı ‘muhalifler’ Libya’yı kana boyadı.. Yıllardır uzaktan beslenen ‘Tetikçiler’ sokağa indi, kargaşa ve kan dönemi başladı. Farklı küresel çete grupları bu arada bu ülkelerde birbirleriyle de gırtlaklaştı!
Suriye bir sonraki hedef! Batıda para bitti.

Operasyonlar için komşu ülkelerin birbirini yemesi gerekli.. Şimdi medya bu çerçevede göreve başladı… Türkiye’de iklim hazırlanıyor..: ‘Herkes Suriye’den nefret etmeli!’

Dolmakalemler ‘Suriye PKK’nın arkasında!’ sakızını çiğnemeye başladı! Siz bugün CFR ve Chatham House koridorlarında ‘Kürt devleti kurma’ çalışmaları yaparken yanınızda Suriye mi vardı! Yoksa CIA’nin üst düzey uzmanları mı!

Suriye sınırında sınırlar arasında kalmış, PKK ile sıkı fıkı bir grup Suriyeli kürt olduğu biliniyor.Yeni Lawrence’lar acaba bunları ne şekilde devreye sokuyor… Bu aktörler Suriye hükümeti ile mi yoksa ABD Avrupa güç odaklarınca mı yönlendiriliyor?!

Türk kamuoyuna servis edilen bu konu, acaba Türkiye Suriye ortak bakanlar kurulu önerileri havada uçuşurken neden hiç gündeme gelmedi!
Bir yandan bu sakız çiğnenirken bir yandan ‘ ‘Bak zavallı Sünniler, ‘barışcıl’ protesto yaparken nasıl üstlerine kurşun yağıyor!’ söylemi yayıldı… Malum, sünni alevi çatışması çıkarmak da Lawrence’lar için pek verimli! Acaba nerden biliyorlardı? El Cezire’den mi? Yoksa BBC CNN FOx mu haber kaynakları?.. BU yayın kuruluşları acaba kimlerin uzantısı?

Suriye’de birçok kişiden dinlediğimiz bir çok hikayeden en çarpıcı olanı cami çıkışlarında yapılan televize eylemlerdi:
Cemaat camiden çıkarken aralarına bir anda dört yandan eylemciler giriyordu.Muhalif sloganları silah sesleri süslüyordu.. Cemaat neye uğradığını şaşırmış dağılmaya çalışırken ortaya çıkan bir kamera kayda giriyordu: Akşam haberlerinde cemaat kendini Esad’a direnen ‘muhalifler’ olarak ekranda izliyordu!
Biz otobüsle Hama’ya giderken, El Cezire ‘Türk heyetine silahlı saldırı!’ haberine yer verdi.. Acaba muradı böyle bir provokasyon muydu?!
Malum ‘Uluslar arası camia’ya göre, Terör örgütleri, özel ordular, tetikçileri Suriye’yi bir anda kana boyarken Suriye devleti ağzı açık seyretmeliydi… 2004’de Beşar Esad’ın ayağına gelerek, ABD ile anlaş! diyen Colin Powell’a, istenen işbirliği yanıtı verilseydi acaba Suriye bugünü yaşar mıydı! Tabii ki hayır.
Esad, Amerika’ya ‘Al önerilerini git!’ demişti. O nedenle, anti demokratikti, katildi, barbardı.. Esad talimatları geri çevirmişti! Suudi Arabistan kralına uluslar arası camia laf ediyor muydu? Ya da Bahreyn’deki faşizme kimsenin bir şey dediği var mıydı? Eğer bir ülke batının işine yarıyorsa, iş bitene kadar ‘demokrasi ölçer’de geçer not alırdı…. İş bitince ona da ‘demokrasi’ getirilirdi!!!

CIA eğitimli Terörist çeteler Afganistan’dan, Irak’dan,Türkiye sınırından, Sırbistan’dan Suriye’ye sızacaklar, okulları işgal edecekler, polis karakollarını devlet binalarını ateşe verecekler ve devlet onları seyredecekti. Batı için demokratik olan buydu!
Bunu yapmazsa ve ulusun birliği için terör çeteleriyle mücadele ederse o devlet suçluydu ve rejimin değişmesi, NATO pentagon CIA eliyle gerçekleşirdi! Bakınız Irak ve Libya gerçeği!

Tüm Afrika’ya yardım eden, okullar açan, inşaatlar yapan, eğitim seferberliği başlatan Afrika’yı petrol borularıyla döşeyen Kaddafi, bunun cezasını çekiyordu.. Tüm kaynaklarını tüketmiş batı petrol ve doğal gaz denizi üzerinde oturan Libya’yı Irak gibi tarumar edecekti!
Bundan en büyük zararı gören Türkiye’nin ‘dolma’ kalemleri, sevinç çığlıkları atarak Washington’a selam göndereceklerdi… ‘Yaşa Varol! Kıvırcık gitti!’ diye manşet atacaklardı. Gün gelip kendilerine sıra geldiğinde de ‘Aman ne iyi, işgal ediliyoruz!’ diyeceklerinden hiç kuşkum yok.

Suriye’de Şam’da büyük bir uluslar arası toplulukla aynı zamanda Türk heyeti olarak çeşitli görüşmeler yaptık.. Çok büyük bir davetli topluluğu olması programı aksatmıştı ama yine de Hama’yı Şam’ı ve otobüs yolculuğu boyunca çevreyi gözlemledik. Şam sokaklarında Hama’da özgürce dolaştık. İstediğimiz herkesle temas ettik.. Hama valisinin ‘yalan üretim merkezleri’ ile ilgili sunumuna ve Dışişleri bakan yardımcısı Faysal Mikdat’ın özel davetine katıldık… Bu davette 300 kişilik uluslar arası davetli önünde, Refah partisi eski adalet bakanı İsmail Müftüoğlu, içinde sağdan sola çeşitli kimlikleri barındıran Türk heyeti adına kapsamlı bir konuşma yaptı. Türkiye ile Suriye’nin yüz yıl önce olduğu gibi bugün de yedi düvelin baskılarına karşı elele vereceğinin altını çizdi.
Daha sonra heyetten bir grup eski bakanlar Fuat Çay ve İsmail Müftüoğlu, Arslan Bulut, ben, İskenderun gazeteciler Cemiyeti başkanı Şehmus Aslan, Fikret Akfırat, Prof Semih Koray ve Güncel Meydan internet gazetesi yetkilisi Türkan Orhan, Dışişleri bakanlığında özel olarak ağırlandık.. Sorular yönelttik. Cevapları dinledik.
Faysal Mikdat, ‘Ülkede sistemli bir terör eylemi başlatıldığını, El kaide ve Müslüman kardeşler örgütlerinin ‘işbaşında’ olduklarını’ açıkladı. ‘ kamuflajlı CIA’ dediğim zaman onayladı. Arslan Bulut’un sorusunu ‘Uluslar arası camia’nın, terör örgütleri, uyuşturucu ve silah baronlarıyla işbirliği içinde, Lübnan, Irak, Ürdün ve kısmen Türkiye’den gizlice Suriye’ye silah yığdığını, ‘muhaliflere’ destek sağladığı’ şeklinde cevapladı.
Mikdat, Avrasya coğrafyasında yeralan ülkelerin, bu emperyal saldırıya karşı nasıl konumlandıklarına dair sorumuzu ‘zaman geldiğinde tehdit altında olanlar bir bütün olacaklardır’ şeklinde yanıtladı.
‘Suriye kendi imkanlarıyla başının çaresine bakabilecek güçtedir. Suriye halkı tehdite karşı bir aradadır, bir bütündür. Ama eğer bu coğrafyaya bir müdahale sözkonusu olursa, bu bölgedeki tüm ülkeleri içine alır. O zaman da tüm bölge ve Avrasya güçleri yekvucut olacaktır.’’ dedi.

Halkının yarısı Türk kökenli olan kardeş ve akraba Suriye’de 48 saat geçirdik. Sokaklarda, otellerde, lokantada büyük sevgi gördük. Yanıma ‘Madam Avarila!’ diyerek gelenler oldu… Sonra bunun anlamını öğrendim. Belgesellerimiz Arapçaya çevrilmişti. Televizyonlarda gösteriliyordu. Program adı ‘Banu Avar ile Dünya Düzeni’ olunca Soyadım Avarile olarak bellenmişti.
Dünya televizyonundan programına katıldığımız ünlü gazeteci Hanna El Saleh, ‘Hayretler içindeyim!’ diyordu. ‘Çok uzun zaman olmadı, Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan’la röportajlar yaptım. Suriye’ye ne övgüler düzüyorlardı.. Birden ne değişti! Şimdi çok farklı söylemleri!’Banu Avar

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
avar, banu, bir, etti, heyeti, suriyeyi, türk, ziyaret


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557