Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Türkiyeden Haberler > Köşe Yazıları
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Köşe Yazıları Köşe Yazarlarının yazmış olduğu tüm yazılar burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Eylül 2011, 20:33   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Ramazan Sömürüsü | Emin Çölaşan

Hiçbir dinde kutsal bir ayın böylesine sömürüye, din ticaretine ve siyasete alet edildiği, herhalde dünyanın hiçbir yerinde ve ülkesinde görülmemiştir. Ramazan geldi, insanlar oruç tutuyor. Onlar inançlı, iyi niyetli. Ancak araya kötüler, üçkağıtçılar, din tüccarları, din bezirganları ve siyaset ekibi mutlaka karışıyor.
Dün bu konuyu yazmaya başlamadan hemen önce, gelen okuyucu mektuplarını, faksları ve e-posta mesajlarını okuyordum. İçlerinden biri dikkatimi çekti çünkü tam benim düşündüğüm şeyleri yazan bir mektuptu.
Gönderen Halis Tuzcu isimli okuyucum “Yazdıklarımın ve attığım imzamın arkasındayım. Gerekirse ismimi ve adresimi verebilirsiniz” diye yazmıştı ve şöyle diyordu:


“Ramazan başladı. Camilerimizde din yine siyasete alet edilecek, varlıklılara ve devlet büyüklerimize görkemli iftar yemekleri verilecek, milletin ve devletin kesesinden iftar çadırları kurulacak, fakir fukara edebiyatı yapılacak.
Camilerimiz dolup taşacak, 21. yüzyılda yaşamamıza rağmen bunların kullanımı aynen 1.400 yıl önceki gibi devam edecek.


Havalar sıcak. Cami ve mescitlerin çoğunda havalandırma tertibatı yok. Buralarda ter ve ayak kokuları devam edecek. Her secdeye varışta, halılara sinmiş olan ayak kokuları insanların ciğerlerine işleyecek.

Her Cuma bir camide boy gösteren büyüklerimiz, dini siyasete alet edenler, kul hakkı yiyenler, halkın sağlığını düşünüp sigara yasağı koyabilenler, acaba camilerimizde üç beş kuruşa malolacak bir tedbiri almayı niçin düşünmezler?
Dinimiz her zaman temizliği, abdestli olmayı, camiye temiz elbiseler ve özellikle temiz çoraplarla gitmeyi öğütler. Ancak bu öğüt hiçbir zaman tutulmaz. Cami ve mescitlerimiz ne yazık ki sağlıklı değildir.


Şimdi sayın devlet büyüklerimizden ve Diyanet İşleri Başkanlığından bir ricam olacak.

Memleketimizdeki tüm cami ve mescitlerin halıları temizlenip hijyenik bir ortam yaratılsın ve buralara giriş galoşla sağlansın. Herkesin yanında üç beş kuruşluk bir galoş bulundurması zor değil. Bunlar cemaate kapılarda da verilebilir.
Bunları bir mümin olarak yazıyorum.
Emin Bey lütfen bu konuyu köşenizde yayınlayın ve konuşacak ağzı, duyacak kulağı ve görecek gözleri olanlara duyurun…”


Okuyucum Halis Tuzcu çok iyi niyetli! Türkiye’nin en büyük bütçesi hele bu iktidar döneminde Diyanet’e aittir ama bu devlet kurumu bu gibi işlerle uğraşmayı zahmet sayar.
Zaten şu sıralarda onlar Türkiye ile değil, Türkiye dışındaki Müslümanlarla ilgili! Bizim insanımızdan sağlanan kaynaklar Afrika’ya aktarılıyor.
***
Evet, Ramazan sömürüsü başladı bile. Belediyeler ve öteki kamu kurumları tarafından Türkiye’nin dört bir yanında iftar çadırları kuruldu. Çadırlarda uzun kuyruklar oluşuyor.
Bu sofralarda iftar saatinde karnını doyuranların en az yarısı beleşçi!


Bunlar niyetli falan değil. İftar saatinde çadıra gelip akşam yemeklerini bir ay boyunca beleş yiyecekler, “Oh be, bugün de parasız doyduk” deyip gidecekler. İftar vakti çadırların önünde oluşan izdihamı, insanların nasıl birbirine girdiğini, nasıl kavgalar çıktığını izliyorsunuz.

Bu çadırları devletin ve milletin parasıyla kurup yemek dağıtan bazı sahtekarlar gelenlerin kulağına “Yat kalk bizim partiye ve sayın büyüklerimize dua et” diye fısıldamaktan utanmıyorlar.

Bir başka Ramazan üçkağıtçısı kesim, 11 ay boyunca Allah ne verdiyse içen, Ramazan boyunca içkiye ara verenler!..
Ve 11 ay boyunca her çeşit günah işleyenler!..Adam ticaret yapar, borcunu ödemez, herkesi kazıklar. Adam memurdur, görevini yapmaz. Rüşvet alır, yolsuzluk yapar, her haltı yer. Siyasetçidir, vatanını milletini satar, ayaküstü binbir yalan söyler…


Ve zanneder ki, oruç tutunca Allah onun günahlarını affedecek!

Şu anda Türkiye’nin dört bir yanındaki kamu kurumlarının pek çoğunda yemekhaneler kapatılmış durumda. Bunların yalana dayalı çeşitli gerekçeleri var:

“Tamirat yapılıyor, onarım başlayacak, yemekhane değişecek, ahçıbaşı izne çıktı falan filan!..”

Kutsal Ramazan ayında bile utanmadan böyle yalanlarlar söyleniyor. Üstelik, hele devlet memuru iseniz birileri sizi açıktan veya çaktırmadan izliyor, oruç tutup tutmadığınız kayıtlara geçiyor.

Hele polis iseniz ve oruç tutmuyorsanız işiniz bitiktir. Emniyet’te, oruç tutmayan polise asla yer yoktur. O halde çaktırmadan yiyip içecek ama niyetli görüneceksiniz!
Dahası, büyük kentler dışında Anadolu’nun dört bir yanındaki restoranlar, kafeler, pastaneler kapatıldı bile! Ölseniz öğle yemeği yiyemezsiniz, bir yerde oturup çay içemezsiniz!
***
Gelelim iktidar takımının siyasetçilerine!..Bu “Müslümanlar” her Cuma kameralara önceden haber verip namaza giderler. Kameraların önünde gösteriş amaçlı kılınan namazlar sonrasında Allah bunların dualarını herhalde kabul eder!


İftar zamanında bunlar her Ramazan olduğu gibi önceden belirlenen birkaç fakir fukaranın gecekondusunda iftar açarlar, parti örgütü tarafından belirlenen yandaş aileye örtülü karılarıyla birlikte gidip boy gösterirler. Her zaman olduğu gibi medya kuruluşlarına önceden haber verilip çekim ve reklam yapılması sağlanır!

Parti örgütü ile korumalar gecekonduya önceden gidip önlem alır, sonra eve büyüğümüz ve ailesi için özel pişirilmiş ve denetimden geçmiş yemekler getirilir. Ancak bunlar dikkat çekmesin diye masada sadece çorba, kurufasulye, pilav, meyve olur!

Kameraların çekimi bitince büyüklerimiz “Haydi bize eyvallah” deyip asıl sofranın bulunduğu yerlere doğru yola çıkarlar.
***
İktidar ekibinin esas iftarları beş yıldızlı otellerde, lüks restoranlarda olur. Örneğin Ankara’daki Rixos Hotel bunların karargahıdır. Kırmızı plakalar, ambulanslar ve korumalar kapıların önünde dizilidir.


İnsanlara iftar çadırlarında nohut bulgur verenler, bu otel ve restoranlarda hem karınlarını güzelce doyurur, hem de anayasa babayasa değişiklikliği gibi konuları, fazla yemek nedeniyle üzerlerine çöken rehavet altında konuşurlar.
Ayrıca çeşitli yalaka kuruluşlar (özel sektör dahil) Ramazan boyunca çeşitli toplantılar düzenleyip buralara Tayyipgilleri falan davet eder. Başkanları önce kürsüye çıkıp kısa bir nutuk atar, memleketin geleceğinin parlak olduğunu anlatır.
Ramazan ayında liboşluktan müminliğe transfer olan yalakalar şiddetle alkışlar!


Sonra düzenlenen iftar sofrasına geçilir ve karınlar en az 20 çeşit nefis, en iyi ahçıların elinden çıkan yemeklerle iyice doyurulur. (Hepsini yiyemezler, yedikleri yanlarına kar kalır!)

Ancak Tayyip uyanık adamdır! Beş yıldızlı otellerde ve lüks restoranlarda düzenlenen bu dört dörtlük iftar sofralarının halk tarafından görülüp bilinmesini istemez.
Sadece kameralar eşliğinde gerçekleşen göstermelik gecekondu iftarları bilinmelidir!


Bunlara oy veren halk lüks sofralarda zaten yoktur ki! O müminler iftarı evlerinde kısıtlı olanaklarla açmak zorundadır.

Nitekim Tayyip, ekibine geçenlerde emir verdi:
“İftarı lüks yerlerde yapmayın!”
Evet, Ramazan başladı! Ramazan sömürüsüne her alanda tanık oluyoruz. Sadece siyasette değil medyada ve her yerde…Kutsal dinimiz yine birilerinin parasal ve siyasal çıkarlarının hizmetine sokuldu. Yüce Allah’ın indinde bazılarının Ramazan günahları, Ramazan sevaplarını yine fazlasıyla aşacak!


Oruç tutmadığı için dayak yiyen, bıçaklanan vatandaşların haberleri de yakında medyaya yansıyacak. Yazıyı bir fıkra ile bitireyim!

Bektaşi babası ağustosa denk gelen sıcak Ramazan’da başına dikmiş testiyi, su içiyor. Çevreden “Hop dedik baba, ne yapıyorsun sen” diye uyardıklarında yanıt veriyor:
“Oğlum, Ramazan her sene gelir ama baba açlıktan susuzluktan ölürse bir daha geri gelmez!”


Hayırlı bir Ramazan olsun..
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
çölaşan, emin, ramazan, sömürüsü


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557