Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Haber ve Magazin > Magazin Haberleri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Magazin Haberleri Magazin aleminde neler olup bittiği hepsi burada.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08 Kasım 2012, 10:53   #1 (permalink)
Çok Şükür...


∞ MαsαL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Ağustos 2011
Nerden: ♫ ♫ ♫ ♫ ♫ ♫
(Mesajlar): 22.728
(Konular): 5773
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 787623
Aldığı Beğeni: 4233
Beğendikleri: 7440
Ruh Halim: Cok Asik
Takım :
Standart Kalabalık aile hayal etmiştim ama olmadı


Cahit Sıtkı Tarancı’nın dediği gibi, “Yaş 35, yolun yarısı eder, Dante gibi ortasındayız ömrün...” Bu cümleyi kısa süre önce çok yakın bir dostu hatırlatmış Ceyda Düvenci’ye... O da ikinci 35’lik bölümün kontrolünün tamamen kendisinde olmasını istiyor, öyle davranıyor. Yapmak istemediğini yapmıyor, istediğine kimse mani olamıyor. Hayatın tadını çıkarmaya bakıyor. Bu keyifli yolculuğunda ona eşi Engin Akgün ve kızları Melisa eşlik ediyor. Düvenci, yeni yaşamının bilinmeyenlerini Hello! dergisine anlattı.

“Umutsuz Ev Kadınları”nda en çok hangi hikaye hoşunuza gidiyor ve bu dizi sizi nereye sürükledi?

- Elif ile Ömer’in ilişkisini seviyorum. Birbirlerine olan aşkları ve sorun halletmedeki sevimlilikleri çok hoşuma gidiyor. Pek çok ilişkide ciddi sorun olabilecek olayları keyifle çözebiliyorlar. Orta halli bir aile olmalarına rağmen bu kadar çok çocukla bu kadar keyifli yaşamaları da ayrı güzel. Birbirinden farklı dört kadının sıkıntı ve mutluluk paylaşımları da insanlar için örnek teşkil edebilir bence...

Dizideki rolünüz size ne kadar yakın? Karakterle örtüşen noktalarınız var mı?

- Elif pek de bana yakın bir karakter değil. Ama analitik düşünen bir kadın olması ve anaç tavrı biraz benziyor. Onun ailesinin üzerinde kartal gibi duruşu ve gerektiğinde bağırıp çağıran ve saldıran hali de çok hoşuma gidiyor.

“Umutsuz Ev Kadınları”nda dört çocuğa birden yetişmeye çalışıyorsunuz. Gerçek hayatta da dört çocuğunuz olsa aynı enerjiyi koruyabilir misiniz?

- Ben aslında kalabalık aile severim ve öyle hayal etmişimdir hep. Ama olmadı, ne yapalım... Kısmet! Tabii Elif’e ve dört çocukla yaşadığı hayata baktığımda, bir de dönüp Türkiye’nin şartlarına, düzenine göz attığımda, fazla çocuğa gerek yok diyorum... Yani dört çocuğum olsaydı onun kadar enerjik olamazdım.

YAŞADIKLARIM BANA TEVEKKÜLÜ ÖĞRETTİ

Yıllar yaşama bakışınızı ne ölçüde değiştirdi?

- 35 yaş benim için gerçek bir değişim ve dönüşüm noktası. Kendi adıma çok şeyi temize geçtim, fark ettim, muhasebelerimi yaptım, mesleki açıdan değerlendirmeye çalıştım ve gelecek zamanlarda nasıl olmak istediğimi belirledim kendimce. Bu süreçte daha içime, kendime döndüm, iç sesimi dinledim, duyduklarımı yazdım, defalarca okudum... Sonuçta “Daha çok okumalı, daha çok seyretmeli, daha çok üretmeliyim; daha faydalı şeyler yapmalıyım ve en önemlisi gerçekten ne yapmak istiyorsam onu yapmalıyım” dedim kendi kendime...

Bu hesaplaşma ve yüzleşme neden oldu?

- Son iki sene çok ağır geçti. Hamileliğimde 80 gün hastanede yattım, ardından doğum sonrası Melisa 1.5 ay yoğun bakımda kaldı. Evladımla sınandığım ve bu sebeple isyan ettiğim o dönem, anneannemi ve dayımı arka arkaya kaybettim. Ki gerçekten hayatımın önemli noktalarında duran sığınaklarımdı. Bu süreç beni alt üst etti. Hayat boyu güçlü durmaya çalıştım, her tatsızlıkta dimdik durdum ama bu yaşananlar beni güçsüz bıraktı, kendime döndürdü. O dönemde dualara, Yunus Emre’ye ve tabii ki Mesnevi’ye sığındım. Engin hep yanımdaydı elbette ama o da yorgun ve üzgündü. İkimiz de perişandık... Ama zorlukları güzel aştığımızı düşünüyorum... Önce tevekkülü öğrendik. Sonra bu süreci Melisa için aşma gücünü bulduk. Sonra da ben kendi içimde hayatımın muhasebesine girdim...

BAŞKALARI İÇİN YAŞAMAK İSTEMİYORUM

Sonraki değişimler?

- Çok sevdiğim biri bana “35, önemli bir yaş. Bu yaşa kadar ne yaptığına bir bak! Diğer 35’i ikinci perde gibi düşün. Ne istediğini iyi kurgula, muhasebeni doğru yap. Çünkü ilk 35’i sen kurgulamadın, böyle bir hâkimiyetin olamazdı, yolculuğun başkaydı. Ama ikinci 35’i sen kurgulayabilirsin. Ne istediğini tam adlandırıp buna göre yaşayabilirsin” dedi. Bu, bana çok çarpıcı geldi. Çünkü haklıydı. İkinci 35 nasıl yaşanacak? Bu, artık benim kontrolümde olmalıydı; tabii ki hayatın getireceklerini de kabul ederek. Sonuçta istediğini ve hayal ettiğini yaşıyorsun; hayat senin bir aynan. Sen çok karamsarsan dibe vuruyorsun. Her şeyin iyi olacağına inanıyorsan, her şeyi kabulleniyorsan, hayatın getirisi ona göre oluyor. İşte bu sebeple 35 yaş benim için önemli bir dönüm oldu...

Şimdi?

- Her gün daha iyi bir insan olmaya çalışıyorum. Daha çok okuyorum. Kendimi eğitme sürecime geri döndüm. Mesleğimde daha da iyi olma, etrafıma faydalı olma isteğim çoğaldı. Hayata karşı isyan etmiyorum, ne getirirse kabulüm oldu. Hayatın her anını dolu dolu yaşamaya çalışıyorum. Kendi iç sesimi dinliyorum artık. Gerçekten kiminle görüşmek istiyorsam onunla görüşüyorum, nerede olmak istiyorsam orada oluyorum. Hayat çok kısa, ne kendini ne de başkasını üz.

Vazgeçemediğiniz duygular yok mu?

- İnsanlar için yaşama duygusundan kurtulmak istiyorum. Bu, bizim anneannelerimizin çocukluktan beri öğrettiği, “Komşu ne der” psikolojisi. Sorumluluğundan kaçarsan “Elâlem ne der” duygusu. Hele ki ünlü olunca bu ekstra bir şekilde üzerinize biniyor.

MELİSA İLE BİRBİRİMİZE AŞIĞIZ

Melisa ile ilişkiniz nasıl?

- Benimkisi farklı bir annelik oldu. Çünkü ciddi bir sağlık sorunu ile baş etmemiz gerekti. Dolayısıyla anne-çocuk ilişkisi de, annelik de farklı gelişti. Annelik, dünyanın en güzel şeyi. Ben dünyanın en güçlü, en savaşan, en pozitif çocuklarından birine sahibim. Tüm olumsuzluklara rağmen yüzü her zaman gülen ve gerçekten tüm sürecini çok başarıyla götüren bir çocuk Melisa... Bu süreçte Melisa’dan da çok şey öğrendim. Şimdi de onun bana verebileceği zamanlarda yanında oluyorum. Biraz daha büyüdüğünde anne-kız ilişkisini gerçek anlamda yaşayacağız. Yine de şimdiden birbirimize çok düşkünüz ve âşığız, üçüncü boyutta bir anne-kız ilişkisi yaşıyoruz. Tamamen telapati ile yürekten diyalog kuruyoruz.

Baba ile ilişkileri nasıl peki?

- Muhteşem! Kızına gerçekten çok düşkün ve çok pozitif bir babamız var. O anlamda Engin’e büyük minnet borçluyum. Çünkü yaşadığımız süreçler, özellikle bir erkeğin atlatabileceği, anlayıp üstesinden gelebileceği süreçler değil. Engin ilk günden itibaren çok kuvvetliydi, çok destekti ve kızına inanılmaz düşkün. Akşamları Melisa’yı göremediği zaman sinirleniyor. Sabah 07.00’de kalkıp onunla zaman geçirmek istiyor.

Umutsuz hissettiğiniz dönemleri nasıl aştınız peki?

- Bunlar hayatın ivmeleri. Bir dönem mutlu ve her şey yolunda gidiyor, ondan sonra her şey tepetaklak oluyor. İkisini de yaşamazsan kıymeti anlaşılmıyor. Yaşanan en umutlu, en umutsuz, en güçlü, en güçsüz anların örgüsüymüş hayat...

TÜRKİYE’DE KADINLARIN DURUMU ÇOK UMUTSUZ

Türkiye’de kadınların durumu ‘umutsuz’ mu?

- Çok umutsuz. Okuduğumuz haberlerden bile yola çıksanız, bu apaçık ortada. Kadın; şiddet gören, okula gönderilmeyen, çocuk yaşta evlendirilen, her türlü şiddete maruz kalan... Türkiye’de kadınlar çocukluktan başlıyorlar çile çekmeye ve her türlü şiddeti yaşamaya... Bu dünyada en zor meslek ev kadınlığı ama hiçbir karşılığı ya da garantisi yok.

BİZİM EVDE EGO SAVAŞLARI HİÇ YAŞANMADI

Eşinizin size, işinize ve hayatınıza saygı duyması, evliliğin bu kadar güzel gitmesinde büyük rol oynuyor olmalı.

- Engin elinden gelen her şeyi yapıyor, ona teşekkür borçluyum. Beni çok özgür bırakan bir adam... Yaratım gerektiren bir mesleği yapmak insanın farklı kafalarda olmasına sebep olabiliyor. Hayatı daha farklı sorguluyorsun, durumlara farklı bakıyorsun. Bunu kaldırmak, tolere etmek ve kabul etmek her babayiğidin harcı değil. Ciddi egolar uçuşabilirdi. Ama Engin bana her zaman destek oldu. Çok şanslıyım...KAYNAK : Hürriyet.

.
∞ MαsαL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
aile, ama, etmiştim, hayal, kalabalık, olmadı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557