Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kültür & Sanat > M.Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimiz
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
M.Kemal Atatürk ve Cumhuriyetimiz Ulu Önder M.Kemal Atatürk hakkında herşey

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Mart 2013, 23:44   #1 (permalink)
Fasl-ı Kırmızı

DoLaNTiN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Mart 2013
Nerden: unrealden
(Mesajlar): 3.058
(Konular): 2015
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 315426
Aldığı Beğeni: 166
Beğendikleri: 22
Ruh Halim: Huzurlu
Takım :
Standart Atatürk'ün Masonlara Uyguladığı Strateji

Bugünlerde pompalanan ifrazatın "merkezi sistemlerini" tarihi açıdan daha net görmeniz açısından aşağıdaki satırlara dikkat etmenizi rica edeceğim.

Pek müstesna okurlarım İnşaallah aşağıdaki malzeme bir çok şeyi analiz etmenizi kolaylaştıracaktır ...

(...)

"Ertesi hafta Recep Peker geldi ve kürsüye çıkarak şu müjdeyi verdi:

Arkadaşlar bugünden itibaren Türkiye'de masonluk kalmamıştır ve bütün locaları kapanmıştır dedi.

Salonda bir kıyamettir koptu alkışlar bağırmalar ve kahrolsun Yahudi uşakları sesleri tavanları çınlatıyordu. Şükrü Kaya ile arkadaşları ortadan sırra kadem basmışlardı.

Grup dağıldıktan sonra Dr. Mim Kemal'i öne katarak Meclisteki masonlar toplu olarak Reisicumhur'a gitmişlerdi. Mim Kemal Reisicumhur'a hitaben

Efendim biz zaten maiyeti devletinizdeyiz fakat siz Maşrık-ı Azamız olursanız biz pervane gibi etrafınızda dönüp dolaşırız demiş

Reisicumhur 'Peki bir şey soracağım bana cevap veriniz ". Sonra da

"Siz Avrupa'dan hangi locaya bağlısınız ve bağlı bulunduğunuzun ismi nedir?"

diye sorunca

'Biz Cenova'ya tabiiz ve reisimiz de Barca Mişon cenahlarıdır'

demişler. Bunun üzerine küplere binen Mustafa Kemal Paşa onlara hitaben

'Haydi defolun buradan cehennem olun gidin Yahudi uşakları benim milletim bana kahraman sıfatını verdi ben sizin gibi bir çıfıt Yahudi'ye uşak mı olacağım?... Bu gece sabaha kadar Türkiye'deki bütün localarınızı kapatmadığınız taktirde yarın teşkil edeceğim Divanı Harbi Örfiye hepinizi verir astırırım. Haydi defolun karşımdan"

diyerek onları kovmuş. Onlar da yıldırım telgraf ve telefonlarla vaziyeti İstanbul İzmir ve Adana'ya bildirdiler ve sabah olmadan hepsinin kapatma kararlarını getirip henüz sofrasından kalkmayan Reisicumhur'a verdiler ve derin bir nefes aldılar. Reisicumhur Mustafa Kemal Paşa bu suretle bütün mason localarını kapattı."(1)

"BEN HAYATTAYKEN SEN BU MEMLEKETTE YAZI YAZAMAZSIN"

Merhum Van Eski Milletvekili İbrahim Arvas'ın Tarihi Hakikatler ismiyle yayınlanan eserinde ise bu defa Türkiye'de gazeteciliğin duayeni olarak tanıtılan dönmelere yaptığı çıkışlar dikkatimi çekti.

Atatürk sonrası Türkiye'de genel geçer adamlar olan bu zevat genç nesle bir idol olarak tanıtıla dursun; bakınız Atatürk'ün gözünde bunların yeri neydi?!

İbrahim Arvas devam ediyor:

"Biraz da Ahmet Emin Yalman'ı anlatacağım...

Bir gün Mustafa Kemal Paşa Meclisteki Reisicumhur salonundan çıkmak üzere iniyordu. Büyük koridorda elliden fazla mebus var idi. Yalman kendisine tazim ve hürmetlerini arz etmek üzere merdivenin dip tarafında duruyordu. Yere doğru kandilli bir temenna ile eğildi. Kalkınca kendisini tanıyan Reisi cumhur:

"Vay herif sen beni tazim etmeğe mi geldin def olup git memleketten elimi kana bulaştırma. Ben hayatta iken sen bu memlekette yazı yazamazsın"

dedi.

ve kapıdan çıkıncaya kadar Yalman'a küfürler savurarak gitti...

Yalman ancak Atatürk'ün ölümünden sonra ülkeye dönebildi...

Beş gün sonra Amerika'ya giden ilk vapura atladı ve Amerika'ya gitti. Ancak beş sene sonra Atatürk'ün ölümünde geldi. Ve sanki hiç bir şey olmamış gibi yazılarına başladı ve Atatürk'ün yerine oturanlardan himaye gördü. "

Tabii Atatürk'ün dönme ve masonlarla ilgili muhabbetleri bununla bitmiyor.

Değerli okuyucumuza bir düşünce zinciri kurmak için bu hatıraları ardı ardına veriyorum. Bu hatıralar bittiğinde okuyucu Atatürk ve Masonluk hakkında yeterince fikir ve kanaat sahibi olacaktır.

YAHUDİ ŞİRKETİ ARKASINDAKİ KULAK KİMİN?

Yunus Nadi Bey'in ortak olduğu bir şirketin Müdafai Milliye'ye çürük eğer takımlar ile diğer koşum takımları verdiği ve bunların işe yaramadığı mecliste mevzubahis oldu.

Ve Yunus Nadi Bey'in mahkumiyeti ve tazminatla mükellef tutulması için kuvvetli bir cereyan belirdi.

Atatürk Yunus Nadi'ye çıkıştı:
"Hangi Yahudi şirketini incelersek inceleyelim kulakların şirketin arkasında gözüküyor"

Yunus Nadi Bey bir çok eşikleri öpmekle ve bin bela ile ancak yakasını kurtarabildi. Bunun üzerine Reisicumhur kendisini çağırdı

"Yunus Nadi Bey sen benim şerefimle oynuyorsun hangi Yahudi şirketini tetkik edersek kulakların şirketin arkasında gözüküyor. Sen Cumhuriyeti (Gazetesini) çıkaracak bir şahsiyet değilsin. Yarından itibaren gazeteyi çıkarmayacaksın. Aksi takdirde seni "TOPRAK ALTI" ederim"

dedi.

Ertesi gün Cumhuriyet Gazetesi kapandı.

Beş altı ay kapalı kalan Cumhuriyet gazetesini açmak için Yunus Nadi Bey binbir eşik öptü.

Ve iki sene sonra hastalanıp Avrupa'ya gittiği zaman milyonlarca lirası bankalarda idi. Alman Harbi olduğu için kendisine döviz gönderilemedi. Ve Avrupa'da sefalet içinde öldü.

HÜSEYİN CAHİT YALÇIN...

"Hüseyin Cahit Yalçın Ankara İstiklal Mahkemesi'ne Cavid Bey'le beraber getirildi.

Gizli cemiyet kurmakla itham edildi. Maliye Vekili Cavid Bey idama mahkum oldu asıldı ve bir dönme memleketten azaldı. Amma mason olan Hüseyin Cahit Yalçın idamdan kurtularak Çorum'a sürgün edildi."

Değerli okuyucumuz;

Peygamber torunu ve hatıralarına başlamadan evvel doğruluğu hususunda yemin veren İbrahim Arvas Bey'in aktardıklarından da anlaşılacağı gibi. Atatürk sürekli Yahudi şirketlerini denetliyor ve o şirketlerde temas halindeki bir takım "uzun kulakları" çekip "toprak altı etmekle tehdit" edip kapı dışarı ediyordu.

Maalesef bugün Onun yolundan gittiğini söyleyen iki yüzlüler O'nun ülkeden kovduğu adamları ideal adamlar gibi gösterip masonik çalışmalarını her fırsatta yüceltebiliyorlar.

Millet Atasına sahip çıkar tarihi hakikatleri layıkıyla öğrenirse bu maskelerin düşürülüp memleketin asıl ve asil evlatlarının geleceğinin "BÜYÜK TÜRKİYE"sine yalansız ve riyasız liderlerle çabucak yürüyeceğine inanıyoruz.

Bu derdimize kifayet eden hatıralardan sonra konuya mason localarının kapatılma meselesinden sürdürürsek; evveliyatlı olarak Mason localarının kapatılması için bir kanun veya resmi tebliğ çıkarılmamış olduğunu görüyoruz.

Nitekim bu locaların hükümet tarafından "kendi kendilerini kapatmaları" istenmiş bundan dolayı kapatma olayına "yarı resmi" denmiştir. Bu arada hükümeti bu yola sevk eden başlıca iki sebepten bahsedilebilir:

1 - Kapatılma sebebiyle çeşitli çevrelerden gelebilecek "tepkiler" i çekmemek için bu yola başvurulmuş savunmada bulunmak için "Biz kapatmadık kendileri kapattı" diyebilecekleri "uygun savunma ortamı" nın doğması istenilmiştir.

2 - "Konjonktüre uygunluk" sağlanmak istenilmiştir. "İtalya'da ve Almanya'da olduğu gibi devlet başkanlarının kesin emri ile değil de bizzat masonların kendileri tarafından yapılması isteniyordu."(2)

10 Ekim 1935 tarihli gazetelerde mason localarının kapatılışına dair devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı'nın şu haberi yer alıyordu:

" Ankara (A.A) Mesul (sorumlu) ve mâruf (bilinen) imzalar altında Ajansımıza verilmiştir:

Türk Mason Cemiyeti memleketimizin sosyal tekamülünü (ilerlemesini) günden güne artan muazzam terakkilerini nazarı itibara alarak ve Türkiye Cumhuriyeti'nde hâkim olan demokratik ve cidden laik prensiplerin tatbikatından doğan iyilikleri müşahede ederek faaliyetine bu hususta hiçbir kanun olmaksızın nihayet vermeyi ve bütün mallarını memleketin sosyal ve kültürel kalkınmasına çalışan Halkevlerine teberruyu (kendi isteğiyle yardım etme) muvafık (uygun) görmüştür."(3)

(1) İbrahim Arvas Tarihi Hakikatler Yargıçoğlu Mat. Ankara 1964 s. 68 69

(2) Gün Çeliker s. 41

(3) Apak s. 219

HAKAN YILMAZ ÇEBİ
ATATÜRK'Ü YAHUDİ ASILLI VE MASON GÖSTEREN PROJE-Uluslararası Mason kuruluşları internet sitelerinde Atatürk'ü ünlü masonlar listesine aldı.
-İsrailli gazeteci Hilel Alkin Atatürk'ü dönme ve yahudi asıllı gösteren bilgi ve belgeleri dünya basınına servis yapıyor.
-Atatürk'ün kökenleri ile ilgili belgelerin sahte ve düzmece olduğu ortaya çıktı.

Heyecanlı bir koşturmaca var İsrail'in başkenti Telaviv'de' Bir gün sonra (24 cak 1994) İsrail Cumhurbaşkanı Weizman'ın Türkiye ziyareti başlayacak. Önce uçakla Ankara'ya ulaşılacak. Hava alanında karşılamalar ve arkasından da Anıtkabir'i ziyaret ve resmi görüşmelerin başlaması' Resmi proğram uzayıp gidiyor. Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkilerin düzeltilmesi geliştirilmesi amaçlanıyor.

İsrail Cumhurbaşkanlığı basın merkezine ulaşan bir telefon 'Ben Hillel Alkin' diye başlayan sözlerine 'Acaba sayın Cumhurbaşkanı Weizmann Atatürk'ün atalarının Yahudi asıllı olduğunu ve çocukluğunda İbranice dua ettiğini biliyor mu? diyordu. Basın sözcüsü Beith Keinanbu ses karşısında heyecanlandı. Bir an için telefon kesilir gibi oldu. Sonra tekrar görüşmeler devam etti. 'Acaba Weizmann bendeki bilgileri görmek ister mi' diyordu. Açıklamasına şaşıran Keinan bilgilerin ulaştırılması halinde 'Weizman'ın bilgisine sunulacağı' açıklamasında bulundu. Hillel Aklin elindeki bilgi ve belgeleri faks metni olarak Cumhurbaşkanlığı basın merkezindeki bayan Keinan'a ulaştırdı. Bundan sonrası bahsi geçen bilgilerin okunması ve dosyaya yerleştirilmesi belki de Weizman'a bu yönde bilgi ulaştırıldığı hakkında açıklama yapılmış olabilir.

Halkin 'Atatürk'ün atalarının dönme ve Yahudi asıllı olduğu hakkındaki elinde bulunan bilgi ve belgeleri Forward gazetesinde yazı dizisi halinde yayınladı. Atatürk'ün 1911 yılı Sonbahar mevsiminde Trablusgarp savaşları esnasında Kudüs'e uğraması burada Kamanetz Otel'de misafir kalması ve bu esnada ünlü Yahudi gazeteci İtamar Ben Avi ile çok özel görüşmelerinden yansıyan bilgiler açıklanıyordu. İtamar bin Avi ile olan görüşmesi hakkında bilgileri aktaran Hillel Alkin'in açıklamasında Mustafa Kemal ile Kamanetz Otel'de günler süren konuşmalar yapmıştır. Yıldızı giderek parlayan bir kumandan olan Mustafa Kemal kendi soyu hakkında çok özel sırlarını açıklamış İtamar ben Avi'ye. Masa üzerinde bulunan rakıya su katıp içmesi esnasında verdiği bilgilerde: 'Yahudi asıllı olduğum tam belli değil ama Sabetay bin Sevi'nin soyundan gelmeyim (dönmeyim) ve onun fikirlerine de hayranım. Bu ülkedeki bütün Yahudiler onun görüşlerinde birleşmelidir'. Bu konuşmadan 10 gün sonra İtamar yeniden otele gelerek Mustafa Kemal ile konuşmasına devam eder. Ve bu görüşmede Mustafa Kemal açıklamalarına devam eder: ' Evimizde Venedik'te basılmış İncil vardı. Eski ve az bulunan bir kitap. Hatırladığım kadarıyla babam bana okumayı öğreten Karaim öğretmen'den getirmişti. Birkaç kelimeyi hatırlıyorum o kitaptan: 'Shema Yisrael Adonai Elohenu Adonai Ehad!'. Kaptan bu bizim çok önemli duamızdır. Ve benim de gizli duamdır'. Görüşme bu minval üzere devam ederrakılar içilir!... Mustafa Kemal'e atfedilen duanın Türkçesi 'dinle ey İsrail rabbimiz olan Allah tektir' anlamına gelmektedir. Bu bilgilerin basına yansıması ve Atatürk'ün Selanik doğumlu 'sarışın ve mavi gözlü olması' onun soyunun Türk olmadığı' Babasının küçük yaşlarda Yahudi dönmelerinden Şemsi Efendi okuluna oğlunu yazdırması gibi bilgileri özel anlam verenlerin Mustafa Kemal'e sabetaist 'dönme' 'Yahudi asıllı' olduğu görüşleri kısa sürede ABD ve Avrupa'da basın yayın organlarında dile getirilir.

Cezmi Yurtsever Şifre Kitabı
***


Herhalde Atatürk böyle bir asılsız iddiaların yayınlanacağını bilse ülkedeki bütün masonları o gün astırır ve bütün localarını kendi eliyle kapattırırdı.

Şimdi bende size Türkiye'de sonradan faaliyetleri serbest bırakılan mason localarının faaliyetlerinin bildirilerinin yayınlandığı (tabi yansıtılmak istendiği kadar) adreslere göz atmanızı istiycem.
DoLaNTiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
atatürkün, masonlara, strateji, uyguladığı


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557