Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Televizyon & Radyo > Yerli Diziler > Biten Yerli Diziler > Muhteşem Yüzyıl
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Muhteşem Yüzyıl Muhteşem Yüzyıl Dizisi hakkındaki tüm haberleri, fragmanları, özetleri ve bölümleri burada paylaşabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25 Ocak 2013, 22:32   #1 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart Muhteşem Yüzyıl Oyuncuları | Oyuncu Kadrosu.

Ana karakterler

 • Kanuni Sultan Süleyman (Halit Ergenç) — Babası Yavuz Sultan Selim'in ardından tahta geçen 10. Osmanlı padişahıdır. Dizide ilk olarak 1. bölümde avlanma sırasında ata binerken görünmüştür. Bu sırada Piri Mehmed Paşa'nın gönderdiği ulaktan babasının öldüğünü öğrenir. Hızla İstanbul'a gelerek tahta geçer. İlk emri de halktan haksız vergi alan ve vergiyi vermeyenlere zulmeden Kaptan-ı Derya Cağfer Ağa'nın yargılanması üzerinedir. Bu da kendisine yakıştırılan Kanuni unvanını hak ettiğini gösteren olaylardan biridir. 58. bölümde gençliğini Erol Ayvaz canlandırmıştır.
 • Hürrem Sultan (Alexandra) (Meryem Uzerli) — Asıl adı Alexandra Anastasia Lisowska olan Rutenyalı bir cariyedir. Lehistan Krallığı içerisinde bulunan Rutenya'da bir papazın kızıydı. Leo adlı nişanlısı, kardeşi ve annesi ile birlikte babasının yönettiği ayin sırasında Kırım Tatarları tarafından saldırıya uğrar. Kırım Hanlığı'na satılır, bir süre sonra tahta yeni çıkan Kanuni Sultan Süleyman'a hediye edilir. Padişahın karısı Mahidevran Sultan'ı gözden düşürür ve haremde yükselir.
 • Ayşe Hafsa Sultan (Nebahat Çehre) — Kanuni Sultan Süleyman, Hatice Sultan ve Beyhan Sultan'ın annesi, Yavuz Sultan Selim'in eşidir. Dizide anılan adıyla Valide Sultan, Kırım Hanlığı'nın valisinin kızıyken Yavuz Sultan Selim'e "hediye" edilmiştir. Yavuz Sultan Selim öldükten sonra ise Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi olduğundan dolayı valide yani anne unvanını kullanmaya başlamıştır. Valide Sultan haremin sahibidir ve padişahın önünde eğilmeme hakkına sahip tek insandır. Nigar Kalfa ile Pargalı İbrahim'in yasak aşklarını öğrenince rahatsızlanarak felç geçirmiş ve 1534 yılında ölmüştür. 58. bölümde gençliğini Evrim Alasya canlandırmıştır.
 • Pargalı İbrahim (Okan Yalabık) — Dizinin kilit karakterlerinden biri olan Pargalı İbrahim, Parga şehrinden Manisa'ya getirilerek devşirilmiştir. Henüz Kanuni Sultan Süleyman'ın şehzade olduğu dönemde onunla arkadaşlık kurmuş ve Kanuni'nin maiyetine girerek can yoldaşı olmuştur. Kanuni Sultan Süleyman padişah olduktan sonra ise onunla birlikte İstanbul'a gelerek hasodabaşısı olan Pargalı, Mahidevran Sultan'a olan bağlılığı ile dikkat çeker. 1523 yılında Sultan Süleyman sadrazam Piri Mehmed Paşa'yı emekli edince vezir-i azamlığa gelmiştir. Hatice Sultan'la gizli bir aşk yaşamışlar ve evlenmişlerdir. Kibri, kendisini padişaha denk hatta padişahtan daha üstün görmesi ve Hürrem Sultan'ın entrikaları sonucu vezir-i azam iken Kanuni Sultan Süleyman'ın emriyle boğularak öldürülmüştür. 58. bölümde gençliğini Gökhan Altınışık canlandırmıştır.
 • Rüstem Paşa (Ozan Güven) — Hırvatistan'dan devşirilen, saraya seyis olarak gelen ve Hürrem Sultan'a olan bağlılığı sayesinde yükselen devlet adamı. Kanuni Sultan Süleyman döneminde vezir-i azamlığa getirilmiş ve Mihrimah Sultan ile evlenerek Kanuni'nin damadı olmuştur.
 • Şehzade Mustafa (Berkan Demirbağ/Mehmet Günsür) — Mahidevran Sultan'ın oğlu. Kanuni Sultan Süleyman'ın ilk şehzadesi. Halkın ve askerin gözünde tahtın naibi. Kanuni'den sonra tahta geçeceği düşünülen veliaht şehzade. Görev yeri olarak taht sancağı Manisa'ya atanmış, Hürrem Sultan'ın oyunları sayesinde sancak yeri değiştirildikten ve uzun bir entrika sürecinden sonra babasının emriyle canı alınmıştır.
 • Mahidevran Sultan (Nur Fettahoğlu) — Kanuni Sultan Süleyman'ın şehzadelik günlerinden beri gözdesi olan haseki sultan. Kanuni tahta çıkmadan önce doğan Şehzade Mustafa'nın validesidir. Arnavut kökenli bir aileden gelen ve asıl adı Rosne Pranvere olan sultanın Hürrem Sultan ile olan çekişmesi karakterin dizideki en önemli özelliğidir. Hürrem Sultan'la giriştiği iktidar kavgasında Valide Sultan, Hatice Sultan ve Pargalı İbrahim'in desteğini almıştır. Valide Sultan'ın felç geçirmesi ile birlikte haremi yönetme görevini almıştır fakat Hürrem Sultan'ın gayretleriyle bu görevden azledilerek bir şehzade annesi olarak görev gereği Manisa Sarayı'na, oğlu Şehzade Mustafa'nın yanına gitmiştir. Oğlunun katlinden sonra uzun bir süre Bursa'da yokluk içinde yaşamaya mahkum edilmiştir. 55. bölümde ve 70. bölümde gençliğini Aslı Göksu canlandırmıştır.
 • Hatice Sultan (Selma Ergeç) — Valide Sultan'ın ve Yavuz Sultan Selim'in kızı, Kanuni Sultan Süleyman'ın kız kardeşidir. Ailesinin isteği ile İskender Paşa ile evlenmiş, ancak kısa bir süre sonra eşi ölünce genç yaşta dul kalmıştır. Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta çıkmasıyla birlikte hasodabaşı olan Pargalı İbrahim ile gizli bir aşk yaşamış, ilerleyen bölümlerde ise evlenmişlerdir. 58. bölümde çocukluğunu Ece Yüksel canlandırmıştır.
 • Mihrimah Sultan (Melis Mutluç/Pelin Karahan) — Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın kızı, vezir-i azam Rüstem Paşa'nın eşi ve II. Selim'in kız kardeşi.

"


"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 25 Ocak 2013, 22:33   #2 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

Diğer karakterler

Karakterler alfabetik sıraya göre listelenmişlerdir.
 • Afife Hatun (Sabina Toziya) — Kanuni Sultan Süleyman'ın süt annesi ve İstanbul müderrislerinden Yahya Efendi'nin annesi. Yavuz Sultan Selim'in eşi Ayşe Hafsa Sultan yani valide sultanın sütü kesilince bebeği Süleyman'ı emzirmiştir. Bundan dolayı Yahya Efendi, Kanuni Sultan Süleyman'ın süt kardeşidir. Gülfem Hatun'un haznedarlıktan çekilmesi üzerine tecrübesi ile bilinen Afife Hatun haznedarlığa getirilmiştir.
 • Alvise Gritti (Tansel Öngel/Erman Saban) — Venedik doçu Andrea Gritti'nin gayri meşru oğludur. İstanbul'da doğmuş ve büyümüştür. Osmanlı İmparatorluğu'nun en zengin ticaret erbaplarından birisidir. İkinci sezona dek Tansel Öngel, ikinci sezon ile birlikte ise Erman Saban tarafından canlandırılmıştır.
 • Ahmed Paşa (Murat Tüzün) — Kanuni Sultan Süleyman'ın vezirlerinden birisi. Pargalı İbrahim ile olan çekişmesi işlenmiştir.
 • Ahmet Çelebi (Tansu Biçer) — Nakkaşhane'nin yöneticisi.
 • Armin (Müjde Uzman) — Joshua Efendi'nin kızı. Malkoçoğlu Bali Bey ile aşk yaşamıştır. Veba hastalığından dolayı ölmüştür.
 • Ayas Paşa (Fehmi Karaarslan) — Kanuni Sultan Süleyman dönemi kubbe veziri ve Pargalı İbrahim sonrasında vezir-i azam olmuş olan devlet adamı.
 • Aybige (Ezgi Eyüboğlu) — Kırım Hanlığı'nın 9. hanı Sahip Giray Han'ın kızı ve Ayşe Hafsa Sultan'ın yeğeni. 44. bölümde diziye katılmıştır. Dizideki kurgusal karakterlerden birisidir.
 • Ayşe Hatun (Merve Oflaz) — Kanuni Sultan Süleyman'ın gözdelerinden. Hürrem Sultan'a olan nefreti karakterin belirleyici özelliğidir.
 • Barbaros Hayreddin Paşa (Tolga Tekin) — Osmanlı İmparatorluğu'nun ünlü denizcilerinden, kaptan-ı derya olarak imparatorluğun ilk kaptan paşası ve büyük amirali.
 • Behram Paşa (Adnan Koç) — Kanuni Sultan Süleyman'ın kubbe vezirlerinden biri.
 • Beyhan Sultan (Pınar Çağlar Gençtürk) — Kanuni Sultan Süleyman'ın kız kardeşi ve Ferhat Paşa'nın eşi.
 • Daye Hatun (Sema Keçik) — Ayşe Hafsa Sultan'ın nedimesi. Ayşe Hafsa Sultan haremin sahibi olduğundan dolayı harem hiyerarşisinin en üst noktasında bulunur. Daha sonraları Valide'ye gizliden gizliye ihanet edip Hürrem'i desteklemeye başlamıştır.
 • Eleni (Zühre Koç) — Meyhanede çalışan ve Malkoçoğlu Bali Bey ile ilişkisi bulunan rakkase.
 • Fatma Hatun (Gonca Sarıyıldız) — Mahidevran Sultan'ın Gülşah Hatun'dan sonraki nedimesi ve Şehzade Mustafa'nın cariyesi. Şehzade Mustafa'nın en büyük oğlu olan Şehzade Süleyman'ın annesidir.
 • Ferhat Paşa (Kıvanç Kılınç) — Beyhan Sultan'ın eşi ve Kanuni Sultan Süleyman'ın veziri. Osmanlı Hanedanı'ndan bir kadın ile evlendiğinden dolayı Damat Ferhat Paşa olarak da adlandırılır.
 • Fidan Hatun (Gamze Dar) — Mahidevran Sultan'ın hizmetkârı ve Manisa Sarayı'nın başhaznedarıdır.
 • Firuze (Cansu Dere) — Barbaros Hayreddin Paşa tarafından esir alınarak İstanbul'a getirilen Safevî köle. Mihrimah Sultan'ın nedimesi ve gözde cariye. Aslen Safevî Hanedanı'na mensuptur. Dizideki kurgusal karakterlerden birisidir.
 • Ebussuud Efendi (Tuncel Kurtiz) — 1545 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde şeyhülislam olan İslam bilgini. Şeyhülislam olmadan önce Bursa ve İstanbul kadılığı yapmıştır. İstanbul kadısıyken yeniden kaleme aldığı kanunlarla ve Kur'an-ı Kerim tefsiriyle tanınır.
 • Gülfem Hatun (Selen Öztürk) — Hatice Sultan'ın nedimesi. Kanuni Sultan Süleyman'dan hamile kalmış fakat bebek ölü doğmuştur.
 • Gülşah Hatun (Nihan Büyükağaç) — Mahidevran Sultan'ın nedimesi. Hürrem Sultan'a duyduğu nefret ve Mahidevran Sultan'a olan sadakatiyle dikkat çeker. Fakat Mahidevran Sultan tarafından hizmetinden kovulduktan sonra Hürrem Sultan'ın hizmetine girmiştir. Hürrem Sultan'ın entrikaları sonucunda Nigar Kalfa tarafından 69. bölümde öldürülmüştür.
 • Gül Ağa (Engin Günaydın) — Haremde cariyelere saray terbiyesi vermekle görevli olan kişi. Pargalı İbrahim tarafından saraydan atılmıştır.
 • Helena (Cemre Ebuzziya) — Şehzade Mustafa'nın gözde cariyesi. Manisa'da bir çiftlikte yaşayıp Şehzade Mustafa'yla karşılaşıp birbirlerine aşık olmuşlardır.
 • Huri Cihan Hanımsultan (Mina Tuana Güneş) — Pargalı İbrahim Paşa ve Hatice Sultan'ın kızı. 50. bölümde diziye katılmıştır.
 • Isabella Fortuna (Melike İpek Yalova) — IV. Frederick'in nişanlısı olan Kastilya prensesi. 27. bölümde diziye katılmıştır. Dizideki kurgusal karakterlerden birisidir.
 • İskender Çelebi (Hasan Küçükçetin) — Kanuni Sultan Süleyman tarafından defterdar yapılan zenginliği ve entellektüelliğiyle ünlü devlet adamı. Pargalı İbrahim muhalifi olan İskender Çelebi onu paşalıktan azletmek için Hürrem Sultan ile ittifak içerisindedir. Ayrıca kendisi Efendi Hazretleri'dir. İbrahim Paşa'yla girdiği iktidar mücadelesini kaybederek Bağdat'da idam edilmiştir.
 • Jean de La Forêt (Barış Aksavaş) — 1534 ile 1537 yılları arasında Fransa'nın Osmanlı elçisi. Diziye 73. bölümde katılmıştır.
 • Kiraz Ağa (Ünal Yeter) — Afife Hatun'un nedimesi.
 • Lajos (Kadir Çermik) — Macaristan ve Bohemya Kralı. Kanuni Sultan Süleyman'ın önemli rakip ve düşmanlarındandır.
 • Leo (Seçkin Özdemir) — Alexandra'nın Rutenya'da yaşadığı dönemki sevgilisi. Ressamdır. Hürrem Sultan'a olan ümitsiz aşkı İbrahim Paşa tarafından fark edilince şantaj sonucu intihar etmiştir. Dizideki kurgusal karakterlerden birisidir.
 • Lütfi Paşa (Mehmet Özgür) — Şam valiliği, Anadolu beylerbeyliği, Rumeli beylerbeyliği ve kubbe vezirliği görevlerinden sonra 1539 ile 1541 yıllarında vezir-i azamlık yapmış olan devlet adamı. Şah Sultan'ın eşi olmasından dolayı damat unvanına da sahiptir.
 • Malkoçoğlu Bali Bey (Burak Özçivit) — Padişaha bağlı olarak görev yapan ve kendi askerî birliği bulunan kişi. 26. bölümde diziye katılmıştır. Sonradan hasodabaşı olmuştur.
 • Maria (Gülnihal) (Burcu Tuna) — Alexandra henüz Hürrem adını almadan önce onunla arkadaşlık kurmuştur. Haremde Alexandra'nın en yakın arkadaşı olmuş, o sultan olunca da nedimesi olmuştur.
 • Matrakçı Nasuh (Fatih Al) — Devrin ünlü minyatürcü, tarihçi ve matematikçisi. Pargalı İbrahim ile olan arkadaşlık bağı dikkat çeker.
 • Mehmet Çelebi (Ozan Dağgez) — Şehzade Mustafa'yı eğiten müderris. Piri Mehmet Paşa'nın oğludur. Ayrıca Hatice Sultan'ın nişanlısıdır.
 • Mustafa Paşa (Murat Şahan) — Kanuni Sultan Süleyman'ın kubbe vezirlerinden biri.
 • Nigar Kalfa (Filiz Ahmet) — Haremin başkalfası. Harem hiyerarşisinde Daye Hatun ve Sümbül Ağa'dan sonra en yetkili üçüncü kişidir. Haremde cariyelerin nizamını sağlamakla yükümlü bir kalfayken dizi kurgusu gereği İbrahim Paşa'yla yaşadığı yasak aşk onu birden sarayın merkezine taşımıştır. Hürrem Sultan'ın eski dostu, Hatice Sultan'ın en büyük düşmanıdır. Dizideki kurgusal karakterlerden birisidir.
 • Nilüfer Hatun (Hayal Köseoğlu) — Hürrem Sultan'ın Gülnihal'den sonraki nedimesi. Bir entrika sonucu öldürülmüştür.
 • Nora (Efsun) (Melisa Sözen) — Hürrem Sultan'ın nedimesi ve Şehzade Mustafa'nın gözdelerinden biri. 47. bölümde diziye katılmıştır. 57.bölümde çocuğunu düşürerek ölmüştür.
 • Piri Mehmet Paşa (Arif Erkin Güzelbeyoğlu) — Yavuz Sultan Selim ve sonrasında da Kanuni Sultan Süleyman döneminde görev yapmış vezir-i azam.
 • Rakel Hatun (Güner Özkul) — Valide Sultan ve Mahidevran Sultan gibi saraydaki nüfuzlu kadınlara borç veren Yahudi sarraf.
 • Saliha (Hande Subaşı) — Malkoçoğlu Bali Bey'in Armin'den önceki sevgilisi.
 • Salim Efendi (Diler Öztürk) — Efendi Hazretleri'nin dergahında görev ifa eden ve onun emrinde bulunan Pargalı İbrahim karşıtı derviş.
 • Sultanzade Osman (Efe Mehmet Güneş) — Pargalı İbrahim Paşa ve Hatice Sultan'ın oğlu. 50. bölümde diziye katılmıştır.
 • Sümbül Ağa (Selim Bayraktar) — Haremin başağası. Harem hiyerarşisinde Daye Hatun'dan sonra en yetkili kişidir. Dizideki kurgusal karakterlerden birisidir.
 • Şah Sultan (Deniz Çakır) — Kanuni Sultan Süleyman ve Hatice Sultan'ın kız kardeşi. Lütfi Paşa'nın eşi.
 • Şarlken (Ünal Silver) — 20. Kutsal Roma imparatoru. 39. bölümde diziye katılmıştır.
 • Şah Tahmasp (Gökhan Alkan) — 2. Safevî Devleti şahı. 1524 yılında çıktığı tahtta 52.5 sene kalmış ve 1576 yılında ölmüştür. Kanuni ile üç kez karşı karşıya gelmiş fakat savaş meydanında karşısına çıkmamıştır.
 • Şeker Ağa (Yüksel Ünal) — Saray aşçısı. Dizideki kurgusal karakterlerden birisidir.
 • Şehzade Cihangir (Aybars Kartal Özson) — Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın üçüncü oğlu, dördüncü şehzade.
 • Şehzade Mehmed (Arda Aranat/Gürbey İleri) — Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın ilk oğlu ve Şehzade Mustafa'nın erkek kardeşi. Kanuni Sultan Süleyman'ın gözbebeği şehzade.
 • Taşlıcalı Yahya (Serkan Altunorak) — Yaşadığı dönemin Fuzûlî'den sonra en ünlü mesnevi şairi ve dukakinzade. Şehzade Mustafa'nın sağ kolu ve can yoldaşı. Şehzade Mustafa'nın ölümü nedeniyle yazdığı Şehzade Mersiyesi ile ünlüdür.
 • VII. Clement (Alp Öyken) — Devrin Katolik aleminin ruhani lideri. Avrupa devletlerinin krallarının danıştığı ve akıl aldığı kişi.
 • Victoria (Sadıka) (Saadet Işıl Aksoy) — Macar Kontes. Kocası Kanuni Sultan Süleyman tarafından öldürülmüş, bunun üzerine kocasının intikamını alacağına dair ant içmiştir.
 • Zenbilli Ali Efendi (Oktay Dener) — Dönemin şeyhülislamı, en üst kademe din alimi.

"


"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 25 Ocak 2013, 22:33   #3 (permalink)
Yαn Odαdαn Gelen Melodiler Gibidir Ses Ayαrı


- Ợuαяαnтinє. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 28 Nisan 2012
Nerden: ♥◊♣♠
(Mesajlar): 15.773
(Konular): 5327
Burç:
Renkli Para : 727928
Aldığı Beğeni: 2553
Beğendikleri: 945
Ruh Halim: Acimasiz
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 5
Oscar Ödülü Teşekkür Plaketi Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Standart

Konuk karakterler

Karakterler alfabetik sıraya göre listelenmişlerdir.
 • Behram Çavuş (Yalçın Bulut) — Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta çıkışından sonra Macaristan'a gönderdiği elçi. Dizinin 3. bölümünde yer almıştır.
 • Bekir Ağa (Altan Gördüm) — Manisa'da Şehzade Mustafa döneminde rüşvet, iltimas suçlamaları ile yargılanarak idam edilmiş olan Osmanlı yönetici. Dizinin 64. bölümünde yer almıştır.
 • Cafer Ağa (İlker Aksum) — 1516 ve 1520 yılları arasında görev yapan Kaptan-ı Derya, Osmanlı Donanması'nın en üst rütbeli komutanı. Dizinin ilk bölümünde yer almıştır.
 • Deli Sabit (Demir Demirkan) — Mohaç Muharebesi'nde yer alan Deliler adlı askerî birliğin başı. Dizinin 26. bölümünde yer almıştır.
 • Hanımağa (Yıldız Kültür) — Parga'dan köle olarak Manisa'ya getirilen Teo'yu satın alarak ona İbrahim adını veren çiftlik sahibesi. İbrahim'in kişisel gelişiminde büyük etkileri olmuş, onu oğlu gibi saymıştır. Dizinin 82. bölümünde yer almıştır.
 • Hasan Can (Ali Uyandıran) — Akkoyunlu sarayının mescid işlerine bakan müezzini Hafız Mehmed oğludur. Yavuz Sultan Selim'im sırdaşı ve yakın arkadaşıdır. Dizinin ilk bölümünde yer almıştır.
 • Hüsrev Bey (Alper Kul) — Bosna'da uzun süre görev yapan sancak beyi. Dizinin 5. bölümünde yer almıştır.
 • Molla Kabız (Polat Bilgin) — İran'dan İstanbul'a gelen ve İsa'nın Muhammed'den üstün olduğunu savunan bir molla. Dizinin 34. bölümünde yer almıştır.
 • Monica Gritti (Bergüzar Korel) — Venedik doçu Andreas Gritti'nin kızı ve Alvise Gritti'nin kız kardeşi. Dizinin 24. bölümünde yer almıştır.
 • Muskacı Hatun (Binnur Kaya) — Muska yazan ve büyücülük yapan kişi. Dizinin 9. bölümünde yer almıştır.
 • Remmal Elmas (Hümeyra) — Kum falı bakan ünlü bir müneccim. Dizinin 46. bölümünde yer almıştır.
 • Şehirli (Metin Coşkun) — İstanbul'da yaşayan birisi. Karısını zina yaptığı suçlamasıyla Kadı Ebussuud Efendi'ye şikayet etmiştir. Dizinin 71. bölümünde yer almıştır.
 • Şirin Hatun (Büşra Pekin) — Haremdeki cariyelere kumaşlar getiren bohçacı kadın. Dizinin 60. bölümünde yer almıştır.
 • Yahya (Aşkın Şenol) — Osmanlı tebaasından bir köylü. Dizinin 21. bölümünde yer almıştır.
 • Yahya Efendi (Hamdi Alkan) — Kanuni Sultan Süleyman'ın süt kardeşi. Şehzade Mustafa'nın idamı sonrası Sultan Süleyman'a darılıp bir daha onunla konuşmamıştır. Dizinin 78. bölümünde yer almıştır.
 • Zümrüt Ağa (Burak Sarımola) — Daha çok Mihrimah Sultan'a hizmet eden bir saray hizmetlisi. Dizinin 72. bölümünde yer almıştır.

"


"
- Ợuαяαnтinє. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
kadrosu, muhteşem, oyuncu, oyuncuları, yüzyıl


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557