Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Oyun Dünyası > Online Oyunlar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 14 Ekim 2013, 11:39   #1 (permalink)
Üye

Rae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 14 Ekim 2013
(Mesajlar): 21
(Konular): 1
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart DK Online Kapalı betaKapalı Beta Tarihi Açıklandı 21 EKİM 2013 tarihinde kapalı beta başlayacak . Beta aşamasına katılarak oyunu test etmek istiyorsanız buraya tıklayarak betaya kayıt olabilirsiniz.

Herkese merhabalar oyun severler! Bu seferki konuğumuz RPG Factory - Sginternet firmasının geliştirdiği ve Türkiye'ye Rise Games ile yayınlanacak yepyeni bir MMO: Dragon Knights Online..Kısaca DK Online diyebiliriz oyuna.İsmini nerden alıyor diye soracak olursanız bildiğiniz ejderhalara biniyoruz oyunda.

Klasik RPG’lerden farklı olarak ırklar birbirine düşman değil fakat gerektiğinde seçim yapıp birbirlerine dost veya düşman olabiliyorlar. Yani bir Human Ay tarafını diğeri ise Güneş tarafını seçip oyun içinde savaşabiliyor.]


DK Online şu an için bünyesinde 4 farklı oynanabilir ırk ve sınıf bulunduruyor. (Yakında 1 tane yeni Irk ve Okçu Sınıfı Gelicek) Rise Games bu alanda biraz kısıtlama yaparak her ırka oynanabilir 2 adet sınıf vermiş. Oyunda bulunan İnsanlar, Lycan, Felynx ve Elfler şeklinde 4 ırk var. Bu ırkların her biri sadece uzman olduğu 2 sınıfı seçebiliyor. Örneğin; İnsan ırkı Savaşçı veya Paladin olabiliyorken, Felynx ırkı Savaşçı ya da Gölge Büyücüsü sınıflarını seçebiliyor. Yeri gelmişken söyleyelim şu an için Savaşçı, Paladin, Gölge Büyücüsü ve Elemental Büyücü olmak üzere oyunda 4 farklı sınıf bulunmaktadır.Savaşçı

Eski zamanlardan beri savaşta temel roller vardır,savaşçıların pozisyonu ön safhalarda durup dövüşmek ve savaşı bitirmektir.Yüksek savunmaları ve güçlü dövüş güçleri onları takımların vazgeçilmezleri yapar.Bu öncüler en güçlü düşmanları bile çelik ve sihirle birleştirdikleri yeteneklerle yok edebilirler.

Savaşçılar tüm mücadelelerin merkezindedir.Müttefiklerini korur ve ön safhalarda dövüşür.Kaba güçleri ile düşmanlarının önlerini keserek onları etkisiz hale getirir.Onlar büyü kullanamazlar ama onların güçlü cesaretleri zaten işlerini iyi yapmalarına yetiyor.

'Beni ön safhalarda bulabilirsiniz ama çoktan işleri çoktan bitmiş olacak.'ELEMENTAL BÜYÜCÜ

Elemental aranan kadim ejderha sihrini yönetmeyi öğrenmiş ve büyü gücü ile düşmanlarına zarar vermeyi geliştirmişlerdir.Ne kadar yakın dövüşte zayıf olsalar da uzun mesafeden rakiplerini yerle bir edebilirler.

Büyünün kaynağının ejderhalardan geldiği söyleniyordu.Yalnızca onların ellerinde böyle büyüler olabilirdi ama Elemental Büyücüler de bu gücü öğrenmiş ve öğrenmeye de devam ediyordu.Onların sihirli saldırıları düşmanlarına ölüm darbeleri gibi iniyor,Elemental Büyücüler savaşa bilinmeyen dünyalardan varlıklar çağırabiliyorlardı.

' Kendime elementleri giydirdim güçlerini kontrol altına aldım,peki ya sen ? Gücümün karşısında durabilecek misin? 'GÖLGE BÜYÜCÜ

Gölge büyücüleri ejderha büyüsünün yolundan gitmek yerine kendi büyülerine yöneldiler.Onların büyü sanatları Karanlık Dünya'dan gelmekteydi ve bir çok lanetli ve karanlık güçler içeriyordu.Gölge büyücüleri düşmanlarına acı çektirmekte ve onları zayıflatmada ve müttefiklerini güçlendirmede ustalaşmışlardır.

Büyülü saldırılarının temeli ilkel büyüden gelmektedir.Onlar yeteneklerini gerekeni güçlendirmek ve gerekeni zayıflatmak için geliştirmiştir.Gölge büyücüleri doğrudan zarar vermek yerine zamana bağlı acı çektirirken düşmanları ölmeyi dilerler.

' Söyle bakalım tatlım karanlıktan korkar mısın (dostum?) ? 'PALADIN

Paladinler kutsal savaşçılardır.Onlar müttefiklerini güç ve inançla taşıyan ışığın savaşçılarıdır.Paladinler müttefiklerini ve kendilerini güçlendirmek için Tanrıça Dione ile güçlü bir inanç ile birleşmişlerdir.Paladinler savaşa tanrıların onların içlerindeki güçleriyle giderler.

Tanrıça Dione'dan gelen salih metanetle ilerleyen Paladinler öncü olarak saldırabilir ya da arkada durup müttefiklerini destekleyebilirler iki cephede de eşit derecede adaletin ışığını dağıtırlar.

'Savaşta diz çökeceksem sadece inançlarım için diz çökerim.'
Irk ve sınıf seçiminin ardından bizleri hoş bir karakter yaratma ekranı karşılıyor. Karakterinizin saç rengi, saç stili, yüz şekli gibi detaylar tamamen sizin zevkinize bırakılmış. Çok detaylı olmasa da karakter yaratma ekranı bana yeterli geldi. Sonuçta ücretsiz bir oyun olan DK Online’dan bir Guild Wars 2 gibi bir karakter ekranı beklemek saçma olurdu.

Bu PVP'nin Tadına Doyulmaz!

Amerika Server Kapalı beta'da oynadım... İlk izlenim oldukça iyi..Özellikle F2P (Beleş) oyuna nazaran çok çok iyi grafik ve arayüze sahip olan DK çoğu oyuncuyu şaşırtacaktır. PVP yönünden oldukça zengin olan DK Online'da kale savaşları, guild vs guild ve PK modları bulunuyor. Ayrıca ırklar düşman olarak ayrılmasa da 20 level'da seçebileceğiniz Güneş ve Ay ittifaklarının çatışması ile bir kan davasına da ortak olabiliyorsunuz.

PVP dengesi olarak ise hiç bir sınıf diğer sınıfa baskın değil yani olayı güzel dengelemişler. Her sınıfın diğer sınıfı zayıf noktasından vurabileceği özel yeteneği bulunuyor. Bu da eğlenceyi üst düzeye çıkarmış durumda.

Not Knight Geçmişiniz varsa PvP Olarak Kesin Denemelisiniz Cz- Kale Savaşları vb)Oyunda detaylı bir lonca savaş sistemi bulunmakta. Bu büyük savaş farklı loncaların oyun içinde bulunan bir NPC ye isim yazdırması ile başlıyor. Oyun daha sonra sizi büyükçe bir savaş alanına ışınlıyor ve o andan itibaren kendinizi gerçek bir savaşın içinde buluyorsunuz.
1 saat ile 30 dakika arası değişen savaş süreleri taaruzda olan ve kalesini korumaya çalışan 2 farklı takımdan oluşuyor. Maksimum 25 lonca ile atak yapabiliyor iken en az 7 lonca da kalesini korumakla yükümlü oluyor.
Bu devasa savaş en son tek bir lonca kalana kadar devam ediyor. Kazanan lonca deneyim puanı ve farklı ödüllerin sahibi olarak gücüne güç katıyor. Dk Online bu devasa savaş imkanı ile beni kendisine hayran bırakmayı başardı. Sırf bu özellik için oyun indirip oynanılabilir.İlk olarak harita üzerinde oynanıştan bahsetmek istiyorum. Oyunda klasik bir ‘’görev al şundan 10 tane kes git NPC ye ver’’ sistemi bulunmakta. Bu yüzden özellikle level atlamak oldukça kolay. Görevleri yaparken iyi bir partiniz varsa değmesinler keyfinize. Bu görev sistemi beni oldukça sıksa da oynanabilirliğin oldukça kolay olması kimi oyuncular için bence oldukça iyi bir özellik.
Oyunda bulunan moblar tıpkı bir ordu gibi. Nereye gitseniz farklı moblara rastlıyorsunuz. Harita üzerinde bulunan yaratıklar oldukça fazla sayıda spawn oluyorlar. Yani görev sırasında şu yaratık nerede ya diye aramıza gerek yok. Zaten görev pencerisinde gösterilen mob yerleri oldukça basit tasarlanmış. Bu sistem için Her mob grubunun kendine ait bir bölgesi oluyor ve siz görev esnasında yalnızca o küçük alanı kullanarak hiçbir kafa karışıklığı yaşamıyorsunuz.İlk olarak dikkatimi çeken crafting sisteminden bahsetmek istiyorum. Çok basit görünün bu eşya yaratma işi derinine inildikçe aslında birçok ayrıntıyı da içinde barındırıyor. Crafting için gerekli eşyaları oyun içinde bulunan satıcılardan, diğer oyunculardan ya da görevlerden elde edebiliyorsunuz. Oyunu yüksek levellarda test etme imkanım olmasa da craft ile elde edilen eşyaların düşük seviyeli oyuncular için de oldukça yeterli olduğunu söyleyebilirim. Craft için gerekli eşyaları bulduktan sonra bir de reçeteye ihtiyacınız oluyor. Gerekli parayı da topladıktan sonra siz de kendinize yepyeni bir silah ya da zırh yapabilirsiniz.İlk olarak dikkatimi çeken crafting sisteminden bahsetmek istiyorum. Çok basit görünün bu eşya yaratma işi derinine inildikçe aslında birçok ayrıntıyı da içinde barındırıyor. Crafting için gerekli eşyaları oyun içinde bulunan satıcılardan, diğer oyunculardan ya da görevlerden elde edebiliyorsunuz. Oyunu yüksek levellarda test etme imkanım olmasa da craft ile elde edilen eşyaların düşük seviyeli oyuncular için de oldukça yeterli olduğunu söyleyebilirim. Craft için gerekli eşyaları bulduktan sonra bir de reçeteye ihtiyacınız oluyor. Gerekli parayı da topladıktan sonra siz de kendinize yepyeni bir silah ya da zırh yapabilirsiniz.
Bir başka detay ise oyununda bulunan bankalar. Biz herşeyi biriktiren RPG severler için düşünülmüş bu detaylı banka sistemi ile DK Online yapımcıları güzel bir iş yapmışlar. Oyunda iki farklı banka bulunmakta. İlki hepininizin tahmin edebileceği üzere kişisel olan. Size özel bu bankaya her türlü ıvır zıvırınızı koyabilir, yükünüzü hafifletebilirsiniz. İkinci ve benim takdirimi kazanan diğer seçenek ise lonca bankası. Oyunda loncanıza iat bir banka bulunuyor. Lonca üyeleri beraber topladıkları eşyaları bu sistemde biriktirebiliyor. Lonca sahibi olan kişi ise bu eşyaları ihtiyacı olanlara dağıtıp güçlerine güç katıyor.Oyunun atmosferi oldukça iyi düşünülmüş. İyi tasarlanmış mekanlar çevre detayları ile birleşince ortaya oldukça güzel bir fantastik ortam çıkıyor. Bu ortama destek veren hoş müzikler de cabası. Oyunu oynarken saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Şu mob benim şu görev senin diye geçen oyun süreniz müziklerin ortama uyum sağlaması ile daha da uzuyor. Son çıkan oyunlar içinde bana ortamı en iyi yaşatan oyun DK Online oldu.

Biraz da oyuncular arası etkileşim ve bunun kitleye yansımasından bahsedelim. Bulunduğum haritanın ana şehrine gittiğimde hiç beklemediğim kadar fazla oyuncuya rastladım. Oyuna girmeden önce kim biliyor bu DK Online’ı diye düşünmeme rağmen oyun beni oldukça şaşırttı diyebilirim. Peki bu adamlar ne yapıyor buralarda diye bakınırken oyunun oldukça basit fakat eğlenceli bazı özellikleri ile tanışmış oldum. Şehirde bulunan belirli bir kısım bizlere bildiğimiz mahalle pazarlarını andırıyor. Yan yana sıralanmış NPC lerin her biri farklı birşeyler satarak para kazanmaya çalışırken bunlara oyuncuların kurduğu tezgahlar da eklenince ortaya Knight Online dan alışık olduğumuz Maradon şehri çıkıyor.

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !

Konu ∞ MαsαL tarafından (14 Ekim 2013 Saat 11:52 ) değiştirilmiştir..
Rae isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 25 Ekim 2013, 20:55   #2 (permalink)
Üye

rebelanqel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2013
(Mesajlar): 1
(Konular): 0
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart

oyunu kapalı betada denedim.Kale savaşları ve oyun grafikleri için bu oyunu tavsiye ederim

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
rebelanqel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
beta, dk, kapalı, online


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557