Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Oyun Dünyası
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 24 Ağustos 2011, 19:49   #1 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 21
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Crysis

Crysis, Crytek tarafından geliştirilen Electronic Arts tarafından Windows işletim sistemi için dağıtılan bir bilim kurgu birinci şahıs nişancı bilgisayar oyunudur. Aynı serideki planlanmış üçlemenin ilk oyunudur
Crysis Kuzey Amerika'da 13 Kasım 2007'de, Avustralya'da 15 Kasım'da, Avrupa'da 16 Kasım'da, Yeni Zelanda'da 23 Kasım'da ve Rusya'da 29 Kasım'da satışa sunulmuştur
18 Eylül 2008'de, Crysis'in satışa sunulmasından yaklaşık bir yıl sonra, internet dağıtım servisi Steam aracılığıyla indirilme olanağı sağlanmıştır
NPD Group ajansı ilk satış rakamlarına göre oyunun ticari başarısızlığa uğradığını saptamıştır Buna karşın «EA Q3 2008 Earnings Conference Call» (Türkçe: EA 3. Çeyrek 2008 Gelirleri Konferans Görüşmesi) esnasında Crysis oyununun sözkonusu finansal çeyrekte dünya çapında 1 milyon kopyadan fazla sattığı bildirmiştir. Haziran 2008 sonunda oyunun dünya çapında 1.5 milyon kopyanın üzerinde bir satış yapmıştır.

Crysis 'teki olaylar Kuzey Kore sahili yakınlarında bulunan adada antik bir uzaylı mekiği keşfedildiği 2020 yılı gelecek kurgusu içersinde gelişmektedir. Tek oyunculu mücadele bölümü Nomad lakaplı Birleşik Devletler Delta ekibinde görev yapmakta olan Jake Dunn adında bir askerin rolünü takdim etmektedir. Nomad geleceğe ait çeşitli silah ve ekipmanlarla özellikle de bir Nano Giysi (İngilizce: Nano Muscle Suit) ile donanmıştır. Oyuncu Crysis 'te Kuzey Kore ordusu ve uzaylı düşmanlar karşısında dört farklı konumda savaşmaktadır: Tropik ada ormanı, Buz kürenin içerisi (aynı ormandan oluşmaktadır fakat donmuş bir vaziyettedir), yer çekimi bulunmayan bir uzay gemisi ve Amerikan uçak gemisi.
Crysis 'in oyun motoru, CryEngine 2, grafik renderi için yeni API, Direct3D10 kullanmakta ve Crytek'in bu oyunu oluşturmak için kullandığı harita editörü Sandbox'u kapsamaktadır.

5 Haziran 2008'de eklenti paketi Crysis Warhead duyurulmuştur. Warhead 18 Eylül 2008'de perakende ve steam olarak satışa sunulmuştur.

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 24 Ağustos 2011, 19:50   #2 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 21
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart

Oynanış
Crysis 'in oynanışı Crytek'in geçmiş oyunlarındaki ana fikre göre hareket etmektedir: örneğin Far Cry. Aksiyon hâlâ ormanda sürmekte ve her oyuncu göreve ilerlerken değişik yollar seçme özgürlüğü tanınmaktadır.

Oynanışın ana özelliklerinde birisi de karakterin giymiş olduğu nano giysidir. Vücudu yaralanmalardan korumanın yanı sıra ortam becerilerini garantilemek için enerjiyi yayma olanağına sahiptir.

Crysis 'te silahları tadil etme fırsatı bulunmakla beraber çeşitli muharebe alanı koşullarında daha fazla verim almak için değişiklik yapılabilmektedir. Silahlara optik nişangâhlar, Namlu-altı bomba atar, susturucular, taktik fenerler ve duruma uydurmak için diğer ek parçalar takılabilmektedir.

Oyundaki düşmanların sahip olduğu yapay zeka (AI) Far Cry ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde geliştirilmiş, daha gerçekçi ve inandırıcı hale getirilmiştir. Düşman askerleri sürekli taktik manevralar kullanmakta, takım halinde çalışmanın, gizlenmenin ve pusuya yatmanın yanı sıra değişen çevre ve koşullara ayak uydurmaktadırlar. Üstelik yapay zekâlı askerler oyuncunun hareketi sonucu çıkan sese tepki göstermektedirler. Düşman askerleri savaşla alakadar olmadıkları zaman tipik yaşamsal davranışlar sergilemektedir. Boşta olduklarında sigara içme, esneme, konuşma, gezintiye çıkma, araç tamir etme, bölgeyi devriye gezme vs davranışlarda bulunmaktadırlar. Bazen bu eylemler oyuncunun erkenden tespit edilip edilmemesine bağlıdır. Eğer Nomad bir görev esnasında düşmanlarca görülmediyse, varılacak noktaya ulaştığında istirahat etmekte olan düşmanlarla karşılaşabilir. Eğer baş kahraman Nomad görülürse alarm çalar ve düşmanlar uyarılır.

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 24 Ağustos 2011, 19:52   #3 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 21
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart

Nano Giysi Nano GiysiNano Kas Giysisi (İngilizce: Nano Muscle Suit) : kurmaca teknik cihaz ve nanoteknoloji kullanılarak tasarlanmış güç bazlı bir dış iskelettir.

Nano giysinin oluşturulması ve tasarlanması fikri oyun tasarım şefi Bernd Diemer'a göre Amerika Birleşik Devletleri Future Force Warrior 2020 askerî programından esinlenilmiştir. Crytek şirketi çalışanı Eric Lagel nano giysi hakkında: "Crysis'teki ana "fiş"lerden birisidir ve bunu çoklu oyuncuya basit şekilde dahil edemeyiz. Nano giysi : diğer oyunlarda bulunmayan tek bir silahtır" şeklinde konuşmuştur.

Nano giysinin ana özelliği: karaktere yeni fırsatlar olanağı sağlayan ve var olanları geliştiren mod işletimidır. Nano giyside 4 mod vardır. Aynı anda sadece bir mod kullanılabilmektedir. İki veya daha fazla mod eş zamanlı olarak çalıştırılması mümkün değildir. Üstelik nano giysi daima dört modda birinde devrede olmak zorunda ve kapanma olanağı yoktur. Devre dışı olması sadece tek oyunculu mücadele sırasında senaryoya göre meydana gelmektedir. Nano giysinin yönetimi ek olarak diğer gelişmiş özelliklere de sahiptir.

Nano giysi devresi:

Zırh (İngilizce: maximum armor) : enerji, yaraların onarımı ve giysi korunması için yeniden dağıtılmaktadır. Enerji azami stoka ulaştığında giysi, yeterince büyük darbelere katlanabilmekte, örneğin yakın mevkilerde gerçekleşen bir patlama veya nişancı tüfeği ateşi. Buna rağmen, giysi enerjisi tamamen veya büyük oranda tükenirse alınan herhangi bir darbe, karakterin sağlığını azaltacaktır. Oyuncu karakterinin bir saldırısında bu moddaki giysi süt beyazı renkte bir ışık saçacaktır.
Güç (İngilizce: maximum strength) : nano mekanik kas servosundan dolayı, bu mod oyuncu karakterinin kas gücünü artırmaktadır. Sözkonusu modun artırmış olduğu kas gücüyle yüksek zıplayışlar gerçekleştirilebilir ve savaş için uygun bir ortam sağlanabilir. Üstelik silah sarsıntısını önleyerek atışlarda esas itibariyle dengeyi sağlar. Enerji her bir vurulmada, zıplamada ve patlamada azalır. Bu moddaki giysi devamlı olarak yumuşak bir kırmızı ışık saçar.
Hız (İngilizce: maximum speed) : merkezî sinir sistemindeki sinapsların hızlanması, sonucu kişinin hareket hızı zorunlu ve geçici olarak artar. Enerji koşma ve yakın çarpışmalar sırasında harcanır, kalan zamanda harcanma olmaz, fakat bu modda normal yürüme hızı biraz fazladır, yeniden silahlanma süresi güç ve zırh modundan daha azdır. Mod uzunlamasına atlamada kullanılan hızı aynı zamanda artırabilmektedir. Mod kullanılırken giysi üzerinde cereyan eden yumuşak bir beyaz ışık saçılır.
Pelerin (İngilizce: cloak) : Oyuncu karakteri neredeyse tamamen ışık altında saydamlaştırırarak fiilen görünmez yapar. Pelerin modunda iken hareket süresince enerji devamlı harcanır. Oyuncu karakteri daha etkin biçimde hareket ederse enerji hemen tükenir. Özellikle de koşmada ve zıplamada enerji en hızlı ve karakterin gizlenmesi ve ilgili faaliyetler sırasında en yavaş harcanır. Pelerin moduyla karakter tamamen görünmez yapmaz, rakipler kendilerine yaklaşan giysinin tamamlayıcı ışınımını fark eder. Kişisel silahlara karşılık çevredeki nesneler karakterin elleriyle taşınabilir ve bu aynı zamanda karakterin tespit edilmesine sebebiyet verebilir. Çevreyle herhangi bir sert etkileşimde, örneğin silahla ateş etmede, bir nesneyi fırtlatmada veya yakın çarpışmalarda pelerin modu devre dışı bırakılır. Enerji sınıfıra düşer ve otomatik olarak zırh modu 'na geçiş yapılır.
Assault görevinin başlangıcında, Psycho (Delta ekibi askeri, aşağı bakınız), nano giysinin fiyatı hakkında bir arkadaşına: "Sam amcanın hiç işi yok, senin kıçını korumak için 1 000 000 $. harcayacak öyle mi?" demiştir.

Nano giysi, giyen kişi öldüğünde geride herhangi bir iz bırakmamak için kendi kendini yok etme mekanizmasına sahiptir. Bu işlev nano giysiyi rakiplerin ele geçirmesini önlemek için kullanılır.

Nano giysi karakterin sağlığını sürekli iyileştirme yeteneğine sahip olduğu için ilk yardım çantalarına hiç gerek duyulmaz. Ancak, tüm hareketler giysinin yenilenebilir enerji rezervini tüketmektedir; enerji zırh modunda iken daha hızlı şarj edilir. Giysi, oyun içi çarpışmalara önemli bir taktik unsur niteliğindeki fare jesti (İngilizce: Mause gestures) kullanılarak modlar arası geçiş hızlıca yapılabilmektedir. Giysinin maskesi olan kask içersine entegre edilmiş bir baş-üstü göstergeye (İngilizce: Head-Up Display) ayrıca sahiptir, bu gösterge taktik harita ve güncel sağlık durumu gibi verilerin ekrana yansımasını sağlar. Bu sebeple, doğada görünen tüm bilgiler elektroniktir, bazı acil durumlar sırasında boot çıktısı ve görsel bozulma gibi görüntüler ekranda belirir. Çifte radyo, cep bilgisayarı (İngilizce: PDA), görsel-işitsel bilgi kayıt olanağı ve bunun yanı sıra gece görüşü ve (dürbün için geçerli) resim sıklık oranını değişikliği dahil olmak üzere birçok özellik tek oyunculu mücadele bölümünde erişimi mümkündür.

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
crysis


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557