Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu   muhabbet.org"Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Oyun Dünyası
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30 Ağustos 2011, 19:37   #1 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 22
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Star wars:The Force unleashed

Star Wars
The Force Unleashed
LucasArts tarafından çıkarılan bir video oyunu. Bu oyun aynı zamanda The Force Unleashed çoklu ortam projesinin bir parçasıdır; bu proje için diğer geliştiriciler ve yayımcılar içerisine Dark Horse Comics, Lego, Hasbro, ve Del Rey Books da girmektedir [1][2]. Oyun PlayStation 2, PlayStation 3, Wii, Xbox 360 gibi oyun konsolları ve iPhone, ikinci jenarasyon N-Gage, Nintendo DS, PlayStation Portable, ve Java yazılımına sahip cep telefonları gibi taşınabilen cihazlar için geliştirilmiştir.

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ağustos 2011, 19:38   #2 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 22
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart

Darth Vader Emir 66'yı uygulamak üzere Wookiee'lerin yurduna saldırı düzenler. Saldırı sırasında bir Jedi ile karşılaşır. Onu öldürmek üzereyken küçük bir çocuk Vader'ın kılıcını "Force" gücüyle alır. Çocuğun çok güçlü olduğunu hisseden Vader çocuğu yanına alır ve İmparator'un haberi olmadan eğitir. Vader çocuğa tüm galaksiyi yönetmeyi vaad eder fakat asıl amacı, İmparator'a suikast düzenlemek ve tahta geçmektir. Planı uyguladıktan sonra çocuğu öldürüp ondan kurtulacaktır.

Yıllar sonra çocuğa Starkiller adı verilir. Vader Starkiller'a gücünü test etmek bahanesi ile görevler verir. Bu testler tamamlandığında İmparator'u öldürmek üzere harekete geçecektir. Vader, casuslarının bir jedi bulduğunu söyler. Bu jedi General Rahm Kota'dır ve "Tie Fighter Factory"i ele geçirmiştir. Starkiller pilotu Juno Eclipse yardımı ile oraya gider ve Kota ile savaşır. General çocuğun içinde iyilik sezmiştir fakat daha anlatamadan Starkiller tarafından uzay boşluğuna atılır. Vader onu bir göreve daha yollar. Starkiller'ın yeni hedefi Raxus Prime gezegenindeki Kazdan Paratus'tur. Bu görevi de başarıyla tamamlayarak döner ve hazır olduğunu söyler fakat Vader, yaşlı bir adamla dışlanmış bir yaratığın yeterli olmadığını söyler. Starkiller bunun üzerine son bir görev daha alır. Felucia gezegenindeki usta Shaak Ti'yi öldürecektir. Rahm Kota gibi Shaak Ti de Starkiller'ın yanlış saflarda savaştığını söyler. Starkiller görevini tamamlayıp Vader'a haber verdiğinde Vader ondan yanına gelmesini ister. Starkiller Vader'ın gemisine vardığında Vader'ın gelen gemileri izlediğini görür. Starkiller "İmparatoru buraya mı getirdin? Ne zaman saldırıyoruz?" der. Vader'ın cevabı "Onu ben çağırmadım... Casusları seni buraya kadar izlemiş." diyerek kılıcı Starkiller'a saplar. Aynı anda İmparator içeri girer ve Vader'a onu öldürmesini söyler. Vader çocuğu biraz hırpalayıp uzay boşluğuna atar. İmparator gittiğinde ise bir gemi gönderip onu kurtarır ve yeniden hayata getirir.

Starkiller kendine geldiğinde çok kızgındır fakat Vader "Öldüğünü sanması gerekiyordu. Unutma, hâlâ bana hizmet ediyorsun" der. Bunun üzerine çocuk, Vader'ın ne istediğini sorar. Vader'ın bu seferki isteği, İmparator'un düşmanlarını bulup onları birleştirmesidir. Böylece İmparator bu sorunla uğraşırken Vader ve Starkiller sözde yeni ataklarını planlayacaklardır.

Starkiller kendine geldiğinde geminin bir yıldızla çarpışacağını fark eder ve gemiden ayrılmak için Droid'i PROXY'e kendi gemisi olan Rogue Shadow'u hazırlaması için emir verir. PROXY işe koyulurken Starkiller pilotu Juno'yu kurtarır ve böylece aralarında duygusal bir bağ oluşur. Gemilerine binip galaksiden kaçarlar.

Juno ve Starkiller ne yapmaları gerektiğini düşünürler. Starkiller, Vader'ın verdiği görevi yapmalıdır, aynı zamanda da Vader'ın ona öğretemediği şeyleri öğrenmek istiyordur. Aklına General Kota gelir. Juno'ya Nar Shaddaa'ya gitmeleri gerektiğini söyler. Orada Kota'yı bulur. Yaptıkları ilk düello sonrası kör olmuştur. Bu sebeple Starkiller'a yardım etmeyi reddeder. Starkiller "Gözlerine değil, aklına ve İmparatorlukla savaşmak konusunda bildiklerine ihtiyacım var" der. Bunun üzerine Kota'yı yanına alır ve göreve gerçek anlamda başlamış olur.

Kota Senato'daki arkadaşlarıyla görüşmeye çalışırken Starkiller Jedi Tapınağı'na gider. Orada Vader ve bir Jedi'ın dövüştüğü hayalini görür. Hayalindeki adam Vader'ı yenmek üzereyken Starkiller araya girer ve adamla savaşmaya başlar. Yaptıkları düello sonucunda adam Starkiller'a oğlum diye hitap eder. Starkiller şoka uğrar. Ona sarılacakken ortadan kaybolur (Starkiller babasının "Force" biçimindeki hayaletini görmüştür). Bu sayede Starkiller Jedi olmaya biraz daha yaklaşmıştır.

Kota, Starkiller'a Kashyyyk gezegeninden Leia Organa'yı kurtarmasını söyler. Starkiller döndüğünde onun kim olduğunu sorar ve Bail Organa'nın kızı olduğunu öğrenir. Kota olanları anlatır. Senatör Organa'nın kızını kurtarma konusunda yardım istemek için Kota'ya geldiğini fakat görme engeli olduğu için reddettiğini, bunun üzerine Bail'in Usta Shaak Ti'ye gittiğini söyler. Starkiller hemen rotayı Felucia gezegenine ayarlar. Burada Shaak Ti'nin padawanı Maris Brood ile karşılaşır. Usta Shaak Ti öldükten sonra gezegen karanlığa gömülmüş ve bu karanılk ta Maris'i etkilemiştir. Maris, Vader'ın onu bulması için Senatör Organayı tutsak etmiştir. Uzunca bir mücadele sonrası Brood, Starkiller'a onu öldürmemesi için yalvarır. Karanlık tarafla işinin bittiğini söyler. Starkiller onu serbest bırakır. Senatör Organa'yı alıp gemisine döndüğünde Kota ile Organa kısa bir konuşma yaparlar. Senatör Organa bir savaşa hazır olmadıklarını düşünse de Starkiller'a destek çıkacağnı söyler. Başka Senatörlere de haber vereceğini ama çok umutlanmaması gerektiğini söyler. Kota ise İmparatorluğa yapılacak büyük bir saldırının iş göreceğini düşünüyordur. Starkiller Vader'a danışır. Vader Raxus Prime'da Star Destroyer'lar yapıldığını söyler. Fabrikayı çökertirse büyük bir başarı elde edeceğini söyler.

Starkiller, Raxus Prime fabrikasını yok ettiğikten sonra Clouded City'e gider. Senatör Garm Bel Iblis ile görüşecektir. Şehir kanun kaçakları tarafından saldırıya uğramıştır. Liderleri Chop'aa Notimo'dur. Starkiller şehri suçlulardan temizler ve Garm ile görüşür. Garm hemen kabul eder.

Senatörler kendi aralarında birkaç arkadaşlarını daha aralarına alırlar ve Corellia gezegeninde toplanma kararı alırlar. Asi Birliği resmi olarak kurulmak üzereyken Vader'ın ordusu bütün senatörleri kaçırır. Söylediğine göre İmparator onları kendi elleriyle öldürmek istiyordur.

Starkiller yaplıan saldırıdan kaçarak kurtulur. Artık bir Jedi'dır. Juno'yla Asi birliği'ni kurtarmak için Ölüm Yıldızı'na giderler. Juno Starkiller'ı bir daha görememekten korktuğu için onu öper ve görevine uğurlar. Starkiller zor bela İmparator'un taht odasına ulaşır. İlk olarak Vader ile zorlu bir düello yapar. Vader zayıf düşer. İmparator, Vader'ın zayıf olduğunu, onu öldürmesini ve kendisinin öğrencisi olmasını söyler. Kota Starkiller'ı karanlık tarafa kaybetmek istemez ve İmparator'a saldıracakken İmparator "Force Lightning (Şimşek)" gücü ile Kota'yı yere serer. Organa "Ona yardım et!" dedikten sonra oyun bize iki seçenek sunar. İmparatorla savaşarak asıl senaryoyu devam ettirmek ya da Vader'ı öldürüp İmparator'un çırağı olmak.

(Asıl Senaryo) İmparatorla savaşıp onu alt ettikten sonra Juno gelir ve Asi birliğini kurtarır. O sırada İmparator Şimşek gücünü Asilerin üzerinde kullanır. Starkiller saldırının önünü keser. Uzun bir mücadele sonrası Ölüm Yıldızında büyük bir patlama olur ve Starkiller ölür.

Starkiller'ın ölümü üzerine (İkinci oyun'a açılış): Darth Vader: Öldü... İmparator: O zaman her zamankinden de güçlüdür.

Sonuç
Asi birliği resmi olarak kurulur. Oyun sonunda toplandıkları yer Kashyyyk gezegenidir.
Darth Vader Starkiller'ın yaptıklarından etkilenir. Ölümünden önce aydınlık tarafa geçmesinde büyük rol oynamıştır.

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
reklam alanı
Alt 30 Ağustos 2011, 19:38   #3 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 22
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart

Geliştirici(ler) LucasArts (PS3, Xbox 360)
Krome Studios (PS2, PSP, Wii)
n-Space (DS)
Universomo (iPhone OS, cep telefonu, N-Gage)
Activision (Japonca sürümü)
Aspyr Media (Windows, Mac)

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 30 Ağustos 2011, 19:38   #4 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 22
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart

Yayımcı(lar) LucasArts
THQ Wireless
(iOS, cep telefonu, N-Gage)

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ağustos 2011, 19:38   #5 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 22
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart

Oyun motoru
Ronin (Havok, Pixelux Entertainment'dan Digital Molecular Matter ve NaturalMotion'dan Euphoria'nın bir birleşimi)

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ağustos 2011, 19:39   #6 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 22
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart

Platform(lar) Konsollar
PlayStation 2, PlayStation 3, Wii, Xbox 360
Handhelds:
iOS, mobile phone, N-Gage, Nintendo DS, PlayStation Portable
PC:
Microsoft Windows, Mac OS X

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 30 Ağustos 2011, 19:39   #7 (permalink)
łĦє¶ЯİηčєДЯłĦД§

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 22 Ağustos 2011
Nerden: Dünya
Yaş: 22
(Mesajlar): 2.918
(Konular): 454
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 17346
Aldığı Beğeni: 23
Beğendikleri: 5
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart

Sistem gereksinimleri
See Development section for requirements matrix
PS3
2.6 GB HDD space

Giriş Klavye, fare, oyun kumandası, Wii Remote and Nunchuk ve touchscreen

.
Change is Good
Arthas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
force, star, unleashed, warsthe


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557