Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Oyun Dünyası > Oyun Hileleri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08 Ağustos 2011, 04:09   #21 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Grand Theft Auto: San Andreas TAM Çözüm

Açılış Görevi:
Sadece bisiklet ile eve gidin.

A. Sean "SWEET" Johnson, YO BROTHA

1. *Big Smoke*
Balla'lara karşı kendinizi koruyamadığınız için esasında zor bir görev. İki filmi izledikten sonra Sweet'i takip edin. Durunca Ryder'ı takip edin. Sürekli ikisinin arkasında kalmanız çok önemli.
Ödül: Saygı

2. *Ryder*
Taksi ile Reece'e gidin ve 50$'a ucuzundan traş olun. Sonra Well-Stacked Pizza gidin, Ryder vuruluncaya kadar olanları seyredin ve Grove'a geri dönün.
Ödül : Saygı

3. *Tagging Up Turf*
Sadece söyleneni yapın. Sese doğru gidin ve sembolleri boyayın. Sadece yedi tane var, diğer 93 taneyi siz bulacaksınız
Ödül : 200$ + Saygı.

4. *Cleaning the Hood*

Ryder'ı alın ve B-Dup'ın evine götürün. Sahneyi izledikten sonra torbacıyı bulmak için haritanıza bakın. Bulduktan sonrada dayaktan gebertin. Öldürünce sopayı alın ve caddenin karşısına geçin. İlk önce elinde sopa olan adamın işini bitirin. İşiniz bitince Sweet'e geri dönün
Ödül : Saygı.

5. *Drive Thru*
Çocuklar aç ve yemek yemek istiyorlar. Cluckin' Bell'e gidin ve arabanızla sırada bekleyin. Balla gelecek ve ateş edecek. Arabalarına çarparak yanmasını sağlayın. Kaçanları öldürün. Sonrasında Big SMoke'u evine bırakın. Bu görevi tamamlayınca Sweet sizi arayarak gym'de çalışmanız gerektiğini söyleyecek.
Ödül : 500$ + saygı

6. *Nines and AKs*
Emmet'e gidin ve biraz silah pratiği yapın. Binco'ya gidin ve bir şeyler alın.
Ödül : Saygı

7. *Drive-By*
Sadece etrafta dolaşın ve adamlarınızın ** alıncaya kadar Balla öldürmelerini sağlayın. Daha sonra Pay-and-Spray 'e gidin.
Ödül: 500$ + Saygı. Ryder and Big Smoke patron oluyor
8. *Sweet's Girl*
Emmet'e gidin ve oradaki Balla'ları temizleyin. Kaldırımın kenarındaki arabayı alın ve Sweet ile kızını Grove'a geri götürün.
Ödül : Saygı

9. *Cesar Vialpando*
Mod dükkanına gidin. Lowriding yarışmasına katılın ve kazanıncaya kadar şansınızı deneyin. Kazanınca Kendal' arkadaşı Cesar ile tanışacaksınız. Bu görevi tamamlayınca, Cesar arayacak ve sizi bir sokak yarışına davet edecek. Ama bunu daha sonra yapacağız. Yeniden Ryder'a gidin.
Ödül : Bahisten kazandıklarınız + Saygı. Cesar patron oluyor.

B. Lance "RYDER" Wilson, THE GANGSTER WHO _LOVES_ TO SAY 'NIGGA'

1. *Home Invasion*
Ryder sizden hırsızlık yapmak için yardım isteyecek. 3 kutu yeterli ama altı tane var:
1-Ön odadaki topun arkasında. 2-İlk sağdaki odada. 3-Merdivenlerin üstünde. 4-At the end of the hallway. 5-Erkek tuvaletinde 6-Adamın yatağının yanında.
Merdivenlerden ileriye gitmeyin. İstediğiniz kadar topladıktan sonra araca atlayın, kutuları götürün.
Ödül : Saygı

2. *Catalyst*
Ryder'ın kamyonuna atlayın. Alandaki Vargo'ları öldürün, sonra da Balla'ları.

Kutuları Ryder'ın kamyonunun arkasına atın. (L1 ile atışınızı kuvvetlendirin) 10 tane attığınızda kamyona binin ve Pay'n'Spray hızla sürün. Sonra da evinize.
Ödül : Saygı

3. *Robbing Uncle Sam*
Telden tırmanın ve adamı öldürün. Alanda iki kişi daha olacak. Ryder'ın komyonunun içeri girmesi için paneli patlatın. Vince atlayın ve kamyona yüklemeye başlayın. Eğer Ryder zorlanırda inin ve birkaç adam öldürün. İçerideki 4 tane kutuyu aldıktan sonra dışarıdaki iki taneyi bulun. İşiniz bitince Emmet'e gidin.
Ödül : Saygı

C. CESAR VIALPANDO, THE MEXICAN THAT LOVES THE CHOCOLATE

1. *High Stakes, Low-Rider*
Bir nevi ek görev. Yarışı kazanmalısınız. Blade, Broadway, Remington, Savanna, Slamvan, Tornado veya Voodoo yu alın.
Ödül : 1000$

D. Melvin "BIG SMOKE" Harris, GREATLY ENJOYS FRIED CHICKEN

1. *OG Loc*
Hapishaneye gidin ve Jeffrey'i çıkartın -OG Loc- ve Freddy'nin evine götürün. Freddy bir bisiklet -PCJ- alarak kaçacak, takip edin. Sonunda Freddy inecek, onu ve tayfasını öldürün. Sonra Jeffrey'i Verone Beach'teki yeni işi olan Burger Shot'a götürün.
Ödül : Saygı. OG Loc patron oluyor.
2. *Running Dog*
Kolay bölüm. Sadece buluşma noktasına gidin ve temizliğinizi yapın. Eğer başaramazsanız Stimana'nızı arttırmak için gym'e uğrayın.
Ödül : Saygı

3. *Wrong Side of the Tracks*
Big Smoke'u Unity Station'a götürün, 4 tane vagon göreceksiniz. Trenin yanında giderek Big Smoke'a temi bir atış fırsatı verin. Tünele yaklaşınca karşıdan gelen trene dikkat edin. Zor bölüm. bu resim size biraz yardımcı olur belki
http://img18.exs.cx/img18/6608/trainpasss2.jpg
Ödül : Saygı

4. *Just Business*
Downtown'a gidin ve binaya girin. Çatışmanın ortasına düşeceksiniz. SMG ile duvarın arkasından Rusları öldürün. Öteki duvardaki Armor'u alın. İşiniz bitince Ruslardan kalan ganimetleri toplayın. Dışarı çıkın, buradaki Rusları temizleyin. Sonra BS ile motora binin. Mümkün olduğunca çok aracı imha edin, tekerleklere veya sürücülerine nişan alın. En zor bölümü lağımlar, patlayıcı varillere ateş edin.
Ödül : Saygı

E. Jefferey "OG LOC" Martin, I HOPE WE KILL HIM LATER

1. *Life's a Beach* (Must start between 20:00 and 6:00)
Göreve 20:00 ile 06:00 arası başlamalısınız. OG bir parti verecek, bunun için önceden gördüğü aracı çalmalısınız. Plaja gidin ve iki olumlu cevaptan sonra DJ müziğe başlayacak. 4000 üstünde bir skor alın. (Yuvarlağın içine girince sağ tuşa basın). Sonra aracı çalın ve polislerden kaçın.
Ödül : Saygı. Dans opsiyonu açıldı.

2. *Madd Dogg's Rhymes*
Gizlilik görevlerinin ilki. İlk korumayı öldürdükten sonra ilerleyin. Havuzun etrafında saat yönünün tersinde giden korumayı da kapıda öldürün. Gölgeli odaya ilerleyin. Rhymes'ı alın ve gölgelerin içinde kalıp ateşten saklanın.
Ödül : Saygı. Tenpenny patron oluyor.

3. *Management Issues* (Must start between 12:00 and 17:00)
Mümkün olduğunca hızlı Burger Shot'a gidin, böylece aracı orada yakalayabilirsiniz. Saat 22:00 daki randevunuza araca hasar almadan gidin. Diğer araçlarla aynı yöne park edin, yöneticiyi araçtan alarak rıhtıma yol alın. Aracı okyanusa doğru sürün. Sanırım son anda atlamanıza gerek olduğunu söylememe gerek yok. Burger Shot'a geri dönün.
Ödül : Saygı

4. *House Party*
Uyarı size yeni saç traşına ihtiyacınız olduğunuzu söyleyecek. Berbere gidin ve traş olun. Ayılınca OG sizi arayacak ve Grove Street'teki evine davet edecek. Balla'ların geldiğini haber alınca SMG'nizi çıkartın. İlk partiyi abanın yanında kalarak karşılayın. Köprüdekileri indirmek için first-person'a geçin. Kısaca hareket eden yeşil olmayan şeyleri öldürün..
Ödül : Saygı.

F. OFFICER FRANK TENPENNY, IT'S SAMUEL ****IN' JACKSON

1. *Burning Desires*

Memur Tenpenny sizden bir Vagos evini kundaklamanızı isteyecek. Biraz molotof kokteyli alın ve eve gidin. Kapıdan başlayın ve saat yönünde evin çevresinde dönerek her pencereden içeri bir tane kokteyl atın. Beş pencereyi de tamamlayınca, içeri girin, mutfaktaki yangın söndürücüyü alın yolunuzu bununla açın, kızı kurtarın. Denise'i eve götürün. Bir kız arkadaşınız oldu, randevulara gecikmeyin
Ödül : Hatun. Daha ne istenir ki?

2. *Gray Imports*

Tenpenny size Ruslar ile Balla'ların limanda kapıştığını söyleyecek. Haritadaki kırmızı işarete gidin. Genel bir temizlik yapın, patlayıcı varillerden faydalanın. Son rusu da temizleyin. Eğer araca binerse yakındaki PCJ ile takip edin.

G. Sean "SWEET" Johnson, THE RETURN (Part II)

1. *Doberman*
Bu görev çete savaşlarına bir giriş esasında. Glen Park'a sürün ve üç kişiden daha kalabalık gezen Balla'ları bulun. İşte çete savaşı. Hepsini öldürün. En son kalanı da radar ekranınızdan bulabilirsiniz.
Ödül : Saygı.

2. *Los Sepulcos* (Must be started between 9:00 and 17:00)
Sweet Balla'lardan intikam almak istiyor. Kane'i kendine hedef olarak seçmiş. Cenazeye gidin ve tele tırmanın çetenizle buluşun. Haritadaki kırmızı noktaya gidin. SMG ile Kane'in işini bitirin. Biraz daha temizlik yaptıktan sonra Sweet ile Gorve Street'e dönün.
Ödül : Saygı

3. *Reuniting the Families*
Bu görevin verilemesi için altı görevin bitirilmesi gerekli:
Sweet's Los Sepulcos;
Ryder's Robbing Uncle Sam;
Cesar's High Stakes,
Lowrider;
OG Loc's House Party;
Big Smoke's Just Business;
Tenpenny's Gray Imports.
Yukarıdaki herhangi altı taneyi bitirmeden bu görev açılmayacaktır. Belli bir seviyede de saygı gerekli

İlk önce, tayfanızı buluşma noktasına götürün. Ulaşınca SWAT da gelecek. Hepsini öldürün, paraları ve cephaneyi alın. Sonra içeri girin ve Sweet'e yardım edin. Makineden sağlık alabilirsiniz!

SWAT'in tavandan içeri daldığı odaya gelince merdivenlerde çıkın ve armor alın. Sweet ile buluşuncaya kadar devam edin. Çatıya ulaştığınızda helikopterdeki 4 SWAT'ı öldürün. Manuel hedeflemeye geçerek helikopterin işini bitirin. Sweet'i izleyerek aşağı inin, BS ve Ryder ile araca binin. Aracı korumalısınız. AK kilitleninceye kadar ateşi kesmeyin.
Ödül : Saygı

4. *Green Sabre*
Los Santos'un son görevi.

Sweet Balla'ların işini bitirmek istiyor. Ancak Cesar sizi çağıracak ve hiç de hoş olmayan şeyle gösterecek. Haritadaki işarete doğru gazlayın ve Balla temizliğine girişin. İşiniz bittiğinde, kendinizi Tenpenny'nin arabasının arka koltuğunda bulacaksınız.

V. *The Badlands Walkthrough*

Badlands oldukça büyük bir alan. Paranızla mümkün olduğu kadar çk save noktası satın alın.

A. OFFICER FRANK TENPENNY, I STILL LOVE YOU SAMMY

1. *Badlands*

Tenpenny bir kamera verecek ve Mt. Chiliad'da yaşayan tanığı öldürmenizi isteyecek. Silah dükkanından bir tüfek alın (köşede duruyor) FBI ajanlarını öldürün ve silahlarını alın. Tanığın aracı ateş alana kadar kovalayın. Dışarı çıktığında öldürün, bir fotoğrafını çekin ve parka geri dönün. Bu görevin sonunda Cesar sizi kuzeni ile tanıştırmak için Dilimore'a çağıracak.
Ödül : Catalina patron oluyor.

B. CATALINA, IT'S THE BITCH FROM GTA3 PART I

1. *First Date*
Catalina Dillimore'da, Angel Pines'a oldukça uzak. Harita yardımı ile gidebilirsiniz. Dört tane göreviniz var; herhangi bir sırada yapılabilir: Dillimore'daki benzin istasyonu, Montgomery'deki OTB, Blueberry'deki içki dükkanı, Palomino Creek Bankası.

2. *Tanker Commander*
Tankeri çalmanız ve RS Haul'a götürmeniz gerekiyor. Kamyonun peşine takılın. Görev bittikten sonra The Truth sizi arayacak.
Ödül : 5,000$ - RS Haul'da Truck Driver Görevleri açılacak, The Truth patron olacak.

C. THE TRUTH, HIPPIE EXTRAORDINARE PART I

1. *Body Harvest*
The Truth sizden biraz ot getirmenizi istiyor, "The Farm" a sürün. Arka taraftan telin üzerine sürün ve yıkarak içeri girin, mahsulü alın. Çıkış için yol; biçerdövere binme zamanı!. Cesar sizi arayacak ve Angel Pines'da tır parkında randevulaşacaksınız.
Ödül : Saygı

D. CESAR VIALPANDO, OH BOY A CUT SCENE PART I

1. *King in Exile*
Sadece bir tek sahne. Catalina sizi çağırıyor.

E. CATALINA, FIRY MEXICAN PASSION PART II

1. *First Base*
Yine tek bir sahne, soyguna çıkacaksınız.

2. *Against All Odds*
Mongomery'ye gidin ve ITB Bahis Ofisine girin. ** alacaksınız. Kapıya patlayıcı yerleştirin ve patlatın, Dışarı çıktığınızda **** yıldıza çıkacaksınız. Dillimore 'daki Pay'n'Spray 'e gitmeniz gerekiyor, Catalina'yı eve sonra bırakacaksınız.
Ödül : 2,000$
3. *Gone Courting*
Sadece bir sahne

4. *Small Town Bank*
Palomino Creek'e gitmeniz gerek. ALarm ile beraber *** alıyorsunuz. ATM makinalarını açın ve ganimetleri toplayın. Çıkıştaki polisleri haklamak için Catalina'da fazla yardım beklemeyin, işinizi siz görün.
Ödül : 10,000$

5. *Made in Heaven*
Catalina ile soygunlarda son sahne.

6. *Local Liquor Store*
Kırmızı noktaya park edin. Dörttekerlekli motorlara bineceğiz. Özellikle dönüşlerde zorlanacaksınız. Üç tanesini öldürün, dosyalarını alın ve geri dönün. Cesar sizi arayacak ve sokak yarışlarını açacak.
Ödül : 1,000$

F. CESAR VIALPANDO, OH BOY STREET RACES PART II

1. *Wu Zi Mu*
Buffalo'yu Catalina'dan alın ve yarışa götürün. Sadece ilk viraja dikkat edin, gerisi kolay.
Ödül : 5,000$

2. *Farewell, My Love...*
Yarışın ve kazanın
Ödül : San Fierro'da bir mülk.

G. THE TRUTH, IT'S LIKE, A MISSION, MAN, WHOA PART II

1. *Are You Going to San Fierro?*
The Truth 'un bir vanı var -The Mothership- içinde de 3 ton uyuşturucu. Elinizdeki alev makinesiyle tarlayı yakmalısınız. Tamamladığınızda, helikopteri indirmek için Roket'i kullanın. Sonra araca binerek San Fierro ya gidin.
Ödül : Saygı + San Fierro görevleri

VI. *San Fierro Walkthrough*

A. CARL JOHNSON, THE RUN-DOWN GARAGE OF LAME

1. *Wear Flowers in Your Hair*
Jethro için benzin istasyonuna, van'ı görmek için hastaneye, Dwaine için hot dog'a ve son olarak konuşmak için Zero'ya.Garaja geri dönerek görevi bitirin. Zero sizi arayarak dükkanını 30,000$'a satışa çıkarttığını söyleyecek.
Ödül : Zero'nun RC dükkanını satın alabilirsiniz.

2. *555 We Tip*
Otele gidin ve görevliyi takip edin. Dışarı çıktığında öldürün ve kostümünü giyin. Otele geri dönün ve otelin önünde DA'nın gelmesini bekleyin. Arabayı dört dakika içinde garaja götürün, malı alın ve bu sefer aracı hiç çarpmadan Downtown'a geri götürün. PArk edin ve sahneyi izleyin.
Ödül : Vank Hoff Hotel görevleri başlayacak.

3. *Deconstruction*
Bir Dozar çalın ve abartın Patlayıcı varillerine dikkat edin. Formen tuvaletini deliğe atın v bu sefer de çimento kamyonuna geçin. Haritadaki sinyale dümdüz ilerleyin.
Ödül : Jethro sizi arayacak ve sizin için bir Sürücü okulu açacak.
B. BIG SMOKE'S COURIERS, DUMBEST MISSIONS EVER
Oyunu %100 tamamlamak için gerekli değiller ama bu bizi ilgilendirmiyor

1. *Big Smoke's Cash*
Pazatesi ve Cumaları Los Santos'tan nakit para çıkartıyorlar. Patriot'u parçalayın ve altı paketi alın.
Ödül : Kazandığınız paralar.

2. *Yay Courier*
Her Çarşamba ve Cumartesi yay San Fierro'dan gidiyor. Takip edin ve hızlıca öldürün.
Ödül : Kazandığınız para.

Bu görevler on Syndicate Görevlerinden önce tamamlanmalıdır.

C. SYNDICATE MISSIONS, TOO MANY DIFFERENT PEOPLE FOR SEPARATE SECTIONS

1. *Photo Opportunity*
Cesar arayıp kaçakçılık hakkında sizden yardım isteyecek. Caser'ın arabasını alın ve Angel Pines'a gidin, çatıdan arabasından çıkan herkesin fotoğrafını çekin.
Ödül : Saygı.

2. *Mission: Jizzy*
Köprüdeki Jizzy'nin kulübüne gidin. size birkaç yeni görev verecek.

- Fahişeyi otele götürün. Arabayı fazla çarpmayın, gerekecek. Kırmızı noktada bırakın.
- Hashbury'a gidin ve pezevengi öldürün.
- Üstgeçide gidin ve kızı kurtarın. Kızı dövenleri öldürün.
- Rahibi öldürmeniz gerekiyor, Limo'ya saldırın ve ateş almasını sağlayın.

Jizzy sizi arayacak ve isterseniz aracı alabileceğinizi söyleyecek.
Ödül : 3,000$ + Saygı. Woozie arayacak ve işlerin açıldığını söyleyecek.

3. *T-Bone Mendez*
Birisi bir kamyon dolusu mal çalmış. PCJ'ye atlayın, hırsızları tespit edin ve izleyin. Yaklaşın ve L1 ile paketleri alın. Hepsini topladığınızda Pleasure Dome 'a gidin.
Ödül : 5,000$ + Saygı

4. *Mike Toreno*
Şimdi de, malla beraber kamyonu da çalmışlar! Mike Toreno da kamyonun içinde, cep telefonu var ama şarjı 5:30 daha dayana bilir. Önce inşaat sahasına gidin, sonra limana en son da havaalanına.. Van'ı sinyal çubuğu yardımıyla bulduğunuzda temizliğinizi yapın. En son vanı da imha edin ve *** silmek için Pay'n'Spray e gidin. Sonra da Pleasure Dome'a.
Ödül : 7,000$ + Saygı
5. *Outrider*
Jizzy arayacak ve Easter Basin limanında T-Bone ile buluşmanızı isteyecek. Benzin istasyonundaki araca binin. Göreviniz bir van'a eşlik etmek. Rocket ve Sniper alın, Sanchez'e binin ve ilk engele gidin. Silahı olan herkesi öldürün ve arabalar için roketi kullanın. İkincisinin güneyindeki binada adamlar var. Sniper ile indirin. Araçları da patlatın. Üçüncüsünde terkedilmiş binadaki adamlara dikkat edin. Son engel basit roket işi, sonra vanı takip edin. *** 'yı garajda yok edin.
Ödül : 9,000$ + Saygı

6. *Snail Trail*
Tenpenny bir gazeteci ile ilgilenmenizi istiyor. İnşaat sahasına gidin ve Sniper Rifle'ı bulun, bir borunun içinde saklı. Gazateci Cranberry Garında trene binip Los Santos'taki Market Station'a gidecek. Arabayla buraya gidin. Gazateci ile aranıza biraz mesafe koyarak takip edin. En sonunda bir adamla buluştuğunda tüfek ile temizliğinizi yapın. San Fierro'ya geri dönün.

7. *Ice Cold Killa*
Cesar size susturuculu bir silah verecek. Klübe gidin ve kapıdaki Broadway'in tekerleklerini patlatın. İnşaat iskelesinden tırmanın ve çatıdaki sarı noktaya gelin. Jizzy'yi bulun. Dışarı da takip edin. Herkes size ateş edecek, susturuculu silahınızı kullanın. Biraz önce patlattığınız tekerlekler işinize yarayacak Roketiniz kaldıysa kullanın, yoksa bir arca binin ve arabaya çarpın. Jizzy dışarı çıkınca öldürün ve cep telefonunu alın.
Ödül : 12,000$ + Saygı.

8. *Pier 69*
Biananın arkasındaki merdivenlerden Cesar ile buluşmak üzere çıkın. Çatıdaki 6 tane adamı öldürün ve sahneyi izleyin. Sonra iskeleye kadar temizlik yaparak gidin. Mendez'i saklandığı bitkinin arkasından öldürün. Zor bölüm ise Ryder'ı takip edip öldürmeniz gerekiyor. Suya atlayın ve Üçgen ile kontrolleri alın.
Ödül : 15,000$ + Saygı

9. *Toreno's Last Flight*
Woozie arayacak ve size bir helikopter pistine gitmeniz gerektiğini söyleyecek. Oraya gittiğinizde engelleri kaldırın ve roket'i alın. Yola dönün ve motora atlayın. Helikopteri vurmak için elbette ki önüne ateş etmelisiniz.
Ödül : 18,000$ + Saygı
Bir Syndicate görevi daha var, ama önce gidip Wu Zi Mu 'yu göreceğiz.

D. WU ZI MU, HEY GUYS HE'S BLIND NO REALLY I SWEAR -- BLIND

1. *Mountain Cloud Boys*
Woozie'yi Tong'a götürün. Adamın kör olduğunu fark edeceksiniz. Geriye gelin ve içi Da Nang Boys elemanları ile dolu olan aracı halledin. Sokaktan ilerleyin ve motorlu çete üyelerini de halledin. Köşeye ilerleyin ve buradakileri de öldürün Çatıdaki sniper'ı unutmayın. Arabaya binin. Woozie'ye yardım edin.
Ödül : 5,000$ + Saygı

2. *Ran Fa Li*
Triad lideri şehirde, sizden de havaalanının otoparkına gidip bir paket almanızı istiyor. Kırmızı noktaya gidin ve otoparka devam edin. Uca doğru, Manana'ya bindiğinizde Da Nang Boys çetesi çıkışı kapatacak.

Bir hasar-metreniz var, vurulmamaya özen gösterin. sizi takip edecek olan motorlulara çok dikkat etmeseniz de olur sadece kırmızı noktaya kadar trafikte sürün.
Ödül : 6,000$ + Saygı.

3. *Lure*
Ran Fa Li'nin yanınızda olduğunu Da Nang Boys'lara inandırmalısınız. Dolayısı ile kapılardan fazla hasar almayın, içeriyi görebilirler. Whetstone'dali 24-7'e gelmeniz lazım.
Ödül : 8,000$ + Saygı

4. *Amphibious Assault*
Bu görevi başarmanız için ciğer kapasitenizin %20 olması gerekli. Bunun için sualtında biraz yüzmelisiniz, yarım saatinizi alabilir. veya San Andreas'taki gizli istiridyeleri (oysters) leri toplayabilirsiniz. (toplam 50 tane).

İşarete doğru gidin ve checkpoint'lerden yüzerek geçin. Sonrasında tanka yüzmelisiniz. Nefes almak için yüzeye çıktığınızda hareket etmeyin, yoksa korumalar sizi görüyor. Eğer devriye botu sizi fark ederse dalarak kaybedebilirsiniz.

Çıkınca varsa susturuculu silahınızı veya bıçağınızı kullanın. İşiniz bitince bir devriye botuna çıkın ve içindekileri temizleyin. Böylece daha hızlı geri dönebilirsiniz.
Ödül : 11,000$ + Saygı

5. *The Da Nang Thang*
Bu görevde sadece bıçağınızla kalıyorsunuz. Heli vurulunca sahildeki pembe noktaya yüzün. İlk üç dört kişiyi bıçakla halledin, henüz yeterli merminiz yok. Strafe yaparak sonra silaha geçebilirsiniz. Silaha geçerek strafe de yapabilirsiniz işte neyse.... Merdivenlerden inice sağda armor var. Mültecileri serbest bıraktıktan sonra Katana ile dalın.
Ödül : 15,000$ + Saygı

E. SYNDICATE MISSIONS II, LAST SAN FIERRO MISSION

1. *Yay Ka-Boom-Boom*
Bombo kurulmuş aracı alın. Ambara gidip iki korumayı hallettikten sonra içerideki tayfadan mümkün oluğunca çok adamı temizleyin. Aracı kırmızı noktaya park edin ve bombayı çalıştırın. İki tip Voodoo ile gelecek, öldürün ve aracı alın. telden atlamak için rampayı kullanın. Görev bitiminde Cesar ve kimliğini bilmediğiniz birisi sizi arayacak. Şimdilik bu yeni adama gidelim.
Ödül : 25,000$ + Saygı. Desert ve Las Venturas görevleri de açıldı.

F. ZERO RC, I NOW HATE DAVID CROSS WITH A BURNING PASSION

Bu görevler de tamamlamak için şart değil. Zero'nun görevlerini tamamlamak için 30,000$'a dükkanını satın almalısınız.

1. *Air Raid*
Sadeec son bir dakika için en az %25 sağlık ayırmaya gayret edin, gerisi sizin uçuş kabiliyetinize kalmış. Uzak mesafeden daha kolaylaşıyor işiniz.
Ödül : 3,000$
. *Supply Lines...*
Bu görevi almadan önce uçuş okulunu bitirin çünkü gerçekten zor. Zero sizden Berley's Mail Order Division'ını yok etmenizi istiyor, kuryelerini vuracaksınız.

İlerideki van ile başlayın. araçtan çıkar çıkmaz adamı vurun. Dönün ve bisikletli adamı vurun. Sonra doğuya dönün ve van'ı yakalayın. van'ın önüne geçin ve ateş alıncaya kadar ateş edin. Sonra kuzeye yönelin. Snachez'de de bir yolcu var, bunu da mümkün olduğunca hızlı halledin. Geri dönün ve Zero'nun terasına inerek görevi tamamlayın.
Ödül : 5,000$

3. *New Model Army*
Helikopteri kullanacaksınız, aşağıdaki üç görevi sınırlı zamanda tamamlamalısınız.
1. Varilleri hareket ettirin.
2. Kalasları yerleştirin
3. 3 tankı imha edin.
Önce tankları patlatıp sonra kalasları yerleştirerek daha kolay tamamlayabilirsiniz.
Ödül : 7,000$ + Zero's RC günde 5,000$ yapacak.

G. BACK TO SCHOOL, MORE LIKE DRIVING UNIVERSITY FOR THE GIFTED
Altın kazanmak şart değil, bronz da idare ediyor. Ama zevk ve zaman sizin tabii ki.. Bunları yazmıyorum, tamamen becerinize kalmış, zaten çok gerekli değiller.

1. *The 360*
2. *The 180*
3. *Whip and Terminate*
4. *Pop and Control*
5. *Burn and Lap*
6. *Cone Coil*
7. *The 90*
8. *Wheelie Weave*
9. *Spin and Go*
10. *P.I.T. Maneuver*
11. *Alley Oop*
12. *City Slicking*

Bronz: Super GT
Gümüş : Bullet
Altın: Hotknife

VII. *The Desert Walkthrough*

A. MYSTERY MAN!!!, OK, IT'S MIKE TORENO, ENOUGH OF THAT CRAP

1. *Monster*
6:30 dan daha kısa sürede 35 checkpointten geçmelisiniz.
Ödül : 5.lik için 1,000$, 4.lük için 2,000$, 3.lük için 3,000$, 2.lik için 4,000$ ve 1.lik için 5,000$
2. *Highjack*
Zamanınız kısıtlı, acele edin. Bir motor atlayıp ta gaz San Fierro yoluna çıkın. Kamyonun yanında 5-10 saniye kadar kalın, Cesar kamyona atayacak. Şoförü öldürüp kontrolü ele alınca siz de atlayın.
Ödül : 7,000$

3. *Interdiction*
BF Injection'ı alın ve kırmızı noktaya gidin. Roketi alın ve bir araca atlayın. Yukarı tırmandığınızda helikopterleri indirin, heli malı uzak noktaya bırakacak. Gidin ve malı alın.
Ödül : 1,000$

4. *Verdant Meadows*
Sea Sparrow'u alın ve Verdant Meadows 'a gidip satın alın. 80,000$ 'ye patlayacak bu size.

B. Learning to Fly
Burası da sizin becerinize kalmış, anlatacak bir şey yok, sadece kontrollere alışıp tamamlayın..

1. *Takeoff*
2. *Land Plane*
3. *Circle Airstrip*
4. *Circle Airstrip and Land*
5. *Takeoff Helicopter*
6. *Land Helicopter*
7. *Destroy Targets*
8. *Loop-the-Loop*
9. *Barrel Roll*
10. *Parachute onto Target*

Bronz : Rustler (hangarda)
Gümüş : Stuntplane (hangarın dışında)
Altın : Hunter (helikopter pistinde)

C. AIRSTRIP MISSIONS, DAMN MIKE TORENO IS AWESOME

1. *N.O.E.*
Airstrip-Angel Pines-Airstrip yolunu yapacaksınız. Görülebilme metreniz var, full yapmamaya çalışın. En iyi yol San Fierro koyunun batısından San Andreas'ın batı kıyılarından dolaşmak. İnişte takımları indirmeyi unutmayın.
Ödül : 15,000$

2. *Stowaway*
PCJ-600 ile uçağın arkasına atlamalısınız! Başardığınızda motordan inin ve silah kullanmadan işinizi görün. Adamlardan birinden paraşütünü alın ve işinizi bitirdikten sonra atlayın.
Ödül : 20,000$ + In-Game Map tamamen açıldı.
3. *Black Project*
Dürbünlerinizin ısı görüşünü açın ve sniper rifle ile indirebildiğiniz kadar adam indirin. Stealth veya AK47 ile içeri dalabilirsiniz, size kalmış. Yeter ki havalandırmaya ulaşın ve aşağı atlayın. İçinde büyük radar olan odaya kadar item toplayın ve standart temizliğinizi yapın. SAM'lerin bağlatıları kesmek için ortasına gidin. Laboratuara kadar yine ortalıkta dolaşın. Bilim adamından anahtarını alın ve ilerleyin. Jetpac ile çıkın.

4. *Green Goo*
Trene gidi ve silahlı olan her şeyi vurun. Trenin arkasından başlarsanız daha kolay oluyor. Yeşil kutuları vurduktan sonra yeşil zımbırtıları alın.
Ödül : 20,000$ + Havaalanı günde 10,000$ yapacak.

D. CESAR VIALPANDO, LET'S STEAL CARS ESE

Back to School ve Yay Ka-Boom Boom 'u tamamlamalısınız. Oyunu bitirmek için gerekli değil.

1. *Zeroing In*
Arabaya çok fazla hasar vermemeye çalışın, geri garaja götürürken ok zorlanabilirsiniz.
Ödül : 5,000$ + Saygı. WheelArch Angels'da modifikasyon yaptırabilirsiniz.

2. *Zeroing *
Cesar'ı takip edin. Nitro'yu sadece Cesar kullandığı zaman kullanın.
Ödül : 5,000$ + Saygı.

3. *Customs Fast Track*
Vinci kullanmaya alışmak için biraz takılın içeride. Çok yüksekten bırakırsanız kargoyu kırılıyor ve başarısız oluyorsunuz. Araba üçüncüde olmalı, adamlar gelirse sorun değil, hepsini öldürün ve devam edin.
Ödül : 10,000$ + Saygı.

4. *Puncture Wounds*
Badlans'ın orada bulacağınız arabaya doğru hızlı bir sürüş yapın. Önüne kesici şeyi atmaya çalışın. Sınırsız zamanınız ve üç denemeniz var panik yapmayın.
Ödül : 5,000$ + Saygı. Wang Cars günde 8,000$ basacak

VIII. *Las Venturas Walkthrough*

Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:09   #22 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

A. WU ZI MU, BLIND TRIAD LEADERS ARE FUNNY TEEHEE

1. *Fender Ketchup*
Bir Mafya üyesini korkutacağız. Tırsık-Metre'miz var bu sefer Hızlı sürün. Ters şeride girin. El freni ile dönüşler yapın. Stunt olayını abartın. Adamı yeterince korkuttuğunuzda görevi tamamlayacaksınız. Arabayı kumarhaneye geri götürün.
Ödül : 5,000$ + Saygı

2. *Explosive Situation*
Patlayıcılara ihtiyacınız var. Ocağa gidin ve kırmızı noktaya park edin. Dumper'a atlayın ve 4 tane kutuyu parçalayın, her birinden dinamit alın. Sanchez'e atlayın ve checkpoint'lerden sırayla geçin. Sonra da dinamiti teslim edin.
Ödül : 7,000$ + Saygı. Quarry Sub Görevleri açıldı.

3. *You've Had Your Chips*
Fabrikaya gdin ve doğu tarafından girin. mavi Admiral'e yaklaşınca saldırmaya başlayacaklar. AK/M4 ile arabanın yanında kalın. Daha sonra fabrika içinde dolaşmaya başlayın. Makineleri parçalayabilirsiniz. Temizliğiniz bittikten sonra kumarhaneye geri dönün.
Ödül : 10,000$ + Saygı.

B. THE TRUTH, NEVER LET BRITS GETS HIGH, EVER

Four Dragons'ta, The Truth bir tek görev için sizi çağıracak.

1. *Don Peyote*
Dört kapılı bir araba alın ve haritada bipleyen yere gidin. Turistleri alın ve Snake Farm'a götürün. Dırdır ederlerse gebertin gitsin. Sonra Mafia Kumarhanesine gidin ve Ken Rosenburg ile buluşun.
Ödül : Mafya Kumarhanesinden görevler alabilirsiniz.

C. KEN ROSENBURG, HEY, I REMEMBER THIS GUY

1. *Intensive Care*
Bir çete liderini et fabrikasına bırakacağız. Hastaneye gidin, oradan da ambulansların peşine düşün. 3 tanesinden birinde olacak. İçindekileri dışarı çıkartmak için biraz hasar verin -tamamen patlatmayı sonra kullanacaksınız. Temizliğinizi yapın ve ambulansı et fabrikasına götürün.
Ödül : 5,000$ + Saygı

2. *Meat Business*
Tüm şahitleri öldürmeniz gerekiyor. AK veya Hitman ile daha kolay.. Üçüncü odadaki kutu üstündeki adamları atlamayın. İşiniz bittiğinde geriye, kumarhaneye dönün.
Ödül : 8,000$ + Saygı. Woozie ve Madd Dogg patron oluyor.

3. *Freefall*
Dışarıdaki motoru alın ve havaalanına gidin. Hangarda güneydoğu yönündeki armor'u alın. Uçağa atlayarak haritadaki noktaya gidin. Gelen uçağı gördüğünüzde arkadaki "corona" ya doğru uçun. Önce dört korumayı sonra pilotu öldürün. sonra uçakla geri gidin.
Ödül : 15,000$ + Saygı. Madd Dogg'dan görev alabilirsiniz.

D. OFFICER FRANK TENPENNY, HEY, I REMEMBER HIM TOO

1. *Misappropriation*
Dağa tırmanın ve uzak mesafede araçtan çıkın. İlk atışınızı roketle yapın sonra AK47 ye geçin. Ajanı takibe başlayın. SMG ile de indirin. Çantasını alınca görev bitecek.
2. *High Noon*
Bu görevi almadan önce Freefall ve Misappropriation 'u tamamlamalısınız. Pulaski'yi takip ederek arabasını patlatın. Dışarıya çıkarsa da istediğiniz şekilde öldürün.
Ödül : Saygı

E. SNOOP DOGG, OH, MY BAD...I MEAN, MADD DOGG -- WOOF

1. *Madd Dogg*
Şoförü öldürün ve yeni noktaya ilerleyin. "?"
Ödül : Saygı

F. SALVATORE LEONE, IT'S LIKE A REUNION OF EVERYONE WE EVER KNEW

1. *Saint Mark's Bistro*
Green Goo, Freefall, High Noon, ve Madd Dogg görevlerini tamamlamalısınız.

Havaalanına sürün ve Liberty City'ye gidin ve St. Mark'a girince ateş etmeye başlayın. Balkondakilere el bombası ve molotov atabilirsiniz. Alta inin ve önünüze çıkan herkesi öldürün. Sonra Las Venturas'a geri uçun.
Ödül : 20,000$ + Saygı.

G. THE HEIST, IT'S LIKE OCEAN'S ELEVEN BECAME A VIDEO GAME AND THAT VIDEO GAME IS CALLED SAN ANDREAS

1. *Architectural Espionage*
Kameralı olan bir turisti öldürün. Kamerayı alarak Department Of Planning'e gidin. İçeri girmek için silahlarınızı bırakmalısınız. Resepsiyon ile konuşun ve sonra çatıya çıkın. Korumaları uzaklaştırmak için bir alt kattaki vanaya vurarak alev almasını sağlayın (?) Yukarı çıkın ve fotoğrafları çekin. Lobi'ye inin ve sonra kaçın. *** veya **** olacaksınız.

2. *Key to Her Heart*
Kurpiyer kızı takip edin. Sex Shop'a kadar. "Gimp" kostümü giyin ve çıkın, sizinki çalınmışsa bi tane çalın ve Prickle Pines'a kadar kızı takip edin. Gerçek "gimp" çıkınca öldürün ve vibratörünü alın. 14:00 - 18:00, veya 2:00 - 10:00 saatlerinde evde olması gerekiyor. %33 'e geldiğinde sizi arayacak. Eve girin ve anahtarı çalın.
Ödül : Saygı

3. *Dam and Blast*
Havalanına gidin ve Nevada'yı alın. atlama noktasına gidin ve kırmızı noktaya atlayın. Bıçak ile iki korumayı öldürün, sonra içeri girin. İçerideki korumalarda ateşli silahlar yok. Patlayıcıları yerleştirin ve çıkışa yönelin.
Ödül : Saygı
4. *Cop Wheels*
Sadece taktik yazacağım, uygulayıp uygulamamak size kalmış: Linden Station -> Las Venturas Airport -> Roca Escalante -> Julius Thruway East. Motoru çaldığınızda "Packer" a gidin. Atlayın, çalın ve tekrar edin. Polis kaçarsa vurmayın. Yakalayın ve bayıltın. Dört kere tekrarlayacaksınız.
Ödül : Saygı

5. *Up, Up, and Away!*
Üsse gidin ve içeri ambara girin. İçerisi tehlikeli, korumaları teker teker indirin. Sağa taraftaki item'ları almayı unutmayın. Helikoptere giden yoldaki herkesi öldürün. Minigun ile gelenleri de temizleyin. Sonra Leviathan'ı çalın. Van'a gidin, sonra Verdant Meadows'a uçun. Binalara çarpmamasına dikkat edin. Bir işarete vanı bırakın diğerine inin.

6. *Breaking the Bank at Caligula's*
Çook uzun bir görev. Millie'den anahtarı almanız gerekli, ayrıca Saint Mark's Bistro da tamamlanış olmalı.

Kumarhaneye girmeden önce silahlarınızı bırakın, Jenaratör odasına doğru koşmaya başlayın. Havalandırmaya gaz bombalarını atın sonra gece görüşüne geçin. Servi kapısına gidin, sağdan devam edin ve vinci alın. Kapı önüne park edin ve kaldırın. Kamyonet içieri girdiğinde görevinizin diğer bölümü de başlayacak. MP5 veya Micro-SMG ile gördüğünüz herkesi indirin. Aşağı kata inin Zero isze bağırdığında jeneratörlere geri çıkın. patlayıcıları yerleştirip patlatın ve aşağı inin. Kasadan armor'u alın, temizliğinizi yapın ve merdivenlere dikkat edin. Sonra kumarhaneye, Zero'nun yanına geri dönün. Servis asansörüne yaklaşmanıza engel olacak korumaları öldürün. Kırmızı noktada durun. Merdivenlerden çıkarken engellemeye çalışanları da öldürün. Çatıya çıkacağız. Paraşütü bulun. Sizde zaten bir tane olsa bile gerekli. Karşıdaki çatıya konmalısınız. SWATları öldürün, helikopterleri indirin, "chopper" ı çalın ve Verdant Meadows'a uçun. ""Kırmızı noktada durun ve sahneyi izleyin.
Ödül : 100,000$ + Saygı

IX. *Return to Los Santos Walkthrough* (just started)

A. OPENING MISSION, HOME...WE'RE COMING HOME AGAIN

1. *A Home in the Hills*
Malikaneye, helikopter pistinin yanına inin. Assault Rifle'ınızı çıkartın. Ve büyük bir temizliğe başlayın. Sonra heli'nin yanından armoru alşın ve içeri girin. Oda oda dolaşarak içerdekileri öldürün. Merdivene ulaştığınızda aşağıya patlayıcılar sallayabilirsiniz. İhtiyacınız varsa mutfakta health var. Sonra Big Poppa yı takibe başlayın. SMG ile önünüze çıkanları temizleyin. "Dışarı çıkmak için Madd Dogg's Rhymes daki yolu izleyin." Arabayı alın ve takibe devam edin. Yakalayıp gebertin.
Ödül : Saygı + Malikane
1. *Vertical Bird*
"Botu askeri bota sürün, çıkın ve öteki taraftan suya atlayın, iskeleye kadar yüzün." SAMleri kapatın (kırmızı noktalar) ve Hydra'ların olduğu yere gidin. İki Hydra'yı patlatın ve ikinciye atlayın. Kontrolleri heli veya uçak gibi. R1 ile hedef tesbiti yapı ve L1 ile ateş edin. Takip eden Hydra'yı patlatın. Görevin geri kalanı ne kadar iyi bir pilot olduğunuzla ilgili.
Ödül : 50,000$ + Verdant Meadows'ta bir sürü araç

2. *Home Coming*
Polis karakolundan Sweet'i alın ve Groove Street'e bırakın. Buradaki Balla'ları da öldürün.
Ödül : Saygı

3. *Cut Throat Business*
Sadece OG Loc 'u takip edin. İskeleye varınca araç değiştirip Go-Kart'a bineceksiniz. Takip sonundaki sahneyi izleyin.
Ödül : Saygı

C. SEAN "SWEET" JOHNSON, LET'S DISGUISE TURF WARS AS MISSIONS

1. *Beat Down on B-Dup*
B-Dup'un evine gidin, orada Glen PArk'a gitmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Çete savaşı başlayınca Sweet'i kendinize yakın tutun. B-Dup'ın evinde hareket eden her şeye iki kurşun monte edince B-Dup ve Bear'i karşılamak için işarete gidin.
Ödül : Ispanaklı börek desem inanmayacaksınız. Zaten değil. Sadece saygı.

2. *Grove 4 Life*
Başka bir çete savaşı. Yanınıza OG üyelerinden birkaç tane alın ve Idlewood'a gidin. Bitince Sweet'i eve götürün.
Ödül : 10,000$ + Saygı

Önemli not: Bundan sonra ilerlemek için Los Santos'un en az %35 ini ele geçirin.

D. THE RIOTS, THE HILLS OF LOS SANTOS ARE ****ING BURNING

1. *Riot*
Sweet'in arabasına atlayın ve tek parça halinde eve gidin. Hepsi bu.
Ödül : Saygı
2. *Los Desperados*
Dört kapılı sağlam bir arabayla başlayın buna. İki OG alın ve arabaya binin. Unity Station'a gidin ve "Varrios"'u alın. Görevin geri kalanı sadece öldürmek.
Ödül : Saygı

Not: Şu ana kadar %99 'un üstünde olmalısınız. Eğer değilseniz geriye bakıp kontrol edin. Sweet sizi arayacak

3. *End of the Line*
Son!
Big Smoke'un fabrikasına gidin. Sweet'i korumak zorunda değilsiniz. Sağlam bir yer bulun ve gördüğünüz SWAT'ları indirin. Görmedikleriniz için ise ortaya çıkın. SWAT tankını alın ve fabrikadan içeri girin. Sonradan kapıdan dalın.

Not: Oyunda sadece burada tankı alıyorsunuz, ileride oynamak isterseniz burada save edin.
Big Smoke'a ulaşmak için dört kat var. İlki güvenlik bölgesi. Bu katların hepsinde armor ve health var ama mümkün olduğunca az alın bunları. Bir odaya girdiğinizde içeri hemen dalmayıp inceleyin. Shotgun'lu gruplar molotov 'unuzun ilk hedefleri olmalı. İkinci kat laboratuar. patlayıcı varilleri patlatın. Üst kısımda da adam var, büyük sorun olabilirler, alt katı iyice temizleyin. Üçüncü kata merdivenlerle çıkın, Balla 'ların çoğu kapılar arkasında saklanmış olacak. Kapıyı açar açmaz içeriye biraz mermi gönderin. Big Smoke'un heykeline gelince, kendisine de iyice yaklaşmış olacağız. Almadığınız armor ve health'ler burada işinize yarayacak.
Smoke büyük bir zırh giyiyor. Işıklar sönecek ama yine de kırmızı crosshair ile yerini tespit edebiliriniz. Öldürmek için birkaç şarjör M4/AK boşaltmanız, bir iki tane de molotov atmanız gerekebilir.

İşiniz bittiğinde, dışarı çıkmak için sadece 7 dakikanız olduğunu göreceksiniz. Hemen armor'u ve gece görüşlerini alıp fırlayın. Yolunuza çıkanları da temizleyip dışarı çıkın ve Tenpenny'nin yangın arabasını izlemeye başlayın. Sadece takip edin. Yanınıza gelen araçlara ateş edin.
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:09   #23 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Medal of Honor: Allied Assault Spearhead

--------------------------------------------------------------------------------

Spearhead'i oynamaya başladığınızda Malkoçoğlu ya da Rambo gibi düşmanların üstüne gidemiyorsunuz. Üstlerinizin istediği doğrultuda hareket etmek zorundasınız. Oyunda dikkatimi çeken diğer bir nokta hem kendinizi hem de ekibinizi çok iyi korumak zorundasınız. Pusulanızın okunu oyun sırasında dikkate alın hayat kurtarıyor. Size bu tam çözüm kadar yardımı olacaktır. MOH:AA'da "tab" tuşu ile görev sıranızı takip edebiliyordunuz. Aynı özellik Spearhead'de de bulunuyor.

Bölümler arasındaki sinematik görüntüler sizi İkinci Dünya Savaşı atmosferine hazırlıyor. MOH:AA'da Normandiya çıkarmasına üçüncü bölümde katılıyorduk. Spearhead'de ise Normandiya çıkarmasına direkt ve havadan katılıyoruz. Hazırsanız, başlıyoruz.

Mission 1: Operation Overlord

1944, Normandiya'dayız. Uçuştan atlayıncaya kadar kontrol sizde olmayacak. Kontrol size geçtiğinde ise tetikte olun. Ahırın içinde "e" tuşu ile paraşütünüzü kesin. Sis bombası sizin isinize yarayacak çünkü sağ tarafınızda iki alman size ateş ediyor. Masanın üstünden medic ve cephaneyi alin. Pencerenin dışından size ateş açılacak. Duyduğunuz ses uçak savar (AAGUN) silahının top mermisi sesi. Dışarı çıktığınızda hedefin hem karsısından hem de yanınızda size ateş ediliyor. Suyun içinde eğilerek ilerleyin. Sağdaki eğimli topraktan adamları halledin ve AAGUN'in kontrolünü ele geçirin. Sol taraftan bir kamyon adam gelecek. Kamyonun önü gözüktüğü an ateşe baslayin. Askerler o kamyondan inmemeli. Kamyonu hallettikten sonra topraklı yoldan ilerleyin. Sağdan ve soldan yol boyunca size ateş açılacak. Size tavsiyem ağaçları kendinize siper edin.

Üç yol ağzına geldiğinizde soldaki makinelinin arkasına geçin. Arkanızdan dört asker size yaylım ateş açacak. Askerleri halledin ve ilerleyip ekibiniz ile buluşun. Takım lideri ile konuştuktan sonra AAGUN'in başına geçin ve tankı halledin. Ekibinizin yanına gidin konuşmadan sonra cephaneyi toplayıp Takım liderini takip edin. Loading...

Takım liderini koruyun, o ölürse kaybedersiniz. İlk önce degirmenin içini ve üst katini halledin. Size tavsiyem önce pencereden içerdeki üç askeri halletmaniz, böylece takımınızı tehlikeye atmamış olursunuz. Yukarı çıktığınızda bir ya da iki asker var. Pencereden uzaktan size ateş edenleri tespit edin. Çevredeki yarıklar siper almak için ideal. Değirmenden sonra sağdaki evi temizleyin, içerde en az beş asker sizi karşılayacaktır. Evin arkasından çıktığınızda hemen yandaki ahıra girin. Cephaneyi ve medic'i alın. Dışarı çıkıp topraklı yoldan ilerleyin. Karşınıza küçük bir müfreze çıkacak. Hem evin arkasından, hem sağ, hem de soldan ateş açılacak. İlk imha edeceğiniz top büyük evin hemen solundaki ahırda bulunuyor. 10 sn.de patlama gerçekleşecek. Patlamadan sonra tarlayı geçip kanalizasyon girişine ulaşın. Size yol açılacak. Kanalizasyondan çıktığınızda sol taraf kapalı. Sağdan önce barakadaki adamları halledin. Ahırın içinde üç asker olacak. Arkada da iki asker daha olacak. Karşıdaki tahta kapıya doğru yaklaşırken, takım lideriniz ön plana çıkacak. Ağır bir çatışmaya hazırlanın.

Soldaki ikinci kapıya takım lideriniz ile yerleşin. Diğer ekip evin içini temizlerken siz karşı ahırı ve pencereleri halledin. Daha sonra evin içine girip üst katta ekibiniz ile buluşun. Takım liderinizden emirleri alın ve harekete geçin. Topun yanında üç asker olacak. Topu patlattıktan sonra topun arkasındaki merdivenlerden kayığa ulaşın. Loading...

Kayıkta yavaş yavaş süzülüyoruz. Sağ sağlim karaya çıkmaya bakın. Karaya çıktığınızda ben diyim beş siz anlayın on askerle çatışmaya gireceksiniz. Motorlu bir nazi de kaçıp diğerlerine haber verecek. İlk evin üst katlarına çıkamıyorsunuz. Topraklı yoldan ilerleyin, nispeten ilkine nazaran daha hafif bir çatışmadan sonra ikinci eve girin. Üst katın balkonundaki subayı halledin. Arkanızdan asker gelebilir. Dışarı çıkıp, takım liderini izleyin ve koruyun. Soldan, sağdan otomatik makinelilerle size ateş açılacak. Tankın çıktığı duvarın bahçesinde AAGUN bulunmakta. Tankı AAGUN ile halledin ve AAGUN'i imha edin. Mezarlık bölümünde de iki asker olacak. Topraklı yol üstünde iki asker olacak. Sağdaki ikinci binanın altında iki asker olacak. Paraşütle atılmış olan kasanın içinden beş bombayı alın. Çitli evin arkasındaki barakadaki telsizi patlatın. Duvardaki delikten ilerleyin. Kamyonun çaprazında makineli ve iki askeri halledin ve soldaki eve girin. Soldaki evin tam karşınızda kilise olması lazım. İçerdeki üç askeri halledin ve yukarı çıkın. Balkondan aşağıya atlayın ve ilerleyin. Tren istasyonuna geldiğinizde kulübelerden size ateş açılacak. Çevreyi temizledikten sonra köprünün kollarına dört bombayı yerleştirin (Dikkat size dogru gelen bir grup asker var). Kulübelere doğru kaçın. Treni imha etmeyi başardık. Görev tamamlandı.

Mission 2: The Ardennes Forest

Belçika'dayız. Ekibinizle konuştuktan sonra yola devam edin. İlerlerken ağaçları ve kayaları siper olarak kullanın. Ekibinizi de koruyun. Soldan üç ağaç geçtiğinizde büyük kayanın yanında siper alin. Sağdaki ağaçların arkasında üç asker olacak. Soldan devam edin. İki askeri halledin. Sol taraftan size Nebelwerfer ateş açacak. Başında tek bir asker var. Askeri halledip Nebelwerfer'in basina geçip düşman tankını halledin. Tank, soldan gelecek. Tankı hallettiğinizde takım lideri size sticky bomba verecek. Fitilli olan Sticky bombaları Berlin'de de çok kullanacağız. Nebelwerfer'i sticky bomba ile patlatın. Sol taraftaki tepeye dogru dikkatlice ilerleyin. İki askere dikkat. sağdaki yolun sonunda ikinci Nebelwerfer var. Nebelwerfer'i halletmek kolay siz tanka dikkat edin. Tanki sticky bombaları ile daha sonra Nebelwerfer'i halledersiniz. Nebelwerfer'in yanındaki kulede tek adam var. Geri dönüp tank enkazının arkasindan yola devam edin. Solda üçüncü Nebelwerfer'i göreceksiniz. İmha edin ve ilerleyin. Sağdaki tümseğin üstünde dördüncü Nebelwerfer var. Tanki Nebelwerfer ile halledin. sağdan ve soldan yaylım ateş altında kalacaksınız. Dar yoldan ilerleyin. Karşınızda askeri kamyon devrilecek. Kamyonun içinden üç asker çıkacak. Askerlerin makinelinin başına geçmesine izin vermeyin. Makineliyi kontrolünüze alın. Arkanızdan gelebilirler. Şimdi tellerin öbür yanına geçicez. Soldan ilerleyin. Tek başınızasınız. Simdi kamyonu bulmanız gerekiyor. Daha eve girmeden. Hoşgeldin komitesi sizi karşılayacak. Evin içinde sadece üst katta medic var, ve tabii askerler...

Evden dışarı çıktığınızda (tellerin öbür tarafındayız) sağdaki üç askere dikkat edin. İki büyük kapısı kapalı garaj göreceksiniz. Soldaki büyük kapının ardındaki tanki uçurun. Hemen yanındaki garajda ise aradığımız kamyon bulunmakta. Dört asker halledin. Loading...

PzV41 tank savar ile içi asker dolu bir kamyonu tanklara, sniper ve askerlere karsı korumanız gerekiyor. Yalnız aracı sizin kullanmamanız ıskalamanıza yol açabiliyor. İlk anayola çıktığınızda soldan bir, sağdan da iki tank gelecek. Kule ise solda kalıyor. Uçurum kenarına geldiğinizde aşağıya yaylım ateş açın çünkü Nebelwerfer var. Koruduğumuz kamyon önümüzden geçtiğinde aşağıya kayıyoruz. Hemen kuleyi halledin. Sağdan iki, soldan üç tank gelecek. Güvenli bölgeye ulaştığınızda bölüm bitiyor. Loading...

Tam bir cephe savaşı vereceğimiz bir bölüm. Ağaçların bu bölümde pek bir fonksiyonu yok. Top ateşinden korunmak için çukurları kullanın. Bu bölümde amacımız yaralı komutanımız için doktoru sağ salim yanına getirmek. Diğer görevimiz ise düşmanın hattınıza girmesini engellemek. Bir tek asker bile hattı geçerse bölümü kaybediyorsunuz. Kahvemizi içerken kafamızda patlayan bombayla görev başlıyor. Ardından pusulayı izleyip komutanımızın yanına gidin. Size "doktoru bulup getirmenizi" söylüyorlar. Doktor bizim kamp sahamızda. Pusulaya göre doktoru bulup komutanımızın yanına geldiğinizde size yeni bir görev veriliyor. Üstünüzünü izleyip, Cephede savaşan arkadaşlarınızın yanına gidin. Sizden önce sağ tarafı tutmanız istenecek. Havan topu burada çok işinize yarıyor. Ardından sol tarafa geçin ve hemen bazukayı alın. Az sonra tankı uçuracağız. Sol tarafı da koruduktan sonra bizden tekrar sağ tarafa geçmeniz istenecek. Sağ tarafa doğru ilerlerken hemen solunuzdaki tanki uçurun. Genelde ortadan saldıracaklar. İkinci tankı uçurduğunuzda aynı yerde kalıyorsunuz. Çok fazla bir saldırı olmayacak. Son tanktan sonra görev tamamlanıyor. Loading...

Yılbaşı sabahı. Ekibimizle konuştuktan sonra hiç durmayacak top ateşi altında görevimize başlıyoruz. Eğer sabit bir noktada kalarak savaşırsanız ya da takım liderinizi koruyamazsanız. Kaybedersiniz...

Sağdan ilerlerken çukurlar ve kayaları siper olarak kullanın. Kulübenin önündeki makineliye dikkat edin. Kulübenin içini temizleyin ve bazukayı alıp dışarı çıkın. Kulübenin arkasindan yıkılmış ahırın içinde takım lideriniz ile buluşun ve kilisenin içine girin. İçerde dört asker üst katta da üç asker olacak. Üst kata çıktığınızda kutuları kullanarak kırık merdivenden tavan arasına çıkın ve sniper'i halledip. Kiliseyi terk edin. Takım liderinizi takip edin. Makineliye ve tanka dikkat edin. Soldan üç asker gelecek. Takım lideriniz sizi daha büyük bir binaya ulaştıracak, ama bu sefer sizinle içeri girmiyor. Evin içindeyken koltuğun arkasından bile asker çıkabiliyor.

Dikkat... Eve girdiğinizde solda ve sağda kapı bulunuyor. Sol kapıdan devam edin. Dört askeri halledip yukarı çıkın. Sağdan 2, 3 ve en dipteki oda da asker var. Çatıya çıkın ve üç askeri halledip aşağıya inin. Merdivenlerin altındaki kapıdan diğer kata geçin. Bu kapı az önce eve girdiğinizde sağdaki kapıdan ulaşacağınız yere açılıyor. sağdan 2,4 ve en dipteki oda da asker var. Aşağıdaki askeri de halledip dışarı çıkabilirsiniz. Hemen karşınızdaki makineliyi de halledin. Solunuzdaki binadan tek bir asker çıkacak. Devam edin. Takımımız AAGUN başında bulunuyor. AAGUN ile avcı bir uçak indirmemiz gerekiyor. Görev tamamlandı.

Mission 3: Heart of The German Empire

Yağmurlu Berlin akşamında yeni görevimize başlıyoruz. Tam arkadaşlarımızla konuşurken bombardıman başlıyor. Sağdan devam edip köprüyü geçin. Köprünün üstündeki üç askere dikkat. Kamyonu siper yapın. Makineliyi halledin. Size doğru yaklaşan bir kamyon var. Askerleri halledip kamyonu patlatın. Fitil sönerse, üzerine ateş etmeniz yeterli olacaktır. Soldan devam edin. Sağda yıkılmış binanın ikinci katında yanan varilin yanında sniper var. İlerlerken dikkatli olun sniperlar namlularını size çevirmiş durumdalar. Tanka dikkat. Kamyonun yanında yerde duran kağıdı alın. Kamyonu patlatın. Arkanızdaki sütunlu binaya girin. Gelen tankı bu tanksavarla halledebilirsiniz. Tankın geldiği yoldan devam edin. Üç askeri halledin. İki binanın arasından geçip, önünde gri araç duran binaya girin. Üç askeri halledin. Dışarı çıkıp ilerleyin. Asker dolu bir kamyon size doğru gelecek. Sağda ve solda sniper var.

İlerleyin, tankı halledip soldaki gri arabanın önünde durduğu binaya girin. Üç askeri halledin. Yukarı çıkın. Birinci katta sağdaki ilk kapıdan girdiğinizde bir kasa bulacaksınız. Kasanın şifreleri soldaki ikinci odada bulunuyor. Kasanın içinden kağıtları alın. Dışarı çıkıp askerleri halledin. Loading...

Son bölüm. Bu bölüme başlarken kontrolümüzde bir tank var. Mouse'un sağ tuşuyla makineli ve top mermisi arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Burada askerlere, tanklara ve tanksavarlara dikkat edin. Özellikle askerlere çünkü pencereden hatta balkonlardan bile size bazuka saldırısı yapacaklar. İlk solunuzda bezin var. Sağdan ilerleyin. Pusuladan sapma yapmış olabilirsiniz. İlerlerken soldan devam edin. İki binanın arasından geçip ilerleyin. Telsizden yeni görevimiz söyleniyor. Köprüye doğru ilerlerken karşı köprüyü yıkın. Rusların yanina dönün. Pozisyon alin. Sadece yarim yıkılmış köprüden dört tank gelecek. Biraz dayanın, karşı tarafta 2-3 tank daha patlattıktan sonra hava desteği geliyor. Uçak köprüleri yıktığı zaman Tankınızı askerlerin yanına doğru sürün. Görevi tamamlandınız. Muhteşem sinematik bir demoyla oyunu bitirdik
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:09   #24 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Mafia: The City of Lost Heaven

--------------------------------------------------------------------------

Karşınıza böyle bir oyunun tam çözümüyle ilk kez çıktığım için çok mutluyum. Oyun 20 ana bölüm ve bunların alt bölümleriyle birlikte toplam 98 bölümden oluşmakta. Ben bu çözümü yazarken alt bölümleri değil, onların bağlı olduğu ana bölümün başlığını yazacağım. Siz takıldığınız yeri o bölümün paragrafını okuyarak bulabilirsiniz. Şimdi size kısaca oyun boyunca yararlı olacak bazı bilgileri vermek istiyorum;

Oyunda araba kullanırken 40 mph'nin (60 kph) üzerine çıktığınızda polise yakalanıyorsunuz. Bunu önlemek için F5 tuşunu kullanabilirsiniz. Ayrıca yolda yürürken mutlaka silahınızı H tuşu yardımıyla saklayın. Ayrıca gideceğiniz yönü net olarak belirlemek için Tab tuşunu kullanabilirsiniz. Çatışmalarda ise 2 kere üst üste sağ veya sol tuşuna basarsanız vurulma riskiniz de azalmış olur. Oyunda bölümleri bitirdikçe yeni arabalar eviniz sayılan barın garajına ve ayrıca Free Ride bölümüne konacaktır. Diğer özellikler ise genel FPS oyunlarındaki gibi. Şimdi oyuna geçebiliriz.


01 An Offer You Can't Refuse

Evet, oyuna başlıyoruz. Burada arabayı iyi kullanmanız gerekiyor. Arabayı bir yere çarpmadan ve sokak lambalarının açık olduğu sokaklarda gezinerek diğer arabadaki adamları yanınızdakilerin öldürmelerini bekleyin. Onlar ölünce gitmeniz gereken yöne hızlı bir biçimde yol alın.


02_01 The Running Man

Bu bölümde arabanıza binecek olan insanları istedikleri yerlere bırakınca küçük bir ara demo izleyecek ve saldırıya uğrayacaksınız. Hemen hızlı bir biçimde koşun ve koşarken de sık sık hızlı bir biçimde sağa ve sola driplingler yaparak mermilerden kurtulun. Yeşille gösterilen yollardan geçerek bara ulaşın. Artık bu bar sizin eviniz gibi olacak o yüzden buraya ev diyeceğim.


03_01 Molotov Party

Arabayla gösterilen yere ulaşın. Buranın yakınlarına gelince bilgisayar otomatik olarak save alacak ve yanınızdaki size bir şeyler söylecek.

Durun ve arabayı park edin. Karşı kaldırımdan işaretli yerin çevresinde bir tur atın. Garajın kapısında bir adamın beklemekte olduğunu göreceksiniz ve işaretli yerin arka tarafına da giden küçük bir ara sokak göreceksiniz. Buraya girin ve demir kapıyı açın. Çok dikkatli ve sissiz hareket etmelisiniz. Adama çaktırmadan 3 arabayı da parçalayın. Eğer fark edilirseniz gelecek olanları molotof kokteyli ile öldürün. İşiniz bitince arabaya dönüp bara doğru yol alın.

04_01 Ordinary Routine

Odadan çıkıp tamirciyle konuşun ve arabanın kapısını açma yöntemini öğrenin. Daha sonra garaj çıkışının olduğu yerdeki merdivenlerden çıkıp bölüm için gerekli olan silahınızı alın. Aşağıya inip etrafınızdaki iki kişiyle birlikte arabaya binip çıkışa yönelin.

Daha sonra gittiğiniz yerlerde siz inmeyeceksiniz. Yanınızdaki inip paraları toplayacak. 2 paketi de aldıktan sonra okla gösterilen yöne ilerleyin ve şehir dışından devam edin. Biraz ilerleyince yol haritaya sığmayacak ve kırmızı yazıyla bir uyarı alacaksınız ama siz devam edin.

Evet şimdi intikam zamanı. Hemen soldan kulübenin arkasına ulaşın ve yığılı duran kutuların üzerine çıkarak balkondaki kapıdan içeri girin. İçeri girer girmez sağdaki tuvaletteki adamı öldürün ve hemen sağdaki ilk kapıya girip tüfeği alın. Aşağıdakileri de temizleyin ve ara demo.

Az daha her şey mahvoluyordu. Hemen arabayı takip edin. Arabanın arkasından çarpmayıp onu durdurmaya çalışın. Biraz ilerleyince arabadan inecek ve size ateş açacak. Sizde inin ve onu da temizleyin.


05_01 Fairplay

Gene tamircinin yanına gidip kapısını açmayı öğrettiği arabaya binin. Bu kez de şehir dışına çıkacağız yol boyunca ilerleyin ve tünelin ucuna gelince durun. Kapıyı açacak olan adamı da yanınıza alıp dümdüz ilerleyin ve işte oyunun en hızlı arabası.

Arabayla hemen şehre ulaşın ve arabayla şehirde uzun bir süre dolaşın çünkü buna ihtiyacınız olacak. Daha sonra gösterilen yöne doğru gidin. Burada ufak bir ayrıntı vermek istiyorum; Gösterilen yer dikkat ettiyseniz hemen köprünün ayağının altında. Oraya giderken bu köprüden geçin ve köprünün üstündeki kalabalığı görünce arabadan inin. Ana o da ne! işte mafia farkı. Arabaya tekrar binip aldığınız yere geri bırakın. Ve bardan gelirken kullandığınız arabaya binip geri bara dönün.


06_01 Fairplay

Arabalardan birine atlayıp hemen yarış alanına gidin. Eğer bir önceki bölümde arabayla uzun süre dolaştıysanız olayı çözmüşsünüzdür. Yapmanız gereken, dönemeçlere gelince hız kesmek ve sadece döneceğiniz yönün tuşuna basmak. Eğer dönerken fren tuşuna sürekli basar veya ileri tuşuna da basarsanız spin atarsınız. Fazla hız yapmadan ilerleyin çünkü sizin arabanız onlarınkinden daha hızlı (Ben yarışı birinci olarak bitirdim. Bölüm atlamak için kaçıncılık istiyor bilmiyorum ama galiba sadece yarışı tamamlamanız isteniyor). Evet araba servisine geri gidin ve gösterilen yerdeki sarı arabayı alıp bara götürün ve bölümü bitirin.

07_01 Sarah

Şimdi görevimiz bu güzel kıza eşlik etmek. Biraz ilerleyince hazırlıklı olun çünkü ilk gireceğiniz ara sokakta kavga çıkacak. Kavga çıkınca hemen bıçağı kullanan adama yönelin ve bıçağı alarak oradakileri temizleyip Sarah'ın yanına gidin. Oradakileri de temizleyince yola devam edin. Ve işte o an. (Ayıp, bakmayın!)

Evet şimdi akşamın hesabını göreceğiz. Silahınızı alıp sarı arabaya binip gösterilen yere doğru yol alın ve işte ünlü Çin mahallesindeyiz. Adamla konuştuktan sonra adreslerini alıyoruz, hemen yola çıkıp oraya gidin. Garajın önüne gelince bir tekmeyle kapıyı açıyorsunuz. Burada silah kullanmayın yoksa oyun biter. Silahınızı ancak yanınızdaki kullanmaya başlayınca kullanacaksınız. Adamları bir güzel benzetin. Merdivenlerden aşağıya inince silahınızı hazırlayın ve yanınızdakinin ateş etmesini bekleyin. O ateş açınca hepsinin canına okuyun.

Evet hemen arabaya atlayın. Siz arabadayken ateş edebiliyorsunuz ama etmeyip yola konsantre olun, yanınızdaki onları haklayacak. Kısa bir kovalamacadan sonra arabadan inin ve bölümü bitirin.


08_01 The Whore

Evet otele doğru yol alın. Arabayı park edip içeriye dalın. Hemen 3. kata çıkın. Soldaki kapıdan girip, sağdan 2. odaya dalın. Demodan sonra 1 kat aşağıya inin ve sağdaki kapıdan girip, sağdan 2. kapıdaki bıçağı alın. Bir üst kata çıkın. Burada sürekli gezinen bir adam göreceksiniz. Onu arkadan vurun ve silahını alın (bu silahın mermisini idareli kullanın). Gelenleri temizleyip en alt kata inin ve barmenin durduğu yere gelip içerideki anahtarı alın ve ecza dolabına da göz atmayı unutmayın. Daha sonra en üst kata çıkın ve kapısının üzerinde "Director" yazan kapıdan içeri dalıp içerideki 2 kişiyi öldürün. Masanın üstündekileri alın ve demoyu izleyin.

(Buradan dediğim yere kadar hiç durmayın ve seri hareket edin) Hemen sağdaki duvar yardımıyla merdivenlere tırmanıp en üst kata ulaşın ve sağdaki balkon yardımıyla binanın ön cephesine dolaşıp kapıdan içeri girin ve hemen diğerinden çıkın. Sağa dönüp buradaki taş yardımıyla soldaki çatıya geçin (kapıdan çıkınca karşınızda kalan) ve soldaki kutunun olduğu yere yandaki duvar yardımıyla zıplayın. Hemen ilerideki duvarın arkasına gelin ve eğilin. Arkanızı dönüp geldiğiniz yöne baktığınızda neden hızlı hareket etmeniz gerektiğini anlayacaksınız.

Şimdi ters yönde ise çatının üstünde tek bir tane tüfekli polis var. Onu buradan haklayın. Ve hemen onun bulunduğu çatıya doğru kolanları kullanarak ilerleyin bu sırada hızlı olun çünkü geride bıraktıklarınız size ateş açacak. Bu çatıya da ulaşınca hemen soldan aşağıya inin. Biraz ilerleyince sağdaki çatıya inen taştan merdivene benzer duvarları göreceksiniz bunların bir basamağını inin. O da ne? içeri polis doldu. Hemen onları haklayın. Daha sonra çatıdakileri de haklayın ve en son olarak tüfekli polisin durduğu yere gelin. Silahını alıp soldaki tahta merdivenlere ulaşın ve demoyu izleyin.

Evet şimdi işimiz çok zor. Eğer dediğim silahın mermisini harcamadıysanız şanslısınız. Canınız azsa aşağıya inmeden önce ecza dolabına bir göz atın. Eğer canınız yeterli ise (bence dokunmayın ihtiyacınız olacak) aşağıya inin. Aşağıdayken hemen sola girin ve burayı üs kabul edip herkesi buradan öldürün. Bunları öldürünce içeriye birkaç tane daha adam girecek ki işte işin zor kısmı. Bunları haklamak için dediğim silaha çok ihtiyacınız olacak. Ayrıca burada çok hareketli olun, yoksa onlar sizi öldürür. Sürekli hareket halinde olarak ve sütunları siper alarak onları da haklayın ve ara demo.

Hemen karşıdaki arabaya binin ve arabayı hızlı bir biçimde bara doğru sürün. Burada size bir tavsiyem açılıp/kapanan köprüleri kullanmamanız.

09_01 A Trip To The Country

Gidip tamirciyle konuşup yeni arabanıza binip gösterilen yere doğru yol alın.

Kamyonların yanından ayrılıp ileri doğru gidin. Kırmızı hangarı geçince ileride 1 tane kamyon göreceksiniz ve yanına gidip ara demodan sonra herkesi öldürün. Ve geldiğiniz kamyonların yanına gidip oradakileri de öldürün.

Şimdi yanınızdakiyle birlikte etraftaki evlerden çıkacakları temizleyin. Daha sonra kırmızı hangara gidin ve içeridekileri de temizleyip en üst kata çıkın. Ara demodan hemen sonra bir alt kattan canınızı fulleyip en alt kata inip polisleri temizleyin.

Evet işimiz aslında çok kolay. Yapmamız gereken kamyonu ve daha doğrusu kendimizi korumak. Yaklaşan arabaların sürücülerini vurmanız yeterli olacaktır. Arabanıza binip bara doğru yol alın.


10_01 Omerta

Her zamanki gibi silahınızı alın, tamirciyle konuşun ve arabaya binin. Çin mahallesindeki adamımızla konuşup aldığınız adrese doğru yol alın. Buraya geldiğinizde arabadan inip ortadakiyle konuşun. Size adresi vermezse biraz pataklayıp adresi alın ve verdiği adrese doğru gidin. Burada arabayı iyi kullanın. Karşı arabaya ateş etmeden ve çarpmadan onu gideceği yere kadar takip edin.

Demodan sonra hemen kendinizi sağa atın ve arabadan kurtulun. Daha sonra girdikleri yere girip herkesi temizleyin. İçeridekiler ölünce Frank gene kaçacak. Odadan canınızı fulleyip çıkın. Sağa dönün ve hangarın yanına gelince durun, yoldan karşıya geçmeyin. Daha sonra bir kamyonun gelip önünüzde durduğunu göreceksiniz. İster bu kamyona binip fazla zarar görmeden onları öldürün, isterseniz silahla çatışın ama Frank'i kesinlikle öldürmeyin. Herkes ölünce Frank'in yanına gidin.

Demodan sonra hemen arkanızdaki adamı öldürüp sağdaki kulübenin de önündekileri öldürdükten sonra içeri girin. İçeride solda duran bir kız çocuğuyla, bir anne göreceksiniz. Gidip onlarla konuştuktan sonra Frank'i alıp buraya getirin.

Şimdi ilk çatışmaya girdiğiniz yere gidip masanın üstündeki bileti alın ve tekrar Frank'in yanına dönün. Daha sonra geldiğiniz arabayla çıkışa doğru ilerleyin. Daha sonra bankaya gidin. İçeriye girmeden konuşacaksınız ve bara gidip bölümü bitireceksiniz.

11_01 Visiting Rich People

Gene her zamanki gibi silahınızı alın bir arabaya binin ve çıkışa yönelin. Stadyumun önünden yanına alacağınız adamla birlikte gösterilen yere doğru ilerleyin. Arabadan inin ve onunla konuşun. Bu sayede size kapıyı açacak ve sizle birlikte içeriye girecek.

Evet, burada işimiz oldukça zor. Hemen sağa yönelip adamı vurun ve silahını kapın. Gelenleri haklayınca eve doğru ilerleyin. Siz eve yaklaşınca ışıklar yanacak, dışarı bir kadın çıkıp avazı geldiği kadar bağıracak siz de onu susturup içeri girecekseniz. Hemen sağdan, mutfağın içinden geçip üst kattaki kapıdan girip kasaya yönelin. Adam kapıyı açınca kasanın içindeki kitabı alın. Tekrar geldiğiniz yoldan çıkıp sola dönün ve garaj girişinden orayı terk edin.

Arka tarafta bıraktığınız arabaya gidip binin. Daha sonra yanınızdakini evine bırakıp bara dönün ve bölümü bitirin.


12_01 A Great Deal

Evet arabadan iner inmez en üst kata çıkın. Demodan hemen sonra şenlik başlıyor. Burada her zamanki gibi ister çatışmaya girin, isterseniz de arabayla onları ezin. Hepsini öldürünce en üst kata çıkıp kamyona binin ve en aşağıya inip çıkışa yönelin.

Arabayla biraz ilerleyince 2 araba peşimize takılacak. Gideceğiniz yere varana kadar arabanızı parçalayacaklar, onun için onlardan kaçmak yerine ilk köprüde durup onları öldürmeniz. Eğer onları öldürmediyseniz gideceğiniz yere varır varmaz arabadan inin ve çatışmaya hazır olun. Onları da öldürünce yanınızdakiyle konuşun ve bölümü bitirin.


13_01 Bon Appetit

Restorana varınca tuzağa düşeceğiz, onun için hazırlanın. Demonun ardından katliam başlıyor. Hemen arkanızdaki kapıdan çıkın ve sağdaki kapıya dalın. Karşınızdakileri öldürüp bir kat üsttekini de öldürün. Dışarıya çıkıp hepsinden intikamınızı alınca tekrar adamınızın yanına dönün. Arabamıza binip gösterilen yere doğru yola çıkın.

Adamımızın arkasından ayrılmayın. Onun çaldığı kapıyı açın, camın içinden geçip aşağıya inin. Gelenleri temizleyin.


14_01 Happy Birthday

Tamirciyle konuşup arabaya binin ve çıkışa yönelip limana doğuru gidin. Limana varınca arabayı park edip kalabalığa doğru ilerleyin. Demonun ardından hemen geri çekilip sağ çaprazınızdaki kapıdan girip en aşağıya inin. Gemici kıyafetinizi giyinip gemiye binin.

Sağa doğuru gidip karşınızdaki tuvaletin içinden kovayı alın. Ve hemen solunuzda mavi/beyaz çizgili penye giyen adamı dövün ve anahtarını alın. Bir kat üste çıkıp soldaki tuvalete yönelin. İçeriden silahı alıp bir üst kata çıkın. Az sonra konuşma yapmaya gelecek adamı bekleyin ve onu öldürüp sağdaki merdivenlerden aşağıya inin. Sürat teknesine doğru ilerleyin ve bölümü bitirin

15_01 You Lucky *******

Her zamanki gibi silahınızı alıp tamirciyle konuşun. Arabaya binip çıkışa yönelin. Gösterilen yerde durup telefon kulübesine yönelin. Telefonla konuştuktan sonra herkesi öldürüp bara geri dönün.

Demodan sonra bombayı alın ve bir arabaya atlayıp gösterilen yere gidin. Gideceğiniz yere bir sokak kala arabayı park edip yaya olarak ilerleyin. Sokağa park edilmiş bir araba göreceksiniz. Arabanın yanındaki adam eve girer girmez arabanın yanına gidip bombayı yerleştirin ve oradan uzaklaşın.

Gösterilen yere doğru ilerleyin. Oraya varınca kaçmaktansa arabadan inip herkesi öldürün. Daha sonra bara geri dönün. Demodan sonra arabayı takip edin. Bilgisayar loading alırken eliniz daima ileri tuşuna basılı kalsın ki oyun başlayınca arabayı kaybetmeyin.

Evet, burada işimiz oldukça zor; her yerde adam var. Hemen çevrenizdekileri temizleyip pompalıyı kapın. Her hangi bir arabaya atlayıp ara sokaklardakileri öldürün. Daha sonra geldiğiniz yönün ters istikametinde deniz kıyısına yakın bir yerde 2 tane içi benzin dolu tren vagonu göreceksiniz. Hemen arabadan inin ve tankın önündeki makası daha sonrada tankı koyuverin. Tekrar ara demodan sonra içeriye dalıp herkesi temizleyin. Arabanıza binip bara geri dönünce bu bölümü de tamamlamış olacaksınız.


16_01 Creme De La Creme

Demodan sonra silahınızı alıp arabaya binin ve gösterilen yere gidin. Arabayı istop etmeyin çünkü takip yapacağız. Takip boyunca gene bilgisayar loading alacak siz o sırada gene elinizi ileri tuşundan çekmeyin. Uzun bir takip olacak. Demodan sonra bara geri dönün ve bu bölümü de bitirin.


17_01 Election Campaign

Silahınızı alıp, tamirciyle konuşun ve arabaya binip çıkışa yönelin. Gideceğiniz yere varınca hemen yanındaki araya girin. Arada bir adam göreceksiniz. Hemen yanında da bir kanalizasyon deliği var. Hemen oraya girin ve karşıdaki merdivenlerden tekrar yukarı çıkın. Binan soluna dolanıp içeri girin.

İçeridekileri temizleyince soldan devam edip sağdaki merdivenlerden çıkın. Buradakileri de temizleyince sağdaki tahta merdivenler yardımıyla üste çıkıp gene oradan da merdivenler vasıtasıyla en üste çıkın. Buraya gelince bilgisayar save alacak. Hemen kapıyı açın ve direk karşınızdaki küçük adacığa doğru sniper tüfeğinizi yöneltip "S" tuşu yardımıyla zumlayın. Daha sonra konuşma yapan adamı yere indirin. Onu mutlaka öldürmelisiniz, o yüzden kafasından vurmaya çalışın. Onu vurunca sola yönelin ama merdivenlerin ucuna ilerlemeyin çünkü merdivenler aşağıya düşüyor. Buradan aşağıdaki köpekleri temizleyin.

Tekrar aşağıya inip ters yöne dönün ve odanın içindekileri öldürüp balkonundan öldüremediğiniz köpek varsa onu öldürüp yerde duran boruyu alın ve en alt kattan dışarıya çıkın. Hemen bütün silahlarınızı silme tuşuyla atın (enter tuşunun bir üstündeki sağdan birinci tuş). Çıkışa yönelin.

Dışarı çıkar çıkmaz o işçiyle polislerin konuştuğunu göreceksiniz. Panik yapmayın ve kaçmaya kalkmayın. Polis sizi arayacak ve bırakacak. Eğer bırakmazsa hemen kaçın. Arabanıza binip bara gidin ve bölümü bitirin.

18_01 Just For Relaxation

Silahınızı alıp, tamirciyle konuşun ve arabanıza binip gösterilen yere gidin ve arabadan inin. Demonun ardından gösterilen yere doğru yönelin limanın kapı ağzına gelin ama içeriye girmeyin. Karşıdan gelen kamyonun çıkmasını bekleyin. Kamyon çıkıpta biraz ilerleyince durdurun. Şoförünü öldürün ve üzerindeki belgeyi alıp, kamyonu boşaltın. Daha sonra belgeyi aynı silah gibi elinize alın, kamyona binip limana ilerleyin. Adam yanınıza gelip konuşunca belgeyi gösterin ve içeri girin. Daha sonra arabadan inin. Çünkü bu arabaya zarar gelmemeli. Daha sonra çevredekileri temizleyin. Girer girmez ilerleyince önünüzü kesen beyaz renkli hangarın önüne gelin ve kamyonu yanaştırın. Biraz önce kamyondan boşalttığınız kutuların aynısından burada var. Onların tamamını kamyona yükleyin ve çıkışa yönelin.

Daha siz çıkmadan önünüzü bir araba kesecek, onun için bence ilerlemeden arabadan inin ve onları öldürüp tekrar arabaya binin ve gösterilen yere kamyonu sağ salim ulaştırın. Burada demodan sonra bir arabadan vazgeçmeniz istenecek. Çünkü garajınız full dolu. Bir araba seçince o silinecek ve yeni arabanız eklenecek. Burada herhangi bir arabayı seçin, önemli değil. Çünkü artık garajı kullanamayacaksınız.


19_01 Moonlighting

Demodan sonra adamımızı takip edin. Beraberce trene bineceğiz. Trenden inince birlikte bankaya girecek ve içeride konuşacaksınız. Konuşma bitince onunla birlikte bankadan çıkın. Tekrar konuşun. Ve hemen bankanın solundan dolaşıp ilerleyin.

Hemen yoldan geçen veya park halindeki bir arabaya binip gösterilen yere gidin. Silahlarınızı seçer seçmez gösterilen yere gelin. Birkaç kez korna çalınca adamımız inecek ve bankaya doğru yola çıkacaksınız.

İçeri girer girmez adamımız polisleri etkisiz hale getirecek. Önden ve arkadan geleceklere dikkat. Adamımız onları da öldürünce banka memurlarının yanına çıkan kapıdan girin (karşıdan gelen polisin açtığı kapıdan) sola dönüp ilerleyin ve sağdaki anahtarları alın. Daha sonra en üst kata çıkın. Burada kapısının üstünde "Officer" yazan kapıya girin ve içerideki adamala konuşun ve sağınızdaki gizli dolaptan anahtarı alıp en alt kata inin. Polisleri öldürüp ana kasaya doğru ilerleyin. Ara demodan sonra hemen üst kata çıkın ve adamımızla birlikte arabaya binip gösterilen yere ulaşın ve adamımızla konuşup, bölümü bitirin.


20_01 The Death Of Art

Demodan sonra polisleri öldürün, apartmandan dışarı çıkıp arabaya atlayıp gösterilen yere gidin.

Evet, oyunun son ama en zor bölümü. Bu bölümü çok kez oynayacağınız kesin. Burada adamları teker teker öldürüp ilerleyin. Her zamanki gibi en büyük silahınız sağa ve sola yapacağınız hamleler olacak. En sonunda Sam ile karşı karşıya geleceksiniz. Onu öldürmek de zor ama yine de kolay gelsin.


Oyun bir adamın hayatının nasıl bir anda değiştiğini, mafyanın kendi kendini yok edişini güzel bir aksiyonla anlatıyor. Sıkılmak zor. Oyunda her bölüme başlarken silah almak ve araba kapısını açmayı öğrenmek insanı biraz sıksa da oyun genel anlam itibariyle güzel. Ayrıca şehrin büyük olması da bizim için bir avantaj. Oyun gerçekten de genel yapı itibariyle çok güzel. Ve bence GTA III'ü kısa zamanda tahtından edecek. Ben rafa kaldırdım bile.
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:10   #25 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Max Payne... Half-Life ve Diablo serilerinden sonra gerçekten hoşuma giden tek oyun... Oyunu cheat yapmadan "New-York minute" dışındaki tüm seviyelerinde bitirdim. İlk defa bir oyunu 3-4 kez baştan oynamak bana zevk verdi. O yüzden tecrübelerimi de bu şaheser oyunun meraklılarına aktarmak istiyorum.

Hiç kuşkusuz oyunun en büyük yeniliği farenin sağ tuşuna bastığınızda devreye giren "bullet-time" ve sağ düğmeyle birlikte yön tuşlarına basıldığında devreye giren "shootdodge" özellikleri... Bu modda, siz dahil her şey yavaşlıyor ve bu size özellikle kalabalık grup halindeki düşmanlarınızın hakkından kolayca gelmenizi sağlıyor.

Shootdodge özelliğin oyuncu tarafından iyi kullanılması, Max'in yaralanmamasını ve en önemlisi ateş altındayken bir objenin arkasına hızla saklanmasını sağlıyor. Öneriler:


Shootdodge hareketine mutlaka bir binanın köşesinden, duvarın arkasından ya da herhangi bir objenin arkasından çıkarak başlayın. Hatta mümkün olduğunda siperden sağa ya da sola doğru (ağır çekimde) yuvarlanarak çıkın, atışınızı yapın ve hareket bittiğinde de gittiğiniz yöndeki siperin arkasına geçmiş olun. Bu durumda düşmanların Max'i yaralama olasılığı en alt seviyeye inmektedir. Çok zor durumlarda shootdodge'u açık alanlarda da kullanabilirsiniz ANCAK yine de yaralanma riskiniz son derece yüksek oluyor.


Shootdodge hareketini yaparken, atladığınız noktada hareketinizi engelleyecek kutu vb. şeylerin olmamasına dikkat edin.


Karşıda size ateş açan bir düşman varsa ileriye doğru shootdodge yapmak yerine, geriye doğru atlayın. Bu durumda Max daha küçük bir hedef haline gelecek ve yaralanma olasılığınız oldukça azalacaktır.


Unutmayın, ekranın sol altındaki bullet-time miktarınız öldürdüğünüz adam sayısına bağlı olarak artacaktır.


Oyunun ortalarındaki "boss"ları öldürmenin en rahat yöntemi dual-ingram ile shootdodge yöntemiyle ağır çekimde hedefin etrafında sürekli olarak ateş edip atlayıp dönmektir. O YÜZDEN, çok sıkışmadıkça bullet-time'ınızı harcamamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü kimi bölüm sonu bossları çok sıkı adamlar oluyor. Ve bunlara normal yöntemlerle dalmak hiç de akıllıca değil.


Oyunda kaldığınız yeri her ne kadar istediğiniz kadar kaydedip yeniden oynayabilseniz de, karşınızda düşmanlar BİR ANDA çıkarsa shootdodge hayatınızı kurtarabilir.

Biraz da silahlardan bahsedelim. Max Payne'de her silahın farklı bir menzili-etkisi var. Oyunu oyun yapan özellikler de silahların teknik farklılıklarının oyuna son derece gerçekçi şekilde yansıtılmış olması. Ana önerim, mermi sıkıntısı çekildiği için sürekli olarak en iyi ya da aynı silahı kullanmaktan kaçınmanız. İkinci önerim, düşmanları öldürmenin en iyi yolu onları mümkün olduğunca kafasından vurmak... Tabii düşmanlar da standart değil, her birinin dayanaklılığı veya eğitimi diğerine göre farklı.

NOT: Aşağıdaki silahların teknik özellikleri ve orjinal resimler Durul Dalkanat tarafından hazırlanmıştır. Editör de bu yazıya eklenmesinin uygun olduğunu düşünmüştür.


Demir boru ve beyzbol sopası:

Bunları, içinde cephane saklı kutucukları, kasaları vb. kırmakta kullanın ve cephaneden tasarruf edin. Oyunun ortalarında, Max'a dayak atmakta kullanılan beyzbol sopası Max'in hayatını kurtarıyor. Bu bölümde tek başına dolaşan silahlı adamın dikkatini çekin, ilk girdiğiniz kapının ağzına konuşlanın ve peşinizden koşan adamı iki üç darbede yere indirip silahını alın (Büyük olasılıkla içinde 6-7 mermi olan bir Desert Eagle olacaktır). Dikkat merminiz çok az. Shootdodge yöntemiyle kapıdan giren iki kişiyi daha indirin, Ingram'ı aldığınız anda Max paçayı kurtarmış demektir.


Baretta ve ikili baretta:

Çap: 9 mm
Ağırlık: 0.975 kg
Fiyatı: 669 dolar
Kapasite: 15 mermi
İşlevi: yarı otomatik
Uzunluk: 217 mm
Namlu uzunluğu: 125mm
Yükseliği: 137mm


Oyuna başladığınız zaman beraberinizde olan bu silah ancak oyunun başlarında etkili oluyor. İlerleyen bölümlerde ikili baretta, yakın mesafede ancak birkaç şarjör boşaltınca etkisini gösteriyor, uzak mesafede son derece etkisiz. Çok sıkışırsanız Baretta'yı tek başına kullanın. Uzak mesafeden bir düşmanı yaklaşık 10-20 atışta indirebiliyor. Baretta'yı daha iyi silahlarınızın cephanesinden tasarruf etmek için kullanmanızı da öneririm.


Desert Eagle:

Çap: 50 A.E
Ağırlık: 1.999 kg
Fiyat: 1500 dolar
Kapasite: 6 + 1 mermi
İşlevi: yarı otomatik
Uzunluk: 273 mm
Namlu uzunluğu: 152.4 mm
Yüksekliği: 159 mm

Benim favori silahım. Uzun menzilli, son derece etkili, düşmanın boğazına ya da kafasına birkaç isabetli atış hedefi uzakta da olsa indiriveriyor. Sağa ya da sola shootdodging yaparken mükemmel bir seçenek oluşturuyor, ancak tabi düşmanın kafasına nişan alırsanız. En büyük sıkıntı mermi darlığı, o yüzden yakında değil uzun menzilde kullanmanızı tavsiye ederim.

--------------------------------------------------------------------------------

Pump-Action Shotgun ve Sawed-Off Shotgun:

Çap: 12 G.
Kapasite: 2 mermi
İşlevi: çift atış
Uzunluk: 203 mm


İlki, bildiğimiz pompalı tüfek... Uzun mesafede son derece etkisiz, yakın mesafede ise son derece ölümcül. Aslında bu yakın mesafede sürekli kullanacağınız ana silah... Aynı alanda ya da odada bulunan 2 düşmanı rahat haklıyor. Ancak 8 mermi alabildiği için 2'den fazla düşmanla karşı karşıya kalınca çatışmanın tam ortasında mermisi bitebiliyor. İkincisi yani namlusu kesilmiş olan iki mermi alan klasik çifte... Bu silah bosslar haricinde en sıkı düşmanları bile tek atışta yere indirebiliyor. Ancak en büyük dezavantajı sadece iki mermi alması... Düşmana peşinize takıp pusu atmak için birebir, ancak kalabalık içinde kesinlikle hiçbir işe yaramıyor.


Jackhammer:
Çap: 20 x 64 mm
Ağırlık: 2.475 kg
Fiyatı: 28000 dolar
Kapasite: 10 mermi
İşlevi: otomatik ve yarı otomatik
Uzunluk: 530 mm


Oyunun sonlarına doğru elinize geçen bu silah yakın-orta mesafede son derece etkili... Mermi boşaltıp doldurması normal pompalı tüfeğe göre kat kat hızlı olduğu ve yeni teknoloji ürünü olduğu için gerçekten süper bir silah. Ancak bu silaha mermi bulmak adeta imkansız.


Ingram ve ikili Ingram:
Çap: 9 x 19 mm
Ağırlık: 2.850 kg
Fiyatı: 1000 dolar
Kapasite: 30 mermi
İşlevi: otomatik ve yarı otomatik
Uzunluk: 269 mm
Namlu uzunluğu: 148 mm
Menzili: 75 m
Dakikada 1200 atış
Adını sıkça duyduğumuz Uzi'nin bir başka versiyonu... İnanılmaz atış hızıyla ikili Ingram, saniyeler içinde 300 mermiyi düşmanınızın üstüne boşaltıveriyor. Yakın-orta mesafede ve özellikle shootdodging yaparken aşırı etkili... Ancak en büyük sıkıntısı saniyeler içinde o kadar mermi boşalttığı ve şarjör takmak uzun sürdüğü için, bu arada yaralanma riskiniz çook fazla. İkili Ingram, oyunun orta bölümündeki bosslara shootdodging modunde birebir...


Colt Commando:
Çap: 5.56 mm
Ağırlığı: 2.440 kg
Fiyatı 300 dolar
Kapasite: 30 mermi
İşlevi: otomatik ve yarı otomatik
Uzunluk: 681 mm
Namlu uzunluğu:292.1 mm


Oyunun ortalarına dek bu silaha rastlamayacaksınız. Ancak bir kez elinize geçtiğinde Max Payne'nin en sıkı silahı olduğunu anlayacaksınız. Her neyse, Cold Commando yani bu tam otomatik tüfek 150 mermi alıyor. Ateş tuşuna basını tutarsanız sürekli ya da isteğinize göre tek tek ateş ediyor. Yakın, orta ve uzun mesafede mükemmel bir silah. En güzel taktik, peşinize kalabalık düşman grubunu takın ve girdikleri noktada yarım şarjörle hepsini harcayın... Mükemmel bir geniş alan, dar alan ve pusu silahı...

--------------------------------------------------------------------------------

Sniper Rifle:
Çap: 7.62 x 51 mm
Ağırlık: 6.410 kg
Fiyat: 10000 dolar
Kapasite: 5 mermi
İşlevi: otomatik ve yarı otomatik
Menzili: 700 m
Uzunluk: 869 mm
Namlu uzunluğu: 600 mm

Dürbünlü tüfek, mermi sıkıntısı çekiliyor. İyi nişan alması için Max Payne'i crouch tuşuyla dizlerinin üzerinde nişan aldırın. Düşmanların kafasına nişan alın ancak çok uzak mesafedeki ve hareketli düşmanları kafasından vurmak zor olduğu için boyun-göğüs hizasına ateş etmeniz halinde tek mermi yeterli olacaktır. Bu silahın en büyük dezavantajı, düşmanların sizi fark etmesi durumunda açıkta olduğunuz için yaralanma riskinizin artmasıdır. Bu nedenle, pusu kurabileceğiniz, yani eğilip kalkabileceğiniz bir kutu vb. objenin arkasında kullanmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle oyunun son bölümünde baskın yaptığınız binanın ilk katında size Tüfek bombasıyla saldıran ve binanın en az 2-3 katına konuşlu düşmanlara karşı bu silahı kullanmanız gerekiyor. O yüzden son bölüme gelmeden önce MUTLAKA yanınızda bir avuç dürbünlü tüfek mermisi olsun.


M79 Grenade Launcer:
Çap: 40 x 46 mm
Ağırlık: 2.720 kg
Fiyat: 1200 dolar
Kapasite: 1 mermi
İşlevi: tek atış
Uzunluk: 731 mm
Namlu uzunluğu: 356 mm
Menzili: 400 m

Tüfek bombası olarak tabir edilen bu silah kalabalık düşman gruplarına karşı birebir. Kalın bir mermisi var, düştüğü noktada ve düştüğü anda patlıyor. Üzerinize 10 - 15 adam saldırdığı ve KÖTÜ KADIN kaçmak üzere olduğu için OYUNUN SON SAHNESİNDE MUTLAKA gerekiyor. Yanınızda zor durumlar için üç beş grenade launcher mermisi bulundurmanızı hararetle tavsiye ederim. Silah tek mermi alıyor ve maksimum 10 mermi taşıyabiliyorsunuz. Oyunun kullanım-patlayıcı özellik açısından en ölümcül silahı olsa da, dikkat edin! Dar alanlar da Max'i de yaralayabiliyor.


El bombası ve Molotof kokteyli:

Bir objenin arkasında pusuya yatan orta mesafedeki düşmanlar için gerçekten ideal... Düşman dolu bir odaya dalmadan önce birkaç el bombası ya da molotof kokteyli atın, hiç olmazsa savunmalarını zayıflatın ve katliam için ön hazırlığınızı yapın. el bombaları düştüğü anda patlayan cinsten değil, yani, normal el bombaları. O yüzden attıktan sonra patlamaları için belli bir süre geçmesi gerekiyor. Taşıyabileceğiniz el bombası veya molotof kokteyli sayısı ise oldukça sınırlı... Molotof kokteylini ise özellikle peşinize düşenlere karşı kullanın, takip ettikleri yolun üzerinde kullanmaya çalışın. Dehşet bir çığlık atıp, diri diri yanıyorlar. Düşmanlara sinsi saldırılar için birebir, tabii ki farkedilmemeniz şartıyla...


Max Payne'i yaratanlar sinema dünyasına damgasını vuran bir değil birkaç filmden faydalanmışlar... Bu oyunu sevmemin nedenlerinden birisi de hiç kuşkusuz adeta bir sinema hastası olmam... Max Payne'de Matrix'in kokusu buram buram gelirken, bu oyun bana Antonio Banderas'ın başrolünü oynadığı Roberto Rodriguez'in yönettiği Desperados'tan, Tarantino'nun Pulp-Fiction ve Rezervuar Köpeklerine dek pek çok muhteşem filmi hatırlattı. Eğer OYNAMADIYSANIZ, ÇOK ŞEY KAÇIRDINIZ DEMEKTİR.

Herkese iyi oyunlar...
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:10   #26 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Blair Witch Project Volume 1 : Rustin Parr (PC) Tam Çözüm

--------------------------------------------------------------------------

Sanırım oyun çözümlerine olan ihtiyacın en büyük sebebi, şu İngilizce denilen lisan. Programcılık bilgim olsa tüm oyunlar için Türkçe altyazı yamaları yapmakla uğraşırdım. Blair Witch gibi puzzle türü oyunlarda İngilizce de yetmiyor , hatta hile bile (abarttım galbaJ). Ama, siz bulmaca çözmek değil de ekşın peşindeyseniz, bu oyun sizi hiç sarmayacaktır. Benim gibiler için, bulduğunuz metinlerde anlatılan, gerçeklerden alınan korkutucu öyküler için bile oynamak yeter. Fekat, daha çok yetişkinlere yönelik bir içerik olduğunu da söylemeliyim. Merak eden herkesin çözebilmesi için HARD PUZZLE modunu yazıyorum. Oyun hakkında fazla bilgi vererek satırları doldurmak istemediğimden hemen ne, nedir türündeki kaygılarınızı gidermeye başlıyorum.

Oyun kahramanımızın adı Doc Holiday. Oyuna deneme bölümüyle başlıyor, yani training bölümü. Yapmanız gerekenler İngilizce bilmeseniz de pek zor değil. Alt yazılardaki komutlara dikkat edin yeter. Training bölümünü halletmeden oyuna başlayamıyoruz ne yazık ki. Training bölümünde karşımızdaki elektrikli sandalyenin üzerindeki pusulayı alıp sağımızdaki kolu çekiyoruz, bu arada Stranger adlı karizma dostumuz birkaç zombi yi temizleyecek. Şimdi koşma ve silah kullanma bölümü, ben “options” tan “always run” seçeneği ile oynamayı tercih ettim. Zombi kardeş görününce, koridorun sonuna koşup oradaki silahı alın ve onu huzura kavuşturun. Geldiğiniz yoldan dönün, fener ve gözlük kullanma zamanı geldi. Bunların yardımıyla köprüyü geçip sağınıza yönelin (bu arada sulardan uzak durmanız öğütleniyor), sağlık çantası, rifle gibi gerekli teçhizatı alın, gelen mahlukat irisini temizleyin, sonra da sağınızdaki odaya girin. Bir nevi labirent içerisinde karanlık dünyanın üyelerini temizlemeniz gerekiyor, “j” ile odanın planını görebilirsiniz ve çize çize yolunuzu bulun, tabii sağ kalmaya çalışarak. Benden tavsiye başarılı her aşamadan sonra quik save yapın (F6). Son iki zombiyi de öldürdükten sonra sinematik başlıyacak asansörden inince soldan ikinci kapıya gidin. Sinematic bitince Stranger’la birlikte brifing odasının önüne geldiik. Albayın odası koridorun sonunda solda, dinleyebilmek için koltuğa gidin, Doc kendi oturur merak etmeyin. Brifingden sonra soldaki odaya girin. Konuşmaları yapın, tezgahın üzerindeki valizi alın veee Blair Cadısı ile ilgili olayı çözmek için Burkittsville Kasabasına vardınııız...

Birinci Gün: Motele geldiik, bi sinematik sonrası odamızdayız (Bence F2 ile hemen kayıt yapın), odada kullanılabilir şeyler olup olmadığını bi kontrol ediverin, radyo ile oynayıp fazla vakit kaybetmeden dışarı çıkıp motel sahibiyle konuşun. Soğutucu dolabının yanındaki deforme olmuş nikel parayı alın (açıkçası ben bir hayrını görmedim, belki atladığım bir şey vardır). Bütün sokakları ve binaları bir bir dolaşın. Ama asıl işimiz Diner’e gidip hoş hatunla konuşmak Burada Peter Durant yani kütüphaneciyi de görebileceğiz. Sohbetin sonunda dışarıdayız, amanın oda ne?! Hava kararmış bile, feci bi şekilde gök gürlemeleri duyuluyor. Daha önce gitmediyseniz hemen kasabanın sonundaki Burkittsville Register’e yani yerel gazeteye gidin, Horace ile görüşüp gazetedeki bilgileri okuyun (anlamıyorsanız da anlamış gibi davranın, çünkü böyle bir sürü metin ile karşılaşıcaaz daha). Motel sahibinin kapısına gidin, size yerel gizemli cadı hikayesinden bahsedecek, zaten hava alaca karanlık olduğundan insan tırsıyor, bi de onun gizemli sohbetini dinleyin tam olsun.

Birinci Gün Gecesi, Doc odasına gelir ve her günün yorgunu insan gibi yatar uyur. Aniden gök gürültüsü ve banyo kapısının kendi kendine kapanmasıyla sıçrayıp uyanır (Bi F2 kaydı daha yapın). Banyo kapısı sıtmalı gibi zangırdamaktadır, Doc cesaretle (benbey ise tırsa tırsa) banyoya gidip ışığı açar. Ula bu ne?! Tuhaf bi mahlukat bi görünüp bi kaybolur. Doc silahlarını alıp, sensor cihazını açar ve dışarıya çıkaaar. Town Hall’e yani şerifin ofisine gider. Sağdaki kapının üzerindeki notu okur, “pazartesiye kadar seyahatteyim” yazmaktadır. Kapının yanındaki yangın baltasını alır. Koridor sonundaki odaya gider, aaa! Şerifte buradadır, arkası dönük olduğundan gidip merabalaşmak isteriz lakin gecenin diğer yüzü pek iyi karşılamaz bizi. Şerif bir zombidir ve bize saldırır. Öldürmek pek kolay olmıyacak tabii ki. Tüh! Unuttum söylemeyi, oyun boyunca ölmek ve yeniden başlamak istemiyorsanız: F10 a basıp “iworkforgod” yazın, böylece ölümsüz olursunuz. Dışarıya çıkın, bir de yağmur başlamış ki iyice ben triplere gireyim diye. Doc’a bütün kasabayı gezdirip zombi olan tüm kasabalıları temizletin. Diner (güzel cafemiz), mezarlık civarı mutlaka temizlenmeli ki kilisenin kapısı açılabilsin. Doc Kliseden içeri girince incilin olduğu kürsüye gider okur (Biraz zor olacak tabii). Dışarı çıkar ve çocuk zombinin peşinden okulun avlusuna kadar gelir, sonrasını arkanıza yaslanıp izleyin.

İkinci Gün: Yahu! Hepsi rüyaymış meğer, Birinci gün bir türlü ulaşamayıp kabusumuza misafir olan şerifi görmeye gideriz. Eh, doğal olarak filimlerdeki tüm küçük Amerikan kasabaları gibi burda da yabancılar pek sıcak karşılanmaz. Doc şeriften yüz bulamaz, hatta bolca da terslenir. Fekat yamağı Deputy Doc’tan hoşlanmış mıdır ne? Yardımcı olacak izlenimi verir. Eh, olayımız farklı olduğundan bilgi toplamak için Diner’ gideriz, fakat sinir bi şahıs olan şerif hemen damlar (şu durmadan kahve isteyen elemana pek takılmayın, oyun boyunca işimize yaramıyor). Doc hemen oradan ayrılıp, yalnız kaldı diye Deputy’nin yanına gider. Derdimiz bir orman haritası alıp işimize devam etmektir. İşte şerif yine damladı. Yardımcısını ve Doc’u fırçalar. Ne yapmalı da bu şerifi oradan uzaklaştırıp ormana giden yolu gösteren haritayı almalı? Doc bu arada okula gidip öğretmen ile konuşup, yaşanan vahşet ve etkileri hakkında ürkünç şeyler dinler. Ormana gidip iç organları çıkartılmadan dönen, fakat diferansiyeli sıyırmış zavallı çocuk Kyle Brody’i motelin arkasındaki evinde görmeye gider. Oradan ayrılıp kütüphanede ısrarla sorular sorup, yerel olaylar hakkında bilgi alır. Sonra da gastecimiz Horace’e gidip Vandalism raporunu alır. “Ü”ye basıp raporu okuruz (Okumazsak çözüme gidemeyiz, anlamasak da bi bakıcaaaz mecburen). Bu iyi bir fikir vermiştir Doc’a. Okula doğru koşarken Benzin de satılan mekana uğrar, sağımızda gördüğümüz boya kutusunu alır ve okula gelir. Girmeden önce save yapın, öğretmen uyuyor olacaktır, uyumuyorsa birşeyleri eksik yapmışsınızdır. Neyse arkasındaki tahtadan bir tebeşir alıp okulun merdivenlerine çıkar. Burası çok önemli; eğer duvarı aldığımız kırmızı boya ile boyarsak, sonumuz hapis ve oyun bitiyor (Aaah, ah! Ben burayı çözene kadar neler çektim bir bilseniz, sonra tahtadaki yazıyı okuyunca insan tebeşir alması gerektiğini düşünebiliyor). Aldığımız tebeşir ile duvara şekiller yaparız. Şerif olayı duyup ofisinden çıkar ve bizde yardımcısından haritayı alırız. Artık haritamız da var, odamıza gidip silahlarımızı alır ve okulun yanındaki kapıdan ormana yollanırız...

Ormana geldiğimizde üst haritayı oluşturacağınız soldaki bölgeye sapıp oradaki yollara öğrenin. Çünkü oyun boyunca girişteki sağ bölge hiç gerekli olmayacak, sadece işi uzatmak için yapılmış, alt haritada ise sağdan sola ilerleyin. Parrs Housedeki mendil çaldırmacadan sonra, artık geriye dönüş vakti ancak, aynı yollardan geriye dönerken kayboluruz, derken her şey eski haline döner, Parr’ın evinin solunda kalan Coffin Rock’a uğrayın. Dönüşte yine ormanda kaybolur Doc. Tabii ki aynı filmde olduğu gibi canlı bir ormanla karşı karşıyayızdır çünkü. Yolu bulmaya çalışırken beliren beyaz baykuşu takip ederek Kızılderili yaşlı bir şaman amca olan Asgaya Gigagei’ nin yanında buluruz kendimizi. Asgaya sihirli güçleri olan ve göremeyeceğimiz şeyleri görmeye yarayan bir Twana verir (Modelini çok beğendim ben de yapiim demeyin, adınız sataniste çıkar iki dakikadaJ). Oyun boyunca farklı işlere yarayan bir sürü twanamız olacak daha. Artık ormanda mücadele başlıyor, önünüze çıkan mahlukatları temizleyin, tekrar kaybolup Parr’ın evinin girişindeki patikada bulacağız kendimizi. Parr’ın evine girişteki dar patikada ağaçlardan oluşan bir yapı var, genelde Twanaları kullanma yerimiz burasıdır, o yüzden gelmiş bulundu Doc. Neyse dönüş yoluna yönleniriz, tam kasabaya girecek iken dev bir akrep ile boğuşur, geri geri kaçarak püsküren silahınızla (enhanced charged) onu geldiği karanlığa havale edip, bu günlük işimizi bitiririz...

Üçüncü Gün: Doc uyanır ve masanın üzerinde yeni bir Twana yapmasına yardımcı olacak deney malzemeleri vardır. Uzatmayalım, damlalık ile 1, 4 ve 6 numaralı sıvılardan alıp ****l paralara damlatır, işlem tamamdır. Şimdi sıra Twana için gerekli olan sihirli kelimeyi bulmakta, bunun için karşımıza çıkan sembollerden; ikinci satırdan beşinci, birinci satırdan önce ikinci, sonra da birinci sembolü işaretleriz (siz birde bana sorun nasıl buldun diye, oof of!) Okulun önüne gidip Mary’i daha önce Parr’ın kurban ettiği Emily ile kendi kendine konuşurken buluruz, Emily ise ortalıkta yoktur, Mary’nini derdi kayıp Mr. Brown dır. Konuşmadan sonra hem orman seslerini hem de Mary Brown’un konuşmalarını analiz ederiz. Mary: BASS: 4, TREB: 2, FREQ: 5 ve pitch soldan 2 ve forward. Forest: BASS: 2, TREB: 5, FREQ: 3 ve pitch soldan 4 ve Rew. Sonrada bize hiç yüz vermeyen mini market sahibi Kohl’e gidip yağ alır ve dışarı çıkınca onu kullanıp Twanamızı tamamlarız. Kütüphanede yerel tuhaf olaylarla ilgili olan kitabı inceleriz. Tekrar motel görevlisini yanına gidip konuşuruz, tam odamıza giderken Justine gelip, yeni bir püskürtmeli hayalet kovucu silah verir. Doc, odasına girip silahlarını alır şerifin sohbetine katlandıktan sonra ormana yönlenir. Öğretmen okuldan koşarak çıkar ve bazı çocukların ve seyahatteyim notu bırakan hakimin, bağırsakları çıkartılmış ve vücuduna yazılar yazılmış cesetlerinin market sahibi Daniel Kohl’ün deposunda bulunduğunu söyler. Doc dükkanın önüne gider ahaliyle konuşup ormana doğru sıvışır.

Üçüncü Gün Orman: Doc, ormanda sağa sola ateş ederek Asgaya’nın yanına gelir. Bakın yazmayı unutmuşum, stickman denen çıta mahlukları dağıttıktan sonra yere düşen ışıklı kalplerini alırsanız bi daha canlanmazlar, geç söyledim ama n’apıyım unutmuşum. Asgaya bize Parr’ın evine gitmemizi söyler. Hani odunlardan yapılma bir yapının olduğu bir yerden giriyorduk ya Parr’ın evine oraya gidip Newurgivn Twanamızı kullanırız. Uy anamlar! Parr’ın evi eski haline dönmüş biçimdedir. Silahlara hiç ihtiyacınız yok evde, sağda solda yayılmış olan Parr’ın günlük sayfalarını toplayıp en üst kata çıkın. İkinci kattaki odada bir çanak olduğunu göreceksiniz, buraya onu kullanmak için tekrar geliceez. Bodruma indiğinizde Blair Witch 1 filminin son sahnesini yaşayacaksınız, nereden nereye geldik be... Bu mekanda şimdilik işimiz bitti, dar patikaya gidip gerçek dünyaya dönmeyi umuyoruz. Gel gelelim bu o kadar kolay olmayacak, ağaç yapının üzerindeki Twanayı aldıktan sonra doğru sembolleri bulup, gerekli sözleri söylememiz gerekiyor, yani orman seslerini analiz ederken duyduğumuz “tell-os-mah ın sembolik karşılığını. Karşımıza çıkan semboller içinden, önce 4 sıra soldan ikinciyi, sonra 3 sıra soldan birinciyi ve son olarak da 2 sıra soldan birinciyi tıklarız. Acele etmeyin sorun henüz çözülmedi. Bu arada Kefen Kayasına (Coffin Rock) gidip Mr. Brownie’yi (oyuncak ayımız) alıp gelsek fena olmaz. Şu Parr’ın evini 2 katındaki çanağı gördüğümüz yere gidip, önünde tell-os-mah Twanasını sihire bular ve dar patikaya gidip gerçek dünyaya döneriz. Tam rahatladık derken, hadi bi daha orman değişir. Dar patikadan çıkınca solunuza dönüp düz devam edin, şu stickmanlerin tuhaf bi karışımı ile karşılaşıcaaz. Doc stickman’in çevresindeki tüm taşları tekmeleyerek parçalar (zor olacak tabii ki) ve kırmızı ışıklı kalpleri vurur (vuruyorsanız eğer, kalpler daha şiddetli yanar). Sonra da, Blair Witch 2 oyunun da kahramanı olan Hunter Jonathan Praye (cadı avcımız) ile karşılaşır. Praye di-li geçmiş zamanda konuşmamıza anlam veremez, fakat sonra da anlar ki biz gelecekte halen cadıyı yok etmeye uğraşan hatun bir avcıyızdır.Daha sonra filmi izleyenlerin de hatırlayacağı Robin Weaver bir görünüp kaybolur. Buradan beyaz baykuşun da yardımıyla uzayıp Asgayadan medet ummaya gideriz, çünkü bu belalı orman hakkında anlamadığımız şeyler çıkınca bir bilene danışmak gerekmektedir. Asgaya bize Hec-aitomix denen ormanın gücünün, cadının gücünden de öte olduğunu, cadının ise belaların bir kısmı olduğunu anlatır, geçmişten gelen avcının günlüğünü almak için bizi yine kefen kayasına gönderir Asgaya. Yolda, bizden yardım isteyen bir çocuk hayaletinin takibinde buluruz kendimizi. Günlüğü alıp Asgayaya gideriz. Asgayadan öğreniriz ki, yolda gördüğümüz ve bizden yardım isteyen hayalet çocuğun adı (kanayan çocuk) Bleeding boy’dur. Bizim cadı onu Kızılderililerden kaçırıp, kefen kayasında bağırsaklarını çıkararak (ki tüm diğer çocuklar gibi) kurban etmiştir. Gel gelelim çocuğun ölmesine izin vermeyip, sürekli can çekişmesini sağlamış ve bu şekilde onun sonsuz acısıyla beslenip güçlenme yolunu tercih etmiştir (bırrrrrrrrrrrr! Pis bi durum yani!).

Asgaya Bleedding boy’a gidecek yolu açacak sembollerin ne olduğunu sorar yani, Choo-nohgk-os (belki de fonetik olarak -bizi seç- demektir). Bunun için ise sembollerden 1 satırda soldan birinciyi, 4 satırda soldan ikinciyi ve yine 4 satırda soldan üçüncüyü seçin( Bu sembolleri bir kağıda çizin sonra lazım olacak). Artık Mary’i korumak için kasabaya gitmemiz gerekiyor, çünkü yeni bleeding girl olması ihtimali var. Valla ben savaşmaya girmeden hızla koşma yöntemiyle kasabaya varmayı tercih ettim.

Dördüncü Gün: Kasabaya varan Doc Mary’i nerde bulabileceğini öğrenir ve aynı zamanda öğretmeninde eşi olan rahibin yanına gider. Mary rahibin yanında emniyette gibidir, ancak arka odadaki Kyle’i görmeye gidince ufaklık başına gelecekleri fark edip kaçar. Onu şerifin yanına varmadan yakalayıp içindeki şeytanı çıkartırız. Kyle, bütün her şeyin cadının etkisiyle, yani insanların zihnine seslenerek yaptırdığını anlatır. Kaybolan gazetecimiz Horace Gersten’i de öldürüp sakladığı yeri gösterir. O sırada Rahip Ascot, Mary’i kurban etmek için kefen kayasına götürmektedir, okula varmadan onu yakalarız ve Doc’a tavır koyup kaçarken bıraktığı küreği alıp kafasına vurarak onu bayıltırız (Valla ben kürekle bayıltıp durdurulacağını öğrenmeden önce oyun bu kadarmış deyip bırakıyordum. Çünkü rahibi durdurmak için tabancamla vurmuştum. Yediğim halttan dolayı da hapse atılmış ve oyunu bitirmiştim. Anlayacağınız oyun sizin seçimlerinize göre farklı sonlara sahip. Tebeşirle boyamamız gereken okul duvarını, kırmızıyla boyadığımızda olduğu gibi). Akabinde öğretmen okuldan çıkıp, “kocama n’aptın” diye hesap sorar. Derken şerif gelir, aniden hepsi hayaletlere dönüşürler. Sakın onları öldürmeyin ve birinci günün gecesinin sonundaki olayı hatırlayın (Öldürürseniz vicdan azabından, Doc intihar edecektir ve farklı bir son olacaktır oyunda, ama save yaptıysanız deneyip görün). Hemen ormana doğru yönlenir Doc. Birden ormanın yüzleri dediğimiz, uçan kafalarla karşılaşırız. Ortada ateş yanınca kafalar bize saldırır. Belli ki birşeyler istiyorlar. Oyunun başından beri elimizde olan sigara paketini onlara verip kurtuluruz. Onlar da bize özel güçler verir. Kasabaya dönmeye kalktığımızda Yaşlı bir kadını görür ve onun gittiği yoldan Robin‘in evine gideriz. Bir müddet sohbetten sonra, girişte solda olan adımızın yazdığı kağıdı alırız. Kasabaya dönüp, rahibi darp etmekten suçlanırken Stranger gelip Doc’u kurtarır ve biz FBIdan geldik der. Olan biteni Strangere anlatan bir sohbet eşliğinde ormana dalarız. Bir ara Stranger kaybolur ve biz Asgayaya yollanırız. Onunla da son kez konuşup Choo-nohgk-os sözlerinin sembollerini yeniden işaretleriz. Parr’ın evinin girişindeki ağaç yapını olduğu yere gidip Weaver Twana ve Bleeding boy Twana’ yı kullanıp tuzak kurarız.

Doc, Kefen kayasına gidip kanayan çocuğu alır. Tabii elleri dolu olduğu için Stranger gelip onlara yol açar. Asla öne geçmeden Stranger’i takip ederek tuzağı kurduğu patikaya giderler ve oyun biteeer. İşte hepsi bu... Puzzle meraklıları için iyi bir oyundu sanırım, özellikle Blair Cadısı filminin perde arkasına ilgi duyanlar için
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:11   #27 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart


Blood Omen 2 (PC) Tam Çözüm

--------------------------------------------------------------------------------

Oyunun tam çözümün geçmeden önce şunu söylemeliyim ki “Raziel” ve “Kain” karşılaşırsa ben Kain’in tarafında olmak iserim. Çünkü bu adam çok acımasız ve kötü...Bu nedenle kötü adamı oynamak isteyenler Kain’i rahatlıkla seçebilir.Vampire ire redemption oyunundan sonra belkide beni etkileyen çok güzel oyunlardan biri.

Oyunun oynanabilirliği aslında çok zor değil.Sadece oluşturulan bilmeceler ve düşmanların sayılarının fazla olması oyunun biraz uzamasına sebep olmuş. Girdiğiniz her odadaki nesneye dokunmaya çalışın özellikle de tıkandığınız bölümlerde. Bu sayede şans eseri bile ipuçları bulabilirsiniz. Dahası, oyunun son bölümlerine doğru oyundaki düşmanları yenmek gerçekten çok zor. Bunun için ölümcül büyülerinizi kullanmaktan asla çekinmeyin. Misti kullanabildiğiniz heryerde kullanmaya çalışın. Ayrıca son bölümlere doğru aldığınız berserk ve son büyüyü de sık sık kullanmanızı tavsiye ederim. Oyunda yere her işaret bıraktıktan sonra hemen oyunu kaydedin çünkü tekrar karşınıza ne çıkacağı aslında hiç de belli değil.

Bunlardan farklı olarak oyunda kullanılan bazı ses ve grafik elemanları bana biraz Shadowman’i hatırlattı....Bunu söylemeden geçemeycem...Blood Omen 2’de, oyuna zevk katan bazı karanlık güçlerimiz var. Önce biraz onlara değinip sonra tam çözüme geçmek istiyorum.

Karanlık Güçler(Dark Gifts):

Mist: Sis olan yerlerde. Düşmanlarınızın arkasından yaklaştığınızda düşmanınızın üzerinde bir iskelet kafa gözükecektir. Bu durumda action tuşuna basarsanız, Kain ölümcül bir hareket yapıyor. Bu hareketi farklı silahlarla yapın bu sayede çok farklı hareketler görebilirsiniz.

Fury: Özellikle dövüşürken savunma yapıp üst taraftaki Rage Bar’ın yani kızgınlı kçubuğunun artığını göreceksiniz. O çubuk yanıp sönünce z tuşuyla rakibinize çok daha güçlü bir vuruş gücüyle vuruyorsunuz.

Jump: Yine z tuşuyla karşıay zıplama ve ayni zamanda düşmanlarınıza zıplayarak vurma olanağı sağlıyor. Bu özelliği kullanırken hedefin mavi yada kırmızı olması gerekli..

Charm: İnsanların beynine girip onları yönlendirmek biraz zevkli olsa gerek. Bu zevke erişmek için bu özelliği çekinmeden kullanın. Bunu kullanırken beyaz halkanın kişilerin üzerindeyken büyümesi gerekir.

Berserk: Bu özellik gerçekten çok etkileyici olmuş. Yine kızgınlık çubuğunuz tam olarak dolunca z tuşuna basarsanız Kain pençeleriyle karşısındaki adama birkaç seri pençeyle vurup onu son bir aparkat hareketiyle havada uçuruyor. Deneyin çok keyif alacaksınız.

Telekinesis: Bu özellik uzakta bulunan düşmanlarınıza vurmayı ve bazı mekanizmaları uzaktan çalıştırmanınızı sağlaycaktır.

Immunale: Yine dövüş esnasında savunma yaparak kızgınlık çubuğunuz yanıp sönmeye başlarsa z tuşuyla karşıdaki düşmanınızı tek bir harekette öldürmenizi sağlayacaktır.

Evet koltuğumuza yaslanmış sıkı bir oyuna başlamak için heyecanlanıyorsak artık başlayabiliriz demektir.

Chapter 1: The Slums
İlk bölüm daha çok hareketleri öğrenmek amacıyla hazırlanmış bir bölüm. Umma adındaki dişi vampir ne türde yetenekleriniz olduğunu farketmeniz için yollanmış birisi. Oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Önce şunu belirteyim, bu oyunda tıpkı öteki Eidos oyunlarında olduğu gibi oyunu istediğiniz yerde save edemiyorsunuz. Oyunun belirli bölümlerinde oyunu kaydedebilmek için yere bazı işaretler bırakmanız gerekli. Havada uçuşup dönen beyaz işinları göreceksiniz. O noktada yere işaretinizi bırakıp oyunu save edebilirsiniz. Sonra ilerleyin burada her yapmanız gereken hareketleri aslında Umma size anlatıyor. O nedenle bu bölümle ilgili pek fazla bişey anlatmaya gerek yok bence.

Chapter 2: The Den
Köprüden aşağıya inip karşıya geçin, sağ tarafta ilerde bir kasa ve bir kol göreceksiniz. Kolu aktif hale getirip kasadaki enerjiyi alın. Geldiğiniz yere geri dönün ve yeşil ışıklı, yanıp sönen kabloyu izleyin, demir kapıya geleceksiniz. Dairesel kolu çevirerek kapıyı açın içerdeki iki adamı öldürtükten sonra merdiveni çıkın. Kapıyı açıp yere işaretinizi bıraknı. Merdivenden inen bir kadın göreceksiniz, onu takip ettiğinizde aşağıda sağda bir kutu (sandık) var, sandıktaki enerji alın, sonra karşıya ilerleyin, sola dönün iki adamla karşılaşın onları öldürün. Soldan ilerleyin sonra karşıda bir makine ve adamla karşılaşacaksınız, makineyi aktif hale getirdiğinizde yukarıda bir köprü çalışacaksınız, sonra o köprüden karşıya geçin. İlerideki kapıyı açın solda fıçıların olduğu bir oda göreceksiniz. Sağdaki merdivenden aşağıya inin, ilerleyin, karşıdaki oda da bir düşman olacak, bu odada işaretinizi bıraktıktan sonra iki tane demir kapı göreceksiniz, karşıdakini açmak için sağda fıçıların arkasındaki merdivenlerden yukarı çıkın. Yukarıda sağa döndüğünüzde muhafızı öldürün. Soldaki odanın içinde bir kol var, kolu indirin fıçılarla dolu olan odadaki demirli kapıyı aktif hale getirecek, kapıyı açmak için. Tekrar merdivenlerden inin geldiğiniz odaya dönün ve demirli kapıyı açın. İçerdeki kolu aktif hale getirin sonra tekrar merdivenlerden yukarı çıkın, karşıda bir kapı olacak. Onu açıp dışarı çıkın

Yeşil transparanlı kapıyı kaldırmak için kolu çalıştırın. İlerleyin iki düşmanı öldürün. Burada mist büyüsünü kullanmanızda fayda var. soldaki sandığı açtıktan sonra yolunuza devam edin. Sisli cadde de bulunan savaşçıyıda öldürün. Sağda demir parmaklıklı kapıyı açın. Daha sonra iki adam göreceksiniz. Onlarla işinizi görün ilerlediğinizde “tavern” yazılı bir binan önünde işaretinizi bırakın içeri girin. İçeri ilerlediğinizde sağa dönün merdiven başına geldiğinizde bir intro girecek ve biriyle konuşacaksınız. İntrodan sonra yukarı çıkın kitaplığa yaklaşın ve onu geriçekin. Boşluıktan içeri girin, içerdeki düşmanı öldürün merdivenlerden aşağıya inerek kapıdan çıkın. Muhafızları öldürün, oradaki kutuyu biraz öne itin ve kutunun üzerine çıkarak tellerin üzerinden atlayın. Bir sandık ve yerde bir işaret olacak. Aşağıya doğru ilerleyin, yırtık tellerin arasından geçin, sağa dönün muhafızı öldürün yukarı çıkın. İntro gececek, inrodan sonra birisi “help me” diye bağaracak, o yönde ilerleyin. Soldaki kılıçlı askeri öldürün, ateşi gördüğünüz yerde solda bir merdiven olacak, ordan yukarı tırmanın. Tahtaları takip edin ve geniş bir deliği olan duvardan geçin. Asansörü çalıştırn ve aşağıya inin. Kısa bir introdan sonra soldaki merdivenlerden çıkın, bir işaret yeri var. sağa dönün buhar püskürten boruları göreceksiniz. Buharı kapatın,içeriye gridiğinizde solda bir kapı sağda bir yol olacak. Soldaki odada iki tane sandık var. Sağdaki yoldan ilerleyin. Merdivenlerden çıkın orda biri sizi görüyor ve kapıyı kapatıyor. İlerdeki odada kolu çalıştırın ve kapıyı çalıştırın ve mist büyüsünü kullanarak görünmeden kapıdan geçin. Muhafızı öldürün, sağda bir kapı göreceksiniz. Kapıyı açmaya çalıştığınızda içerdeki adamlar onu kapatacaktır. Öncelikle sol taraftaki üç koluda indirin. Daha sonra geri dönün ve kapının yanındaki buhar kolunu çevirin. İçerdeki adamların buhardan öldüğünü göreceksiniz.

Kapıyı açıp adamların öldüğü yerden ilerleyin. Bir kapı daha var onu da açın. Muhafızı öldürün. Sola dönün aşağıya inen bir yer var. Kapıyı açın içeri girin. Buhar poüskürten bir makine göreceksiniz. Sağa dönüp merdiven çıkın, ortada kolu çevirin, buharı kesip kapıyı açın ve içerdeki adamı öldürün. İçerde merdivende bulunan buharı kesmeniz lazım. Bunun için solda bir kapı var. önce onu açıp dışarı çıkın, buharın yönünü kolu çevirerek değiştirin. Tekrar çıktığız kapıdan içeri girin. Merdivenden yukarı çıkın. Karşınızda bir kol vr onu indirin, makinenin altındaki buhar kesilecek ordan kendinizi aşağıya bırakın. İşaret noktasının üzerine düşeceksiniz. İlerleyin ve ilk rakibinizle karşılaşacaksınız. “Fastest” adlı rakibiniz hizdan bayağı hızlı ama onu önce korunarak ve enerjisini azaltarak yenmeye çalışın. Enerjisi azalınca kaçacak ve bir kapı açılacak kapıdan geçip devam edin. Bu odada mist büyüsünü kullanarak rakibinizi yakmaya çalışın. Birkaç kere bunu yapın enerjisi azalınca uçarak size vurmaya çalışacak. Bu esnada kaçıp hamlenizi yapın. Onu öldürdüğünüzde “jump” yeteneğini elde etmiş olacaksınız. Yolunuza devam edin. Uzun bir bir boşluğu olan yıkık bir köprüye geleceksiniz. Karşıya atlamak için “jump” yeteneğini seçin, hedefiniz mavi olduğunda ise “z” tuşuna basıp atlayınız. Bu şekilde rakiplerinizin üzerlerine de atlayıp onlara vurabilirsiniz. Tabi hedefin kırmızı olması gerekli.

Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:11   #28 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Oyunun tam çözümün geçmeden önce şunu söylemeliyim ki “Raziel” ve “Kain” karşılaşırsa ben Kain’in tarafında olmak iserim. Çünkü bu adam çok acımasız ve kötü...Bu nedenle kötü adamı oynamak isteyenler Kain’i rahatlıkla seçebilir.Vampire ire redemption oyunundan sonra belkide beni etkileyen çok güzel oyunlardan biri.

Oyunun oynanabilirliği aslında çok zor değil.Sadece oluşturulan bilmeceler ve düşmanların sayılarının fazla olması oyunun biraz uzamasına sebep olmuş. Girdiğiniz her odadaki nesneye dokunmaya çalışın özellikle de tıkandığınız bölümlerde. Bu sayede şans eseri bile ipuçları bulabilirsiniz. Dahası, oyunun son bölümlerine doğru oyundaki düşmanları yenmek gerçekten çok zor. Bunun için ölümcül büyülerinizi kullanmaktan asla çekinmeyin. Misti kullanabildiğiniz heryerde kullanmaya çalışın. Ayrıca son bölümlere doğru aldığınız berserk ve son büyüyü de sık sık kullanmanızı tavsiye ederim. Oyunda yere her işaret bıraktıktan sonra hemen oyunu kaydedin çünkü tekrar karşınıza ne çıkacağı aslında hiç de belli değil.

Bunlardan farklı olarak oyunda kullanılan bazı ses ve grafik elemanları bana biraz Shadowman’i hatırlattı....Bunu söylemeden geçemeycem...Blood Omen 2’de, oyuna zevk katan bazı karanlık güçlerimiz var. Önce biraz onlara değinip sonra tam çözüme geçmek istiyorum.

Karanlık Güçler(Dark Gifts):

Mist: Sis olan yerlerde. Düşmanlarınızın arkasından yaklaştığınızda düşmanınızın üzerinde bir iskelet kafa gözükecektir. Bu durumda action tuşuna basarsanız, Kain ölümcül bir hareket yapıyor. Bu hareketi farklı silahlarla yapın bu sayede çok farklı hareketler görebilirsiniz.

Fury: Özellikle dövüşürken savunma yapıp üst taraftaki Rage Bar’ın yani kızgınlı kçubuğunun artığını göreceksiniz. O çubuk yanıp sönünce z tuşuyla rakibinize çok daha güçlü bir vuruş gücüyle vuruyorsunuz.

Jump: Yine z tuşuyla karşıay zıplama ve ayni zamanda düşmanlarınıza zıplayarak vurma olanağı sağlıyor. Bu özelliği kullanırken hedefin mavi yada kırmızı olması gerekli..

Charm: İnsanların beynine girip onları yönlendirmek biraz zevkli olsa gerek. Bu zevke erişmek için bu özelliği çekinmeden kullanın. Bunu kullanırken beyaz halkanın kişilerin üzerindeyken büyümesi gerekir.

Berserk: Bu özellik gerçekten çok etkileyici olmuş. Yine kızgınlık çubuğunuz tam olarak dolunca z tuşuna basarsanız Kain pençeleriyle karşısındaki adama birkaç seri pençeyle vurup onu son bir aparkat hareketiyle havada uçuruyor. Deneyin çok keyif alacaksınız.

Telekinesis: Bu özellik uzakta bulunan düşmanlarınıza vurmayı ve bazı mekanizmaları uzaktan çalıştırmanınızı sağlaycaktır.

Immunale: Yine dövüş esnasında savunma yaparak kızgınlık çubuğunuz yanıp sönmeye başlarsa z tuşuyla karşıdaki düşmanınızı tek bir harekette öldürmenizi sağlayacaktır.

Evet koltuğumuza yaslanmış sıkı bir oyuna başlamak için heyecanlanıyorsak artık başlayabiliriz demektir.

Chapter 1: The Slums
İlk bölüm daha çok hareketleri öğrenmek amacıyla hazırlanmış bir bölüm. Umma adındaki dişi vampir ne türde yetenekleriniz olduğunu farketmeniz için yollanmış birisi. Oldukça etkileyici bir görünüme sahip. Önce şunu belirteyim, bu oyunda tıpkı öteki Eidos oyunlarında olduğu gibi oyunu istediğiniz yerde save edemiyorsunuz. Oyunun belirli bölümlerinde oyunu kaydedebilmek için yere bazı işaretler bırakmanız gerekli. Havada uçuşup dönen beyaz işinları göreceksiniz. O noktada yere işaretinizi bırakıp oyunu save edebilirsiniz. Sonra ilerleyin burada her yapmanız gereken hareketleri aslında Umma size anlatıyor. O nedenle bu bölümle ilgili pek fazla bişey anlatmaya gerek yok bence.

Chapter 2: The Den
Köprüden aşağıya inip karşıya geçin, sağ tarafta ilerde bir kasa ve bir kol göreceksiniz. Kolu aktif hale getirip kasadaki enerjiyi alın. Geldiğiniz yere geri dönün ve yeşil ışıklı, yanıp sönen kabloyu izleyin, demir kapıya geleceksiniz. Dairesel kolu çevirerek kapıyı açın içerdeki iki adamı öldürtükten sonra merdiveni çıkın. Kapıyı açıp yere işaretinizi bıraknı. Merdivenden inen bir kadın göreceksiniz, onu takip ettiğinizde aşağıda sağda bir kutu (sandık) var, sandıktaki enerji alın, sonra karşıya ilerleyin, sola dönün iki adamla karşılaşın onları öldürün. Soldan ilerleyin sonra karşıda bir makine ve adamla karşılaşacaksınız, makineyi aktif hale getirdiğinizde yukarıda bir köprü çalışacaksınız, sonra o köprüden karşıya geçin. İlerideki kapıyı açın solda fıçıların olduğu bir oda göreceksiniz. Sağdaki merdivenden aşağıya inin, ilerleyin, karşıdaki oda da bir düşman olacak, bu odada işaretinizi bıraktıktan sonra iki tane demir kapı göreceksiniz, karşıdakini açmak için sağda fıçıların arkasındaki merdivenlerden yukarı çıkın. Yukarıda sağa döndüğünüzde muhafızı öldürün. Soldaki odanın içinde bir kol var, kolu indirin fıçılarla dolu olan odadaki demirli kapıyı aktif hale getirecek, kapıyı açmak için. Tekrar merdivenlerden inin geldiğiniz odaya dönün ve demirli kapıyı açın. İçerdeki kolu aktif hale getirin sonra tekrar merdivenlerden yukarı çıkın, karşıda bir kapı olacak. Onu açıp dışarı çıkın

Yeşil transparanlı kapıyı kaldırmak için kolu çalıştırın. İlerleyin iki düşmanı öldürün. Burada mist büyüsünü kullanmanızda fayda var. soldaki sandığı açtıktan sonra yolunuza devam edin. Sisli cadde de bulunan savaşçıyıda öldürün. Sağda demir parmaklıklı kapıyı açın. Daha sonra iki adam göreceksiniz. Onlarla işinizi görün ilerlediğinizde “tavern” yazılı bir binan önünde işaretinizi bırakın içeri girin. İçeri ilerlediğinizde sağa dönün merdiven başına geldiğinizde bir intro girecek ve biriyle konuşacaksınız. İntrodan sonra yukarı çıkın kitaplığa yaklaşın ve onu geriçekin. Boşluıktan içeri girin, içerdeki düşmanı öldürün merdivenlerden aşağıya inerek kapıdan çıkın. Muhafızları öldürün, oradaki kutuyu biraz öne itin ve kutunun üzerine çıkarak tellerin üzerinden atlayın. Bir sandık ve yerde bir işaret olacak. Aşağıya doğru ilerleyin, yırtık tellerin arasından geçin, sağa dönün muhafızı öldürün yukarı çıkın. İntro gececek, inrodan sonra birisi “help me” diye bağaracak, o yönde ilerleyin. Soldaki kılıçlı askeri öldürün, ateşi gördüğünüz yerde solda bir merdiven olacak, ordan yukarı tırmanın. Tahtaları takip edin ve geniş bir deliği olan duvardan geçin. Asansörü çalıştırn ve aşağıya inin. Kısa bir introdan sonra soldaki merdivenlerden çıkın, bir işaret yeri var. sağa dönün buhar püskürten boruları göreceksiniz. Buharı kapatın,içeriye gridiğinizde solda bir kapı sağda bir yol olacak. Soldaki odada iki tane sandık var. Sağdaki yoldan ilerleyin. Merdivenlerden çıkın orda biri sizi görüyor ve kapıyı kapatıyor. İlerdeki odada kolu çalıştırın ve kapıyı çalıştırın ve mist büyüsünü kullanarak görünmeden kapıdan geçin. Muhafızı öldürün, sağda bir kapı göreceksiniz. Kapıyı açmaya çalıştığınızda içerdeki adamlar onu kapatacaktır. Öncelikle sol taraftaki üç koluda indirin. Daha sonra geri dönün ve kapının yanındaki buhar kolunu çevirin. İçerdeki adamların buhardan öldüğünü göreceksiniz.

Kapıyı açıp adamların öldüğü yerden ilerleyin. Bir kapı daha var onu da açın. Muhafızı öldürün. Sola dönün aşağıya inen bir yer var. Kapıyı açın içeri girin. Buhar poüskürten bir makine göreceksiniz. Sağa dönüp merdiven çıkın, ortada kolu çevirin, buharı kesip kapıyı açın ve içerdeki adamı öldürün. İçerde merdivende bulunan buharı kesmeniz lazım. Bunun için solda bir kapı var. önce onu açıp dışarı çıkın, buharın yönünü kolu çevirerek değiştirin. Tekrar çıktığız kapıdan içeri girin. Merdivenden yukarı çıkın. Karşınızda bir kol vr onu indirin, makinenin altındaki buhar kesilecek ordan kendinizi aşağıya bırakın. İşaret noktasının üzerine düşeceksiniz. İlerleyin ve ilk rakibinizle karşılaşacaksınız. “Fastest” adlı rakibiniz hizdan bayağı hızlı ama onu önce korunarak ve enerjisini azaltarak yenmeye çalışın. Enerjisi azalınca kaçacak ve bir kapı açılacak kapıdan geçip devam edin. Bu odada mist büyüsünü kullanarak rakibinizi yakmaya çalışın. Birkaç kere bunu yapın enerjisi azalınca uçarak size vurmaya çalışacak. Bu esnada kaçıp hamlenizi yapın. Onu öldürdüğünüzde “jump” yeteneğini elde etmiş olacaksınız. Yolunuza devam edin. Uzun bir bir boşluğu olan yıkık bir köprüye geleceksiniz. Karşıya atlamak için “jump” yeteneğini seçin, hedefiniz mavi olduğunda ise “z” tuşuna basıp atlayınız. Bu şekilde rakiplerinizin üzerlerine de atlayıp onlara vurabilirsiniz. Tabi hedefin kırmızı olması gerekli.

Chapter 3: Lower City
Meydanda iki rakibiniz var onları öldürün. İlerleyin solda “municipal bank” yazılı binanın yan tarafındaki merdivenlerden çıkarsanız bir tane sandık göreceksiniz. Sağa dönüp merdivenlerden çıkın, çatının ucuna gelirseniz “jump” ile karşıya atlayabilirsiniz. Karşıda yere işaretinizi bırakın. Sağdan aşağıya doğru süzülümn. Üç tane düşmanı öldürün, soldan devam edin. Başka bir kent meydanına çıkacaksınız. Sağa gidin, ilerde sağ köşede bir kapı var. kapıdan içeri girin, barmenle konuluıp dışarı çıkın. Soldan ilerleyin tam karşıda bier üst geçit olacak, geçitten geçin, bir adam size bişeyler sorup demir parmaklıkları kaldıracaktır. İki tane adamo öldürüp kanlarını için. Yine ilerleyin, kale gibi bir yerin avlusuna geleceksiniz. Soldaki merdiveni kullanarak yukarı çıkın, tahta iskelenin üzerinde ilerleyin. Sandığın olduğu ve avlunun oratsında bulunan yapının üzerine çıkın burdan kalenin büyük kapısının sağ tarafında bulunan düğmeyi çalıştırmak için “jump” yeteneğiyle karşıya atla ve mekanizmayı çalıştır. Yeşil akımı takip et, sonra kapıyı açıp içeri gir. İntrodan sonra soldaki mekanizmayı yerinden çıkarıp introda kaybolan adamın olduğu yerdeki mekanizmayla değiştirin. Sonra içerdeki kolu çalıştırıp kapıyı açın. Kapıyı açınca işaretinizi bırakın, soldaki büyük camdan atlayın ve karşıya geçin. Burada biri size “password” (şifre) soracak, şifreyi bulmak için soldan ilerleyin daha sonra iki adamı öldürün. Yine bir meydanda sizi burada asker ve insan var. Üzerinde “GOSIPOKON” yazısı olan bir büfedeki adamla konuşun. O size şifrenin “evernight” olduğunu söyleyecek. Daha sonra şifrenin istenildiği yere gidin. Kapı açılacaktır.

İlerleyin. Bir kapı daha var onu da açın ve devam edin. İçeride elleri bağlı olan insanlardan biraz kan için. Merdivenlerden yukarı çıkın. Karşıya atlayın. Bir işaret ve sandığa rastlayacaksınız. Sağ taraftan karşıya atlayacaksınız burdaki iki adamı öldürün, ilerleyip aşağıya süzülün. İki adamı daha öldürün. Mekanizmayı çalıştırn. Tekrar merdivenden yukarı çıkıp karşıya atlayın ve kolu indirerek kapıyı açın. Sola ilerleyin büyük bir depodasınız. Aşağıya inin, konuşan adamların yanından karşıya ilerleyin. Yukarı çıkın ve adamı öldürün, sağdaki kolu çevirin. Bir sandık yere düşüp, yerde bir delik açaçak, o delikten aşağıya atlayın. Sola ilerleyin, işaretinizi bırakın, sola dönün ilerleyin, sağa dönüp merdivenlerden yukarı çıkın ve iki adamı öldürün. Burada sağda bir kol ve ileri geri hareket edebilen yatay bir düzlem var. yatay düzlemi kendinize doğru çekin. Sonra soldan ilerleyin ve sağdaki odaya girin. Kolu çalıştırıp kutuyu yatay düzlemin üzerinde sürükleyerek sonuna kadar itin sonra ilk gördüğünüz kolu çalıştırın ve kutuyu yukarı yollayın. Paketin kapısını açıp onu ittiğimiz yerde bir merdiven olacak. Yukarı çıkın, arkanızı dönüp devam edin. İki muhafızı öldürün, sonra paketin olduğu yere gidin ve onu aşağıya itin. Aşağıda bir delik daha açılacaktır, aşağıya süzülün, soldan ilerleyin işaretinizi bırakın, ilerleyip sağa dönün, iki muhafızı öldürün ve kanlarını için. (Her öldürdüğünüz muhafızın yada insanın kanını mutlaka için çünkü bu size güç katacaktır) sağda yukarda bir sandık olacaktır. İlerlediğinizde asansör gibi bir aracın içindeki kolu çalıştırın, havuz su dolacak ve bir tane tahta suyun yüzüne çıkacak. “jump” yardımıyla tahtanın üzerine atlayın, merdivenden çıkın, soldan ilerleyin, soldan ilerleyin ve iki muhafızı öldürün.

Yine bir kentin meydanındasınız. Balta ve kılıç tabelası olan binadan içeri gir. Kapıyı açıp sağa dönün, sandığı göreceksiniz. İşiniz bitince tekrar dışarı çıkın. Yine “municipal bank” yazan binadan sağa dönün, karşıda bir mekanizma göreceksiniz, muhafızları öldürün mekanşzmayı açın. Yeşil akımlı kabloyu takip edin ve kapı açılınca hemen geçin. İşaretinizi bırakın sola dönün iki adamı öldürün ilerleyin. Sağa dönüp soldaki merdivenden inin. Bir vana göreceksiniz. Bu vana geçici bir süreliğine suların alçalmasına neden oluyor. Burdan çıkıp ileriye gittiğinizde sağda büyük bir kapağı açan bir kol olacaktır. Burada yapmanız gereken arkada ki merdivenden yukarı çıkıp ordanda yukarı zıplayıp bir muhafızın durduğu yapının üztüne çıkın. Burdaki kutuyu aşağıya itin, tekrar geldiğiniz yere geri dönün. Kapağı açan kolu çalıştırın hemen koşup düşen kutuyu kapağın altına itin. Böylece kapak açık kalacaktır. Daha sonra suların azalması için arka odadaki vanayı kapatın, sular azalınca koşarak sağ taraftan karşıya geçin ve merdivenlerden yukarı çıkıp işaretinizi bırakın. Kapıyı açın, avluya çıkın, iki muhafızı öldürün. Sol tarafa gidin, ordaki klou kaldırıp kapıyı açın. İntro girecek ve iki adamı daha öldürmek zorunda kalacaksınız. Bir sandığın üstünden çatıya çıkın ve sağdan ilerleyip karşıya atlayın. Sonra orta kısımdaki yer “jump” yardımıyla zıplayın. Oradan ileriye zıplayın. Aşağıda sizi bekleyen bir şovalye var. siz aşağıya inince alarm çalışacak ve bir şovalye daha gelecek. Onları öldürüp alarmı kapatın. Sağdaki vanayı çevirip kapıyı açın. İşaretinizi bırakın. Karşıya ilerleyin ve sokak lambasının olduğu yerden sağa dönün tekrar sola dönüp adamı öldürün vanayı çevirip kapıyı açın. Karşınıza çıkan adamı izleyin. Bir kişiyi öldürüp karşıya atlayın. Sağa dönüp biraz ilerleyin ve aşağıya atlayın. İşaretiniz bırakın. Aşağıya inip sokaktan ilerleyin.

Burada birkaç yeşil transparan kapı görecksiniz.Önce düşmanlarınızı temizleyin sağda yeşil kapının yanındaki sandıklardan atlayın ve kapıyı geçin. Bir sandık bulacaksınız. Merdivenlerden aşağıya inin. Önce kolu oynatarak köprüyü geri çekin, daha sonra havuza inin, sağa dönün, ilerde sağda bir kutu var. onu havuza atın ve köprünün hizasına getirin. Karşıdaki su vanasını açın. Kutu suyun üzerinde kalacaktır. Tekrar karşıya atlayarak köprüyü açın. Böylece kutu köprünün üstünde kalacak. Suyu tekrar kapatın. Köprünün üstündeki kutuyu su vanasına doğru iterek, çapraz işaretin üstüne getirin. Karşınızdaki kapı açılacaktır. İlerleyin ve odadaki mekanizmayı çalıştırın. Yeşil transparan kapıların açıldığını göreceksiniz. Bu yeşil kapılardan üzerinde kadın resmi olandan girin. “blue lady” levhalı dükkandan içeri girin.

Chapter 4: Upper City
İşaretinizi bırakın. Avludaki iki askeri öldürün. Sağdan ilerleyin, muhafızı öldürün. Soldaki merdivenklerden aşağıya inin ve introyu izleyin. Vanayı çevirip kapıyı açın. İlerleyin bir kapı daha çıkacak, tekrardan “marcus”’u gösteren kısa bir intro girecek. İki adam daha var ama önce işaretinizi bırakın. Yukarıdaki odada vanayı çevirin ve köprü dönünce içine girin. Oradaki vabnayı da çevirin ve ilerleyin, sağda bir sandık var. Sola dönüp ilerleyin, yolunuza çıkan iki kişiyi öldürün ve devam edin. Sağdaki merdivenden çıkın. Bir intro girecek. Soldaki vanayı çevirerek kapıyı açın. İşaretinizi bırakın, yolunuzun üstündeki iki adamı öldürün ve kanlarını için. İlerleyin soldaki kapıyı açın işaretinizi bırakın. Sırayla iki kişiyi öldürün. Karşıdaki merdivenin altına odada bulunan taşı çekin ve merdivenden çıkın. Bir merdiven daha çıkacaksınız. Adamı öldürün ve açık camdan atlayın. İçerdeki adamı öldürün ve sandıktan enerjiyi alın. Kapıyı açıp balkona çıkın. Balkondan sağ tarafa atlayın. İki tane muhafız var. Şöminenin solundan aşağıya inin. Vanayı çevirip kapıyı açın işaretinizi bırakın. İki tane muhafızla karşılaşın onları öldürüp ilerde soldaki kolu bulun. Kolu indirip kapıyı açın. İçerde şömineli odanın solundaki kapıyı açın. Bahçeye çıkın, bahçedeki mekanizmayı çalıştırın. Sonra vanayı çevirip yeşil akımlı kabloyu izleyin. Bittiği yerdeki kolu çevirin muhafızı öldürün ve diğer kapıyı açın işaretinizi bırakın. Avludaki şövalyeyi öldürün. Merdivenden çıkın. Sağa dönün ama önce sol tarafta bulunan vanayı çevirin ve suyun akmasını engelleyin. Böylece oraya atladığınızda su sizi etkilemeyecektir.

Merdivenden çıkıp sağa döndüğünüzde adamı öldürn. Ve karşıya yani daha önce suyu kapattığınız yere zıplayın. İlerleyin kapının önündeki muhafızı öldürün. Ve vanayı kapatın. Suyun kapandığını göreceksiniz. Suyun kesildiği yerden içeri girin. İlerleyin vanayı çevirip kapıyı açın. Soldaki merdivenden çıkın ve kapıyı açın. işaretinizi bırakın. İlerleyin sağdaki kolu çevirin ve kapıyı açın. Karşıdaki muhafızı öldürün burada iki tane su vanası ve mekanizma kolu olacak. Mekanizma kollarını açmak için vanalarla suların yönlerini değiştirip mekanizmaları çalıştırın. Tabi önce soldaki mekanizmayı sonrada sağdakini. Asılı olan sandık yere düşecek ve o sandığı demir kapının önüne iteceksiniz. Böylece baştaki kapının kolunu çevirdiğinizde o kapı kapanmayıp karşıdakş açılacaktır. Karşıya gidin. İlerleyin, intro direcek. Saat kulesi olan bir avludasınız işaretinizi bırakın. Avludaki iki muhafızı öldürün. Saat kulesinin altındaki kapıdan girin. Soldaki kutuyu çekin merdivenlerden yuları çıkın. Önce ilerdeki vanayı açın. Sonra kolu indirip saati çalıştırın. Bu sayede heykelin olduğu avlunun çevresindeki kapılar açılacaktır. Daha sonra o avluya gidip muhafızı öldürün ve ilerleyin. Sağa dönün ilerdeki asanörle yukarı çıkıp tam arkanıza dönün ve penceresi açık odadan içeri atlayın. Aşağıya inin soldaki merdicenlerden yine aşağıya inin. Muhafızı öldürn kapıdan dışarı çıkın işaretinizi bırakın. Muhafızı öldürün sağdaki merdivenlerden aşağıya inin, solda iki tane içerisinde merdivenler bulunan odalardan birine girin ve yukarı çıkın. Kolu çevirin sonra aşağıya inin ama bu kez kafes çalışan, yani ışığı yanıp sönen mekanizmanın üstünden kalkacaktır. Bunu alıp yan odaya götürün. Tekrar yukarı çıkın makinayı çalıştırn bu kez diğer odadaki kafes yukarı kalkacaktır. Yanıp sönen mekanizmayı kafes kalkınca iki kablonun arasına getirin. Bunun yaptığınız zaman bahçenin kapısı çalışır durumda olacaktır.

Avluya girip muhafızları öldürün. Solda açık demir bir kapı olacak. Onu takip edin ve karşıdaki kapıyı açın. Düşmanı öldürün yu karı çıkın ve sağdan ilerleyip kapıyı açın. İlerleyin işaretinizi bırakın. Sağa dönün muhafızları öldürün ilerleyin sağda bir sandık olacaktır. Onu açtıktan sonra merdivenden çıkın sağa dönüp karşıya ilerleyin. Gidecek yeriniz kalmadığında sağdaki merdivenden yukarı çıkın ve karşıya atlayın. Kapıyı açın işaretinizi bırakın. Kitaplar ve raflarla dolu bir odadasınız, muhafızı öldürün ilerleyin. Sağdaki kapıyı açın bir muhafız daha var. sağdaki merdivenlerden inin iki kişiyi daha öldürün. Solda ve karşıda bir çok kapı mevcut. Solda dipte olana girin. Sonra sağdaki kapıdan devam edin. Burada büyük geniş bir kılıcı olan adamla karşılaşacaksınız. Adamı öldürtükten sonra bir ile konuşup “bishop”’un yerini soruyorsunuz size söylediği yönden devam ediyorsunuz ve yeni bir işaret daha bırakıyorsunuz. Avluda yine iki adamı öldürüp karşıdaki kapıdan geçin. Bir mezarlıktasınız. Buradaki adamı öldürüp duvarın dibindeki taşı geriye çekip delikten içeri girin. Burada soldan devam edin iki muhafızı öldürün sağda demir kapı aralıklı oradan içeri girin. Ortasında ateş olan bir mezarlıktasınız burada buluna 3 taşıda itin ana kapı açılacaktır. Açılan yerden devam edin. Karşınıza çıkan iki adamı öldürün soldan merdivenden inerek kapıyı açın. İçeri girin sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. İlerleyince bir intro var görünen o ki “marcus” “bishop”’a bizden daha erken ulaşmış. Burda “marcus”’u kovalamaya başlıyorsunuz. İlerleyin soldaki kapıyı açın sonra “marcus’un gittiği yere koşun. Kapıyı açın burdan iki tane merdiven tırmanın. Sola dönün ve marcusa yaklaşın marcus atlayıp camı kıracaktır. Sizde karşıya atlayın işareti aktif hale getirin. Soldaki girişten geçin. İntro girip cam kırılacak ve bir kilisenin içine düşeceksiniz burada maucusu yenmek için sürekli çanları çaldıran kolları çalıştırıp marcusu geçici bir süreliğine etkisiz hale getirerek enerjisini azaltmaya çalışın. Enerjisi azalınca adamlarını çağırıp çanları etkisiz hale getirecek ve kaçacaktır. Sandalyelerin önünde bulunan dua yerinin arkasındaki kapı açılacak ordan marcusu takip edin ve yukarı çıkın. Marcusun büyülediği adamları öldürün. Daha sonra hızla hareket ederek marcusu öldürün. Artık “charm” büyüsüne sahipsiniz. Bu arada bishop size yardım edecek ve size girişi gösterectir. İntroyu seyredin.

Chapter 5: The Sarafan Kept
Öncelikle işaretinizi bırakın. Sağdan aşağıya inin muhafızı öldürün. Karşıya ilerleryin bir kapı göreceksiniz. BU kapıyı açmak için “Charm” büyüsünü aktif hale getirin ve içerideki adamı hipnotize edin ve kapıyı ona açtırın. İçeri girin diğer kapıyı açın ve yerdeki işareti aktifleyin muhafızı öldürün ileride sağdaki vana ile buharı kapayın, soladaki odada sandık bulacaksınız. Buharın kesildiği kapıdan içeri girin aşağıya inin. Muhafızı öldürün. İleride bir kol var kolun karşısında da bir makine. Önce makinenin sağındaki kolu çalıştırın. Bir tane tutatcak bir yerden bazı maden parçalarını alıp makineye atacak. Daha sonra kolu indirin makinedeki parçaların ezilmesi için ateş yanacak ve kazandan dışarı ateş fırlayacaktır. Ateşin çıktığı yere yeşil kapsülü getirin orada bulunan kapının önündeki vareller patlayıp kapının önü açılacaktı. Kapıdan ilerleyin. Sağa dönün tekra sağ yapın uzun ve sisli bir koridor var. Koridorun sonunda sağ yapın bir adam ve bir sandık olacaktır.Onlarla işiniz bitince merdivenlerden aşağıya inin ve kapıyı açın.

Yere işaretinizi bırakın iki kişiyi de öldüürün ve sola ilerleyin. Gördüğünüz kapıyı açmak için sol tarafta yatakların arasında bir mekanizma var onu çalıştırın. Daha sonra yine kabloyu izleyin ve kapıyı açın. Sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. Bir muhafız koridorda yürüyor onu öldürün. Sağa dönün karşınıza birkaç koridor çıkacak solda küçük bir odada sandık bulabilirsiniz. Sağa dönüp muhafızı öldürün karşıdaki merdivenler çıkınca havada bazı yarasaların olduğunu uçtuğunu göreceksiniz. Büyük bir havuzun olduğu üstü kapalı bir yerdesiniz. Havuza akan suları kesmeniz lazım. Sağdan ilerleyin karşıya atlayın solda bir muhafız ve merdiven olacak. Yukarı çıkın ve yukarıdaki vanayı kapatın sonra ayni işlemi diğer iki vanalar içinde yapmanız gerekecek. Ama onalra merdivenle çıkamıyorusunuz Sağdaki vananın olduğu yere “jump ile atlayın ve vanayı kapatın. Sonra üçüncü vananın olduğu yere gidin yukarıda bulunan adamı “charm” büyüsüyle büyüleyin ve vanayı ona kapattırın. Havuzun içerisindeki delikten devam edin. Sağa dönün muhafızı öldürün ve yere işaretinizi bırakın. İki tane muhafız gelecek onları da öldürün ve karşıdaki kapıyı açın. Burada havada sallanan kafesler göreceksiniz. Aşağıda kan içebileceğiniz insanlar var. Onlarla işinizi görün karşıdaki merdivenlerden yukarı çıkın. Muhafızı öldürün solda bir kapı var içeri girip kolu indirin. Bir kapı açılcak o kapıdan devam edin. Bir asansörle yukarı çıkacaksınız tam karşıda yere işaretinizi bırakın. Sağ tarafta bir sandık var onu açın sonra karşıya ilerleiyn . Solda bir oda olacak odaya girin sağdaki kolu indirin. Sonra bir kapı göreceksiniz onu açıp devam edin. Bir introyla bir mekanizma gösterecek onu bulmanız lazımç Sağ ve sol tarafta yeşil transparan kapılar olacak karşıdan gitmeniz gerekecek ama orda iki tane güçlü adam var . Sislerin içinde yürüyeni sinsice öldürün.yukarıya baktığınızda bir hizmetkar var onu büyüleyip alt taraftaki yeşil transparan kapıyı kaldıracak bir mekanizmayı bulup kapattırın. Transparan kapı kalkınca o taraftan ilerleyin karşıdaki muhafızı öldürün. Burada küçük bir intoyla Kain’in ölümünü simgeleyen bir fotğraf göreceksiniz. Sağdaki yeri işaretleyin karşıya geçin karşıda bir kadınla konuşacaksınız oda sizden introda gösteren muhafızı öldürmenizi isteyecek. Onu öldürüp tekrar kadının yanına dönün. O size yeşil transparan kapıyı kaldıracak ve ordan devam edeceksiniz. Büyük koridorların olduğu yerden ilerleyin Bir muhafız size doğru koşup gelecektir. Onu öldürün. İlerleyin sağa dönün koridorun bittiği yerde sağda bir asansör var.Onu çalıştırıp yukarı çıkın. Sağa dönün muhafızı öldürün. Sağda ve solda bazı odalar var. Bunların birinde sandık olacak. Burada karşıya atlayabileceğiniz bir balkon olacak. Buradan karşıya atlayıp kolu indirin bu aşağıya düşüp de tekrar dönmek isterseniz işinize yarayacaktır. İlerlediğinizde yol bitiyor ve ordan yine karşıya atlayacaksınızı tabi ki “jump” büyüsüyle. Soldan ilerleyin. Muhafızı öldürün (daha önce hizmetçiyi kullanıp mekanızmayı çalıştırdığınız yere döndünüz) sağa dönün tam karşıda bir kol var onu indirin Gizli bir kapı açılacak ordan devam edin. Sağa dönün ve yere işaretinizi bırakın. Küçük bir introyla aşağıda birçok muhafız göreceksiniz. Aşağıya inin yine transparan kapıyı kaldıracak mekanizmayı çalıştırın. Ama önce muhafızı öldürün. Mekanizma çalışınca alarm da çalışacak ve muhafızlar dışarı çıkmaya başlayacak ordan geri dönüp merdivene zıplayıp tutunun ve yukarı çıkın. Şimdi transparan kapıdan geçebilirsiniz.
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:11   #29 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

İlerleyin aşağıda birkaç muhazı olacak. Onları öldürün ve bir muhafızın arkasındaki asansöre binin ve yukarı çıkın. Burada solda bir kapı var ama önce merdivenden çıkın ve kolu indirerek o demir kapıyı açın. Karşıdaki adama sinsice yaklaşıp kafasını uçurun tabi bunu her kılıçla yapmıyor. Bu tipteki hareketleri her silaha göre farklı yapıyor. Bu odadaki ikinci muhafızı da öldürün. Merdiven yukarı çıkınca bir kapı kolu göreceksiniz kolu indirin ve gizli geçidin açıldığını göreceksiniz. Ordan devam edin. Demir bir kapının arkasında bir adam var onu charm büyüsüyle etkileyin ve kapıyı açtırın. Yukarıdaki sandığı merdivenlerden çıkarak alın. Aşağıya süzülün asansör kapısı gibi bri kapı var ordan geçin sola dönün. Yre işaretinizi bırakın muhafızı öldürün sola dönmeden ilerlerseniz merdivenden alt boşluğunda bir sandık olacaktır. Muhafızı öldürdüğünüz yerdeki kolu açın burada intro girecek. Üç tane muhafız var ama baş muhafız çok güçlü. Onları öldürün ama teker teker öldürün. Yeşil transparan kapıyı kaldırıp ana kapıyı açın.İçeride umma’yı göreceksiniz. Introdan sonra onu kurtarırmanız için merdivenin aşağısında solda elinde bayrak ve kitap tutan bir heykel var. Onu tutup geri çekin gizli bir kapı açılacak yine dışarı çıkın dışarı taraftaki mekanizmayı çalıştırın. Sonra ön kapıdaki transparan kapı çalışır duruma gelecek sonro umma’nın kafesinin öünündeki transparan kapı açılacaktır. Tekrar gizli yerden içeri girin ve umma’yı kurtarın. Arkanıza yaslanıp güzel bir intro seyredin.

Chapter 6: Industrial Quarter
Sağa dönün kapıyı açın. Arkanıza dönüp ilerleyin. İşçilerin çalıştığı bir odada bir kol var. Onu sola çevirip geldiğiniz yere geri dönün. Sonra kapıdan geçip yukarı çıkın ve muhafızı öldürün ve sandığı açıp kapıdan ilerleyin. Sola dönüp merdivenlerden çıkın yine sola dönüp ilereyin. Yere işaretinizi bırakın. İçeri girin. Solda bir kol var. Onu indirip kapıyı açın. Muhafızı öldürüp kolu indirin. Aşağıya bir merdiven inecek. Ordan yukarı çıkın. Arkadaki kapıyı açın ordan çatıya çıkacaksınız. Yere işaretinizi bırakın. Intro girecek. Daha sonra iki tane muhafızı öldürün. İlerde bir kol olacak ama bu kolu açmak için aşağıya inip mekanizmayı çalıştırmanız gerekecek. Aşağıya süzülün muhafızı öldürün. Mekanizmayı aktif hale getirin. Şimdi geri dönüp yukarı çıkmak için bir merdiven bulmanız gerekecek. Merdivenden yukarı çıkın. Yerde çift taraflı bir kılıç bulacaksınız. Onu alın sonra arka taraftaki kutuların üstüne zıplayın. Burada sandıkları kullanarak yukarı çıkın ve kapıyı bulup içeri girin. Küçük bir introdan sonra karşı odadaki muhafızları öldürün ve mekanizmayı çalıştırın. Odadan dışarı çıkın ve geldiğiniz yerin sağına doğru gidin. Kapı açılmış olacak ve bir işaret yeri göreceksiniz. Asansörün üzerine çıkın. Aşağıya inin. Burada büyük bir makine göreceksiniz. Önce aşağıya süzülün ve kolların hepsini indirin (4 tane) makine çalışacak. Sonra bir kolun yukarı kalktığını göreceksiniz. Merdivenden çıkıp o kolu da indirin. Hareketli rayların üzerine atlayın. Gelen sandığın arkasından diğer odaya geçin. Bu oda da bir sandık var. İlerleyin intro girecek ve demir kapıların olduğu yer salak bir muhafız yüzünden havaya uçacak. Burada iki muhafız daha var. Onları öldürün ve sağdaki rampadan yukarı çıkın. Kolu hareket ettirip teleferiği çalıştırın. Kapıyı açıp teleferiğe binin. Geldiğiniz yeni mekanda sağdan ilerleyin ve yere işaretinizi bırakın. Merdivenden yukarı çıkın ve ilerleyin. Bir merdiven daha var. Onu da çıkıp soldan ilerleyin. Muhafızı öldürün ilerleyin yolun sonunda bir kol var. Kolu indirin kapı açılacaktır. İçeri girin yere işaretinizi bırakın. Merdivenden yukarı çıkın. Yukarıda sağda iki muhafız olacaktır. Onları öldürün ve sandığı açın ve devam edin asansörü çalıştırıp yukarı çıkın yukarıda bir kapının önünde duracaksınız. Kapıyı açıp soldan ilerleyin yolun sonunda sizi aşağıya indiren bir asansör olacak. İnince ilerleyin solda bir sandık olacak iki muhafız size koşacak doğruca ilerleyin yolun bittiği yerden karşıya sol tarafa atlayın yine ilerleyin merdivenlerden çıkın biraz yürüyün aşağıda bir muhafız olacaktır. Onu öldürün muhafızın durduğu yerde bir kapı var onu açın ve içeri girin.

Yere işaretinizi bırakın. Soldan devam edin içeri girip muhafızı öldürün kapıyı açın sola dönün ileride sağda makinanın kapağını açan bir kol var. Onu açıp içerisinden diğer tarafa geçin. Yere işaretinizi bırakın. İçerde iki muhafız var. Kanlarını içtikten sonra büyük kazanların olduğu bir odadasınız kazanların arkasında bir kol var ve yanında da bir muhafız. Onu öldürüp kapıyı açın. İlerleyin içerdeki kapının kolu kırık burada “charm” büyüsü yaparak içerideki adamı etkileyin ve kolları olan yuvarlak şeklindeki patlayıcıları çalıştırıp patlatın. Dairesel cam kırılacak. İçeri girin sağdan tünelden ilerleyin. Ölüleri görüdüğünüz yerde sağda bir sandık olacak. Onu alıp soldan yukarı devam edin. İlerlediğinizde küçük bir intro girecek.kolu kırık bir kapı var. Bu kapıyı da içerdeki adamlardan birini etkileyerek içerde açtırın. Bu tip işlemleri bu bölümde çok yapacaksınız. İçerdeki muhafızları öldürün. İlerleyin soldaki kapıyı açın içeride sağda dairesel bir cam var ordan bakan adamı yine büyüleyin ve makinenin kapağını ona açtırın. Sonra soldan ilerleyin ve makinenin içinden geçin. Yere işaretinizi bırakın. İki muhafızı var onları öldürün. Sonra içerde sağda bulunan kapıyı açın. İçeri girip kolu indirin sonra sağda camdan bakan adamı yine büyüleyin ve öteki odaya getirin. Oradaki kolu indirerek ikinci makinenin kapağını açın. Makinenin içinden geçerek odadaki iki muhafızı öldürün. Soldaki kapıdan devam edin. Karşınıza kapı çıkacak burdan açıp ilerleyin burada iki muhafız ve arkasında patlayıcaılar var. Mist büyüsüyle görünmeden soldaki odaya girin. Burada bulduğunuz birini etkileyin ve onu götürüp patlayıcılardan birinin kolunu indirin. Hepsi havay uçacak ve gidiş yolu açılacaktır.

Karşıda büyük bir asansör olacaktır. Oradan aşağıya inin. Yere işaretinizi bırakın. Sinsice sisde sağdaki askeri öldürün. İleride solda bir muhafız daha var. Buradaki muhafızları hep sinsice öldürmeye çalışın. Sol tarafta uzun bir merdiven olacak onu kullanarak yukarı çıkın karşıda bir kol var. Onu indirip aşağıdaki kapıyı açın. İçeri girin dairesel camdan içerdeki adamı büyüleyin ve makinenin kapaklarını açacak olan kolları çalıştırın. Makinelerin arasından geçin ve kapalı bir odaya gelin. Buradan yine bir adamı etkileyerk içerideki üç koldan ikisini çalıştırın. İntordan da anlaşılacğı gibi rayların üzerinde bulunan küçük trenlerin çalıştığını görüyorsunuz. Geri dönün makine boşluğundan sola dönüp ilerleyin. Tekrar sola dönüp makinenin içinden geçin. Şimdi son olarak etkilediğiniz adamın olduğu odadasınız. Muhafızı öldürün. Buradan küçük trenleri takip edin. O sizi büyük makinelerin olduğu bir yere götürecek sağa dönün ilerleyin. Sağdaki büyük merdivenlerden çıkın, muhafızları öldürün. Burada rayların üzerinde duran küçük bir tren ve içinde patlayıcı var. O treni patlatmak için dairesel formda olan ve merdivene yakın olan tren durdurucusunu raylara doğru itin sonra trenin arkasında bulunan kolu çalıştırın. Böylece tren ilerleyip sıcaklık veren kazanın altında duruyor ve patlıyor. Tabi trenin önündeki durdurucuyu da çekmeyi unutmayın. Böylece koca bir delik açılıyor. O delikten ilerleyin. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin iki muhafızı öldürün karşıya atlayın ilerleyin gelen muhafızı öldürün. İlerleiyn tam karşıda içerde sandık olan bir oda var. Sola dönüp aşağıya inin. Yere işaretinizi bırakın.ortaya gelin mavi dairesel bir platform yukarıya doğru yükselecek. Böylece üçüncü rakibiniz Sebastian’la karşılaşıyorsunuz.

Bu düşman sizden çok güçlü ama siz daha akıllısınız. Önce onu tutarak onu buharların üzerine atmaya çalışın. Çok hızlı bir rakip. Özellikle bazı yumruk ve ayak tekmelerini yememeye dikkat edin. Bunlara karşı savunma yapsanızda faydasız. Biraz enerjisi azalınca hızla koşup odanın içinde dönüp size doğru buharların gelmesini sağlıyor. Onun koştuğu tarafın ters tarafına doğru koşmanız lazım. Sebastian önce koşuyor sonra duvarlarda bulunan bazı tutacaklara tutunup size doğru atlayıp hamlesini yapmaya çalışıyor. Size doğru atlarken eğer tam karşınıza alırsanız yani tam aranızda elektrik akımını alırsanız zıpladığında siz yerine elektriğe takılıp çarpılıyor ve enerjisi azalıyor. Bunu üç kere yapın belkide dört kere. Bu sayede üçüncü ve son aşama geliyor. Bu aşamada Sebastian makinenin olduğu yere çıkıp onu patlatmaya çalışıyor. Eğer üçkere küçük patlamalar olursa nexuss taşı patlıyor ve güzel bir introyla sizde ölüyorsunuz. Son aşamada sizde nexuss taşının olduğu mavi platforma çıkın Sebastian aşağıya atlayacaktır. Burada yapmanız gereken karşı odada bulunan adamı büyüleyin ve öteki kolu çalıştırıp buharın yüzeye yayılmasını sağlayın. Böylece Sebastian mecburen yukarı sizin yanınıza geliyor. Burada onunla pek fazla dövüşmeyin daha çok onu aşağıya atmaya çalışın. Böylece bir atışta buharın içine düşüp ölecektir. Böylece berserk büyüsünü alıp nexuss taşınada sahip oluyorsunuz bu taş Sarafon kralını öldürmeniz için ileride gerekli olacak.Yine güzel bir intro sizi bekliyor.

Chapter 7: The Canyons Wild Places
Kain güzel bir elbiseyle oyuna başlıyor. Bir tünelde ilerleyin aşağıya atlayın burada berserk büyüsünü kullanabilirsiniz. Muhafızı öldürün. Kale kapısı kapalı arkanıza dönün parlayan bir sandık olacaktır. Onun yönünde ilerleyin iki adam bir ateşin etrafında sohbet ediyor olacaklar. Sağdan tünele girebilirsiniz.ilerleyin iki kadın savaşçı var. Bu kadın savaşçılar amazonlar kadar güçlü rakipler. Çok iyi hareketleri var.onları öldürdükten sonra ilerleyin bir kadın savaşçı daha olacak onu da öldürüp sol tarafta duvarların arasında geçidi görün. Zıplayarak yukarı çıkın. Tünel’i geçin tünelin sonunda büyük bir su değirmeni ve bir kulube göreceksiniz. Aşağıya süzülün. Solda ilerde iki tane kadın asvaşçıyı öldürün. Burada yapmanız gereken. Önce değirmenin ön tarafında bir kapı olacak onun yanında size bakan bir adam var. Tabi ki onu büyüleyip yukarı çıkartıp kolu indireceksiniz. Bir değirmen durup öteki çalışmaya başlayacaktır. Şimdi değirmenin sağ tarafında demir parmaklıklı bir kapı havay kalkacaktır. Oraya gitmek için sağ taraftaki eğimli yolu kullanın. Oraya gelin bir sandık göreceksiniz. O sabdığı kalkan demir parmaklı kapının altına itin. Sonra yine gidip o adamı büyüleyin ve bu kez öteki değirmen çalışacak. Dönen mekanizmalar göreceksiniz.

Bunların üzerine zıplayıp karşıda bulunan tahta iskelenin üzerine atlayın .Sağdan ilerleyin sol dönün şelale gibi bir yerdesiniz. Taşların üzerinden atlayıp karşıya atlayın. Şimdi kaleye yukarıdan bakan bir açıdasınız. İleride solda bir sandık var oraya doğru atlayın. İçeri girin. Artık kaledesiniz aşağıya inin muhafızı öldürün ve sandığı alıp tekrar yukarı çıkın. Kapıyı açıp içeri girin ve muhafızı öldürünkarşıda bir kapı daha var. Onu açıp devam edin aşağıya soldaki merdivenlerden inin. En aşağıda bir kol ve işaret yeri bulacaksınız. Kolu indirin kalenin ana kapısı açılacaktır. Soldaki kapıdan dışarı çıkarak sağdaki muhafızı öldürün ve içeri girin. Önünüzdeki büyük kapı açılacak ve iki tane okçu kız size doğru ok firlatmaya başlayacak. Onalrı öldürün sağdan ilerleyin muhafızı da öldürün. Soldaki kapıdan içeri girin. En yukarı çıkın mekanizmayı açın. Tekrar aşağıya inin. Kapıdan çıkın solda bir vana var onu çalıştırın. Soldaki büyük kapı açılacaktır. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin iki tane kadın savaşçı var onları öldürün ve yolunuza devam edin. Küçük bir intro girecek ve köprü yıkılacaktır. Karşıya atlayın ve köprüyü yıkanı öldürün. İlerlediğinizde yukarıdan taşlar düşmeye başlayacak. Burayı hızlıca geçmeye çalışın. Sol tarafta bir taşıt ve etrafında bazı insanların muhafızlar tarafından öldürüldüğünü görüyorsunuz. Hepsini öldürün soldaki kayaların üzerine zıplayarak devam edin.

Bir uçuruma geldiniz. Karşıya zıplayın iki tane kadın savaşçı var. Onları öldürün. İlerleyin içeride birçok sandık ve fıçı olacak. Muhafızları öldürün. Sandıkların arkasından dolaşan bir yol var. Oradan ilerleyin bir muhafız daha var onu da gebertin solda bir asansör olacak kolu çevirin o sizi yukarı taşıyacaktır. Eski araçların olduğu bir yerdesiniz ileride b ir muhafız mevcut onu öldürün. Sağda eğimli bir yol var ordan yukarıya doğru ilerleyin. Yolun sonunda içeride gördüğünüz adamı büyüleyin ve içerdeki kolu açtırın. Biri hapisten çıkacak sonra siz biraz geriye gidin hücreden çıkan adam size bakacak onuda büyüleyin. Onu merdivenlerden çıakartarak kolu açtırın sonrada dışarıdaki kolu çevirtin. Havada duran merdiven aşağıya inecektir. Şimdi o merdivenden yukarı çıkın ve sol tarafta bulunan kolu indirin açılan kapıdan içeri girin. Aşağıya inin solda fıçıların arkasında bir kol ve kapı var kolu indirip kapıdan bir tünele giriyorsunuz. Yere işaretinizi bırakın. Burası ağaçlarla dolu ıssız bir yer aşağıya süzülün. Biraz ilerleyince bir muhafızı bir yaratığın öldürdüğünü göreceksiniz. Bu yaratıklar örümcek, iskelet, sinek karışımı bisey. Ama vurdumu çok fazla enerji götürüyor. Bunları yenmenin tek yolu sürekli onlara aralıksız vurmaktır. Biraz korunup sonra efendi efendi darbenizi yiyolar. Bu yaratıkların kanı da bayağı çok.

İlereleyin bir aracın durmuş olduğunu göreceksiniz. Oradan bir yaratık daha çıkacak ve onu da öldürmek zorunda kalacaksınız. Burada ayrıca bir de sandık var. Sağda yukarıda ağlarla örülü bir ağaç olacak. Orada bir sandık bulabilirsiniz ama önce yaratığı öldürmeniz gerekecek. Böyle örülü ağaçlara yaklaştığınızda örülü ve ölü haldeki insanları dikkatinizi çekiyor. Duran aracın olduğu yerden ilerleyin solda bir yaratık daha olacak. Onu da öldürün. İlerleediğinizde büyük bir kapı introyla açılacak ve iki tane yaratığın muhafızları öldürdüğünü göreceksiniz. (Bu yaratıklar gördüğüm en ilginç yaratıklardan birisi ne yalan söyleyim) onları da öldürüp güzelce kanlarını içtikten sonra.ilerleyin solda ağlarla örülü bir ağaç ve arkasında bir sandık olacaktır. Devam edince ki yaratık daha var. Burada kapalı bir kapı var ama sol tarafta kapı yıkılmış ve içeride aleveler var. Burada soldan ilerleyin ve merdivenlerini zıplayarak çıkmaya çalışın. Yukarıda bir kapı olacak. Onu açıp merdivenlerden inin. Kapıyı açıp dışarı çıkın Yere işaretinizi bırakın. Burada ileride yaratık var. Onu öldürüp mekanizmayı çalıştırın. Önce yere işaretinizi bırakın. İşaretin arkasındaki kolu indirin. Sonra sağda kulubenin içerisindedki adamı büyüleyip içerideki kolu indirin. Bir küçük tren rayların üzerinde dönüp duracaktır. Kulubenin üzerine çıkmak için sağdaki eğimli yeri kullanın ve kulubenin üzerine zıplayın buradan karşıya jump ile zıplamanız lazım. Oradaki kolu çalıştırın. Rayın yönünün değiştiğini göreceksiniz. Bu sayede küçük trenin üzerine atlayıp diğer tarafa bir introyla geçiyorsunuz. Başka bir bilmecenin içindesiniz. Önce yerdeki adamlardan biraz kan alın çünkü kanınız zamanla azalacaktır. Sağda büyük bir kaldıraç göreceksiniz. Bu kaldıracı soldaki bir kontrol makinesinden idare ediyorsunuz. Burada üç kol var. Önce soldakini, ortadakini, sağdakini ve en sonda tekrar ortadakini çalıştırarak bir taşı alıp başka bir makinenin rayları üzerine koyuyorsunuz. O makineye yaklaşın. Sağda bir kol ve yanında da bir mekanizma göreceksiniz. Önce mekanizmayı çalıştırın. Yeşil akım harekete geçecek. Sonra makine kolunu taşın üzerinde bulunduğu makineyi çalıştıran tarafa değil makinenin sağında bulunan kapıyı açacak tarafa çevirin. Kapıdan içeri geçin.

Burada bir kaç kol var. Duvardaki kol kapının kapanıp açılması ve makinenin çalışmasını sağlar. Diğer kol ise makinenin taşı öğütmesini engeller. Burada zamanlama önemli önce taşı makineye doğru gönderin yani duvardaki kolu çalıştırın. Taş yavaş yavaş makinenin öğütme yerine doğru gelecektir. O esnada makinenin üzerinde bulunan öteki kolu çalıştırın ve taşın öğütülmeden diğer taraftan çıkmasını sağlayın. Taş diğer tarafatan çıkınca. Orada buluna diğer bir kaldıraçı kullanın ve taşı alıp patlayıcı kapsülün üzerine atmak için yine kontrol makinesindeki sol orta sağ ve yine orta kolları çevirin. Bir patlama olacak ev gidiş yönü açılacaktır. Yolunuza devam edin. Yere işaretinizi bırakın. Karşınıza çıkan iki yaratığı da öldürün. Sandığı açıp devam edin. Burada sağ taraftaki üst zemine zıplayıp ve ordanda karşıya jump ile geçin. Yukarı çıkınca yeşil bir transparan kapının oluğunu göreceksiniz. Oradan geri dönüp ilk atladığınız yere geri dönün. Ateşin başında iki konuşan adam var onların sağında duvarların arasındaki bir yerden ilerleyebilrisiniz. Yol bitince karşıda işaret yerine jump ile zıplayın. Yere işaretinizi bırakın.. soldan ilerleyin yaratığı öldürün. Kapıyı açıp ilerleyin burada iki yaratıkla birden dövüşmek zorunda kalabilirsiniz. İleride solda bir kapı var ama açılmıyor sağda ise ahşap üç katlı bir yapı var. Oradaki merdivenlerden yukarıya çıkın. Bir kol göreceksiniz o kolu karşınıza alıp alın. Karşı tarafta bir boşluk var. Oraya jump ile atlayın aşağıya inin ama önce isterseniz en yukarı çıkarak sandığı alın. Aşağıya indiğinizda kafesin içinde bir adam var. Onu büyüleyin ve mekanizmayı çalıştırın. Şimdi işiniz zamanlamaya bağlı hemen yukarı koşun zıplamayı yaptığınız yerde bir kol olacak onu sağa çevirmeniz lazım. Çevirince akım sağa doğru yönelecek eğer sağa yönelmezse. Tekrar aşağıdan onu çalıştırmanız lazım. Akım sağa doğru ileleyince geldiğiniz yere zıplayın. Orada solda bir kol daha var. Akım yaklaşınca onu da çevirin. Böylece akım aşağıya inmeye başlayacak. Hemen aşağıya atlayın ve ilk kattaki kolun önünde bekleyin. Akımı görür görmez kolu çevirin ama sağ tarafa yönelmesi gerekecek. Sonra sağa doğru dönüp ilerleyin. Artık yeşil transaparan kapıyı açabilirsiniz.

Onu da açıp yolunuza devam edin yine bir yaratık muhafızı yemekle meşgulken onları öldümeye çalışın. Soldan ilerleyin. Yolun sonunda bir kulube olacaktır. Burada yaratığı öldürüp yerdeki yaratıkların kanını içmeyi unutmayın. İlerleyin sağda bir kapı var ve içerde birisi size telekinesis yeteneğini verecek buradan sonra Oyun çok değişmeye başlıyor. Mekanlar çok daha iyi olmaya başlıyor. Bu arada bu esnadaki introlar çok güzel. Size yardım eden dişi gorgolyes sizi büyük bir makinenin önüne ışınlıyor. Burada telekinesis büyüsünü kullanarak kapının üzerindeki örümceğe benzeyen mekanizmaları çalıştırıp kapıyı açın ayni zamanda yapının etrafındaki ışıklar yanmaya başlayacaktır. O makine gibi binadan içeri girin. Aşağıya inin burada büyük bir yaratık size yardımcı olacak ve size bir yol gösterip eternal Prison denilen bir hapishaneye yollayacak.

Chapter 8: Bad Blood
Soldan bayağı ilerleyin burada manzara çok güzel ve ayni zamanda da ürkütücü. Uçuruma geldiğinizde karşıya zıplayın ve hapishanenin kapısını telekinesis büyüsüyle açmaya çalışın. Burada birçok kapıyı bu büyüyle açmaya çalışacaksınız. İçeri girdiğinizde hapishane ahkkında bilgi veren ve elinde yaba tutuna bir muhafız var. Muhafızın yukarıya çıktığı yerde bir işaret yeri var sizde oraya çıkmaya çalışacaksınız. Önce sağdan merdivenden yukarı çıkın ilk katı çıkınca soldan ilerleyerek ortaya gelmeye çalışın. Yüzünüzü, introda gardiyanın durduğu siyah taşa çevirip onun üzerine atlamaya çalışın. Ordan da sağ tarafa atlayın. Devamlı jump büyüsünü kullanın. Sağa atlayınca soldan ilerleyin. Zeminden sola doğru bir çıkıntı var. Onun üzerine gelip karşıya merdivenin olduğu yere atlamaya çalışın. Merdivenden yukarıya çıkın. Sağdan ilerleyin. Yol bitince aşağıya bakın kırık merdivenin ucuna atlayıp yukarı çikin ve sağdan içeri girip kapıyı yere işaretinizi bırakın. Aşağıya süzülün aşağıda iki örümcek sizi bekliyor olacak. Onları öldürün. Kapı açılacaktır. İçeride bir örümcek olmasa gerek. Örümcükler hiç de zorlu rakipler değil bu arada... Solda açık bir oda vasr orada yerde bir balta ve bir kol var. Kolu indirin. Ortada bulunan demir kafesin yukarıya kalktığını ve örümceklerin serbest kaldığını göreceksiniz. Onları öldürüp aşağıya atlayın. Aşağıda bir çok duvar saati olan bir oda var. Sanıdğa doğru yönelin. Gardiyan gelip sizi başka bir yere yollayacak. Ama yılmayın ordan hemen zıplayarak yukarıya çıkın karşıya atlayın ve telekinesisle kapıyı açın. İçerideki örümcekleri öldürün yine telekinesisle kapıyı açın. Bu işlemi yine karşıya atlayarak yapın. İçerde yine örümcekler var. Kapıyı yine açıp dışarı çıkın bir koprüye geldiğinizde Gardiyanla karşılacaksınız. O kadar da zor ölmüyor aslında. Buradan aşağıya inin ve yine saatlerle dolu olan odadasınız. Artık gardiyan sizi hiçbiryere yollayamaz. Çünkü öldü. Ortada duran dairesel makinenin etrafında bir kol var onu çalıştırın. Bir kapı duvarın arasından çıkacaktır. Onu açıp ilerleyin. Aşağıya ilerleyin. Aşağıda bir zombi var sağda da yine kapıların üzerinde olan işaretlerden bazıları. İşareti çalıştırın tabi ki telekinesisle. Yukarıya doğru merdivenler yükselecek. Oradan devam edin en yukarı çıktığınızda başka bir yere ışınlanıyorsunuz

Burada dairesel yörüngeler çizen taşlar ve ortada bir makine mevcut. Burada yapmanız gereken aslında çok basit çeyrek daire şeklindeki taşlardan yere en yakın olanı üzerine çıkın. Burada ilerleyin ve bir sonraki taşın üzerine jump seçeneği ile zıplayın. Bunu yaparken atlama işaretinin mavi olması gerekli. Bunun içinde atlama işaretini w tuşuyla oldukça ileri sürün mavi işareti göreceksiniz. Bu işlemleri yukarıya çıkana kadar yapın yolunuzun üstünde bir kaç iskelet çıkacaktır. Daha sonra yine elinde kılıç olan heykel taşını görünce oraya atlayın yine başka bir yere işinlanıyorsunuz. Karşınızda büyük bir kafes var. İlerleyin. İntro girececktir. İki örümceği de hakladıktan sonra içerisinden zombilerin çıktığı kafesin üzerine atlayın. Tepesine çıkınca sol tarafa zıplayın. Sağda bir kol göreceksiniz. Onu indirin. Yukarıdan kafesler inecektir kafesleri kullanarak, yukarıya çıkın sola zıplayın. Yere işaretinizi bırakın. Sağda ortadaki hücrede içeride bulunan kişiyi büyüleyin ve kapıyı açtırın. İçeri girin sağdan ilerleyin. İçeride karşınızda üç kafes ve ve içinde de üç örümcek olacaktır. Ortadakinin üzerindeki mekanizmayı telekinesisle çalıştırın. İntro girecek ve kafesler yine yukarıdan inecektir. Bu arada örümcekler serbest kalacak ve onları da öldürmek zorunda kalacaksınız.
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 08 Ağustos 2011, 04:11   #30 (permalink)
Üye

Ahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 05 Ağustos 2011
Nerden: ¹6
(Mesajlar): 3.715
(Konular): 290
Renkli Para : 27685
Aldığı Beğeni: 14
Beğendikleri: 2
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Örümceklerin serbest kaldığı kafeslerin ortada olanında bir tane merdiven olacaktır. Ordan yukarı çıkın. Burada bir kaçtane kafes ve onları açan kolları görececksiniz. Karşıda bulunan üç kafesten ortadakini açın ve merdivenden yine yukarı çıkın. Arkanıza dönün zombiyi etkileyin ve kolu indirerek parmaklıları kaldırın. İleride sağda köprüyü geçince bir kafes daha olacaktır. Oradaki zombiyi de büyüleyin ve kapıyı açtırın. İçeri girip merdivendedn yukarı çıkın. En yukarıda ortada bir kol olacaktır. Onu da çalıştırın kafesler yukarı çıkacak ve orta kısımdan onların üzerine çıkın ordanda karşıya atlayın ve yere işaretinizi bırakın. İlerleyin sağ taraftan merdivenlerden yukarı çıkın en yukarıya çıktığınızda demir parmaklıkların arkasında bulunan adamı etkileyin ve yine kolu indirip parmaklıkları açın. İçeri girdiğinizde iki tane gardiyan size saldıracaktır. Onların kanlarını içtikten sonra ilerleyin. Telekinesisle kapıyı açın Yere işaretinizi bırakın.ilerleyin karşıda bir muhafız olacaktır. Telekinesisi kullanarak yine mekanizmayı çalıştırın. İntroyla kapının kapandığını göreceksiniz. Çalıştırdığınız mekanizmanın arkasında bir kol olacaktır. Onu çalıştırın. Tekrar karşıya geçin ve telekinesisle mekanizmayı çalıştırın kapı açılacaktır. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin arkasında kazan yanan bir vampir bir introdan sonra size saldırmaya başlayacaktır.

Bu adamı dövüşerek öldüremezsiniz ancak suya atmanızla ölecektir. Burada cam kırılacak kırılan yerden koşmaya başlayın ve ilerleyin. Başka bir intro daha devreye girip yenilmez vampirin suya düştüğünü göreceksiniz. Sandığın olduğu yöne doğru atlayıp açık olan yerden ilerleyin. İlerlediğinizdee bir gardiyan daha gelececktir. Sağda devam edin. Bir intro girececek sonra arkanızı dönüp soldan devam edin. Yere işaretinizi bırakın. Şimdi sört tane kazanın kaynadığı bir odadasınız. Sandığa doğru yaklaşınca iki tane gardiyan gelecektir. Onların kanlarını içince sandığı açıp ilerleyin. Bir işkence odasına geleceksiniz burada solda aşağıda bir sandık olacak onun alıp yolunuza devam edin. Şimdi ise zeminde demirlerin olduğu bir odasınız sağdan girin ve aşağıya süzülün. Odadaki adamı büyüleyin ve odanın ortasında bulunan kolu ona indirtin. Yukarıda bir kapı daha açılacaktır. Geldiğiniz yere merdiven yardımıyla dönüp açılan kapıdan devam edin. Yere işaretinizi bırakın.ilerleyince bir intro girecek ve arkanızdan bir tane daha kazanlı vampir koşup gelecektir. Koprüye geldiğinizde solda telekinesisle mekanizmayı çalıştırın ve adamı aşağıya düşürün. Şimdi yine başka bir yere geçiş yaptınız.

Burada bir kaç zombi olacak kanlarını içmeden yolunuza devam etmeyin. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin sağdan devam edin. Gardiyanı öldürün ortada yine bir yarım daire şeklindee bir makine olan bir yerdesiniz. Sağda da bir kol olacaktır. Karşıya atlayın. Ve arkanızı dönüp telekinesisle mekanizmayı çalıştırın. Şimdi geldiğiniz yere atlayın ve mekanizmanın arkasındaki kolu çevirin. Kolu çevirdiğinizde köprünün hareket ettiğini göreceeksiniz. Tekrar karşıya makinenin yanına atlayın ve sağdan ilerleyin. Gardiyani ve birkaç zombiyi öldürün. Onları öldürdüğünüz yerden arkanıza dönüp baktığınızda yukarıda bir mekanizma göreceksiniz. Onu çalıştırın. Taşların birleştiğini göreceksiniz. Oraya gitmek için şimdi köprüyü çeviren kolu iki kere indirin. Ve karşıya atlayıp köprüden devam edin girdiğiniz yerde sağdaki kolu da indirin. Bir tane kafes aşağıya inecektir. Ona doğru yaklaşın intro ile size birisi kanında bir parça verecektir. Bu kan daha sonra makinenin patlamasına yardımcı olacaktır. İntordan sonra geldiğiniz yerde ilerleyin. Yere işaretiniz bırakın. Kapıya doğru yaklaşınca yine iki gardiyan daha çıkacaktır. Onları da öldürüp kapıdan geçin. yıkık sütünün arkasında İlerleyin sağda ve solda yerde silahlar bulacaksınız. Devam edince bir tane demir parmaklığın aniden yere indiğini göreceksiniz. Sold gerideeki kolu kaldırın ve bu kez zıplayarak orayı geçin. Biraz ilerleyince sırtında kazanı olan bir vampir daha geliyor. Hızla ilerleyin sağda bir kol olacak bu kolla köprüyü açın. Köprü açılınca hemen karşıya geçip solda bulunan koluda indirin ve köprüyü kapatın bu sayede vampir aşağıya düşecektir. İlerleyincec ilginç bir yere geliyoruz. Biraz ürkütücü ve gizemli bir yer aslında. Burada gideceğiniz yer aslında belli çünkü etrafınıza parmaklıklar iniyor size gidebileceğiniz yönü belritiyor. Burada bir kaç tuzak var ama o kadar zor değiller. Tuzağa düşünce hemen etrafınıza bakın ve mekanizmayı çalıştırın. Bu sayede bundan kurtulacaksınız. Burayı geçince Magnus’la karşılacağmız yerdeyiz. Ve işte Magnus ve işte son karanlık büyümüz.

Burası aslında çok kolay bir yer belkide en kolay rakiplerimizdedn birisi bu kişi. Ama pek hafife almayın çünkü çok güçlü bir büyüsü var ve sizi bir kerede öldürüyor. Magnus introyla bir havuzun tam ortasındaki taşın üstünde duruyor ve size büyülerini burdan yolluyor. Burada yapmanız gereken magnuusu tekekinesisle suya itip enerjisini azaltmak. Siz telekinesis yaparken oda size ölümcül büyüsünü yapıyor. Bu büyüden kurtulmanız için orda bulunan heykellerin arkasında geçin ve tekrar telekinesisle büyünüzü yapın. Bunu birkaç kere yapınca burada başka bir mekana geçiyoruz. Yine birileri kaçıyor anlayacağınız. İntro bitince aşağıya süzülün. Burada dört heykel var ve bir de yerde parçalar halinde büyük taşlar. Bu heykeller bakınca önünde kırmızı renkte asalar görüyoruz. Bunlar gerdiyanların heykelleri. Bu asaları magnus’u kullanarak kırmanız gerekli bunları kırınca altından mekanizmalar çıkıyor. Bunları telekinesisle akyif hale getirince, tani bunnu dördüne de yapmanız gerekli,ortada duran taşlar bir heykeli oluşturuyor. İpucu aslında magnus koşarken asaların önünde durun ki size doğru koşsun ve böylece siz kaçıp magnus’un asları kırmasını sağlıyorsunuz. Bunu oluşan büyük heykel içinde yapın Öncee heykelin elindeeki sopanın yere değen tarafını kırdırın sonra heykelin oturduğu zemine magnusu çarptırın Büyük heykel onun üzerine düşüp ölecektir. Sonunda Magnus’un ölümcül büyüsüne sahipsiniz.

Chapter 9: The Device
Oyun introyla başlıyor. Büyük ve dost yaratık size yardım ediyor ve makineye giden yolu açıyor. Burada amaç Sarafan Kralına güç veren makineyi bulup yok etmek.açılan kapıdan ilerleyin. Burada mekanlar aslında çok kaliteli olmuş... Yere işaretiniz bırakın küçükbir introyle rahibe benzeyen bir düşmanın iğrenç bir yaratığa dönüştüğünü göreceksiniz. Onu öldürün sağda ilerde bir kool olacaktır. Onu açıp tünelden ilerleyin. Bu kez daha büyük bir tüneldesiniz solda bir sandık olacaktır. Onu alıp geriye dönün ve aşağıya doğru ilerleyin. Yere işaretiniz bırakın ileridee bir kapı olacaktır. Kapı onun açan bir kol var ama kol aktif değil onu çalıştırmak için soldan tünelden girin. Ortada bir makine var. Onun arkasında bulunan kırık camdan içeri girin. Soldan aşağıya inin iki tane kol var. Sağdakinden bir düşman çıkacaktır. Düşmanın çıktığı yerden ilerleyin. Yukarıda bir mekanizma görececksiniz onu çalıştırıp asansörle yukarı çıkın ve kapıda içeri girin. Karşıda mekanizmayı göreceksiniz. Onu aktif hale getirin. Şimdi geldiğiniz yere geri dönün. Yaratığı öldürün diğer kolu çalıştırn. Yukarı çıkın ve ordan ilerleyin kapının önüne gelince de kolu indirip kapıyı açın. Aşağıya doğru devam edin. Sislere gelene kadar yürüyün.

Burda yine bir kapı var ama bunu açmak için o kadar kasmıyacaaz. Düşmanı sinsice öldürdükten sonra sol tarafta camın olduğu yerdedn içeri bakın. İki tane mekanizma mevcut. Telekinesisle sağdakini çalıştırın. Bir tane cam kafes açılacaktır. Şimdi geri dönüp sağdaki tünelden girin içeride cam kafesten çıkardığınız adamı büyüleyin ve kolu ona açtıtırın. Artık kapı açılabilir. Şşimdi kapının olduğu yere geri dönün ve yolunuza devam edin. Burada yolun üzerinde bazı kollar sallancaktır. Onların yakınında geçerseniz eğer size doğru hamle yapıp enerjinizi sömüreceklerdir. Yere işaretiniz bırakın. İlerleyin intro girecek yaratığı öldürün diğer düşman size yolu açıp kaçacaktır.. Ordan devam edin. Tünelin sonundaki düşmanı da öldürüp soldaki rampadan aşağıya inin. Yaratığı öldürün ileride kazanların arkasında bir mekanizma olacak onu çalıştırıp tekrar yukarıya çıkın. Camlı odanın içinde bulunan adamı büyüleyin ve kolu indirtin. İki tane büyük silindir hareket edecektir. Şimdi onların üzerine çıkın. Ve sandığın olduğu yöne doğru bir platform göreceksiniz onun üzerine atlayın ve devam eddin. Tüneli geçince sağdan aşağıya doğru ilerleyin. Yere işaretiniz bırakın. İki tane yaratık ileride sizi bekliyor olacak bunları tek tek haklayın. Şimdi ortasında su bulunan bir yerdeyiz. Önce karşıya kapının önüne atlayın. Sonra arkanıza dönüp mekanizmayı telekinesisle çalıştırın. Sular boşalacak ve siz de zemine inebileceksiniz. Aşağıdaki mekanizmayı çalıştırıp kapıyı açın ve devam edin. Yolun sonunda soldan girin. Burada önce aşağıya atlayın düşmanınızı öldürn ve soldaki kolu indirin. Bu sayede yukarıdaki kıskaç yaratığın hizasına geliyor. Şiimdi yukarı çıkın ve kolu çalıştırın. Yaratık kıskaç tarafınfa etkisiz hale getiriliyor. İlerleyin. Sisleri kullanarak iki yaratığı da haklayın biraz daha ileride sağda kırık bir cam ve içerided de bir adama olacak. Önce içerdeki adamı büyüleyin ve kolu açtırın. Sonra kırık camdan içeri girin ve suyun yüzeyine inen kafesin üzerine atlayın ve soldan odaya girin. Hemen arkanızdan yaratık koşarak gelecektir. Onu da öldürdükten sonra ilerleyin ve sağa girin burda yere işaretiniz bırakın. Soldan aşağıya inin buradaki düşmanlarınızla da boğuştuktan sonra da sağdaki mekanizmayı harekete geçirin. Kutular yer değiştirecektir. Yine aşağıdaki adamı büyüleyin ve köprünün ilerisine getirtin. Sonra yine mekanizmayı çalıştırın. Tekrar adamı büyüleyin ve kolu indirtin. Kapı açılmış olacaktır. Yere işaretiniz bırakın aşağıda sizi iki kişi bekleyecektir. Onları teker teker harcayın. Soldan ilerleyin burada yine sol tarafta mekanizma mevcut oraya atlayarak onu çalıştırın. Aşağıya süzülün ve adamı haklayın. Solda ileride havada duran bir platformda bir kol göreceksiniz. Onu inidirin. Sular kesilecek. Havuza inin ortada duran koyu renkli cismi kendinize doğru çekin. İntro girecek ve yaratık serbest kalacak. Yaratığın olduğu yere gidip onu öldürün.

Açılan camlı yerden içeri girin soldan ilerleyin düşmanı öldürün. Yolun sonundaki paneli aktif hale getirin. Bazı transparan kapılar açılacaktır. Oradan gitmek için geldiğiniz yere geri dönün ve merdivenden yukarıya çıkın. Solda yine mekanizmanın olduğu yere bir kez daha atlayın. Orda soldan içeri girin. İlerleyin sağdan devam edin bayağı bir ilerlemeniz şart burada yolun üzerinde bir kaç sandık olacaktır. Sonra bir makinenin olduğu bir yerin etrafındasınız. Oradaki düşmanı öldürün ve soldan ilerleyin. Yere işaretiniz bırakın. Burada karşıda bir sandık var onu karşıya atlayarak alın. Aşağıda küçük bir giriş var. Hemen içeri girin ve düşmanla yüzleşin.İlerleyin kendiniz aşağıya bırakın. Bir yaratık size tuzak kurmuş. İntrodan sonra karşı da duran insanı büyüleyin ve kolu kaldırın. Bu sayede tuzaktan kurtuluyorsunuz. Sağdan aşağıya atlayın. Yukarıda bir kol görececksiniz bu kol sizi ana makinenin olduğu yere götürüyor. Aşağıya indikten sonra yaratığı öldürün ve ilerde sağda bulunan kolu indirerek. Gelen asansörle yukarı çıkın. Bir yaratık daha olacak Yere işaretiniz bırakın. Karşıdaki mekanizmayı çalıştırarak transparan kapıyı kaldırın. İlrleyin bir asansor daha var onu da çağırın ve yukarı çıkın bu işlemi en yukarı çıkana kadar yapın en yukarı geldiğinizde ortada duran kolu indirin makineye gidedn bir köprü oluşacaktır. Oradan devam edin introyla ana makineyi artık yok etmiş olacaksınız.

Chapter 10: The Wharves
Karşıya ilerleyin üç muhafızı da öldürün. İçerdeki kadını büüyleyin ve kapıyı açtırın. Sağ kapıdan içeri girin. Solda yre işaretiniz bırakın. Soldan dılarıya çıkın. İntro girecek ve biri size geçiş için password soracak sağa dönün ve satıcıların arkasında bulunan kapıyı açın. Aşağıya inip sağdan ilerleyin. Yolunuzun üzerinde üç muhafız olacak.onları da hakladıktan sonra ileride sağda açık bir kapıdan girin. Ve mekanzimayı çalıştırıp gideen akımı takip ederek kolları zamanında çevirin. Sonra en merdivenlerden yukarıya çıkın ve kolu indirin. Böylece deniz feneri çalışacak ve gemi limandan ayrılacaktır. Tekrar deniz fenerinin olduğu yere aşağıya inin. Karşıya zıplayın iki kişinin konuşmasına kulak misafiri oluyorsunuz. Bu arada şifreyi öğreneceksiniz. Şimdi ileride sağdaki merdivenlerden yukarı çıkıp kapıyı açın ve meydana çıkın. Sonra password soran kişiyle yine konuşun. Kapıyı açınca devam edin.içeride sağda bir sandık ve soldada bir kapı ve işaret yeri olacak. Yere işaretiniz bırakın. Kapıyı açıp devam eedin. Solda aşağıda sandıklar vaar. O sandıkların olduğu yere çıkın. Duvarın içinde arkanıza bir mekanizma olacak. Onu çalıştırınca ikinci gemiyi de limandan göderiyorsunuz.

Yine karşıya atlayın sağdaki muhafızı öldürün. Solda karşıda bir merdiven var. Köprüden geçip merdivenlerden tırmanın. Yukarıda soldaki kapıyı açın. Odanın içerisinde bir kutu olacaktır. Onu odanın ortasına getirin kutu ağırlık yapıp tahtaları kıracaktır ve bir delik açılacaktır. Aşağıya atlayın. Ayni kutuyu bu kez odanın diğer tarafında bulunan çapraz işaretinin üzerine getirin. Bu sayede kapının kiliti kalkacaktır. O kapıdan dışarı çıkın. Muhafızı öldürün. İlerleyin sağda bir giriş görececksiniz yukarı çıkın.tahtaköprülerinüzerinde ilerleyin ortada bir sandık göreceksiniz. Onu da açıp soldan devam edin. Biriyle konuşacaksınız o sizi uyaracak ama bu saatten sonra nafile çünkü Kain Sarafon Kralını öldürmekte kararlı. Kapıyı açıp dışarı çıkın. Yere işaretininizi bırakan sağdan gidince bir tane muhafız çıkacaktır. Onuu biraz geride öldürün. Çünkü solda iki tane okçu var. Muhafızı öldürün ve karşıya atlayın kapıdan içeri girin. İçerdekileri öldürüp. Karşı duvardaki mekanizmayı önce sola. Çevirin. Ortadaki mekanizma sağ ve solda bulunan makinelerin kapılarını açıyor. Sol makineyi çalıştırın sonra sağ makineyi harekete geçirin. Daha sonra yinr sol makineyi çevirin. İntro girecek ve bir tane gemi limane gelip kalenin kapısı açılacaktır.

Ordan okçulara vurulmadan devam edin. İki güçlü muhafız yine sizi bekliyor. Onları öldürüp sağdan ilerleyin iki adamın kafasına büyük bir kutu duşecek ve onlar ölecektir. Oradan sandıkları olduğu depoya girin. Merdivenlerden yukarı çıkın. Oradaki makineyi kullananarak asılı olan kutuyu karşıda bulunan boşluktan dışarı çıkarmaya çalışın. Bu sayede kutu yere düşüp içinden bir yaratık çıkacak ve oda gidip demir kapıları kıracak. Açılan kapıdan devam edin. İntro ve girecek ve umma’nın öldüğünü göreceksiniz. Sonra sağdan ilerleyin iki okçu ve bir yaratık var. Teker teker kanlarını için. Karşıda demir bir kapı var onu açmak için önce içerdeki adamı büyüleyin. Sola götürün makineyi kullandırıp kutuyu kapının arkasında bekleyen adamın kafasına düşürün. Şimdi kolu çevirip içeiye girin. İlerelyin solda yere işaretinizi bırakın. Arkanızı dönüp muhafızın geldiği yerden devam edin. Sağdaki kapıdan girin. Kapı arkanızaz kapanıp iki muhafız daha size saldıracak. Onları öldürüp yere işaretinizi bırakın. Soldan dışarı çıkın. Burada bir nehir var. O nehrin üzerinde yüzen bir gemi sürekli tur atıp size ok atıyor. Sağda muhhafızı halledin ve ilerden soldaki boşluktan karşıya atlayın. Bu işlemi bir kaç kez yapın. En son bir hanın kapısından içeri gireceksiniiz. Soldaki merdivenlerdedn yukarı çıkın. Sola dönüp ilerleyin ve kapıyı açıp aşağıya süzülüne. Sağda bir kapı olacak ordan dışarı çıkın. Sol da yolunuzun üzerinde bir kaç muhafız olacak onları da öldürüp. Merdivenden yukarıya çıkın. Burada kale tarafında bir işik ve bir kapı görececksiniz. Oraya zıplayıp karşıya geçin. Soldaki boşluktan içeri girin. Sağa dönün ve ilerdekiasansörü çalıştırıp aşağıya inin.

İntro girecek burada canavarı serbest bırakmanız lazım. Onun için kafesin solundaki küçük kafede duran adamı büyüleyip.ortadaki kolu çevirin. Kafes yere inecek ve canavar serbest kalıp herkesi öldürdükten sonra serbest kalacaktır. Şimdi o kafesin ortasına siz de girin sonra adamı tekrar büyüleyin ve kolu açtırarak introyla gemiye binin. Böylece son bölüme doğru yol alıyoruz.

Chapter 11: Hylden City
Gemiden inin ve ilerleyin. Sarafon kralı ile tartıştıktan sonra soldan ilerleyip yukarı çıkın. Gelececk olan yaratığı haklayın ve yukarı çıkınca sağdan ilerleyip ekranın sonuna kadar devam edin orda bir giriş boşluğu bulacaksınız. Aşağıya atlayın ilerleyin bir kapının önüne geldiğinizde adamların bulunduğu yerdeki büyük kapalı kafesin mekanizmasını çalışıtırın. Canavar yine serbest kalıp adamları öldürecek ve kapıdan dışarı çıkacaktır. Şimdi onunn kırdığı kapıdan devam etmek için geldiğiniz yere geri dönüp yukarı çıkın. Örümcekleri öldürün ve sol taraftan yolunuza devam edin . canavar ortalıkta olmayacaktır. Kapıdan girin ortadaki büyük asansörü sağdaki panelle çalıştırın. İntro girecek canavar arkanızdan koşup sizi saldıracak ama kılpayı kurtulacaksınız. Aşağıya inince yere işaretinizi bırakın. İlerleyin yine intrto girecek ve koruma kalkanın nerde olduğunu öğreneceksiniz. Ama sonra yine canavar gelip konuştuğunuz insanları öldürecek. Hemen sol taarfatan kaçın ilerleyip yere işaretinizi bırakın. Yukarıdaki kapıdan içeri girin. Burada iki kişiyi de öldürün soldaki kaspıdan devam edin. Yaratığı öldürün. Aşağıya inin iki kol göreceksiniz. Soldakini çalıştırın. Elektrik iki tane patlayıcının üzerine gelip onları palatacaktır. Soldan dedvam edip açılan boşluktan içeri girin. İçeride iki düşman ayni anda size doğru koşuyor. Onları öldürüp sol taraftan devam edin.

Burada çok fazla düşman olacaktır. Yukarı doğru çıkın ileride bir kapı bulacaksınız. Bu kapı açılmayacaktır. Sağdan ilerleyin. soldaki kapıyı açıp dışarı çıkın. Buradan karşıya zıplayın. Soldan edvam edip içeri girin. Yere işaretinizi bırakın. Karşı kapıdan dışarı çıkın aşağıya süzülün. Burada sağda bir kapsül göreceeksiniz.bunu biraz öne itin. Sonra soldaki rampalardan yukarı çıkın. Kapıdan girin solda bir cam pencere var. Oradan içerdeki adamı büyüleyin. Yine kötü kalpli canavar gelecektir. Bunu öldürmek için sağdaki odada bulunan paneli çalıştırın. Canavarı ortaya getirip elektrik akımını verin ve cam pencere ve canavar havaya uçacaktır. Kırılan pencereden devamedin. İçeride bulduğunuz ölülerin kanlarını içtikten sonra. İçeride yıkılmış bazı taşlar göreceksiniz. Onların arkasında iki panel var o panellerden sağdakini çalıştırın. Daha önce ileriye ittiğiniz kapsülü patlatacaktır. Şimdi yine açılan dedlikten içerigiriyoruz. İçeride sular ve bir kaç değirmen çarkı var. Soldaki adamı büyüleyin ve kolu indirtin. Aşağıda bir kutu göreceksiniz. Onu ileriye iterek sağa atlayabileceğiniz boşluğun altına getirin sonra tekrar adamı büyüleyin ve suları açtırın şimdi o kutuunun üzerine çıkın ve karşıya zıplayın orda bir kol var. Onu indirin . aşağoya atlayın. Soldaki dedğirmen dönmeye bşalayacak. O dönen zeminlerin üzerine atlayın. Arkanıza dönün ve karşıya zıplayın.sağdamn ilerleyin. Yolun sonundaki delikten aşağıya atlayın. İlerleyin yukarı çıkın ve sağdan sürekli ilerleyin. Yine sularla dolu bir odadayız. Sağdaki delikten çıkan örümceklerin kanlarını içip sağdaki odaya girin orda suları kesip yine açabilirsiniz. Burada suyu kesipdışarı çıkın sağ tarafa doğru aşağıya atlayın. Havuzun ortasındaki bölmedeyseniz solda bir boşluk göreceksiniz ordan yukarı çıkın yine solda bir örümcek yuvası olacak onları da öldürüp. Sağa gidin. Burada karşınızdaki kutuyu aşağıya atın ve soldaki kapının hizasına çekmeye çalışın. Amaç sular yükselince kutularda yükselecek ve biz de onları kullanıp karşıya geçeceğiz. Sonra dönüp vanayı açın. Sular yükselince odadan çıkıp soldan ilerleyin. Karşıdaki en yakın kutuya atlayın. Ordan karşı kutuya atlayın. Sağda bir oda göreceksiniz. Sonra oraya kapının önüne atlayın. İçerdeki adamı büyüleyin ve kapıyı açtırın. Şimdi sol odada bir kutu daha olacak onun da suya atın üzerine çıkın ve daha önce aşağıya atmış olduğunuz kutunun üzerine sekip karşıya atlayın ve kapıdan girin. Yere işaretinizi bırakınkarşı kapıdan girin ortadaki asansördeen yukarı çıkın düşmanı öldürün. Ve kapıdan çıkın burada solda bazı kutular göreceksiniz. Onların üzerine çıkın ve solda aşağıdaki boşluktan aşağıya atlayın. Sisin yardımıyla düşmanı öldürün. yere işaretinizi bırakın. Orada hemen sağda saklı bir düşman daha olacaktır. Onu da öldürün. Karşıya lerleyin ve yukarıya çıkın. Bir kapı var içeri girin. Muhafızı öldürün. Sağdan ilerleyin. Yaratığı haklayıp soldan girin. Karşıya atlayın. Odada bulduğunuz her yaratığı öldürün. Sağda ilerde bir asansör olacak. Onunla yukarı çıkın.

Burada yüksek duvarlar göreceksiniz. Onları jump ile geçip aşağıya süzülün. İleride soldaki kapıdan içeri girin. Yere işaretinizi bırakın. İlerleyin sağdan karşıya çıkmanız lazım. Oradaki iki adamı da öldürün ayrıca solda ilerde bir sandık göreceksiniz. Ortadaki paneli çalıştırın. Sağdaki transparan kalkanın kalktığını göreceksiniz. Oradan içeri girin paneli çalıştırın. Yatay bir düzlem geriye gidip orda duracak. Onun üzerine çıkıp yukarıya tutunarak geçin. İlerleyin örümceği öldürüp. Devam edin. Burada aşağıya hemen atlamayın. Karşıdaki yüksek platforma atlayın. Soldan ilerleyin solda aşağıdaki kutuların üzerine düşün yere düşmemeye özen gösterin çünkü canavar tam aşağıda sizi bekliyor olacaktır. Kutulşarın üzerine atladıktan sonra ilerleyin. Sola dönüp yuykarı çıkın soldaki panelleri çalıştırın. Bir kapı açılcak ve canavara birkaç insan yollayacaksınız. Canavar insanları öldürürken sizde arkasındaki kapıdan içeri girin. Oradaki düşmanı öldürün. İntro ile karşıya geçeceksiniz. Buaradaki yaratıkları da öldürün. Kapıdan çıkın. Burada ana kalkanı koruyan bir robot size durmadan ateş ediyor olacaktır. Onu vurmaya falan çalışmayın. Tam karşınızda bir tane panel sizi koruyor olacaktır. Onun üzerindeki mekanizmayı çalıştırırsanız. Aşağıdan bir kapsül çıkıyor ve robotla birlikte ana kalkana zarar veriyor. Burada mekanizmayı çalıştırdıktan sonra diğer mekanizmaları da çalıştırın. Ve ana kalkanı havaya uçurun. Hemen bir intro girecektir.

ntrodan sonra başka bir yere ışınlanacaksınız. Burada sağ taratan ilerleyin. Karşıda şelalenin aktığı yere gelince sola bakın oraya atlayarak geçebileceğiniz bir yer olacak. Sola zıpladıktan sonra solda duvardaki boşluktan içeri girin. Büyük sütünların olduğu bir yerdesiniz. Orada iki yaratık daha var onları da haklayıp yoluunuza devam edin. Yere işaretinizi bırakın. Soldaki adamı büyüleyin.(oyunun sonu gelmiş hala büyüleme ve sularla uğraşıyoz) vanayı kapatın. Aşağıya atlayıp kutuyu sağda havada asılı panelin altına çekin. Sonra kutunun üzerinden inmeden arkanıza dönüp adamı büyüleyin. Yine kolu çevirrtin. Sonra yine sular yikseleceektir. Sonra kutuyla birlikte side yükseldiyseniz paneli çalıştırın. Şimdi tam olarak sular başka yöne çevrilmiş olacak. Ortada bulunan ve önü kapalı değirmenin hareketlendiğini göreceksiniz. Buraya ilk girdiğiniz yerin sağ tarafında bir boşluk alan var. Onun tam karşısında ise de yine bir oda ve içerisinde bir panel. Sağdaki zemine atlayın biraz ilerleyin suların aktığı yere kadar. Sola dönüp karşıya zıplayın. Soldan odaya girin ve paneli açın. Bu sayede kapak açılacaktır. Şimdi geri dönün ve kapağın açıldığı yerden ilerleyip harket eden zeminlerin üzerine atlayın ve arkanızı dönüp yine karşıya zıplayın. İlerleyin karşıda iki düşman olan bir odadasınız. İleriye onları öldürün. İleriye zıplayın ve kol indirin. Şimdi artık Sarafon Kralının saklandığı yere gidebilirsiniz. Ortada bulunan asansörün üzerine çıkın ve aşağıya inin. İntrodan sonra Sarafon Kralı ile döğşünüz başlıyacaktır.

Onu yenmek için önce bir kez onu aşağıya atın. Bunun için telekinesis’i ve jump’ı kullanın ama çok hızlı olamalısınız. Sonra sıkı bir dövüş başlıyor. Burada sürekli olarak Sarafon Kralı size saldırıyor. Sürekli korunup ölümcül büyünüzü kullanın. Bunu birkaç yapın. Sonra Kralın kılıcı düşüyor. Aslında eskiden bu kılıç sizin kılıcınızdı. Onu alırken birisi yardımınıza geliyor ama Kral onu aşağıya atıyor. Buradaki sahneler gerçekten çok kaliteli olmuş. Daha sonra zeminler patlamaya başlıyor ve asansörün üzerinde kavga etmeye başlıyorsunuz. Artık kılıcınız siz ait. Kralı öldürmek için yine onu tutup havaya kaldırın ve kılıc midesinden içeriye sokun. Bunu bir kaç kere yapın.... ve oyunun en güzel introlarından birini izlemek için artık kendinizi rahatça koltuğunuzun arkasında bırakın. İntrodan sonra da oyunla ilgili tüm karakterler yapımcılar ve deneyen kişiler yada tüm senareistleri görebilirsiniz. Aslında buradaki çizimler bence harika olmuş.
Ahmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
Çözümler, oyun, tam


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557