Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Teknoloji > Oyun Dünyası > Oyun İncelemeleri
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Oyun İncelemeleri Tüm oyunların incelemeleri burada

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05 Eylül 2012, 12:57   #1 (permalink)
Üye

♠Vค❼є - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Mayıs 2012
Yaş: 27
(Mesajlar): 3.246
(Konular): 1002
Renkli Para : 128345
Aldığı Beğeni: 212
Beğendikleri: 178
Ruh Halim: none
Standart Guild Wars 2 Derin İnceleme

MMORPG oyunlarının geçmişi hakkında bir yazı yazacak olsam sanırım 20 sayfa bile az olur. O yüzden bu incelemeye tarih konusunda ders vererek başlamak yerine World of Warcraft ve Guild Wars'tan bahsederek başlamak istiyorum. 2005 yılında piyasaya sürüldüğünden beri oynanan ve zirveyi hiç bir oyuna kaptırmayan World of Warcraft'ın artık korkması gereken bir rakibi var. Gene onunla birlikte 2005 yılında piyasaya sürülen ve aylık ücret gereksinimi olmamasıyla dikkat çeken ArenaNet imzalı Guild Wars'ın devamı olan Guild Wars 2, 5 yıllık geliştirme sürecinin ardından nihayet karşımıza çıktı. Oyunu çıktığından beri deli gibi oynayan ben biraz olsun oyundan ayrı kalıp oyunu incelemeye ve sizlere anlatmaya karar verdim. Eğer sizler de hazırsanız koltuklarınıza yaslanın ve 2012'nin en iyi oyunlarından birine "merhaba" deyin. Bakın en iyi MMORPG oyununa demiyorum dikkatinizi çekerim, en iyi oyununa diyorum ona göre.Guild Wars 2'nin şaşalı dünyasına hoş geldiniz.

Tyria'ya ikinci kez gelmek, aynı büyük bir seyahatten evinize geri dönmek gibi bir his

Genelde oyun incelemelerimde bu kısımda oyunların hikayelerini anlatırım ama MMORPG oyunlarında kayda değer hikaye akışı olmadığı için... diye devam edeceğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Zira Guild Wars 2'de daha önceki MMORPG oyunlarında hiç görülmemiş derecede bir hikaye akışı bulunuyor ve neredeyse oyunun hikayesi tek kişilik RPG oyunlarında bulunan hikayelerle yarışacak derecede güzel. Guild Wars 2, ilk oyundaki gibi Tyria adı verilen fantastik dünyada geçiyor ve oyun, Eye of the North genişleme paketinde öldürdüğünüz Great Destroyer'ın öldürülüşünün 250 yıl sonrasını konu alıyor. Hikayedeki amacınız ise bir çok ırktan oluşan, şu anda dağılmış ve görevleri ejderhalarla savaşmak olan Destiny's Edge adlı loncanın (guild) üyelerini tekrardan bir araya getirmek, Tyria'yı tehdit eden Zhaitan adlı ejderhayı yok etmek ve dünyaya yine barışı getirmek. Buradan hikayenin klişe olduğunu düşünebilirsiniz ama oyunu oynadığınızda aslında hiç bir şeyin böyle olmadığını rahatlıkla anlıyorsunuz. Aynı tek kişilik RPG oyunlarında olduğu gibi yaptığınız her seçim oyunun gidişatını etkiliyor. Açıkçasını söylemek isterim ki ben böyle bir hikaye işleyişine daha önce hiç bir MMORPG oyununda rastlamamıştım, evet Star Wars: The Old Republic bile böyle bir hikaye akışı sunmuyor. Ayrıca oyunda bulunan her ırk için de hikayenin başlangıcı ve ilerleyişi farklı oluyor. Hatta ve hatta aynı ırklarda farklı özgeçmiş seçtiğinizde bile farklı farklı hikaye akışı da olabiliyor. Efsanevi Dragon Age de bile bu kadar farklı başlangıçlar yoktu. Guild Wars 2'nin karakter yaratma ekranı da oldukça gelişmiş, karakter yaratırken karakterinizin görünüş olarak her şeyiyle oynayabiliyorsunuz ve kendize göre özelleştirebiliyorsunuz.

Guild Wars 2'de oynanabilir 5 farklı ırk bulunuyor. Bunlar Charr, İnsan (human), Norn, Asura ve Sylvari. Dilerseniz bu ırkları azıcık da olsa anlatayım:

Charr: Boğa ile aslan karışımı bir görünüşe sahip olan ırk savaş esnasında oldukça güçlü ve acımasız. Onlar için sadece bir şeyin önemi var o da kazanmak, nasıl olursa olsun ama kazansınlar yeter ki.

İnsan: Bildiğimiz insan ırkı. Evlerini ve onurlarını kaybetmelerine rağmen ruhları onları güçlü kılıyor ve cesaretleri ile savaşmaya devam ediyorlar.

Norn: Bu ırk görünüş olarak insanlara benzese de yapı olarak pek benzemiyor. Birer dev olan bu ırkın üyeleri avcılıkta oldukça ustalar ve şekil değiştirebiliyorlar.

Asura: Her oyunda birer akıllı ırk olmalı değil mi? İşte Guild Wars 2'nin akıllı ırkı Asura. Görünüş olarak cüce olan Asura ırkın felsefesi güçlü olan değil akıllı olan kazanır şeklinde.

Sylvari: Geldik oyunun son ırkı olan Sylvari'ye. Bitkiye olan benzerlikleri ile dikkat çeken Sylvari'nin büyü yetenekleri oldukça gelişmiş ve bilginlikleri ile göz dolduruyorlar.İşte karşınızda Thief sınıfı.

Her ırkın kendine göre üstün veya zayıf olduğu noktalar bulunuyor. Yine her ırktan kadın veya erkek karakterle oyunu oynayabiliyorsunuz. Irkınızı seçtikten sonra ise sizden sınıf seçmeniz isteniyor. Oyunda bulunan sınıflar ise şu şekilde:

Elementalist: Elementlerle yakın iletişimde olan bu sınıf toprak, hava, su ve ateş büyüleri yapabiliyor ve karşısındaki düşmanları yerle bir edebiliyor.

Warrior: Yakın dövüş ve uzak dövüş uzmanı, pek çok ağır yakın dövüş silahını kullanabiliyor. En çok tercih edilen ve oynaması en zevkli olan sınıflardan bir tanesi.

Guardian: En ağır zırhı giyebiliyorlar ve saldırı ve savunma büyülerine sahipler. Oyundaki en dengeli ırklardan bir tanesi.

Engineer: Bildiğiniz mühendis; savaş alanında el bombaları atabiliyor ve ortaya saldırı silahları dikebiliyor.

Ranger: Uzak dövüş uzmanı sınıf. Yanında taşıdığı hayvanı ile bir bütün olarak hareket ediyor ve hayvanı yakın dövüşte saldırırken o da uzaktan düşmanlarını avlıyor.

Necromancer: Kara büyü uzmanı. Ölüleri canlandırıp kendi tarafında savaşmasını sağlıyor ve yaptığı büyülerle arkadaşlarını güçlendirebiliyor ve onları iyileştirebiliyor.

Thief: Suikastçi sınıfı. Teke tek dövüşlerde oldukça güçlü ancak grupça saldırılarda oldukça zayıf. Eğer Thief olursanız gizlice hareket etmeli ve düşmanlarınızı sessizce avlamalısınız.

Mesmer: Büyücü sınıfı diyebiliriz kısaca, ruhsal olarak karşısındaki düşmanları yönetebiliyor ve onları zayıf bırakabiliyor.

Sınıflarınızı da seçtikten sonra bir özgeçmiş belirliyorsunuz ve oyuna dalıyorsunuz. Oyunun oynanışı diğer pek çok MMORPG oyunlarına benziyor ama yine de oyunun başarılı eğitim sistemi size yapmanız gerekenleri teker teker öğretiyor. Ben de kısaca anlatayım; W, A, S ve D tuşları ile karakterinizi yönetiyorsunuz ve görevleri yapıp seviye atlıyorsunuz. Guild Wars 2'nin dövüş sistemi ise oldukça dinamik. Düşmanlara savaş esnasında kilitleniyorsunuz ve numara tuşlarınıza atadığınız silah yeteneklerinizi tuşlara basarak kullanıyorsunuz. Aynı zamanda dövüş esnasında çevrede pek çok kullanabileceğiniz alet de bulunuyor, bu aletleri yerden alabiliyor ve onları dövüş esnasında kullanabiliyorsunuz. Çevreyle etkilişim hiç bir MMORPG oyununda bu kadar detaylı değildi. Ayrıca dünyada bulunan diğer insanlarla güçlerinizi birleştirip dövüşler esnasında çok güzel kombolar yapabiliyorsunuz. 20 kişi ile büyük yaratıklara dalmak ve onları kesmeye çalışmak son derece eğlenceli. Kısacası oyunun dövüş sistemi çok ama çok zevkli. Silah yeteneklerini ise silahı kullandıkça kazanıyorsunuz. Örneğin; baltayı ne kadar çok kullanırsanız baltalar için olan yetenekler kazanıyorsunuz, aynı şekilde kılıç ve kalkan kullanıyorsanız o silahlar için olan yetenekleri kazanıyorsunuz. Yani silah yetenekleri silahtan silaha değişiyor. Guild Wars 2'de seviye atladıkça karakteriniz otomatik olarak güçleniyor ve sağlığı otomatik olarak artıyor. Yani siz kendiniz bunları arttırmakla uğraşmıyorsunuz, seviye atladıkça bir de yetenek ve kişisel özellik puanı kazanıyorsunuz. Yetenek puanını yetenek ağacından istediğiniz yeteneklere verebiliyor ve o yetenekleri öğrenebiliyorsunuz ancak kişisel özellik puanını kullanarak karakterinizi geliştirmek için haritada bulunan öğretmenlere gitmeli ve eğitim kitapları almanız gerekiyor.Oyunu oynarken arkadaşlarınızı toplamayı unutmayın.

Guild Wars 2'deki görev sistemi ise daha önce çıkmış hiç bir oyuna benzemiyor. Ana görevleri diğer eski oyunlardaki gibi görev veren kişilerin yanına gidip alıyorsunuz ve yapılan konuşmaları izliyorsunuz evet ama yan görevler ise tamamiyle haritaya serpiştirilmiş durumda bulunuyor ve bir yan görevi almak için gidip görevi veren kişiyle konuşmanız gerekmiyor. Kullanıcı arayüzünde burada bir görev olduğu ve örnek olarak 10 tane yabani domuzu öldürmeniz gerektiği söyleniyor. Siz 10 tane domuzu öldürüyorsunuz ve görevi tamamlamış oluyorsunuz. Ödülünüzü ise size oyuniçi gelen posta sistemi ile alıyorsunuz bu da oyunun hızını hiç kesmiyor ve soluksuz olarak oyunu oynamanıza izin veriyor. Aynı şekilde oyun haritasında rastgale yaratılan, her zaman değişen ve grup olarak yapacağınız etkinlikler bulunuyor. Birdenbire çıkan bu etkinlikleri yapınca bir çok deneyim puanı ve ödül kazanabiliyorsunuz. Bu etkinliklere birden fazla da katılabiliyorsunuz. Kısacası MMORPG oyunlarının çoğunda bulunan görev sıkıntısı ve "şimdi ne yapacağım" sorusu bu oyunda bulunmuyor. Oyunda her an yapılacak ve seviye atlamanızı kolaylaştıracak görevler ve etkinlikler bulunuyor. İçerik olarak oldukça geniş bir oyun Guild Wars 2. Görevlerden sıkıldınız mı, o zaman da karşınıza yüzlerce başarım (achievements) çıkıyor. Günlük ve aylık olarak yapmanız gereken bu başarımları tamamlayabilirseniz güzel eşyalar ve yüklüce deneyim puanları kazanabiliyorsunuz. Bunları da geçtim sırf gezerek ve haritalarda bulunan gözetleme yerlerini, önemli yerleri ve ışınlanma noktlarını bularak, ağaç keserek, maden çıkararak ve bitki toplayarak (crafting) bile deneyim puanları kazanabiliyorsunuz. Kısacası oyunun son seviyesi olan 80'e hiç sıkılmadan ve şimdi ne yapacağım demeden kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Oyunun geçtiği dünya da son derece büyük, gezilecek ve keşfedilecek çok yer var. Hatta ArenaNet üşenmemiş ve su altını da modellemiş, suyun altına girip su altına özel silahlarla su yaratıklarına karşı savaşabilir veya balık avlayabilirsiniz.

Gelelim oyun çıkmadan çok konuşulan ve haksız üstünlükler sağlayacağı yönünde tartışılan mücevher (gem) sistemine. Açıkçası aylık ücret gerektirmeyen Guild Wars 2'de bu sistemin olacağının duyurulmasından bu yana çok korkmuştum ama oyunu oynamaya başladıktan itibaren kafamdaki soru işaretleri silindi. Evet, oyunda aynı F2P oyunlarında olduğu gibi bir dükkan bulunuyor ve bu dükkanda sadece mücevherlerle alışveriş yapabiliyorsunuz. Mücevherleri ise isterseniz gerçek para ile, isterseniz de oyunda kazandığınız parayla alabiliyorsunuz. ArenaNet'in oyundaki parayla bile mücevher satması olayı herkesin akıllarındaki soruyu silecektir ve herkesi mutlu edecektir. Yani zaten aylık ücret gerektirmeyen bir oyunda sadece oyunu oynayarak kazandığınız paralarla dükkan için mücevher alabilir ve oradan alışveriş yapabilirsiniz. Dükkanda şu anda pek fazla bir şey bulunmasa da ilerde pek çok güzel eşyanın ve karakterinizi güçlendiren özelliklerin satılacağı kesin. Şu anda pek bir işe yaramayan genel olarak kozmetik ürünler satılıyor. Diğer insanlarla eşyalarınızı satabileceğiniz bir ticaret sistemi de her MMORPG oyununda olduğu gibi Guild Wars 2'de de bulunuyor ancak her nedense bunu oyunu incelerken ki süre zarfında görebilme şansına erişemedim, çünkü ne zaman baksam ticaret sistemi kapalıydı. Oyunun arayüzü ise son derece başarılı bir şekilde tasarlanmış, aradığınız her şey elinizin altında ve her şeyi kolaylıkla bulabiliyorsunuz.PvP modları Guild Wars 2'nin en eğlenceli kısımlarından.

Guild Wars 2'deki sunucu sistemi de çok başarılı. Sunucular dolu olduğu (overflow) zaman oyun sizi boş ve daha az oyuncular için olan sunuculara alıyor, siz oyuna ve görevlerinizi yapmaya oradan devam edebiliyorsunuz. Sunucu boşalıp sıra size geldiğinde ise ana sunucuya girebiliyorsunuz. Açıkçası oyunun ana menüsünde sıra gelmesini beklemekten daha iyi bir sistem bu. Sunucu sisteminin tek kötü diğer MMORPG oyunlarının aksine bir sunucu seçtiğinizde tüm yarattığınız karakterler de o sunucuda yer alıyor. Yani farklı farklı sunucularda farklı karakterler yaratamıyorsunuz. Buna çözüm olarak ise ArenaNet sunucu değiştirmenize izin veriyor. Şu an için bedava olan bu işlem yakında paralı olacak. Yani farklı bir sunucuya geçmek istediğinizde bir miktar para ödemeniz gerekecek. Fakat arkadaşınız farklı sunucuda siz farklı sunucudaysanız siz arkadaşınızın sunucusuna misafir olarak gidebiliyor ve ona yardım edebiliyorsunuz karakterinizle sunucu değiştirmeden.

PvP'yi anladık da World vs. World de nedir?

Guild Wars 2, Guild Wars 1'in aksine genel olarak PvE odaklı gibi bir oyun olarak gözükse de sunduğu PvP modları da hayli ilginç ve eğlenceli. PvP'de karakterinizin farklı eşyaları bulunuyor. PvP modunda karşılıklı takımlar bir harita üzerinde çatışıyor ve haritalarda bulunan 3 noktayı ellerinde tutmayı çalışıyorlar. Noktaları ellerinde ne çok tutan maçı kazanıyor. Yine diğer insanları öldürerek de puanlar kazanabiliyorsunuz. World vs. World ise sunucular arası savaşlara izin veriyor yani 100'lerce insanla savaşıyorsunuz ve savaşlar çok büyük oluyor. Bu modda ise sizin takımınıza farklı farklı görevler veriliyor ve o görevleri yaparak diğer 2 takım üzerinde hakimiyet sağlamaya çalışıyorsunuz. Siz PvE modunda ne seviye olursanız olun World vs. World'de herkes seviye 80 oluyor ve herkes eşit şartlarda savaşıyor. Guild Wars 2'de bulunan PvP modları da çok eğlenceli.

Oyunun adından da anlaşılacağı üzere kendi loncanızı (guild) kurabiliyor, onu geliştirebiliyor veya diğer insanların kazandığı loncalara katılıp birlikte hareket edebiliyorsunuz. Tabii hiç bir loncaya katılmayıp tek olarak da istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz oyunda, size kalmış bir şey. Ancak loncalara katılıp seviye 80'e geldikten sonra büyük grindlere katılmak veya raid yapmak çok eğlenceli oluyor. Şunu da belirtmeden geçmek istemem; oynadığınız arkadaşlarınızla aranızda seviye farkı varsa oyun otomatik olarak seviyeyi en düşük olan arkadaşınıza göre ayarlıyor ve kimse kimseye karşı üstünlük göstermiyor.Guild Wars 2'de eşsiz manzaralarla karşılaşacaksınız.

Guild Wars 2'nin eşsiz güzellikteki dünyası Tyria'ya hoş geldiniz

Funcom'un The Secret World ile veya Bluehole Studio'nun Tera ile MMORPG oyunlarında grafik standartlarını belirlediğini mi düşünüyorsunuz? Eğer gerçekten de böyle düşünüyorsanız size yanıldığınızı söylemek isterim. Çünkü ArenaNet, Guild Wars 2 ile MMORPG oyunlarında grafik standartlarını ve MMORPG oyunlarında grafiklerin nasıl olması gerektiğini biz oyunculara ve diğer oyun yapımcılarına öğretiyor adeta. Gezdiğiniz her mekan insanı büyülüyor, zaman zaman sadece duruyorsunuz ve sadece doğayı izliyorsunuz. Karakter modellemeleri ve animasyonları çok güzel gözüküyor. Hatta karakterler mimiklerine kadar modellenmişler. Özellikle kadınların modellemelerini ArenaNet şahane yapmış. Oyunda bulunan her kadın çok güzel ve oyunu oynarken inanın gözleriniz açılıyor. Oyuncular da zaten gerçek hayatta erkek veya kadın olsunlar genellikle kadın karakterle oyunlarını oynuyorlar. Aynı şekilde dövüş animasyonları, büyü efektleri ve özel efektler de yine göz dolduruyor. Oyunun fizik motoru olarak Havok'u kullandığını da belirtmeliyim, muhteşem fizik efektleri ile karşılaşabiliyorsunuz oyunu oynarken. Kısacası Guild Wars 2 teknik anlamda MMORPG oyunlarındaki çıtayı bir kat yükseye taşıyor diyebiliriz rahatlıkla. Oyunun kullanıcı arayüzü de son derece sade ve anlaşılır bir şekilde yapılmış, istediğiniz her şeye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. MMORPG oyunlarında kullanıcı arayüzünün kullanışlı olması son derece önemlidir ve Guild Wars 2'deki kullanıcı arayüzünün şu ana kadar çıkmış olan MMORPG oyunlarındaki kullanıcı arayüzlerinden pek çok MMORPG oyunu oynamış biri olarak daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca bu grafiklere rağmen oyunun sistem gereksinimleri de hayli düşük, bir kaç ayarı kısarak oyunu rahatlıkla eski PC'lerinizde de oynayabiliyorsunuz. Tabii 15 veya daha fazla kişilik savaşlarda zaman zaman yavaşlamalarla karşılaşabiliyorsunuz ama o kadar da olsun artık. Genel olarak grafiklerde de ArenaNet çok başarılı bir iş çıkartmış.

Müziklerde Jeremy Soule'un imzası hemen fark ediliyor

Guild Wars 2, geride saydığım tüm özelliklerinde olduğu gibi müzik ve sesler konusunda da başarısıyla göz dolduruyor. Ses efektleri ve karakter seslendirmeleri oldukça özenilerek yapılmış. Karşılaştığınız yaratıkların çıkardığı sesler, silahların ve büyülerin sesleri, gezdiğiniz dünyadan kulağınıza gelen doğa sesleri, aynı şekilde gezdiğiniz şehirlerde insanların konuşmaları ve gülüşmeleri tamamen atmosfere katkı sağlıyor. Her ne kadar MMORPG oyunlarında seslendirmeler pek önemsenilmese de Guild Wars 2'deki seslendirmeler profesyonel ses sanatçıları tarafından yapılmış ve seslendirmeler her karakterin içinde bulunduğu durumu yansıtıyor.

Müziklerde ise Jeremy Soule'un imzası bulunuyor. Şu ana kadar müziklerini yaptığı her oyunda mükemmel işler çıkaran Soule'un Guild Wars 2'de de çok iyi bir iş başardığını söylemek sanırım yalan olmaz. Müzikler oyunun yapısına çok uygun ve her yeni mekana girdiğinizde, düşmanlarınızla savaştığınızda müzik değişiyor ve atmosfere katkı sağlıyor. Eğer Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi'nin müziklerini seviyorsanız Guild Wars 2'nin de müziklerine bayılacaksınız diyebilirim rahatlıkla. Hatta oyunu çok oynadığınızda müzikler rüyanıza bile girebilir, demedi demeyin.Kadın karakterlerin modellemelerinin iyi olduğunu söylemiştim değil mi?

Karşımızda World of Warcraft katili bir oyun mu duruyor?

Guild Wars 2'yi bir bütün olarak ele aldığımızda rahatlıkla görüyoruz ki elimizde son yıllarda çıkan en iyi MMORPG oyun paketi bulunuyor. Açıkça söylemek isterim ki bir MMORPG oyununu bu kadar hatasız (ufak tefek hatalar var tabii ki ama onlar da kısa bir zamanda giderilecektir) bir şekilde piyasaya sürmek her firmanın harcı değildir. ArenaNet gerçekten bu sefer kendini aşmış, bizlere sadece onları tebrik etmek gerekiyor. Tabii bu arada Age of Conan ve World of Warcraft'ın bile çıktıları zaman hatalardan geçilmediğini belirtmek isterim. Kısacası Funcom ve Blizzard Entertainment gibi tecrübeli firmaların bile MMORPG oyunları ilk çıktıkları zaman problemli olurken ArenaNet'in oyunun neredeyse problemsiz olması takdire şayan. Guild Wars 2, World of Warcraft katili olabilir mi onu zaman gösterecek ama World of Warcraft'a büyük bir darbe vuracağı kesin. Aylık ücrete gereksinim duymayan yegane oyunlardan biri olan Guild Wars 2'yi MMORPG oyunlarını seven veya sevmeyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Oyunda herkesin seveceği bir kısım mutlaka olacaktır; ya gidin arkadaşlarınızla görevden göreve koşun veya daha iyi eşyaları bulmak için baskınlara (raid) katılın veya tek başınıza oyunun tek kişilik RPG'lere bile kafa tutabilecek olan muhteşem hikayesini oynayın ya da PvP arenalara girin ve büyük savaşlara katılın. Dediğim gibi oyunda seveceğiniz bir kısım mutlaka olacaktır. 2012 yılının belki de en iyi oyunu olan Guild Wars 2'yi mutlaka alın ve uykusuz gecelere "merhaba" deyin! Guild Wars 2'yi bu kadar anlattım ama yine de eksik olan kısımlar var tabii ki ve bunları da oyunu oynarak görmenizi tavsiye ediyorum zira bu oyunun her şeyini anlatmaya sayfalar yetmez. Herkese iyi oyunlar.

alıntıdır
♠Vค❼є isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
derin, guild, wars, İnceleme


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557