Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Hakkında > Özel Günler & Kutlamalar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Özel Günler & Kutlamalar Dünya genelindeki özel günlerin ve üyelerin doğum günlerinin kutlanması için başlıkların açıldığı forum.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27 Mart 2015, 12:00   #1 (permalink)
iyiyi ara,güzeli ara,doğruyu ara;
ama kusur arama!


oR@BeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 25 Ekim 2012
Nerden: evimden
Yaş: 51
(Mesajlar): 13.044
(Konular): 5372
İlişki Durumu: Evli
Burç:
Renkli Para : 1498372
Aldığı Beğeni: 2766
Beğendikleri: 5898
Ruh Halim: Kaygili
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 8
Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü Oscar Ödülü 
Yeni Dünya Tiyatro Günü bugün kutlanıyor (27 Mart)Dünya Tiyatro Günü bugün kutlanıyor (27 Mart)

Uluslararası Tiyatrolar Birliği (International Theatre Institute) tarafından 1961’de ilan edilen Dünya Tiyatro Günü bugün kutlanıyor. Her yıl 27 Mart günü ITI merkezleri ve dünya çapında tiyatro grupları tarafından kutlanan tiyatronun bu özel günü için Türkiye’deki tiyatro grupları da günler öncesinden başladı hazırlıklara.

Devlet tiyatrolarının tüm oyunlarını ücretsiz olarak seyirciyle buluşturacağı bugün, Şehir tiyatroları da 100. yıl kapsamında “şehrin tiyatrosunu” konuşacağı bir seminer düzenleyecek. Özel tiyatrolar ise sahnelerinde programlarına devam ederek Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlayacak.
Dünya Tiyatrolar Günü’nde sahnelerden bir seçki sizler için derledik;

ŞEHİR TİYATROLARI DÜNYA TİYATRO GÜNܒNÜ KUTLUYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü iki günlük seminer programı ile kutluyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü, “Türkiye Tiyatrosu ve Darülbedayi” isimli seminer programı ile kutlayacak. Şehir Tiyatrolarının 100. yıl etkinlikleri kapsamında organize edilen seminer 28 ve 29 Mart’ta, SALT Galata’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Üç ana başlık altında, tiyatro ve sinemanın Darülbedayi öncesi ve sonrasında Türkiye’deki varoluş ve kurumsallaşma serüvenine odaklanan seminer, Darülbedayi’nin kurulduğu döneme ve Avrupa tiyatrosu ve Avrupa sineması ile kurulan ilişkiler üzerinden gelişen sanatsal estetiğe yoğunlaşacak.

Etkinlik kapsamında 28 Mart’ta “Avantgarde ile Türk Tiyatrosunun Yolculuğu” ve “Türkiye’de Oyunculuk ve Reji Geleneği”, 29 Mart’ta ise “Venedik’ten İstanbul’a Türkiye Tiyatrosu’nu Yaratanlar”, “Musahipzade’yi Yüz Yıl Önceden Müjdeleyenler”, “Türkiye Ermenileri Sahnesi’, “Türkiye Sinemasında İlkler ve Tiyatroyla İlişkisi”, “Sinemada Muhsin Ertuğrul Öncesi Dönem” ve “Sinemada Muhsin Ertuğrul Dönemi” başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

DÜNYA TİYATRO GÜNܒNDE DEVLET TİYATROLARI ÜCRETSİZ

Devlet Tiyatroları 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü yurt genelindeki sahnelerinde, ücretsiz temsillerle kutlayacak…

Dünya Tiyatro Günü nedeniyle 27 Mart Cuma günü Devlet Tiyatroları (DT) sahnelerinde 29 farklı oyun ücretsiz olarak seyirci karşısında olacak. DT’nin 12 bölgesindeki 23 sahnesinde ve Gaziantep, Malatya, Çorum, Zonguldak, Denizli ve Ordu turne sahnelerinde ücretsiz temsilleri izleyebilecek.
Bursa 2. Uluslararası Balkan Ülkeleri Tiyatro Festivali kapsamında 27 Mart Cuma günü sahnelenecek Makedonya-Üsküp Türk Tiyatrosu yapımı ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ adlı oyun da ücretsiz olacak. Öte yandan Adana Devlet Tiyatrosu ve Sabancı Vakfı iş birliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali’nin 17’ncisi de 27 Mart Cuma günü başlayacak. Festival İstanbul DT yapımı ‘Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş’ adlı oyunla açılacak ve Dünya Tiyatrolar Günü kapsamında ücretsiz sahnelenecek. Festival kapsamında bu yıl Türkiye ‘den 16, yurt dışından sekiz topluluk 24 oyun sahneleyecek.

Ankara Devlet Tiyatrosu ‘Hedda Gabler’i Büyük Tiyatro Sahnesinde, ‘Sarı Naciye’yi Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde, ‘Neşe, Dert, Aşk’ı Küçük Tiyatro’da, ‘Ramiz İle Jülide’yi Şinasi Sahnesi’nde, ‘Aklımdaki Kadınlar’ı Altındağ Tiyatro Sahnesi’nde, ‘Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye’yi Stüdyo Sahne’de, ‘Nehir’i ise Oda Tiyatrosunda tiyatroseverlerle buluşturacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu ‘Çöl Fırtınaları’nı Cevahir Salon 1’de, ‘Profesyonel’i Cevahir Salon 2’de, Adana Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Bir İnsan, Bir Ağaç, Bir Köpek’i Üsküdar Stüdyo Sahne’de, ‘Kontrabas’ı Küçük Sahne’de, ‘Ellerimin Arasındaki Hayat’ı Küçükçekmece Devlet Tiyatrosu Sahnesinde, ‘Cimri’yi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde, ‘Sevgili Hayat’ı Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Sahnesinde ve ‘Nice Yıllara’yı Çorum’da sahneleyecek.

İzmir Devlet Tiyatrosu ‘Kadın Sığınağı’nı Konak Sahnesinde, ‘Akıl Defteri’ni de Zonguldak’ta tiyatroseverlerle buluşturacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu Makedonya-Üsküp Türk Tiyatrosu yapımı ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ adlı oyunu Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde seyirciyle buluşturacak.

Adana Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş’i Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesinde sunacak.

Trabzon Devlet Tiyatrosu ‘Salaklar Sofrası’yla Atapark Haluk Ongan Sahnesinde temsil verecek.
Diyarbakır Devlet Tiyatrosu ‘Murtaza’ adlı oyunla Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Orhan Asena Sahnesinde seyirciyi selamlayacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu ‘Vahşi Batı’yı Haşim İşcan Kültür Merkezi Küçük Sahne’de, ‘Fare’yi de Ordu da görücüye çıkaracak.

Erzurum Devlet Tiyatrosu ‘Çıkmaz Sokak Çocukları’nı Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesinde, ‘Anlatılan Senin Hikayendir’i de Denizli’de sahneleyecek.

Konya Devlet Tiyatrosu ‘Tarla Kuşuydu Jüliet’i Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesinde, ‘Misafir’i de Malatya’da seyirciyle buluşturacak.

Sivas Devlet Tiyatrosu ‘Gülünç Kibarlar’ı Gaziantep’te tiyatroseverlerin karşısına çıkaracak.

Van Devlet Tiyatrosu ‘İki Kalas Bir Heves’i Van Devlet Tiyatrosu Sahnesinde sanatseverlerle buluşturacak.

ÜCRETSİZ TİYATRO OYUNU GÖSTERİMLERİ

Beşiktaş Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel, 3 Nisan’a kadar sürecek olan “Ücretsiz Tiyatro Oyunu Gösterimleri” düzenliyor... Bu oyunlardan biri Olağan Masallar Tiyatrosu ve KarArt Kültür Sanat’ın ortak yapımı “Mavi”, diğeri ise Kozmoz Alfabeler Kumpanyası’nın “Son Bir Buçuk” oyunu. Aykut Göker’in yazıp yönettiği Mavi, , ikinci sezonunda yenilenmiş rejisiyle perdelerini açmaya devam ediyor... Bir hasta ve psikiyatr arasında geçen Mavi’yi izlemeye gelenler, kendilerini esrarengiz bir olayın tam ortasında buluyor. Doktorunun hayatını fazlasıyla yakından takip eden bir hasta, sınırları ne kadar aşabilir? Peki ya doktor, hayatının üzerindeki bu gizemli bakışlara ne kadar katlanabilecektir? Seyirciler, bu iki karakterin esrarengiz hikayesini izlerken, bir yandan da bu gizemlerle dolu olayı çözmeye çalışıyor... Psikolojik gerilim türündeki Mavi, seyircisine bu esrarengiz olayı çözmesi için rejisi, kostümleri ve sahne tasarımıyla ipuçları veriyor. Sahnelerde eşine sık rastlanmayan bu gizemli hikayede, birçok dizi, reklam filmi ve tiyatro oyununda rol almış olan Can Yaman ve Şahin Sancak başrolleri paylaşıyor. Mavi, 3 Nisan’da Levent Kültür Merkezinde izlenebilir.

KOZMOZ ALFABELER KUMPANYASI

Oktay Şenol’un yazıp yönettiği Son Bir Buçuk ise 31 Mart’ta sahnelenecek. Evlilik hazırlıkları yapan Tugay, nereden ve ne zaman geldiğini bilmediği bir adamı evinde buluncaya dek sıradan bir güne uyandığını sanmaktadır. Bu davetsiz misafir ile tüm planları altüst olurken, kendini bir anda başka bir kaderin oyuncusu olarak bulacaktır. Kardeşlerinin ellerinden tutmak istemeyenlerin evrenlerin elinden tutamayacağı dönemde, “Birleşim ve Bütünlük” bilincine ulaşabilecekler için eşsiz bir fars. Oyunun kadrosunu Ayşe Çağla Şenyuva Çamlıoğlu, Gaye Gürsel, Murat Bavli, (Konuk Oyuncu) ve Ömer Armağan Çamlıoğlu oluşturuyor.

KADIKÖY’DE HAVA, SU VE TİYATRO BEDAVA

27 Mart Dünya Tiyatro Günü dünyanın birçok yerinde farklı etkinliklerle kutlanıyor. Kadıköy Tiyatroları Platformu bu güne özel 6 farklı oyununu seyircisiyle ücretsiz olarak buluşturuyor.

Kadıköy Tiyatroları Platformu, dünya çapında tiyatro grupları tarafından kutlanan 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kapsamında temsil edeceği altı farklı oyunu ücretsiz olarak sahneleyecek. Biletler, rezervasyon sistemiyle gişelerden temin edilebilecek.

Kutlama kapsamında ücretsiz olarak izlenebilecek oyunlar;

Tiyatro Ak’la Kara - Kelebekler Özgürdür - 27 Mart 20.30

Tiyatro Açıkça - Musakka - 27 Mart 20.30 (Öykü Sahne)

Bizim Tiyatro - Eski ve Yeni Tüfekler - 27 Mart 20.30 (Barış Manço Kültür Merkezi)

Enis Fosforoğlu Tiyatrosu - İkinci Baskı - 27 Mart 20.30 (Halis Kurtça Kültür Merkezi)

İstanbul Kumpanyası - Ayyar Hamza - 24 Mart 20.30 (Halis Kurtça Kültür Merkezi)

Kabare Dev Aynası – Vatan Kurtaran Şaban – 28 Mart 15.30 (Barış Manço Kültür Merkezi)

Tiyatrolara ulaşmak için adres; KADIKÖY TİYATROLAR PLATFORMU

SANSAR, PİÇ VE GAZİ…

Market bugün Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel olarak ücretsiz SAKM’de sahnelenecek.

Sansar, Piç ve Gazi…İzledikleri bir filmden etkilenerek hiç tanımadıkları dokuz insanı soğukkanlılıkla öldüren üç katil. Bir benzin istasyonunun marketinde başlayan tuhaf bir hesaplaşma ve sorgu… Nedensiz şiddet olur mu ya da katillik insanın doğasında var olan, doğuştan gelen bir güdü mü? Yoksa katil, hiçbir zaman katile benzemez mi?

Gökhan Erarslan’ın yazıp yönettiği oyunda Burç Kümbetlioğlu, Teoman Mermutlu, Muzaffer Ercan, Cem Hamzaoğulları, Tolga Çolak, Dorukhan Kenger, Kemal Ağar, Gürcan Yavuz, Şirin Gürbüz, Ezgi Erarslan, Kamer Karabektaş, Dilara Yıldırım, Yeliz Bozkurt Üstündağ, Emre Avşar, Ünal Hakverdi, İffet Kendirli ve Gül Gülsün Yıldız yer alıyor.

Sekizincikat Tiyatro’da 27 Mart haftası dolayısı ile “Ne istersen öde” kampanyası olacak. Kumbaracı50’de ise yine bu güne özel indirimler uygulanacak.

UÇURTMANIN KUYRUĞU...

İzmir Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesinde. Savaş Dinçel’in kaleme aldığı “Uçurtmanın Kuyruğu”, bugün Dünya Tiyatrolar Günü’ne özel ücretsiz sergilenecek oyunlar arasında. Çocukluğundan beri disiplinle yetiştirilmiş ve disiplini saplantıya dönüşmüş bir adam intihar etmeye karar verir. Veda mektubunu bitirdiğinde kapı çalar. Karşısında hiç tanımadığı başka bir adam vardır ve bu bilinmeyen misafir, adam hakkında pek çok şey bilmektedir. Misafiriyle konuşurken adam iç hesaplaşmasını da yapar.

DÜNYA TİYATRO GÜNܒNDE AKM İÇİN SUÇ DUYURUSU

YIıllardır kapalı olan AKM için 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde suç duyurunda bulunulacak. AKM’deyiz İnisiyatifi, yıllardır kapalı olan AKM için 27 Mart 10.30’da Çağlayan’da İstanbul Adliyesinin önünde olacak. AKM’deyiz İnisiyatifi, “Akıbetinden endişe duyduğumuz Atatürk Kültür Merkezindeki talana ve vurdumduymazlığa itiraz etmek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmak için 27 Mart 10.30’da Çağlayan Adliyesi önündeyiz!” diyerek çağrı yaptı.

oR@BeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
27, bugün, dünya, günü, kutlanıyor, mart, tiyatro


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557