Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Olaylar Bölümü > Korkutucu Olaylar > Paranormal Deneyimler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Paranormal Deneyimler Paranormal Deneyimler hakkındaki tüm bilgiler ve paylaşımlar bu bölümde bulunmaktadır.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03 Şubat 2013, 21:40   #1 (permalink)
~ Enica ~
Misafir Üye
~ Enica ~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
tick Gelecek Bilinir mi ? Rüyalar Rehber mi ?

Gelecek bilinir mi ? Rüyalar rehber mi?
Öncedenbilisler aslinda sifahen yani direkt söylemek tarzinda veya rüya tarzindadir bir habercilik vardir bir sey ihbar edilmektedir. Biz buna daha ziyade teblig rüyalari diyoruz. Kehanet rüyalarinin çogu hatirlatici rüyalar da dahil olmak üzere teblig rüyalaridir. Bu tür rüyalar daha ziyade bize rehber varliklarimiz tarafindan aktarilir; bu rehber varliklar kendi planimiza dahil fakat bizimle beraber fizik plana enkarne olmamis sanki enkarne olmus gibi bizim perispirital bütün auramizdan yararlanarak bilgi aktarmasi yapar.
Rehber varlik nedir dedigimiz zaman onu bu sekilde anlayabiliriz. Biz fizik bedene enkarne olmusuz ama bizim rehberimiz bizim perispirital alanimiza enkarne olmustur. Yani enkarnasyon hiç bitmiyor. Onun alanina da da enkarne olan baska bir sey vardir. Herkes haberi uyariyi bilgiyi birbirine bu sekilde intikal ettirir. Kainatin neresinde olursa olsun hepimizin her bilgiden haberi vardir ama onun burada kullanilip kullanilmama meselesi ayri mesele o ayri bir konudur. Soruluyor: Peki niye kullanamiyoruz? Kullansak fena mi olur? Kullanabilsek çevreyi düzenleriz insanlar mutlu olur vs. Insanlar dünyaya mutlu olmak için gelmediler ki. Yasamin amaci mutluluk degildir. Yani duyularimiz tarafindan tatmin olmak doymak için buraya gelmedik. Duyularimiz baska bir bilginin elde edilmesi için birer araçtir. O araçlara yapistik asil budur dedik. Ama bunlar tamamen yanlis kavramlardir.
Biz dünyaya mutlu olmak için gelmedik. Bir defa zihnimizden bunu silmek lazim. Ne yapmak istiyorsun? Mutluluk kavraminin içinde ne var? Bütün acilardan bütün istiraplardan bütün olumsuz seylerden kurtulmak mi var? Bazi seyleri de ifade ederken suurlu olmak ve bazi seyleri bilerek söylemek lazimdir. Evet neseli olmak güzel bir seydir dinamik olmak güzel bir seydir ama hayati mutluluk pesinde tavsan pesinde kosan tazilar gibi dolasarak geçirmek amaç degildir. Bu hiçbir zaman kavusamayacagimiz ulasamayacagimiz bir is.
GELECEGi BiLMEK ve RÜYALAR
Rüya sanatlari var. Oniromansi dedigimiz rüyalarla gelecegi bilme olgusu var. Oniromansi dedigimiz seyin Arapça versiyonu istiareye yatmaktir. Birtakim konsantrasyon çalismalari ve birtakim koruyucu varliklari kendinize davet majidir esasinda. Kisinin okudugu dualar kildigi namazlar ritüeller tam bir majik çalismadir. Bunu yapar yani gelecek olan etkiyi dejenere eden seylerden kendini uzaklastirmanin yolunu alarak belli bir hedef üzerinde içsel bir durugörüymüs gibi birtakim bilgileri alip onu rüyasinda görmek. Tabi bunu yerli yerinde yapan insanlar bulunmus yani rüyalar yoluyla birtakim bilgiler elde edilebileceginin insanlara bu bilginin verilebilecegi uygun devirlerde bunu yapan bu tarzda çalisan pek çok insan ortaya çikmis dünyanin her yerinde.
RÜYALARDAKi SEMBOLiZM
Bu insanlar birtakim sezgiler bilgiler almaya çalismislar savaslarin durumlari kralligin durumlari vs. tarzinda tamamen maddesel huzur için bilgiler elde etmeye çalismislardir. Eski Yunan'da da vardi bu hatta Homeros yalanci ve uyarici rüyalar tarzinda bir ayrim yapar: Iki kapi gösterir biri boynuzdan biri fildisinden yapilmistir. Boynuzdan yapilan yalanci rüyalarin kapisi fildisinden yapilan uyarici ve hakiki rüyalarin kapisidir vs.
Rüyalardaki sembolleri ele almakta çok büyük fayda var. Bunlar bizim için daha önemli. Neden dünyanin her yerinde Alaska'dan Yeni Gine'ye Yeni Gine'den Bati Afrika'ya Orta Asya'dan Avrupa'nin ortasina kadar her yerde insanlarin rüyalarinda tekrarlanan bazi semboller var. Her yerde bunlar tekrarlaniyor yani ayni sembol kullaniliyor. Bu da tabi çok önemli bir arastirma konusu. Mesela ünlü Jung'un kolektif suuralti meselesi belki bazi konularda buna bir izah getiriyor gibi görünüyor ama mesele o degildir. Yine görünenin arkasindaki görünmeyene bir atifta bulunursak onu görmeye çalisirsak bu sembollesme bu kod sistemi dogrudan dogruya yine ruhsal planlarla alakali bir iletisimin otantikligini ifade etmek için ortaya çikan durumlardir. Biz bunlari böyle anliyoruz.
TEDAVi EDiCi RÜYALAR
Kehanetler niye bize bildiriliyor? Telepatik kehanetler telafi kehanetleri tedavi edici kehanetler rüyalar vardir. Rüya ve kehanet temel olarak ayni seydir hiç fark etmiyor. Dünyanin bütün masallarinda bu vardir. Hastaliginizi geçirecek olan o ilaç derde derman sey size bildirilir vs. Bunu kim yapiyor? Kim veriyor bu nereden geliyor? Hiç olmayacak bir is. Aslinda hiçbir bilgimiz yokken sifa ile hiç alakamiz yokken diyorlar ki falan otu al veya falan seyi al su sekilde hazirla ve iç. Hiçbir seyin kalmaz. Hakikaten o sekilde yapiyorlar ve sagligina kavusuyorlar. Tedavi edici rüyalar hakkinda binlerce örnek var.
Tedavi edici rüyanin ortaya çikisi o kadar büyük ihtimallere bagli ki yani su nesnenin su derde deva olmasinin kesfedilmesinin milyonlarca tecrübeden sonra olmasi lazim. Farmakologlara göre böyle bir seyi bulmanin hiçbir imkani yok mümkün degil. Binlerce seyin arasindan sadece o ot veya malzeme gösteriliyor rüyada al bunu hazirla diyor ve is bitiyor. Kendi inanci ve realitesi buna müsait olunca bu rüya meleklerin bize yardimindan baska bir sey degildir diyor hasta. O melek nasil bir sey? O melek siz misiniz? Sizin gerçek varliginizdan tasan bir bilgi midir? O melek sizin planiniza bagli olan bir bilgi midir? O melek sizin rehber varliginiz midir? Artik bunlar biraz yoruma veya tercihlere bagli bir husustur.
ÇESiTLi ALGILAR
Demek ki gelecekleri hatirlatan rüyalar içerisinde bizim varligimizda bazi seyleri önceden kesfedebilmek anlamak bakimindan bir sismograf kabiliyeti de var. Depremlerin su baskinlarinin ve yanginlarin oldugunu görebiliyoruz. Yani telürik etkilerin fizik dünyanin kendisindeki o elektrik devrelerinin akimlarin meydana getirdigi birtakim degisikliklerin farkina variyoruz. Sanki sismograf gibi çalisiyor bizim ruhumuz. Acayip bir sey. Bu nasil bir algilamadir; belli bir mekanda deprem etkileri geliyormus zaman içerisinde biz bunu aliyoruz. Nasil algiliyoruz? Bu radyesaaaik bir kabiliyettir. Psikometrik ve radyesaaaik bir kabiliyettir. Her insanda radyesaaaik bir güç vardir. Radyesaaaik bir anlama kabiliyeti vardir. Fakat biz bunlari hep çöpü halinin altina atar gibi içe atmisiz üstünü kapatmisiz gözümüzün önünden uzaklastirmisizdir. Tabi bunlar bize böyle telkin edildigi için olmustur o da ayri mesele. Egitim insani insandan uzaklastirmak degildir. Insani insana yabanci yapmak degildir. Insanin kendine yabanci olmasi kadar kötü bir sey var midir? Ancak bu yapilmistir ve hala da yapilmaktadir.
Bazi önseziler rüyalarla olur. Insanin muhakemesinin disinda ama uyanik halde oldugu bir anda bir bilginin kalbine dogmasi yahut zihnine dogmasi meselesidir.
Bu konu maddesel bir konu degil ruhsal bir konudur. Ruhsal bir gelisme bir psisik genisleme bir psisik yayilmadan söz etmek lazimdir.
AÇIK RÜYALAR
Rüyalarda verilen bilgiler genellikle açik seçik belirli bilgiler degildir. Bunlari biliriz çogu kliseler ve imajlardir. Ama apaçik rüyalar yok mudur? Vardir. Bayagi rüyada aynen nasil olmussa fizik planda da üç gün sonra bes gün sonra bazen iki sene sonra biz tamamen unuttuktan sonra bizim karsimizda ayni senaryo tekrar eder. Ve biz donakaliriz; ben bunlari adim adim biliyorum bu böyle böyleydi diye aynen yasayabiliriz.
Bu süreç kendi varligimiz için de geçerlidir. Biz birçok seyleri daha evvelden bilebiliriz fakat bunlar sadece kendi ihtiyacimiza degil çevremizdeki insanlarin ihtiyacina da uygun zaman ve mekan yani uygun an geldiginde bunlari rüya halinde tekrar görmeye baslariz. O bizim kendi bilgimizdir aslinda daha evvel tespit edilmis olunan görmüs oldugunuz o sey bizimdir. Bu bilgi bizde zaten vardir. Sonradan bunlari suuraltimiza intikal ettiriyoruz ama bu bize en lüzumlu olan zamanda olmuyor. Sadece bizim için degil çevremiz için de bir zaman mekan birlesmesinin tam ortalanmasi lazimdir. Ancak o zaman olacaklar gözükür. Rüyalarin görüldügü zamanin çok önemi vardir toplumun içindeki bulundugu durumla da çok alakalidir rastgelelik yoktur. Bunlara da önem vermek gerekir.
Bazi paralel rüyalar vardir ayni rüyalari gören insanlar olur. Evlerde ayni ailede ayni odada yatanlar ikisi birden ayni rüyayi görürler kalkarlar ve birbirlerine tipatip ayni rüyayi anlatirlar. Bunlara telepatik rüyalar diyoruz ve bu aslinda tamamen teknik parapsikolojik bir konuyu ihtiva etmektedir. Yani aaaapsisik kadronun disina çikmis telepatik rüyalar vardir. Bunlar da alinip verilebilir. Bazen bunu yanimizdaki insandan almayiz; bizimle hiç alakasi olmayan hatta bizim ülkemizde dahi bulunmayan irkimizdan neslimizden olmayan varliklardan gelen telepatik rüyalar da vardir. Onlarin elde etmis oldugu birtakim sonuçlar ve bilgileri biz telepatik olarak algilariz.
Bazi seyler uyku esnasinda daha kolay meydana gelir. Peki niçin gündüz vakti olmuyor da gece vakti oluyor diyebiliriz. Tabii ki beden hakimiyeti ruhsal varlik tarafindan uyku esnasinda daha gevsetilmistir. Kontrol tamamen vejetatif sisteme bildirilmistir. Biyolojik bir yasam vardir. Suursal bir yasam tamamen kapanmis suurötesi yasam baslamistir. Suurdisi bir yasam baslamistir. Suurdisi yasam bizim ruhsal dünyayla olan baglantimizin çok kuvvetlendigi yasam demektir. Onun için bazi rüyalari böyle daha iyi görmek de mümkün oluyor.
Özetlersek rüyalarin arka planinda birinci derecede hepimizin kendi ruhsal planimizin uyarilari bilgileri vardir.
Rüyalarin ikinci derecede sebebi olarak kendi öz varligimizdaki bilgileri kendimizden kendimize aktarmamiz meselesi vardir.
Üçüncü derecedeki sebepler rehber varliklarimizin bizim normal hayatimiz içerisindeki tekamül nizamimizin iyi bir sekilde yürüyebilmesi aksaksiz yürüyebilmesi için bize yaptiklari yardimlari aldigimiz rüyalarimizi olusturur.
  Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bilinir, gelecek, mi, rehber, rüyalar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557