Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Olaylar Bölümü > Korkutucu Olaylar > Paranormal Varlıklar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Paranormal Varlıklar Paranormal Varlıklar hakkındaki tüm bilgiler ve paylaşımlar bu bölümde bulunmaktadır.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Şubat 2013, 15:45   #1 (permalink)
~ Enica ~
Misafir Üye
~ Enica ~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Thumbs up Demonlar ~

ABIGOR : Kendisini mızrakB taşıyan bir süvari gibi takdim eder. 60 lejyona hükmeder ve cehennemin büyük bir düküdür.X-ZSavaşların ve geleceğin sırlarını bilir ve liderlere askerlerinin güvenini kazanma yollarını öğretir.


ADRAMELECH : Cehennemin yüksek bakanı ve şeytanlar konseyinin yüksek başbakanıdır. Bazen bir katır veya tavuskuşu gibi görünür. Sepharvaim ve Assyrians şehrinin insanlarının çocuklarını ona kurban ettiği söylenir.


AIM : 26 lejyona hükmeden bir ateş şeytanı ve cehennemin düküdür. Meşale tutuyor ve engerek yılanı üstünde gidiyor gibi görünür. Yılan, insan ve kedi olmak üzere 3 kafası vardır. Bazıları onun Raum ile aynı olduğunu söyler.


ALLOCES : 36 lejyona hükmeder. Şövalye gibi giyinir ve bir at üstünde gider. Yüzü bir aslanın karakteristiğine, alevlenmiş cilde ve ateşli gözlere sahiptir. Astronomi ve diğer liberal sanatları öğrettiği söylenir.


AMDUSIAS : 29 lejyona hükmeder. Gerçek formu tek boynuzlu bir attır fakat emredildiğinde insan formunda görünür. Emir verilirse konserler vericektir, trampet ve diğer müzik enstrumanlarının sesi ile kendisine eşlik edilir.


AMON : 40 lejyona hükmeden Amon yılan kuyruklu ve alev fışkıran bir kurt formunda görünebilir. İnsan formundayken bir baykuşun kafasına ile gagasına ve bir köpeğin dişine sahip gibi gösterilir. Amon geçmiş ve gelecek hakkında bilgi verebilir ve arkadaşlar arasındaki farklılıklarda onları uzlaştırır.


AMY : Önceleri ışıldayan ateş formunda görünen mükemmel bir başkan, fakat bir süre sonra insan yapısını alır. Görevi herhangi birinin Astroloji ve diğer liberal bilimlerde mükemmel bilgi sahibi olmasını sağlamaktır. 36 ruh lejyonuna hükmeder.


ANDRAS : 30 lejyona hükmeden Andras bir meleğin vücuduna ve baykuşun kafasına sahiptir. Siyah bir kurt üstünde gider ve süvarı kılıcı taşır. Nasıl öldürülceği konusunda tavsiyede bulunabilir, tartışma ve anlaşmazlıkları çoğaltır.


ANDREALPHUS : Önceleri mükemmel sesli bir tavuskuşu formunda görünen yetenekli bir Marki. Bir süre sonra insan şeklini alır. Geometriyi mükemmel şekilde öğretir. Bir insanı kuş kılığına dönüştürebilir. 30 şeytani ruh lejyonuna hükmeder.


ANDROMALIUS : Elinde mükemmel bir yılan tutan erkek formunda görünen yetenekli ve mükemmel bir İngiliz Kontu. Görevi bir hırsız ve çalınan tanrıları geri getirmek, tüm karışıklıkları keşfetmek, ayrıca tüm hırsızları cezalandırmak, saklı hazineleri ortaya çıkarmaktır. 36 dan fazla ruh lejyonuna hükmeder.


BAAL : Le Grand Grimoire göre, şeytani güAçlerin başıdır. Ayrıca Wierus Pseudomonarchia Daemonumda ilk adı geçen şeytandır. Wierus'a göre doğuda mülkleri olan cehennemin ilk kralı. Kara kurbağa, insan ve kedi olmak üzere 3 başı vardır. Boğuk fakat iyi biçimlenmiş bir sese sahiptir. 66 lejyona hükmeder. Görünmezlik sanatını öğretir.


BALAM : 40 lejyona hükmeder, yılan kuyruklu, ateş fırlatan gözler, boğa, insan ve koç kafalı olarak takdim edilir. Sesi boğuk ve kabadır. Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek olaylar hakkında bilgi verebilir, kurnazlığı öğretir ve görünmeden görmeyi öğretir.


BATHIN : Çok güçlü bir adam yapısında görünen, yılan kuyruklu, solgun bir at üstünde oturan mükemmel ve güçlü bir dük. Bitkilerin ve değerli taşların özelliklerini anlar, aniden insanları bir ülkeden başka bir ülkeye transfer edebilir ve 30 lejyona hükmeder.


BERITH : 26 lejyona hükmeden cehennemin mükemmel bir dükü. Yahudiler tarafından Berith, necromancerlar tarafından Bolfiri adıyla anılır. Sichemitler tarafından tapılmaktadır. Kırmızı at üstünde giden ve kafasında taç olan bir asker gibi görünür. Geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki olayları bilir, rütbe verir, şarkı söyleme kabiliyetinde yardımcı olur, metalleri altına çevirmekteki arzusundan dolayı simyagerlerin şeytanı olarak bilinir.


BIFRONS : Bir canavar benzeri gibi görünür. Birini astrolojide marifetli hale getirebilir, gezegenlerin mansiyonlarını deklare edebilir, bitkilerin, değerli taşların ve odunların gücünü ve değerini mükemmel bir şekilde anlayabilir, ölü vücutları bi yerden başka bir yere taşıyabilir, ölülerin mezarları üstünde mum yakar. 26 lejyona hükmeder.


BOTIS : Büyük bir başkan ve İngiliz Kontu. Şuan, geçmiş ve geleceğin hakkında doğru cevaplar verir. Arkadaşların ve düşmanların arasını bulur. 60 lejyona hükmeder.


BUER : 50 lejyona hükmeden cehennemin bir başkanı ve ikinci düzenin şeytanı. 5 bölümlü yıldız veya tekerlek formundadır. Kendini yuvarlayarak hareket eder. Buer filozofi, mantık ve bitkisel ilaçları öğretir. Hastalığı iyileştirmekte ve iyi servis sunmakta yeteneklidir.


CAMIO : Ardıckuşu formunda olan mükemmel bir başkandır. Yanan küllerin içinden cevap verir, elinin içinde keskin bir kılıç taşır, insanlara tüm kuşları anlama, iğdiş edilmiş boğaların sevilme, köpeklerin havlama ve suların sesini vermiştir.


CIMEJES : Afrikaya hükmeden güçlü ve m�kemmel bir marki. Grammer, mantık ve konuşma sanatını mükemmel bir şekilde öğretir. Defineleri ve saklı şeyleri bulur. 20 lejyona hükmeder.


CROCELL : Melek formunda görünen, mükemmel ve güçlü bir dük, geometri ve tüm liberal sanatları öğretir, mükemmel sesler çıkarır, suları ısıtır, şeytanın atadığı şekilde Potestanların emrindedir. Kuvveti altında 48 lejyon vardır.


DANTALION : Birden fazla yüz ifadesi olan bir insan olarak görünen güçlü ve yetenekli bir dük ve sağ elinde bir kitap vardır. Görevi tüm sanat ve bilimleri herhangi birine öğretmek, tüm erkek ve kadınların düşüncelerini bilir ve onları isteği doğrultusunda değiştirebilir. 36 ruh lejyonuna hükmeder.


DECARABIA : Bitkilerin ve değerli taşların gücünü bilir, tüm kuşların şeytanın önünde uçmasını ve onunla durmalarını ve diğer kuşlar gibi içmelerini ve şarkı söylemelerini sağlar.


DEUMUS : Malabarda Calicutun tanrıçası. Deumus adı altında tapılan bir şeytan. Taç takar, başının üstünde 4 boynuz ve ağzında 4 kancalı diş vardır burnu işaretli ve kancalıdır. Ayakları horoz ayağı gibidir ve pençeleri arasında hırsla yemeğe hazır olduğu bir ruh vardır.


ELIGOS : Kendisini mızrak taşıyan bir at-insan, bir sembol veya hükümdar asası gibi takdim eder. 60 lejyona hükmeder ve cehennemin büyük bir düküdür. Savaşların sırlarını ve geleceği bilir, liderlere askerlerinin güvenini nasıl kazanacaklarını öğretir.


EURYNOME : Üstün nitelikli şeytan ve ölümün prensi. Vücudunu kaplayan yaraları gizlemek için tilki derisi giyer. Delphinin tapınağında siyah ten, kurt dişlerine sahip olduğunu ve akbaba derisi üzerinde oturduğunu gösteren bir heykel bulunur. Pausanias onun ölü vücutlarla beslendiğini söyledi.


FLAGA : Bazı iddialara göre kartal üstünde giden bir büyücü olduğu söylenen İskandinav perisi.


FOCALOR : Güçlü bir dük. İnsan formunda görünür. Görevi erkekleri katletmek ve onları suda boğmak; savaş gemilerini yıkmaktır; fakat şeytan tarafından zıttı emredilirse, kimseye zarar vermeyecektir. 1000 yıl sonra Yedinci Throne'a dönmeyi umar. 30 ruh lejyonuna hükmeder.


FORAS : Güçlü erkek görünümüne sahip, mükemmel başkan. Bitkilerin ve değerli taşların özelliklerini anlar, mantık, etik ve bölümlerini öğretir. Bir erkeği görünmez yapabilir ve uzun yaşamasını sağlar. Kayıp şeyleri bulur, hazineleri keşfeder ve 29 lejyonun lordudur.


FORNEUS : Deniz canavarı formunda görünen mükemmel bir marki, erkeklerin Retoric Sanatı'nı mükemmel şekilde bilmelerini sağlar. Erkeklerin güzel isimlerinin olmasını ve Tonguelar hakkında bilgi sahip olmalarını sağlar. 29 ruh lejyonuna hükmeder.


FURCAS : 29 şeytan lejyonunu kontrol eden şövalye ve cehennemin yüksek başkanı. At üstünde giden, noktalı ok taşıyan, uzun sakal ve beyaz saçlı bir erkek gibi görünür. Bitki, değerli taşlar, mantık, estetik, kiromansi, piromansi, retoriğin özelliklerini öğretir. Birini görünmez, becerikli ve duygu ve düşüncelerini rahatça dile getirir yapabilir. Ayrıca kayıp eşyaları bulabilir ve hazineleri keşfedebilir.GLASYA : 36 lejyona hükmeden cehennemin yüksek başkanı. Bir köpek gibi görünür. Liberal sanatları öğretir, cinayeti esinlendirir, erkekleri görünmez yapar, geleceği önceden bildirir.


GREMORY : 26 lejyona hükmeden cehennemin güçlü dükü Gremory başında düklüğü ifade eden ducal taçını takan ve deve süren bir kadın olarak gösterilir. Geçmiş, şimdi ve geleceği bilir ve gizli hazineleri ortaya çıkarabilir.


GUSION : Xenophilus formunda görünen güçlü ve mükemmel bir dük. Görevi şimdiki zaman, geçmiş, gelecek ile ilgili herşeyi cevaplamak, tüm cevapları açıklamaktır.

HAAGENTI : Gryphon kanatlı kuvvetli bir boğa formunda görünen başkan. Sonradan Şeytanın emriyle insan yapısına geçiş yapmıştır. Görevi erkekleri yetenekli yapmak, ayrıca tüm metalleri altına dönüştürmek, şarabı suya, suyu şaraba dönüştürmektir. 33 ruh lejyonuna hükmeder.


HALPHAS : Mükemmel bir İngiliz Kontu. At sesiyle konuşur. Görevi kule inşa etmek, cephane ve silahlarla donatmak ve askerleri atanmış yerlere göndermektir. 26'dan fazla ruh lejyonu emrindedir.


HAURES : Cehennemin büyük generali olan ve emrinde 20 lejyon olan Flavros leopar gibi görünür. İnsan görünümündeyken, yanan gözlerle birlikte korkunç bir yüze sahiptir. Geçmişi, şu anı ve geleceği bilir, şeytanları ve ruhları kötü ruhları kovan insanlara karşı hale getirir.


HIISI : Şeytanın Kalevalada bahsedilen fince anlamı. Odun, akıntı ve tepe ile birleştirilmiş kötünün canlı örnekleridir.


IPOS : 36 lejyona hükmeden cehennemin kontu ve prensi. Aslan kafalı, kaz ayaklı ve yabani tavşan kuyruklu bir melek gibi görünür. Ipos geçmiş ve geleceği bilir, erkeklere akıl ve cesaret ve gizli hazineler hakkında bilgi verir.


MALPHAS : 40 lejyona hükmeden cehennemin büyük başkanıdır. Malphas bir kuzgun gibi veya kısık sesli bir insan gibi görünür. Kaleler ve ele geçirilemez kuleler, düşmanların yıkamayacağı barikatlar inşa eder, iyi işçiler bulur.


MAMMON : Açgözlülüğün şeytanı. Milton onun hazinelerini söküp almak için erkeklere dünyanın sinesini koparmayı öğrettiğini söyler.

MARAX : Mükemmel bir İngiliz kontu ve başkan. İnsan suratıyla mükemmel bir boğa görünümüne sahiptir. Görevi erkekleri Astronomi ve diğer Liberal Bilimlerde bilgilendirmektir. 30 ruh lejyonuna hükmeder.


MARBAS : İlk başlarda aslan formunda fakat sonradan efendisinin isteğiyle insan olan büyük başkandır. Saklı ve gizli olan şeyleri doğru olarak cevaplar. Hastalıklara neden olur ve onları iyileştirir. Mekanik Sanatlarda bilgelik ve bilgi verir ve insanları istediği şekile sokabilir. 36 ruhlejyonuna hüküm eder.


MARCHOCIAS : Emrinde 30 lejyon olan cehennemin mükemmel markisi, Marchocias dişi kurt gibi görünür, yılan kuyruğuna ve alev tükürüğüne sahiptir. İnsan vücudundayken, görkemli bir asker görünümüne sahip olur. Şeytanın ve meleklerin hükümlerine uyar.


MELCHOM : Cehennemdeki sivil uşakların veznedarıdır. Para kesesi taşıyan şeytandır.


NABERIUS : 29 lejyona hükmeden güçlü bir şeytandır. Wierus onu cehennemin markislerinden biri yapmıştır. Üç başlı bir köpek veya kuzgun gibi görünür. Kaba bir sese sahip fakat kendini uzsözlü ve iyi huylu biri gibi sunmaktadır. Nazik yaşama sanatını öğretmektedir.


NYBBAS : Cehennemin üst düzey galerisinden, ikinci tertipten. Hayaller ve rüyaları ayarlar. Ona soytarı ve şarlatan gözüyle bakılmaktadır.


ORIAX : Yılan kuyruklu at üstünde giden aslan görünümüne sahip büyük Marki. Görevi yıldızların faziletini öğretmek, gezegenlerin konaklarını ve onların erdemlerini nasıl anlayabileceğini bilmektir.


OROBAS : Öncelikle at görünümünde olan, fakat şeytanın emrinden sonra insan görünümü alan mükemmel ve güçlü prens. Görevi geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek ile ilgili herşeyi ortaya çıkarmaktır. Tanrısallık ve dünyanın yaratılışı ile ilgili doğru cevaplar verir. Herhangi birinin ruhunu yoldan çıkarmak ona acı vermez.


OSE : Öncelikle leopar gibi görünür, fakat kısa bir süre sonra insan biçimi alabilir. Görevi Liberal Fizik içinde marifetli birini yaratmak, kehanetlerin ve gizli şeylerin doğru cevaplarını vermek, ayrıca bir insanı Şeytanın istediği bir biçime dönüştürmektir.


PHENEX : Muhteşem bir Marki, Anka kuşu görünümüne ve bir çocuğun sesine sahiptir. Mükemmel bir şair ve istekleri yerine getirme konusunda isteklidir. Solomona'nın söylediği şekilde 1200 yıl sonra Seventh Throne'a dönmeyi ummaktadır.


PICOLLUS : Prusyanın eski sakinleri tarafından saygı görürdü. Kendisine ölü bir adamın başı teklif edildi ve onuru için yandı yok oldu. Ölmek üzere olan önemli insanlara son günlerinde görünmektedir.


PRUFLAS : Cehennemin ulu prensi ve görkemli dükü olarak emrinde 26 lejyon vardır. Saltanat sürmesi gerekli olan Babylon'da iken, baykuş kafasına sahip oldu. Kavgalar ve savaşlarda yardım eder, uyumsuzlukta kışkırtır, yoksulluk oluşturur. Kendisine yapılması söylenen herşeyi yapacaktır.


PURSON : Aslan suratlı insan, elinde zalim bir engerek taşıyan ve ayı üstünde giden bir görünüme sahiptir. Saklı şeyleri bilir ve şu an, geçmiş ve gelecekte olcak herşeyi diğer insanlara anlatabilir. Saklı herşeyi açığa çıkarır. İnsan ve Aerial'ın vücudunu ele geçirebilir.


RAHOVART : Az bilinen bir şeytandır. Durzel tarafından basılan ve tarihsiz olan Rouen'de kötü ve cimri bir zengin olarak söz edilir. Rahovart içinde Curmudgeonların öldükleri zamanki ruhlarını içeren bir sepet taşır.


RAUM : Büyük ingiliz kontu. Öncelikle karga formunda görünür, sonradan şeytanın emriyle insan vücuduna geçer. Görevi kralların evinden hazinelerini çalmak ve onları götürmesi emredilen yere götürmek; şehirleri ve erkeklerin saygınlığını yok etmek; geçmişi, şu an olanları ve gelecekte olcakları bilmek; dost ve düşmanın birbirine aşık olmasını sağlamak.


RIBESAL : Silesia'da yaşayan insanlara göre Risemberg doruklarında bir hortlaktır. Dağları bulut ile kaplamayla görevlidir ve öfkeyi harekete geçirir.


RONOVE : Canavar görünümündedir. Konuşma sanatını öğretir, iyi köleler yetiştirir. Büyük ingiliz kontu ve markisi, emri altında 19 ruh lejyonu vardır.


SALLOS : Muhteşem ve kudretli bir düktür. Kafasında ducal tacı ile timsah süren centilmen askerinin bir formu olarak görünür. Kadınların erkeklere, erkeklerinde kadınlara aşık olmasına neden olur.


SAMIGINA : Küçük bir at gibi görünür fakat efendisinin isteğine göre insana dönüşebilir. At sesiyle konuşur. Otuzun üstünde alt kademeden olan Lejyon emrinde çalışmaktadır. Tüm liberal fiziği öğretir ve ölmüş ruhların günah işleyenlerini rapor eder.


SHAX : Görevi şeytanın emrinde olan herhangi bir erkek veya kadının görüş, işitme, anlama kabiliyetlerini elinden almak, kralların evinden para çalmak ve 1200 yıl içinde onları geri taşımaktır.


STOLAS : Cehennemin harika bir prensidir. Baykuş gibi veya astronomi, bitkilerin özelliklerini ve kıymetli taşların değerini öğreten bir adam şeklinde görünür.


UVALL : Uzun ve korkunç tek hörgüçlü deve görünüşüne sahiptir. Geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği bilir.


VAPULA : Harika ve güçlü bir düktür. Bir insanı el sanatları, filozofi ve fizikte başarılı yapar.


VASSAGO : Görevi geçmiş ve geleceği deklare etmek, gizli ve kayıp herşeyi keşfetmektir.


VEPAR : Harika bir düktür. Güçlü bir denizkızına benzer. Görevleri suları idare etmek, silah, zırh ve cephane ile dolu gemilere rehberlik etmektir. Şeytanın isteğiyle denizlerin dalgalı olmasına ve gemilerle doluymuş gibi görünmesine neden olabilir. Ayrıca erkeklerin 3 gün içinde çürük ve yaralar ile ölmesini ve kurtların içlerinde büyümesine neden olabilir.


VINE : Siyah bir at süren aslan gibi tasvir edilir. Elinde bir engerek yılanı taşıyor olarak gösterilir. Geniş kuleler inşa eder ve suyun engebeli akmasını sağlar.


VOLAC : İki kafalı bir ejderi sürüyor gibi melek kanatlı bir çocuk olarak gösterilir. Gezegenlerin yerini ve yılanların nerde bulunacağını söyler.


XAPHAN : Cennette çıkan ayaklanma süresince, yangın çıkarttığı ileri sürülmüştür. Diğer isyankarla birlikte cehennem çukuruna atılmıştı ve ocağın alevlerini ağzı ve elleriyle yelpazeledi.


YAN-GANT-Y-TAN : Geceleri Finisterede doğru yoldan ayrılmış bir şekilde dolaşır ve bu Bretons arasında en kötüye işaret sayılır. Beş parmağında hızlı bir şekilde yakabileceği beş mum tutar.


YENALDLOOSHI : Yakın akrabalarını öldürerek güç toplarlar, bazen kardeşlerini bile öldürürler. Yamyamlık ve ölüseviciliğin pratiğini yaparlar.


ZAGAN : Büyük kral ve başkan. Şarabı suya, kanı şaraba, ayrıca suyuda şaraba çevirebilir. Tüm metalleride bozuk paraya çevirebilir.


ZEPAR : Görevi kadınların erkeklere aşık olmasını ve birlikte olmalarını sağlamaktır. Ayrıca onları kısırlaştırmaktadır.

Bunlar sadece Goetia demonlarının bir kısmıdır.

  Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
demonlar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557