Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Olaylar Bölümü > Korkutucu Olaylar > Paranormal Varlıklar
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Paranormal Varlıklar Paranormal Varlıklar hakkındaki tüm bilgiler ve paylaşımlar bu bölümde bulunmaktadır.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Şubat 2013, 15:51   #1 (permalink)
~ Enica ~
Misafir Üye
~ Enica ~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Thumbs up Perilerin Gerçek Hayatı ( Dora Van Gelder )

Birçok kişi perilerin varlığına inanmak ister ve hatta onların özlemini çeker. Küçük Kişiler çocukluk çağının mutlu anılarıyla öyle içiçe girmişlerdir ki daha az materyalist bir dünyanın parçası olarak keyifle anımsanırlar. Fakat, çoğumuz için artık kaybolmuş bir illüzyondurlar. Şans eseri, herkes için öyle değildir. Örneğin ben, daha başkaları gibi, kendimi bildim bileli her çeşit periyi görmüşümdür ve hala da görürüm.

Görmek derken onların ağaçlar kadar dışımda olduğunu ve bir o kadar da objektif biçimde görüldüğünü söylemek istiyorum.
Önümüzdeki sayfalarda elimden geldiği kadar bu şirin varlıkların sizin için bir gerçeklik olmasına çalışacağım. Başlamadan önce niçin bu tip bir uyanıklık için bazı özel avantajlara sahip olduğumu açıklamak isterim. Her şeyden önce, Doğu' da doğmuş bir kişi olarak perilerle ilgili gözlemlerimde asla cesaret kırıcı bir tavırla karşılaşmadım, çünkü orada perileri gören pek çok kişi vardır ve inananların sayısı daha da fazladır. Bundan ve daha başka nedenlerden dolayı, çocuklar arasında hiç de olağan dışı olmayan bu görme gücü bende ileriki yıllarda da sürdü. Ayrıca, benzer hassasiyetleri olan bazı kişileri içeren bir aile ve dostların arasına düşme gibi bir şansım vardı ve yolculuklar bu kişilerin listesini genişletti. Dolayısıyla burada yazıya geçirdiklerim yalnız bir çocuğun imajinasyonları değildir. Dünyanın her tarafındaki perilerle tamamen doğal, ama sıra dışı koşullarda yapılan temas ve söyleşilerden elde edilen bir bilgi birikimidir. Birey bu varlıklarla tıpkı biz insanların birbirimizle konuşmamız gibi gayet açık bir tarzda -hatta daha da fazlasıyla- iletişim kurabilir, çünkü bunun (kısaca tanımlayacağım) yöntemi epey farklı olmakla beraber konuşmaktan daha hızlıdır ve en azından bazı bakımlardan daha kesin bir iletişimidir.
Bu şeyleri belirtmek önemlidir, çünkü bir kere dünyayı perilerin bakış açısıyla gördük mü, yeni bir evrene göz atmış oluruz. Bizler için mesele olan birçok şeyin onlar için öyle olmadığı görülür. İnsanlar sık olarak hayattan çekinir ve ölümden korkarlar. Perilerse hayatın tüm şeylerdeki akışını anında ve bir gerçeklik olarak görürler. Bizler bir form dünyasında formların ardındaki hayat gücünü anlamadan yaşarız. Bizim için formun kaybı hayatın sonu demektir, fakat periler için bu tarz bir aldanma asla söz konusu olmaz. Bize verebilecekleri içinize kazınan ve güçlü bir dersleri vardır.
Niçin çoğu kişi perileri görmez? Onlar da bizimle aynı dünyada yaşarlar, fakat bedenleri bizimkinden daha az yoğundur ama yoğun olmayan bir gazdan sadece biraz daha hafif bir yoğunluktadır. Onlarla bizim aramızdaki perdenin son derece ince olduğunu duyumsamamda hiçbir şüphem yoktur ve öyle incedir ki bence, hemen herkes doğru yöntemle ve az bir çabayla onu delip geçebilir. Zorluk bu yöntemi kullanmada ve özellikle başkalarının onu kavramasını sağlamadadır. Hiç kuşkusuz onları göremeyişimizin güçlü bir nedeni bakış açısındaki farklılıktan kaynaklanır. Dolayısıyla burada yazdıklarım, insanların peri dünyasına bakış açılarını değiştirebilirse, birçok kişinin onları görebilir hale gelmesine yardımcı olacaktır,

Elbette hepsi bu kadar değildir. Periler görülecekse, kişilerde özel bir hissin uyandırılması gerekmektedir. Perilerin içinde yaşadığı dünya bizim duyularımızı doğrudan etkilemez. Dokunulamazlar ya da elle hissedilemezler ama hiç kuşkusuz görülebilirler. Aslında, olağan görüşümüz onları görmemize yardımcıdır, fakat bu duyumuz onların yaydığı ışığı kendi başına yakalayacak kadar incelmiş değildir. Bununla beraber, herkesin içinde saklı ve görme duyusundan daha hassas bir duyu vardır ve bir takım kişiler -ki sayıları şaşırtacak kadar çoktur- onu harekete geçirmişlerdir. Peri dünyasının acaipliklerini seyrederken iş gören, bu daha yüksek duyusal yetimizdir. Sonuçta herkes geniş bir yelpazede duyu ekipmanıyla donanmıştır. Dokunmak katıları bildirir, tat bize sıvılar hakkında bilgi verir ve koku duyusu gazları rapor eder. Görme duyusu daha süptildir ve dizilimler orada sona ermez.

Durugörü (clairvoyance) denilen özel bir görme yetisi daha vardır. İşin aslı duru görü için gerçek bir fiziksel temel dayanak vardır ve bu aslında gizemli bir meleke değildir. Söz konusu yetenek beyindeki hipofiz bezi denilen minik organda toplanmıştır. İlgili vibrasyonlar öyle süptildir ki hipofiz merkezine iletilmeleri için deride hiçbir fiziksel deliğe ihtiyaç yoktur, buna karşılık burun kemiğinin hemen üstünde, gözlerin arasında içerideki salgı bezi için dışa açılan bir delik gibi, hareket eden ve özel bir duyarlılığa sahip bir nokta vardır. Tıpkı sıradan görüşte hepimiz gözlerimiz aracılığıyla baktığımızı bildiğimiz halde gözümüzle baktığımız duygusunu taşıdığımız gibi, alnımızdaki o noktadan bakıyor gibi hissederiz. Bu hassas noktayla algılamanın duyu organları vasıtasıyla algılamaktan farklı bir yönü vardır: İç tarafta olağan fiziksel tipte bir sinir yapısı yoktur. Fakat söz konusu algı buna rağmen aynı söylediğim gibi işlev yapar.

Perilerin ve benzer cinste canlı varlıkların içinde yaşadığı bu daha ince dünyaya bakmak gerektiği zaman, o görüş hattında yalnızca bir an için konsantre olmak gerekir ve bu duyu tıpkı gözlerinizi (söz konusu durumda tek bir gözü) açmışsınız gibi tepki verir. Biyoloji konusunda çok bilgili olduğumu iddia edememekle birlikte, bir zamanlar insanlık soyunun uzak geçmişinde ilkel hayvanlarda hipofiz bezi ile deri arasında bir bağlantı ve deride ona özgü bir delik var olduğunu söyleyebilirim. Halihazırdaki hipofiz kitlesinin o günlerin körelmiş kalıntısı olduğu düşünülmektedir. Fakat her iki yanından kanımızın görünmeyen kısmını oluşturan ve büyüme ve daha başka işlevler üzerinde güçlü bir etkisi bulunan cisimcikler salgılaması nedeniyle doktorlar onun yararsız bir kalıntı olmaktan uzak olduğunu biliyorlar. Yani hipofiz bezinin insanlarda da son derece faal ve önemli olduğuna kuşku yoktur. Ve bildiğimiz herhangi bir şeyden daha süptil yapıdaki bir dünyanın çok ince vibrasyonlarını almaya yaradığına da kuşku yoktur.


Her şeyi biraz daha netleştirmeyi isterdim ama sanırım daha fazlası olmuyor. Belki bir bakıma da bu duyu herkesin onu işlemeye zorlayabileceği kadar emre amade değildir. Çünkü doğayı kendi zamanının önüne geçirmek için gösterilen herhangi bir şiddetli çaba çoğu durumda tehlike yüklüdür, Kişiler bazen iradelerini kullanarak, uyuşturucu madde alarak veya başka pratiklere başvurarak bir duru görü durumuna girmek için kendilerine baskı yapmaktadırlar. Bununla beraber doğal bir gelişim izlemediği takdirde duru görü genellikle güvenli değildir. Ne var ki bu onu bu gücün bütünüyle normal yoldan oluştuğu durumlardan daha az gerçek yapmaz.

Niçin daha çok sayıda kişinin perileri göremediği sorusu sorulacaktır. Bana göre cevap; genelde hiç kimsenin büyüdükten sonra, hatta çocukken bile bunu denememesi ve ayrıca perilerin var olduğunu bilen birkaç kişinin de onları görmek için her zaman doğru çabayı göstermemeleridir. Bu konuda söylemek istediğim birkaç şeyi kitabın sonuna ayırdım ve dolayısıyla şimdilik bunu geçebiliriz.
Kendimi bildim bileli perileri görebilmekteyim. Onları gözlerim kapalı görebilmeme rağmen genellikle gözlerimi kapamam, çünkü hem buna gerek yoktur hem de duru görü perileri görüş alanınıza getirdiği zaman, normal görüş bazı ayrıntıları gözlemlemeye çok yardımcı olur. Ve birçok peri normal bir görüşle algılanabildiği için onları bu şekilde irdeleme çok daha kolaydır (parlak olmalarına bağlı olarak). Hangi türde ışık yaydıklarını veya yansıttıklarını bilmiyorum, çünkü bir fizik bilimci değilim ve olsaydım bile bu kadar süptil bir şeyi inceleyecek aletleri nereden bulurdum? Bilimsel birikimi olan bir dostum işin içindeki ışık cinsiyle ilgili bir çeşit test yapmamı ve perilere gözlükle ve gözlüksüz bakmamı önermişti. Dediğini yaptım ve perilerin gözlükle daha farklı göründüğünü bulguladım, ama aynı şey ağaçlar için de geçerlidir. Fakat belki bu bozulmuş görüntü sıradan görüş üzerindeki etkiye bağlı olabilir.

Yine, periler adi pencere camının ardından bakıldığında pek görülmezler, fakat burada da aynı sıkıntı ortaya çıkmaktadır: Etkinin nedeni normal göze giden ışığın donuklaşması mıdır? Bu tip deneyler için belirli sayıda görebilen kişiye ihtiyaç vardır ve yararlı olabilmeleri için uzun bir süreye yayılmaları gerekir. En iyisi şimdilik böyle gerçekleri önemli bir not olarak alalım ve perilerin neye benzediği sorusuna geçelim, çünkü şu anda asıl amacımız bunun açıklanmasıdır.

Her şeyden önce konumuzu oluşturan bu gözükmeyen dünyada periler dışında başka birçok türde varlıklar ve aktiviteler vardır. Kitabımızın onların da üzerinde durmak gibi bir amacı olmamakla beraber, bazıları perilerin hayatı ve işleriyle öyle yakından bağlantılıdır ki zaman zaman yeri geldikçe onlardan söz edeceğim.
Dolayısıyla perilerle ilişkisi olan ve doğa aleminin bir parçası olarak iki önemli hayat formu olduğunu açıklamalıyım. Gerçekte periler insanınkiyle paralellik çizen büyük bir evrim hattının bir parçasıdırlar. Tıpkı insanlık çizgisi gibi son derece ilkel formlarla başlar, (çeşitli evrim aşamalarında bulunan) perilere doğru yükselir, en yüksekteki varlıkları ise geleneksel adlarıyla "melekler" veya "devalar" dır. Perilerin meleklerle ilişkisi hayvanların insanlarla ilişkisi kadardır. İleride tanımlayacağım üzere neredeyse bütün perilerin, meleklerin de benimsediği gibi doğanın süreçleriyle ilgisi vardır.

Bu kitabın konusu melekler değildir ve ancak perilerle bağlantılı konumlarıyla ele alınmışlardır, bununla beraber genel olarak onlarla ilgili geleneksel fikirlerin gerçeği yansıtmaktan uzak olduğunu söylemek isterim. Meleklerin kendileri, gerçekten var olmaları ve yaşamlarının ötesinde, sıradan inançların onlara yakıştırıldığından daha ilginçtir. Kitabımızın bazı yerlerinde bu konuya değindik. Melekler hakkındaki geleneksel fikir bana hiçbir zaman hitap etmemiştir, çünkü onları her çeşit erdeme sahip fakat karakterden yoksun şekilde tasvir ederler, oysa gerçekte meleklerin bireysellikleri çok kuvvetli ve büyüleyicidir. Güçlü varlıklardır ve hiçbir şekilde negatif veya zayıf değildirler.  Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
dora, gelder, gerçek, hayatı, perilerin, van


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557