Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Webmaster Dünyası > Photoshop Tasarım ve Dersler
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12 Aralık 2011, 15:08   #1 (permalink)
BaNuŞ ReiS
Misafir Üye
BaNuŞ ReiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
(Mesajlar): n/a
(Konular):
Renkli Para :
Aldığı Beğeni:
Beğendikleri:
Ruh Halim:
Standart Space GirL Foto ManipüLasyon Oluşturma

Layered PSD FiLe incLuded.
KatmanLı PSD dosya dahil.

Let's get starded!
Haydi başlayalım!

Final Image Preview
Final Resim ÖnizlemeStart working by opening in Adobe Photoshop CS4 a space photo like this one:

Adobe Photoshop CS4 açarak çalışmaya başla böyle bir uzay fotoğrafı:
Find a stock photo with a model represented on it I used this photo from deviantart. I would like to thank the author of this photo:

bir model ile stok fotoğraf bulun onu temsil bu fotoğrafı kullan.Remove the background using your favorite tools like Pen Tool (P) Magic Wand Tool (W) Magnetic Lasso (L) or even a simple Filter>Extract and insert the image on a new layer in our main document.

arka plan Pen Tool (P) gibi favori araçlar kullanılarak çıkarmak Magic Wand Tool (W) Manyetik Kement (L) ya da basit bir Filter> Extract ve eklemek görüntü ana belgede yeni bir katman üzerinde.Click on Add a layer style icon from bottom part of the Layers panel and select Inner Glow

Tıklayın Katmanlar panelinin alt kısmı bir katman stil ikonu ekle ve İç Glow seçin
We’ve got the next inner glow effect around girl:

Biz kız etrafında bir sonraki iç ışıma etkisi var:Click now on the bottom part of the Layers panel on Add layer mask icon and choose after that the Soft Round brush of black color (Opacity 15%)

Tıkırtı üstünde eklemek Katmanlar panelinin alt kısmı şimdi katman maskesi simgesi ve seçtikten sonra bu siyah renk (Opacity% 15) Yumuşak Yuvarlak fırçaUsing Soft Round brush paint on the mask to hide the girl’s legs as shown:

maskesini olarak kızın bacaklarını saklamaya Soft Yuvarlak fırça boya kullanımı gösterilir:Create a new layer and select for it a Soft Round brush of yellow color (Opacity 10%) to paint the layer:

Yeni bir katman oluşturun ve bunun için kat boya sarı renk (Opacity% 10) bir Soft Yuvarlak fırça seçin:Set Blending mode for this layer to Saturation

Doygunluk Bu katman için ayarlayın Blending moduHold down Alt (Windows) or Option (Mac OS) and click between the layers of the yellow brush and the layer containing the girl (on the Layers panel) to create a clipping mask

) Bir kırpma maskesi oluşturmak için Alt (Windows) veya Option (Mac OS) ve sarı fırça katmanları ve katman Layers panelinde kız (içeren arasındaki tıklayın basılı tutunNow we have the content of the layer containing the yellow color only visible within the content of the layer containing the girl

Şimdi katman sarı renk tek katman kız içeren içeriği içinde görünür içeren içeriğe sahipCreate a new layer and select the Soft Round brush with #0000FF color (Opacity20%)

Yeni bir katman oluşturun ve # 0000FF renk (Opacity20%) ile Soft Yuvarlak fırça seçinPaint the background as shown and place this layer under the layer with the girl on it:

Boya arka plan gösterildiği gibi ve üzerinde kızla tabakasının altında bu katman yer:On the next new layer we’ll apply the above used brush to continue painting the background with the color #00B4F6 (Opacity20%). This layer will be situated under the girl’s layer:

Sonraki Yeni bir katmanda biz # 00B4F6 (renk Opacity20% ile arka plan resim devam etmek) yukarıda kullanılan fırça uygularız. Bu katman kızın tabakasının altında yer verilecektir:Create a new layer and apply here the Soft Round brush to paint the bottom part of the picture with violet color (Opacity 20%)

Yeni katman ve burada mor renk (Opacity% 20) ile resmin alt kısmına boya Soft Yuvarlak fırça uygulamak
Set the Blending mode to Screen for this layer

Set Ekran için Blending modu bu katmanınUse again the Soft Round brush and paint with blue color on background. This layer will be situated under the layer containing the girl:

Kullanım tekrar Soft Yuvarlak fırça ve boya zemin üzerine mavi renk. Bu katman katman kız içeren altında yer olacaktır:Next there will be used again the soft brush with green color this time and Opacity - 20%.

Sonraki yine yeşil renk bu kez ve Opacity -% 20 ile yumuşak fırça kullanılır.Create a new layer and apply on it the Soft Round brush to paint on the background as shown.
Yeni bir katman oluşturun ve üzerinde yumuşak yuvarlak fırça gösterildiği gibi zemin üzerine boya için geçerlidir.The brush’s color is yellow (Opacity 15%). Place this layer under the girl’s layer.

Fırça rengi sarı (Opacity% 15). kızın tabakasının altında bu katmanı yerleştirin.Set the Blending mode for this layer to Overlay

Set Yerleşimi bu katmanın Blending moduOn the next new layer we’ll use the Soft Round brush of white color (Opacity 20%) to represent several lines like those from below. This layer needs to be situated under the girl’s layer:

Biz o aşağıdan gibi birçok satır temsil beyaz renk (Opacity% 20) Yumuşak Yuvarlak fırça kullanacağız sonraki yeni katmanda. Bu katman kızın tabakasının altında yer gerekir.Set the Blending mode to Overlay for this layer

Set Blending modu bu katman için OverlayLet’s create the next new layer and apply on it the same soft brush of white color (Opacity 15%) to make lighter the girl’s body. This layer needs to be placed lower than the girl’s layer:

Gelecek yeni bir katman oluşturun ve üzerine hafif kızın vücut yapmak için beyaz renk (Opacity% 15) aynı yumuşak fırça uygulayalım. Bu katman alt kızın katman daha yerleştirilmesi gereken:Next we’ll make the girl’s arm look more illuminated. In this case we’ll create a new layer and use here the Soft Round brush

daha ışıklı Sonra kızın kolunu yapacağız bak. Bu durumda yeni bir katman oluşturacağız ve burada Soft Yuvarlak fırça kullanın
Paint firstly with red color (Opacity 15%) the necessary element and then use the color #FDCD9E

Boya kırmızı renk (Opacity% 15) gerekli eleman önce ve sonra renk # FDCD9E kullanmakSet the Blending mode to Overlay for this layer

Set Blending modu bu katman için OverlayClick now on the bottom part of the Layers panel on Add layer mask icon and choose after that the Soft Round brush of black color

Tıkırtı üstünde eklemek Katmanlar panelinin alt kısmı şimdi katman maskesi simgesi ve seçim sonrasında siyah renk Yumuşak Yuvarlak fırçaPaint on the mask to hide the illuminated part just to have visible the girl’s hand.

Boya maskesini sadece kız elini görünür olması ışıklı bölümü gizlemek için kullanılır.Next we need to combine in a group all the earlier created layers (press CTRL button to select the necessary layers and then hold on the left mouse’s button while dragging the selected layers on Create a new group icon from bottom part of the Layers panel).

Sonra bir grup tüm önce oluşturduğunuz katmanları (birleştirmek için CTRL tuşuna basınız gerekli katmanları seçin ve sonra farenin sol's düğmesini basılı tutun Oluştur seçilen katmanları Katmanlar panelinin alt kısmında yeni bir grup simge sürüklerken) gerekir.

Next we’ll represent several rectangles above the girl’s figure applying in this case the Rectangle Tool (U). The lines will be turned over with the Free Transform (Ctrl+T) command.

Sonra bu durumda Rectangle Tool (U) olarak uygulanması kızın Yukarıdaki birkaç dikdörtgenler temsil edeceğiz. Çizgiler Free Transform (Ctrl + T) komutu ile devredilmiş olacak.
Set the Fill to 12% for this layer and change the Blending mode to Linear Dodge. Click on Add a layer style icon from bottom part of the Layers panel to select Inner Shadow

Set doldurun% 12 bu katmanı ve Linear Dodge için Blending modunu değiştirmek. Tıklayın Katmanlar panelinin alt kısmı bir katman stil ikonu Ekle Inner Shadow seçmek içinSet the Stroke

Set İnmeWe’ve got the next effect on the rectangle:

Biz dikdörtgen bir sonraki etkisi var:
Make two copies of the layer with the rectangle. Choose Free Transform (Ctrl+T) command to place the copies the same way indicated below. Set a different Fill parameter on the copies’ layers.

dikdörtgen ile katman iki kopyasını yaptırın. Bedava Transform (Ctrl + T) komutu aynı şekilde aşağıda belirtilen kopya koyun. Set kopya 'katmanları farklı bir doldurun parametre.Next we’ll represent the fracture of the girl’s image. In this case make the girl’s layer active in Layer panel press CTRL button and click on the layer containing the rectangle. We’ve got a selection.

Sonra kızın resminin kırık temsil edeceğiz. Bu durumda kızın katman Katman panelinde aktif yapmak için CTRL düğmesini tıklatın katman dikdörtgen içeren. Biz bir seçim var.Choose after that the Move Tool (V) click and move the selection with arrows keys to get the same position as in the picture below. This operation needs to be done for each rectangle.

O (V) tıklatın Aracı Taşı sonra ve seçim hareket seçin aşağıdaki resimde aynı pozisyon almak için tuşları okları. Bu işlem her dikdörtgen için yapılması gerekmektedir.
Make a copy of the fractured layers and choose for these layers the next filter - Filter>Blur>Gaussian blur. Remove preliminarily the Inner Glow effect from Layer Style.

ırık katmanları bir kopyasını yapın ve bu katmanlar sonraki filtre - Filter> Blur> Gaussian için bulanıklık seçin. Layer Style çıkarın ön sonuçlardan Inner Glow etkisi.We’ve got the next blur:

Önümüzdeki bulanıklık var :Set the Opacity to 38% for these layers:

Set bu katmanlar için %38'e saydamlık :Now we need to create a new layer and choose a Soft Round brush to represent the small stars.

Şimdi yıldızlar yeni bir ihtiyaç yaratmak katman küçük temsil yuvarlak ve yumuşak bir fırça seçmek gerek .


We need to customize our brush in Brushes panel (F5) select the Brush Tip Shape.

Biz Shape panelinde fırçalar fırça ihtiyacı özelleştirmek bizim F5) ipucu seçeneği fırca.


Click and drag any of the sliders to change the Diameter and brush Spacing as show.

Tıklayın ve çap kaydırıcıları değiştirmek istediğiniz gibi çekebilirsiniz herhangi ve şov olarak aralıklar fırçalayın .


The Preview window displays the changed brushstroke.

Önizleme penceresi brushstroke görüntüler değişti .

Go to Shape Dynamics:

Dynamics Shape gidin:Also change the Scattering settings:

Ayrıca ayarlarını değiştirmek Saçılma :Using customized brush represent the small stars.

Özel fırça küçük yıldız temsil kullanma .Set the Blending mode to Overlay for this layer.

Set blending modu katman bunun için yerleşimi.
Create a new layer and select a Soft Round brush of black color (Opacity 80%)

Yeni bir katman olusturun ve (Opacity 80%renk seçin yumuşak yuvarlak fırça siyah .Paint using soft brush the picture’s edges:

Boya resmin kenarları yumuşak bir fırça kullanarak:On the next new layer we’ll apply the earlier customized brush of white color to insert more stars:

Katmanda sonraki yeni biz yılrız daha beyaz renk eklemek için özelleştirilmiş fırça uygularız önceki :Set the Blending mode to Overlay for this layer

Set blending modu katman bunun için yerleşimi.Select Create new fill or adjustment layer from bottom part of the Layers panel and click to Hue/Saturation.

Selec yeni dolgu veya ayar katmanı dolgunluk / Hue için alt kısmına tıklayın ve katmanlar panelinde .Drag the slider to the right to increase the Saturation of the color range.

Aralığı renk sürükleyin Saturation arttırmak sağa kaymak için.Click again Create new fill or adjustment layer from bottom part of the Layers panel and select Curves to adjust the curve shape as shown to make a little color corrections.

Aşagıya kısmının katmanlar panelinde ve gösterildiği gibi şekli seçin Curves uyum eğri renk küçük yapmak bir düzeltme tıklayın katman ayarlama veya tekrar yeni doldurun.

Finished!
Bitti!
  Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
foto, girl, manipülasyon, oluşturma, space


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557