Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Sağlık
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Sağlık Sağlık hakkındaki tüm bilgileri ve habeleri bu bölümde bulabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18 Temmuz 2014, 12:58   #1 (permalink)

Mihrimah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 29 Ağustos 2012
Nerden: İstanbul
Yaş: 28
(Mesajlar): 5.490
(Konular): 871
İlişki Durumu: Var
Renkli Para : 10138
Aldığı Beğeni: 694
Beğendikleri: 478
Ruh Halim: Uykucu
Takım :
Standart Anti - Aging Hakkında Bilgiler

Anti-Aging kelime anlamı olarak "yaşlılığa karşı" demektir. Anti-Aging terimini tıbbi olarak aktif tedbir alma veya koruyucu tıp olarak nitelendirebiliriz. Anti-Aging yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak orantılı ve sağlıklı yaşlanmasını sağlamak amacıyla uygulanır. Cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek hormonal dengesizlikleri erkek ve kadında ayrı ayrı ele alarak dengelemekcinsel gücü ve sağlığı arttırmak yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve önlem almak Anti-Aging 'in uygulama amaçlarından başlıcalarıdır.

Anti-Aging uygulamasında hedef yaşlanma sonucu hastalanmaları önlemek güç kaybını engellemek ve daha uzun süre genç kalmayı sağlamaktır. Yaşlanma aşamaları günümüzde ölçülebilmekte ve değiştirilebilmektedir. Anti-Aging uygulamasında insanların ileri yaşlarda yakalanabilecekleri hastalıklarvücuttaki hormonlar ve maddeler belirlenir ve dengelenir. Anti-Aging teşhisi bireyseldir. Önce detaylı bir danışmanlık hizmeti ve laboratuar tetkikleri ile başlar ve yaşlılığa özel parametrelerin ölçümleri için çeşitli imkanlar sunar.
Anti-Aging programları yaş ilerlemesine bağlı olarak oluşan hastalık risklerini saptayarak gidermeye çalışan bu yolla uzun ve sağlıklı yaşama ulaşmayı amaçlayan tıbbi tedavilerdir. Yaşlanmanın pek çok sebebi vardır ama en önemli 3 faktörü büyük ölçüde kontrol edebiliriz: Serbest radikaller hormonların azalması ve sağlıksız yaşam. Siz de bu faktörlere savaş açarak uzun yıllar gençliğinizi koruyabilirsiniz.

Anti-Aging sadece Check-Up değildir ama özel bir Check-Up ile başlar.
Bilinen normal Check-up kişinin o sanki sağlık durumu hakkında hekime genel bir fikir vermek amacıyla yapılan şeker metabolizması kan sayımı karaciğer fonksiyonları böbrek fonksiyonları tiroid fonksiyonları kolestrol kan yağlarının tespitini içeren kan testleri ile muayeneden oluşur. Anti-Aging check-up kapsamında ise bu yapılan testlere ek olarak vitamin-mineral düzeyleri antioksidan kapasite ölçümü detaylı hormon taraması osteoporoz menopoz-andropoz tespiti immün (bağışıklık) sistem değerlendirmesi tümör marker (belirleyici) taraması vb. ileri testler yapılır. Bu tarama sonuçları da hekime kişinin sağlık durumu ve hastalık riskleri konusunda çok daha net bilgi vererek teşhis ve tedavi imkanı sağlar. Check-up koruyucu hekimliğinin ikincil koruma aşamasında yer alan bir sağlık taraması iken Anti-Aging uygulaması bireyleri hem birincil hem de ikincil koruma anlamında değerlendiren ve üçüncül korumaya ihtiyaç bırakmamayı hedefleyen çok önemli bir uygulamadır.
Yaşlanmaya sebep olan serbest radikaller mucize ilaç büyüme hormonu tabii yollardan büyüme hormonu salgılanmasını arttırmak Anti-Aging etkili maddeler ve sık sorulan sorulara cevapları aşağıda bulacaksınız.

SERBEST RADİKALLER

Nefes alıp verirken vücuda giren oksijen aynı zamanda "serbest radikal" denilen elektronlarını kaybetmiş zararlı maddelerin ortaya çıkmasına neden olur. Serbest radikaller buldukları dokularla birleşerek onları fonksiyonlarını yapamaz hale getirir. Bu etki 30 yaşında başlar 40´lı yaşlarda artarak ilerler ve 50´li yaşlardan itibaren dramatik bir şekilde çoğalarak fark edilen bir yaşlanmaya ve pek çok hastalığın ortaya çıkmasına neden olur. Glikolizasyon ise konrolsüz şekilde inişler ve çıkışlar göstererek kan şekerinin ve insülinin dokulara zarar vermesine yol açar. Güçlü bir anti-oksidan sisteme sahip olmakoksijene dayalı bir yaşam için en temel gereksinimdir. Tek hücreli organizmalar bile eğer serbest radikallere karşı savunma mekanizması geliştirmemiş olsalardı hayatta kalamazlardı. Oksijenle yaşayan her organizma bu tehlikeyi etkisizleştirecek sistemlere sahiptir ancak bunun etkili oluş derecesi büyük farklılıklar gösterir.

SERBEST RADİKALLERE KARŞI SAVAŞ:

Bedenin serbest radikallerle savaşan üç grup savunma hattı vardır.
1. Birinci hatta enzim sistemleri yer alır. Bunlar DNA'da mevcut olan bilgilere göre beden tarafından üretilen moleküler araçlardır. Bu enzimler serbest radikalleri uzaklaştırır veya bunların dikenlerini köreltirler.
2. İkinci hatta bedende üretilen çok çeşitli biyo-moleküller yer alır. Bunlar kendi elektronlarını vermek suretiyle serbest radikallerin elektron açlığını giderirler. Bu moleküller hücre dışı serbest radikal etkisizleştiricileri olarak bilinir. Bunlar kendilerini feda ederek hücre içinde yaşamsal önem taşıyan moleküllere onların olmak üzere bir elektron verirler.
3. Savunmanın son hattını besinler bedenin dışardan hazır olarak aldığı maddeler oluşturur. Bu takviye güçler de kendilerini feda ederek işlev görürler. Birinci gruptaki enzimler vücudumuzun doğal işleyişi içinde yer alırlar eğer dış etkiler sebebiyle (sigara kirli hava soluma stres yoluyla biriken toksik yük) yetersiz kalmışsa Bio-Oksidatif tedaviler sınıfına giren ozon/oksijen tedavisi gibi yöntemlerle takviye etmek gerekebilir. Bu enzimler üçüncü grupta geçen ve dışardan hazır olarak alınan besinler ve kendilerini feda ederek etki gösteren biyokimyasal maddelerden (vitaminler gibi) bin kat daha etkilidir. Örneğin E vitamini yırtıcı bir açlık içinde bulunan bir serbest radikali doyurmak için bir elektronundan vazgeçer ve böylece aslında kendisi bir serbest radikal haline gelir.

Hormon Modülasyonu Nedir ?
Hormon seviyelerinde düzenlemedir. İnsan vücudu tarafından yaşlılıkta tam olarak üretilmeyen hormon düzeylerinin en uygun (optimal) seviyelerini saptayarak bu düşük düzeyleri ilave hormon tedavisiyle normal seviyelere getirmektedir.Yaşlanmanın en önemli faktörlerinden biri zamanla hormon düzeylerinde oluşan azalmadır. Özellikle HGH ( İnsan büyüme hormonu) düzeyi gençlik çağındaki seviyenin 1/5' ine düşmekte ve bu nedenle hücreler yaşlanmaktadır. Hormon modülasyonunun amacı bu hormonal düzeyleri bağışıklık sistemimizin en güçlü metobolizmamızın en yüksek seviyede olduğu yaş düzeyine getirmektir.Anti-Aging terapi yöntemlerinde en önemli noktalardan birini vücutta var olan ancak zamanla azalan hormonların eski seviyelerine ulaşmalarını sağlamak oluşturmaktadır.

İNSAN BÜYÜME HORMONU
(Bu bölümde okuyacağınız bilgiler üyesi olduğumuz American Academy of Anti-Aging Medicine (A4M) tarafından 25 Şubat 2005'de yayınlanan resmi bildiriden derlenmiştir
Erişkinlerde HGH- Human Growth Hormone (Büyüme Hormonu) yetmezliği sonucu kilo artışı yağlanmakas kitlesinde azalmaegzersiz kapasitesinde azalmakas gücünde azalma kalp faaliyetinde zayıflama kemik yapısında zayıflama uyku bozuklukları ve genel olarak kendini iyi hissetme duygusunda azalma görülmektedir. HGH aynı zamanda yaşlanmaya karşı çalışan östrojen testosteronDHEA ve melatonin gibi hormonların da salınımını desteklemektedir. HGH' nin bu önemi ve yaş ile azaldığının bilinmesi sonucu son 15 yılda birçok klinik araştırmalar yapılmış ve düşen HGH seviyelerinin yükseltilmesinin belirgin faydaları ortaya bilimsel çalışmalarla konulmuştur.HGH'nin eğitimli ve uzman doktorlar tarafından uygun protokoller ile kullanılması sonucu herhangi bir zaralı etkisi bilimsel olarak gösterilmemiştir.HGH'nin düşüklüğü halinde Anti-Aging amaçlı kullanılması Amerikada FDA tarafından 1996'da onaylanmıştır.

IGF-1
IGF-1 (Insulin Growth Factor 1) beyinden salgılanan HGH'nin karaciğerde dönüştüğü aktif metaboliti olup kan tahlillerinde vucuttaki HGH seviyesini değerlendirmemizi de sağlar.
DHEA
DHEA hem kadında hem de erkekte yaşlanma başladıkça seviyesi düşen bir hormondur.

MELATONİN
Melatonin beynin hemen alt bölümünde üretilen bir hormondur. Antioksidan olup her gece üretilir ve vücudun uykuya dalmasına neden olur. Yorgunluktan korunmayı sağlar ve anti kanserojen etkilerinin olduğu ortaya çıkarılmış bir hormondur.

ALC
Aminoasit gibi enerjiyi uyaran bir bileşimdir. Kalp kaslarını güçlendirir. Hem normal yaşlanan bireylerde hem de Alzheimer hastalarında kavramayı güçlendirdiği açıklanmıştır. ALC mitokondrial fonksiyonu çeşitli şekillerde geliştirdiği için yaşlanmayı yavaşlattığı ortaya çıkmıştır. Mitokondria hücrelerin güç kaynağıdır. Burada bütün hayati süreç İçin enerji üretilir. Bilim adamları mitokondrial fonksiyonun düşmesinin yaşlanmaya neden olduğunu savunuyorlar.

CO ENZİM Q10
Kardiyovasküler sistemi koruyucu enerji verici ve kanseri önleyici bir bileşimdir.
ALFA LİPOİC ACİD
Alfa lipoic asit lipoic asit diye de bilinir. Antioksidandır. Bilim adamlarına göre alfa lipoic asit yaşlanmayı azaltan etkenlerden biridir. Alfa lipoic asit kanda glikozun zararını azaltıp yaşlanma sürecini uzattığı söylenmiştir.

SİSTEİN VE PROSİSTEİN
Sistein protein sen¤¤¤inde kullanılan bir sülfir aminoasittir. Romanya'da yapılan yeni bir çalışmada sistein'nin laboratuar çalışmalarında yaşamı uzattığı belirlenmiştir. Prosistein ise sisteinin değişik bir şeklidir ve daha güvenli olduğuna inanılır. Hem sistein hem prosistein insanın her hücresinde bulunmaktadır ve antitoksidan o sen¤¤¤inde rol alır. Glutathon yaşlandıkça miktarı düşer ve proteinlerin doğru yapılanmasına neden olur.

LYCOPENE
Lycopene carotenoit denilen bitki pigment ailesinin bir üyesidir. 600 den fazla değişik karotenoid vardır. Licopene ve karoten bunların arasında en önemli olanlardır. Bunlar yaprak domates ve diğer bitkilere açık rengini veren pigmentlerdir. Lycopene bunların arasında yaşlanmayı önleyici görevinde en önemli maddedir. Lycopen seviyesi yaş ilerledikçe düşer.

VİTAMİN E
Vitamin E selenyumun antioksidant aktivitesine yardımcı olan bir maddedir. Selenyumla birlikte bağışıklık fonkiyonunun artmasını sağlar. Vitamin E hem erkekte hem de kadında kalp krizi riskini azalttır birçok kanser türüne karşı vücudumuzu koruduğu araştırmalar ile desteklenmiştir.

VİTAMİN B5

VİTAMİN B6
Kalp krizi ve inme için koruyucu bir faktördür.

SELENYUM
Birçok araştırma sonucunda selenyumun birçok kanser çeşidine iyi geldiği ve hatta kanser tedavisinde etkili olabileceği ortaya çıkmıştır. Fakat yaşlanmamak için her gün selenyum alan bir kişinin selenyum miktarını toksik yan etkilerinden korunmak için düşük tutması gerekir.


HYDERGİNE
Hem erkeklerde hem kadınlarda hafızayı ve öğrenmeyi artırdığı bilinmektedir. Hydergine beyne kan akışını arttırır dolayısıyla beyne giden oksijen miktarı artar. Beyin hücreleri beslenir ve yenilenir beyin hücrelerindeki serbest radikallerin zararı en aza indirgenir. Beyindeki ATP düzeyini arttırarak beyindeki enerji üreten glikozun kullanımını artırır.

PİRACETAM
Beyin nöronlarındaki öğrenme ve hafıza reseptörlerinin duyarlılığını artıran ve aminoasit olan GABA nın bir türevidir. Piracetam'ın beyinin alanlarını ve beynin içindeki elektriksel aktiviteyi ayarla beynin sağlıklı kalmasını düzenlediği görülmüştür.

DEPRENYL
Deprenyl Parkinson ve Alzheimer hastalıklarının olumsuz etkilerini en aza indirir. Uzun süreli kullanımı ile ilgili kesin deneysel bilgiler yoktur. Deprenyl'in en önemli özelliği yaşlanmayı yavaşlatmasıdır. Çünkü beyin nöronlarını nörotoksinlerden korur antioksidan enzimlerin seviyelerini artırıp dopamin azaltıcı enzimlerin seviyesini düşürür. Yapılan deneylerde farelerin ömrünün uzadığı görülmüştür.
Sıkça Sorulan Sorular:

Bu Tedavi Progamı Ne Zaman Sonuç Vermeye Başlar ?

Bu süre kişiden kişiye değişmekteyse de bazıları kendilerindeki değişimi birkaç hafta içinde hissedebilmektedirler.Siz yine de uygun sonuçları alabilmek için 3 ile 6 ay beklemelisiniz. Tedavide uygun cevabın alınması için ideal süre 3-6 aydır.

Tedavide İlk Yanıtlar Ne Şekilde Görülür ?

Yapılan uygun hormon düzenleme tedavisi sonucu hastalar yorgunluk hislerinde azalma fiziksel aktivitede artış karamsarlık yılgınlık ve sinirliliğin ortadan kalkması ve uyku problemlerinin çözülmesi gibi belirtileri ilk olarak hissetmeye başlarlar.

Böyle Bir Programa Hangi Yaşta Başlanır ?

Programın estetik cerrahi uygun egzersizler ve besinsel düzenlemeler bölümüne başlamak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. İsteyen her yetişkin her yaşta başlayabilir. Hormon üretimi azalmaya başlayıncaya dek hormonal modülasyon tedavisine gerek duyulmaz. Detaylı tam kan ve hormon testleri ayrıca bazı değerlendirmeler bize hormon seviyelerinde azalmanın başladığını gösterir. Kişilerin faklı yapıları gereğifarklı ihtiyaçları bulunmaktadır bu nedenle kişilerin hormon modülasyonu tedavileri de farklı olarak düzenlenir. Özellikle böyle bir programa her yaşta başlanabilir. Ancak genç yaştaki yetişkinlerde hormonal modülasyon yerine beslenme ve egzersiz komponentleri ön plandadır. Estetik düzeltmeler ise tedavi öncesi veya tedavi sırasında yapılabilir.

Anti - Aging Tedavi Düzenli Olarak Kullanılan İlaçlarla (TansiyonŞeker İlaçları gibi) Yapılan Tedavileri Etkiler mi ?

Genel olarak hayır. Ancak bazı özel durumlarda hormonal düzenlemeyi sağlayan ilaç tedavisi azaltılabilir veya durdurulabilir. Bu konuda programı düzenleyen doktorunuz size gerekli bilgileri verecektir.
İnsan Büyüme Hormunu (HGH) Niçin Enjeksiyon Şeklinde Uygulanır?
Ağız yoluyla kullanılabilen ilaç formları da bulunmakla beraber HGH için en ideal verilme yolu enjeksiyondur. Çok küçük bir plastik enjektör ile karın bölgesine kolay bir şekilde uygulanır. Ağız yoluyla alındığında ilacın kimyasal özellikleri bozulmakta ve etkinliği kaybolmaktadır.

HGH seviyem yeterli ise herhangi bir ilaç gereklimi ?

Kesinlikle hayır fakat yaşınız ilerledikçe de bu hormon düzeylerini takip etmeniz ve HGH seviyenizi arttıracak beslenme-egzersiz ve yaşam stiline ağırlık vermeniz gerekir. Tüm bunlara rağmen bir gün vucudunuz yeterli HGH üretemeyince eksik kısmı tedavi ile yerine koymanız gerekebilecektir.

HGH seviyemi hormon tedavisi olmadan yükseltebilir miyim ?

Evet beslenme-egzersiz ve yaşam stilinize Anti-aging bir yaklaşım uygulayarak bunu başarabilirsinizAnti-aging uzmanımız size özel düzenlemeyi yapacaktır. Tüm bunlara rağmen veya yaşınızın ilerlemesi ile vucudunuz yeterli HGH üretemez ise uzman doktor tarafından size özel uygulanacak tedavi ile HGH seviyenizdeki düşüklük giderilebilecek ve hayatı daha genç ve sağlıklı yaşamanız Anti-Aging programı ile sağlanacaktır.

İnsan Büyüme Hormonu (HGH) İle Uygulanan Bu Modülasyon Programı Amerikan "FDA" Onayı Taşıyor mu ?

Evet bu programın tamamı ve kullanılan ilaç tedavisi FDA onayı taşımaktadır. (1996 yılında FDA insan büyüme hormonu ile yapılan ve hormon eksikliği görülen yetişkinlerde yerine koyma tedavisini onaylamıştır.)

HGH seviyesini arttırdığı öne sürülen haplar faydalı mıdır ?

Çeşitli protein karışımlarından oluşan bu hapların HGH seviyesini etkili düzeyde ve kalıcı olarak arttırmadığı saptanmıştır. Henüz HGH 'yi arttıran bir hap bulunamamıştır.

Normalde Vücut Tarafından Üretilen Hormonların Enjeksiyon Veya Ağız Yoluyla Verilmesi Doğalmıdır ?

Eksik olan büyüme hormonunun (HGH) yerine konulması tiroid veya insülin hormonu eksikliğinde bunların dışarıdan yerine konulması kadar doğaldır.


Bu Programda Kullanılan Büyüme Hormonu Güvenlimidir Herhangi Bir Organda veya Tümörde Büyüme Yapabilirmi ?

İnsan büyüme hormonu (HGH) olgunluk dönemindeki insanda hücre onarımı ve canlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu hormonun yokluğunda hücrelerde onarım iyileşme ve canlılığın devam ettirilmesi tam olarak sağlanmaz. Aynı şekilde çocuklarda bu hormon azlığına bağlı olarak gelişen cücelik durumlarında eksikliğin yerine konulması ile büyüme ve gelişme uyarılabilirken yetişken çağlarda herhangi bir büyüme görülmemektedir. Ayrıca herhangi bir kanser veya tümoral dokunun gelişimi ile insan büyüme hormonu (HGH) arasında ilişki asla bulunmamaktadır. Tam tersine immün sistemi güçlendirip mental aktiviteyi arttırarak yaşlanma sonucu oluşan pek çok hastalığa karşı bizi savunmaktadır. Şimdiye kadar yayınlanan 2000' den fazla bilimsel yayında bu hormonun tümoral büyüme yaptığını ileri süren hiçbir delil bulunmamaktadır.

Anti-Aging Uygulamanın Faydaları:

• Hafıza ve kavrama fonksiyonunu güçlendirip konsantrasyonu artırır.
• Yaşlılıkta görülen sinirliliği azaltıp uyku bozukluğunu giderir.
• Metabolizmayı düzenleyerek enerji seviyesini arttırır.
• Kişinin kendini enerjik ve zinde hissetmesini sağlar.
• Vücuttaki yağ kitlesini %14.8 oranında azaltır.
• Kas kitlesini %8 oranında arttırarak fiziksel gücü ve kondüsyonu yükseltir.
• Cinsel gücün tekrar kazanılmasını sağlar.
• Egzersiz kapasitesi ve fiziksel aktiviteyi yükseltir. Vücut şeklini düzeltir.
• Ruhi durumunu güçlendirir sorunlarla başa çıkma potansiyelini arttırır ve tam bir iyilik hali yanında yüksek moral sağlar.
• Vücutta kan akımını düzenler. Kolestrol seviyesini düşürür. LDL (Kötü) kolestrolü azaltır HDL (iyi) kolestrolü yükseltir.Lipid düzeylerini normale getirir.
• Kemiklerdeki mineral yoğunluğu arttırır.
• Yaşlılıkta zayıflayan immün sistemi kuvvetlendirerek ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı korur.
• Yaralanma veya cerrahi müdahalelerden sonra dokular daha çabuk kaynar ve enfeksiyon riski azalır.
• Yaşlılıkta ince kırışık ve kuru olan deriyi düzeltir. Cilt daha kalın elastik ve gergin hale gelir. Başka bir deyimle gençleştirir. Anti-Aging sadece Check-Up değildir ama özel bir Check-Up ile başlar. Bilinen normal Check-up kişinin o sanki sağlık durumu hakkında hekime genel bir fikir vermek amacıyla yapılan şeker metabolizması kan sayımı karaciğer fonksiyonları böbrek fonksiyonları tiroid fonksiyonlarıkolestrol kan yağlarının tespitini içeren kan testleri ile muayeneden oluşur. Anti-Aging check-up kapsamında ise bu yapılan testlere ek olarak vitamin-mineral düzeyleri antioksidan kapasite ölçümüdetaylı hormon taraması osteoporoz menopoz-andropoz tespiti immün (bağışıklık) sistem değerlendirmesi tümör marker (belirleyici) taraması vb. ileri testler yapılır. Bu tarama sonuçları da hekime kişinin sağlık durumu ve hastalık riskleri konusunda çok daha net bilgi vererek teşhis ve tedavi imkanı sağlar. Check-up koruyucu hekimliğinin ikincil koruma aşamasında yer alan bir sağlık taraması iken Anti-Aging uygulaması bireyleri hem birincil hem de ikincil koruma anlamında değerlendiren ve üçüncül korumaya ihtiyaç bırakmamayı hedefleyen çok önemli bir uygulamadır.

"Peki" dersin bazen;
inandığın için değil,tükendiğin için.


Mihrimah isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
aging, anti, bilgiler, hakkında


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557