Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Yaşam & Muhabbet & Eğlence > Sağlık
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Sağlık Sağlık hakkındaki tüm bilgileri ve habeleri bu bölümde bulabilirsiniz.

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 10 Eylül 2012, 17:08   #1 (permalink)
<b>Hayat'a fransız kadın`♥<b>


คqåтђค - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 06 Ağustos 2011
Nerden: ★ Ankara ★
Yaş: 28
(Mesajlar): 12.069
(Konular): 3051
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 1005627
Aldığı Beğeni: 1563
Beğendikleri: 1127
Ruh Halim: Meskul
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Teşekkür Plaketi 
คqåтђค - AİM üzeri Mesaj gönder
tick Hangi Belirti Hangi Hastalığın İşareti

hastalık belirtisihastalık belirtilerihastalımk işaretlerihastalık belirtileri nelerdir

Hangi hastalıkta hangi belirtiler olur?

KANSIZLIK (ANEMİ)
Anemi olarak da adlandırılan kansızlık hastalığı uzun yıllardır dünyada ve ülkemizde en çok karşılaşılan kan hastalığı olma özelliğini korumaktadır. Ülkemizde karşılaşılan anemi vakalarının en büyük nedeni demir eksikliğidir.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Baş dönmesi kulak çınlaması ağız kenarında çatlaklar tırnakların kaşık şeklini alması çatlaklar oluşması dilde kızarma çatlak ve kabarcık oluşumu ağrılı yutma.

DEPRESYON
Kişinin sosyal işlevlerini ve günlük yaşama dair etkinliklerini rahatsız edecek bozacak dereceye ulaşmış üzüntü durumudur.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Kendini üzüntülü değersiz umutsuz çaresiz hissetme içinde boşluk duygusu olması karar verme güçlüğü konsantrasyon zorluğu bellek bozukluğu Daha önce zevk alınan iş ve aktiviteleden zevk alamama işte okulda aile ve arkadaş arasında sorunların ortaya çıkması diğer insanlardan uzaklaşma ve yalnız kalma isteği enerji azlığı yorgunluk hissi ve çabuk sinirlenme uyku bozukluğu yeme bozukluğu nedeni belli olmayan baş boyun sırt ağrısı gibi vücudun değişik yerlerinde sürekli ağrılar hissetme.

BEHÇET HASTALIĞI
Behçet sendromu ya da Behçet hastalığı (BS) tekrarlayan oral (ağız) ve genital (cinsel organlar) ülserlerle göz deri eklem damar ve sinir sistemi tutulumuyla giden nedeni bilinmeyen bir damar iltihabıdır. BS 1937 yılında bir Türk doktoru olan Prof. Dr. Hulusi Behçet tarafından tanımlanmıştır.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Ağızda tekrarlayan aftlar cinsel organ çevresinde yaralar ve yara izleri değişik deri lezyonları vardır ayak bileği diz el bileği ve dirsek eklemleri etkilenir gözler sendromun başlangıcından sonraki ilk 3 yıl içinde tutulur bağırsak incelemesinde ülserler görülebilir.

KURDEŞEN
Kurdeşen hastalığı tıptaki adıyla Ürtiker ciltte aniden başlayan alerjik bir deri hastalığıdır.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Deride pembe kızarıklıklar ciltte 1 ile 10 cm arası döküntüler kısa zamanda şişliğe dönen cilt kızarıklıkları.

SİNÜZİT
Burun çevresindeki sinüs adı verilen boşlukların iltihaplanmasına sinüzit adı verilir.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Burun tıkanıklığı genize doğru sarı yeşil bir akıntı baş ağrısı nadir olarak ateş görülür.

BOĞMACA
Boğmaca akut ve çok bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığıdır. En tipik özellikleri solunum yollarında nezle ve üst Üste gelen öksürük nöbetleridir.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Hapşırma burunda tıkanıklık ve tahriş olması iştahsızlık kırıklık kuru öksürük arkasından patlayan öksürükler nefes alma zorluğu ve moraran dudaklar.
PANİK ATAK
Aniden ortaya çıkan yoğun korku sıkıntı ve endişe nöbetidir. Bu nöbet şiddetli olarak genellikle 10-30 dakika arası sürer ve sonra yavaş yavaş şiddeti düşer.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Nefes darlığı ölüm korkusu çarpıntı kalp nabzın hissedilmesi aniden ortaya çıkan sıkıntı baş dönmesi bayılacakmış gibi olma göğüste daralma çıldırma korkusu kontrolün kaybedileceği korkusu karın bölgesinde gerginlik ya da bulantı tehlikeli bir hastalığı olduğu hissine kapılma ellerde ayaklarda terleme uyuşma karıncalanma üşüme ya da ateş basması

MENİSKÜS YIRTIĞI
Menisküs dokusu ani dönme hareketleri başta olmak üzere dizdeki travmalar sonucu yırtılabilmektedir. Bu tahribat daha çok sporcularda görüldüğü için menisküs yırtığı bir sporcu hastalığı olarak görülmektedir. Ancak menisküs rahatsızlıkları sadece sporcularda değil dizini herhangi bir şekilde zorlamış hemen hemen herkeste görülebilir.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Hastalık kendini yürümede zorluklar dizde genel bir ağrı olarak göstermektedir. Ağrı ve şişlik eklemin hareket açıklığında azalma diz içinde sıvı birikmesi dizde sıvı akışı hissi.

AIDS
HIV nedeniyle insanlarda bağışıklık sisteminin çökmesine neden olan bulaşıcı bir hastalık.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Fiziksel ve zihinsel aktiviteleri etkileyen sebebi açıklanamayan aşırı bir yorgunluk zayıflama yada diyet gibi herhangi bir aktivite söz konusu olmadan iki aydan kısa bir sürede 7-10 kilo kaybı birkaç haftanın sonunda ateşin açıklanamayacak bir şekilde 39 derecenin üstüne çıkması uyku sırasında kişinin üstünü sırılsıklam edecek derecede terleme sebebi bilinmeyen bir şekilde vücuttaki salgı bezlerinin kabarması dilin üzerinde ve ağız içinde beyaz noktalar yada lekelerin oluşması ısrarla devam eden ishal herhangi bir solunum enfeksiyonuyla meydana gelen ve çok uzun süren kuru öksürük özellikle öksürükle birlikte oluşan nefes darlığı deri üstünde ya da altında oluşan kat kat yada yükselen bir şekilde leke ve şişliklerin meydana gelmesi. Başlangıçta çürükmüş gibi algılanabilir fakat bunlar zamanla kaybolmazlar ve genellikle etraflarındaki derilerden çok daha serttirler.


TIRNAK MANTARI
Bulaşıcılığı olan bir hastalıktır. Sıklıkla ayak tırnaklarında görülmesi çevreden ayağa daha kolay bulaşmasına bağlıdır. Dar veya iyi oturmayan ayakkabılarda mekanik basıya bağlı ayaklardaki kan dolaşımının bozulması ile dokulardaki beslenme bozukluğu ve iyi hava almayan çoraplar veya ayakkabıların giyilmesi ile terlemenin artması ayak tırnak mantarının başlıca zemin hazırlayıcı nedenleridir.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Tırnak altında veya çevredeki deride kızarıklık şişlik ve ağrı belirtileri ile seyreden enfeksiyon tırnak kalınlaştırır alttaki tırnak yatağından ayrılır kırılgan ve gözenekli hale gelir. Beraberinde çevredeki deri de etkilenir.

KRONİK APANDİSİT
Kronik apandisit apandisin uzun süren ve tedavi edilmeden iyileşme olasılığı bulunmayan iltihabıdır. Ama önceden kısaca değinildiği gibi kronik apandisit tanısı çoğu zaman yanlış konur ve bu tanı konan hastaların apandislerinin ameliyat sırasında tümüyle sağlıklı olduğu görülür

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Sağ kasıkta duyulan ağrılar şiddetli olmasa da hastayı işinden alıkoyacak kadar sıkıntı verebilir. Ağrı genellikle aşırı güç harcama ağır ya da bağırsaklara dokunabilecek bir yemek rahatsız edici uzun bir yolculuk ya da inatçı kabızlık gibi durumlardan sonra görülür. Ağrıya bulantı öğürme bazen kusma iştahsızlık genel kırıklık ve kabızlık eşlik edebilir. Eğer iltihap yakın organlara da yayılmışsa ateş hafifçe yükselebilir.

REFLÜ
Çeşitli sebeplerden dolayı mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasına reflü denir. Bu durum uzun süre devam ederse asitli olan mide içeriği yemek borusunu tahriş eder. Yemek borusu kendini mide asidinden koruyamaz hale gelir.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Mide yanması en çok şikâyet edilen rahatsızlıktır. Mide içeriğinin yukarı çıktığını hissetmek göğüs bölgesinde yanma ağza acı suyun gelmesi kalp çarpıntısı rahatsız edici mide şişkinliği öksürme.

ROMATİZMA
Vücudumuzun hareketini sağlayan kas ve iskelet sistemimizde şişlik ağrı hareket sınırlamasına yol açan iç organlarımızda çeşitli rahatsızlıklara neden olan hastalıklara romatizma denir. Romatizma tek bir hastalık değildir. 200′den fazla çeşidi vardır.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Genelde ağrı şişlik hareket sınırlanması sakatlık şekil bozukluğu kalp sorunları gözde oluşan bulgular sinir sisteminde görülen değişiklikler gibi belirtiler vardır. Eklemde ise iltihapla beraber kızarıklık ve şişlik görülür. Sonuç olarak hareket kısıtlığı eklem yapısının bozulması (kireçlenme) ortaya çıkar. Bu durum sıklıkla diz ve kalçada oluşur. Nemli ve sıcak hava hastayı rahatsız eder.

ZONA
Zona olarak da bilinen Herpes Zoster su çiçeği virüsünün yaptığı bir enfeksiyondur.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Derinin belirli bir bölgesinde yanma batma tarzında ağrı ve duyarlılık artışıdır. Bu ağrı döküntünün gelişmesinden 2-3 gün önce döküntü alanında başlar. Bu arada baş ağrısı ve ateş olabilir. Bu alanda daha sonra kızarıklık ve şeffaf su kabarcıkları gruplar halinde oluşur.

KEMİK ERİMESİ
Düşük kemik yoğunluğuna bağlı olarak kemik direncinin azalması ve kırılma riskinin artması olarak tanımlanan kemik erimesi hastalığı (Osteoporoz) günümüzün en çok görülen kemik hastalıklarından biridir.

HASTALIĞIN BELİRTİLERİ
Hastalar çoğunlukla sırt bel ağrıları gibi şikâyetlerle doktora başvururlar. Hatta ilk kırık meydana gelinceye dek herhangi bir bulgu vermeyebilir. İlk omurga kırığından sonra yeni bir kırık olma olasılığı 5 kat artar.
Yinede sen ; son sevdigim
uğruna sevgiler aşklar tükettigim.İLLede sen tek bildigim
คqåтђค isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
belirti, hangi, hastalığın, İşareti


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557