Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Kültür & Sanat > Biyografi > Şarkıcı
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12 Haziran 2012, 15:45   #1 (permalink)
Üye

♠Vค❼є - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 19 Mayıs 2012
Yaş: 27
(Mesajlar): 3.246
(Konular): 1002
Renkli Para : 128345
Aldığı Beğeni: 212
Beğendikleri: 178
Ruh Halim: none
Standart Ciguli

Ciguli .
Türk Pop Sanatçısı


1957 yılında Bulgaristan'nın Haskova şehrinde doğdu. Asıl adı Ahmet, baskıcı Bulgar yöneticileri ismini Anguel Jordanov Popov olarak değiştirdi. Lise mezunu. Türkiye'ye 1990 yılında geldi. 1991 yılında Çakıl Gazinosu'nda Hülya Avşar'a akordeon çalarak gazino hayatıyla tanıştı. 1998 yazında İzmir Fuarı'nda Sibel Can ve İbrahim Tatlıses'e sahnede eşlik etti. Her iki sanatçının da sahne programı sırasında sergilediği renkli şovlarla adını duyurdu.

1990'ların sonunda Binnaz adlı parçayla uzun süre gündemde kaldı. Horozum albümünü 2000 yılında çıkarttı. Aziz İzzet Binici ile "Ciguli" dizisinde rol aldı. Ciguli, bir Lada modeli olan arabanın isminden gelen bir lakaptır. İki oğlu var.SÖYLEŞİ

Ciguli:'Kaset Süper'
Efkan Kula
Milliyet Gazete Pazar
13 Haziran - 20 Haziran 1999

Ciguli sekiz yıl Kumkapı meyhanelerinde çalıştıktan sonra kendi albümünü çıkardı. Strese ve üzüntüye iyi geleceği söylenen albüm, ilaç gibi paketlenmiş.

Herhalde klibine rastlamışsınızdır. Ciguli, "Binnaz" adlı Roman havalı şarkısında komik hareketler yapıyor. Ahmet Ciguli, Sibel Can ve İbrahim Tatlıses'e eşlik ederken keşfedilmişti. Şimdi de kendi albümünü çıkardı. Albümünde Roman müziğinin ritimlerinde on şarkı söylüyor.

Ciguli on bir yaşından beri düğünlerde, eğlence yerlerinde akordeon çalıyor. İsmi hızlı şarkı söylediği ve akordeon çaldığı için Bulgaristan'da üretilen bir araba modelinden esinlenerek koyulmuş. Bulgaristan doğumlu. Dokuz yıl önce Türkiye'ye gelmiş. İlk olarak Kumkapı'da çalışmaya başlamış. Ciguli o yılları şöyle anlatıyor:
"Annemin babamın aldığı maaş yetmezdi. Kardeşlerimi okutmak zorundaydım. Babam da ölünce bütün yükü üstüme aldım. Abimin ısrarıyla Türkiye'ye iş aramaya geldim. Kumkapı'da iş buldum. Fakirlikten sandalye üstünde altı yıl yattım. İnsanları eğlendirmeye başladım. Sibel Can, Hülya Avşar gelirdi beni dinlemeye..."

Ciguli'nin iki oğlu var. Ferdi Tayfur'la İbrahim Tatlıses'i çok sevdiği için birinin ismini Ferdi (13), diğerininkini de İbrahim (19) koymuş.
"Süper bir kaset oldu bu," diyor albümü için. Altı yıl önce bir kaset daha çıkarmış ama beğenmemiş. "Bu albümde istediğim adamlar çaldı. Sanıyorum çok satacak, güveniyorum," diyor. İlk kasette söylediği bir şarkıyı hem normal sesiyle hem de sesini biraz inceltip kadın gibi söylemiş. Çalıştığı şirketin buna çekmek istediği klibi öğrenince hemen kaçmış:
"Klipte kadın kıyafeti giymemi, küpe takmamı istediler. Ben de 'Sigara almaya gidiyorum, bekleyin geleceğim,' dedim. Bir daha gitmedim. İnsanlar seyredecek, 'Ahmet Abi ne oldu ya sana, kadın mı oldun yani," diyecek. Olur mu öyle şey?"
Albümdeki tüm sözler ve besteler Ciguli'ye ait. Türkçe konuşabiliyor ama Türkçe okumasını ve yazmasını bilmiyor. O Bulgarca yazıyor, Türkçe'ye çeviriyorlar. Ciguli klibinde komik adamı oynuyor. İnsanları eğlendirmek istiyor. İlaç gibi paketlenmiş kasetin üstüne de "Stres ve üzüntünün tedavisinde Ciguli" diye yazılmış. Ciguli klip için, "Bu klip süper oldu. Halkı, istedim güldüreyim. Stresi, üzüntüyü onların üstünden atayım. Üzülmesinler hep gülsünler, neşelensinler. Çünkü halkı çok ağlatanlar var, ben de şu parçaları yarattım ki stresi ve üzüntüyü atsınlar," diyor.
Ciguli'nin olağanüstü bir taklit yeteneği de var. Sahneye çıkınca Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Hakan Taşıyan gibi sevdiği şarkıcıların taklidini yapıyor ve izleyenlerinin gönlünü bir kez daha fethediyor.HABER-SÖYLEŞİ

İşte gerçek Binnaz
Hürriyet 16 Ağustos 1999

Binnaz şarkısı ile müzik piyasasında büyük çıkış yapan Ciguli'nin ‘‘gerçek’’ Binnaz'ını Hürriyet ortaya çıkardı. Ciguli'nin klarnetçisi Ahmet Babati'nin eşi olan Binnaz, Bulgaristan'da Roman mahallesinde yaşıyor.

Ciguli'nin Binnaz şarkısı, Bulgaristan'da da yaşamın bir parçası olmuş durumda. Ülkenin büyük kentlerinde olduğu gibi, Binnaz'ın oturduğu Roman mahallesinde de her evden dışarıya gümbür gümbür Binnaz ezgileri yayılıyor.

Bulgaristan'da bugün bir tek kral var: O da ‘‘Binnaz’’ şarkısıyla Türkiye'de ortalığı altüst eden Ciguli. Bulgarından Türküne, Pomağından Romanına kadar, tüm Bulgaristan halkının gönlüne taht kurmuş Ciguli...

Şarkının kahramanı Binnaz'ın oturduğu mahallede ‘‘Ciguli nasıl bir adam?’’ diyorsunuz, yanıt net ve tek:

- Ciguli, Bulgaristan'ın padişahıdır!..

İşte böylesine sevilen ve ‘‘Şarkıcı karısı Binnaz/Esnaf karısı Binnaz/Kumarcısı karısı Binnaz...’’ sözleri ve ezgileriyle Bulgaristan'da günlerdir listebaşını tutan Ciguli'nin ‘‘kumarcı’’ klarnetçisi Ahmet Babati ve eşi Binnaz'ın oturduğu kat, Roman mahallesine göre çok lüks mobilya ile döşenmiş. Önce iki yudumluk sert kahve ve çikolata ile meyve suyu ikramından sonra Ciguli'nin klarnetçisi Ahmet Babati, ‘‘Abe sen süyle biz kunuşalım. Şikar bir intervu (röportaj) yapalım’’ diye söze girdi. Sorular tek, yanıtlar çiftti. Röportajımızı, onların hoş ve sempatik şivelerine sadık kalarak yanıtlarını yazmaya özen gösterdik.

İYİ GÜBEK ATARIM

Türkiye Binnaz'ı ismen çok iyi tanıyor... Seni çok merak edenler var. Kimdir bu Binnaz?..

- Beni Türkiya'da çok merak ederler üyle mi... Aaa şüyle tanıtayım kendımı: Ben gırnatacı Ahmet'in gülüyümdür... Türk televizyonlarından Binnaz diye oynayan kadını görürürüm. Bana benzetmeye çalışmışlar, ama pek becerememişler. Abee şüyle bir bakasın bana, hangimiz güzeliz!..

Aaaa, ben şimdi kendimi üveyim sana... Binnaz'ın kalbi çok temizdir. Süt gibidir. Abee esnaf karısıyımdır (çalgıcı) ama, ben de ne ses vardır, ne de üflemek için nefes... Ne de parmaklarımda marifet... Ben iyi gübek atarım, gübek... Ben Ahmet'imin sahne elbiselerini errr gün yıkar, yakalarını kola yaparım...

Ciguli'nin üstüne yuktur akordoncu, Ahmet'in üstüne de yuktur gırnatacı... Abee gazatacı bey, beni işte büyle tanıtasın Türkiya'ya...

BABAMIZ CİGULİ

Peki Ciguli nasıl bir adam?

- Çoook iyi yürekli bir adamdır o... Ona şükür ederiz biz.. Allah Ciguli'nin yolunu açık etsin. Kuymasın onun ününe engel... Biz onu televizyondan gürdükçe ağlarız. O bizim babamızdır. Ciguli, Ahmet'ime akıl getirdi...

Nasıl bir akıl getirdi?

- Benim gırnatacı Ahmet'im çok aylaz bir adamdı. Ciguli'nin yanında çalışırken, çok kumar uynardı. Çok mastika içer, eve serhoş gelirdi. Bana kütü süz süyler düverdi. Artık yeter dedim. Bizi evlendiren Ciguli'ye yuvamız yıkılmasın diye gittim. Ciguli'nin ben iki ev ütesinde utururdum. Ciguli, beni araba ile kaçırıp Ahmet'e verdi. Ben garantiyim dedi. Ama Ahmet gırnatayla baraber başka şiyler de üflemeye başladı. Aylaz oldu. O beni düvdükçe ben Ciguli babaya kaçardım. Ciguli'den akıl almaya gittim. Ciguli baba, şu Ahmet'i bi duğrultasın dedim. Çok şükürler olsun, yuvamızı çökmekten kurtardı o... Nasıl olsun ona şükretmeyim.

AYATIMIZ ŞARKI OLDU

Peki bu Binnaz şarkısı nasıl doğdu?

-Ciguli baktı ki, Ahmet'i yula getiremiyor, ip kopacak... ‘‘Gelin, sizin ayatınıza bir şarkı yapayım, bu yuva yıkılmasın’’ dedi. Bizim ayatımızı o şarkıya okudu. Şükürler olsun, bizim evimizde başımıza çökmekten kurtuldu.

GACILARA BAKMAZ

Şimdi nasıl gidiyor evlilik?

- Abee değmesin nazar. Çoook iyiyizdir. Elini barbuta sürmez, ağzına mastika değdirmez, gacılara bakmaz... Sipaliyi elime koyar!..

BİNNAZ DUĞRU SÖYLER

Öyle mi klarnetçi Ahmet?

- Abee duğru süyler. Epppsinden çekmişimdir elimi, ağzımı...

Ne kadar kazanıyorsun?

- Aftada üç dügüne giderim. Dügün başına 20 Leva (4,5 milyon TL) alırım.

Ciguli, sana Türkiye'ye gel beraber çalışalım derse...

KUMKAPI'DA ÇALIŞTIK

- Kuşa kuşa giderim. Onun arkasından gırnatayı üflemek gururlandırır beni. Az bir zaman biz Ciguli ile Kumkapı'da baraber çalışmıştık. Ayrıca ben Germanya'nın (Almanya) Köln kasabasında (şehri) Müslüm Baba'nın arkasından gırnata da çaldım.
♠Vค❼є isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
ciguli


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557