Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Serbest Kürsü
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Serbest Kürsü Teke Tek, Arena ve Tartışmaların Seviyeli Bir Ortam içerisinde yapıldığı bölüm..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Like Tree2Kişi Beğendi
Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04 Ağustos 2013, 00:00   #1 (permalink)
Elif*

Alejandr0. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 30 Temmuz 2013
Nerden: 06 :ρ
(Mesajlar): 67
(Konular): 5
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 720
Aldığı Beğeni: 34
Beğendikleri: 26
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Duyuru Hitler hakkında bildikleriniz, sevdiğiniz veya sevmediğiniz yönleri ?

Görüşleriniz lütfen

Her darbe 50 yıl geriye götürüyorsa 2 darbe yapın da ATATÜRK'ü görek bari ?
Alejandr0. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 04 Ağustos 2013, 03:08   #2 (permalink)
ƒσя ѕιℓєηcє

CestovateL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 07 Ekim 2012
Nerden: İzmir
Yaş: 24
(Mesajlar): 285
(Konular): 10
Burç:
Renkli Para : 13893
Aldığı Beğeni: 64
Beğendikleri: 37
Ruh Halim: none
Takım :
Standart

Tarihsever biri olarak (özellikle 2. dünya savaşı dönemi) anlatmaya kalksam uzun sürer ama 'keşke o dönemde yaşayıp, Alman ordusunda savaşsaydım' diyecek kadar çok seviyor ve saygı duyuyorum. Psikopat ve biraz kaçık olduğu doğru ama günümüzde Amerika'nın, İsrail'in yaptıkları karşısında susupta Hitler'e cani, katil gibi yakıştırmalarda bulunanlar ya sizde bu devletlerin yaptıklarını destekliyorsunuz ya da bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabı bir köşede üç maymunu oynuyorsunuz. Bu açıklamayı yapıyorum ki seviyorum, saygı duyuyorum dedim diye olumsuz tepkilerle karşılaşmayayım. Geçen gün sırf bu yüzden yemediğim küfür kalmadı. Her neyse... Kimseyi dinlemeyip sürekli kendi bildiğini okumaya çalışması sevmediğim tek yönüdür. Dünyanın gördüğü en büyük liderlerden biri, hitap yeteneği olağanüstü, birkaç konuşmasını dinlemenizi öneririm. Blitzkrieg gibi geliştirdiği savaş stratejileri 2. dünya savaşı sırasında kısa sürüde büyük başarılar kazanmasına sebep oldu. Tabi bunun yanında çok büyük stratejik hataları oldu ki savaşı kaybetmesinin nedeni. Sonuç; bir Napolyon vakası daha. Böyle bitmemeliydi...

Living in the Shadows
CestovateL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 04 Ağustos 2013, 17:23   #3 (permalink)
HARD ROCKER

COOLMISTER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 16 Aralık 2012
(Mesajlar): 130
(Konular): 6
Renkli Para : 6864
Aldığı Beğeni: 17
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: Utangac
Takım :
Standart

bütün faşitler köpektir…devlet adamı yada asker şirket ceo su yada parti başkanı kim olursa olsun faşistlerin canı cehenneme

Hitler in hapishanede yazdığı mein kampf kitabını okudum.zorlu hayat hikayesinin yanı sıra özellikle Yahudiler hakkındaki gözlemleri ile Alman/germen tarihine atıfta bulunarak milliyetçi
Söylemleri yanı sıra sosyal kültürel iktisadi politik ve tarihi özellikler barındıran bir kitaptır.Kitabı okuduğunuzda Hitler e yer yer sampati duyabilirsiniz.Fakat bu kitap yazıldığı tarih itibariyle hitler in gençlik yıllarından ve ilk siyasi düşünce ve mücadelelerinden ibarettir.Babası ölmüş annesi ölmek üzere olan Yalnız ve fakir bir gencin gözüyle yazılan bu kitap Hitler i tam anlamıyla tanımamıza yetmez.Sırf bu kitapla hitler i tanıdığını sanmak saflıktır.

Bunun bir de sonrası vardır.Hitler bir gençlik hareketinden yavaş yavaş bir parti liderine ve daha sonra Almanya nın başına geçmesiyle o yalnız fakir ve hayat mücadelesi veren yanını tamamen yitirdi.şiddet ve nefretle yoğrulan hırsı milyonlarca insanın ölmesine neden oldu.Tabii bu ölenlerin büyük bir çoğunluğu sivillerdi.

Hitler 1. dünya savaşında Osmanlı nında müttefiki olduğu Almanya nın yenilmesiyle uğradığı haksızlığa atıfta bulunarak intikam yeminleri ile donatılmış süslü konuşmaları ve etkileyici hitabet yeteneği ile Alman halkının desteğini aldı.hızla silahlanan hitler almanyası ilk önce polonyaya saldırdı 2.dünya savaşının başlangıcı olan bu olayla 6 ayda avrupanın büyük bir kısmını işgal etti…Osmanlı bu savaşa katılmayıp tarafsız kaldı.Almanya nın hedefi 1. dünya savaşındaki düşmanları olan İngiltere,fransa ve rusyaydı.abd de daha sonra hitlerin karşısına dikildi.Japonya Almanyayı destekledi.I. dünya savaşında Almanya ve Osmanlının yanında yer alan ama daha sonra çark ederek İngiltere ve fransanın safına geçen dönek İtalya ise mussolini adlı faşistin desteğiyle Almanya nın yanındaydı bu sefer.Franco faşistinin önderliğindeki ispanya da Almanya safında yer aldı.kısa sürede avrupayı işgal eden zeka ve güce sahip olduğu iddia edilen hitler tam bir gerizekalılık ve çömezlik örneği göstererek rusyaya kara kışta saldırdı.büyük bir hezimetin yaklaşmasına rağmen uyarılara kulak asmayıp yokolan askerlerini ve silahlarını yenileriyle destekledi.en sonunda mali durumu bozulmaya başlayan hitler bu seferde kara kışın yaşandığı Rusya ya kışlık elbise ve techizatı olmayan alman askerlerini gönderdi.bunun sonunda yenildi ve domino taşı gibi tüm cephelerde hızlı bir biçimde yenilgiler başladı.Tüm avrupayı kaybeden Almanya bu sefer rus ve İngilizlerce bombalanıyordu.Berlin yerle bir olmuş tüm Almanya yakılıp yıkılmıştı.kısılıp kaldığı sığınakta subaylarını eleştiren hatta bazılarını kurşuna dizen hitler kendini övüyor etraftaki ve savaş alanlarında mağlup olan subaylarını,askerlerini ve halkını ise hakaretlerle aşağılıyordu.mahalle kavgalarındaki başarısının tüm dünya ile yapılacak bir ciddi savaşta da etkili olabileceğini sanıyordu.Ruslar Almanya nın her yerinde kendisini ararken o hala bir yerlerden gelecek üstün ari germen askerleriyle savaşı kazanacağını zannediyordu.umudu kalmadığında tek sadık yardımcısı olarak yanında kalan ve savaşı kaybeden ve kaçan subaylarının bütün yetki ve rütbelerini kendisine verdiği gobbels e öldükten sonra cesetlerini yakmasını emrederek eşi eva Brown ve köpeği ile birlikte intihar etti.bundan sonra goebbels te eşi ve 6 küçük çocuğunu ilaçla zehirledikten sonra intihar etti. Geri kalanlar ise teslim olup yada yakalanarak yargılandı ve çoğu da idam edildi.

Hitler darwin in evrim teorisiyle ortaya atılan materyalist dünya görüşünü kendine göre yorumladı ve diyalektik materyalizmi savunur icraatler gerçekleştirdi.darwin in evrim teorisi ve materyalist anlayışından marx ın yorumuyla oluşan rusyayı etkileyen komunist sosyalizmin farklı bir yorumunu alarak nasyonel sosyalizm düşüncesini benimsedi.buna da zaten faşizm denir.aralarındaki tek fark üstün insan ın burjuvaya nasıl ulaşacağına dair kendilerine göre bir yol belirlemelerinden başak bir şey değildir.Hitler mein kampf (kavgam) kitabında Tanrı ve dinsel kavramlardan söz ederken yeni hitler artık evrimi savunan bir ateisttir.özellikle evrimci/ateist ünlü alman bilim adamlarıyla evrimi kanıtlamak ve geliştirmek üzerine siyahiler,Yahudiler,Çingeneler ve sakatlar üzerinde acımasız deneylere girişti.birçok masum insan ve çocuk bu deneylerde öldü ve sakat kaldı.Almanya da sarışın damızlık kadın ve erkeklerin cinsel olarak birleşmeleri ve ari germen ırkını sağlamlaştıracak bebekleri dünyaya getirmeleri için çiftleşme çiftlikleri kurdu.annesi babası belli olmayan ama sarışın renkli gözlere sahip olan binlerce bebek yine bu iş için açılmış kreşlere yerleştirildi.sakat yada belirlenen özelliklere sahip olmayan şekilde doğan bebekler evrim zihniyetinin özü olan öjeni kavramı ile öldürüldüler.doğum esnasında tespit edilemeyen ancak sonradan anormallik ve hastalık gösteren çocuklar ise deneylerde kullanıldı.(en az zararlısı kahverengi gözü mavileştirmek için evrimsel kurallara göre yapılan ve körlükle sonuçlanan deneylerdir.)tamamı sonunda ölecek olan bu çocuklar evrimin hızlandırılması adına kullanıldılar.

Hitler almanyası silah ve mühimmat üretmek için büyük buluşlar yaptı.amacı tabiî ki savaş ve insan öldürmek olan bu teknolojik çalışma bugün bir çok alanda etkisini göstermiştir.Günümüzde hayranlık duyduğumuz alman teknolojisi hitlerin silah yapmak uğruna yaptığı çalışmalara borçludur.

Hitler, insan hırsının ve azminin nerelere varabileceğinin bir örneğidir.ama kötü niyetin ve gereğinden fazla hırsın da sonuçlarını göstermesi açısından ibretliktir.

Hitler faşittir kankaları mussolini ve franco da faşistti.abd Rusya ve fransa da faşistti 2. dünya savaşı faşistler arasında gerçekleşmiş kazanan yine faşistler olmuştur.Kaybeden ise masum silahsız fakir kadınlar,çocuklar,yaşlılar ve siviller olmuştur.Keza hangi ırka yada inanca sahip olursa olsun zenginler paçayı özellikle abd ye kaçarak kurtarmayı başarmıştır.(yolda meydana gelen birkaç kaza dışında).Ayrıca siyonistlerin kendilerini acındırmalarına fırsat vermiş ve israilin kurulmasını tetiklemiştir hitler.

Hitler in başlattığı ve yenilgisiyle son bulan 2. dünya savaşı yeni dünya düzeni anlayışını doğurmuştur.emperyal üçlü ingiltere,abd ve rusyanın başını çektiği materyalist faşist düzen dünyanın görüp görebileceği en karanlık çağın başlangıcını oluşturacaktır.işte şimdi biz bu materyalist karanlık çağda yaşıyoruz paranın köpeği olmuş faşitlerin karınlarını dahada şişirip semirmek için domuzlukta yarıştığı masum ve silahsız insanların gün be gün katledildiği sakat bırakılıp işkence gördüğü materyalist faşist dünya düzeninde yaşıyoruz.İşte bu zamana Ahir zaman denir.Bu çağ kıyametin alametidir.Allah ın intikam vaktinin yaklaştığını gösterir.

DERİLERİ GİYİNİP ZİNCİRLERİ VE KIRBAÇLARI KUŞANDIĞIMIZDA
HİÇBİRŞEY DAHA ÖNEMLİ OLAMAZ BİZ DİZE GETİRİLEMEYİZ

[SIGPIC][/SIGPIC]
COOLMISTER isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 05 Ağustos 2013, 00:31   #4 (permalink)
Elif*

Alejandr0. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 30 Temmuz 2013
Nerden: 06 :ρ
(Mesajlar): 67
(Konular): 5
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 720
Aldığı Beğeni: 34
Beğendikleri: 26
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

iki yorum yapan arkadaşın görüşlerine de saygı duyuyorum. Fakat COOLMISTER bir soru sormak isterim sana ?

Bir ülkenin sorumluluğunu sana verdik diyelim. Ama halkın aç, yiyecek ekmek bulamıyor ve bunun en büyük sebebi de ülkende ki yahudiler. tüm zenginlikler onlara ait, lüks içinde yaşam sürüyorlar. Halkın orada ölürken sefaletten sende Faşist olmaz mıydın ?

Her darbe 50 yıl geriye götürüyorsa 2 darbe yapın da ATATÜRK'ü görek bari ?
Alejandr0. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 05 Ağustos 2013, 01:20   #5 (permalink)
Dilimde BaL*

Sarının Laciverti ♥ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 09 Ağustos 2011
Nerden: pluton
Yaş: 23
(Mesajlar): 2.363
(Konular): 188
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 40121
Aldığı Beğeni: 132
Beğendikleri: 289
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart

bende hitlerin savunulacak hiç bir yanı olmadığını düşünenlerdenim.
halkın aç sefil diye masum yahudilerden bile sabun yapmak ?
bu sapık düşüncenin neresi savunulabilir ki ?

hitler başlı başına evet çok zeki bi adammış ama aynı zamanda sapık.
sapkın fikirleri,ideolojileri olan bi ruh hastası.

Kim kırdı her okşamak istediğimde seni?
Elimi gözlerimi gömdüm tebessüme..
Sarının Laciverti ♥ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 05 Ağustos 2013, 01:22   #6 (permalink)
Elif*

Alejandr0. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 30 Temmuz 2013
Nerden: 06 :ρ
(Mesajlar): 67
(Konular): 5
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 720
Aldığı Beğeni: 34
Beğendikleri: 26
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Birgün öldürmediğim her yahudi için bana küfretceksiniz ..

Adolf Hitler.

Her darbe 50 yıl geriye götürüyorsa 2 darbe yapın da ATATÜRK'ü görek bari ?
Alejandr0. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 05 Ağustos 2013, 01:33   #7 (permalink)
Dilimde BaL*

Sarının Laciverti ♥ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 09 Ağustos 2011
Nerden: pluton
Yaş: 23
(Mesajlar): 2.363
(Konular): 188
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 40121
Aldığı Beğeni: 132
Beğendikleri: 289
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart

her yahudi için değil
gerçek yahudiler israili desteklemez-
böyle insanların ölümü zulmü hakketmediğini düşünüyorum
almanyadada böyle yahudiler vardı.

cidden öldürülen her masum gerçek yahudi için küfür ederim

onun haricinde öldürülmeyen her israilli filistine zulmeden yahudi içinde küfür ederm

Kim kırdı her okşamak istediğimde seni?
Elimi gözlerimi gömdüm tebessüme..
Sarının Laciverti ♥ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 05 Ağustos 2013, 01:41   #8 (permalink)
Elif*

Alejandr0. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 30 Temmuz 2013
Nerden: 06 :ρ
(Mesajlar): 67
(Konular): 5
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 720
Aldığı Beğeni: 34
Beğendikleri: 26
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

İslam halkı bize, örneğin Fransa'dan hep yakın olacak.
(2 Nisan 1945)

Bu tarz söylemleri olan bir insanı nasıl sevmezsiniz ? Her ne kadar ateist düşünceye yakın bir insan da olsa dünyaya gelmiş büyük liderlerden biridir. Ve halkı için (Kendince) en doğru olan şeyi yapmıştır(bana göre).

Her darbe 50 yıl geriye götürüyorsa 2 darbe yapın da ATATÜRK'ü görek bari ?
Alejandr0. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Alt 05 Ağustos 2013, 01:48   #9 (permalink)
Dilimde BaL*

Sarının Laciverti ♥ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 09 Ağustos 2011
Nerden: pluton
Yaş: 23
(Mesajlar): 2.363
(Konular): 188
İlişki Durumu: Yok
Burç:
Renkli Para : 40121
Aldığı Beğeni: 132
Beğendikleri: 289
Ruh Halim: none
Takım :
ÖdülleriÜye Ödülleri: 1
Oscar Ödülü 
Standart

islam halkını düşünen adam ortadoğu sömürgeleri için savaşmaz

bunu islam halkını yanına çekmek için demiş olamaz mı ?

politika yalandan ibaret değil mi?

ona bakarsan şuan islam ülkeleri obama için de kardeş?
insanlara eziyet edip,üzerlerinde deneyler yapıp,insandan sabun üreten bi adamın neresini seviyorsunuz bende onu anlamıyorum.
ayrıca islamiyet asla böyle insanların yanında değildir.
hitler sapığın teki sevilecek,savunulacak bi tarafı yok..
verdiğin örnekte şirin görünmek için söylediği bir söz büyük ihtimalle.
göz boyamak sonuçta .

Kim kırdı her okşamak istediğimde seni?
Elimi gözlerimi gömdüm tebessüme..
Sarının Laciverti ♥ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 05 Ağustos 2013, 01:55   #10 (permalink)
Elif*

Alejandr0. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 30 Temmuz 2013
Nerden: 06 :ρ
(Mesajlar): 67
(Konular): 5
İlişki Durumu: Var
Burç:
Renkli Para : 720
Aldığı Beğeni: 34
Beğendikleri: 26
Ruh Halim: Kabadayi
Takım :
Standart

Kurunun yanında yaşta yanar. Yahudiler harika insalardı da Hitler o yüzden mi onlara düşman oldu ? Peki neden yahudiler, hiç düşündün mü ? Bu söz;

"Önceleri yahudilerin ıssız bir adada ya da benzeri bir alanda toplanmasını düşünüyordum ama onları tanıdıkça her birinin, görüldükleri yerde öldürülmelerinin gerekliliğine karar verdim"


ve ardından söylediği bu söze;

"Bugün benim öldürmediğim yahudiler ve olacak çocuklarının 50 yıl sonra yapacaklarını gördüğünüzde bana hak vereceksiniz"

hak vermemek mümkün mü ? ..

Theodor Herlz Bu isim sana ne anımsatıyor ?

Bu dört dörtlük insanlar neden Osmanlıdan parayla toprak almak istedi ?

Osmanlıdan para ile alamadıkları toprakları nasıl aldılar ?

Hitler haksızdı, yahudilere haksızlık yaptı diyelim peki neden bu yahudilere duyulan KİN ? (iyi insanlarda var aralarında onların suçu ne dediğini duyar gibiyim Onlarda o pis paradan nasiplendiler, onlarda diğerlerinin yanında durarak o KANA bulaştılar ve KURUNUN YANINDA YAŞ her zaman yanar ..)

Her darbe 50 yıl geriye götürüyorsa 2 darbe yapın da ATATÜRK'ü görek bari ?
Alejandr0. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
bildikleriniz, hakkında, hitler, sevdiğiniz, sevmediğiniz, veya, yönleri


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557