Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Serbest Kürsü
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Serbest Kürsü Teke Tek, Arena ve Tartışmaların Seviyeli Bir Ortam içerisinde yapıldığı bölüm..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07 Aralık 2013, 16:49   #1 (permalink)
Üye

sonerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 07 Aralık 2013
(Mesajlar): 4
(Konular): 3
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart Mesih İsanın gelişi Armegeddon savaşı ve günümüz

DİNLERDE KIYAMET VAKTİ
Armageddon'da savaşacak olanlar gökten (Tanrıdan) gelen “Atanmış Kral” ile onu izleyen emrindeki meleklerden oluşan göksel ordulardır. Karşılarında olanlar ise, İsrail adını kullanarak dünya için savaşan "bütün dünya kralları"dır. Ayrıca Armageddon için Tanrı'nın Savaşı olarak da söz edildiğinden anlamı daha geniştir. Tanrı bir taraftan demokrasiyi, barışı yayarken mazlum toplumlara sahip çıkmaya başlar. Ve tanrı afetlerle yeryüzünü dolaşmaya başlar. Aynen anlatılanlar 2012 tarihiyle başlayan dönemi anlatmaktadır. Dünya'nın üzerindeki eski düzenin taraftarları olan insanlar kaybedecekler. Ve dünyanın sonu değil eski düzenin sonu gelmiş olacaktır. Vahiy kitabına göre ortadan kalkacak olan "önceki düzen"dir.
Birinci dünya savaşının tam tersi olarak yaşanan (3.dünya savaşı) Armageddon savaşı olarak yaşanmaktadır. Her kıtada her şehirde iyilerle kötülerin mücadelesi yaşanmaya başlamıştır. Kötüler güç sahibi olduklarından yeryüzündeki egemenliklerini bırakmak istemeyecek ve silah ve savaş ile mazlum halkları bastıracaktır. Ancak Tanrıda halkına sahip çıkıp ordularıyla kötülere savaş açmaktadır.
"Yedi başlı, on boynuzlu kırmızı canavar" ifadesi Birleşmiş Milletler veya NATO gibi bir gurubu nitelemektedir.
Armageddon savaşından önce, Babil Kulesi'nin yapılışıyla ortaya çıkıp, Babil'den göçle bütün dünyaya yayılarak gelişip çeşitlenen tüm Babil kökenli dinler yok edilecektir. Bu olayın başlaması için gerçekleşecek işaret ulusların belirgin bir şekilde yapacakları "barış ve güvenlik" ilanı olacaktır. Uluslar bu ilanı yaparak dünyanın sorunlarını çözme yolunda başarılı olduklarını iddia etmiş olacaklar. Bu barış ve güvenlik ilanı ise, hiçbir şekilde ulusların Dünya'nın sorunlarını gerçekten çözdükleri anlamına gelmeyecektir. Nitekim birleşmiş milletler ve Amerika hiçbir şekilde barışa hizmet eden olmadı. Hep söylediklerinin tersini yaptılar. Bu "Büyük Sıkıntı" adı verilen bir dönemin başlangıcı olmuştur. Bu dönem 1908 ile başlamıştır. Ta ki 2008’e kadar yüz yıl sürmüştür. Bu yüz yıl içinde sürekli savaşlar yaşanmış ve 11 eylül 2001 ile doruk noktasına ulaşmıştır. Canavar deccalin 7 yıllık serüveninde ortadoğuya ve insanlığa savaş açılır. Deccal sahtekarlık krallığına 2001-2008 arasında en parlak dönemini yaşatır. Büyük Sıkıntı'nın zirvesi sonucunda Armageddon savaşı başlar. Gerçekler fark edilir ve bir uyanış başlar ve insanlar bilinç değişimi yaşar. Arap baharıyla başlayan uyanış yavaş yavaş küreselleşir. Çoğu bölgelerde yerel de olsa bu savaş başlamış ve yaşanmaktadır. Tanrı afetlerle yeryüzüne müdahale etmektedir. Yeryüzünde bilinç ve anlayış değişirken afetlerle fiziksel değişim de yaşanmaktadır. Bu savaş yalnızca Canavar'ı ve Canavar'ın düzenini yeğleyen insanları yok etmekle kalmayacak, aynı zamanda Şeytaniyyeti de yıkacaktır. Armageddon Savaşı bir nevi küresel savaş olacak, ama ülke ülkeyle bir cephe savaşı olmayacak, her kıta, her ülke, her şehir, her belde kendi içinde savaşacak.2010 yılında Arap baharıyla başlamış olan bu savaş dönemi 7 yıl sonunda sona ermiş olacaktır.
Nebukadnessar'ın gördüğü başı göklere erişen devasa bir ağaçla ilgili rüyasında zamanlar da söz konusudur. Burada verilen zaman simgesel 7 vakit olarak verilmiştir. Buradaki ağaç ve bu ağaçla temsil edilen Nebukadnessar, asıl olarak Tanrı'nın Egemenliği'ni temsil etmektedir. Nebukadnessar'ın yedi vaktin sonunda krallığını geri aldığı gibi Tanrısal Krallık da insanların elinden geri alınacaktır. Bu rüya ile eski İsrail'in sürgüne gittiği tarihten itibaren geçecek bir yedi vaktin olacağı ve bu vaktin sonunda ise, ağacın yeniden filiz(Krallık Filizi) vereceği anlatılır.
Canavar'ın süresinin bitimine yakın zamanlarda İsa'nın Atanmış Kral olarak yetkilendirileceği anlatılır. Bu dönem İsa'nın Atanmış Kral olduğu "son günler"dir. Son günlere ilişkin olarak ise, öğrencilerinin İsa'dan kendilerine söylemesini istedikleri belirtiler(alametler) bu dönemin nasıl olacağı bilgisini verir. İsa Atanmış Kral olarak yetki aldığı dönemin başlıca işaretlerinin savaşlar, kıtlıklar, depremler ve salgın hastalıklar olacağını söyler. Ayrıca kötü bir insan soyunun bu dönemin tümünü yaşayıp göreceğini ve bu nesil ölüp tükenmeden Armageddon'un bu neslin başına geleceğini bildirir. Atanmış Kral Armagedon öncesinde bütün insanlarla ilgili olarak bir yargıda bulunacak ve buna göre insanlar ölüm ya da yaşam için işaretlenecekler.
Yeryüzünde Amerikanın kurduğu kötü düzen ve kötülüğün egemenliği yıkılmaya başlamıştır. Atanmış kral olarak Tayyip Erdoğan yeni düzen için çalışmaktadır. Yeryüzüne adalet barış eşitlik ve esenlik getirirken Tanrının ordularıyla gerçekleşen küresel ısınma ve iklim değişiklikleri sonucunda doğal afetler tavan yapmaktadır.
Vahiy 17:14'te ifade edilen "Kuzu'ya karşı savaşacaklar, ama Kuzu onları yenecek. Çünkü Kuzu, rablerin Rabbi, kralların Kralı'dır." Burada kuzu olarak kastedilen kötü yönetimler altında ezilmiş olan halklar ve Atanmış Kral (Mesih)'dir. Kuzular inanan zararsız halklardır. Türkiye silah bakımından zayıf bir ülkedir ve siyasetinde sürekli mazlumların tarafındadır. Sömürgeci ve inançsız yönetimler altındaki ezilmiş halklar başkaldırmaktadır. Tam bu dönemde Armageddon savaşı başlar. (bu savaş Arap baharıyla başlamıştır. Ortadoğu karışıktır. Her yerde savaş ve çatışma vardır. Eski düzenin sahipleriyle özürlük ve eşitlik için yeni bir düzen isteyen mazlum toplumlar vardır. Arap baharı sırasıyla Afrika’ya, Avrupa’ya sıçramıştır bile; Amerika ve Asya’ya da ilerleyecektir. Günümüz tarihi, anlatılanlara tamamen uymaktadır.(Mesih: Atanmış Kral). Atanmış Kralın diğer adı yeryüzüne gelecek olan İsa'dır. Büyük armageddon başlamıştır. Ancak insanlar bunun farkında değildir. Doğa olaylarını düzenleyen melek Mikael kendisine verilen görevi yerine getirmek amacıyla Afetlerle Armageddon savaşında iyilere destek vermektedir.
Kitab-ı mukaddese göre Armageddon eski düzenin sonu ve yeni düzenin başlangıcını oluşturan bir dönüm noktası olacak, Atanmış Kral yani Mesih yani Tayyip Erdoğan’ın etkisiyle Armageddon'dan sonra yeryüzünde tanrının dini olan evrensel din1000 yıl sürecek ve buna bağlı esenlik krallığı 1000 yıl yaşayacaktır. Kitabı Mukaddes'e göre Armageddon'da hayatta kalacak insanlar, Atanmış Kral'ın akabinde Yeryüzünü cennete çevirecekler ve eski dünyanın bütün dertlerinden uzak sonsuz bir yaşama kavuşmuş olacaklar. Armageddon savaşı eski düzenin insanlığa zarar verdiğini ve Tanrının yasalarının tekrar ve gerçekten sahiplenilmesi gerektiği gerçeğini gösterecektir. Dünya üzerindeki düzeni ve yaşamı insanlar için yaşanabilir kılmak amacıyla tamamen yenilenmek için yapılan son savaştır.
Gökteki güçler, iblise uymuş halkları cezalandıracak( Çünkü İblis’in soyu insanoğlunu yoldan çıkarmış ve yeryüzü karanlık bir dönem yaşamıştır. Artık Allah meleklerine emreder ve yeryüzüne müdahale eder.)Haksızlığı yol edinmiş insanlar cezalandırılacaklardır. Bu halklar savaş ve sömürge üzerinden beslenmeyi yol edinmiş olanlardır. Daha çok batı, ABD, İngiltere Fransa ve onlara boyun egen ve onlara uyan maddeci halklardır. Haksız kazancı yol edinmiş ve dünya için yaşayan insanlar kaybedecekler.
Magog ve Gog önderliğinde Şeytan'ın ulusları Tanrı'ya karşı kışkırtması yol açacak.( Gog ve Magog bozgunculuk yapan dünya için çabalayan inançsız iki millettir. Tamamen şeytana uyan bu milletler yeryüzüne yayılınca uluslara zarar verir. Ve ulusları tanrıya karşı kışkırtır. Dini ve ahlakı hiçe saydırır. Yönetimlere inançsızlar yerleşir, yasalar değiştirilir. Adil düzen ve adalet yıkılır. Böylece yeryüzü günahlarla dolar. Ve bu durum 2012’ye kadar sürer.
Armageddon'da doğa güçleri de kullanılacak. (Tanrı kafirlere karşı afetlerle savaşacak. Ve meleklerden ordular gönderecek. Şehirler beldeler harap olacak. kasırgalar, tayfunlar, depremler, fırtınalar, volkanik hareketler yaşanacak. Zaten yeryüzünde iklim değişikliği küresel ısınma ile beraber Afetlerin tavan yapması bu gerçeği doğrulamaktadır.
Kurtulanlar olacak. (Çünkü içlerinde inananlar olacak. Veya zarar vermemiş olanlar olacak.)
Armageddon'un başlayacağı zamanın işaretleri Kitabı Mukaddes'te verilmiştir. Ancak bu işaretler çoğunlukla olaylar olarak verilmiştir. Belirli bir zaman yok zaten tarih bildirilemez.Kıyamet alametleri gibi alametler tamamen ve eksiksiz belirmiştir.
İsa'nın Atanmış Kral olarak hazır bulunuşu: İsa'nın Daniel kitabına göre Atanmış Kral olarak tahtına geçişi ile son günlerin belirtilerinin (alametlerin) görüldüğü bir dönemin oluşması. Belirtilerin tümü birden aynı dönemde meydana gelecek ve hepsi tek bir alameti oluşturacaktır. Benzer şekilde geçmişte de olmuş savaşlar, kıtlıklar, depremler, salgın hastalıklar, yozlaşmış bir insan toplumu, yeryüzünün kirletilmesi şeklindeki belirtiler, tümü birden aynı dönemi oluşturması çok güçtür. Döneme ait yedi yıllık zaman aralıkları dikkat çekmektedir. Canavarın döneminin bitişi, İsa Mehdi’nin mücadelesi ve esenlik krallığına geçiş olarak ayırır isek 7+7+7=21 çıkar. 2001-2008 george Bush ile Amerika’nın zirve dönemi yaşanır. 2008-2015 Mesih’in yeryüzünü düzeltme mücadelesi yaşanır. Bu arada canavarın krallığı küresel krizle gerileme dönemine girer. 14 yıl içinde çok olay yaşanır. 2015-2022 Mazlumlara baskı artar ve öldürülürler. Bu arada canavarın krallığı çöküş dönemi yaşar. Yeryüzü afetlerle çalkalanır. Sayısız afetler şiddetli olaylar ve toplu ölümler gözlenir. 2023 kurtuluş yılıdır. 21 yılda isa’nın yeryüzündeki dönemi tamamlanır. Ancak bu tarihler İsa’nın (Erdoğan’ın) tüm hayatı değil yöneticilik dönemidir.
Atanmış Kral'ın Krallığı hakkında duyuru yapılması:
Dönemin bazı bilginleri onun beklenen Mesih olduğunu ilan eder. İslam kaynakları buna münadi, İncil kaynakları Yahya olarak niteler. Atanmış Kral'ın dünya yönetimini ve yeryüzü üzerinde yapacağı değişiklikleri başlatır. ‘
-Tayyip Erdoğan bu özelliklere tamamen uymaktadır. Tayyip Erdoğan’ın yönetime gelişi bile sancılı olmuş ama halkın gücünden çekinen bozguncular onu yönetime gelişini engelleyememiştir. Engellenmesine rağmen Tanrı tarafından Atanmış bir başbakan olarak yönetime gelmiştir. Gerçekten de dünya yönetimini değiştirmeye başlamış, BM ve NATO’yu eleştirmiş yapısından şikayetlenmiştir. İsrail’e dur diyen, Amerikaya yol gösteren Rusya’nın zorbalığına Suriye de engel olmak isteyen ülke olmuştur. Dünyada pek çok küresel kurumun durumunu eleştiren ve olumlu yön vermeye çalışan bir Erdoğan görüyoruz.’
Ulusların "barış ve güvenlik" ilanı yapmaları: Ulusların dünya sorunlarını halletme yönünde önemli ilerlemeler sağladıklarını iddia etmeleri. Bu iddialar yalnızca sözde kalacak ve gerçek bir "esenlik ve güvenlik" sözkonusu olmayacak. ‘-Gerçekten 2001 öncesi dünyada barış adını kullanarak savaş arayan ve yapan ülkeler vardı. 1990 öncesi ve 11 Eylül sonrasında da ortadoğuya savaş açılmıştı. Barış ve güvenlik ilanı yapanlar gerçekte savaş açan taraf olmuştu. Yeryüzünde esenlik ve güvenlik yoktu.
Tayyip Erdoğan Esenlik ve güvenliğin yeryüzüne yerleşmesi için çalışmaktadır. Kendi ülkesindeki ırkçı bozguncular da dahil yeryüzünde her türlü ayrımcılarla mücadele etmiştir.(Filstin için İsrail ve Amerikayla, Afrika kıtası ve Somali için Avrupayla, Libya çad Tunus Cezayir için Fransayla, Suriyede Rusya ile, gibi)
Armageddon'da ilk saldırıyı uluslar başlatacak:
Aynen öyle oldu uluslardaki halklar eski düzene karşı ayaklandı. Libya, Suriye, Mısır, gibi ülkelerle başlayan Arap baharı buna örnek oldu.
Armageddon'un başlaması: Tanrı'nın kendi mazlum halklarını korumak için derhal harekete geçerek bütün bu ulusların yönetimleriyle ve arkasındaki güçlerle savaşarak yok etmeye başlayacak. Tanrı bunları yaparken Atanmış Kral İsa'yı (Mikail) ve melek ordularını kullanacak. Armageddon savaşı bütün Yeryüzü'nü kapsayacak ve şiddetli olacak; ancak Armagedon'un şiddeti Yeryüzü'nü bir daha yaşanmaz hale getirecek derecede olmayacak. Armageddon'da Şeytan ve cinleri yakalanıp 1000 yıl için "uçurum"a atılacaklar. Yani Tanrının egemenliği en az bin yıl sürecek.
Atanmış Kral'ın 1000 yıllık yönetiminin başlaması: Armageddon'da yalnızca Atanmış Kral'ın tarafındaki insanlar sağ kalacaklar, diğerleri ise yok edilmiş olacaklar. Eski dünya düzeni ve destekleyicilerinin olmadığı yeni dönem, İsa'nın Yeryüzü'nü iyiler için cennet haline getireceği göksel bir yönetim dönemi olacak. Atanmış Kral'ın yanında
İsrail soyundan gelenlerin hepsi İsrail halkını oluşturmaz. Beş kardeşin beşi bir olmadığı gibi hepsi farklı anlayışa sahiptir. Peygamber dönemlerinde bile aile içinden inanmayanlar çıkmıştır. İbrahim'in soyundan olsalar bile, İbrahimin soyu tanrının halkını oluşturmaz. Ama, “Senin soyun İshak'la sürecek” derken İnsanoğlunu koruyacak ve doğru yola iletecek soyun devam edeceğini ve onlara uyan milletlerin Tanrının halkı olduğunu göstermektedir. Esenlik vaat edilen Tanrının İsrail halkı aslında İbrahimin yoluna uyan milletlerdir.
Nuh’un soyundan Gog ve Magog isyanlarında devam etmiş ve uluslardan kendilerine uyan ları saptırmıştır. İşte bu halklar da Şeytanın halkı olmuştur.

1700lü yıllarda İngiltere, Fransa ve Rusya etkisiyle yeryüzündeki düzen ve anlayış değişmişti. Fransız ihtilali, coğrafi keşifler, sanayi inkılabı insanların inançsız bir döneme ve dinsiz yönetimlere geçişini sağladı. Allah yeryüzünde baskı gören mazlumların gözlerinden bütün yaşları silecek. Artık savaşlarla dolu dünya olmayacak, ölüm olmayacak. Artık ne yas, ne ağlayış, ne de ıstırap olacak.
^ Vahiy 17
1 Yedi tası alan yedi melekten biri gelip benimle konuştu: “Gel!” dedi. “Sana engin suların kenarında oturan büyük fahişenin çarptırılacağı cezayı göstereyim. 2 Dünya kralları onunla fuhuş yaptılar. Yeryüzünde yaşayanlar onun fuhşunun şarabıyla sarhoş oldular.”
3 Bundan sonra melek beni Ruh'un yönetiminde çöle götürdü. Orada yedi başlı, on boynuzlu, üzeri küfür niteliğinde adlarla kaplı kırmızı bir canavarın üstüne oturmuş bir kadın gördüm. 4 Kadın, mor ve kırmızı giysilere bürünmüş, altınlar, değerli taşlar, incilerle süslenmişti. Elinde iğrenç şeylerle, fuhşunun çirkeflikleriyle dolu altın bir kâse vardı. 5 Alnına şu gizemli ad yazılmıştı:
BÜYÜK BABİL, DÜNYA FAHİŞELERİNİN VE İĞRENÇLİKLERİNİN ANASI
6 Kadının, kutsalların ve İsa'ya tanıklık etmiş olanların kanıyla sarhoş olduğunu gördüm. Onu görünce büyük bir şaşkınlığa düştüm. 7 Melek bana, “Neden şaştın?” diye sordu. “Kadının ve onu taşıyan yedi başlı, on boynuzlu canavarın sırrını ben sana açıklayayım. 8 Gördüğün canavar bir zamanlar vardı, ama şimdi yok. Biraz sonra dipsiz derinliklerden çıkacak ve yıkıma gidecek. Yeryüzünde yaşayan ve dünya kurulalı beri adları yaşam kitabına yazılmamış olanlar canavarı görünce şaşacaklar. Çünkü o bir zamanlar vardı, şimdi yok, ama yine gelecek.
9 “Bunu anlamak için bilgelik gerek. Yedi baş, kadının üzerinde oturduğu yedi tepedir; aynı zamanda yedi kraldır. 10 Bunların beşi düştü, biri duruyor, ötekiyse henüz gelmedi. Gelince kısa süre kalması gerek. 11 Yaşamış, ama şimdi yok olan canavarın kendisi sekizinci kraldır. O da yedilerden biridir ve yıkıma gitmektedir. 12 Gördüğün on boynuz henüz egemenlik sürmemiş on kraldır; canavarla birlikte bir saat egemenlik sürmek üzere yetki alacaklar. 13 Düşünce birliği içinde olan bu krallar güçlerini ve yetkilerini canavara verecekler. 14 Kuzu'ya karşı savaşacaklar, ama Kuzu onları yenecek. Çünkü Kuzu, rablerin Rabbi, kralların Kralı'dır. O'nunla birlikte olanlar, çağrılmış, seçilmiş ve O'na sadık kalmış olanlardır.”
15 Bundan sonra melek bana, “Şu gördüğün sular –fahişenin kenarında oturduğu sular– halklar, toplumlar, uluslar ve dillerdir” dedi. 16 “Gördüğün canavarla on boynuz fahişeden nefret edecek, onu perişan edip çıplak bırakacaklar. Etini yiyip kendisini ateşte yakacaklar. 17 Çünkü Tanrı, amacını gerçekleştirme isteğini onların yüreğine koymuştur. Öyle ki, Tanrı'nın sözleri yerine gelinceye dek krallıklarını canavara devretmekte sözbirliği edecekler. 18 Gördüğün kadın dünya kralları üzerinde egemenlik süren büyük kenttir.”
17-18 Bundan sonra güneşte duran bir melek gördüm. Göğün ortasında uçan bütün kuşları yüksek sesle çağırdı: “Kralların, komutanların, güçlü adamların, atlarla binicilerinin, özgür köle, küçük büyük, hepsinin etini yemek için toplanın, Tanrı'nın büyük şölenine gelin!”
19 Sonra canavarı, dünya krallarını ve onların ordularını, ata binmiş Olan'la O'nun ordusuna karşı savaşmak üzere toplanmış gördüm. 20 Canavarla onun önünde doğaüstü belirtiler gerçekleştiren sahte peygamber yakalandı. Sahte peygamber, canavarın işaretini alıp heykeline tapanları bu belirtilerle saptırmıştı. Her ikisi de kükürtle yanan ateş gölüne diri diri atıldı. 21 Geriye kalanlar, ata binmiş Olan'ın ağzından uzanan kılıçla öldürüldü. Bütün kuşlar bunların etiyle doydu.
^ 37. Mezmur
1 Kötülük edenlere kızıp üzülme,
Suç işleyenlere özenme!
2 Çünkü onlar ot gibi hemen solacak,
Yeşil bitki gibi kuruyup gidecek.
3 Sen RAB'be güven, iyilik yap,
Yeryüzünde otur, sadakatle çalış.
4 RAB'den zevk al,
O senin yüreğinin dileklerini yerine getirecektir.
5 Her şeyi RAB'be bırak,
O'na güven, O gerekeni yapar.
6 O senin doğruluğunu ışık gibi,
Hakkını öğle güneşi gibi
Aydınlığa çıkarır.
7 RAB'bin önünde sakin dur, sabırla bekle;
Kızıp üzülme işi yolunda olanlara,
Kötü amaçlarına kavuşanlara.
8 Kızmaktan kaçın, bırak öfkeyi,
Üzülme, yalnız kötülüğe sürükler bu seni.
9 Çünkü kötülerin kökü kazınacak,
Ama RAB'be umut bağlayanlar yeryüzünü miras alacak.
10 Yakında kötünün sonu gelecek,
Yerini arasan da bulunmayacak.
11 Ama alçakgönüllüler yeryüzünü miras alacak,
Derin bir huzurun zevkini tadacak.
12 Kötü insan doğru insana düzen kurar,
Diş gıcırdatır.
13 Ama Rab kötüye güler,
Çünkü bilir onun sonunun geldiğini.
^ Vahiy 18
Ve yeryüzünü mahvedenleri mahvetmek zamanı da geldi."
Vahiy 21:4-5
Onların gözlerinden bütün yaşları silecek. Artık ölüm olmayacak. Artık ne yas, ne ağlayış, ne de ıstırap olacak. Çünkü önceki düzen ortadan kalktı.” Tahtta oturan, “İşte her şeyi yeniliyorum” dedi. Sonra, “Yaz!” diye ekledi, “Çünkü bu sözler güvenilir ve gerçektir.”
Yeşaya 65:17
"Çünkü bakın, yeni bir yeryüzü(toplum), Yeni bir gök(yönetim) yaratmak üzereyim; Geçmiştekiler anılmayacak, akla bile gelmeyecek.
^ Yeşaya 24
1 İşte RAB yeryüzünü harap edip viraneye çevirecek,
Yeryüzünü altüst edecek,
Üzerinde yaşayanları darmadağın edecek.
2 Ayrım yapılmayacak;
Ne halkla kâhin arasında,
Ne köleyle efendi arasında,
Ne hizmetçiyle hanım arasında,
Ne alıcıyla satıcı arasında,
Ne ödünç alanla ödünç veren arasında,
Ne faizciyle borç alan arasında.
3 Dünya tümüyle yağmalanıp viraneye çevrilecek.
RAB böyle söyledi.
...
13 Çünkü zeytinler dökülsün diye dövülen ağaç nasılsa,
Bağbozumundan artakalan üzümler nasılsa,
Dünyadaki bütün uluslar da öyle olacak.
14 Sağ kalanlar seslerini yükseltip
Sevinç çığlıkları atacak,
Batıda yaşayanlar RAB'bin büyüklüğü karşısında
Hayranlıkla bağıracak.
15 Onun için, doğuda yaşayanlar RAB'bi yüceltin,
Deniz kıyısındakiler,
İsrail'in Tanrısı RAB'bin adını yüceltin.
16 Dünyanın en uzak köşelerinden ezgiler işitiyoruz:
“Doğru Olan'a övgüler olsun!”
Ama ben, “Bittim, bittim! Vay halime!” dedim,
“Hainler hainliklerini sürdürüyor.
Evet, hainler sürekli hainlik ediyorlar.”
17 Ey dünyada yaşayanlar,
Önünüzde dehşet, çukur ve tuzak var.
18 Dehşet haberinden kaçan çukura düşecek,
Çukurdan çıkan tuzağa yakalanacak.
Göklerin kapakları açılacak,
Dünyanın temelleri sarsılacak.
19 Yeryüzü büsbütün çatlayıp yarılacak,
Sarsıldıkça sarsılacak.
20 Dünya sarhoş gibi yalpalayacak,
Bir kulübe gibi sallanacak,
İsyanlarının ağırlığı altında çökecek
Ve bir daha kalkamayacak.
21 O gün RAB yukarıda, gökteki güçleri
Ve aşağıda, yeryüzündeki kralları cezalandıracak.
22 Zindana tıkılan tutsaklar gibi
Cezaevine kapatılacak
Ve uzun süre sonra cezalandırılacaklar.
^ Yeşaya 34
1 Ey uluslar, işitmek için yaklaşın!
Ey halklar, kulak verin!
Dünya ve üzerindeki herkes,
Yeryüzü ve ondan türeyenlerin hepsi işitsin!
2 RAB bütün uluslara öfkelendi,
Onların ordularına karşı gazaba geldi.
Onları tümüyle mahvolmaya,
Boğazlanmaya teslim edecek.
3 Ölüleri dışarı atılacak,
Pis kokacak cesetleri;
Dağlar kanlarıyla sulanacak.
^ Yeşaya 15
Bakın, RAB ateşle geliyor,
Savaş arabaları kasırga gibi.
Şiddetli öfkesini,
Azarını alev alev dökmek üzere.
16 Çünkü O bütün insanlığı ateş ve kılıçla yargılayacak,
Pek çok kişiyi öldürecek.
^ Hezekiel 38
1 RAB bana şöyle seslendi: 2 “İnsanoğlu, yüzünü Magog ülkesinden Roş'un, Meşek'in, Tuval'ın önderi[a] Gog'a çevir, ona karşı peygamberlik et. 3 De ki, ‘Egemen RAB şöyle diyor: Ey Roş'un, Meşek'in, Tuval'ın önderi Gog, sana karşıyım. 4 Seni geldiğin yoldan geri çevirecek, çenelerine çengel takacağım. Seni ve bütün ordunu, atları, tam donanmış atlıları, küçük büyük kalkanlı, hepsi kılıç kullanan büyük kalabalığı dışarıya sürükleyeceğim. 5 Onlarla birlikte hepsi kalkanlı, miğferli Persliler'i, Kûşlular'ı, Pûtlular'ı, 6 Gomer'in bütün ordusunu, uzak kuzeydeki Beyttogarma'nın bütün ordusunu ve yanındaki birçok ulusu da sürükleyeceğim.
7 “ ‘Hazır ol! Çevrende toplanmış büyük kalabalıkla birlikte hazırlan. Onları sen gözeteceksin. 8 Uzun zaman sonra savaşa çağrılacaksın. Gelecek yıllarda, halkı birçok ulustan uzun zamandır ıssız kalmış İsrail dağlarında toplanmış, savaştan rahata kavuşmuş bir ülkeye saldıracaksın. Uluslar arasından çıkarılmış olan bu halk, şimdi güvenlik içinde yaşıyor. 9 Sen, bütün askerlerin ve seninle olan birçok ulus çıkıp kasırga gibi geleceksiniz; ülkeyi kaplayan bulut gibi olacaksınız.
10 “ ‘Egemen RAB şöyle diyor: O gün aklına bazı düşünceler gelecek, kötü düzenler tasarlayacaksın. 11 Diyeceksin ki: Sursuz köyleri olan bir ülkeye saldıracak, esenlik ve güvenlik içinde yaşayan insanların üzerine yürüyeceğim. Bu köylerin tümü sursuz; kapıları da kapı sürgüleri de yok. 12 Viran olmuş kentlerde yaşayan halkı soyup malını yağma edeceğim. Sürüsü, malı olan, dünyanın ortasında yaşayan bu ulusların arasından toplanmış halka karşı elimi uzatacağım. 13 Saba, Dedan, Tarşiş tüccarları ve köyleri sana, Yağmalamak için mi geldin? Çapul malı toplamak, altın, gümüş taşımak, hayvan, mal götürmek, bol ganimet elde etmek için mi bu kalabalığı topladın? diyecek.’
14 “Bu yüzden, ey insanoğlu, peygamberlik et ve Gog'a de ki, ‘Egemen RAB şöyle diyor: O gün halkım İsrail güvenlik içinde yaşarken bunu farketmeyecek misin? 15 Sen ve seninle birlikte birçok ulustan oluşan tümü ata binmiş büyük bir kalabalık, güçlü bir ordu uzak kuzeyden geleceksiniz. 16 Ülkeyi kaplayan bir bulut gibi halkım İsrail'in üzerine yürüyeceksiniz. Son günlerde, ey Gog, seni ülkeme saldırtacağım. Öyle ki, ulusların gözü önünde kutsallığımı senin aracılığınla gösterdiğim zaman beni tanıyabilsinler.
17 “ ‘Egemen RAB şöyle diyor: Eski günlerde kullarım İsrail peygamberleri aracılığıyla hakkında konuştuğum kişi değil misin sen? O dönemde seni onlara saldırtacağıma ilişkin yıllarca peygamberlik ettiler.
18 “ ‘Gog İsrail ülkesine saldırdığı gün öfkem alevlenecek. Egemen RAB böyle diyor. 19 Kıskançlığımla ve öfkemin şiddetiyle diyorum ki, o gün İsrail ülkesinde büyük bir yer sarsıntısı olacak. 20 Denizdeki balıklar, gökteki kuşlar, kırdaki hayvanlar, yerde sürünen bütün yaratıklar ve dünyadaki bütün insanlar önümde titreyecekler. Dağlar yerle bir edilecek, kayalıklar ufalanacak, her duvar çökecek. 21 Bütün dağlarımda Gog'a karşı kılıcı çağıracağım. Egemen RAB böyle diyor. Herkes birbirine kılıç çekecek. 22 Onu salgın hastalıkla, kanla cezalandıracağım; onun, ordusunun, ondan yana olan birçok ulusun üzerine sağanak yağmur, dolu, ateşli kükürt yağdıracağım. 23 Böylece büyüklüğümü, kutsallığımı gösterecek, birçok ulusun gözünde kendimi tanıtacağım. O zaman benim RAB olduğumu anlayacaklar.’ ”
^ Hezekiel 39
1 “İnsanoğlu, Gog'a karşı peygamberlik et ve ona de ki, ‘Egemen RAB şöyle diyor: Ey Roş'un, Meşek'in, Tuval'ın önderi[a] Gog, sana karşıyım. 2 Seni geri çevirip sürükleyeceğim. Seni uzak kuzeyden çıkarıp İsrail'in dağlarına getireceğim. 3 Sol elindeki yayını vuracak, sağ elindeki oklarını düşüreceğim. 4 Sen de askerlerinle senden yana olan uluslar da İsrail dağlarına serileceksiniz. Sizi yem olarak her çeşit yırtıcı kuşa, yabanıl hayvana vereceğim. 5 Açık kırlarda düşüp öleceksiniz. Çünkü bunu ben söyledim. Egemen RAB böyle diyor. 6 Magog'un ve kıyıda güvenlik içinde yaşayanların üzerine ateş yağdıracağım. O zaman benim RAB olduğumu anlayacaklar.
7 “ ‘Halkım İsrail arasında kutsal adımı tanıtacağım. Bundan böyle kutsal adımın aşağılanmasına izin vermeyeceğim. Uluslar benim İsrail'de kutsal olan RAB olduğumu anlayacaklar. 8 O gün yaklaştı! Söylediklerim olacak. Egemen RAB böyle diyor. Budur sözünü ettiğim gün!
^ 2. Yeşaya 29:6
Her Şeye Egemen RAB gök gürlemesiyle, Depremle, büyük gümbürtü, kasırga ve fırtınayla, Her şeyi yiyip bitiren ateş aleviyle seni cezalandıracak.
^ Malaki 4
1 Her Şeye Egemen RAB diyor ki, “İşte o gün geliyor, fırın gibi yanıyor. Kendini beğenmişlerle kötülük yapanlar samandan farksız olacak; o gün hepsini yakacak. Onlarda ne kök, ne dal bırakılacak. 2 Ama siz, adıma saygı gösterenler için ışınlarıyla şifa getiren doğruluk güneşi doğacak. Ve çıkıp ahırdan salınmış buzağılar gibi sıçrayacaksınız. 3 Kötüleri ezeceksiniz. Çünkü bunları yaptığım gün, ayağınızın altında kül olacaklar.” Böyle diyor Her Şeye Egemen RAB.
^ Yeşaya 24
13 Çünkü zeytinler dökülsün diye dövülen ağaç nasılsa,
Bağbozumundan artakalan üzümler nasılsa,
Dünyadaki bütün uluslar da öyle olacak.
14 Sağ kalanlar seslerini yükseltip
Sevinç çığlıkları atacak,
Batıda yaşayanlar RAB'bin büyüklüğü karşısında
Hayranlıkla bağıracak.
15 Onun için, doğuda yaşayanlar RAB'bi yüceltin,
Deniz kıyısındakiler,
İsrail'in Tanrısı RAB'bin adını yüceltin.
16 Dünyanın en uzak köşelerinden ezgiler işitiyoruz:
“Doğru Olan'a övgüler olsun!”
^ Daniel 12
1 “O zaman senin halkını koruyan büyük önder(Atanmış Kral olarak önder) Mikail görünecek. (Küresel ısınma ve afetler tavan yapacak.)Ulusun oluşumundan beri hiç görülmemiş bir sıkıntı dönemi olacak. Bu dönemde halkın –adı kitapta yazılı olanlar– kurtulacak.
^ Matta 24
3 İsa, Zeytin Dağı'nda otururken öğrencileri yalnız olarak yanına geldiler. “Söyle bize” dediler, “Bu dediklerin ne zaman olacak, senin gelişini ve çağın bitimini gösteren belirti ne olacak?”
4 İsa onlara şu karşılığı verdi: “Sakın kimse sizi saptırmasın! 5 Birçokları, ‘Mesih benim’ diyerek benim adımla gelip birçok kişiyi aldatacaklar. (Aynı George Bush’a işte Mesih dedikleri gibi ve ardından 11 eylül olayı ve ortadoğuya savaş açtılar.Daha önce Amerikada bazı başkanlar için de aynı şeyleri söylediler.) 6 Savaş gürültüleri, savaş haberleri duyacaksınız. Sakın korkmayın! Bunların olması gerek, ama bu daha son demek değildir. 7 Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak; yer yer kıtlıklar, depremler olacak. 8 Bütün bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır.
^ Markos 13
3-4 İsa, Zeytin Dağı'nda, tapınağın karşısında otururken Petrus, Yakup, Yuhanna ve Andreas özel olarak kendisine şunu sordular: “Söyle bize, bu dediklerin ne zaman olacak, bütün bunların gerçekleşmek üzere olduğunu gösteren belirti ne olacak?”
5 İsa onlara anlatmaya başladı: “Sakın kimse sizi saptırmasın” dedi. 6 “Birçokları, ‘Ben O'yum’ diyerek benim adımla gelip birçok kişiyi saptıracaklar. 7 Savaş gürültüleri, savaş haberleri duyunca korkmayın. Bunların olması gerek, ama bu daha son demek değildir. 8 Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak; yer yer depremler, kıtlıklar olacak. Bunlar, doğum sancılarının başlangıcıdır.
^ Luka 21
7 Onlar da, “Peki, öğretmenimiz, bu dediklerin ne zaman olacak? Bunların gerçekleşmek üzere olduğunu gösteren belirti ne olacak?” diye sordular.
8 İsa, “Sakın sizi saptırmasınlar” dedi. “Birçokları, ‘Ben O'yum’ ve ‘Zaman yaklaştı’ diyerek benim adımla gelecekler. Onların ardından gitmeyin. 9 Savaş ve isyan haberleri duyunca telaşlanmayın. Önce bunların olması gerek, ama son hemen gelmeyecek.”
10 Sonra onlara şöyle dedi: “Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak. 11 Şiddetli depremler, yer yer kıtlıklar ve salgın hastalıklar, korkunç olaylar ve gökte olağanüstü belirtiler olacak. (Arap baharıyla başlayan süreç giderek şiddetlenecektir.)
^ 2. Timoteos 3
1 Şunu bil ki, son günlerde çetin anlar olacaktır. 2-3 İnsanlar kendilerini seven, para düşkünü, övüngen, kibirli, küfürbaz, anne baba sözü dinlemez, nankör, kutsallıktan ve sevgiden yoksun, uzlaşmaz, iftiracı, özünü denetleyemeyen, azgın, iyilik düşmanı olacaklar. 4-5 Hain, dikbaşlı, kendini beğenmiş, Tanrı'dan çok eğlenceyi seven, Tanrı yolundaymış gibi görünüp bu yolun gücünü inkâr edenler olacaklar. Böylelerinden uzak dur.
13 Ama kötüler ve sahtekârlar, aldatarak ve aldanarak gittikçe daha beter olacaklar
^ Matta 24
34 Size doğrusunu söyleyeyim, bütün bunlar olmadan bu kuşak[soy] ortadan kalkmayacak (tüm bunlar 21 yıl gibi kısa sürede olacak. Ve pek çok insan döneme şahit olacak. Yani tüm bu olaylar 2-3 nesilde gerçekleşmeyecek. Bu nedenle kutsal kitaplar bu döneme saat demişlerdir.)
^ Luka 21
29 İsa onlara şu benzetmeyi anlattı: “İncir ağacına ya da herhangi bir ağaca bakın. 30 Bunların yapraklandığını gördüğünüz zaman yaz mevsiminin yakın olduğunu kendiliğinizden anlarsınız. 31 Aynı şekilde, bu olayların gerçekleştiğini gördüğünüzde bilin ki, Tanrı'nın Egemenliği yakındır. 32 Size doğrusunu söyleyeyim, bütün bunlar olmadan, bu kuşak[soy] ortadan kalkmayacak. 33 Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.
^ Matta 25
31 “İnsanoğlu kendi görkemi içinde bütün melekleriyle birlikte gelince, görkemli tahtına oturacak. 32 Ulusların hepsi O'nun önünde toplanacak, O da koyunları keçilerden ayıran bir çoban gibi, insanları birbirinden ayıracak. 33 Koyunları sağına, keçileri soluna alacak.
34 “O zaman Kral, sağındaki kişilere, ‘Sizler, Babam'ın kutsadıkları, gelin!’ diyecek. ‘Dünya kurulduğundan beri sizin için hazırlanmış olan egemenliği miras alın! 35 Çünkü acıkmıştım, bana yiyecek verdiniz; susamıştım, bana içecek verdiniz; yabancıydım, beni içeri aldınız. 36 Çıplaktım, beni giydirdiniz; hastaydım, benimle ilgilendiniz; zindandaydım, yanıma geldiniz.’
37 “O vakit doğru kişiler O'na şu karşılığı verecek: ‘Ya Rab, seni ne zaman aç görüp doyurduk, susuz görüp su verdik? 38 Ne zaman seni yabancı görüp içeri aldık, ya da çıplak görüp giydirdik? 39 Seni ne zaman hasta ya da zindanda görüp yanına geldik?’
40 “Kral da onları şöyle yanıtlayacak: ‘Size doğrusunu söyleyeyim, bu en basit kardeşlerimden biri için yaptığınızı, benim için yapmış oldunuz.’
41 “Sonra solundakilere şöyle diyecek: ‘Ey lanetliler, çekilin önümden! İblis'le melekleri için hazırlanmış sönmez ateşe gidin! 42-43 Çünkü acıkmıştım, bana yiyecek vermediniz; susamıştım, bana içecek vermediniz; yabancıydım, beni içeri almadınız; çıplaktım, beni giydirmediniz; hastaydım, zindandaydım, benimle ilgilenmediniz.’
44 “O vakit onlar da şöyle karşılık verecekler: ‘Ya Rab, seni ne zaman aç, susuz, yabancı, çıplak, hasta ya da zindanda gördük de yardım etmedik?’
45 “Kral da onlara şu yanıtı verecek: ‘Size doğrusunu söyleyeyim, mademki bu en basit kardeşlerimden biri için bunu yapmadınız, benim için de yapmamış oldunuz.’
46 “Bunlar sonsuz ölüme, doğrular ise sonsuz yaşama gidecekler.”
^ Matta 24
14 Göksel egemenliğin bu Müjdesi bütün uluslara tanıklık olmak üzere dünyanın her yerinde duyurulacak. İşte o zaman son gelecektir.

Kitab-ı Mukaddes’in Vahiy bölümünde geçen Armagedon sözcüğü Museviler’den daha çok Hıristiyanlar için önem taşır. Museviler İsa’yı Atanmış Kral (Mesih) olarak kabul etmezler ve başka bir Mesih beklerler. Bu nedenle Armageddon’la ilgili kavramlar Kitab-ı Mukaddes’in tümü için geçerli olsa da, Vahiy kitabındaki anlatımlar Museviler için geçerli olmaz.
Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
sonerr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Alt 07 Aralık 2013, 16:50   #2 (permalink)
Üye

sonerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 07 Aralık 2013
(Mesajlar): 4
(Konular): 3
Renkli Para : 10
Aldığı Beğeni: 0
Beğendikleri: 0
Ruh Halim: none
Standart

AFET VE DEĞİŞİM
· Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin ekolojik nedenleri vardır ve çoktur. Ama böyle bir olay neden gerçekleşir. İnsanların hayatlarını etkileyen ve hatta tüm canlıların yaşamını değiştiren bu olayların gerçek amacı ne olabilir. Tanrı neden değiştiriyor. Geçmiş karanlık kötü ve batıl mıydı. İnsanlar acı çekerken suçlar ve savaşlar yaşanırken kötü sistemi fark edemiyorlar mıydı. Bozuk düzen insanların çok acı çekmesine neden olmuştu. Tanrı her şeyi değiştirmeseydi insanlık karanlık çağda kendi kendini bitirecek ve insanlık türü hırsıyla yok olacaktı. Doğru bir yaşam felsefesi şeytani bozgunculuğu devirecekti. Değişim sadece insanları değil tüm canlıları ve yeryüzünü de etkilemekteydi. Hatta evreni ve diğer gökleri de.
· Küresel ısınma, iklim değişikliği nedir. Diğer değişle Tanrının yeryüzüne müdahalesi ya da Tanrının öfkesi de diyebiliriz. Allah geçmiş kavimler azabımızı hakketti, demiştir. Tanrı neden bu değişimleri gerçekleştirmektedir. Her şeyin nedeninden ziyade amacı daha önemlidir. Tanrı hangi amaçla bu değişimleri göstermektedir. Son yüzyılda yaşananlar, şu anda dünya siyaseti ve vesayetin hak ile savaşını değişimin nedenlerinden sayabiliriz. Bugün insanlık adına geleceğe atılan adımları şeytan durduramayacaktır. Afetlerin tavan yaptığı bu dönemde kutsal kitaplarda bahsedilen olayların ve tarihlerin yaşandığı bir gerçektir. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki anlamamak mümkün değil. Tanrı yine tarihe müdahale etti. Ve çok sevdiği insanlığı kurtardı. Yaşadığımız dönem ve yaşanan siyasi gelişmeler doğa olaylarının dahi ne kadar isabetli gerçekleştiğini göstermektedir.
· Osmanlının gerilemesiyle Tanrı, Nuh’un oğlu gog ve magog’u serbest bırakınca şeytan kendi dinini organize etti.
· Günümüz tarihinin bilinen senaryosu geçmişte iletilen kutsal bilgilerle aynen yaşanmaktadır.
· Yeryüzüne baktığınızda yeryüzündeki fiziksel değişimlerin insanların bilinciyle doğru orantılı olarak gerçekleştiğini her bilim doğrulamaktadır.
· Ortadoğu karışık, yeryüzünde kaos yaşanıyor. Dünya lideri Tayyip Erdoğan’a sayısız suikast girişimi yapıldı.. İsrail'in sonu geldi! Sahte siyonizm çöküyor. Gerçek Siyonizm geliyor. Devletlerdeki vesayet saltanatından vazgeçmiyor. Mazlum halklara karşı silahla şiddet kullanılıyor. Ayrımcılıkları sıcak ve güncel tutmaya çalışıyorlar. İblisin küresel vesayetini tanrı afet ordularıyla yerle bir ediyor. Küresel ekonomide dengeler değişiyor, tefecilerin kiliseleri bile haczettiği Avrupa'da tehlike çanları çalmaya başladı. Geçmişteki suçlu milletler cezasını bugün çekiyor. Tanrının yargısı ve azabı pek isabetli oluyor. Yeni dünya düzenini bu günler şekillendirecek.
· Yeryüzünde levha hareketleri, kıtasal hareketler görülecek. Belki de büyük depremlerle şehirler aşağı doğru eğilecek ve kıyı kentleri sular altında kalacak. Buzulların erimesi ve Aşırı yağışlar suları yükseltecek ve pek çok limanı deniz yutacak. Kıyı kentleri büyük tehlike altındadır.
· Fırtınalar, kasırgalar, ani çıkan hortumlar, yıldırım düşmeleri, depremler, volkan patlamaları olağan dışı doğa olayları artarak devam edecektir. Küresel bilinç değişikliği gerçekleşirken zıtlıkların oluşturduğu gerilim yerlerinde doğa olayları görülecektir. İnsanlar neler olduğunun ve tanrının neler yaptığının farkında olmayabilir ama yeryüzü ve içindekiler bu değişim içindedirler.
· Afetlerin yoğunlukta olduğu ve zarar gören bölgeleri irdelediğinizde bölgenin tarihte bozguncu bir lideri olduğunu ve sırf çıkarları için onu destekleyerek neslin bu güne geldiğini görürsünüz. Bu bozguncuları halen destekleyen nesiller bugün bu kentlerde kendi topraklarında ve evlerinde afetlerle karşılaşmaktadırlar. Çünkü onlar geçmişte haksız ve batıl yoldan kazanmışlardır. Ve halende bu beslenme tarzlarını sürdürmektedirler. İnsanlara ve insanlığa zulmedenler mutlaka bir gün bedelini ödeyeceklerdir. Bugüne kadar onların egemenliği sürdü. Şimdi tanrı kendi müdahalesiyle her şeyi değiştirmekte ve kentleri vurmaktadır. En basit örneği Türkiye’den verirsek Fırtına, sel ve depremlerden zarar gören İzmir ve Antalya’dır. Dünyanın her ülkesinde böyle beldeler, şehirler vardır. Eski düzenin ardından olan liderler ve halk kitleleri zarar görmeye devam edecektir.
· Dünya tarihi boyunca inananlar ve inanmayanlar mücadele etmişlerdir. Her iki taraf tanrı tarafında olduğunu ve tanrı yolunda olduğunu söylüyordu. Ama kalplerin gerçeğini Dünya için mi Ahiret için mi çalıştığı gerçeği göstermekteydi. Tanrı taraftarları yeryüzünde daima mazlum olmuşlar ve insanlığın korunması için çabalamışlardır. İblis’in taraftarları da dünyaya sahip olup egemenliklerin sürmesi için zulmetmişlerdir. Bu nedenle yeryüzünde din taraftarlarıyla din karşıtları daima mücadele etmişlerdir. Tanrıya inananlar evrensel değerlere gerçekten sahip çıkmaya çalışan halklardır ama dünyacı ve maddeci inançsızlar dünyaya sahip olurken kendileri adına evrensel değerleri kullananladır. Doğruluğu barışı ve adaleti öğütleyen her din semavi dindir. Yani evrensel değerleri öğütleyenler tanrının peygamberleridir. Hristiyanlığın peygamberi İsa, Budizmin peygamberi Buda, Zerdüştlüğün peygamberi,
· İnsanlık yeryüzünde tek bir merkezden evrensel değerlerle yani tanrının yasalarıyla yönetildiğinde esenlik bulacaktır. Tarih boyunca inançlı yöneticiler ve peygamberler imparatorluk devletine yönelmişlerdir, kavmiyetçi devlete gitmemişler. Derebeylik dönemlerini andıran şu andaki parçalı devletleri oluşturan ülkeler tamamen kardeşliğin yok olduğunun ve küresel düzenin bozukluğunun göstergesidir. İnsanlığa sahip çıkan bir küresel merkez adalet, barış ve yardımlaşma sağlayacağından kimsenin kimseyi tehdit olarak görmeyeceği sanki bir belediye yönetimiyle yönetilen ülkeler tek merkezden huzurla yönetilebilirlerdi. Türk tarihi bir dava tarihidir. Bir soyu, bir ırkı, bir kavmi başat kılma davası değil, bazı inançları yerleştirme davasıdır. Veya Allah’ın dinine sahip çıkma davasıdır. Birinci dünya savaşından sonra devletler milletini kuruyordu, Türkiye Cumhuriyeti de öyle kurulmuştur. Çoğu yerde ise büyük çoğunlukta toplumlar kendi devletlerini oluşturmuşlar. Gelecekte küresel toplumlar kendi devletini kuracaklardır.
· Avrupa’da egemenliği elinde tutanlar Türkofobik bir anlayışla ve düşmanca varlıklarını sürdürmüşlerdir. Anadolu’dan korkanlar ve Anadolu halkının düşmanı olanlar aslı olmayan karalama kampanyaları yürüttüler.İslama sahiplenen ve hizmetçiliğini yapan bir millet olduğu için bu düşmanlık vardı. Geçmişte ataları saltanatlarını kaybetmemek için Muhammedi ve dinini reddetmişlerdi. Hala torunları da aynı şeytani davayı yürütmektedirler.
· İyilikle kötülüğün savaşında bir merkez sürekli sahiplenilmek istenmiş. Kudüsü ve kutsal toprakları sahiplenme çabası. Ancak ne zaman kötüler bu bölgeye egemen olsa şiddet, savaş ve çatışma bölgede hakim olmuş. Ama ne zaman Tanrı yolundaki insani egemenler bu bölgede egemen olsa hepsi barış içinde yaşamıştır. İyiler yani inanalar herkese özgürlük sağlamayı ibadet bilirler.
· Osmanlı huzuru sağlayan bir kudretti. Gönüllü olarak Osmanlı yönetimine sıcak bakan ülkeler vardı. Yeryüzünde Osmanlı yönetimini baba şefkati gibi gören ülkelerin sayısı çoktu. Adaletliydi, anlayışlı ve hoşgörülüydü. Adaletli bir düzen kurmuştu. İyi insan tavırlarını sergileyen yapıcı ve sorun gidericiydi. Osmanlı dil, din, kavim farkı gözetmeksizin, uyuşma, uzlaşma siyaseti gütmüştür. Bu adalet nizamına, Osmanlı barışı yahut huzuru denilmiş. Osmanlı yeryüzünde arabulucuydu, uzlaştırıcıydı. Şeytanın oluşturduğu kötü vesveseleri ülkeler arasında bertaraf ediyordu. Kardeşliği ve barışı sürdüren bir yapısı ve hakemliği vardı. İnsanlığa şefkatiyle kucaklayıcı birleştirici bir edası vardı. Peygamberi bir rol çizer sadece islamın değil insanlığın halifeliğini yürütürdü. İnsanlığa zarar vermeyen kimseye karışmamış, kimseye dokunmamış. Tam tersi uyuşmazlıkları ve insanlığın sorunlarına eğilmiş çözüm için çabalamıştı. Ama küresel bozguncular ve ülkeleri Osmanlının bu peygamberi yapısına sinir oluyor ve onu etkisizleştirmeye çalışıyorlardı. Çogu zaman ayaklanmalar, kışkırtmalarla savaşlar çıkartıyorlardı. 1800-1900 lü yıllarda yeryüzünde ayrımcılığı ve kargaşayı iyice alevlendirmişlerdi. Osmanlı bozguncuların bu çabalarını ve karanlık havasını durduramamıştır. Yeryüzüne yayılan düşmanlık ve kötülüğü durdurmaya güç yetirememiştir.
· İslamı son 50 yılda demokrasi ve barış düşmanı gibi gösterdiler. Gerici ve yozlaşmış din gibi yayın ettiler. Kirli emellerine ulaşmak isteyen bozguncular, İslamı terörle bağdaştırdılar.
· 2008-2015 küresel krizle başlayan ve kutsal metinlerde bildirilen yedi yıllık dönemdir. Bu dönemde şeytanın egemenliği yıkılma aşaması yaşar. Yeryüzünde kötü düzen ve kötülerin egemenliği yıkılışa uğrar. 2015-2022 Tanrının egemenliği yeryüzüne yerleşmeye başlar ve iyilerin egemenliğinde iyi bir düzen yeryüzüne yerleşmeye başlar. 2023 Yeryüzünde esenlik çağına giriş başlar ve bin yıllık esenlik krallığı yeryüzünde kurulur. İnsanlar huzurla yaşamaya başlar. Bereket, adalet, güven, esenlik, kalkınma, barış ve huzur yeryüzüne yayılır.
· Müslümanlık sadece din değil, aynı zamanda bir medeniyettir. Bazılarının en büyük korkusu da zaten bugün topyekûn söndüremedikleri bu medeniyetin yeniden harlanması. Yeryüzünde başka hiçbir başka medeniyet seçeneği kalmadı.
· Ulus devlet olgusunu çıkış yolu sananlar ayrımcılık rüzgarına kapıldılar. Halbuki çare ulus devlet anlayışına geçme mecburiyeti doğurmuyordu. Sokağa çıktığımızda Türkiye’de türk adı altında binlerce çeşit tip bulunur. Bütün Türkler Türk değildir, Türk diye bir ırktan ziyade Türk milleti vardır. Türk kavmi de vardır ama hiçbir kavme üstünlüğü yoktur. Özü araştırmak ve ön plana çıkarmak yanlıştır ve hatadır. Özü Araştırırsanız hepiniz Adem’e ve Nuh’a çıkarsınız. Ve sonuçta hepsinin bir olduğunu görürsünüz. Ve bunun da sonucunda Allah dilediğini dilediği yere getirir gerçeğiyle buluşursunuz. Bunun da sonucunda ne bir ırk ne de bir mezhep bulabilirsiniz. O dilediğini yapardı. Osmanlı ve öncesinde vatana ve dine dayalı bir millet olgusu vardı. Bozguncular Osmanlının kalıntısına Türkiye adını koymuşlardı. Irka dayalı bir ulus devleti anlayışını Osmanlının kalıntısına da deklare ettiler. Aslında Türkiye adı yanlıştır. Türkiye’nin adı değişmeli ve ‘BARIŞ’ ülkesi adını almalıdır. Veya ‘Ademiye’ veya ’Birlik’ içlerinden en beğendiğim de ‘Tanrının krallığı’ neden olmasın. Osmanlıya Osmanlı demezlerdi. Devleti Ali derlerdi. Sonradan uydurdular kişiye bağlı devlet ismini. Tüm kıtalarda Adalet ülkesi olarak bilinirdi. Özgürlükler ülkesi, insanı kollayan merkez diye bilinirdi. İlkel ve silahlanmayan kavimlerin güvencesiydi. Dünyaya iyi bir gözle bakan kimseyi tehdit görmeyen iyi insanların güvencesiydi devleti Ali, ama bozguncular dünyaya egemen olunca hepsi yurtlarından, mallarından ve canlarından oldu. Bunların adı ne coğrafi keşiflerdi, nede sanayi inkılabı.
· Hak yol kıldan ince kılıçtan keskindir. Doğruluktan ve adaletten ayrıldığın anda düşersin. İnsanlığa sahip çıktıkça sağlam basarsın ve bereket sana akar. Bir hata insanı düşürür. Doğruyu söyledikçe kimse sana güç yetiremez. Doğruluğun karşısında durulmayacağı gibi ancak onaylayarak güç kazanırsın. Vesayetin, çıkarcıların isteği doğrultusunda bir karar almak kendi adına büyük yıkım getirir.
· Herhangi bir ayrıcalık yapmak mutlaka karşı bir cephe ve düşmanlık doğuracaktır. Ayrıcalıkların hepsinin temelinde menfaatlere dayalı çıkar kavgası sahiplenme ve üstünlük mücadelesi vardır. Temelinde inançsızlık ve dünya için yarış vardır. Bunlar insanlığa zarar veren yanlış ülkülerdir. Kavmi, aslı öne geçirmek yanlıştır. Kavmi aslınızı öne geçirdiğiniz zaman imparatorluk çöker. Halklara hitap edemez ve küresel birlik kuramazsınız. Mesela türklüğü ön plana çıkarırsanız o halka bir ayrıcalık oluşturursunuz. Halkları sınıflandırmak kimini üstün, kimini sıradan kiminide aşağılık yapmak geniş bir çoğrafyada büyük hatadır. Bugün İngiliz imparatorluğu kendisini İngiliz diye tanıtmaz, Britanya denir. Britanya nedir? Hava, civa, ne demek olduğunu kimse bilmiyor. Herhalde oranın binlerce yıl önceki bir ahalisinin adı. Rusya, imparatorlukken Sovyetler Birliği gibi yine nötr bir ad kullanmış. Belirli bir kavmin adıyla anılan bir devlet kurulduğunda öbür unsurları dışlıyorsunuz demektir. Bizim hatamızı şimdi Rusya yaptı, Sovyetler’i dağıttılar, Rusya Federasyonu’nu kurdular. Rusya Federasyonu dağılmaya mahkûmdur, orada da Rus olmayan bir çok millet var. İngiltere hiçbir zaman Britanya olmaktan vazgeçmedi, o geniş imparatorluk gitti ama Ada’da bile bunu sürdürüyor.
· Ortadoğuda değişime uğrayan yönetimlere halkın egemenliği yerleşmektedir. Ancak partileşme, seçimler ve anayasa konusunda tıkanıklık yaşatılıyor. Devrim sonrası devletleşme ve kurumsallaşma kolay olmuyor. Eski güçlüler adil olan yeni düzene taş koymaktadırlar. Devlet kurumlarının şekillenmesi, demokratikleşme, anayasa yapımı özgürlükler ve eşitlikler açısından önem taşıyor. Dönüşüm sağlıklı bir şekilde sürmüyor çünkü yaşanacak ve ortaya çıkacak çok gerçek vardır. Tanrı bilakis bu olaylarla bilinç değişimi yaşatıyor. Ve küresel bir algı ile iblisin yaptıklarını ortaya çıkartıyor. Yanlışlıkları ortadan kaldırırken doğru olanları gösteriyor. Ve insanlığın genel çoğunluğu gerçeklerin taraftarı oluyor.
· Yeryüzünde barışı istemeyenler sadece milletlerin zihnini bulandırıyorlar. Onlar yeryüzünde barışı istemezler. Halklar olarak barışı isteyeceğiz ve yeryüzüne barışı yayacağız. Böylece her bölgede ayrımcılıktan beslenenler kaybedecekler. İnsanlara tanrının dinine gelin diyeceğiz. Tanrının dini barış düşmanlıkları bırakın barış süreçleri başlatın diyeceğiz.
· İnananlarla inanmayanların arasında bir farkta inançsızlar düne ve bugüne bakarak değişimi olumsuz eleştiriyorlar, inananlar ise bugüne ve yarına bakarak değişimin taraftarı oluyor. İnançsızlar şahsi ve kısmi çıkarları inananlar ise insanlığın tümünün çıkarlarını gözetiyor.
· Yeryüzüne baktığınızda yeryüzündeki fiziksel değişimlerin insanların bilinciyle doğru orantılı olarak gerçekleştiğini görmekteyiz. 2012 yılında başlayan küresel uyanış arap baharı ile başlayan küresel baharı getirmektedir. Ancak değişim kolay olmamaktadır. Değişim gerçekleşirken yeryüzünün iklim değişiklikleri görülmektedir. Kürsel bilincin değişmesiyle küresel bilincin değişimi doğru orandadır.
· Dünya bir süre barış adalet ve esenlikle dolar. İnsanoğlunun yapısı gereği dünya tekrar geriye gitmeye başlar. Görünmeyen yeni bir vesayet oluşur. Kimse bunu fark edemez. Hatta vesayeti kuranlar da vesayeti kurduklarını bilemezler. Birtakım haksızlıklar olmaya başlar. İnsanlar bunu da fark edemezler. Geriye gidiş hızlanır. Birtakım insanlar mal toplamaya başlar. Malları sürekli artar bunu fark edenler kıyamet gününün geldiğini bilirler. Bu nedenle halkın kazanacağı ortak sermaye olmalıdır. Kişilerin, kurumların çok zengin olmasına izin vermeyiniz. Bu nedenle islamdaki Zekat doğrudur. Fazla kazancı mutlaka insanlığın zayıflarına dağıtmak zorundasınız. Yoksa zengin olan kazancı sürekli artan daha çok kazanmak isteyecektir. Bundan sonra hırs ve açgözlülük doğmaya başlar. Doğunca da insanlık tekrar karanlık çağa ve sömürgeciliğe geri döner. İnsanlar zarar görür ve kolayca öldürülmeye başlarlar. Yeni bir vesayet doğana kadar dünya esenlik çağı yaşayacaktır. Vesayet doğmaya başladı mı dünya için koşturan zenginler türeyecektir. O günlerden sonra hayır yoktur. Dünya artık sonlanmaya başlamıştır. Evrenin çöküşü gözlenmeye başlar. Yeryüzünde iklim değişiklikleri başlar. İnsanlar yaşanabilir yerlere göç etmeye başlarlar. Ekvatoral bölgelere göçler başlar. Bu arada insanlar toplu toplu ölmeye başlar. Yaşam şartları kritik seviyelere iner. Güneşin patlamalı bitmiş rengi solmuştur. Artık varlık alemi silinmektedir. Yaşanılmış her şey bir rüya gibi gelir.
· Şehirler bugünkünden üç kat daha geniş bir alana yayılacak. Dünya da farklı merkezler farklı şehirler büyüyecek. Yeni yerleşim yerleri oluşacak. Kalkınma hız kesmeyecek. Yeryüzünde insanların yaşam standardı artacak. Fakirler nerede olsa bulunacak. Yeryüzünün gelirleri paylaşılacak. Kardeşçe yaşamaya başlayacaklar. Gelişmemiş ülkeler ve ilkel toplumlar teknolojiyle karşılaşacaklar. Herkes inancını özgürce yaşayacak. İnsanlar tek tanrıya büyük tanrıya inanacaklar ve yasalarına bağlı kalacaklar. Ta ki ilk kardeş katli oluşana dek. Bu durum Adem’in iki oğlunun kavgasına benzer. İlk savaş sonrasında Tanrı kıyameti çok yaklaştırmıştır. İşte ilk savaşı gördükten sonra kıyamet kopmak üzeredir. Hiç fark edemedikleri anda birden kıyamet başlarına kopuverir.
· Değişimin sonucunu görebilirsiniz. İnsanlığın doğru bir çizgiye yani tanrı yoluna gelmesi zaman alacaktır. Esenliğe ulaşmak kolay olmayacak. Tüm insanlar yaşayarak değişimin içinde olacak. Birden hiçbir şey olmaz.Tanrı olaylarla gerçeğin görülmesini sağlayacak. Ve insanlık bilinci bir değişim geçirecek. İblis’in benimsenmiş felsefesi yıkılacak.
· Bosna Hersek’in Sanica Köyü’nde bulunan gölet bir günde ortadan kayboldu. Köy ahalisi sabah kalktığında göletin, balıkların, çevredeki ağaçların ve diğer bitkilerin yok olduğunu ve yerinde büyük bir çukur oluştuğunu gördü. Olayın nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.
· Endonezya’nın batısında bulunan Sinabung yanardağı 25 kasım Pazartesi günü 6 kez havaya kül fışkırttı. Panik olan köy sakinleri evlerini terk ederek hükümetin sağladığı geçici yerlere sığındı.
· Tayland'ta bu yıl şimdiye kadar 139 bin 681 kişiye 'Dang Humması' teşhisi konuldu. 119 kişi öldü. Belli ki hummalar artacaktır.
· Haiti’de depremler ve doğal afetler çok oluyor. Haiti’nin geçmişine baktığımızda Afrikadan şeytana inanan halkların göç etmesiyle oluşan topraklardır Haiti. Hristiyanlığın etkisiyle değişime uğrasalar da eski inançlarını kaybetmemişlerdi. Bir kısım halk şeytanın yoluna uymakta devam etti. Ve küresel bozguncuların kölesi oldular. Ve afetler oraya uğrar oldu.
· Filipinliler’in orta kesimini vuran Haiyan tayfununda 10 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Ülkeyi yerle bir eden felaketten 5 milyon kişi etkilendi. Tayfunun şiddeti ve neler yapabildiği akıllara durgunluk verdi. Ve yeryüzü bu tehlikeli tayfunlara açık hale geldi. Tanrı, deccaliyete hizmet ettiği için ilk isyancı Filip’in soyuna öfkelendi. Ve meleği Mikaile 7019 kişilik melekten küçük bir ordunla in ve Filipinleri yerle bir et.’ dedi. O gün çok dehşetliydi. Görülmemiş bir fırtına büyük bir yıkım vardı. Mikailin yardımcılarından birisi resmen üfürdü ve denizi çalkaladı ve denizi adaların üzerinden geçirdi. Tanrı onların kirli kazançla kurdukları şehirlerini dev dalgalar ile yıkıma uğrattı. İşte bunun benzerlerini pek çok kıyı kenti görecektir.
· Buzullar birden eriyecek, sular yükselecek, Tayfunlar ve fırtınalar inanılmaz şiddetli olacak, Dalgaların boyu yirmi metreye yaklaşacak. Taun, sıtma bulaşıcı hastalıklar insanları kırıp geçirecek. Tüm bunlar hakka yönelmeye direnenler nedeniyle gerçekleşecek.
· Haiyan tayfunuyla Filipinliler yerle bir oldu. Tayfun herşeyi yıkıp geçti. Tanrıya isyankar olan Filip’in soyu olan Filipinliler küresel yağmacı güçlerin köleliğini ve hizmetkarlığını yapmaktadırlar. Bakın hemen patronları olan ABD ve İngiltere iki uçak gemisiyle yardım edeceklerini ve destek vereceklerini söylediler.
· İtalya’da etna yanardağı yine lav püskürttü. Sicilya adasına gökten taş yağdı. Küller nem ve yağmurla birleşerek siyah küçük taş halinde düştü. Ada siyaha büründü. İnsanlar evlerini yollarını şehirlerini temizlerken tanrının verdiği mesajı anlayamıyorlar. Tanrı bir şehri neden kara bir renge bürütür. Sicilya adasına verilen bu mesaj çok önemlidir. Gelecekte sicilya’yı vahim bir gün beklemektedir.
· Güney kutbunda dev buzul dağları eriyor. Adacık kadar olan buzullar deniz seviyelerini yükseltecektir. 2015 Ve sonrası için dünya acılı günler görecektir. İnsanlar büyük sıkıntılar çekecektir.
· Vebalar, sıtma, öldürücü grip salgınları bir diğer değişle taun her yerde görülecek bazı bölgelerde ve kıtalarda öldürücü olacak. İnançsız insanlar topluca ölmeye başlayacaklar. İnsanlar bu durumları küresel ısınmaya bağlarken Tanrının bu olayları gerçekleştirdiğini söylememe körlüğüne düşecekler. Ortadoğu ve Afrikada değişimi baskı ile engellemeye çalışanlara karşı Tanrı öfke duymaktadır. Mazlum ve inanan halklarına sahip çıkan tanrı ordularıyla yeryüzünü savaş açmış ve kötülerin yandaşlarını temizlemektedir.
· Kutsal kitaplarda bahsedilen olaylar günümüzde tam da anlatıldığı gibi tek tek gerçekleşiyor. Gökten buz parçaları yani büyük dolular yağıyor. Her bölgeden bu haberleri duyuyoruz. Gökten taş yağacak denilmişti, Rusya’ya düşen göktaşı parçaları ve etna yanardağının tüfü nem ile birleşerek sicilyayı siyah bir taş yağmuruna tutmuştu. Bu tür olayların şiddetlileri gözlenecektir. Rivayetlerde söylendiği gibi şiddetli yağışlar ve tayfunlar gözleniyor.
· ABD’de hortum ve fırtınalar bitmek bilmiyor. Sürekli doğal afetler gözleniyor. Dev hortum Oklohamayı vurdu. 100 kişi öldü. Genişliği 3.5 km hızı 300 km idi.evleri arabaları yuttu ve büyük bir enkaz bıraktı.
· ISON Kuyruklu Yıldızı, 28 Kasım’da ilk defa Güneş’e en yakın geçiş yapacak kuyruklu yıldız olacak. Gökbilimciler, ’Güneş’e bu kadar yaklaşacak bir kuyruklu yıldız hayatta kalacak mı parçalanacak mı yoksa aynı şekilde yolculuğunu devam ettirecek mi’ sorularının yanıtını heyecanla bekliyor. Peki bu yıldız nedir. Müjdeci bir melek elinde meşale ile neyi haber vermektedir. 28 kasımdan sonra aydınlanmayı arttıracak olaylar gerçekleşebilir.
· Bolu ve tekirdağda 5 şiddetinde depremler oldu. Özgürlüğe, yeni anayasaya ve doğru yoldaki ak partiye karşıtlığıyla bilinen Antalya, İzmir ve bazı kıyı kentlerimiz sürekli sel baskınlarıyla karşı karşıyadır. Tanrı gezi olayları gibi sokakları karıştırmaya çaşılan ve şiddeti yol edinen Vesayetin sahipçilerini ve destekçilerini rahat bırakmayacaktır. Hatta bu gidişatın şiddetli bir sonu bile olacaktır. Bir dönemin baskıcı egemen halkları ,orta sınıf olan büyük çoğunluğa zulmediyordu. Tanrıya savaş açarak mazlum halkların özgürlüklerini kısıtlıyorlardı. Yeryüzünde hiçbir olay boş yere olmuyor. Doğal afetlerin bir nedeni ve bir amacı vardır. Önemli olan tanrının ne yapmaya çalıştığınıanlayabilmektir.
· Güneşte patlamalar artacak. Ve daha fazla ısı ortaya çıkacak. Dünya bu ısınmadan daha fazla etkilenecektir. Dünya mağmasında da hareketlilik görülmektedir. Çünkü güneş sistemi gezegenlerin çekirdeğini hareketlendiren bölgeden geçmektedir. Depremlerde ve kıta hareketlerinde değişimler görülecek. Doğal afetler artarken her yerde iklimsel ani değişimler görülecek.
· 2013 yılının önemli gök olaylarından 3 kasım günü gerçekleşecek olan güneş tutulması, halkalı tutulma olarak başlayacak ve tam tutulma olarak devam edecek. Tutulmanın başlangıcı ve büyük bölümü Atlantik Okyanusu üzerinde gerçekleşecek. Ay'ın gölgesi Afrika'nın batısında karaya basacak ve Afrika kıtasının doğusuna ulaştığında tutulma sona erecek. Peki bu tutulma cizgisi ne ifade ediyor sizce. Ayın gölgesinin geçtiği siyah çizgi Tanrı’nın işaret koyduğu anlamına gelmektedir. Daha önce Tam tutulma olan yerlerden geçen siyah gölge çizgisinde yönetimler değişmiştir. Allah bu bölgelere bir çizgi çekerken bu bölgelerde şeytani yönetime sahip eski yönetimlerinin devrinin bittiğini müjdelemektedir. Yeni bir düzen kurulmaya başlayacaktır. Bu şu demek çizgi gerçekleştikten sonra Arap baharının çok daha şiddetlisini Afrikada göreceğiz. Sömürgeci devletler Afrikada tamamen egemenliklerini kaybedecekler. Afrikada bu değişim sırasında değişime direnenler olacak ve iç savaşlar katliamlar gözlenecek. Çizginin tüm Afrika kıtasından geçmesi ve çizginin yönü çok önemlidir. Hibrit olarak gerçekleşen bu tutulmayı bazı kıtalar da gözlemleyebilecektir. Bu şu demek oluyor. Avrupaya ve Amerika kıtasına da sıçrayacak olan bu değişim Tüm dünyayı etkileyecektir. Bu arada Arap baharıyla başlayan Ortadoğu’da yeni düzen iyice oturmaya devam edecektir.
· İnsanın düşüncelerine göre nasıl fizyolojik yapılarında değişimler oluyorsa dünyanın algısı ve zihniyeti değişirken de fizyolojik yapısında değişimler görülecektir.
· Şiddetli siyasi gerginlikler yaşanacak. Sert söylemler olacak, savaş naraları duyulacak. İnsanlar gerçeğin ortaya çıkışını görecek. Sevgi temelli kardeşlik düşüncesi kazanmaya başlayacak. Ayrımcı düşmanlık düşüncesi yıkılmaya başlayacak.
· Siyasi gerginlikler sert söylemlerle hat safhaya çıkacak. Yeryüzünde şeytanın rejimi yıkılacak. Küresel bilinç değişirken küresel devrim gerçekleşecek. Doğruluk ve adalet temelinde kardeşliği seçen anlayış kazanacaktır. Kapitalizm, Siyonizm, sömürgecilik yıkılacak.
· Çalışan ve mücadele eden başaracak. Eski düzenden memnun olanlar hiçbir şey yapmadılar. İnsanlığın sorunlarıyla ilgilenmediler. İnsanoğluna hizmet etmediler. Saltanatlarının yıkılacağı endişesiyle değişime direniyorlar.
· Bilinçlerde değişim olurken ruhsal bir fark ediş başladı. Dünyada doğal afetler ve tufan, fiziksel bir değişim oluşturmaktadır. Kıyametsel bir gerçek gizliliklerin açığa çıkması, gerçeklerin fark edilmesiyle doğru olanın tercih edilmesi ayağa kalkmayı ve uyanmayı sağlamaktadır. Uyanış yani ruhsal aydınlanma gerçekleşmektedir. Dinsel metinlerin içindeki sembollerin anlamları da çözüldü ve dinsel metinlerde gizlenen gerçeklerle herkes yüz yüze geldi.
· İklim değişiklikleriyle bazı bereketli yerler çölleşecek ve kıtlık içinde kalacaktır. Bazı yerler öyle yağışlarla bereketlenecek ki bolluk ve bereket artacaktır. Yağışlar, sıcaklıklar ve yıllık ortalamalar hep değişecek. Bazı yerlerde çıplak dağlar ormanlık alana dönüşürken bazı ormanlar yok olacak.
· Mayalar kendi takvimlerinde ve kutsal kitapları olan Popol Vuh'da da ifade ettikleri gibi dünyanın dört kez bilinç değiştirdiğini ve bir beşinci değişimin de bu yüzyılda olacağını ifade etmektedir. Bunun periyodik olarak tekrar etmesinin en büyük nedeni güneşte meydana gelen manyetik değişimin, yeryüzündeki manyetik değişime etki etmesi. Manyetik alanın etkilenmesiyle dünyada fiziksel değişimler görülmektedir. Dünya hem dıştan hem de içten etkilenmektedir.
· Son çağ elbette büyük kargaşadan önce yaşanacaktır. Dünya değişim geçirirken rejimler devriliyor. İç savaşlar oluyor. Bölgesini kaybetmek istemeyen egemenler halklara savaş açıyor. Çatışmalar savaşlar ve kargaşa dönemi gözleniyor. Mehdi döneminde Armegeddon yaşanıyor. Gog ve magog’un felsefesi olan bozgunculuğu sahiplenmiş batı halkıyla mücadele edilmektedir.
· Yağmur, alışılmışın dışında güçlü ve boşanırcasına yağacak. Dolu, yağmur, fırtına görülecek. Fransa halkı serilecek yere, Tanrı yıllarca yaptıklarından dolayı onlara cezasını kesecek. Halkın toptan ölümünü engelleyemeyecekler. Haksız yere mücadele edecekler. Ve her geçen gün yok oluşlarını izlenecek.
· Su baskınları Verona'dan başlayacak. Kuzey kutbu'ndaki bitmez yağmurlar suları yükseltecek ve buzulları eritecek. Sonunda büyük tufanların farkına varılacak. Tanrının zalimlere öfkesi açıkça görülecek.
· Yer sarsılacak. Toprak inip kalkacak. Batı ve yeryüzünde her yer sarsılıyor. Birçok geceler boyunca dünya sarsılıyor.
· 2010 Güneş ve Ay tutulmaları ve gezegensel irtibatlar değişim sürecinin müjdecisiydi. Avrupa ülkelerinin ekonomik anlamda zorlu bir sürece ilerledi. Öte yandan ABD, Japonya, Çin, Şili, Arjantin ve Pasifik ülkelerinde etkili olan doğal afetlerle sarsıldı.
· Amerika Birleşik Devletleri’nde etkisini gösteren grip salgınından dolayı pek çok insan hastanelerde tedavi altına alınırken ilk 20 çocuktan sonra hayatını kaybedenler her geçen gün artıyor.
· Yeryüzünde 2012-2016 yılları arası temizlenme sürecidir. Ekonomik kriz açısından Türkiye ve dünya önümüzdeki yıllarda büyük değişimlere girecektir. 2016 sonrasında, Türkiye dünya ekonomisinde çok daha iyi bir noktada ve bölgesinde söz sahibi olacak.
· Ceviz büyüklüğünde dolular ve buz parçaları yağmaya başlayacak.
· Tanrı kulu Erdoğan ile bir taraftan dünyayı değiştirirken diğer taraftan afetlerle müdahale ediyor. Dünyada yaşanan siyasi gelişmelerle doğal afetler arasında doğrudan bir ilişki vardır. Çok bariz anlaşılan bu ilişki barış ve tanrı karşıtlarına ve onların taraftar halklarına karşı olmaktadır.
· Buzulların erime hızının sanılanın 2 katı daha yüksek olduğu Antartika’nın batı yakasında sıcaklıkların son yarım yüz yılda 2 nokta 4 derece ısındığı belirtiliyor. Küresel ısınma tartışmaları her gün yeni bir boyut kazanıyor.Bir yüzyılda yaşanacak 1 derecelik artışın bile büyük felaketlere sebep olabileceği düşünüldüğünde Antarktika'daki durum daha net ortaya çıkıyor.
· 2012 sonrasında Türkiye ve küresel inananlar dengeyi daha iyi sağlayacaklar. Türkiye dünyada daha çok destek bulacak.
· 2012-2015 yıllarını dünyada ve Türkiye’de bir temizlenme süreci olacak. 2012 Ocağında ilk işaret olarak İmralı barış süreci ve Kürt ve Türk düşmanlığı yaparak kan davası güdenlerin durumunu sonlandıracak ilk adımlar atıldı.
· Amerika'nın Kaliforniya eyaleti kumsalında ölü olarak bulunan 6 metre uzunluğundaki ve 100 kilonun üzerindeki balık, görenleri şaşkına çevirdi. Halkta deprem korkusu yarattı. Japonyadaki 9 şiddetindeki deprem öncesinde kıyıya vuran balık olarak bilinmektedir. Daha önce de afetler öncesinde kıyıya vurmuştu. Oarfish balığı yılan gibi ama yassı ve uzunluğu da 5 metre civarlarında. Garip olan balık 400 metre derinlikte okyanusa dikey yüzmektedir. Bu da okyanustaki değişimleri direk olarak hissetmesine neden olmaktadır. Oarfis balığının afet habercisi olmasında doğruluk payı vardır. Ama beklenen büyük deprem ne zaman olacaktır bu bilinmez. Kutsal metinlerde yazan büyük deprem Amerika kıtasında anakara depremi olarak ve yeryüzünün en büyük depremi olarak kayıtlara geçeceği tahmin ediliyor. Okyanusları etkileyecek ve kıyı kentlerini sular altında bırakacak bu depremden kutsal kitaplar bahsetmektedir. Vaktinin çok yaklaştığı ancak küresel siyasette büyük çatışmaların yaşandığı anlarda gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Muhtemelen İsrail tabanlı Amerika ve Türkiye gerginliği ve Ortadoğu ve Afrikada şiddetlenen çatışmaların hemen akabinde büyük deprem gerçekleşeceği tahmin edilmektedir. Tanrı tokatı olarak tarih kayıtlarına geçecek bu olayın 2016’ ya kadar kesinlikle gerçekleşmesi tahmin ediliyor.
· 2008-2015 küresel krizle başlayan ve kutsal metinlerde bildirilen yedi yıllık dönemdir. Bu dönemde şeytanın egemenliği yıkılma aşaması yaşar. Yeryüzünde kötü düzen ve kötülerin egemenliği yıkılışa uğrar. 2015-2022 Tanrının egemenliği yeryüzüne yerleşmeye başlar ve iyilerin egemenliğinde iyi bir düzen yeryüzüne yerleşmeye başlar. 2023 Yeryüzünde esenlik çağına giriş başlar ve bin yıllık esenlik krallığı yeryüzünde kurulur. İnsanlar huzurla yaşamaya başlar. Bereket, adalet, güven, esenlik, kalkınma, barış ve huzur yeryüzüne yayılır.
· Dünya ekonomisinde önemli değişim olacak, siyasi arenada çok şey değişecek. Kısıtlayıcı ve yıkıcı tutum içindeki bireyler, kuruluşlar, örgütler, hükümetler son bir kez silkelenecekler. Başka kültürler üzerinde kaynak kontrol yöntemleri uygulayan siyasi irade sona erecek. Herkesin eşit haklarının olduğu, gerçek bir "ortaklık toplumu" dönemine gireceğiz.
· Fikir ve ifade özgürlüğü öne çıkacak. Reformlar hızla artacak. Düzen kendi kendini harekete geçirecek. Her bölüm kendi üzerine düşen görevi yapacak. Toplumsal düzen ve insani yaşam normal standartlara dönecek.
· Savaş döngüsüne giriyoruz. Önümüzdeki dönemde savaş ve benzeri türden gerginlikler yaşanacak. Türkiye'nin dünya devletleriyle ve Ortadoğu'yla ilişkileri önce çok kötü sonra da çok iyi olacak.
· Savaş Döngüsü gibi gergin bir etki altına gireceğiz. Devletler düzeyinde büyük gerginliklerin ve kolektif korkuların ortaya çıkmasına sebep olacak. Ortadoğu'da yaşanacak gerginlikler en çok İsrail, Filistin, Mısır, Lübnan, İran ve Türkiye'yi etkileyecek. Türkiye, hem Ortadoğu hem de Avrupa açısından gitgide daha çok önem kazanmaya başlayacak. Ama muhtemelen büyük bir uluslararası huzursuzluğun da ortasında kalacak. Bu stresli dönemde ülkeler arasındaki gerginlikler artacak, savaş rüzgârları esecek.
· İsrail için en zorlayıcı zamanlar 2012-2014 yılları arasında. Türkiye-İsrail ilişkilerinde uluslararası platformda yankı bulacak önemli yeni bir sürece geçilecek. 2013 yılı çok önemlidir.
· 21’inci Yüzyıl’ın başlarında dünyada bir dizi alışılmadık olay olacağı, bu olaylar sürecinde de dünyanın olağanüstü bir değişikliğe uğrayacağı, bunların sonunda da ‘yeni bir dünyanın kurulacağı’ beklentisi, inancı tüm dinlerde hayli yaygındır. Ve bu söylenenlerin hepsi gerçektir. Kutsal metinlerden gelen bu bildirimler tartışmasız doğru çıkmaktadır.
· Yeryüzünde sıcaklığın 2 derece artmasıyla, 270 milyon insanın, 3 derece artmasıyla da 330 milyon insanın sıtma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Beklenen sıcaklık artışı dünya ekosisteminin yüzde 20'sinden daha fazlasının etkilenecek. Kuraklık, orman yangınları artacak. "Sıtmanın yanısıra ishal vakalarında yüzde 10'luk bir artış bekleniyor". Küresel ısınmayla beraber artan ortalama sıcaklıklar, kışların daha ılık geçmesine neden olacak. Sıcaklık nedeniyle binlerce kişi hayatını kaybedecek. Yeryüzünde 2.5 derece düzeyinde bir sıcaklık artışı, 50 milyona yakın insanın açlık riski yaşamasına neden olacaktır. 3.1 milyar insanın temiz su kaynaklarına ulaşma konusunda risk altında yer alacak. Beyin kanaması sonucu meydana gelen ölüm vakaların aşırı sıcak günlerden sonra meydana geldiğini söyledi. Artan sıcaklıklarla birlikte ağaçlar, za rarlı böcekler karşısında savunma mekanizmalarını kullanamayacak. Çoğalan zararlı böcek sayısı, orman sağlığını olumsuz etkileyecek. Örneğin, 1993-2000 yılları arasında Alaska'da 930.810 hektar orman alanı zararlı böcekler tarafından istila edilmiş, aynı süre içinde yılda 30 milyon ağaç bu nedenle kaybedilmişti.
· 2006’da başlayıp 2011 sonunda bitecek 7 yıllık dönem bilinçlerin ayağa kalktığı dönem oldu. 2012 yepyeni bir dünya olacak. Üzerinde de bambaşka insanlar. Bilinçleri çok açılmış insanlar.” (7). Tabii ki de ‘bilinç değişimi’ durduk yerde olmaz; nitekim bu günleri gördük ve geçirdik. fark edişten sonra hak için mücadele dönemi başlayacak. 2011-2018 arası hak batılı devirecek. 2020 sonrası hak yeryüzüne sürekli egemen olmak için ilk günlerine başlayacak..
· Dünyayı yöneten güçler bir hesaplaşma gününün yaklaşması gerektiğine karar vermiş durumdalar.
· Hayat tek bir noktaya doğru akmaya başladı. Ve o gidilen nokta tehlikeli de olsa Rabbin kralı hakkı söylemekten geri durmayacaktır. Çünkü o Tanrıdan korkmaktadır. Zalimin zülmuna dur diyebilendir. Gelecekte tehlikeli günler de görsek Allah yolundan geri durmayacaklar. Ve Allah’ın nurunu kimse söndüremeyecektir. Farkında olanlar tehlikeleri görüyorlar ama, “SON”a doğru giden sürece müdahale edebilecek güçte değiller…Kutsal metinlerde bazı işaretler var ve bunlar bu süreçte Türkiye’nin çok önemli rol oynayacağını söylüyor…
· karanlık örgüt İllüminati ortaya çıktı ve eylemlere hazırlanıyor” iddiası, “E Kaide yaptı-etti palavrası gibi” ama, esasta da, “Katolik Hıristiyanları/Papalığı” SUÇLU gösterip de, “Anglosakson-Judea ortaklığı”nı gizlemek gibi duruyor.
· “‘Tanrının Krallığı’ kurulacak, Yeni (Altın) Çağ başlayacak” düşü ile, ‘Nüzülcü ve ‘Mehdici’lerin; ‘Altın Çağ’ düşlerinin, “aynı tarihte niye örtüştüğünü” kimse neden sorgulamıyor! Ya da ne tesadüf ki ya da tesadüf mü ki, her ‘iki kesim’ de aynı tarihlerde, “1432/2012’de misafirlerini” bekliyor!..
· iklim değişiklikleri, büyük kuraklık, dev sel suları, dinlerin ve ülkelerin büyük değişimlerinden söz ediyor. Bazı araştırmacılara göre Nostradamus 2015’e kadar karanlık bir dönem öngörmekte ve ardından 2016-2020 arasında Altın Çağ'a giriş yaşanacak.
· yılından bu yana yeniçağ başladı. Bu zamanlar sona ermektedir ve doğrular yeryüzünün mirasçıları olacaklardır. Ancak bu öyle kolay olmayacaktır. Tersine, insanların ruhlarını sınayacak olan bir anlaşmazlıklar, talihsizlikler ve felaketler dönemine girmekteyiz. Cayce’ye göre, Üçüncü Dünya savaşı çıkmayacak, ancak dünyayı daha büyük bir tehlike bekliyor. Küresel ısınmayla birlikte başlayacak doğal felaketler yaşanacak. Antarktika ve Grönland'daki buzullar eriyecek, su seviyesi yükselecek. ABD'de San Francisco ve Los Angeles gibi kıyı kentleri yok olacak.
· 2010-2012 yılları arasında çıkacak dünya silahlı çatışmasında, biyolojik silahlar kullanılacaktır. Orta doğu da sınırlı bir savaşla başlayıp, dünya ekonomisinin çökmesine bağlı kıtlık, salgın hastalık ve doğal afetlerle ve hatta kozmik afetlerle tamamlanacak bir süreç olacaktır.
· 2003’ten beri Güneş’te düzensizlikler görülmektedir. 2005 yılında güneş minimumu döneminde Amerika’da meydana gelen korkunç kasırgaların, güneş lekeleri döngüsünde beklenmedik bir çıkış dönemi olarak görülmüştür. Güneş aktivitesinin 2012-2013’de rekor düzeyde artacağı dönemde yeryüzünde zarar daha büyük olacaktır.
· Göksel gerçekler tanrıdan gelen değişimlerdir. Göksel felaketler ve İsa’nın gökten inmesi olayı yani Tanrının yeryüzünü değiştirme ve düzeltme vakası gerçekleşiyor.
· Küresel bilinç değişiminin sonuçlarını görmeye başladık. Dünyayı kasıp kavuran savaş ortamı, toplumlar arası anlaşmazlıklar, politik sürtüşmeler ve olagelen olumsuzlukların da bu geçiş döneminde yaşanmaktadır."Null zone"da bulunmamızdan dolayı olduğunu düşünebiliriz.
· Dünyamızda eyleme geçmiş olan transformasyonlar ise aşikar. Gün be gün artan sismik aktivasyon, volkanik hareketlenmeler ve diğer birçok doğal felaketler elbette ki gözlerden kaçmıyor. Güneş ile dünyanın değişimleri arasındaki bağlantı evrenin kozmik gücünden ve tanrının elinden çıktığı çok açıktı. Güneş Sistemi'nde yaşanılan enerjisel değişimin sebebi farklı-daha yüksek olan bir enerji alanına girdiğimizdendir.
· Mısır’da rejim yanlılarıyla karşıtlarının çatıştığı meydanda Atlı bir görüntünün kameraya takılması ilginç bir gerçeği de göstermiştir. Yeryüzünde olağan üstü görüntüler, garip olaylar bir takım mucizeler gözlenmektedir.
· Birbirimize bağlıyız ve olup bitenlerden sorumluyuz. Kâhin Edgar Cayce gibi, manyetik alan değişimlerinden güneş lekelerine, hatta depremlere varıncaya kadar etrafımızdaki her şeyi etkilediğimizi söyleyenler bile var. Sonuçta hepimiz bir bütünün parçalarıyız. Bireysel seçimlerimizin yazgımızı etkilemesi gibi, dünyanın yazgısı da insanların ortak iradesiyle şekilleniyor.
· Gerginlik yaratacak durumlarla karşılaşacağımız, korku faktörünün pompalanacağı bu süreçte bir tek şeyi; korku ve endişenin panzehirinin sevgi olduğunu iyi bilmemiz gerek. Yaşamımızı korku içinde mi sürdüreceğiz, yoksa sevgiyle mi yaşayacağız? Bu sorunun cevabı, bizim hangisine inanmayı tercih ettiğimizde yatıyor. Korku dolu bir dünyada yaşamaya inanırsak, bu seçimimizden zihnimiz ve bedenimiz de etkilenir, sağlıksız bir yaşam süreriz.
Son dönemde artan şiddet olaylarına, korku enerjisinin son hamleleri olarak bakılabilir mi?
Evet, bunu söyleyebiliriz. Özellikle bu son dönemde etkinliğini gösteren Satürn, Uranüs, Plüton gezegenlerinin birbirleriyle sert açı yapması, gizli korkularımızın su yüzüne çıkmasına ve insanlardan şüphe duymamıza sebep oluyor. Böyle dönemlerde, insanların korkularından faydalanarak onlar üzerinde hakimiyet kurma eğilimi artar. Baskı yoluyla iç güvenliği sağlamaya çalışmak ve bunun için alınan acımasız tedbirler, faşizm ve terörle sert mücadele de bu gezegen irtibatlarında ortaya çıkar. Ekonomik sistemin tamamen değişmek üzere olduğunu gösteriyor. Örneğin Neptün gezegeninin 2011'de bir süre için, daha sonra da 2012'de tamamen Balık burcuna geçiş yapıyor olması, materyalizmi simgeleyen kapitalizmin çökeceğini işaret ediyor.
· Göksel felaket’ tanrıdan gelen büyük değişimdir. Bütünlük içermektedir. Dünya yaşamının seyrini tanrı değiştirecektir. Kötülerin yıkılışıdır. Felakette eski düzenin savunucuları üzerine gelecektir. Şeytanın krallığı yıkılır ve Altın çağa girilir.
· İnsanlar düzelmedikçe afetler dinmeyecektir.
· Ukrayna Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, -23 dereceyi bulan soğuklar nedeniyle bir ay içinde ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 61'e yükseldiği bildirildi.
· 2012’nin son haftalarında Çin’in kuzeyinde aşırı soğuklardan ölenler oldu.-25-35 aralığındaki soğuklar hayatı olumsuz etkiliyor. Avrupa’nın doğusunda donanlar oldu ölenlerin sayısı 200’e yaklaştı.
· Depremler ve doğal afetler 1990-2020 yılları arasında tavan yapmıştır. Bu dönem yeryüzünde karanlığın sonu ve güneşin doğuş anıdır.
· 2013 yılı hızlı ve sert bir değişim yılı olacaktır. Vesayetçiler yıkımlarına silah ve savaşla direnecektir. Ama mazlum halkların ve inananların demokratikleşme çabaları sürecektir. Azınlık değil cumhuriyet hakim olacaktır.
· 21 Aralık2012 sürecinde başlayan değişim dünyada toplumun her alanında kendini gösterecektir. İş hayatında, aile hayatında, toplumsal kabullerde değişimler olacaktır. Bu değişim şubat ve mart aylarında hissedilir derecede görülecektir. İnsanoğlu her şeye çabuk alıştığından bu değişimlerin farkına varamayabilir.
· 21 Aralık2012 tanrının yeryüzüne sürekli merhamet ettiği gündür. Bu günde Adem bağışlandı ve yeryüzünde yaşamasına izin verildi. Nuh gemiye bindi. Bu gün zalimlerden kurtuluş günüdür. Yeni bir sürecin başlangıcıdır. Kötülerin yıkılış dönemidir. İyilerin dönemi başlar. Bu tarihten sonra insani değerlere, maneviyata ve yasalara bağlı kalınacak ve sevgi çağına geçilecektir.
· Bugün 21aralık2012dir. Şükürler olsun Rabbimize. Bugün Tanrının Adem’e yeryüzünde süre verildiği gündür. Nuh’un kurtarıldığı gündür. Bugün yeryüzünde kötülerin egemenliğinin bittiği gündür. İyilerin döneminin başladığı gündür. Tanrının yeryüzüne merhamet ettiği gündür. Tüm peygamberler bu günü hasretle beklemiş ve bugüne ulaşmanın özlemini düşlemişlerdir. Hepsi de zor dönemlerde en kötüleriyle mücadele etmişlerdir. Kimileri canlarından olmuş kimileri çok sıkıntı çekmiştir. Bu güne ulaşanlara selam olsun.
· Uyanış bir günde değil 21 aralık2012’den sonra yavaş yavaş artarak gerçekleşecektir. Bu tarih yeni bir sürecin başlangıcıdır. Allah’ın vaat ettiği altın çağa giriştir.
· Bu dünyanın adaleti yok. Kötülerin dünyası gibi sözler artık kullanılmayacaktır. Yeryüzü kötülere miras verilmeyecektir. İyilerin yaşadığı bir dünya göreceğiz.
· Rusya’da şiddetli soğuklardan ölenlerin sayısı 200’ü geçti. 800 yaralı ve binlerce insan olumsuz hava şartlarından etkilendi.
· İngiltere’de aralıksız yağan şiddetli yağış su baskınlarına ve toprak kaymalarına yol açtı. İngiltere Noel tatiline su baskınları altında girdi. İngiltere’nin doğu sahillerinde kabaran dalgaların sel bariyerlerini aşması sonucu bölgede büyük çaplı maddi hasar oluştu.
· Muson yağmurları Sri Lanka’da 42 can aldı.
· Pekçok deniz canlısı ve dev balıklar hiç beklenmedik sahillere ölü olarak vuracaktır. Bu tür olaylar Tanrının uyarısıdır. Ve yerkabugundaki değişimlerin normal dışı olayların belirtileridir.Tüm felaket işaretleri tek tek ortaya çıktı. Büyük felaket ‘sulara gark olma’ diğer bir değişle okyanusun şehirleri yutması gerçekleşmek üzeredir. Tanrının öfkesi dinmeyecek. Çünkü bozguncular hala inananları öldürmeyi isteyecekler. Bunu üzerüne imansızlar tek tek işaretlenecek ve Allah salgın hastalıklarla yeryüzünü temizlemeye tabi tutacak.
· Kamerun'un kuzeyindeki sıtma salgınında yaklaşık 800 kişinin öldüğü bildirildi.
· Akdenize kıyısı olan ülkeler sellerden başını alamayacaklar. Okyanuslara ve tüm denizlere kıyısı olan ülkeler şiddetli yağışlardan nasibini alacaktır.
· Tanrı göklerin kapısını açtı. Büyük meleğe emir verdi. Yeri bir miktar suyla doldur dedi. İnsanlar büyük sıkıntılar çekecekler. Ziyan olan ürünler, kuraklık ve değişen coğrafyalar kıtlığı getirecektir.
· Çin’de 2012 ocağında göller ve akarsular dondu. Son yüz yılın en şiddetli soğukları yaşanıyor.
· 2012 Ocağında dünyanın kuzeyi aşırı soğuklar yaşarken güneyi de normallerin çok üzerinde kavurucu sıcakları yaşamaktadır.
· Şili’de yetkililer, komşu ülke Arjantin’le sınır bölgesinde bulunan Copahue Yanardağı’nın kül ve gaz püskürtmeye başlaması üzerine acil durum ilan etti. Latin Amerika’da volkan alarmı yaşanıyor.
· Orta Amerika ülkelerinden Nikaragua’daki en yüksek yanardağ olan San Cristobal harekete geçerken çevrede yaşayan 300 aile tahliye edildi.
· Amerika kıtasındaki bazı yanardağlar bir bir harekete geçmeye başladı. Belli ki mağmadan büyük bir baskı var. Kıtalarda her an bir kırılma meydana gelebilir.
· Ohio Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, Antartika’nın batısındaki buzulların tahmin edilenden iki kat daha hızlı eridiğini ortaya koydu.
· Avustralya’da etkili olan sıcak hava ve rüzgar 5 eyalette çıkan yangınları körüklemeye devam ediyor. Yangınlar söndürülemiyor.
· ABD’de insanlar kıyı kesimlerinden orta kesimlere göç edecekler. Avrupa’nın batı kıyıları da nasibini alacaktır.
· Fas’ta başkent Rabat’ın doğusunda bulunan Kamisat kenti sakinleri 22 Aralık Cumartesi günü güneşli bir günde gökyüzünden “dev bir kartopu” düştü. Fas’a gökten düşen dev kartopunun göktaşı olduğu anlaşılmıştır. Fas’ta bir çölde bulunan ve “siyah güzellik” adı verilen kaya parçasının Mars gezegenine ait yeni tür bir meteor olduğu ortaya çıktı.
· Türkiye’de kıyı kentleri batılı desteklediğinden sürekli uyarılmaktadır. Antalya, Marmaris, İzmir gibi hakkın karşısında olmayı seçmiş ve eski rejimin sahipleri ikamet etmektedir. Rabbin kralına muhalefet eden anlayışın ardındaki halkı tanrı uyarmaktadır. Ege ve Akdeniz sürekli afetlerle boğuşmaktadır. Depremler, seller, fırtınalar bölgede sürekli görülmeye başlanmıştır. Dur durak bilmeyen su baskınları yaşanmaktadır.
· Bütün Akdeniz Tanrının öfkesinden nasibini alacak. Akdenize tüm kıyı kentleri tufana hazır olsun. Fransa’ya saldıran dev dalgalar Akdeniz içlerine doğru ilerleyecektir. Rabbin kralıyla ve hak ile mücadele edenler direk tanrının cevabıyla ve öfkesiyle karşılaşacaklardır. Onlar halkları öldürerek şiddetle bastırmayı istiyorlardı. Alın, tanrı sizi nasıl bastırdı.
· Brezilya’da yaklaşık bir haftadır devam eden şiddetli yağışlar Rio de Jeneiro’da çok sayıda mahalleyi sular altında bıraktı.
· İklim sandığımızdan da hızlı değişiyor. 2014 yılına kadar afetler hızla artacak. 10 yıla kadar buzullar da çok büyük erimeler görülecek. Mahsuller azalacak, ürünler ve hayvanlar telef olacak. felaketler artacak insanlar büyük sıkıntı çekecek. İnsan ölümleri toplu ölümler görülecek.
· Güneş etkinlikleri 2010'da en düşük seviyede idi. Güneş lekelerindeki artışların ise 2013'te tepe noktasına ulaşacaktır.2013 yazının çok sıcak geçmesi beklenmektedir. Peki ya sonrası. 2016 ya kadar afetlerin artması kaçınılmazdır.
· Kenya 2013 Mart ayından bu yana sel felaketiyle boğuşuyor. Aşırı yağış sebebiyle şu ana kadar 63 kişi hayatını kaybetti.Selden etkilenen 35 bin kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. Yağışlardan özellikle Kenya'nın batısındaki evler ve yollar büyük hasar gördü.
· Rusya’nın Kamçatka Yarımadası’ndaki Plosky Tolbaçik Volkanı, lav ve kül püskürtmeye devam ediyor. Yanardağın kar manzarası altındaki görüntüsü renkli görüntüler oluşturdu.
· Muş’un Varto ilçesine bağlı Yayla köyünde etkili olan hortumda 12 ev oturulamaz hale geldi.
· Hava anormallikleri hız kesmeyecek. Deniz seviyesi metrelerce yükselecek ve mahsul 4’te 3 azalacak. Yeryüzünün sıcaklığı sürekli artacak. Terlemeler ve aşırı yağışlar görülecek. Buzullarda hızlı erimeler görülecek. Balıklarda göçler ve toplu ölümler görülecek.
· 2013-2016 yılları arası kapitalizmin çatırdayıp çökeceği yıllar olacak.
· Artık biz insanlarda sık sık değişen, alışık olmadığımız hava koşullarına, sellere, ani bastıran şiddetli soğuklara karşı, neler oluyor? Hiç böyle olmamıştı gibi söylemlerle tepkiler vermeye başladık.
· Kuzey Kutbu dünyadaki herhangi bir bölgeden iki kat daha hızlı eriyor. Tahminlere göre buzulların bu kadar hızlı erimemesi gerekiyordu. İklim Değişikliği Paneli’nin 2007 raporuna göre buzulların bu yüzyılın sonuna kadar yaz aylarında tamamen tükenmemesi gerekiyor. Ancak bazı araştırmalara göre buzulsuz bir yaz için sadece 10 yıl kaldı.
· Fırtınalar ve sıcak hava dalgaları daha yoğun yaşanmaya başlandı. Rusya’da 2010’da sıcaklığın 40 dereceye kadar çıkması önemli bir örnek. Uzmanlar bu durumu da Kuzey Kutbu’ndaki aşırı erimeye bağlıyor. Kuzey Kutbu ile tropik bölgelerdeki hava sıcaklığı arasındaki fark düştükçe fırtına ve kuraklık gibi aşırı hava koşullarının yaşanma riski de artıyor.
· Grönland’ın buzul kaybetmesinin birkaç yüzyıl alacağı düşünülüyordu. Tahminler bu yüzyılda deniz seviyesinin yılda 0.3 mm yükseleceği yönündeydi. Ancak deniz seviyesindeki yükselme oranı yılda 1.3 mm’yi buldu. Şimdi uzmanlar 2100 yılı itibariyle deniz seviyesinin en az 1 metre yükseleceğini düşünüyor.
· Hava sıcaklığı sadece 0.8 derece artmış olsa bile dünya çapında birçok mahsul zarar gördü. ABD’de kuraklık, İngiltere’de ise aşırı yağmurlar toplanan mahsulün geçtiğimiz yıllara göre daha az olmasına neden oldu. Uzmanlar bu yüzyıl sonunda dünya çapında üretilen toplam mahsulün 4’te 3 oranında azalacağı konusunda uyarıp önlem almaya çağırıyor
· “Her yıl bir öncekinden daha kötüye gidiyoruz” 2007 raporuna göre karbondioksit salınımı nedeniyle hava sıcaklığının 2100’de 4 derece artacağı tahmin ediliyordu. Ancak uzmanlar şimdi bu derecenin 6’ya çıktığını gözlediler.
· Kasım 2010'da başlayan Arap baharıyla iki kutup arasındaki Dünya Savaşı 2014'e kadar sürecek. 2014’de Radyoaktif dalgaların yoğunlaşması nedeniyle hayvan ve bitkilerde büyük oranda azalmalar görülecek. Müslüman ülkeler kimyasal savaşlar görülebilecek, Avrupalıların çok etkilendiği bir dönem olacak. 2014’te İnsanlığın bir kısmı kanserle boğuşacak. 2016’da Avrupa'nın nüfusu azalacak.
· Fiziksel değişimlerle birlikte ruhsal değişimler de birbirleriyle orantılı devam ediyor. Her bir büyük fiziksel değişimlerle birlikte insanlık ruhsal değişimde yaşıyor. Şu ana kadar insanlar aşağıya inişi yaşadı. Birincisinde biraz daha kabalaştı, ikincisinde biraz daha, üçüncüsünde biraz daha... Dördüncünün sonunda tam anlamıyla bir dip yaptı. 2012 sonrası İnsanlığın yeniden yukarı çıkışın yaşanacağı bir çağ olarak tanımlanır. Hatta çeşitli dinler bundan Altın Çağ, vaat edilen cennet veya Nirvana gibi bahseder. 2012'nin önemi buradadır. Aşağıya inen insanlık tekrar yukarı çıkacaktır. Bunun da ilk basamağı 2012'dir.
· 6,2 büyüklüğündeki merkez üssü Ege Denizi olan deprem, denizin 9 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem, Ege ve bütün Marmara'da hissedildi. Kentlerde büyük panik yaşandı. Ege Denizi'nde Bozcaada açıklarındaki 6.2 büyüklüğündeki depremin ardından, büyüklükleri 3.1 ile 3.7 arasında değişen 8 deprem meydana geldi.
· Egeyi sallayan deprem imralıyla barış sürecinin hemen beraberinde geldi. Barışı istemeyenler ve bozgunculuktan beslenenlerin kirli planlarına karşı tanrının uyarısı geldi. Kürt ve Türk kardeşliğini engellemeye çalışanlar ve kan davasının sürmesini isteyenlere tanrı bir uyarı gönderdi. Eski rejimin kalıntıları ege’de sürekli yeni planlar kuruyor.
· Pasifik Okyanusu’nun güneyindeki Solomon Adaları’nda şubat 2013 de 8,0 büyüklüğünde bir deprem oldu. Tsunami olayı gerçekleşti.
· Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaleti, Burma pitonlarının istilasına uğradı. Yılanlarla başa çıkamayan yetkililer, ödüllü bir av yarışması başlattı.
· Florida'daki Everglades Milli Parkı yakınında oturanları piton korkusu sardı. Bölgede 150 bin pitonun yaşadığı tahmin ediliyor.
· Kraljevo kentinde uçan karınca dehşeti yaşandı.Kraljevo kentinde gece bir anda kenti istila eden milyonlarca kanatlı karınca, halkın evlere kaçışmasına yol açtı.Yarım saat boyunca kent, uçan karıncalar tarafından istila edildi.
· ABD’de piton istilası yaşandı. Bu tür uyarıların tanrıdan geldiğini ve aynı Musa dönemi tanrısal uyarılara maruz kaldığımızı görmekteyiz.
· Tazmanya adası yanıyor. Avustralya'nın güneyindeki Tazmanya adasında meydana gelen yangınlardan 245 ev etkilendi.
· Salgın hastalıklar, kitlesel iltihaplanmalar, taun gibi, grip gibi çeşitli öldürücü hastalıklar yaşanacak.
· Rusya’da Ural Dağları’nın güneyinde bulunan Çelyabinsk bölgesine gök taşlarının düşmesi sonucu yaklaşık bin kişi yaralandı. Meteor yağmuru bölgede büyük maddi hasara yol açtı.
· Fransa'nın Les Sables d'Olonne sahiline vuran 18 metrelik dev balina görenleri korkuttu. Böylesi ne görüldü ne de rastlandı. Kıllı bir balina. 2013 yılı ocak ayında kıyıya vurdu.
· Londra olmak üzere İngiltere genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yüzlerce okul tatil edilirken Rusya’nın Moskova’sında sıcaklık -35 dereceyi gördü. Sibirya’da -60 lara varan soğuklar gözlendi. Bu arada Avustralya +46 derece ile kavrulmaktadır. İnsanlar serinlemek için suya girmektedir.
· Avustralya’da alevler kontrol altına alınamıyor. Aylarca yangınlar devam etti.
· 20 yıl aradan sonra yağan kar Kudüs’ü bambaşka bir kente dönüştürdü.
· Küba’nın başkenti Havana’da kolera salgını baş gösterdi. Şimdiye kadar 51 kişinin hastalık nedeniyle başkentteki kliniklerde tedavi altına alındığı bildirildi.
· Buzlanma ve sisin neden olduğu çok sayıda araçlar dünyanın çeşitli yerlerinde birbirlerine girmiştir. En az 100 aracın karıştığı kazalarda yaşamını yitirenler oldu. Tanrı her alanda insanları uyarmaktadır.
· İsveç, Rusya, Türkiye ve pek çok yerde kar fırtınaları görüldü. Hayatı olumsuz etkileyen 2012 kış koşullarında 20 metreye ulaşan kar kalınlıkları görüldü.
· 18.Ocak.2013 de İtalyanın 'nın Stromboli adasındaki Stromboli yanardağı lav püskürmeye başladı.
Üç gün önce faaliyete geçen Stromboli, Avrupa'nın en aktif yanardağlarından biri olarak biliniyor. Gökyüzüne lav ve kül püskürten yanardağ, son haftalarda sismik faaliyetlerini artırmış ve bilim insanlarının dikkatlerini üzerine toplamıştı.
· Egede deprem hareketliliğinden sonra İtalya’nın Stomboli yanardağının lav püskürtmesi Afrika levhasının baskısını göstermektedir. Çok yakında bölgede etkili v e yıkım getirecek sonuçlara insanlar hazır olmalıdır. Avrupa ve Amerika’da hareketlilik ve yanardağ faaliyetleri bize bölgede büyük bir tehlikenin olduğunu göstermektedir. Bölgedeki bu kıtasal ve büyük kitlesel değişimler insanlığın anlayışı ve gündemiyle doğrudan bağlantılıdır. Tanrı gereksiz hiçbir şey yapmaz. Her olay amacına uygun adil gerçekleşir. Yakın zamanda doğal afetlerde artışlar gözlenecektir.
· Deprem riski Türkiye’ye göre Avrupa’da 7 kattır.
· Japonya’nın kuzeyinde etkili olan şiddetli bir deprem 02.02.2013cumartesi gecesi Hokkaido’nun doğusunu salladı. Tren istasyonlarının ve okulların çatısı çöktü. Depremde 12 kişi yaralandı.
· Tanrı dünyayı değiştirirken birtakım savaşlar olacak. Hatta bazı inançsız ülkeler birbirlerine de girecektir. Tanrı önce bunları birbirlerine düşürerek güçlerini zayıflatacaktır.
· Rusya'nın Sibirya bölgesinin en uç kısmında 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
· 2012 DA14 olarak adlandırılan yarım futbol sahası büyüklüğündeki asteroit, dünyayı teğet geçti.Yeryüzü ile arasında sadece 27 bin 599 kilometre kadar bir mesafe kalan asteroit, yeryüzüne, dünya yörüngesindeki suni uydulardan bile daha çok yaklaştı. 2012 DA14’e yakın büyüklükteki bir cismin 1908’de Rusya’nın Sibirya bölgesinde bulunan Podkamanennaya Tunguska gölüne düşmesi sonucu, yaklaşık Moskova’nın yüz ölçüme denk gelen 2150 kilometre karelik bir alanda 80 milyon ağaç
yok olmuştu.

· Irak'ın Musul kenti yakınlarında 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
· Papua Yeni Gine'de 6,7 büyüklüğünde deprem oldu. Depremin ardından tsunami uyarısı yapılmadı...
· Bazı iç denizlerde suların yükselmesi ve aşırı yağışlar kendini yavaş yavaş hissettirmektedir.
· İnsanlar buzulların eridiğini şiddetli yağışların arttığını görecekler. Su baskınları artarken tufanların farkına varılacak. Neler oluyor. Bütün bunlar neden başımıza geliyor diye sorgulayacaklar. Dünya amaçlarından vazgeçmeyecekler. Derken Sular yükselecek ve tufanlar onların şehirlerini ansızın yakalayıverecek.
· Akdeniz Tufandan nasibini alacak. Kıyı kentleri sular altında kalacak. Fransa’nın büyük bir kısmı sular altında kalacak. Çoğu kurtulamayacak. İtalya’nın tüm kıyıları ve kıyı şehirleri denizde kalacak. Deniz pek çok kıyıyı yutacak. Akneniz kıyıları ve içlerinde ve egede sular aniden yükselecek. Bazı adalar haritadan silinecek.
· İnsanların 21Aralık 2012 beklentileri doğruydu. Ancak çoğu o tarihte olacak sanmıştı. Yaşanacakların başlangıç dönemi bu tarihti. Zaman içinde dünya gündemiyle bu olayların yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Fransa’nın bir ilçesiyle İzmir’in Şirince ilçelerinin belirtilmesi neredeyse doğruydu. 21 Aralık2012 den sonra İlerleyen aylarda ve yıllarda dünya gündemine göre tufanların açıkça ortaya çıkması ve çoğalması beklenmelidir. Fransa’nın Mali’ye yaptığı müdahale ilk işareti vermiştir. Afrika halkı zarar gördükçe, Ortadoğu’da mazlumlar-zalimler çatışması arttıkça, Türkiye’ye tepkiler birleştikçe afetlerin tavan yapması kaçınılmazdır.
· Fransa, İngiltere, İtalya halkı sular altında kalacaklar ve bir kısmı kendini zor kurtaracaktır.
· Avustralya hortumlarla ve sellerle boğuşuyor. Kıta neredeyse sular altında kaldı. Yine Avustralya’da her zamankinden daha fazla olarak bir bölgede deniz köpürdü. Şehrin bir kısmı ve kıyılar beyaz köpüğe büründü.
· Tanrı’nın hiçbir hareketi nedensiz değildir. Onlar menfaatleri için insanları öldürdüklerinden tanrı’nın gazabını hak etmişlerdir.
· Mazlum insanların öldürülmelerine destek veren halklar büyük afetlerle karşılaşacaklardır.
· Fransa, İtalya, Hollanda, İspanya, İngiltere gibi ülkelerin kıyı kesimleri sular altında kalacaktır. Tanrı’nın öfkesini göreceklerdir. ABD ve Kanada’nın doğu kıyıları ve orta Amerika büyük tufanlara maruz kalacaktır.
· Dünyada afetleri insanlar anlayamıyor. Halbuki afetlerin nedeni gayet açıktır. Dünya siyasetini okuyabilenler insanlığa zarar verenlerin güttüğü politikalar ardından yaşanan afetlerin nedenini anlayabilirler. Mali’ye saldırı gerçekleştiriliyor. İnanan mazlum halklar öldürülmeye kalkışılıyor. Bu arada Tanrı orta Amerika kıtasından sonra İtalya’da ki yanardağı da harekete geçiriyor. Tanrı bölgeye müdahale etmeye karar veriyor. Bölgede hareketlilikler oluyor. Ege’de deprem meydana geliyor. Avrupa ve güneyinde depremlerin görülmesi an meselesidir. Afrika halkına baskı arttırılıp insanlar öldürülmeye devam ederse tanrı mutlaka karşı bir müdahalede bulunacaktır.
· Avrupa, Amerika ve Rusya’da meydana gelecek doğal afetler nedensiz değildir. Afete maruz kalan bölge halklarının destekledikleri liderler ve ülke siyasetleri gerçekleri gözler önüne sermektedir. Sırf menfaatleri için insanlara ve insanlığa zara verenler tanrının müdahalesiyle karşılaşacaklardır. Tanrı artık öfkelidir. Halkına zarar verenlere savaş açmıştır. Suriye, Irak, Lübnan, Libya, Mali, Somali ve Afrika gibi kargaşaya ve zulümlere destek veren Avrupalı halklar başlarına böylesi afetlerin gelmesinden kurtulamazlar.
· Ortadoğu ve Afrika’daki halk devrimlerine direnen eski yönetimler halklara zara vermekte ve zulüm etmektedirler. Dış güçlerden destek alan eski baskıcı ve cuntacı yönetimler silahla ve şiddetle halkları bastırmaktadırlar. Bu ülkeler ve yönetimler tanrının öfkesinden nasibini alacaklardır. Çünkü Ortadoğu ve Afrika’da mazlum halkların öldürülmesinde rol oynamaktadırlar. Mevcut hükümetleri destekleyenler kötülüğün düzeninin devamını isterken de mazlumların ve inananların öldürülmelerini sağlamaktadırlar.
· Dünya psikolojisi, bölgesel mücadeleler ve afetler birbiriyle tam ilişkilidir.
· Dünyaya sahip olmak ve egemenlik için öldürmekten vazgeçmeyen uluslar Tanrının öfkesinden nasibini alacaktır.
· Tanrı her şeyi yerli yerinde doğru zamanda doğru kişilerle doğru yerde en adil ve özüne uygun olarak hikmetle gerçekleştiriyor.
· Olumsuz hava koşullarının etkili olduğu ABD’nin Mississippi eyaletinde dev bir hortum çok sayıda kişinin yaralanmasına ve büyük çapta maddi hasara yol açtı. Eyaletin güneyindeki yerleşim birimlerinin içinden geçen hortum ve yol açtığı panik amatör kameralara yansıdı.
· ABD'nin doğu kıyıları kar fırtınasına teslim oldu. Bazı bölgelerde Acil durum' ilan edildi. Fırtına nedeniyle 500 bin kişiye elektrik verilemiyor. Yetkililer, eyaletler arası yollar başta olmak üzere bütün yollarını boşaltılmasını istedi. Mecbur olmadıkça kimsenin evinden çıkmaması uyarısı yapıldı. Kar nedeniyle 5 bine yakın uçuş iptal edildi.
· Nemo kar fırtınası Amerika’yı vurdu.
· 2012-2016 yıllarında New York'ta halkın evden çıkmaması uyarısı sıkça yapıldı ve yapılacak. Akar yakıt konusunda ise "panik yapmayın" uyarsında bulunuldu. Sandy Kasırgası sonrası yaşanan benzin kıtlığından dolayı Amerikalılar bu defa daha tedbirli davranıyor. Çok sayıda insan fırtınalar başlamadan önce alışveriş merkezlerine akın ederek en az iki-üç günlük ihtiyaçlarını tedarik ediyorlar.
· Rusya’nın çernabilins bölgesine sabah saatlerinde meteor yağmuru yaşandı. Büyük bir gürültüyle evlerinin camları kırılan bölge halkı korku ve panik yaşadı. İnsanlar ve binalar zarar gördü. Atmosferde yanarak kül olmayan ve yere ulaşan meteor parçaları elbette Tanrının bir emriydi. Göktaşının şok dalgası hasarın boyutunun büyüklüğünü gösterdi. Göktaşı çok daha büyük olsaydı facia yaşanabilirdi.
· Rusya’da o beldeye meteor niye düştü. O belde halkı siyasi açıdan kimleri destekliyordu. Silah üreten bir barona destek veren bir halk beldesimiydi. Yoksa Suriye’de esad’a destek veren birilerinin ardında olan halk kitlesimiydi. Suriye’de ölenlerin nedeni olanlar Tanrı’nın uyarılarını anlayamayacak kadar bile cahildirler. Tanrı’nın hiçbir işi nedensiz değildir. Çok isabetli ve doğru bir amaca yöneliktir. Tanrı’nın uyarılarını anlayabilmek için tarihsel geçmişi ve bugünü temel nedenleriyle incelemek gerekir.
· Brezilya’da gökyüzünden örümcek yağdı. Sanatoryum şehrinin kasabasında insanlar binlerce örümcekle karşılaştılar. Yüksek direklerde ve sarkan binlerce örümceğin varlığına kasabalılar bir anlam veremediler.
· İtalya ve Yunanistan’ı sel vurdu. 22.02.2013 tarihinde. İtalya’nın Sicilya adasına bağlı Katanya şehri şiddetli yağışlar sonunda adeta Venedik’e dönüştü, tüm şehir sular altında kaldı.
· Deniz şeytanı olarak da bilinen yüzlerce dev manta balığı bilinmeyen bir nedenle Gazze sahillerine vurdu. Sınırdaki mağaraların kapatılması ve suyla doldurulmasıyla tanrı onlara belki de rızık gönderdi.Belki de başka bir mesaj Verdi.
· Paraguay'da, sivrisineklerden bulaşan virüsün neden olduğu dang humması salgınında 45 kişi öldü.
· Bolivya’da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle en az 23 kişi hayatını kaybetti. Büyük zararlar yaşandı. Yaşamı felç etti.
· Türkiye’nin güneyinde ve Akdeniz’de güney ege’de hortumlar, şiddetli yağışlar sürekli artmaya başladı. İklim değişiklikleri iyice hissedilmeye başlandı.
· Florida’nın Palm Beach sahillerinde yüzücüler, kıyıya kadar gelen köpek balıkları nedeniyle suya giremiyor.
· Avrupa’nın kuzeybatısı mart ayının ortasında kara kışa teslim oldu. İki gündür tipi şeklinde yağan kar; Fransa, Almanya, Belçika ve İngiltere’de havayolu trafiğini büyük ölçüde aksattı. iklim değişimleri her yerde kendini hissettiriyor.
· Türkiye’de 23 mart2013’de tropik fırtına yaşandı. Güneydoğu Anadolu bölgesinden toz fırtınası, Bitlis’te kar fırtınası, Kastamonu’da sobadan zehirlenme vakaları bolu dağında sis ve tipi yaşandı. Ağaçlar devrildi, çatılar uçtu. Yaralananlar oldu. Neyse ki saatte 80 km’yi geçmedi.
· Bolu’nun yaylasında hortum 20 evi yerle bir etti. Kütahya’nın Simav ilçesinde 40 santim dolu yağdı. Lokal afet yaşandı. Mersinde, İskenderun’da ve Antalya’da ara ara hortumlar çıkmaktadır.
· Türkiye ve dünya adeta bir beşik gibi sallanıyor.
· İşte son bir ay içerisinde Türkiye'de ve dünyada gerçekleşen depremler....
13/03/2013 - Çorum - 3.7 ve 2.0 büyüklüğünde iki deprem.12/03/2013 - Kütahya - 3.9 şiddettinde deprem.10/03/2013 - Erzurum - 2.4 ve 2.5 şiddetinde iki deprem
08/03/2013 - Amasya - 4.3 şiddetinde deprem.07/03/2013- Van - 4.2 şiddetinde deprem.06/03/2013 - Akdeniz - 4.1 şiddetinde deprem.03/03/2013 - Akdeniz - 4 şiddetinde deprem.28/02/2013 - Akdeniz - 4.1 şiddetin deprem.27/02/2013 - Tokat - 3.5 şiddetinde deprem.25/02/2013 - Şemdinli - 4.2 şiddetinde deprem.21/02/2013 - Didim - 4.6 şiddetinde deprem.20/02/2013 - Denizli - 4.1 şiddetinde deprem.19/02/2013 - Akdeniz - 4.3 şiddetinde deprem.15/02/2013 - Ege - 4.0 şiddetinde deprem.12/02/2013 - Van - 4.3 şiddetinde deprem Dünyada...13/03/2013 - Kuzey Irak - 4.9 şiddetinde deprem.11/03/2013 - Amerika - 5.1 şiddetinde deprem.11/03/2013 - Musul - 5.2 şiddetinde deprem.11/03/2013 - Çin - 5.2 şiddetinde deprem.07/03/2013 - Tayvan - 5.6 şiddetinde deprem.28/02/2013 - Rusya - 6.9 şiddetinde deprem.28/02/2013 - Vanatu - 6.1 şiddetinde deprem.21/02/2013 - Meksika - 5.6 şiddetinde deprem.19/02/2013 - Almatı - 5.2 şiddetinde deprem14/02/2013 - Rusya - 6.6 şiddetinde deprem, Pakistan'ın kuzey bölgelerini etkileyen Richter ölçeğine göre 5,4 şiddetinde deprem meydana geldi

· İklim ve Toplum İçin Uluslararası Araştırma Enstitüsü'nün tahminlerine göre, 2013 yazında hava sıcaklıkları yüzde 75 mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Sıcaklığa nem de eklenecek bölgesel şiddetli yağışlar görülecek. 2013 nisan aylarında iklim değişikliği belirgin hissedilmeye başlandı.
· Dünya sallanmaya devam ediyor. Pakistan, İran ve Papua Yeni Gine'de deprem meydana geldi.
· Her gün dünyanın en az beş noktasından afet haberi alıyoruz. Artık hangi afetleri yazacağımı şaşırdım. Ve yazmaz oldum. Çünkü yazmakla bitmiyor yazmaya ve takip etmeye de vakit bulamıyorum.
Yeryüzü kan ağlıyor. Tanrının öfkesinden nasibini alan bölge halkları niyetlerini değiştir

Forumrenkli.com Türkiye'nin En Renkli Forumu !
sonerr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Reklam Alanı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
armegeddon, gelişi, günümüz, isanın, mesih, savaşı, ve, İsanın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557