Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu  "Taklitler, Asıllarını yaşatırmış."
Go Back   Forum Renkli - Türkiye`nin En Renkli Eğlence ve Bilgi Paylaşım Platformu > Forum Renkli Cafe > Serbest Kürsü
Ücretsiz Kayıt ol veya Üye Girişi yapın.
Serbest Kürsü Teke Tek, Arena ve Tartışmaların Seviyeli Bir Ortam içerisinde yapıldığı bölüm..

Forum Renkli - Türkiye'nin En Renkli Eğlence ve Paylaşım Platformuna Hoşgeldiniz.
Forum Renkli'ye Hoşgeldiniz. Forumumuza ücretsiz KAYIT olarak, forumumuzda bilgi alışverişi yapabilir ve aramıza katılıp samimi dostluklar kurabilirsiniz.

Forumumuzda bizimle birlikte paylaşıma katılmak için buradan üye olabilirsiniz.veya Facebook üyeliğiniz ile sitemize kayıt olabilirsiniz.
Etiketli Üyeler Listesi

Yeni Konu Aç Cevap Yaz
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02 Ağustos 2012, 16:24   #1 (permalink)
VIP ÜYE ~

halukgta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik tarihi: 03 Kasım 2011
Nerden: Balıkesir
Yaş: 60
(Mesajlar): 254
(Konular): 244
İlişki Durumu: Evli
Renkli Para : 13766
Aldığı Beğeni: 51
Beğendikleri: 6
Ruh Halim: none
Takım :
Standart Uçuruma doğru sürüklendiğimizin, artık farkında olalım.

Bugünlerde, ülkemizin içine sürüklendiği üzücü ve düşündürücü tabloyu, altı yedi yıl öncesinden tahmin edenler, sanırım müneccim değil, gerçekleri görenlerdi. Tabi o günlerde, bugün olacakları söyleyenlerin halini, bugün sizler çok iyi biliyorsunuz.

Evet, gerçektende bu gün bizleri yönetenler, ülkemizi tahmin edemeyeceğimiz kadar, büyük bir tehlikenin eşiğine getirmişlerdir. Şehit haberlerinin eksik olmadığı, hatta normal karşılanmaya başlandığı ülkemizde, adaletsizliğin toplum üzerindeki baskısı, gün geçtikçe ağırlaşmaktadır. Birde bunları yapanlar bu mevkie, toplumun inancını, itikatlarını kullanarak gelmesi, Rabbin Kur’an da uyardığı tabiriyle, halkı Allah ile aldatarak bunları yapmasıdır. Allah Lokman suresi 33. ayetinde bakın nasıl bir uyarıda bulunuyor bizlere.

(O yaman aldatıcı, sakın sizi Allah ile aldatmasın!)

Elbette toplumu Allah ile aldatanların, başarıya da ulaşmaları mümkün olmayacaktır. Allah Yahudi ve Hıristiyanları gönül dostu edinmeyin ve onlara çok fazla güvenmeyin diye bizleri uyarır. İşte Allah ın bu öğüdünü dinlemeyip, Amerika yı ve onun gizli ortağı İsrail in doğrultusunda gidenlerde, elbette ülkesini uçurumun kenarına getirmesi kaçınılmaz olacaktır.

Komşularımızla sıfır sorun politikasıyla işe başlayanlar, Amerika nın ve İsrail in zorlamalarıyla, tüm komşularımızla bizleri düşmen edenler, elbette halkını bilinmeze sürükleyecektir. Kendi düşünceleri ile bu ülkeyi yönetmedikleri, önce söylediklerinin tam tersini yapmaları, birilerinin isteği doğrultusunda hareket ettiğini, sizce göstermiyor mu?

Eğer kendi fikirleri doğrultusunda hareket etmiş olsaydılar, ben eminim ki ne Başbakanımızın söylemleri, nede hükümetin politikası böyle çıkmaza bu ülkeyi sürüklemeyecekti. Sayın Başbakanım, lütfen Amerika nın oyunlarına gelmeyiniz. Onlara asla güvenmeyiniz. Zararın neresinden dönülürse kardır. Gelin tüm ülkenin siyasetçileri olarak bir araya geliniz, hatalarınızı itiraf ediniz ve bu ülkeyi bölünmeden elbirliğiyle uçurumun kenarından kurtarınız. Bunu yapmazsanız, bu toplum ve tarih sizleri asla affetmeyecektir.

Daha dün Suriye yi yönetenlerle, Sayın başbakanımızın kardeş pozlarını verdikten sonra, birden bire tam tersi politikayla değişmesini demi sorgulayan yok? İsrail e kafa tutar görünenler, gizliden izledikleri politikanın fark edilemeyeceğini mi zannediyorlar?

İsrail den özür bekleniyor. Özür dileyince yapılanlar, hunharca katledilen vatandaşlarımız gerimi gelecek? Bu davranış şekli Yahudi nin, Siyonist in inancında vardır. Çok kısa zamanda ince bir politikayla, İsrail den açıklamalar gelecek, hatta tazminat da verecekler, bunun hazırlığını görüyoruz. Peki, ondan sonra ne olacak? Gizli dostluk, işbirliği, artık açıktan yapılacak.


Lütfen dikkatle düşünelim. Suriye nin bölünmesi, güçsüz hale gelmesi, kimin işine yarar? Bu bölgede adaletin getirilmesini bahane edenler, yıllardır neredeler? Suriye petrol merkezi değil, peki nedir bu ülkenin konumu? Elbette İran dan sonra İsrail in korkulu rüyası olmasından kaynaklanıyor. Yani Sayın Başbakanımız ve hükümetimiz, İsrail in ekmeğine kaymaklı bir yağ sürüyor ki, üzerinde anzer balı var.

Halkımızda uykuya devam, çünkü Allah ın birkaç kez Kur’an da uyardığı, SAKIN SİZLERİ ALLAH İLE ALDATMASINLAR uyarısına, kulaklarımızı tıkadıkta ondan. Allah ın rehberini, anlaşılmaz yaparak yüksek bir yere asıp, beşerin kitaplarını rehber edinirsek, elbette böyle derin bir uykuya dalarız da, kimse uyandıramaz. Çünkü trans haline sokulmuş bir toplum yaratıldı. Böylece her istenen, çok rahat yapılabiliyor. Böyle davranan toplumların ne hale geldikleri, Kur’an da çok açık anlatılıyor.


Amerika ve İsrail in, bundan elli sene önce planladığı, bölgemizde ayrılıkçı bir Kürt devletinin kurulması ve bu devletin İsrail tarafından yönetilmesi planı, yıllardır Amerika ve İsrail tarafından gerçekleştirilmeye çalışılıyor.

Sinsice uygulamaya konan, bu planları ne yazık ki bugünkü hükümetimizin, yanlış politikaları sayesinde, adım adım ve çok hızlı gerçekleştirilmekte olduğunu görmek, beni derinden üzüyor.

Yahudi ve Hıristiyanların oyununa gelen yöneticilerimiz, kendi elleriyle din kardeşlerimize yapamadıklarını, bizlere yaptırmaya çalışıyorlar. Yani Müslüman ı Müslüman a kırdırıyorlar. Bizlerde seyrediyoruz, film seyreder gibi. Çünkü onlar biliyorlar ki, bu bölgeye kendilerinin girmesi çok zor ve tehlikeli. Onun içindir ki bizleri ateşe atıyorlar. Tabi bizleri yönetenlerde, bu tehlikeli planın parçası olduklarının, farkında bile değiller. Yoksa farkındalar mı? Bunu düşünmek bile istemiyorum.

Suriye de insan haklarını öne sürerek, olmadık bahaneler üreten Sayın Başbakanımız, acaba sırf Müslüman diye Myanmar da öldürülen, katledilen din kardeşlerimize, camilerde para toplanmanın dışında ne yapmayı düşünüyor?


Öldürülen, katledilen topluma para ne işe yarar? Avrupa insan hakları, Amerika nın insan haklarından bahseden, menfaat şebekelerini harekete geçirmek gibi bir düşüncesi var mı? Yoksa komşu ülkemiz için geliştirdiği söylemlerinden olan, sabrımızı taşırmasınlar türünden sözleri de, Myanmar da ki din kardeşlerimizi katledenler için söyleyecek mi Sayın Başbakanımız? Bu katliam yeni değil, yıllardır devam ediyor. Acaba neden önlem alınmıyor? Suriye de ki trajedi, bu bölgeden daha mı önemli? Suriye de yıllardır yapılan adaletsizlikler, yeni mi fark edildi yoksa?


Avrupalılar bu katliam dan endişe duyduklarını söylüyorlar. Aman Allah ın ne dert ne keder. Daha öncede Avrupalıların ataları, yapmadı mı aynı katliamları Müslümanlara? Acaba katledilenler Hıristiyan olsaydı böylemi konuşurlardı?

Bu zihniyetle hareket eden bizleri yönetenler, sakın şunu unutmasınlar. Adaleti kendilerine hak görenlerle birlikte olanlar, onlarla işbirliği yapanlar, gerçek adaletin huzurunda bir gün, hesap vermekten asla kaçamazlar.

Komşularımızda yaşanan olayları, ayrılıkçıları dışarıdan destekleyerek, huzursuzluk çıkartarak, parçalanması ve devleti yönetenleri etkisiz hale getirilmesine yardımcı olan, hükümeti yönetenler, olayların sonucunda çıkacak tablonun da hesabını yaptılar mı? Hiç sanmıyorum, çünkü bugünlerde telaş içindeler. Birileri ayrılıkçı bayrağını, dikti bile o bölgeye.


Çok yakında bizleri yönetenler, bu ülkeyi savaşa sürüklerse şaşmamak gerekir. Çünkü yanlış politikalarla, işin içinden çıkılamaz bir duruma getirdiler ülkemizi. Yanlış politikalar, ehil olmayan yöneticilerle, ülkemiz parçalanma tehlikesiyle karşı karşıya. Detayına girmek istemiyorum, çünkü hangi konudan bahsetsek, içler acısı.

Ülkemiz onca tehlikeli dönemlerden geçerken, yine toplumun en hassas konusu olan inancını ön plana çıkartarak, yapılan yanlışlar kamufle edilmeye çalışılmaktadır. Sayın Başbakanımız, hatırlarsınız geçmiş dönemin padişahları, sultanlarının genelinin şan, şöhret ve yaptıkları yanlışların unutulması adına yaptıkları görkemli camilerin, bir benzerini de kendisi yaptırma çabasında. Elbette camiler yapılsın, kimse karşı çıkmaz, buralar bizlerin ibadet yeri, Rahman ile buluştuğumuz mekânlar. Ama belediye Başkanlığından beri Kralların, sultanların hayallerini süsleyen görkemli cami yaptırma çabası düşündürücüdür.

Sayın Başbakanımıza şunu hatırlatmak isterim. Biz Müslümanların ibadet yerleri, Hıristiyan ve Yahudilerde olduğu gibi, görkemli ve ihtişamlı değildir. Tam tersine sade ve gösterişsizdir. Peygamberimizin yaşamını, sünnetini yaşamak isteyen, her yerden görülecek görkemli, ihtişamlı bir cami yaptırmak yerine, görkemli bir kütüphane, ilim tahsil eden eser yaptırarak, toplumumuzu okumaya, ilme yönlendirir ve okuma alışkanlığına sahip olmamız adına çaba gösterirse, işte o zaman unutulmayacak bir eser bırakmış olur. Çünkü okuma alışkanlığı olmayan toplum olarak, ne Kur’an dan haberdarız, nede gittiğimiz yolun farkındayız. Önce toplum okuyup bilinçlenmeli ki, o yapılan camilerde Rabbin huzuruna, şirk koşmadan durabilelim.


Ülkemizin geleceği karartıldı ve ne yazık ki çok üzücü günler bizi bekliyor. Gelecek nesle iyi miras bırakamayacağımız anlaşılıyor. Rabbim yardımcımız olsun. Çünkü toplumumuz hala bazı şeylerin farkında değil. Uçurumun kenarına gelince, ancak fark edecek gibi görünüyor.

Sanırım bizler suçluyuz ve ülke olarak cezamızı çekiyoruz. Çünkü Allah ın bizleri uçurumun kenarından kurtardığı, ülkemizin işgalini önlediği ve lider olarak gönderdiği ATATÜR KÜN kıymetini bizler, hiç ama hiç bilemedik.


Onu anlayamadık ve onun yolundan gidemedik. Toplumu ona düşman ettik. Söylemediklerini onun ağzından söyledik. İşine gelen onu, işine geldiği gibi anlattı, kullandı. Onun arkasına saklanan adaletsizleri, yalancıları, düzenbazları göremedik ülke olarak. Onun ruhunu, onun amacını, yapmak istediklerini anlamak isteyen olmadı bile. Anlamaya çalışanlarda baltalandı ve dışlandı.

Elbette Allah da, bu kıymet bilmezliğimizden dolayı, bizleri cezalandırıyor. Toplum kime oy vereceğini bilmez bir şekilde, güveneceği bir liderin yokluğunun acısıyla, ne yapacağını bilmez bir durumda kıvranıyor. Muhalefetin birlikte hareket etmesini bırakın, biz onlarla yan yana gelemeyiz diyecek kadar birbirine düşmanlıkları var. Ülkenin ne durumda olduğunun, farkında bile olmayan muhalefet, en az bizleri bu hale getiren hükümet kadar sorumludur. Onları da affetmeyeceğiz. Evet, Rabbim, biz tüm bunları hak ettik.


Rabbim ne olursun yaptığımız, değer bilmezlikten dolayı affet bizleri. Bizler büyük hata yaptık. Bizleri bağışla. Sen yücesin bağışlayıcısın, ne olursun bu kez de affet bizleri. Yoksa ülke olarak işimiz çok ama çok zor. Senin yardımına, mutlaka muhtacız Rabbim.


Saygılarımla Haluk GÜMÜŞTABAK
halukgta isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı
Yeni Konu Aç Cevap Yaz

Etiketler
artık, doğru, farkında, olalım, sürüklendiğimizin, uçuruma


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Forum Renkli Sosyal Medya
Forumrenkli Facebook Forumrenkli Twitter Forumrenkli RSS
Forum Renkli Desteklediklerimiz

Forum Renkli Yasal Uyarı!

Forum Renkli Türkiye'nin en renkli eğlence ve bilgi paylaşım platformudur. Hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına bağlıdır. "5651 sayılı yasada" belirtilen "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet sunmaktadır. İlgili yasaya göre site yönetiminin tüm içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebep ile sitemiz, uyarıları dikkate alarak yasa dışı paylaşımlar hakkında gerekli işlemleri yapmaktadır. Oluşabilecek yasal sorumluluklar "Üyelerimize" aittir.

Forum Renkli; Arkadaşlık, Dostluk, Eğlence, Paylaşım, Msn Nickleri, Msn Sözleri, Msn Avatarları, Ödüllü Yarışmalar, Msn Sözleri, Şiirler, Şarkılar, Moda, Sağlık, Tv, Dizi, Film, Komik, Komik Resimler, Komik Videolar, Haberler, Spor Haberleri ve Güncel Bilgi Paylaşımı gibi konuların kullanıcıları tarafından önceden onay almadan anında yayınlayabildikleri bir forumdur.

Copyright© 2011 - 2013, ForumRenkli.com® Tüm Hakları Saklıdır.


Forum Renkli Alexa Forum Renkli SitemapvBulletin® Version 3.8.7 ile güçlendirilmiştir.
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
Inactive Reminders By Realdizayn

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1 ©2011, Crawlability, Inc.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557